SPORT Top tennis voor herhaling vatbaar i HU I De Ooievaars vermoeid Korenbeurs bepaalt lot van Avanti Vlaardingse heren: nog een punt.., m-'-é Trims te vroeg «W-T. hbbhh isi 11 MS1 - lllllwL/' Dutina naar f Hoogvliet 1 en FCN'66 I MVV'27 weerstaat SA „De Noot" gewond MAANDAG 2 APRIL 1979 VD/SC/WW 7 Vlaardingen „Het is toch wat, die mannen met het hele gezin de wereld rond. Ik moet er niet aan denken. Ik ben al in paniek, als ik vier maanden naaV Amerika moet". Truus van Hanegem wees op Dick Crealy, die met vrouw en kind rond de open haard van het tenniscentnun gelaten de loting afwachtte. Een loting, die trou wens twee uur uitge steld moest worden. „Een aantal van de spelers had een telex gekregen, waarin stond dat tot 18.00 uur inge schreven kon worden, terwijl het de bedoe ling was dit twee urn- eerder te beëindigen", verklaarde bedrijfslei der Paul Koster het misverstand. Ook al waren alle spelers er nog niet, besloten werd Truus van Kane gem (haar man ver toeft nog in de Verenigde Staten) toch de loting reeds te laten verrichten. „Daar heb ik pu„s„180 kilometer per uur voor gereden", grapte de voetballers-vrouw. Jammer dat WïHem er niet bij is. Dan had hij zijn Engels op kun nen halen", was haar volgen dekwinkslag. Na het geheel in scène gezet te hebben, kon Truus van Ha- negem weer richting Leerdam verdwijnen. De organisatie had toen nog een uur, voor dat de inschrijving gesloten moest worden. De hoop leef de dat op het laatste moment nog een aantal profs bij het Vlaardlngsq tenniscentrum zouden binnenstappen. Im mers, het aantal buitenlandse inschrijvingen viel tegen. Een zucht van verlichting slaakten de officials, toen „over vij ven" C. Letcher (Australië) als veertiende deelnemer in schreef- De verhouding bui tenlander/Nederlander was daarmee gelijk. Hilariteit Hilariteit ontstond, toen bij de werkelijke loting de Ne derlander Pufkus, die voor de grap ingeschreven had, een bey trok. (een ronde ver der zonder te spelen). Dat hij niet in het gezelschap mee- kon, toonde Letcher aan, die hem met al een partij in de benen moeiteloos van de baan veegde (60,6—3). Op die eerste speeldag, waar op de publieke belangstelling tegenviel, viel er verder van aantrekkelijk un spannend tennis te genieten. Zo had de als eerste geplaatste Dick Crealy veel moeite met de lichtvoetige Ier, die met een grote spreiding zijn opponent aan het lopen zette. Dick Cre aly won tenslotte met 6—2. 46,63. Een erg spannende partij ging tussen de Nederlanders Michiel Schapers en Rolf" Thur.g, waarbij zelfs de fysio therapeut Karei Koerts er aan te pas moest konien, toen de jeugdige Schapers kramp in zijn hand kreeg, „het is ook een vermoeiende sport", riep Rolf Thung hem ongeduldig toe. Op 56 in het voordeel van Rolf Thung werden als nog nieuwe ballen in de strijd gegooid. „Geen goedkope avond", bromde de student-economie Michiel Schapers toen. Het lukte hem met een sterke game toch een tie brake af te dwingen, die in 8—6 in zijn voordeel eindigde. De win naar, die de gehele winter in het Vlaardingse tenniscentrum getraind heeft (om zeven uur 's ochtends), was erg blij met de zege. „Ik had mezelf dertig procent kans gegeven. Ik had de hele week met Rolf Thung ge traind, en v toen maakte ik geen punt tegen hem". Scha pers moest die eerste avond Mrr n W Truus van Hanegem ver richtte de in scène gezette loting. nog een keer de baan op, te gen Lewis. Het werd een „la- tertje": de erg lang durende partij was pas om drie uur afgelopen. De meeste toe schouwers waren toen al richting huls gegaan. Die toeschouwers kwamen gisteren wel speciaal voor de enige Nederlandse vertegen woordiger terug. „We hebben geluk gehad, dat Schapers zo goed stond te tennissen. Door zijn underdog-positie werd hij snel de favoriet van het pu bliek", vertelde Paul Koster. Michiel Schapers pakte tegen Crealy wel de eerste set, maar moest toen toch zijn meerdere erkennen in de ten- nisprof. Dick Crealy gaat daardoor over naar het hoofdtoernooi, wat ook de an dere geplaatste speler, Feaver, lukte door van Letcher te winnen. Uitslagen laatste ron de: Feaver Letcher 6—0, 61, Crealy Schapers 36, 6—2.6—0, Schiedam Het rolstoelbas- ketbalteam van SIS De Ooie vaars moest zaterdag twee wedstrijden spelen voor de competitie. Eerst werd in Delft gespeeld tegen Redeoss. Dexe degradatiewedstrijd werd gewonnen door De Oo ievaars (24—33) maar toch Da Ooievaars in Deift winnaar moeten er misschien nog de- gradatie weds t rijden worden gespeeld, 's Middags werd er thutsgespecld tegen de aan staande kampioen, ISV Am- hem. Met de ochtendwed strijd in de spieren was hier weinig eer te behalen. Er werd verloren met 38—62. In Delft was het lang een spannende aangelegenheid. De beide ploegen hielden elkaar goed in evenwicht Dit leek in het nadeel van de Ooievaars, aangezien deze met minder spelers waren. Met de rust was de stand nog gelijk: 16— 16. In het begin van de twee de helft sloeg de Schiedamse ploeg echter zijn slag. Er werd een forse voorsprong genomen en deze werd niet meer afgestaan. Eindstand 24-33. Enkele uren later kon De Oo ievaars alweer aan de bak. De vorige wedstrijd tegen ISV Arnhem was ruim verlo ren gegaan en men was dan ook niet optimistisch gestemd. In de eerste helft gaf de thuisploeg echter zeer weinig toe. Rust 2329. In de tweede helft moest het echter wel fout gaan. Vermoeidheid en weer een teveel aan persoon lijke fouten gaven Arnhem de kans om uit te gaan lopen. Toch bleef De Ooievaars goed tegenstand bieden. Het einde van de wedstrijd kwam bij de stand 3962. C i /.w-"- i.o ,-••• Michiel Schapers was de Kaveling van het publiek. Middelstum Midstars heeft het ereklasser- schap toch weer veilig kunnen stellen. Dankzij een 6i zege op De Korenbeurs eindigen de Vlaardingen De he- ren Broleco hebben na hun overwinning op het Rotterdamse Liba- hon'59 nog: maar een pent nodig om kam pioen te worden van de derde divisie G. .Voor de Vlaardingse •dames is promoveren •niet meer mogelijk; za terdag verloren zij met 2 van tweede-plaats- pöudster Thornax 2, 4at door haar voor- Sprong niet meer van ■die plaats te beroven ,"valt. De hferen van het Schiedamse BoU'jC^n Partners blijven on- daakaTiun kampioenschap se- neus spelen. Donderdagavond wonnen zij van het Rotter damse Animo met 3—0. De Schiedamse dames konden zaterdagavond hun wedstrijd tegen het Brielse TOP niet af maken, omdat de zaalwacht de partij vroegtijdig liet be ëindigen door simpelweg de lichten van de hal te doven! Het Maassluise MVC verloor met 0—3 van Be Fair. Nog maar twee sets winnen en de heren van Broleco kun nen er zeker van zijn, dat zij volgend seizoen uitkomen in de tweede divisie. Zoals het zich in de laatste wedstrijd tegen Libanon aan liet zien, is een promotie niet onterecht, want met grote overmacht wonnen zij drie achtereenvolgende sets met 15-5. Voor de Vlaardingse dames is de kans op promotiewedstrij den definitief verkoken. „We zijn er erg dicht bij geweest, maar moesten in de derde set toch in Thomax onze meerde re erkennen", zei een toch niet ontevreden trainer/coach Cees Zevenbergen na afloop van de spannende wedstrijd. Aanvankelijk leek het erop, dat het Broleco zou gaan luk ken om gelijk te komen met Thomax, waarop zij nog maar drie punten achterston den. De eerste twee sets werden, met respectievelijk 1115 en 3—15 gewonnen, wat op zich zelf een redelijke basis vorm de voor de begeerde drie- puntsoverwi rrning. Zelfs in de derde set speelden da Vlaardingse dames een voortreffelijke partij, waar door rij een voorsprong van 1113 konden nemen- Bij deze stand ging de serve ech ter naar de andere kant en Broleco verloor daarop de set met 15—13. Het winnen van de vierde set was de laatste kans voor de Vlaardingers. Dat zij tegen de spanningen en de overmacht van Thor- nax niet opgewassen waren, blijkt uit het feit, dat de te genstander in deze belangrij ke set een 143 voorsprong nam. Weliswaar haalde Brole co nog op tot 149, maar kon niet verhinderen dat de set met 159 in handen van Thomax kwam. Ook de vijf de set ging hierna met 15—11 verloren. De heren van het Schiedamse B en P hadden nog wat te verrekenen met het Rotter damse Animo, waartegen zij in een voorgaande bekeroat- moeting nogal in moeilijkhe den waren gekomen. Omdat zij reeds kampioen zijn, kon den zij vrijuit spelen, wat leidde tot een eerste 4—15 setzege. Daarna lukte het allemaal niet zo best meer bij de Schiedammers; de stop werd slechter, waardoor de combi naties automatisch niet meer liepen. Toch bleek de over macht: met tweemaal 11—15 maakten zij een einde aan de wedstrijd (03). De dames van het Maassluise MVC konden tegen Be Fair niet voldoende tegenstand bieden. In een desondanks leuke wedstrijd, verloren zij met 3—0 (setstanden: 15—10, 15II en 16-14). Groningers op de voor laatste plaats. Die le vert weliswaar nog een degradatie/promotie wedstrijd op met de nummer twee van. de promotie-ereklasse, maar dat zal geen pro blemen opleveren. De overwinning van Mid stars op De Korenbeurs impliceert, dat Bettine Vriesekoop het komen de seizoen geen ereklas meer speelt, want Avanti ïs nu gedegra deerd. Het verloop van de competitie is de laatste wedstrijden jam mer genoeg sterk beïnvloed door blessures. Bij Tempo Team moest Nico van Slobbe afhaken en bij De Koren beurs Hans van den Broek. Voor Tempo Team had dat geen gevolgen, want de titel werd toch weer behaald. Voor De Korenbeurs had het wel gevolgen, want de neder laag bij 't Hooge Huys haalde een streep door de kampi oenskansen. De blessure van Van den Broek bepaalde nu ook het lot van Avanti, want Midstars begon nu al met een 3—0 voorsprong. Eigenlijk zelfs met 4—0, want Hans Lingcn en Bert van den Ham is geen op elkaar ingespeeld dubbel. Het Schiedamse team werd nu gecompleteerd door derde teamspeler Peter van Zijp. Van Jan Simons kon geen ge bruik worden gemaakt, omdat che zelf in het tweede moest spelen en de competitieleider daarvoor geen. uitstel wilde verlenen. Dat tweede team verloor overigens met 8—2 van Phoe nix, omdat Simons en Jan Landsbergen ieder éën keer scoorden. Zelfs moeten de Schiedamse reserves nu zater dag tegen Trias tenminste ge lijkspelen, om het hoofdklas serschap alsnog veilig te stel len. Sterk Ook al speelde De Koren beurs met een invaller, Mid stars nam het zekere voor het onzekere en speelde een sterke wedstrijd. Ia eigen omgeving zijn de Groningers trouwens toch altijd bijzon der lastige tegenstanders, niet alleen voor De Koren beurs. Hans Lingen won twee par tijen, evenals Bert van den Ham. Lingen won zowel van Pitstra als Anne Vlieg, maar verloor van Jan Vlieg. Van den. Ham won van Pitstra en Jan Vlieg, maar redde het niet tegen Anne Vlieg. Het dubbel was ook voor de Gro ningers, waarmee het lot van Avanti was bepaald. De plaats van Avanti wordt straks ingenomen door het Leidse Scylta. ËitiDimiitiiiiiiiiinmtiumniitimitiinimu^ Vlaardin gen/Schiedam s Slobodan Dutina, achtereenvolgens hulp- =j S trainer bij SW en dit js seizoen bij FC Vlaardïn- 2 gen, staat volgend sei- zoen op eigen benen. Hij EE wordt ze lis trainer van E twee clubs. Bij af de- 5 lingsclub FCN'66 volgt EE hij Wim Poulos op en EE krijgt ook zaterdag vier- s deklasser Hoogvliet on- EE der zijn hoede. Wim Poulus is drie jaar bij 2 S FCN'66 geweest In goed 1 S overleg werd besloten s er geen vierde seizoen meer aan vast te ma- =E EE ken. Dutina is in het S bezit van een B-diploma J§ EE en wil dit jaar ook nog 5 op de A-cursus komen. 3 S Bij CION tekende Bert EE van Hees nog een jaar J_ bij, evenals Aad van der Vlist bij afdelings EE EE eersteklasser Demos. EEE 3 U HllI!llllll]|tlllI!![[lhllll!IIIIIJllUIII||||HI|Hlfr Rijswijk MVV'27 heeft met succes de aanval van het onderaan staande Semper Al lies afgeslagen. In Rijswijk pakte Semper Altius nogal grof uit, maar MVV won toch. Vijf minuten voor tijd werd de wedstrijd beslist toen Wim Bosschaert een voorzet gaf, die door Arte van Aalst werd ingekopt: 6— 1. Een al te beste wedstrijd werd het overigens niet, want Semper Altius bleek bereid alle middelen te gebruiken om iets aan de netelige, posi tie op de ranglijst te doen. Jaap van Tricht werd door aanvoerder W. Zwartjes zelfs zo aangepakt, dat hij voor on derzoek naar het ziekenhuis moest Zwartjes ging op de bon evenals later Hoogdalen. Van Tncht was overigens zelf ook al bekeurd, toen hij zich even> niet beheerste na een harde aanpak. Voor de rust verzuimde MW de wedstrijd te beslissen, want vanaf het begin waren er kansen voor Cees van Buuren, Koos Rodenrijs en Dick Lagerwey. In de tweede helft een zelfde spelbeeld, zij het dat Semper Altius nog wat harder ging spelen. Uit eindelijk overwon MV7 de problemen door in de slotfase de volle winst te pakken. Zandvoort Willem-Jan Nooteboom heeft weinig vreugde kunnen beleven aan! de eerste wedstrijden om het Nederlands kampioenschap. In zijn race In de 250cc ging hij pas als laatste van start en eindigde toch nog verdien stelijk op een elfde plaats. Slechter verging het hem in de wedstrijd in de 350cc. „De Noot" lag tot aan de zesde ronde in vijfde positie, maai, ging toen in de Tarzanbocht in de fout. Met een gebroken sleutelbeen moest hij zich naar het ziekenhuis in Haar lem laten brengen. In de 350cc toonde de heersende kampioen Jack Middelburg rich oppermachtig.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7