SCHIEDAM >1 JE COURANT Vereniging van kankerpatiënten groeit snel li ivestor spant proces aan Vi -mj/oo, 'Energieplannetje D'66 gaat niét ver genoeg' Cïtoee Kranten voer éet» $eWt Van der Stee wil haringvangst jaar lang verbieden Laatste mode happening Ook college niet tevreden met „keukentafels" „Door pamfletten goede naam aangetast „Binnen twee dagen Bat aan Hofysingel uit!" k&eo Lijk gevonden Gymnasium viert feest wo Vechtpartij: één gewonde Inbraken yiiL Bouwvergunning Visbakflat Maandag 2 april 19T9- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Brocrsvcst 3 - telefoon jidmmiMtuhc 268091 - redactie 262566 k lacht end ten st 144144 -104de jaargang no. 26333 —8 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De Vereniging „Amnestie", bestaande uit kankerpatiënten die zijn of worden behandeld volgens de voedingsmethode van dr. Moerman, groeit snel. De vereni ging heeft thans ruim achtduizend leden, inclusief sympa thisanten. De laatste tijd komen er twee- driehonderd nieuwe leden per week bij. Amnestie bestaat vijf jaar en hield zaterdag in Ede haar eerste algemene ledenvergadering. De sterke ledenaanwas heeft de vereniging te danken aan publikaties over de Moerman-methode en aan de aandacht, die de Tweede Ka mer begin deze week aan het werk van deze Vlaardingse arts-onderzoeker schonk. Staatssecretaris Veder-Smit van volksgezondheid kondigde in de kamer aan enkele miljoe nen guldens te zullen besteden aan onderzoek naar alter natieve geneeswijzen van kanker. De dieet-methode van dr. Moerman werd daarbij met name genoemd. Het vijf leden tellende bestuur van Amnestie zit tot over zijn oren in het werk, aldus tweede voorzitter J. D. Wan- nee. Hij deed een beroep op de leden mee te helpen bij het werk van de vereniging. Dat werk bestaat vooral uit het begeleiden van patiënten en het opsporen en doorgeven van adressen, waar onbe spoten en zonder kunstmest verbouwde groenten en vruch ten te krijgen rijn. Het uiteindelijke doel van de vereni ging is, zo zei Wannee, „om zichzelf overbodig te maken". Dat gebeurt, zei hij, zodra de methode Moerman volledig is geaccepteerd en bijvoorbeeld door het ziekenfonds wordt vergoed. Zover is het nog lang niet. In ons land zijn slechts vijftien artsen in de methode-Moerman gespeciali seerd. Om de methode Moerman ook wetenschappelijk erkend te krijgen, is onlangs de Stichting Interdisciplinair Kankeron derzoek (SIKON) opgericht. In deze stichting hebben be halve artsen ook biologen, psychologen, etc. zitting. De stichting hoopt een beeld te krijgen van het geld, dat mevrouw Veder-Smit heeft uitgetrokken voor het onder zoek naar alternatieve geneeswijzen voor kanker. Nu is de stichting nog aangewezen op particuliere giften, aldus Wannee. Dr. Moerman woonde de vergadering van de vereniging Amnestie zelf bij. Veertig jaar geleden genas hij de eerste kankerpatiënt volgens de door hem ontwikkelde voeding smethode. Deze patiënt, een vrouw, is pas enkele jaren ge leden op 85-jarige leeftijd overleden. Dat wil niet zeggen, dat de kankertherapie van Moerman alle patiënten kan ge nezen. Dat zeker met, aldus de vereniging Amnestie. De ledenvergadering besloot zaterdag meer te doen aan ei gen consumentenvoorlichting. Voorts wordt gedacht aan regionale opbouw van de vereniging ter ontlasting van het huidige bestuur en handjevol -vrijwilligers. De vereniging Amnestie is de enige organisatie van en voor kankerpa tiënten in Nederland. Het stedelijk gym nasium te Schie dam vierde zater dag feest ter ge legenheid van net honderdjarig be staan van de schoof. Leerlingen oud-leerlingen, leerkrachten en iedereen die maar met de school verbonden is ge weest kwamen daarvoor bij el kaar. Het hoogte punt zaterdag wa ren twee voorstel-, lingen in do stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Leerlingen voer den Aïcestis op, van Euripides, en oud-leerlingen vermaakten de zaal met cabaret. De gehele week zullen er nog van allerlei activiteiten door het jubile rende gymnasium worden georgani seerd. vanavond om zeven uur is er een instuif voor alle mede werkers van het ziekenhuis, en van acht tot tien volgt er een pro gramma voor alle patiënten met on dermeer een bin- 90. 0 Het ge wraakte raambilje- t. .aantas ting van de goede naam?. Vlaardingen De zaak rond de Holysingelflats is dit weekeinde weer verder geës caleerd. De eigenares van de woningen Investor heeft te gen vier bestuursleden van de huurders vereniging een proces aangespannen. Inves tor eist dat de gedaagden na uitspraak van de kantonrech ter binnen twee dagen hun woningen hebben verlaten. Dit vanwege de raambiljetten waarvan Investor vindt dat het haar goede naam schaadt. Tegen één huurder werd een request ingediend op grond waarvan uitgemaakt zal moe ten worden of de aangekon digde huurverhoging van bij na honderd gulden redelijk De dagvaarding is voorlopig gesteld op 10 april, op ver zoek van de advocaten van de bewoners zal deze datum* echter veertien dagen worden uitgesteld. De gewraakte raambiljetten vermeldden niets meer dan de oproep: „Verweer tegen honderd gulden meer!" Veel bewoners hebben dit pamflet voor de ramen gehangen. In vestor meent dat met dit affi che afbreuk gedaan wordt aan haar goede naam en wijst er in de aanklacht op dat de bewoners ook in het verleden niets nagelaten heb ben deze goede naam in dis- crediet te brengen. De bewo ners zullen zich tijdens het proces beroepen op het recht van vrije organisatie en vrije meningsuiting. Eén van de bestuursleden van de huurdersorganisatie, de heer J. H. H. Rosenthal trekt dan ook de vergelijking met het recht van werknemers om binnen een bedrijf vakbonds- of Ondememingsraadactivitei- ten te verrichten. „Op deze manier", merkt hij op, „mag "je niet eens meer je recht ha len. tegenover een belegging- smaatchappij". Van de zijde van Investor deelde men enige tijd geleden al mee dat men. zich voorlo pig van elk commentaar wil onthouden, zolang de gerech telijke procedure loopt. Er be staat nauwelijks twijfel over dat Investor de flats zo snel GULDEN mogelijk voor de verkoop vnj wil krijgen. Door de acties van de huurders echter, zegt de onderneming, wordt die verkoop geschaad. De .leeg staande fiats zijn momenteel bijna allemaal weer verhuurd, waaruit opgemaakt kan wor den dat de verkoop inderdaad zeer slecht loopt- Hilversum Minister Van der Stee van landbouw en Visserij vindt het voor de toekomst van de haringstand la de Noordzee nood2akeIijk,- dat het vangen van haring isaar eens een jaar totaal verboden moet worden. De bewindsman zei dat zaterdag middag voor het Vara-radio- programma; „In de Rooïe He vangstbeperkingen zijn volgens Van der Stee overi gens wel al van nut geweest, want de Noordzee bevat thans weer een paar duizend ton haring meer dan twee tot drie jaar geleden. Eind april komt vermoedelijk een nieuw advies van de biologen uit, die waarschijnlijk zullen zeg gen dat er weer op beschei den schaal mag worden gevist op haring. Volgend jaar kun nen we dan weer echt, zij het op beperkte schaal, naar ha- nng gaan vissen, zo was de Verwachting van Van der Stee. Hij zei ook nog dat de vangstquoteringen in belang rijke mate warden ontdoken. Er wordt volgens hem twee keer zoveel aangevoerd als is toegestaan. Daar hebben wel al tegen gevochten, maar je staat machteloos. In de tijd dat een rechter die overtre dingen krijgt te behandelen om advies aanklopt bij het Europese Hof, kun je niet verder gaan met vervolgen. Gevolg is, dat er aanmerke lijk meer wordt gevangen dan is toegestaan, aldus Van der Stee in de Vara-uitzending. Vlaardingen Vier vrijdagavonden heeft de mode in a! haar ooglijke, onooglijke en oogverblindende ver schijningsvormen het culturele leven in de Artoteek be heerst. Vrijdagavond was het de laatste avond. In vo gelvlucht kregen de aanwezigen nog even een vleugje te proeven van datgene wat op de voorgaande avon den te zien was geweest. Er was ook iets nieuws. Joke en Alice hadden een jurk ontworpen voor een hoogzwangere vrouw. Niet van dat hele benauwde; waarom zou je als zwangere vrouw je buik wegstop pen in een wijdvallende jurk? De schaar gepakt en een jurk ontworpen die de buik mooi vrijliet. In bij de jurk passend© tinten werd de buik wat bijgeschilderd en het gezicht kreeg dezelfde behandeling. Terugkij kend op deze vrijdagse happening, de afgelopen vier weken, moet gezegd worden dat de Culturele Raad Vlaardingen er goed aan heeft gedaan dit te steunen. Vlaardingen De Vïaarding- s® politie heeft zes vechtende mannen mee moeten nemen het bureau, omdat ze, de politie ons meedeel- «^„niet van ophouden wis- ton". Bij deze vechtpartij op Parallelweg, viel één ge ïnde. De uit Vlaardingen af- Spnstige B. werd naar het «^-ziekenhuis gebracht voor onderzoek, nadat hij klachten jjad over pijn in de buik- «r®ek Leter is hij voor ver wit* onderzoek naar het Dijk- ZKhtziekenhuis gebracht Vlaardingen in de nacht van zaterdag op zondag heb ben r. brekers op de Van Beelhm tinsingel goederen tot een waarde van 4500 gulden meegenomen. Op de Kethel- weg werd ook ingebroken, 1 maar de daders namen de be nen toen de bewoners plotse ling thuiskwamen. Er werd niets vermist ADVERTENTIE I voor ;..v" I VLAARDINGEN SOENDALAAN 30 *;.TEL10l64J4&644- SCHIEDAM WESTER 1 TEL. 01 (-SHOWROOM KADE 14-16 10 262558 Vlaardingen Het gaat er nu echt op lijken dat er op het terrein aan de Westhaven plaats - Blokmakersplaats - Hoogstraat binnenkort bou wactiviteiten zullen komen. Burgemeester en wethouders ge met 28 van Vlaardingen hebben Eu rowoningen B.V. vergunning verleend voor het bouwen van acht winkels, zeven twee kamerwoningen, 21 drieka merwoningen, een transforma torruimte en een en een parkeergara- parkeerpla atsen. Schiedam Geen enkel lid van het college van burge meester en wethouders is voor honderd procent tevre den met de „keukentafels" in de trouwzaal van het stad huis. Maar omdat het om een experiment gaat, waarvan vol gens het college de kosten binnen redelijke grenzen ge houden moeten worden, kan j het best zijn dat het nieuwe meubilair voorlopig in het stadhuis blijft staan. WD- raadslid Gerard Verhulsdonk heeft in dat geval met zijn schriftelijke vragen niet be reikt, dat het fraaie, antieke meubilair in de trouwzaal te rugkomt. Verhulsdonk noemde de sfeer in de trouwzaal door de for- mica-tafeltjes met oranje kleedjes deerlijk gehavend, en ook toekomstige bruidsparen hebben ontstemd gereageerd bij de burgerlijke stand. On danks die kritiek sluit het col lege niet uit, dat een oplos sing wordt gevonden die ook in esthetisch opzicht voldoet, al hoeft dat volgens burge meester en wethouders niet te betekenen dat dan ook Ver hulsdonk die oplossing esthe tisch verantwoord vindt: „Wij onderschrijven zijn algemene beschouwing over betwist baarheid van smaak in dezen volledig", aldus het college. Pas als het experiment wordt afgesloten en dat kan nog maanden duren en pas als dan blijkt dat er geen bevre digende oplossing is gevon den, wordt op verzoek van Verhulsdonk een binnenhui sarchitect ingeschakeld. Schiedam Borstrokken en lange onderbroeken kunnen ook bijdragen tot een bespa ring van energie. Dat schrijft het Schiedamse college van burgemeester en wethouders in antwoord op vragen van Rob Hijmans en Anne-Marij ke Peterhans, beiden van D'66, waarin het dragen van dikke truien wordt aangevo- len. ,JDe temperatuur kan dan binnenshuis drie graden om laag", redeneren de democra ten, en dat zorgt voor een op merkelijke besparing in het energiegebruik. Voor de gemeente zagen de democraten hierbij een stimu lerende functie weggelegd: een campagne zou moeten worden gestart, waarin het truidragen wordt aangeprezen en de temperatuur in openba re gebouwen, vast een paar graden omlaag moet. „We hebben met genoegen van de vragen kennis genomen", schrijft het college als inlei ding op de antwoorden. „Het blijkt dat de vragenstellers onze zorg delen voor de toe komstige energiesituatie en bereid zijn mee te denken over oplossingen". Zelf wil het college echter veel verder gaan dan de ideetjes van D'66. Plannetjes voor het dragen van meer truien voldoen niet „Elk be taalbaar middel dat leidt tot energiebesparing moet wor den gebruikt Van project tot project, moet dan worden be keken wat in dat specifieke geval mogelijk is. De gemeente oriënteert zich op het moment al op het ge bruik van warmtepompen en zonne-energie (een proefpro ject op dat gebied is in aan bouw), en vrij grote isolatie- plannen worden uitgewerkt Daarnaast wordt gedacht aan onder meer radio thermos la ten, schakelklokken rookgask- leppen, en meer energiebespa rende apparaten. Bij het vast stellen van het bestemmings plan Woudhoek-Noord is door- de gemeenteraad een motie aangenomen met betrekking tot energiebesparende maatre gelen in de nieuw te bouwen woningen. Veel problemen hebben bur gemeester en wethouders, niet met de suggesties van D'66; zelf wil het immers veel ver der gaan. Vandaar ook dat de suggestie van de trui-campag ne in overweging zal worden genomen. Voorop staat echter, zo kondigt het college al aan, dat de gebruikers van de ge bouwen zelf wel inspraak hebben. Schiedam Bij het voormali ge Gusto-terrein aan de Maas- dijk is een lijk gevonden waarvan dB identiteit nog niet bekend is. Het gaat om een man tussen de 25 en 40 jaar oud, die waarschijnlijk één tot twee weken geleden is verdronken. Hij had geen pa pieren op zak waar de identi teit uit zou kunnen worden vastgesteld. De man was gekleed in een donkerkleurig colbert met pantalon, een grijze trui, grij ze sokken en bruine schoe nen. Een ieder die inlichtin gen kan verstrekken wordt verzocht contact op te nemen met de afdeling recherche van de gemeentepolitie te Schiedam. deze Krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch ^Nieuwsblad fvoor mij m.i.v. O abonnement per kwartaal f42,20 D abonnement a f14.33 per maand, dan geef Ik wet machifglng tot automatische afschrijving. Mijn glro/banknr. Es de eerste twee weken ontvang Ik de krant gratia "aam: adres: code/woonplaats: telefoon: Ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal Ik beslissen stuur deze bon In open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1