SPORT Sterk bezet paastoer nooi bij Asvion Pleister op de wond Verharde velden DWS opnieuw in discussie gelijk HVO Hillegersberg- TSB gestaakt sport _kort FC vlaardingen houdt actie voor tribune Scherpe tijden Fortuna Els Zeeuw ruiterkampioen Pollux-dames kampioen Wim Tijl: ijfxnaal Herman Hoogerboord scoort Nog één punt 1 WOENSDAG 11 APRIL 1979 VD/SC/WW5 Schiedam In de wed strijd vorige week te gen Olympïa werkte elke Hermes DVS-speler keihard voor de gelijk maker. Dat Roy den Hartog deze week de schoenen krijgt in de actie „Schoenen van de week" van deze krant, in samenwerking met spor thuis Passage» dankt de 22-jarige mid denvelder aan zijn con stant goede spel. „Roy is een stabiele spe ler", beaamde Hermes- DVS-trainer Wim Ver hoorn. „Bovendien is het een fijne jongen, die bin nen het team een neutralij serende invloed heeft. Hij bezit een enorm sociaal ge voel en is daardoor geliefd binnen de groep", maakte de trainerzijn schets af. Roy den Hartog zelf heeft het bij de Schiedamse eer- steklaser ook best naar zijn zin. „Het is jammer, dat de resultaten uitblijven. Wat betreft sfeer is het een erg goede groep, waardoor ik het uitstekend naar mijn zin heb", vertelt winnaar van de schoenen van de week. Roy den Hartog vertoefde voor zijn werk hij is ad ministratief medewerker van een leer- en huiden- handel enige tijd in de Verenigde Staten, wat hem door de lange „winterstop" echter geen wedstrijd deed missen. Het is te hopen dat bij de nog niet zorgen-vrije eersteklasser de middenvel der niet te vaak hoeft te ontbreken, nu er ook za kenreizen naar Rusland op het programma staan. Schiedam De aanleg van twee drie verharde velden voor de handbalvereniging DWS en een trainingsveld voor de voet balclubs in Thurlede, Is in het dagelijks bestuur van de Schiedamse Raad voor Sport en Recreatie nog steeds onder werp van gesprek. Dat komt omdat de leden van dat sport- college nogal geschrokken zijn van de begroting, die het inge nieursbureau Grondmijop tafel heeft gelegd. In tegenstelling tot Vlaardin- gen en Maassluis, waar de aanleg van verharde velden voor De Hollandiaan, WIK en Unitas '63 de anderhalve ton niet te boven ging, wordt voor het project in Schiedam zelfs een veelvoud van dat bedrag berekend. Hoewel het uitgangspunt blijft, dat de handballers volgend seizoen gebruik kunnen gaan maken van het verharde complex, heeft het dagelijks bestuur het onderwerp, opnieuw op de agenda gezet Het Schiedamse sportbureau verzamelt thans gegevens over andere steden waar ver harde velden liggen. Secreta ris Gé Rens vraagt zich af welk materiaal er bij de an dere clubs is gebruikt „In Vlaardingen", zegt hij, „ver toonde bij WIK na een tijdje het oppervlak scheuren, waar bij de vraag rijst of er voor het bedrag („150 mille", red.) wel een juiste ondergrond is gebruikt". Vorige week kwamen in Vlaardingen ook de twee vel den voor De Hollandiaan klaar. De kosten voor de aan leg van asfalt-beton waren 160 mille. Naast handbal en trainen van de voetbaliers zal het complex ook geschikt gemaakt worden voor de korfbalvereniging ODI. De afdelingsclub zet er wel zelf «en bouten/deels stenen ge bouw op. Het trainingsveld zal uit gravel gaan bestaan. De SRSR is er van alles aan gelegen om de renovatie dit jaar klaar te krijgen. .Het project", aldus Gé Rens, „staat zelfs op de prioriteiten lijst van 1978. Hetgeen bete kent dat het nu wel snel klaar moet zijn. De aanleg er van vergt maar zes A zeven weken". Vreemd genoeg be staat er onduidelijkheid of het nu om twee of drie ver harde velden gaat Gé Rens: „Op de prioriteitenlijst gaat men uit van twee verharde velden, terwijl in één van de brieven DWS schrijft over drie...". Schiedam Met na men als „De Schuimp jes", de „Tuigjes" de „Kuifjes", de „Trekve ters", de „Trappelzak jes" en dc „Lange Vin gers" gaat de hockeyve- renigïng Asvion de ko mende paasdagen be ginnen aan het traditio nele internationale paastoemooi. Internati onaal, omdat ook een buitenlandse club, het Franse Lille, aan het toernooi mee zal doen. Maar allereerst zullen de junioren de drie vel den in beslag nemen om met diverse regio nale clubs een impo sant toernooi af te wer ken. Franck Wittkampf, één van de leden van het „comité des oeufs", over het jeugdioer- nooi: „We hebben het dit jaar kunnen uitsmeren over drie Drukke voorbereidingen op het Asvion-veld waar de paascommissie alles aan het opbouwen is. dagen omdat de paasvakantie gunstig valt It* de voorgaan de jaren moesten we het toer nooi afwerken binnen ander halve dag maar dat was nu niet nodig. Alle jeugdteams spelen tegen verenigingen uit de regio zoals Spirit Pollux, Rotterdam, Leonidas, Hudito door Marlijn Verwaaijen en Ring Pass. Zelfs voor de mini's hebben we een wed strijd kunnen regelen. Om een heel toernooi voor die laatste groep te organiseren was onmogelijk". Het semorentoemooi kent weer een aantal voor Asvion bekende gasten. Al zullen dit keer geen Engelsen aanwezig zijn, wat voorgaande jaren wel het geval was. Franck Wittkampf: „Het is eigenlijk gekomen toen twee jaar gele den bleek dat de belangstel ling vanuit Engeland minder werd. Ze spelen daar met col lege-teams en die vallen in de loop der tijd uit elkaar. Ook al gezien de economische toe stand in dat land bleek het - jes organiseert wordt het een puinhoop". .Haast het organiseren op sportief gebied heb je ook nog te maken mat de gemeen te. En ik wil toch wel even zeggen dat we van de ge meentelijke instanties bijzon der veel medewerking hebben gehad. Men heeft er erg veel aan gedaan om te zorgen dat het toernooi door kan gaan. Ook dc politie waarmee we duidelijke afspraken hebben gemaakt wat het parkeren rond ons complex betreft Dat is allemaal erg prettig gere geld". ïn totaal zullen maar liefst veertien bondsscheidsrechters de wedstrijden in het semo rentoemooi leiden. Voor de junioren wordt een beroep ge daan op de eigen leden. Het jeugdtoemooi wordt gespeeld door de regionale clubs Rot terdam, Leonidas, Hudtto. Pollux, Ring Pass, Spirit Ae olus, Evergreen en Asvion. De senioren, waarin Asvion uit komt met drie dames- en zes herenteams, ontmoeten Pol lux, Blue Bells, Leiden en Ra pid (dames) en Leiden, Apel doorn, Lille, Pollux en Rapid (heren). De junioren beginnen vandaag (woensdag), het sem orentoemooi start zaterdag en wordt zondag voortgezet Vlaardingen HVO voelt zich nog: steeds niet kans loos in de derde klasse en daarom ging het gistera vond tegen SC Voome furieus van start. De firielkle- naren, aie, inclusief Mike Naan. met vier invallers speelden, hadden in het begin geen antwoord op de sp< VI; vlaardingse acties, waaruit echter niet werd gescoord. Met dit gelijke spel heeft ook HVO tien punten en is er nog van alles mogelijk. Schiedam Bij de Ruiten en Ponyclub De Spalandrul- ters is de laatste van de drie wedstrijden verreden van het voorjaarskampioenschap 1979. Tot algemeen kampioen werd uitgeroepen Els Zeeuw met onder het zadel het paard „The Cobbler". Deze combi natie eindigde ook bij de laatste springwedstrijd als eerste met op de tweede plaats Joke Timmermans met het paard „Zobara". Bij het ponyspringen ging de titel naar Caroline Rijken met de pony „Sarah", met op de tweede plaats Patty van Lint, met onder het zadel de pony „Rauwdy", Bij de dressuur op paarden was de titel eveneens voor Els Zeeuw, gevolgd door Wil- co van Lint met „Hesmar". Het kampioenschap dressuur met pony's werd behaald door Jolanda Smit met de "*ony „Speedy", met als twee- Patty van Lint met Met een ferme tik scoort Pollux. De spanning is van de gezichten af te lezen. Vlaardingen Dankzij een klinkende 4—0 over winning op Krimpen heb ben de hockeydames van Pollux het kampioenschap van de vierde klasse A binnengehaald. In Krim pen was, getuige het feit dat thuis maar net met 2—1 was gewonnen, meer tegenstand verwacht. Maar omdat die ploeg al kansloos was, hadden de V laar dingers er niet zo veel moeite mee. Binnenkort moet Pollux nu twee promotiewedstrij den spelen Oude Maas (uit en thuis), de kampioen van 4 B. In de tiende mi nuut nam Pollux dankzij Mieke Meerhof een 1—0 voorsprong, die tien minu ten later door Els Schoen makers kon worden uitge bouwd. In de tweede helft werd het door Els Schoenma kers 0—3 en Mieke Meer hof maakte aan alle onze kerheid een einde: 04. De heren van Asvion zijn na de 3—0 nederlaag tegen Delftse Studenten zo goed als kansloos geworden voor de titel m de tweede klasse. De Schiedammers, die eerst nog Pollux met 3—0 versloegen, verloren tegen DS veel duels. De achter stand op de Delftse koplo per is daarmee vier pun ten geworden. Vlaardingen TSB kon gisteravond na 35 minuten weer van het veld afstappen. De Vlaardingers liepen tot tweemaal toe een achterstand in tegen Hillegers- berg en dat was kennelijk de middenvelder van de Rotterdamse club, Leo Verheul, niet erg naar de rin. Hij vocht tenminste de gelijkmaker van Wim Manrits aan, maar deed dat in zodanige beledigende termen, dat scheidsrechter Offer-man hem uit het veld stuurde. Deze speler weigerde dat, en toen ook aanvoerder Vlasblom er zich mee ging bemoeien, kon hij ook ver trekken. Omdat beiden weigerden te vertrekken zat er voor de schiedsrechter maar één ding op, staken. TSB kwam al gauw met 1—9 achter, Leen Boon maakte ge lijk en nadat Hillegersberg wederom een voorsprong had genomen, scoorde Wim Maurits de gelijkmaker; 2— 2. De KNVB heeft nu het laatste woord wanneer dit duel moet worden overgespeeld, Vlaardingen Bij FC Vlaardingen scoorde Wim Tijl gisteravond vijfmaal tegen Satelliet. De eind uitslag v?as 6—2. De semi- profs kwamen zelfs tegen de zaterdagvierdeklasser nog achter te staan met 21. Frans Stans scoorde VI éénmaal en bij Satelliet kwamen de doelpunten van liarrie Hartog en Mar Sijs. 0 De atleten van Fortuna zullen op 25 en 26 mei deel nemen aan een 24-uurs-we<f- strijd in Epe. Op Koninginne dag heeft deze club wederom de organisatie van de presta tieloop. O De Schiedamse sportraad dringt er ©p aan, dat de be langenvereniging voetbal, een particulier orgaan, wordt op geheven. Uitgezonderd de sec tie voetbal van de SRSR ver gaderen de overige regelma tig. Deze belangenvereniging kwam overigens voor het laatst in oktober vorig jaar bijeen. Q Voor de eerste keer houdt de gymnastiekvereniging Alli antie een uitvoering en wel op 18 mei. De avond is in de Margriethal. O Bij DHS, dat een grote lo terij houdt ten bate van het jubileumfonds, in het kader van het zestigjarig bestaan, zijn al 9000 van de 15000 lo ten ondergebracht. Er worden nog zestig leden of donateurs gezocht om met de boekjes van honderd loten rond te gaan. De prijzen zijn fantas tisch: een week naar de Ca- narische eilanden, eert stereo- installatie, een weekeinde n aar Parijs of Londen enz. O De indeling van de eerste klasse cricket voor het nieu we seizoen is bekend. Weder om komen daarin Excelsior '20 en Hermes DVS uit. Over ige clubs: ACC, BLoemen- daal, HCC 2, Hercules, Quick N i jmegen en VUC. O De expositie die Fortuna, ter gelegenheid van het 75-ja- rig bestaan, houdt in het Hollandia-gebouw, is ver deeld over vijf tijdvakken. Van de eerste periode zijn fo to's te zien tussen 1904 en 1924, de tweede periode tus sen 1924 en 1940, de zg. „gou den" jaren, het tijdvak 1940- 1955 staat bekend als de „zil veren" periode, tussen 1955 en 1974 kreeg Fortuna lande lijke bekendheid door het be taalde voetbal en daarna laat het Fortuna zien in zijn ama- teurtljd. O Vanaf dinsdag 17 april houdt Vlaardingen zich weer bezig met buitentrimmen. Op de dinsdag- en donderdaga vonden kan men terecht in het Oranjepark lussen 19 uur en 20.30 uur en op de zater dagen tussen 10 uur en 11.30 uur op het atletiekcomplex van Fortuna. O Het korfbal toernooi om de Waterwegcup, in samenwer king met de sportredactie van deze krant, vindt dit jaar op 18 augustus plaats. En wel in Hoek van Holland. Naast alle clubs uit het Wa terweggebied nemen er ook ONDO uit 's-Gravenzande en Valto uit De Lier aan deel. 0 In de negentien jaar dat SC Vlaardingen-Holy (weer een andere naam) bestaat, kende het tal van voorzitters. Daar gaat-ie: Gé van der Bor den, Joop de Leeuw, Ad Ver- nooy, Joop Verkaaik, Dick Schoon, Sjaak de Jong, Piet Bouts, Ben Odijk sr., Ab En- gelbrecht en thans Wim Tii- mans. Ook was er een perio de van twee- en drieman schappen. Vlaardingen FC Vlaar dingen zal voorlopig niet naar het machtsmiddel kort geding grijpen om te bewijzen, dat volgens het contract tussen beide clubs Fortuna voor de renovatie van de overdekte tribune opdraait. Dit vraagstuk is actueel geworden nu ge meentewerken op grond van oxydatie aan het beto nijzer - heeft verklaard geen veiligheids verklaring meer af te zullen geven, wanneer er niets aan wordt gedaan. Fortuna heeft al te kennen gegeven de renovatie niet ter hand te zullen nemen, omdat alleen FC Vlaardin gen maar van die tribune gebruik maakt. Het dage lijks bestuur van de Vlaar- dingse Raad voor Sport én Recreatie nam die zienswij ze over. FC Vlaardingen heeft op zijn beurt ai prijsopgaaf gevraagd bij een firma in Zwijndrecht voor de even tuele bouw van een nieuwe overdekte. „Wanneer we de offerte binnen hebben", al dus vooratter Bob van Slooten van de FC, „zullen we, als Fortuna ermee ak koord gaat, samen naar de burgemeester stappen. Mis schien dat de gemeente fi nancieel iets kan doen. Verder zullen wij de FBO en de KNVB van deze ont wikkeling in kennis stellen. Het is natuurlijk duidelijk dat wij niet zonder over dekte tribune kunnen". Intussen is FC Vlaardin gen, dat volgende maand vjjf jaar bestaat, een actie begonnen bij het bedrijfsle ven. De gelden die vrijko men zullen worden besteed aan de renovatie van het complex. Vlaardingen Ruim drie honderd atleten gingen in de Leldse Groen oordhal van start voor de „Zilveren Mo lenloop" over een afstand Vlaardingen DankzJJ een i magere 1—0 overwinning op j Scheveningen gisteravond zaterdagclub Vlaardingen ge lijk in aantal punten geko men met koploper Hoekse Boys. De groenwitten, die na een half uur scoorden vla Herman Hoogerboord, waren na rust heer en meester, maar in de zeer matige ont moeting werd er niet meer gescoord. van twintig kilometer. De gunstige weersomstandJgbe- den en dc vorm van de For- tuna-atieten maakten goede Vlaardingse prestaties moge lijk. Sjaak Hoogendijk (1.11.05 uur), Bram de Jong (1.11.41) en Ed Schlhrman (1.15.02) verbeterden hun persoonlijke records. De overige tijden: Bertus Stigtcr 1.13.40 uur, Luc Dumont 1.17.30 uur, Wim Pnns 1.19.05 uur, Wim Ornee 1.20.08 uur, Arie Gog 1.27.08 uur en Jan Gores 1.30.00 uur. In Hilversum liep Marius de Snaaijer een grandioze tijd (1.04.28 uur) op de twintig kilometer. Wijnand Riemeijer kwam op de tien kilometer tot 45 minuten. De derde Zuiderparkloop le verde voor Marco van Buuren een fraaie vierde plaats op. Hij liep de vijf kilometer in 18.57, hetgeen een persoonlijk record inhield. In Barendregt had Ed SchlSrman 57.30 no dig voor de 15 kilometer. Arie van Embeien legde dezelfde afstand af in 58.04 minuten. Vlaardingen Het reserve- zaalvoetbalteam van dc VSV (Vlaardingse scheidsrechters) kan morgenavond kampioen worden, wanneer het gelijk speelt tegen Schiedam 2. Coach van dit tot dusver suc cesvolle team is Krijn van Noord en aanvoerder Dick Ploeg. Plaats van handeling morgenavond is de Margrie thal vanaf 19 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5