SPORT De Korenbeurs weer in Europacup Laatste ronde tafeltennis PPSC-Excelsior M: meer dan een prestigeslag Thuis meer moeite Karate-wedstrijden in Margriethal VRIJDAG 6 APRIL 1979 Jos Clazing: „Seizoen zeer geslaagd" Begroting ?»v Beslissingen voor De Koren beurs 2 en RM Geert fóut Willem Jan weer thuis Nü Ferry Holster weer Hollandiaan- trainer Hans Renirie: 99 99 •r^vÖ, Tegenstanders RKWIK SW doet bij winst weer mee Zwaluwen wacht op doorbraak Tribune van Fortuna onveilig SC/VD/WW7 SCHIEDAM Zelden heeft het eerste team van De Korenbeurs een zo bewogen competitie meegemaakt als welke zojuist beëindigd is. De aanvankelijke verwach ting was immers hand having van het ereklas- serschap. Maar in Elaats daarvan vormde et Schiedamse team een regelrechte bedrei ging voor de schijnbaar onaantastbare positie van Tempo Team, Uit eindelijk werden de Amsterdammers inder daad opnieuw lands kampioen. Zeer saillant is echter, dat de titel werd behaald in een wedstrijd tegen De Ko renbeurs die de Schie dammers met 6-4 won nen. Niet het met de twee Brit ten versterkte Salto Linge rie (De Veluwe), vormde de verwachte bedreiging voor Tempo Team. Dennis Nea- le en David Tan slaagden er niet in de hegemonie te doorbreken. Debutant 't Hooge Huys (ook met 2/3 Engelse inbreng, Trevor Taylor en Ian Kenyon) evenmin. Slechts het Korenbeurs-trio Hans L in gen, Hans van den Broek en Bert van den Ham was in staat de com petitie aan de top van de ranglijst nog enigszins spannend te houden. Salto Lingerie, Midstars, 't Hooge Huys en Avanti deden in het stuk niet mee. Avanti slaagde er, met Bettine Vriesekoop, niet in zich in de ereklasse te handhaven. Zelfs slaagde De Koren beurs erin om Tempo Team een keer te verslaan. Het is lang geleden dat de Amsterdammers in de Ne derlandse competitie verlo ren. Tegen De Korenbeurs was dat zelfs nog nooit ge beurd. „Niet alleen de tweede plaats, maar die zege op „Tempo Team", al dus Korenbeurs-voorzitter Jos Clazing, „betekende de bekroning van het seizoen". Die tweede plaats betekent tevens, dat De Korenbeurs - net als vorig jaar - weer mee mag doen aan de Eu ropacup. Wel werden de Schiedammers toen meteen de eerste wedstrijd al uit geschakeld, maar het was in een bomvolle Koop mansbeurs toch een avond je propaganda voor de ta feltennissport. „Financieel is zo'n Europacupwedstrijd een heel moeilijke zaak", aldus Jos Claring. „Het vergt toch altijd een be groting van rond de twee duizend gulden. Mijn me ning Is echter ook, dat bet een spektakel is. Een eve nement dat we toch niet graag willen missen". Jos Claring is er niet wei nig trots op, dat De Koren beurs in feite de enige be dreiging vormde voor Tem po Team. „Het seizoen is zeer geslaagd, temeer daar we drie wedstrijden voor het eind al zeker waren van tenminste de tweede plaats". In hoeverre De Korenbeurs mét Hans van den Broek hadden kunnen komen, blijft een open vraag. Van den Broek haakte de laat ste vier wedstrijden gebles seerd af, terwijl hij juist een zeer sterke eerste helft speelde. Toch wonnen de Schiedammers zonder Van den Broek van Tempo Team, dat desondanks de titel behaalde. Hans Lingen wisselde ma tige en zeer sterke momen ten af, met als hoogtepunt het bereiken van de twee de plaats tijdens bet Ne derlands kampioenschap. De revelatie van dit sei zoen was echter Bert van den Ham. Jos Clazing: „Zijn training was al per- fekt» het kwam er echter in de wedstrijden niet uit. Hij is nu mentaal sterker geworden, met als gevolg meer zelfvertrouwen". Het ziet er volgens voorzit ter Clazing inmiddels niet naar uit, dat het eerste team gewijzigd zal worden. Evenals Hans Lingen en team Evi Hans van den Broek blijft ook Culemburger Bert van den Ham voor De Krren- beurs spelen. Als ,mre amateurs, wat niet weg neemt dat De Korenbeurs zich na het wegvallen van de sponsor (Bruynzeel) toch alweer vier jaar onaf gebroken in de elite van het Nederlandse tafeltennis wist te handhaven. „In feite", aldus Jos Cla zing, „hebben wij de stnjd tegen de sponsors toch ge wonnen. Kijk maar naar Ravesteijn, Salto Lingerie, 't Hooge Huys, Delta Lloyd, NMB/VDO. Ze zijn gevallen of hebben zich met waar kunnen maken. Na het wegvallen van onze sponsor hebben Lingen en Van den Broek hun finan ciële eisen laten vallen, ter wijl Lingen toch aanbiedin gen van elders had. Ze zijn voor de gezelligheid bij ons blijven spelen". Opvolgers voor het Koren- bcurs-tno rijn er trouwens ook niet „Er staat nog geen jeugdspeler van 16 jaar te dringen", wat vol gens Clazing ook te maken heeft met de mentaliteit „Ze hebben er met meer dat voor over als een Van den Ham, Van den Broek en Lingen". Het meespelen aan de Eu ropacup begint er onder tussen financieel plezieriger uit te zien- Een „club van honderd" heeft de basis al gelegd. Om het meespelen aantrekkelijker te maken, zal De Korenbeurs er alles aan doen om thuis te spe len. Aad Goedden- dorp in actie tijdens de wedstrijd tegen Excelsior vorig, jaar, Van links naar rechts volgen 'Mart van de Pol, Erik Scheffers (ook nog niet hersteld), Ton van de Linden en Jan van Dijk zijn kop bal gespannen. u Schiedam/Maassluis Excelsior M kan zich gaan opmaken voor ongetwijfeld één van de moeilijkste streekderbies tegen PPSC. De Schiedammers, die geen blessureklachten hebben, zijn na de 4—1 nederlaag bij. Arnemuiden door overwinningen op Oranje Wit (3—2) en AZVV (6—1) weer helemaal terug in de race om het kampioenschap. Vooral de laatste wedstrijd te gen AfcW doet weer veel -goeds voor dtï toekomst ho pen, want aanvoerder Koen Winkelman, die vanwege een virusziekte na de winterstop nog niet in actie was geweest, viel in de tweede helft in, zo dat verwacht mag worden dat een compleet PPSC in het veld komt. Na de eerste wedstrijd (PPSC won in Maassluis met 0—l), ziet Excelsior M-trainer Hans Kostense ook de tweede ont moeting tussen de beide riva- len met weinig vertrouwen te- gemoet „Ik zit met een wa slijst van blessures. Jan van Dijk (knie). Rob van Leeuwen (lies), Lies Kardol (enkel), Dick Verburgh (nog niet her steld van meniscus-operatie) en Frank Vorkel (enkel) zijn stuk voor stuk vraagtekens. En omdat Paul Vork over schrijving heeft aangevraagd wordt vooral de voorhoede een enorm probleem. Met een puntje ben ik dan ook dik en dik tevreden". Dat PPSC-Excelsior M meen .dan een prestigeslag is, mag duidelijk worden uit de belan gen. PPSC moét winnen öxn bij de koplopers te blijven en Excelsior mag niet verliezen om weer in de gevarenzone te, geraken. Voor Excelsior M breken trouwens moeilijke tij den aan. omdat de Maassluise ploeg binnen negen dagen vier maal in actie móet ko men. Hans Kostense opnieuw: „En dat is fijn, als de helft van je jonge team studeert en precies in deze tijd voor aller lei tentamens staat". In de derde klasse spelen de -Vlaar- dingse derdeklassers HVO en Sunlight tegen twee midden-- moters. Sunlight uit bij Groo- te Lmdt en HVO thuis tegen De Zwerver. In de vierde klasse A staan er vier streckontmoetingen ge progra mmeer d: 's-Graven- zande-HBSS, Maasdijk-Vlaar- dingen, MWTÏ-Monster en Naaldwijk-Hoekse Boys, zijn de vier duels, die heel wat spanning beloven in het Westland, TSB kan door een overwinning uit bij Herman dad de derde klasse weer wat zien naderen en dezelfde vierde klasse C speelt Satel liet tegen Hoogvliet uit. In de afdeling zijn de wedstrij den: DVO'32-OFB, NTW- GSS, GTB-Hèllevoetsluïs, Puttershoek-CION, VDL-Roc- kanje en WK-CCO. Korenbeurs 2 een grote Schiedam/Vlaardingen In de ereklasse tafeltennis ïs De Koren! De Korenbeurs al uitgespeeld, terwijl zaterdag de tegenvaller, overige landelijke afdelingen aan de laatste ronde be- Beide teams staan nu gelijk ■*- ïA i—js—pUnten en één van hen ginnen. Voor wat de teams uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis betreft, staan er nog grote belangen op het spel voor Radio Molenaar en het tweede team van De Korenbeurs. Schiedam In de Schiedamse Margriethal worden zondaga vond twaalf karate-partijen uitgevochten, waarbij het toege staan is door te stoten eh trappen (.Juli kontakt karate"). De karateka's zijn daarbij voanien van bokshandschoenen en voetbeschermers. „Dit kaxace heeft niets met straat vecht en, °f met stenen en pfëpifcen doorslaan te maken. Het is echter een volkomen geregléniehteerde sport, waarbij er twee me disch grondig gekeurde mensen in de ring staan", vertelt Joop Musterd, één van de organisatoren. ,De sport is een combinatie van karate en boksen, waar bij de regel geldt dat de te genstander niet boven de gor del, op de rug en op het ach terhoofd mag worden ge raakt". Martin B ome man vult aan: „We zijn, net als bij bok sen, streng. Krijgt iemand een junke tik, dan gaat de hand doek de ring in. Gebeurt het toch, dat een karateka knock out gaat, dan krijgt hij een verplichte rust van acht we ken. Als hij dan medisch goedgekeurd wordt, duurt het nog acht weken voor hij weer aan een partij mag begin nen". »Jn Rotterdam worden we te- gengewerkL Er is daar blijk baar geen plaats voor ons. We kunnen in die gemeente bijvoorbeeld moeilijk 's avonds een zaal huren, wat ons in Schiedam wel lukt. Daarnaast moeten we dertig procent van de brutorecette afdragen in Rotterdam, waar door we moeilijk het pro gramma financieel rond kon den krijgen", verklaart Martin Bomeman, waarom „ver huisd" is van sporthal De Enk (Rotterdam-Zuid) naar de Margnethal. Van de twaalf partijen, die zondagavond op het program ma staan (aanvang 20.00 uur), zijn er vijf op professionele basis. Zo komt Hans van der Meer als uitdager uit in een Europees titelgevecht (half- zw aargewicht) tegen Steve Babs (Engeland), terwijl Ser ge Metz het opneemt tegen Lee Wilson in het welterge- wicht. Daarnaast komt Ruud Steen bergen in de ring tegen David Swan (bantamgewicht) en De Frel tegen Benjamin Lambert (halfmiddengewicht). Iwan Menis zal rijn tweede prof partij uitvechten tegen een buitenlandse tegenstander. Zondagmiddag worden er in de Margnethal om 14.00 uur ook sem icontactka rate wed strijden gehouden, waarbij slechts licht contact toege staan is. Er wordt daarbij niet op knock out, maar op punten gestreden. Radio Molenaar staat op het punt de titel te veroveren en daarmee weer terug te keren in de promotie hoofdklasse. De Vlaardingers komen dan op het niveau waar ook het Schiedamse NOAD speelt. Het kampioenschap wordt in Vlaardingen behaald, want Steeds Hoger/TSB 2 komt naar het Lijnbaancomplex. De wedstrijd begint om twee uur. Het zwakke Steeds Ho ger zal de promotie met meer kunnen tegenhouden, waarna Peter van den Broek, Aad van Opstal en Hans Jaap Op- penheim het andermaal in de promotie-hoofdklas gaan pro beren. NOAD speelt zaterdag uit bij Wibats, een wedstrijd waarin voor de Schiedammers niets meer op het spel staat. Het is voornamelijk aan de slecht gespeelde eerste helft te wij ten, dat NOAD geen rol van betekenis mer kan spelen na een tot nu toe ongeslagen tweede helft Voor Bowling Maassluis TOG is de aardigheid er voor dit seizoen alaf. Tot vorige wéék leken de Maas- si uizers probleemloos op de titel af te stevenen. De ne derlaag bij Steeds Hoger /TSB I bedierf echter alles, want het is niet aan te ne men dat het nu met één punt voorsprong leidende The Vic tory nog een fout zal maken. BM TOG ontvangt thuis Tempo Team 3, De Korenbeurs 2 is onver wacht nog in de problemen geraakt in de hoofdklasse. Terwijl het er naar uitzag dat de Schiedammers zich daar al hadden gehandhaafd, kwam de nederlaag tegen Phoenix én de overwinning van Trias op Wilno. Dit laatste was een grote verrassing, maar voor moet afvallen. Het program ma wil dat beide teams el kaar zaterdag ontmoeten, dus dat wordt nog een spannend slot. Met De Korenbeurs in het voordeel van de thuiswed strijd (aanvang 2 uur), en de wetenschap dat een gelijkspel voldoende voor handhaving is. De Schiedammers wonnen eerder namelijk al met 6-4. Schiedam Willem-Jan Nooteboom is weer thuis. De Schie damse motorcoureur, die tijdens de kampioensraces in Zand- voort ten val kwam en zijn sleutelbeen op vier plaatsen brak, zal zeker drie weken niet op de motorfiets mogen'De Noot' heeft zich onder behandeling laten stollen van de vermaarde Belgische arts Derweduwen. Willem-Jan heeft daardoor vier dagen in het ziekenh uis in Mol gelegen. Over de oorzaak van het ongeluk in de 350cc, waarin Noote boom in de Tarzanbocht onderuit ging, zegt hij nu: "Ik ging te laat in de remmen waardoor de voorvork tegen het einde van de vering sloeg. Ik kon toen niets anders doen dan bewust rechtdoor gaan. Ik hoopte in het hek terecht te komen maar ik had de pech dat ik precies op één van die steunpalen botste. Anders was er niets gebeurd. Maar voorlopig moet ik rust houden en over drie weken stap ik er weer op". Schiedam -L DHS-trainer Rob Jacobs heeft weer een tegen slag te verwelken gekregen. Precies voor het in verband met degradatie zeer belang rijke thuisduel tegen Neptu- nus, heeft de KNVB rechter vleugel verdediger Ferry Hol ster voor twee wedstrijden geschorst Rob Jacobs: "Het Is niet te geloven. Net op het moment, dat Gerard Pluym zijn schorsing erop heeft zit ten, krijgen we dit weer. Trouwens er hangt •-ook nog een schorsing voor Hans Schop in de lucht En dat al les vlak voor de wedstrijd te gen Neptunus. Dat gaat een wedstrijd van echt "bikke len" worden. Neptunus ken nende, zullen ze ongetwijfeld met twee spitsen komen en wij moeten daar, willen we nu een basis hebben om de degradatie werkelijk te ontlo pen, een antwoord op vin den". Vlaardingen Derdeklasser De Holland!aan heeft dit sei zoen In feite precies tegen- overgsteid aan de eredivisie club F ey en oord de reputa tie uit onverslaanbaar te zijn. Hollandlaan trainer Hans Re nirie, die zondag met zijn team middenmoter Celerltas ontvangt, lacht er wat om. „Ach ja, in uitwedstrijden draait bet bij ons goed, om dat we dan de ruimte krij gen. En omdat en dat is geen Haagse bluf we qua voetbal de sterkste ploeg uit de afdeling zijn, komen al die ploegen bij ons thuis „lekker" met tien man voor de „pot" liggen. Velo en De Hol- landiaan thuiswed strijden meeste vaar van. donkere Ben Flondas scoort het hoofd. Haastrecht hebben zo hier kunnen profiteren". „Het is niet te hopen dat Ce- leritas, dat de vorige keer (I— 3 overwinning voor de Vlaar dingers, red.) een goede en enthousiaste indruk heeft ach tergelaten, ook dat spelletje gaat spelen. Hans Renirie, die nog steeds geen beroep op Jack Riedijk (knie) en Jan van den Tiliaard (voet) kan doen, is desondanks duidelijk voor niemand meer bevreesd. „Ik heb altijd nog Peter van de Waal die met zijn 1.97 me ter lengte bij pressievoetbal aardig wat ellende kan aan richten. Alle lange mensen richten zich dan op hem, waardoor mijn spits Ben Flo ndas, die bijna net zo hoog komt als van der Waal, met rijn 1.75 meter kan scoren". Hermes DVS krijgt het zon dag niet gemakkelijk uit bij VIOS, dat een eventueel her stel van de Schiedammers graag zal tegenwerken, In de derde klasse staan de volgen de wedstrijden op het pro gramma: MartinitFull Speed, VFC—EDS, Fortuna Excelsior *20 (alle drie dezé wedstrijden rijn van direct belang voor de eerste plaat sen in de derde klasse C), RA VA—Schiedam. In de vier de klasse: GDSHoek van Holland, VOC-SFC, Ursus- PFC, VDLRKWIK, HWD— DRZ- In de afdeling moet SVDPW alle zeilen bijzetten om in de uitwedstrijd ten koste van het jeugdige Aeolus de titelstrijd vol te houden. De overige wedstrijden rijn: FCN '66—Vierpolders, Activi- tas—Schiedamsche Boys, De Roef—MSV *71 en WF—Ge- rminaL Vlaardingen De tegenstan ders van het Viaardingse spelregelteam van RKWIK, dat in de landelijke finale zit, zijn bekend. Behalve de Vlaardingers, die district West II vertegenwoordigen, zijn dat voor Oost: NEO uit Borne (Overijssel), voor Noord: De Sweach uit Bees- terzwaag. voor West I: JSV uit Jutphaas, voor Zuid I: WVS u:t Aalst en voor Zuid II: Meerlo uit Meerlo. De wedstrijden worden morgen gehouden in Amersfoort "n de Uranium weg 17. Schiedam Pim Visser, rekent op winst tegen SC Amersfoort, omdat daarmee SVV aardig op weg is een gooi te doen naar de derde periodeti- tel. In dat geval zou het vijf punten hebben. De weg is echter nog lang, in dit verband is het ook de vraag of de Schiedammers zondag op „Harga" compleet zijn. Na afloop tegen FC Dordrecht (0-1) consta teerde Pim Visser nogal wat blessures. Aad van der Vlist, die het duel aan de Krommedijk be sliste, is er zeker bij. Misschien ook een halve wedstrijd Wïm Mulder, en dat is belangrijk om het middenveld sterk te maken. Vlaardingen—„We hebben nog steeds een sleriite repu tatie wat uitwedstrijden be treft Ik vind dat tegen Nun- speet daar nu eindelijk eens verandering in moet komen". Theo de Waard, die nog steeds niet over Dick Kei- zerwaard kan beschikken, wil de belangrijke uitwedstrijd tegen Nuns peet (een punt meer dan Zwaluwen) duide lijk op twee punten gokken. De opstelling is derhalve het zelfde als de succesvolle ont moeting tegen Ussetmeervo- gels: Ab Nijgh, Maarten Kel- zerwaard, Bennie Kuiten, Martin van de Kooij, Henk Nentjes, Leen Pijpers, Jos Buitelaar, Gert-Jan Bezemer. Jan Merrelaar, Ernest Kegel en Dick van der Bergh. Vlaardingen Als gevolg van oxydatie van het betonijzer is de overdekte tribune van Fortuna afgekeurd. Gemeen tewerken heeft dat geconsta teerd, en het dagelijks be stuur van de Viaardingse Raad voor Sport en Recreatie heeft er aan toegevoegd, dat er per 1 augustus geen veilig heids ve rid aring meer zal worden afgegeven, indien de tribune niet is gerepareerd. Fortuna voelt zich echter niet (meer) verplicht de tri bune in deugdelijke staat te "brengen, omdat zij die tribu ne toch niet nodig heeft voor haar wedstrijden. Met andere woorden: FC Vlaardingen moet maar voor de kosten opdraaien. In dit verband heeft Bob van SIoo- ten, voorzitter van de FC, er geen enkele moeite mee te verklaren, dat er volgens het contract moet worden gewerkt. „In dit geval komt het onderhoud voor rekening van Fortuna. Zo niet, dan is een kort geding niet uitgeslo ten".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7