SCHIEDAMSCHE COURANT Extra aandacht voor ka r sai me kinderen op de tocl Talloze klachten over woningen Groenoord I Laatste aansluiting op antennekabel Bewoners klagen over automobilisten Westlandseweg Maassluis is Knelpunt van de Maand cl ENWB: veel te gevaarlijk Wordt regionale omroep nekslag voor dagbladen? Wethouder Maarleveld: „Afbouw in feite afbraak" Huurders- j vereniging 1 opgericht Honderd woningen in eerste kwartaal 1979 'i| Dinsdag 10 april 1979- Brocrwcst 3 - telefoon «irimimsir.itic 268091 reductie 262566 kl.iohtenri ien>.t 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD _104de jaargang no. 26339-4PAGINA'S- SCHIEDAM EN' K ETHEL Maassluis De afde ling Vlaardingen van de Eerste Nederlandse Wielrijders Bond (ENWB) heeft de Maas- sluïse Westlandseweg uitgeroepen tot knel punt van de maand april. De weg is vol gens de bond voor wielrijders veel te ge vaarlijk en er zou no dig iets aan gedaan moeten worden, om dat gevaar te verminderen. ..Eigenlijk xs dit het knel punt van de laatste paar jaar, en niet alleen van Maassluis, maar van het gehele gebied Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Maassluis spant dan ook al vele jaren de kroon, wat het gevaar betreft voor de fietsers op de drukke route Kruisweg- P.C. Hooftlaan tot aan de gemeentegrens, waar de fietsers richting Hoek van Holland onder aan de dijk hun weg wat veiliger kun nen vervolgen", aldus de ENWB. In een gesprek met de ge meente heeft de ENWB naar voren gebracht, dat volgens haar de gehele Westlandseweg moet wor den voorzien van rijwiel paden, tot aan de kruising van de P.C. Hooftlaan. Een gemeentelijke woord voerder achtte dit echter niet noodzakelijk, omdat volgens hem de meeste fietsers 's 2omers over de Zuid- en de Noorddijk rij den in hun tocht van Vlaardingen naar Hoek van Holland. Dit wordt door de wielrijdersbond ..pertinent onjuist" ge noemd; dat zou omrijden betekenen, waar fietsers met zo van houden. Het gevaar van de West landseweg illustreert de ENWB met het feit, dat door aanrijdingen op die weg het afgelopen jaar negen fietsers werden ge dood. Daarnaast gebeur den veel ongelukken, waarbij mensen gewond raakten. Maassluis De aanleg: 5 van de Centrale Anten- ne Inrichting In Maas- s sluis is rond. Wethouder Izaak van der Knaap za! morgen, woensdag 11 april, om 14.30 uur H de laatste aansluiting s verrichten bij de fami- lie L. A. van Balen op hun adres Zuidbuurt 40. Na afloop is er een in formatiebijeenkomst voor genodigden in de kantine van de Ge meentebedrijven aan de Havenstraat. De aanleg van de CAI in Maassluis startte in juni 1977. Nadat de ge meenteraad met de aan- Lezing H. A. Christem: Schiedam De voorzitter van de Vereniging De Ne derlandse Dagbladpers, de heer H. A. Christem, hield gistermiddag voor 35 directeuren van grote Scbiedamse bedrijven een lezing over de afhankelijkheid van de pers ten opzichte van de overheid- Dat de titel „Is de pers werkelijk vrij?", de lading niet helemaal dekte, was een vervelende bijkomstigheid. De inhoud werd er echter niet minder interessant door. De heer Christem sprak zijn bezorgdheid uit over de toekomst van de dagbladen en tijdschriften, nu nieuwe concurrenten, zoals regionale omroepen, viewdata en te letekst, niet lang meer op zich laten wachten. De Sterre clame op televisie en radio deed vanaf 1967 het aantal landelijke advertenties in dagbladen al met vijftig pro cent dalen. Het heeft dagblad De Tijd zelfs de fatale nekslag gegeven. Haya van Someren (WD) houdt dezer dagen een stevig pleidooi in de Eerste Kamer voor reclame in de regio nale omroepen. „Zij realiseert zich waarschijnlijk niet, dat ze daarmee weer een poot onder de dagbladpers wegzaagt, aldus Christem. „Politiek gezien zijn adver teerders een enorme oplossing voor het financierings probleem van de regionale omroepen". Christem verder in zijn toespraak: „Premier Van Agt zei kort geleden tijdens zijn wekelijkse persconferentie, dat weliswaar geen reclame zal worden toegestaan in de uitzendingen van de regionale omroep, maar dat het wél moeilijk was om de verleiding te weerstaan, omdat de financiële problematiek van de regionale omroep een niette venvaarlozen factor is". De voorlichter van De Nederlandse Dagbladpers, de heer H. J, A. Grootveld: „Tegenwoordig wordt ongeveer 60% van de dagbladen door de adverteerders betaald. De resterende 40% betaalt de abonnee"- Het Schiedamse college heeft enkele maanden terug nog te kennen gegeven, niet mee te willen doen aan de regionale omroep. Vlaardingen wil zich echter wél aan sluiten bij de Regio omroep, als die er ooit komt. leg voor de gehele stad f§ had ingestemd konden s de bewoners van de s Vertowijk als eerste kij- s ken naar teïevisiebeel- =j Hl den en luisteren naar §f het radiosignaal, zoals s dat door „de kabel" in s de stad wordt getrans- 1 porteerd. De ontvangst f| van de Duitse tv-pro- s gramma's was in die eerste dagen nog wat problematisch, maar dat s is later verbeterd. De s kwaliteit van de Bel- g'sch Vlaamse zender at op dit moment nog te wensen over, rnaar s ook daaraan zal in de s nabije toekomst iets s worden gedaan. In september zal een enquête worden gehou den onder de aangeslo ten inwoners van Maas sluis, over de vraag wel ke wensen zij hebben over uitbreiding van het aantal televisiezenders, dat via de kabel te ont vangen is. Er is uitbrei ding mogelijk tot negen tv-stalions. Binnen onderwijskringen is grote beroering ontstaan over een op han den zijnde beëindiging van een sti muleringsproject ten behoeve van kansarme leerlingen. Zeker een vijf- Deze scholen, stonden ge boekt als zogenaamde „F- scholen", scholen die aan- spraak konden maken op extra hulp van buiten, noodzakelijk om de ach terstanden van hun leer lingen weg te werken. De afbouw van het oude project noemde de Vlaar- dingse wethouder van on derwijs in dat verband dan ook „afbraak". De subsidiegelden die tot nu toe voor het F-scholenproject gereserveerd werden, zullen, volgens het ministerie, in de toekomst geconcentreerd gaan worden op de ontwikkeling van een basisschool-nieuwe- stijl in het geheel. Met name de vakbonden en OBD vrezen dat op die manier de extra stimulering van kinderen in achterstandssituaties in de knel zal komen. Van vak bondszijde wordt gesproken over een verkapte vorm van bezuiniging, omdat de subsi- tigtal scholen in het Nieuwe Water- weg-Noordgebied zal het na augus tus 1980 moeten stellen zonder de extra hulp van de onderwijsbegelei dingsdienst (OBD). die immers uitgesmeerd gaal worden over veel meer doel stellingen dan extra stimule ring (vooral lezen en taal) ai- leen. ÉiiiiiiimiiJiiitiiHiiiiiiiiimiiiiiiniiiiiii! O Alleen al §j over de sta- tuten werden verhitte dis- cus5ies ge- voerd: in de j§ Ark moesten E toen de klachten van B de huurders van gemeen- teflats nog aan bod ko- men. j Schiedam In vee! flat- woningen in Groenoord, die eigendom van de ge- j meente Schiedam zijn, zijn de gebreken zo groot dat de gisteravoud opgerichte huurdersvereniging er nog eens over zal gaan praten of niet de komende huur verhoging moet worden ge weigerd. Er zijn talrijke klachten in de verschillen de gemeenteflats, die door de hele wijk heen staan. Vooral door en door voch tige muren, aan de kopzij- den van de flats, zijn een bron van ergerais voor tientallen bewoners. De klachten richten zich echter op veel meer situa ties, waarvan nu al vast staat dat de huurdersvere niging Gemeenteflats Groe noord er weinig aan zal kunnen doen. Gebreken binnenshuis, waaronder ge scheurde muren en pla fonds, slechte ventilatie en isolatie en een achterstallig onderhoud, zijn wel klach-, ten die de huurdersvereni ging meteen wil helpen verhelpen door voortdu rend overleg met de ge meente. Maar andere pro blemen in Groenoord, zoals voetballende jeugd in de kelders, onder galerijen ge parkeerde auto's en op grasvelden bromfietsende jongelui, moeten maar op een andere manier opgelost worden dan via de huur dersvereniging, zo werd gisteravond overwogen. Speciale aandacht zal gege ven worden aan bejaarden en gehandicapten, want een onderzoek van de klachtencommissie leert dat daar de grootste narigheid leeft. In de Ark, het zalencom plex aan het Hargplein, werd de huurdersvereni ging opgericht, Slechts 35 van de nu al 209 leden tel lende vereniging waren daarbij aanwezig en in het bestuur zijn gekozen: Ger de Ronde als voorzitter, Loes Vogel als secretares se, Dirk Vors ten bos als penningmeester en de he ren Varewijk (van de klachtencommissie) en Roo- denburg als gewone leden. De vergadering verliep al met enige emotie, maar die nchtte 2ich eigenlijk niet zozeer op de vele klachten in Groenoord als wel op het vaststellen van de sta tuten en het huishoudelijke reglement. Vooral Wim de. Gids, met burgerlijk wet boek en de wet op het ver enigingsreglement in de hand en Joop Verkaik vlo gen elkaar voortdurend in de haren. Nadat de „verga dertechneuten" twee uur in beslag hadden genomen, kwamen eindelijk de klach ten aan bod. aiiiiiiiiiiiiiititiiiiiiiiiiiiiuniiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiifiiiiiimiiniiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiifiimiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiaiiiiiiiiiiiniiiiiiË Bezuiniging Op het ministerie zelf is men uiterst voorzichtig met het geven van informatie, maar dat van bezuiniging sprake kan zijn wordt niet ontkend. Dat het oude stimulering sproject gaat verdwijnen, staat vast. Dc heer Van der Valk van het ministerie van onderwijs en wetenschappen: „In een aantal gevallen zal de beëindiging misschien sub sidie vermindering betekenen, maar dat hangt er ook van af hoe Waterweg-Noord dat zelf invult". In concreto heeft de OBD het aanbod gekregen te kiezen uit drie mogelijkheden. De eerste is dat het project uitgroeit naar het welzijnsgebied toe. Subsidie zou dan van CRM moeten komen. Maar het mi nisterie geeft toe dat dit moeilijk haalbaar is. De twee de mogelijkheid: het project wordt ondergebracht bij het innovatieproject basisschool. Probleem daar is dat de sub sidiegelden dan ook voor de hele innovatie, onder andere de intregatie van kleuter- en lagere school, beschikbaar moeten zijn, dus niet speci fiek voor het wegwerken van achterstanden alleen, hoewei die doelstelling wèl in het to tale rijtje is opgenomen. De derde mogelijkheid tenslotte: stopzetting van het hele project. De OBD heeft nog niet kun nen kiezen. De dienst beraadt zich op een ontsnappingsmo gelijkheid. Maar het is duide lijk dat het een keuze zal worden tussen drie kwaden. Verschuiving Wanneer de nieuwe ministe riele regeling van kracht wordt zal in elk geval in het onderwijs aan kansarme leer lingen een accentverschuiving optreden. Lag de begeleiding van de stimulering tot nu toe in handen van de OBD: in de toekomst zullen de scholen het zelf op moeten knappen. Gevolg daarvan; de werkgele genheid van de mensen bin nen de OBD die met de bege leiding belast waren, komt op de tocht te staan. En: de ver schuiving van extern naar in tern kan een versnippering van de stimulering tot gevolg hebben, waarbij de kinderen, die die stimulering nu juist nodig hebben, helemaal niet gebaat zijn. Behalve bezuinigingsdrift van de regering wordt door de besturen van de diverse ad viesdiensten bovendien ge vreesd, dat de regering meer inhoudelijke invloed wil heb ben op de stimuleringswerk zaamheden. Het ministerie spreekt liever over het ma ken van harde afspraken", iets waaraan het in het ver leden volgens haar nog wel eens ontbroken heeft. Vlaardingen Tijdens het spreekhalfuur in de vergadering van de com missie voor verkeer en vervoer zullen een aantal bewoners van de Prof. Teldersstraat, de Prof. Rutgersstraat en de Mr. Verschuurstraat vanavond de aandacht van de com missie vragen voor de zorgelijke verkeerssituatie in deze drie straten. Het is de bewoners voorname lijk te doen om de snel heid waarmee de automo bilisten deze drie straten berijden. Het gevaar dat de kinde ren aoor deze situatie 1 o- De bewoners, van de drie straten vinden, dat er wel iets moei gebeuren aan het ge- vaar) ijke verkeer. pen baart de bewoners erg veel zorgen en daarom hebben zij vierhonderd handtekeningen verzameld, die vanavond aan de com missie aangeboden zullen worden. Aan de Prof. Tel dersstraat staan vier scho len en drie jaar geleden is er een dodelijk ongeluk gebeurd. De bewoners wil len nu voorkomen dat een dergelijk ongeval opnieuw moet gebeuren om de ge meente maatregelen te doen nemen. De vergadering van de commissie voor verkeer en vervoer zal vanavond ge houden worden op het stadhuis en begint om half acht. Vlaardingen In het eerste kwartaal van dit jaar ver meerderde het Vlaardingse woningtotaal met 119, waar van 115 nieuwbouwwoningen, twee door weer ingebruikne ming en twee door verbou wing. Het woningbestand verminderde met 18 wonin gen in die periode, waarvan vier door onttrekking, één door Dntsplitsing, elf door verbouwing en twee door sloop. Per saldo heeft Vlaar dingen cr dus in het eerste kwartaal van 1979 101 wonin gen bij gekregen. Op 1 april waren er 242 wo ningen in uitvoering, waarvan 105 woningwetwoningen, 94 premiewoningen en 43 onge subsidieerde woningen. In de maand maart kwamen 49 wo ningen gereed, 35 bejaarden woningen aan de Amsterdam laan, twee woningen aan de Staverenhoeve en twaalf aan de Frieslandlaan. Twee wo ningen aan de Callenburg- straat werden gesloopt. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. EI abonnement per kwartaal 142,20 D abonnement a M 4,33 per maand, dan geel ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer334, 3000V8 Rotterdam tal \Pm Hl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1