Oostwijk krijgt toch extern deskundige m WHM30Ï Binnenstad hang voor meer parkeerbonnen Terns- mmm mmesmeml Laatste aansluiting Lems vanaf 16 juni in Zaanstad Weer een oude boom voor 9'n oud gebouw Impasse overleg doorbroken college geeft toe PSP vraagt raad om mening over bouw korvetten In maart drie verkeersdoden Vorstsdbade wegen: 700.000 gulden „Waar most ik anders mijn auto kwijt?" Raad moet wijken voor Europa „Niet alleen verkeer pakkenn Donderdag 12 april 1979 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 kladtendicnst 144144 _!04de jaargang no. 26341 _G pagina's SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De bewoners- vereniging van Schiedam- Centrum kan talrijke klachten verwachten over een verscherpte controle van de Schiedamse politie, waar het gaat om parkee- rovertredingen. Vooral be woners van de Koemarkt, de Lange Haven en de Grote Markt maken zich druk om de extra bekeu- ringen, die parkeerwach ters de laatste tijd uitde- Ien. Volgens enkele middenstan ders van de Koemarkt, die uit gewoonte van laden en lossen wel vaker even een auto langs de stoep laten staan, gaat het waarschijn lijk om „een zoveelste pril van de politie om in de binnenstad op te treden". Schiedam De zestiende juni is definitief de da tum waarop drs. A. J. Lems kan gaan optreden als burgemeester van Zaanstad. Nu die termijn van twee maanden bekend is, waarop Schie dam zonder bur gervader komt te zitten, kan in de gemeenteraad wor den begonnen met het maken van een profielschets van Lems' opvol ger. Wanneer de sollicitatieproce du re zal aanvangen, is echter nog niet bekend. Arie Lems (50) werd vrijdag door het kabinet defini tief benoemd voor Zaanstad en giste ren werd de da tum van 16 juni bekend gemaakt. Lems volgt in Zaanstad de man op, die hij eerder al in Rotterdam opvolgde als frac tieleider van de PvdA: Rein Laan. Deze heeft om ge zondheidsredenen per 1 april ontslag genomen als bur gemeester van Zaanstad. In die gemeente had de vertrouwenscom missie, gevormd door alle fractie voorzitters, de Schiedamse burge meester voorge dragen als opvol ger van Laan. Daarmee doelen zij op de constatering '/an bewoners vereniging Schiedam-Cen trum, dat de politie bij vla gen „en naar eigen belie ven" bonnen uitschrijft voor fout geparkeerde per sonenwagens. Aan het eind van de Hoog straat is zelfs waargeno men, dat een brigadier van de Schiedamse politie voor de parkeerwachters uitreed om aan te wijzen achter =j welke ruitenwisser wel en H achter welke geen prent moest worden achtergela- ten. Bekend is, dat bij de EE politie in zoverre lankmoe- dig werd opgetreden jegens parkeerovertreders, dat be- §j woners van het centrum minder kans op een bekeu ring liepen dan bezoekers van de binnenstad. s Op de Koemarkt gaat het inderdaad, aan de zijde van de Broersvest, vooral om bezoekers. Echter op de Lange Haven en de Grote Markt zijn bewoners 2 de laatste tijd ook de dupe. Zij overwegen via de be- s wonersvereniging een pro- test aan te tekenen tegen B het verhevigde toezicht van s de parkeerwacht „Waar moet ik anders mijn wagen kwijt?" zei gistera- vond een verbolgen binnen- stadsbewoner, die het vol- s komen eens is met de vraag van winkeliers van de Hoogstraat om meer parkeerplaatsen in en bij het centrum van de stad. Schiedam De tendens, die bij de plantsoenendienst bestaat om voor oude gebouwen ook oude bomen neer te zetten, is gistermiddag weer merkbaar geweest bij de Schie. Voor de ingang van het Zakkendragershuisie op de Oude Sluis staat nu een Ieilinde. De gemeente heeft de boom geplant in het kader van de stadsver nieuwing in het gebiedje rondde Dam en Oude Sluis. Gistermiddag kreeg Schiedam er weer een Ieilinde bij: de boom staat voorde ingang van het Zakkendragershuisje, Ook vorig jaar is Schie dam enkele van deze lin debomen rijker geworden. De leilindes staan onder meer bij de Korenbeurs, tegenover het Proveniers huis en bij het clubhuis van de Sint Joris Doelen. Dat het om oude bomen gaat, maakte gemeente- voorlichter Dolf Busch- kens gistermiddag duide lijk: „Leilinden zijn plat- Maassluis Wethouder Izaak van der Knaap (openbare werken) heeft giste ren de laatste aansluiting verricht ten behoeve van de centrale antenne-inrich ting. In de woning van de familie L. A, van Balen gaf hij per mobilofoon opdracht signaal te zenden op de kabel naar het betreffende huis. Vervolgens verscheen keurig in kleur het testbeeld op de beeldbuis. De woning van de familie Van Balen is de laatste van de 10.566 aansluitingen die in de afgelopen periode tot stand zijn gebracht. Om dit heugelijke feit te vieren was er voor de familie Van Ba len een gemeentelijk geschenk: een schitterende FM-radio-ontvanger met boxen. Izaak van der Knaap geeft opdracht voor de laatste aansluiting. Een fraai geschenk voor de laatst aangeslote ne. „Wilton bouwt voor oorlog!" Schiedam De PSP blijft proberen om de Schiedamse ge meenteraad een uitspraak te ontlokken over de bouw van drie korvetten bij Wilton-Fijenoord. Het eerste schip daarvan, voor Indonesië bestemd, zal binnenkort worden opgeleverd. al De PSP wijst erop, dat sinds de oorlog tussen Indonesiè en post-Timor al 100.000 mensen in oostelijk Timor vermoord zijn, en dat betekent volgens de pacifistisch-socialisten hefst een zesde deel van de bevolking van dat land. De PSP vindt dat, ook komt de bouw van drie kor vetten de werkgelegenheid in Schiedam voorlopig ten goe de, de oorlogsschepen niet san Indonesië geleverd mogen worden. Aan de gemeente raad schrijft de partij: „Met de mensen uit Oost-Timor vragen wij: doe iets positiefs voor de vrijheid van het volk van Timor". Hetgeen er vol gens de PSP op moet neerko men, dat de exportvergunning voor de korvetten wordt inge trokken. Daarop zou de ge meenteraad van Schiedam ook bij de regering de aan dacht moeten vestigen, aldus secretaris John den Hartogh namens de PSF-Schiedam. Aan het gemeentebestuur is cor» motie voorgelegd. Al eer der probeerde de PSP de raad en het college tot een uitspraak te bewegen over de wenselijkheid van levering van oorlogstuig aan Indone sië, in verband met de bouw van korvetten bij Wilton, maar veel resultaat had dat niet. De laatste tijd probeert de PSP de Schiedamse bevol king te interesseren voor wat er gaande is: zo worden in de binnenstad stickers uitge deeld, terwijl brochures over de kwestie bij PSP-kramen verkrijgbaar zijn. Vlaardingen De bewonersgroep Kaalslag krijgt haar extern deskundige. Dit heeft het college van B en W dinsdag besloten. Met de toewijzing van een deskundige lijkt ook de impasse in het pro- jectgroepoverleg doorbroken te zijn. De bewoners wachten nog op de officiële bevestiging van de toezegging; aaama zullen ze in het overleg terug keren. AÏ eerder had de subsidieverstrekkende commissie „goed en goedkoop" er bij de gemeen te op aangedrongen de wens van de bewoners tot aantrekking van een extern deskundige te hono reren. Tot nu toe echter had wethouder Goudriaan de eis van de bewoners niet willen inwilligen, omdat naar zijn mening gewacht moest worden op de komst van de nota stadsvernieuwing. Daarin zou de kwestie van de extern deskundige definitief ge regeld worden. In de stadsvernieuwingsgebieden van Rotterdam is het al jaren de gewoonste zaak van de wereld dat bewonersgroepen bijgestaan worden door een extern, onafhankelijk deskundi- De deskundige, waarover de Oostwijk nu de be schikking krijgt, zal voornamelijk ingezet worden om de bewoners inzicht te verschaffen in de kos tenaspecten van de nieuwbouw op het kaalslagter rein aan de Ie Van Leyden Gaelstraat. Geen over bodige luxe, want zoals bekend spitste het verzet van de bewoners zich voornamelijk toe op de hoogte van de huren, die de toekomstige nieuw bouw zou gaan doen. Inmiddels ligt er de uit spraak van de commissie stadsontwikkeling die huren niet de 310 gulden per maand te laten overschrijden. Dat het college nu toegegeven heeft aan de eis van de bewoners zou het gevolg kunnen zijn van het feit, dat de commissie „goed en goedkoop" het college onlangs in bedekte bewoordingen te verstaan gaf dat voortzetting van de inspraak- subsidie afhankelijk gesteld werd van de bereid heid van het gemeentebestuur alles te doen om de inspraak optimaal te laten functioneren. De toewijzing van een extern deskundige vormde daar een onderdeel van. Ook over de vraag wél ke deskundige de bewoners krijgen bestaat geen onduidelijkheid meer: het zal de deskundige wor den waar de bewoners in het verleden al inci denteel op eigen kosten gebruik van maakten. ADVERTENTIE ,V;.;é<M>v#eek geldig v- Weerbestendige aluminium konstruktie Regelbare uitvalsmaat tot 220 cm Kleurvast zonnig oranje doek n tOO°ó acryl In breedten van n 600cm. 275 cm. breed Meer dan 50 bouwmarkten! Bel voor yest!glng«plaatsen: 020-1303 02^*^^® gesnoeide bomen, die je vroeger vooral bij boeren hofsteden kon vinden. Zij stonden daar om de wind op te vaneen. Ook die boom voor Het Zakkendra gershuisje komt van het Solderland Nee, in- erdaad, dat is er in Schiedam zoveel niet meer!" Of de boom inderdaad past bij een monument, wordt door de plantsoe nendienst met ja beant woord. Overigens heeft de open studio, gevestigd in het Huisje dat gehuurd wordt door cineast Jan Schaper, al twee jaar gele den de mening verkondigd dat in zo'n oud stadsdeel als bij de Schie helemaal teen bomen passen, om e doodeenvoudige reden dat er nooit bomen heb ben gestaan. Historisch onverantwoord dus. Vlaardingen Het college heeft besloten Europa voor één keer boven de eigen stad te stellen. Op de dag van de Europese verkiezingen, 7 juni, zal geen gemeenteraadsverga dering gehouden worden. Mocht de vergadering van 6 juni uitlopen, dan zal deze pas 8 juni worden voortgezet. Vlaardingen De commissie voor verkeer en vervoer is boos op de collega's van de commissie van financiën. De verkeersmenscn zijn het hele maal niet eens met de colle ga's, die menen dat bezuini gingen die gevonden moeten worden vanwege de over schrijdingen in verband met het verkeerscirculatieplan ge heel in de sector verkeer moet vallen. Inzet van de discussie is het krediet van 325.000 gulden, dat onlangs ter beschikking werd gesteld voor het doen van onderzoekingen in ver band met proefafsluitingen en het VCP. Met dit krediet werd het investeringsprogram ma en de meerjarenbegroting fors overschreden. De commissie voor financiën is niet accoord gegaan met het krediet. Men wil eerst een lijstje met bezuinigingen zien, waarmee die overschrijding temet zou worden gedaan. De bezuinigingen moeten volgens financien ook in de verkeers- sector plaatsvinden. De raads leden van de verkeerscommis-' sie hadden voor dat stand punt maar weinig waardering. Zij vonden, dat het circulatie plan ook sterk te maken had met de portefeuilles van eco nomische zaken en inspraak: later die ook maar een veer laten, zo viel te horen. Met voorgestelde bezuinigin gen op verkeersgebied ging de commissie dan ook niet accoord. Er zal over deze principiële kwestie eerst een stevig robbertje moeten wor den gediscussieerd in de eerstvolgende vergadering. Meer nieuws over dit conflict op pagina drie van deze krant. Schiedam In maart zijn in het verkeer drie doden geval len. In totaal werd de Schie damse politie ia die maand met171 ongevallen gecon fronteerd. Dat aantal is klei ner dan dat van maart vorig jaar, maar het aantal doden en gewonden ligt hoger. De ernstigste ongelukken de- Vlaardingen De schade, die door de vorst in de af gelopen maanden aan de Vlaardingse wegen is toe gebracht, moet wordeo ge schat op ruim 700.000 gul den. Vooral klinkerbestra tingen en wegen met as falt, dat gelegd Is over oude bestrating heen heb ben het meest van de bar re weersomstandigheden te lijden gehad. De schade aan asfaltwegen met een goede fundering, zoals bij voorbeeld in nieuwbouw wijken, valt mee. Dat heeft een vertegen woordiger van Gemeente werken medegedeeld in de commissie voor verkeer en vervoer. Het college kan binnenkort een compleet overzicht verwachten met de nauwkeurige kostenra mingen. De meeste schade is wat de hoogte van het bedrag betreft aangericht aan klim kerbestratingen: herstel zal zo'n vier ton kosten. Het gaat om honderden gaten en putten, die m de bestra ting zijn gevallen en die stuk voor stuk zullen wor den opgehaald, als de afde ling bestratingen in de buurt is. Hoewel de schade bij onge fundeerde asfaltwegen wat kleiner is (dne ton) zijn de problemen hier en daar aanzienlijk groter. Op di verse plaatsen m de stad moeten flmke gedeelten van het asfalt drastisch ge repareerd worden. Het col lege zal een dezer dagen worden voorgesteld, be paalde geplande asfalte- ringswerkzaamheden voor lopig uit te stellen, zodat uit die besparing de kosten kunnen worden betaald. den zich voor op njksweg 20, waar twee Marokkanen op de verkeerde rijbaan reden en frontaal tegen twee vrachtau to's opklapten, en op de krui sing van Schiedamseweg en Zwaluwlaan, waar een bejaar de fietser het slachtoffer wérd van een aanrijding met een bus. Op oversteekplaatsen vonden geen incidenten plaats. Bij de ongevallen zijn in totaal 260 auto's betrokken geraakt, 11 vrachtwagens, 24 brommers, 12 fietsen en 7 voetgangers. pe grootste oorzaak was ook m maart het niet verlenen van voorrang, in 47 gvallen. Nummer twee is het te dicht achter elkaar rijden van auto mobilisten. K| lil

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1