SPORT I SVV gelooft liet na voorsprong wel.. FCN'66 en. MSV'71 op dreef im AAD BIERHUIZEN WISSELT GOED Gelukkige VDL» goal velt Ursus Jaap I van der Nol j de held van Schiedam SVDPWna rust onderuit Martinit gelukkig Wim Mulder weer een halve wedstrijd Jeugd onderuit Hans Schenkel: „Toch tevreden RKWIK pech S-iLli' i§; SÉSÉSgitt^^ il Winst meer dan verdiend I MAANDAG 2 APRIL 1979 VD/SC/WW.6 Wim Mulder- rentree.... Schiedam Vriendschappelijk of niet, Fim Visser spaarde na afloop legen de Noorse kampioen Start (1 1) zijn selectie niet. Uitgezonderd Wim Mulder, die na een half jaar spierblessures een halve wedstrijd zijn rentree maakte, was de trainer van SW vooral verbolgen over de „houding" na de 1—0 voorsprong, di rect na de rust. „Gaan jullie lopen tikken", wierp hij de spelers voor de voeten, „iedereen vergeet dat er een voorsprong te verdedigen is. SW trok zich na de voor sprong (een schot van Adri Nan Lohy) helemaal terug op eigen veld, om vandaar uit met „slimme" passes de No ren een slijtageslag toe te die nen. Dat pakte verkeerd uit, want Start, dat drie internati onals telde, had in Mathissen een absolute uitblinker. Hal verwege de tweede helft pak- door Bas van den Berg te hij de bal af van Dick Hoogmoed, ondernam een solo, waarbij hij vier SWers omspeelde, en ten slotte ook nog doelman Bas van Noort- wijk in zijn slalom meenam: 1—1. Pim Visser nog steeds boos: „Ze lieten zich gewoon de bal afnemen. Peitsman nam zelfs na een scrimmage, waarbij hij een Noorse verdediger blesseerde, een dreigende houding aan. Als de scheids rechter wil, trekt hij ook nog de gele kaart". Voor alle ze kerheid werd „De Peits", die gisteren voor 500 toeschou wers op „Harga" niet aan zijn doelpunt toe kwam, gewisseld om hem in bescherming te nemen. Pim Visser: „Ik kan in deze tijd van tweemaal per week spelen, geen blessures hebben en gele kaarten". De selectie van SW is dit seizoen toch al niet te breed. Ditmaal bleef Aad van der Vijst langs de kant als gevolg van een en kelkwetsuur die hij opliep te gen Fortune SC, terwijl Wim de Haan een tik tegen zijn enkel kreeg en na rust niet meer terug kwam. De Noorse kampioen uit Krisiiansand had enkele ta lentvolle spelers in de ploeg, zonder nu boven het niveau van een middelmatige eerste divisïeclub uit te stijgen. De Noren verblijven deze week in een trainingskamp in Zeist, ter voorbereiding op de Europacup I, waaraan zij dit jaar mogen meedoen, Pim Visser kwam in elk geval niet zo erg onder de indruk van de Noren, „Een beetje ouderwets spel. Uitgezonderd Zoiets kan je ook in de competitie overkomen". dan van internationaal Ma thissen waarvoor FC Twente belangstelling heeft". Beide ploegen waren voor rust aan elkaar gewaagd. Cor Peits man nam een vrije trap van Wim de Haan over, maar het schot .werd gekeerd door in valler-doelman Pederson. Mathissen solode toen al een keer door de Schiedamse de fensie heen om Andersen te laten richten, maar de bal kwam via de voet van Ruud van Dijk tegen, de paal en daarna in de handen van Bas van Noortwijk. Nadat Wim Mulder en Wim de Haan wa ren gewisseld voor Cock de Zwart en Bart Kreft, tekende SW via Adri Nan Lohy 10 aan. Maar daarna kon Start, dank zij de „houding" van SW, ver opdringen. Het leidde tot veelvuldige acties van Mathis sen, en uit één ervan maakte hij het werk vakkundig af: 11. Op de valreep moest Bas van Noortwijk nog zijn vuisten gebruiker- om een kopbal van Ammundsen on schadelijk te maken. I Schiedam Een vroeg eigen I doelpunt van John de Mun- I nik, die een schot van een Haarlemse aanvaller van I richting veranderde, beteken- I de een 1-0 nederlaag voor het jeugdteam van SW. Gn- I danks enkele goede pogingen I van Henk Salari bleef het na I negentig minuten bij die 1-0 I voor Haarlem. I Het duel van het Vlaardïngse I jèugdelftal tegen FC Amsfcer- I dam werd uitgesteld, omdat I de Amsterdammers niet het I vereiste aantal spelers op de I been konden brengen. I Schiedam In een enerve- rend duel heeft Schiedam via een overwinning van 1-0 op EDS een gunstige stap gezet j tot behoud van het derde klasserschap. In het begin leek het er niet op dat dit Schiedam zou lukken. Stevig aanvallend bracht EDS in bet eerste kwartier de verde diging van Schiedam dikwijls aan bet wankelen. Met aan het hoofd de uitste kend keepende Jaap van der Nol hield de verdediging ech ter stand en toen. Schiedam ook meer vat kreeg op het middenveld. Was het gedaan met de druk van EDS. Vooral Van Dutten werd op dat mid denveld aan banden gelegd, waardoor de aanvoer van EDS stokte. Na de thee bewees Van der Nol wat voor klasse hij in huis heeft. EDS mocht een strafschop nemen. Van der I Nol stopte het schot van Van Dutten, maar de scheidsrech ter liet de penalty overnemen omdat Chris Jongman te vroeg was toegelopen. Maar ook de tweede maal stopte Van der Nol de elfmetertrap. Een fraaie aktie van Joop Krommenhoek, Ron Beukers en Warner Timmer, stelde Leen Koorengevel in staat het enige doelpunt van de wed strijd te scoren. Maassluis Een fortuinlijk tot stand gekomen doelpunt bleek uiteindelijk beslissend in de ontmoeting tussen VDL en Ursus. VDL was er de maker van, en won het belangrijke duel zodoende met 1—0. Belangrijk omdat VDL nog volop meedoet in de strijd om de bovenste plaats, terwijl Ursus de punten best kan gebruiken om niet teveel in dc problemen te komen. Het was een wedstrijd met twee gezichten: de eerste helft voor VDL, de tweede voor Ursus. Hoezeer de Schiedam mers er ook hun best voor deden, de gelijkmaker kwam er niet uit. „Een gelijkspel zou wel de verhouding zijn geweest", zo meende Ursus-trainer Hans Schenkel na afloop. „Dat was ook het uitgangspunt, want uiteindelijk staat VDL toch op de tweede plaats", De wens van Schenkel ging ech ter niet in vervulling, al dien den de kansen zich in de tweede helft zeker aan. SchiedamyVIaardïngen Een opmerke lijk resultaat in het af del ings voetbal was de nederlaag die SVDPW bij Hille- sluis kreeg te slikken. Het werd 2—0 voor de Rotterdammers. Demos kwam door een 30 overwinning op Abben broek wat uit de onderste regionen. In de tweede klasse bleef FCN bij de ko plopers omdat het met 2—0 van Kreek- boys won, Sehiedamse Boys kwam door een nederlaag (2—3) tegen Nestoro op de laatste plaats terecht. Een overwinning van 2I op Hoogvliet hield MSV'71 in de kopgroep. Door een 0—0 gelijkspel te gen Hurricanes bleef WF in de onderste regionen. Demos—Abbenb roek 30 Reeds in de eerste heift van dit duel schiep Demos zich tal van kansen, maar het bleef maar bij een doelpunt, ge scoord door Gerard van Schijndel. Ook in de tweede helft had Demos het beste van het spel. Toch duurde het nog tot de twintigste minuut eer het tot 2—0 kwam. Het was na een vrije trap van Gerard van Schijndel dat Wim Osta de bal in het doel kon „frommelen": 20. Kort voor tijd bracht de uitblinkende Gerard van Schijndel de eindstand op 3—0. Hillesluis—SVDPW 2-0 Een iets sterker Hillesluis heeft SVDPW met een. nederlaag van 20 naar huis gestuurd. Een vooral voor de rust span nend duel, gezien de stand bij het afslui ten van de eerste helft 0—0. In de twee de helft kreeg de thuisclub een straf schop toegewezen. Een sliding van Rien Bras werd bestraft en de bal ging op de stip. Arie Rienks maakte geen fout: 1—0. Hillesluis ging daarna gemakkelijker voetballen en net w*ts geen wonder dat het middels van de Genugten SVDPW met een 2—0 nederlaag naar huis kon. sturen. FCNKreekboys 20 Het onderaan staande Kreekboys trachtte met bikkelhard voetbal FCN uit balans te brengen. De eerste helft werd afgeslo ten met een 1—0 voorsprong door een doelpunt van Henk Lely. Na de rust lag dan toch eindelijk, na tal van overtredin gen, de scheidsrechter de bal op de stip. Hans van Cam pen maakte daarvan dankbaar gebruik om zijn club naar 20 te tillen. Vermeldenswaard was het goe de werk van doelman Rolf de Ruiter. Schiedamse Boys—Nestoro 23 Harry Stiefel zorgde er in deze wed strijd voor dat de Boys de eerste helft konden afsluiten met een 10 voor sprong. In de tweede helft sloeg het noodlot toe voor de Schiedammers. Tot tweemaal toe ontging het de scheids rechter dat er hands gemaakt werd in het strafschopgebied van Nestoro en dat koste de Boys de overwinning. Twee fa tale momenten in de verdediging bete kend ook doelpunten: I3. Het was een schrale troost dat Leen Bockum uit een eindelijk wel toegekende strafschop de eindstand op 23 kon brengen. MSV'71—Hoogvliet 2—1 In een sportief duel heeft MSV een 01 achterstand op Hoogvliet om weten te buigen tot een 21 overwinning. Een solo van Jan Verbrugge bracht de gelijk maker en het winnende doelpunt kwam van een attent reagerende Jacob Huizing. HurricanesWF 0—O Deze wedstrijd, met als inzet verlaten van de onderste regionen is na een voel bare spanning geëindigd in een punten verdeling: 00. Geen slecht resultaat voor een ploeg met tal van invallers. Vlaardvngen RKWIK heeft in de belangrijke thuiswed strijd tegen WCR niet gekre gen waar het recht op had, namelijk een overwinning. Vooral in het eerste kwartier werd de bezoekende ploeg uit Rhoon met de rug tegen de muur gezet, maar schoten van Leo Jansen en Cees Smulders troffen net geen doel. In de tweede helft zette RKWIK de druk op WCR on verminderd voort en na po gingen van opnieuw Leo Jan sen en Peter de Wit bereikte de Vlaardingse pech een „hoogtepunt", toen Dinnes de Rond buiten bereik van de doelman op de lat kopte. Het bleef 0-0. Den Haag Zowel HMSH als Martinit speelden in Den Haag een matige partij voetbal. Martinit kwam als de meest geluk kige uit dit duel te voorschijn met een overwinning van 2—1. De Schiedammers moesten toestaan dat de thuisclub de eer ste helft kon afsluiten met eea 1—0 voorsprong. Het had handig gebruik gemaakt van een foutje in de verdediging van Martinit. De tweede helft was nog maar nauwelijks begonnen toen Mar tinit tot de gelijkmaker kwam. Jan Blom soleerde vanuit de verdediging tot in het strafschopgebied en zag de bal, na zijn schot, tegen het nylon tot stilstand komen. Vijf minuten daar na was Herman den Brinker er als de kippen bij toen de doelman de bal uit de handen liet glippen. Hij bracht Martinit op 1—2. Vanaf dat moment moest Martinit zich gaan bepalen tot verdedigen. De counters van de Schiedammers bleven echter alle aandacht vragen van de Haagse verdedigers. Kort voor tijd kwam Hoog werf alleen voor de doelman, maar miraculeus bleef het leer uit het doel. Het te harde spel van HMSH zal nog wel een staartje hebben, omdat enkele namen in het boekje van de scheidsrechter terecht kwamen. e eerste goal van Demos in de maak Het was zelfs onbegrijpelijk hoe het voor de rust domine rende VDL de wedstrijd toen uit handen gaf. Trainer Cor van Nieuwenhuizen had er niettemin een verklaring voor. ..Er heerst nog een matheid in de ploeg. Na de lange pau ze missen we toch nog wel het wedstrijdritme. Boven dien", aldus Nieuwenhuizen, „bleef de tweede goal te lang uit Dan was de wedstrijd be slist geweest". Die goal had dan in de eer ste helft moeten vallen, en de kansen waren er ook naar. VDL drong Ursus in de de fensie, zonder dat doelman John Sega ar het daarbij al te moeilijk kreeg. Zelfs was de eerste grote kans nog voor Ursus, toen Huib Bos de bal aan Henk Yerwey verspeelde. UitIoi>end kon VDL-doelman Cees van Eijk echter redding brengen. Gezien de verhouding in het veld was een voorsprong van VDL te verwachten. Die kwam er na ruim een half uur ook, zij het dat het een fortuinlijk doelpunt was. VDL-voorstopper Hans Bos profiteerde van een foutje van doelman Sega ar en kon de bal het beslissende tikje geven: 1—0. Dat werd ook de ruststand, omdat VDL verder geen ge bruik maakte van het romme lig spelende Ursus. Aan de andere kant waren de Schie dammers ook niet in staat om de Maassluise defensie, met Cees de Man als betrouwbare laatste man, te verontrusten. Hoe anders lag dat echter in de tweede helft, al dreigde VDL in het begin nog even. Dat resulteerde in enkele niets opleverende corners, waarna Ursus meer en meer grip op het spel kreeg. VDL kwam zelfs in de problemen, voornamelijk door er zelf niet uitte komen. Ursus vocht verbeten voor de gelijkmaker, maar keeg die niet „Collectief gaat het wel goed", aldus trainer Schenkel, „maar individueel worden er nog teveel fouten gemaakt". Na een knap opgezette Ursus- aanval kwam de kans voor Henk Verwey, maar die schoot naast. „Ondanks de nederlaag ben ik toch wel tevreden", aldus trainer Schenkel. „Tevreden over het vertoonde spel. We hadden nu wel inzet en wed strijdmentaliteit De punten komen straks heus nog wel". Tevreden was ook Cor van Nieuwenhuizen, zij het meer over het resultaat dan over het spel. „We pretenderen aanvallend te speten, zeker voor eigen pubhek. Voor de rust krijg je dan de kans de wedstrijd te beslissen, maar fiat lukte niet voldoende". Schiedam ^Een door ons dik verdiende 10 overwinning in een wedstrijd waarvan we het eerste gedeelte mciar snel moeten ver geten". Dat was de me ning van Excelsiort20 trainer Aad Bierbuizen na afloop van de door zim pupillen behaalde winst op het Delftse Full-Speed. Was het Delftse Full Speed voorbestemd om na het eerste gedeelte van ae competitie in aanmerking te komen voor de hoogste eer in deze derde klasse, nu het op sportpark „Thur- lede" moest aantreden tegen ExceJLsior'20, zon der de geschorste Thijs Kwakkemaat (ex-Excel- sior R. red.) bleek dit team niet méér kwaliteit in huis te hebben dan een gewone middenmo ter. .Het niet mee spelen van deze spelbepaler scheelde een slok op een borrel", vond de Schiedamse trai ner. Toch hadden de Schie dammers erg veel moeite om dit andere Full Speed te bestrijden. Vooral in de eerste helft liet een Excel sior zien dat vruchteloos zocht naar de zwakke plek in de Delftse veste waarin doelman Aad Spiro goed keeperswerk liet zien. De inzetten van zowel John Kloppers als Fred Clarijs verwerkte hij bekwaam. Ook het spreekwoordelijke geluk had hij aan zijn zij de toen een voorzet van John Kloppers door Martin de Vette buiten bereik, net naast werd getikt Dit was wel het enige wapenfeit van een slaapverwekkende eerste helft dat al ruim voor tijd veel publiek naar de warme kantine had doen trekken. Na de rust kwam een an der, door trainer Aad Bier huizen meer geïnspireerd Excelsior binnen de lijnen. „We gokten op de fouten die moeten ontstaan wan neer een tegenstander on der druk staat", aldus de Schiedamse trainer. Met sneller en gevarieerder uit gevoerde aanvallen, bleven de Schiedammers het de Full Speed-verdediging moeilijk maken. Dit kon den zij doen in de weten schap dat de achterste lijn van Excelsior weinig moei te had met de nu schaarse Delftse aanvallen. Vaak pa niekerig werd de bal uit de Full Speed-verdediging weg getrapt en de Delftenaren wisten in een schaarse uit val niet verder te komen dan de middenlijn, maar daar waren mannen als Hans Eiman en Theo Dal ter plaatse om het gevaar bekwaam te keren. Op het middenveld wist Martin de Vette uit te groeien tot de grote uit blinker. Veelvuldig aan de bal wist deze gave techni cus zijn voorwaart sen in. kansrijke posities te spe len. Ook schroomde Wj zelf niet om ern geboden kans te benutten, en zijn daverende knal had een beter lot verdiend dan uit een te spatten op de paal. Met nog 20 minuten voor de boeg wisselde trainer Bierhuizen de uitgebluste Frank Wou terse voor Mar tin Oortmessen. Een naar later bleek gouden greep, want het was deze speler die de inleiding vormde tot het eerste eu enige doelpunt Na eerst keurig vnj ge speeld te zijn door John Kloppers, Het Martin een kogel van zijn schoen ver trekken die m eerste in stantie door doelman Aad Spiro verwerkt leek te worden, maar de van zijn borst wegspringende bal kwam voor de schoen van de attent mee gekomen Fred Clarijs terecht die nu geen moeite meer had om 1—0 aan te tekenen.In dit gedeelte van de wedstrijd claimde Excelsior trouwens ook nog een strafschop bij de goed leidende scheids rechter De Toom bij een „handsbal" van een Full Speed-verdediger, maar doordat Fred Clarijs in een kansrijke positie bleef> werd dit appelleren doq£p hem weg gewuifd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6