Een voorbeeld voor Nederland Weer volop activiteiten voor Vlaardingse jeugd Paasactiviteiten barsten weer los wmm ïmÊËÊÈ> lÉfê ïèj&& 'mmÊm mm* Tweede ïijk ook geïndentificeerd Maandag niet wassen Wegpiraat ingesloten Geen voorrang verleend Bestelauto op bromfiets .Paas-Inn aan Rotterdamseweg Meisje aangereden Waar komt die rook vandaan? Fiets gestolen Geen taptoe in Hoek van Holland Paasvakantie in Ontmoetings centrum Ruiten ingegooid Faasevangelisatie mm Midden- DeU- krant en Milieu- Actief: Weer brand op Schiekade Drogist betrapt inbreker Taxi schept bejaarde man Brommer weg uit kelder DONDERDAG 5 APRIL 1979 SOVD/WTV3 Hoek van Holland Bij een aanrijding op de Harwlchweg raakte een 16-jarige bromfieG ser gewond- De jongen verleende geen voorrang aan een auto, be stuurd door een 18-jarige eveneens uit Hoek van Hol land afkomstige jongeman. De bromfietser raakte onder de auto en liep daarbij een enkel en een sleutelbeenbreuk op. Het slachtoffer is ter be handeling in het ziekenhuis opgenomen. Vlaardingen Op de Van Hogendorplaan. tussen de Van Limburg Stirumstraat en Van Maanenstraat, vond dinsdagavond een aanrijding plaats tussen een bestelauto en een bromfietser. De bromfietser, de 17-jarige RK. uit Vlaardingen en zijn 15-jarige duo-passagier W.v.d.V. uit Vlaardingen raak ten dusdanig gewond dat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen, Het ongeval ontstond toen de 34-jarige N.A.L. uit Vlaardin gen de uitrit van een benzine station aan de Van Hogendor- plaan verliet en de snelheid van de bromfiets verkeerd ta xeerde. Vlaardingen De Vereniging Oe cumenische Jeugd fV.OJ.) beeft weer een bijzonder aantrekkelijk programma samengesteld voor de Vlaardingse jeugd, die in de peri ode rond pasen wel iets gezelligs te doen wil hebben. In het jeugd- gebouw aan de Rotterdamseweg 1 in de Bakkerspolder kan men tus sen 7 en 16 april iedere dag te recht voor het meedoen aan aller lei activiteiten. Bij het program- ma is voortgeborduurd op de ac tiviteiten, zoals de V.OJ. die tel kens ook met kerstmis en in de vakantieperiode organiseert. Iedere ochtend tussen 10 en 12 uur kan de Vlaardingse jeugd te recht in het jongerencentrum om koffie te drinken en wat gezellige uurtjes onderling door te brengen, 's Middags is er telkens een ander programma, waarmee men bezig gehouden kan worden. Op zater dag 7 april wordt gestart met een aantrekkelijke kinderfilm, die om half twee zal beginnen. Om kwart over vier wordt een spannende film gedraaid voor de jeugd van 12 jaar en ouder. Ook 's avonds wordt die film weer vertoond. Zondag 8 april wordt tussen 14 en 17 uur bingo gespeeld, 's Avonds is er een instuif, waarop ook films worden vertoond. Op 9 april kan men 7s middags deelnemen aan klaverjassen, tafeltennis, domino en dergelijke, terwijl men in de avonduren welkom is op een dis co-avond. Dinsdag 10 april is er 's middags onder andere een repe titie voor de talentenjacht, die 's avonds zal plaatsvinden. Aan die talentenjacht zijn aantrekkelij ke prijzen verbonden. Woensdag 11 april staat geheel in het teken van Elvis Presley. Om tien uur gaat het jeugdcentrum open. terwijl een uur later de eer ste Elvis-film wordt gedraaid: El- vis vliegt eruit. Om twee uur wordt Elvis in Acapulco vertoond. Ook 's avonds worden de beide films gedraaid in het jongerencen trum. Donderdag 12 «pril is de dag van dc tafeltennissers. De gehele dag kan men in competitie-verband achter de tafels plaatsnemen. *s A- vonds kan men klaverjassen. De prijzen bestaan uit eieren en dat heeft dus alles met pasen te ma ken- Op vrijdag de dertiende is er van 14 tot 17 uur instuif met dammen, schaken- stratego, kaarten en nog veel meer activiteiten. Voor de kleinere jeugd is er paaseserenzoe- ken. Men begint om 15 uur. 's A- vonds is er een disco-show. Ook op zaterdag 14 april wordt er film gedraaid aan de Rotterdamse weg. Om kwart over vier wordt voor de jeugd vanaf 12 jaar de rolprent The" Outlaw Josey Wales vertoond. Ook 's avonds zijn er twee voorstellingen van deze western. Zondags is er in de mid daguren bingo, terwijl 's avonds weer de bekende instuif wordt ge houden. Het programma wordt maandag 16 april afgesloten met de film Do Anli-terreurbrigade. Die film wordt zowel 's middags als's avonds vertoond. liet totale programma, inclusief de diverse aanvangstijden en toe gangsprijzen, is te vinden in een keurig overzicht, dat de V.OJL ook ditmaal weer heeft uitgege ven. Dit programmaboekje is bij het jeugdcentrum aan de Rotter damseweg 1 te verkrijgen. Vlaardingen De 9-jarige Maria II. H- uit Vlaardingen is dinsdag met een hersen schudding naar het üolyzie- benliuis gebracht. Het meisje werd op de Fioris de Vijfdelaan aangereden door een auto omdat zij plot seling zonder op het verkeer te letten de rijbaan overstak. Hoek van Holland Een 28- jarige automobiliste had bij het starten van haar auto niet in de gaten dat deze nog op de handrem stond, Door oververhitting van de remmen ontstond rookontwik keling. De bestuurder had echter geen flauw idee waar de rook vandaan kwam en ze waarschuwde de brandweer. Deze had om begrijpelijke re denen het karweitje al snel geklaard. Hoek van Holland Uit de rijwielstalling van het Hoek se station werd een groene fiets, merk „Sport", gestolen. Hoek van Holland Voor het eerst sinds vele jaren zal Hoek van Holland het dit jaar zonder taptoe moeten doen. De taptoe zal worden gehouden in VGravenzande. Deze wisseling is het gevolg van een nauwere samenwer king tussen de VWs van beide plaatsen. Als tegenpres tatie krijgt Hoek \'an Holland van 's-Gravenzande nu een deel van het bloemencorso. Vlaardingen Het Ontmoetings centrum West aan de Fioris de Vijfdelaan 2 gaat in de paasvakan tie, in de periode van 9 tot 14 april, weer de nodige activitei- de ten voor Vlaardingse jeugd organises ren. Kinderen tussen 6 en 12 jaar zijn op woensdag-, donderdag- en vrijdagmiddag welkom. Op woensdag en donderdag wordt een speelinstuif gehouden, die tel kens om 14 uur begint en waar van de kosten twee kwartjes per persoon be dragen. Op vrijdagmid dag wordt vanaf hetzelfde tijdstip een film ge draaid. Daarvoor is de entree een gulden per per soon. Hoek van Holland Twee Hoekse scholen kregen on langs nogal ongewenst be zoek. Zowel de ruiten van de Van Rijckevorsselschool als die van de noodschool aan de Tasrnanweg werden ingegoo id,. Behalve de scholen meld de ook het gebouw De Thuis haven vernielde ruiten. In de scholen echter wordt niets vermist. Vlaardingen Onder verantwoording van de Hervorm de Evangelisatiecommissie Vlaardingen wordt van 9 tot en met 14 april in Holy een evangelisatieweek gehouden. De activiteiten vinden plaats in een tent en enkele ge bouwtjes tegenover de kinderboerderij aan de Amster damlaan. In de ochtend van 10 tot 12 uur wordt kinderwerk ge daan. Er wordt veel gezongen en er worden verhalen ver teld. Alle kinderen van 4 tot 12 jaar zijn welkom. Tussen 14 en 17 uur worden er recreatieve spelen gedaan: er is een tekenwedstrijd, men kan poppen maken, er is een ta lentenjacht en dergelijke. *s Avonds van 20 tot 22 uur is er een koffiebar, waar onder andere een film wordt gedraaid en waaraan diver se muziekgroepen en sprekers hun medewerking verle nen. De avondsluiting is om 22 uur. Iedereen is daarbij welkom. Wie over het evangelisaliegcbeuren meer wil weten kan zich wenden tot mevrouw P. Krabbendam, Korte Hoog straat 14 d in Vlaardingen. -O-'. i v. S~ 0 ,,Als men in een flat moet wonen, met links en rechts, boven en onder buren, moet het toch een wel daad zijn niet alleen in de weekends maar ook op een zo merse avond deze weidse ruimte te bezoe ken", schrijft boer Kleyweg in de Middert-Delf- krant „Midden-Delfland is een planologische proeftuin. De recon structiewet is in zekere zin een voorloper van de landinrichtingswet. Ook hier zal geëxperi menteerd worden met beheersovereenkomsten, wellicht met proefbe drijven voor alternatie ve landbouwmethoden, met natuur- en land schapsbouw, met pro cesplanning, met ver werving van landbouw en recreatie, enzo voorts. Er zal in Midden-Delfland veel méér mogelijk zijn dan in ruilverkavelingsgebieden oude stijl. Het kan een voor beeld worden van hoe het wel moet in Nederland". Dat schrijft Frits van Oost- stroom, secretaris van de Midden-Delfland Vereniging, in het deze week verschenen blad Milieu-Actief. Hij maakt in dit driemaandelijkse tijd schrift duidelijk, dat de Mid den-Delfland Vereniging geen specifieke milieugroep is, geen agrarische belangenvere niging, geen recreatieproject - maar eerder een inspraakve- reniging, en dat maakt vol gens Van Oostsiroom het ka rakter ervan zo uniek. „Mid den-Delfland is het laatste nog open en groene gebied in de zuidwestelijke Randstad, een soort patio tussen Delft, Vlaardingen en Schiedam en het kassengebied van het Westland". aldus Van Oosl- stroom. Boeren, burgers en buitenlui komen er samen: „Het is bij- Schiedam De indentiteit van het lijk dat eind vorige week bij het voormalige Gusto-terrem werd gevonden is bekend. Het is de 31-jarige Rotterdammer XL Kraai jeveld. De man werd sinds 10 februari vermist en is op die datum waarschijnlijk vanaf dc sleepboot De Stormvogel, waar de Rotterdammer ook woonde, In het water gevallen en verdron ken. Bij Gusto is de dode man letterlijk weer boven water gekomen. Deze Rotterdammer is het tweede lijk, waar de Schiedamse Politie in korte tijd mee te maken kreeg. Eerder werd in de Buitensluis het stoffelijk overschot van J. H. Neeleman gevon den. overdekt met verwondingen. De politie is nog steeds bezig ®et het onderzoek naar de doodsoorzaak van deze man. Schiedam w«r heeft de orandweer moeten uitrukken Om een brandje aan de Schie- .®?^e te blussen. Dinsdag om Vijf over half twee hadden onbekenden een partij auto banden in de brand gestoken. ï^ders waren gevlogen oordat brandweer en politie ^veerden. De afgelopen week is op de Schiekade telkens brand ge stoken in oude autobanden. In enkele gevallen gaat dat met een hevige rookontwikke ling gepaard. De brandstich ters zijn telkens al lang voor dat politie of brandweer ter plaatse zijn verdwenen. De politie houdt een extra oogje in het zeil op de Schiekade. 0 Vorig jaar was Jeugd land een groot succes. Schiedam De paasdagen liggen weer in het ver schiet Voor de kinderen betekent dat veertien da gen vrij, voor veel moeders een extra drukke tijd. Geen enkel kind hoeft zich echter te vervelen. De jeugd!andactiviteiten begin nen maandag 9 april al. In gebouw De Ark aan het Hargplein 101 wordt om tien uur een film gedraaid. De toegang is twee kwart jes. Eveneens maandag wordt in gebouw Wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wi- bautplein 129 een film ge draaid. Die begint om twee uur en kost ook vijftig cent. Kreatieve kleintjes kunnen maandag hun ta lenten tonen in wijkcen trum Nieuwland vanaf tien uur. Aan het Bachplein wordt om twee uur een creatieve middag georgani seerd. Daar mag iedereen gratis naar binnen. Dinsdag 10 april vindt aan de öreliosingel een sport en spelochtend plaats. Om tien uur moeten alle kinde ren aanwezig zijn. Het kost niets. Aan de Vlaardinger- dijk begint om twee uur 's middags tevens een spor tieve middag. Woensdag 11 april kunnen creatieve neigingen gebot- vierd worden op het Wil- helminaplein vanaf tien uur. Aan het Fabriplein kunnen kinderen om twee uur terecht voor een crea tieve middag op 11 april. Het Schuttersveld zal don derdag 12 april barsten van de heen-en-weer vlie gende kinderen. Vanaf tien uur wordt daar een gratis sport- en spel-morgen geor ganiseerd. Dat gebeurt *s middags vanaf twee uur ook aan de Marconistraat. Het Rozenburgerplein zal vrijdag 13 april ingericht worden voor de creatieve ochtend die om tien uur begint Op die vrijdag zal hetzelfde om twee uur ge beuren aan het Edison- plein. In dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 houdt Henk Driessen om twee uur kindervoorstellingen op vrijdag 13 april. Dat kost twee kwartjes. Het Stedelijk Gymnasium aan de Hugo de Groot straat 6, bij de Van Haa- renlaan, zal zaterdag 7 april de deuren open zetten van tien tot vijf uur voor bezoekers van de fancy-fair en rommelmarkt. Voor kin deren is een grote grabbel ton neergezet Dat staat er niet voor niets, want ook de opbrengst van het rad van avontuur, de ballentent enzovoorts, is bestemd voor de Bestrijding van de Kin dermishandeling. Het is im mers het Jaar van het Kind? Wie tussen al die ac tiviteiten door even rustig wil zitten, kan onder een muziekje van Martin Green genieten van een kopje koffie of een glaasje limo nade met cake. In de Westwijk wordt maandag 9 april van twee tot vier uur 's middags een speurtocht gehouden. Om ongeveer kwart voor twee moet iedereen rich verza meld hebben in De Bever aan de Van Beverenstraat 49. Kinderen van zeven tot en met twaalf jaar mogen vnor drie kwartjes mee doen. Wie vier. vijf of zes jaar is mag maandag voor drie kwartjes komen kijken naar de poppenkast in ge bouw De Bever. In gebouw De Bever wordt dinsdag 10 april van twee tot vier uur een groot scheepse spelmiddag ge- bouden.Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen meedoen aan bijvoorbeeld Wie van de Drie of Één van de Acht. Toegangsprijs is/ 0.75. E ivren ve rvenpaa sh azen maken, en nog een hele boel meer staat woensdag 11 april op het programma van gebouw De Bever van twee tot vier uur. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar zijn voor vijfenzeven tig cent welkom. In de Kreek aan de Lange Haven 92 wordt donderdag 12 april om twee uur een film van Walt Disney gedraaid voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Voor een gulden mag iedereen meekijken naar David Crocket". Wie vrijdag 13 april wil meedoen aan de sportdag op de Vlaardingerdijk, moet 's middags om éér» uur in de Bever aan de Van Beverenstraat 40 rijn, waar om drie uur weer pannekoeken kunnen wor den gegeten. Wie ouder dan vier en jonger dan dertien jaar is, mag voor drie kwartjes meedoen aan het zakkenlopcn. volksdan sen en een ware waterrace. V/ie dinsdag 17 april graag mee wil naar Slagharen, moet zich opgeven bij De Bever, op het nummer 266442. De dag kost 8.50 en is bedoeld voor kinde ren van zes tot en met twaalf jaar. zonder verheugend en belang rijk dat in de vereniging boe ren, recreanten, natuurbe schermers, monumentenzor- gers en (andere) bewoners verenigd rijn en elkaar ont moeten. Voorwaar een unieke situatie". Terwijl Frits van Ooststroom ingaat op het belang van de inspraakprocedure die twee jaar geleden voor Midden- Delfland is gehouden, wordt in een ander blad, dat ook deze week verschenen Is, de vrees uitgesproken dat er weinig terecht komt van alle inspraak die cr geweest is. In MIdden-Delfkrant herinnert G. J. Kleyweg zich een uit spraak, die gedeputeerde Jo Borgman twee jaar geleden deed bij de overhandiging van het eindrapport over de inspraak: „Ik zal zien wat ik hiermee kan doen". Kleyweg is een agrariër aan de Schieweg, de polderkade die van de Delftse industrie langs de Schie loopt naar de kerkbuurt van Kethel. De Midden-Delfkrant iri een twee maandelijkse uitgave van de Midden-Delfland Vereniging, waarin alle aspecten van dit poldergebied worden belicht Ook Kleyweg gaat in op de beheersovereenkomsten, waar op Van Ooststroom in Milieu- Actief doelt. Maar Kleyweg is pessimistisch: „Wat is het doel van dit streven naar be perkingen in de landbouw? De bescherming van de vogel stand kan het niet rijn; het aantal is sinds 1970 ieder jaar toegenomen. Moet men het gebied beschermen tegen de landbouw, die dit gebied heeft gemaakt en eeuwenlang onderhouden? Of moeten wij het zien als een verkapte vorm van nationalisatie van de grond? Als men heeft ge tekend voor een beheersove reenkomst, is men geen vrije ondernemer meer". Kleyweg, die Midden-Delfland van experimenten wil vrijwa ren en die vindt dat agrariërs het vertrouwen gegeven moet worden zelf de intensiviteit van hun bedrijven te bepalen, spreekt zich voorts uit tegen massale vormen van recreatie in het gebied: „Aanleg van een paar fietspaden is goed koper en doelmatiger dan grote bossen en waterpartijen, zoals in oorspronkelijke plan nen staan". Zowel Mi lieu-Actief als de Midden-Dclfkrant gaat nog eens in op rijksweg 19, waar tegen zaterdag 28 april weer actie gevoerd wordt. Milieu- Actief bevat verder informa tie over berging van haven- slib, knotacties en luchtveron- treiniging. De Midden-Delf land Vereniging hoxidt overi-" gens vanavond om acht uur: een ledenvergadering in 't Trefpunt in het hartje van Maasland. Schiedam Iloe stil hij ook te werk is gegaan, een inbre ker bij drogisterij Papaver aan de Mgr. Nolenslaan heeft niet kunnen voorkomen dat hij bij zijn werkzaamheden werd betrapt. De man was dinsdagavond om negen uur met een koe voet bezig de voordeur van Papaver te forceren terwijl de eigenaar nog in de zaak aan wezig was. Gealarmeerd door het gestommel snelde hij door de zaak naar de voordeur waar de inbreker al een end op streek was. Geschrokken van de komst van de eige naar nam de man met de koevoet de benen. Alleen aan de sponning van de toegang sdeur is enige schade ont staan. Schiedam De 69-jarige fiet ser M. J. D. uit Schiedam is op de kruising van de Vlaar dingerdijk met de Nieuwe Haven aangereden door een taxi. De bejaarde fietser verleende geen voorrang aan de 23-jari- ge Rotterdamse taxichauffeur J. M. Na de botsing moest de man in het ziekenhuis worden opgenomen. Hij bleek een en kelfractuur te hebben opgelo pen. Schiedam Voor de tweede keer in enkele dagen is een bromfiets ontvreemd uit één van de kelders aan het Hen- riëtle Bosmansplein. De inbrekers hebben de kel derdeur geforceerd en namen de Zündapp van de 16-jarige J. van E. met zich mee. Net" een paar dagen daarvoor ver dween uit een andere kelder op het zelfde plein een Yama ha. Alleen een bromfietstank werd ontvreemd uit een kel der in de Toon Verheijstraat. De inbrekers hebben daar de kelderbox betreden door de afsluiting boven de deur van de kelder te forceren. Eige naar van de bromfiets-zonder tank is de 63-jarige A. J.C. Schiedam De Gemeentelij ke Technische Bedrijven van Schiedam voeren deze week werkzaamheden uit In het pompstation voor dc water leiding aan de Rotterdams©- dijk. Maandag 9 april zal tussen drie uur 's middags en twaalf uur 's avonds een aantal af- Vlaardingen De bestuurder van de wagen die maandag nacht met zeer hoge snelheid door Vlaardingen en Schiedam reed en aan de politie wist te ontkomen, Is dinsdagmiddag alsnog aangehouden en ingesloten in het Vlaardingse politie bureau. Zijn medepassagier was maandagnacht al direct aan gehouden. Uit het onderzoek is vast ko heid, het in gevaar brengen men te staan dat de bestuur- van de verkeersveiligheid, het der. de 40-jarige M. 3. uit rijden tijdens een ontzegging, Schiedam in zijn zogenaamde openlijke geweldpleging en ontzeggingsperiode reed. De verzet tegen pohtie-ambtena- man mocht tot februari 1980 ren. De laatste twee misdrij- geen auto meer besturen. ven rullen ook zijn medepas- Tegen hem is proces-verbaal sagier, de 23-jarige R. A. uit opgemaakt wegens het over- Schiedam ten laste worden treden van de maximumsnel- gelegd. sluiters in het water-tran- sportleidingnet worden geslo ten, waardoor de stroom van het water in het ieidingsnet op sommige plaatsen zal wor den omgekeerd. Omdat een deel van het Schiedamse waterleidingnet nog uit gietijzeren leidingen bestaat, kan het voorkomen dat er roestdeeltjes loskomen van de buiswand. Het water zal maandag dus tijdelijk bruin gekleurd zijn. Die in het water zweven roestdeeltjes zijn ongevaarlijk voor de gezondheid, maar wel hinderlijk bij het wassen. De GTB stellen daarom Schiedamsen en Schiedam- mers voor, maandag vanaf drie uur de wasmachines niet te gebruiken. Het noordelijk deel van Schiedam, dat het water vanuit Vlaardingen krijgt aangevoerd, zal geen last hebben van de verkleu ringen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3