Schiedammertj es krijgen drukke paasdagen t ooi - straat behoudt gekke" geveltjes u „Eerst huren vaststellen, en dan pas verbouwen"! ^,Ik ben helemaal verliefd op die stad" mM Aüto over de kop: één lichtgewonde Informatie-avond over Tear Fund stichten brand Globaal plan architect gereed Gemeentelijke diensten rond de Paasdagen Kunst en Doorgereden na aanrijding VRIJDAG 6 APRIL 1979 SCWD/WW3 Schiedam Centrum Oost aan de Dr. Zamenhofstraat 153, Jeugdhaven Nieuwland aan de Albardastraat 65-69 en de St Joris Doele aan het Doeleplein I, zetten de komende vrije paasdagen hun deuren wijd open voor kinderen die denken dat ze ach vervelen. In de drie centra zijn activiteiten geor ganiseerd, waarmee elk Schiedammertje zich een groot gedeelte van de dag kan vermaken. jeugdhaven Nieuwland be gint morgen met een film in het clubhuis die om één uur 's middags begint Voor ƒ1,50 kunnen kinderen van vier tot tien jaar meegenie ten. Maandag organiseert de jeugdhaven een dagje uit naar De Efteling bij Kaats heuvel. Om kwart over acht 's morgens moeten alle kin deren diè meewillen aanwe zig rijn. De kosten komen op 8,50 per kind. Wie ou der is dan drie jaar en jon ger dan dertien jaar, mag mee. Dinsdag begint om tien uur een poppenkast voor kinde ren ,an vier tot tien jaar. De entreekosten zijn twee kwartjes per kind. De film „Jugger-Naut" die om twee uur gaat draaien, is voor kinderen van tien tot vijftien jaar en kost 1,50 per kind. Woensdag U april wordt een grote activiteitendag ge houden met een fancy-fair. Deze wordt gehouden ten „bate van het vijftien-jarig bestaan van de jeugdhavea De hele dag kost maar één gulden. Donderdag staat een zeep kistenrace op het program ma. Sportieve lieden van zes tot -twaalf jaar mogen de zeepkisten op de activiteiten dag zelf maken. Het par cours wordt uitgezet op het Kerkplein. Wie om half twaalf mee wil doen, betaalt drie kwartjes. Om tien uur begint het voorbereiden ech ter al. In het clubhuis zelf wordt donderdag vanaf twee •uur een talentenjacht gehou den. Mensen van zes tot twaalf jaar, die over vol doende talent denken te be schikken, mogen voor een gulden meedoen. In de St. Jorisdoele aan het' Doeleplein, wordt dinsdag voor kinderen vanaf twaalf jaar een grote speurtocht ge houden. JeugdigeSherlock Holmes' kunnen voor een gulden meedoen. Iedereen moet om half twee bij het clubhuis zijn. Woensdag 11 april is een dagje uit naar Duinrel georganiseerd. Om tien uur vertrekt het spul en rond vyr uur staat iedereen weer bij het clubhuis. Er wordt vertrokken vanaf het Hoffplein "om tien uur. Club- kinderen moeten vijf gulden betalen. Hun ouders mogen mee voor zes gulden. Niet- clubkinderen kunnen voor de gelegenheid eveneens in de bus plaatsnemen voor zes gulden. Hun ouders betalen /7^0. Vrijdag 13 april is er weer een dagje uit naar Duinrel voor de jonge tieners. Voor nadere informatie even bel len naar de St Joris Doele, op het nummer 268338, In het clubhuis kunnen lieden van vier tot elf jaar zater dag 14 apnl paasmandjes komen maken vanaf één urn 's middags. De entree is één gulden. Centrum Oost heeft dinsdag 10 april een creatieve dag op het programma staan. Werken met lappen, vitrage weven, volksdansen, werken met oude metalen, dat mag iedereen van vier tot acht jaar om tien uur komen doen. óm twaalf uur is die groep klaar, zodat om twee uur 's middags de groep van negen tot twaalf jaar aan de beurt kan komen.. Om de kosten een beetje te druk ken, moet iedereen een gul den meebrengen- Voor Schiedammertjes van vier tot zes jaar wordt woensdag 11 april om tien uur de poppenkast opgesteld in het clubhuis. De toegang bedraagt een gulden. De ou ders kunnen hun kinderen om twaalf uur weer op ko men halen, Wie ouder is dan zes jaar en jonger is dan dertien jaar mag om twee uur 's middags komen mee genieten van de film „Nikkie de wilde hond van het noor den". De entreeprijs is twee gulden. Hoe mooi de bossen in Drie bergen zijn, en hoe lekker het is om in-die frisse lucht boompje-verwisselen te aoen, kunnen kinderen van vier tot twaalf jaar donderdag 12 april zelf gaan meemaken. Het dagje uit kost 6,50. Elk tweede kind uit een gezin kost vijftig cent minder. Om half tien is het aantreden geblazen bij het clubhuis. Aangezien het nog geen har tje zomer is, moet iedereen een warme regenjas meene men. Regisseur Paul Verhoeven: Maassluis „Maandenlang hebben we heel Nederland afgezocht, om een geschikte locatie te vinden. We hebben echt stad cn land afgezocht, voor we wisten waar we zou den gaan draaien. Maar nu wc eenmaal hier zijn ben Ik er werkelijk helemaal tevre den mee. Je kunt rustig stel len, dat ik verliefd geworden ben op die stad, ja". Regisseur Paul Verhoeven, 4"jê in augustus en september Maassluis zijn nieuwste ^'speelfilm „Spetters" zal gaan Opnemen, is een tevreden mens. Hij voelt zich helemaal thuis in Maassluis: een stad lie volgens hem „alles heeft". ,3k vind het er hier fantas tisch uitzien. He is een stad, die werkelijk zoveel' contras tén heeft, dat je het haast niet zou geloven. Neem nou die binnenstad: typisch Hol lands met die bruggetjes, wa tertjes en smalle straatjes. Dat is schitterend, om daar te kunnen filmen. Vooral al die niveauveschillen, die je overal tegenkomt: dat is bijzonder mooi om in je film te gebrui ken. Hoe je ook kijkt: die stad heeft steeds weer iets verrassends". Afgezien van in de Maassluïse binnenstad - met als belang- njkste locatie de Markt, -de Wip en omgeving - zal ook gefilmd worden in de Maas- ^uise nieuwbouwwijken en op het station. „En op diverse toegangswegen tot de stad: de "laassluissedijk bijvoorbeeld k magnifiek, met dat landelij ke karakter en die industrie Op de achtergrond. Het is perfect voor ons doel. Aan de indere kant: de toegangsweg na het Westland, met aan weerszijden die kassen. Ook daar kunnen wij opnamen maken". gau] Verhoeven en zijn team nebben Maassluis vooral ge kozen vanwege zijn unieke %ging en karakter: een mid delgrote stad,- onder de rook van een wereldstad als Rot terdam. Je-hebt hier werke lijk alles in"de buurt: landelij ke omgeving, maar ook zware industrie. En dat was precies &-at we voor ons verhaal no- flig hadden". Hel is overigens vrij uniek, 4at een film voor 80% in één stad wordt opgenomen. Nor- faaal zoeken regisseurs voor hun film allerlei locaties, die óveral in het land verspreid liggen, om ze samen te pak ken in de film. Op die manier ontslaat een beeld van een stad, die niet echt bestaat. Verhoeven: „Maar ik wil in .mijn nieuwe film echt Maas sluis laten zien. Die stad is ook Maassluis en zal ook zo heten". Jammer vindt Verhoeven het Fel, dat Maassluis geen bio- jcoop heeft, zodat het onmo gelijk jai zjjn om ge pre mi fe te van zijn nieuwste speel film, op 28 februari 1980 in Maassluis te doen plaatsvin den, „Wellicht is het aanlei ding om hier een bioscoop te starten", zo grinnikt hij. i Boek van Holland Spelen- kinderen hebben brand Veroorzaakt in een schuur en «a warenhuis aan de Nïeuw- randsedijk. Een flinke voor raad hooi in de schuur raak- m vlammen. Met behulp omwonenden kon nog een deel in veiligheid worden Mracht In een aangrenzend warenhuis ontstond ook scha- Bet vuur werd geblust door Hoekse vrijwillige brand- 4De tuinders hebben souwens' deze week toch de overlast gehad van die vandalisme De dag tevoren wa- verschillende tuinders het gebied ruiten kapotge- De politie, die ver dat het om dezelfde gaat, heeft de zaak in onderzoek. s 19'; 9 En zo moét het dan wor den. De gevel lijn blijft goed deels bestaan. Een paar huis jes zijn wat de hoogte in ge trokken en eén huis dijt een paar meter in de breedte uit. Maassluis De Maasslnise gemeentelijke diensten en be drijven zijn vrijdag 13 april (Goede Vrijdag) en maandag 16 april (Tweede Paasdag) ge sloten. Alleen de afdeling be volking van de gementesecre- tarie is zaterdag 14 april van 9 tot 10 uur geopend voor aangiften van geboorten en overlijden. Rond de Paasdagen wordt ook geen huisvuil opgehaald. De vrijdagroute van de reini- gingsauto door de Sluispol- i der-Oost wordt een dag eer- j der, dus op donderdag 12 april, gereden. De maanda- j groute door Maassluis-West j (zonder Steendijkpolder) j wordt dinsdag 17 april gere- i den. Het zwembad „Dol-fijn" j is op Goede Vrijdag de gehe le dag geopend en de beide Paasdagen geslóten. Het ge meentemuseum is de Eerste j Paasdag gesloten en de Twee- i de Paasdag geopend. Vlaardingen Het gaat snel. De renovatieplan- j gCrC6(lschap nen voor het gekke" straatje achter het stadhuis, j de Schoolstraat, ontwikkelen zich in hoog tempo, j SCStOlCIl Werd de projectgroep eind december van het vo- i 'rig jaar geïnstalleerd, nu ai is de architect met de Schiedam Voor onge plannen gekomen; globale plannen. De tekeningen laten zien dathet huidige gevelaanzicht van de s een inbraak in een kelder 9 Zo ziet de Schoolstraat er nu nog uit Sommige pandjes dateren van begin 1600. Schiedam Een 31-jarige Schiedammer is gisterochtend met zijn wagen over de kop geslagen na een aanrijding op de Nieuwe DamlaanT De 31- jarige N.K. liep hierdoor een flinke hoeveelheid schrammen op en flinke pijn in rijn rug. Na een eerste behandeling in het Nolet-ziekenhuis kon hij echter weer huiswaarts keren. De 29-jarige L.'M. H. de L. verlc'ende K. op de kruising geen voorrang en raakte diens auto met zo'n klap dat het voertuig over de kop sloeg. De L. raakte niet ge wond. De linkervoorzijde van zijn auto werd evenwel zwaar beschadigd. De auto van K„ die met zijn wielen omhoog "tot stilstand kwam raakte to* tall-loss. Na een botsing om kwart voor acht op de Nieuwe Damlaan kwam êfn van de auto's wat ongewoon tot stilstand. Vlaardingen In de koffie bar va» Youth for Christ aan de Nieuwelaan 1 en 3 wordt woensdag 11 april een infor matie-avond gehouden over Tear Fund, een organisatie die zich bezighoudt met ont wikkelingswerk In Afrika, Zuid-Amerika en het Verre Oosten Ook Cliff Richard werkt voor deze organisatie. Tear Fund - geeft hulp door middel van zendingsgenoot schappen en plaatselijke Evangelische kerken is meer dan 50 landen ter wereld. Het evangelisatiewerk en de daad werkelijke hulpverlening zijn bij de organisatie onlosmake lijk verbonden. Tear Fund staat dan ook voor „The Evangelical Alliance Relief'. Aan de informatie-avond van Youth for Christ wordt mee-, gewerkt door Dirk Frans, die zelf twee jaar in Bangla Desh heeft gewerkt voor de organi satie. ï)e bedoeling is verder, dat tijdens de informatie avond een Vlaardingse werk groep van Tear Fund worden opgericht Wie van tevoren meer wil we ten kan zich wenden tot Aart van Dijk, Meerkoetstraat 116 in Vlaardingen, tel. 743782. De prijs, door de architect berekend, komt zo'n 300 dui zend gulden hoger uit dan het door de commissie stadsher stel beschikbaar gestelde be drag. Het architectenbureau Geluk heeft een onderzoek gedaan naar de kwaliteit van de hui zen. Daaruit bleek dat er nog al wat problemen waren. De huizen waren.'tochtig, hadden last van vocht en de meeste vloeren en wanden bleken niet voldoende brandwerend. Er zal dus nog heel wat moe ten gebeuren om de huizen weer aan de moderne eisen te kunnen laten voldoen. Voor een gedeelte van de panden kan dat door renova tie. Een groot gedeelte van het straatje echter zal tot aan de fundering afgebroken moe ten worden. .De panden 1, 13, 15, 19 en 23 moeten volgens de bevindingen van architect Geluk voor de bijl om daarna opnieuw opgebouwd te wor den. Een aparte plaats in het rijtje nemen de nummers 7 en 9 in. Dat deze panden af gebroken zouden worden stond al vast voordat archi tect Geluk aan zijn onderzoek begon. En ook de project groep heeft het lot van deze panden leegstaande winkel panden, in handen van de ge meente niet meer kunnen beïnvloeden. Voor deze huizen lagen al bestekklare plannen gereed. Toch .besloot het college van b. en w., na advies van de projectgroep, met de aanbe steding van deze twee huizen nog even te wachten totdat de definitieve uitkomst van r wat er met de aangrenzende panden zou gaan gebeuren bekend zou rijn. Dat die aan grenzende panden, de num mer 1 en 13, volgens het plan van Geluk nu ook serieus voor afbraak en „wederop bouw" in aanmerking komen vinden de bewoners niet hele maal toevallig. Maar de ge meente ontkent dat de sloop- bestemming voor 7 en 9 ook haar uitwerking heeft gehad op de beslissing voor de num mers 1 en 13. De plannen van de architect hebben tot nu toe vooral be trekking gehad op de buiten kant van de, woninkjes, de voor- en achterzijde dus. Wat er binnen moet gaan gebeu ren is nog niet helemaal dui delijk. De bewoners zullen in de opstelling van de plannen voor de indeling van hun wo ningen een ruime mate van inspraak krijgen. Het was de architect overigens wel opge vallen dat door allerlei onmo gelijke constructies er in de huidige woningen een hoop loze ruimte zit die voor bewo ning niet te benutten is. I laan. De inbreker heeft de Dit weekeinde moeten de hui- kelder van de 38-jarige me- dige bewoners een beslissing vrouw P.A. de B. waarschijn- nemen over de plannen. Er i lijk met een valse sleutel be- kunnen nog wijzigingen aan- treden. gebracht worden, de plannen j Het is ook waarschijnlijk dat van de architect heten im- i een inbreker op de Schiedam mers nog maar globaal. Grote se Hoogstraat gebruik -heeft handicap voor de bewoners is gemaakt van een valse sleu- echter dat zij nog geen enkel j teL Uit de geldla van een kas- inzicht hebben in wat rij j sa in een kunsthandel werd straks voor een huur moeten gaan betalen. Voor velen van hen is die onzekerheid over de toekomstige huur een zwaarwegende factor. Nu ja zeggen tegen de plannen, be tekent dat ook ja zeggen te gen een nieuwe huur van rond de vijfhonderd gulden? Want zo liggen de huren van gerestaureerde panden maar al te vaak. Gelet op de door b. en w. aan de projectgroep verstrekte opdracht dat de plannen de instemming die nen te hebben van een ruime meerderheid van de bewoners kan het er dus nog om gaan spannen. Buiten kijf staat in elk geval dat de pro jectgroep bijzonder snel zijn werk heeft gedaan en dat de bizarre gevellijn van het straatje practisch geheel is gehandhaafd. voor 330 gulden gestolen. El ders uit de winkel verdwenen twee bronzen beelden die een gezamenlijke waarde van achthonderdtachtig gulden vertegenwoordigen. De 49-jari- ge C.C.M.J. heeft aangifte van de kunstroof gedaan bij de Schiedamse politie. Vlaardingen Op het Veer- plein veroorzaakte woensdag middag een personenauto een aanrijding en reed vervolgens door. De Vlaardingse politie wist de wagen, die werd bestuurd door een 24-jarige Vlaarding se, te achterhalen. Zij kreeg een proces-verbaal. Vlaardingen „Het is erg aardig om het pand Oosthavenka- de 100 te gaan verbouwen voor jongerenhpisvesting, maar het heeft geen zin om daar aan te beginnen, als we niet eerst de huurprijzen vaststellen, die men straks zal moeten gaan beta len. Anders lopen we het risico dat de huren straks, als de zaak klaar is, zo hoog zijn dat jongeren met een normaal minimum loon het niet kunnen betalen en dan zijn we er niets mee opgeschoten". En tenslotte de kosten. Zoals gezegd kQmen die hoger uit dan de commissie stadsherstel eigenlijk zou willen. Er zal dus nog op het een en ander bezuinigd moeten worden, -maar over het hoe bestaat nog geen zekerheid. Dat meende de socialist Femi Poppe woensdagavond in de vergadering van de gemeente raad, toen gesproken werd over het krediet, dat verleend moest worden om een schets- plan te kunnen maken voor de verbouwing van het oude pand van The House of Dim ple aar» de Oosthavenkade. Het pand zou in de toekomst twaalf kleine woningen moe ten bevatten, geschikt voerde f huisvesting van alleenstaan den en tweepersoonshuishou dens. Om dat schetsplan te kunnen maken was een kre dietvan bijna 25 mille nodig. Poppe was bevreesd, dat de toekomstige jongerenwoningen uitsluitend te betalen zouden zijn voor „rïjkeluis-zoontjes". Hij pleitte er voor, om de procedure precies om te draaien: eerst de maximale huren vaststellen, en dan aan de hand van die huren bekij ken, wat er voor gedaan kan worden. Dit voorstel kon - uiteraard, zou je kunnen zeggen - geen genade vinden in de ogen van wethouder Goudriaan (stads ontwikkeling.) „Je moet eerst de bouwkosten weten, om te kunnen zien hoe hoog de hu- ren kunnen worden. Daar is nou eenmaal niets aan te doen je kunt de zaak niet on gestraft omdraaien". De ge meenteraad ging-met het kre diet akkoord. Poppe ook, zij hel morrend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3