Pak de fiets of ga naar 't museum m De Hoek niet gelukkig met structuurvisie thuisblijvers llsPlS m Geraniummarkt krijgt hoofdrol Alcohol: 45 maal blazen Luie ouderen en actieve jongeren Tips voor lp m ,Kringloopglas' Scheeres komt flessen tekort Schoolraad bijeen Controle rijtijden Film in „Sien" Bingo in de Kreek Receptie van Rijnmondband Kinderfilm in 't Nieuwlant Welkom thuis! Leerlingen trekken in nieuwe school Veel kritiek op Rotterdams plan VRIJDAG 13 APRIL 1979 SC/VD/WWJ Het ziet er naar uit dat we mooie paasdagen krijgen. Omdat binnenzitten ook niet alles is, voor de thuisblij vers daarom een prachtige gelegenheid eens op het rij wiel te klimmen om één van de speciaal door het Vlaar- dingse VVV uitgestippelde fietsroutes te doen. Er zijn er drie en u kunt kiezen uit 15 kilometer, 25 en 40 kilo meter. Een uitvoerige routebeschrijving kunt u bij het VW ophalen. De fietstocht van 15 kilo meter gaat vanaf Vlaardin- gen via het Oevcrbos langs de Nieuwe Waterweg naar Maassluis en weer terug over de landelijke Zuid- buurt. De 25 kilometer route voert u van Vlaardingen naar Delft, terugweg via Kethel. Overigens is Delft een fantastisch plaatsje om even op een terrasje neer te strijken. U kunt er moeitcioos een midd3g zoek brengen. Tenslotte de 40 kilometer rit. Een heel eind natuur lijk, maar wie rustig aan doet komt er wel. In elk geval is de tocht meer dan de moeite waard; vanaf Vlaardingen gaat het via Maasland en De Lier naar 't Woudt en daarna over Schipluiden weer terug naar Vlaardingen. Mocht het weer tegenzitten, of misschien heeft u ge woon geen zin in fietsen, dan is er in het waterweg gebied nog altijd wel iets cultureels voor u wegge legd. Zo is in het Stedelijk Museum van Schiedam aan de Hoogstraat nog steeds de ateliertentoonstelling van Schiedamse kunste naars te zien. Op de paas dagen is het museum geo pend van half één tot vijf uur. De zaterdag voor Pa sen bestaat er voor het laatst de gelegenheid nog een kijkje te gaan nemen in het streekmuseum Jan Anderson naar de tentoon stelling Vlaardinger Am bacht van Dorp tot Stads wijk. Het streekmuseum ligt aan de Kethelweg 50 en is zaterdags geopend van tien tot vijf uur. - a üp de fiets er op uit de VW heeft komplete routebe schrijvingen. J i t At ,s' Schiedam Niet de voor het milieu verantwoordelijke wet houder Chris Zijdeveld, maar diens collega voor financiën Reinier Scheeres wil weten of de Schiedamse bevolking de glascontainers in dé stad al genoeg gebruikt Over de in zameling van gebruikt glas moet daarom de directeur- van de Vrom-dienst, Ebbo T, Kran, nog juist vóór zijn pen sioen een nota uitbrengen. De afkorting „Vrom" staat in Schiedam voor vervoer, reini ging, ontsmetting en markt. De BV Maltha zamelt het ge bruikte glas in Schiedam in, maar de indruk bestaat dat de glascontainers best wat meer benut zouden mogen worden door de bevolking. Een lege melkfles hoort niet in de plastic vuilniszak, maar in de glascontainers, was een paar jaar geleden het motto waarmee de grote bakken hier en daar in Schiedam werden geplaatst. Dat het economisch echter nog niet aantrekkelijk genoeg is om ..kringloopglas1' te produce ren, valt op te maken uit Scheeres' bemoeienis met het probleem. Vlaardingen In de raads zaal van het stadhuis wordt dinsdag 17 april een openbare vergadering gehouden van de Vlaardingse Schoolraad. Men behandelt tijdens die bijeen komst ondermeer de ond wijsnota, die is samengesb door wethouder A. Maarle- veld. De vergadering is open baar en begint om 20 uur. Vlaardingen In samenwer king met de Rijksverkeersin spectie is door de afdeling Verkeerszaken van de Vlaar dingse politie woensdag con- tole gehouden op de Rijtijden- wet Deze actie vond plaats op rijksweg 20. Er moest door de politie veertien maal pro ces-verbaal worden opge maakt en drie vrachtwagen combinaties werden stilgezet in verband met de te lange diensttijd van de chauffeurs. Hoek van Holland Wan neer één ding woensdagavond duidelijk is geworden, dan is het wel dat maar weinigen iu Hoek van Holland geluk kig zijn met de structuorvi- sie, zoals die is samengesteld door de dienst van stadsont wikkeling in Rotterdam, niet alleen deelraads- en commis sieleden, maar ook nog eens een vijftigtal andere belang stellenden gaven ongezouten kritiek op het plan en dat gebeurde in een soms emotio nele sfeer. De gehele bijeen komst kreeg dat ook meer het karakter van een hearing dan van een vergadering van de gezamenlijke deelraads commissies. De structuurvisie, die is ont wikkeld door de dienst van stadsontwikkeling In Rotter dam, wil voorzien in de toe komstige woningbouw voor Hoek van Holland over een periode van een jaar of vijf tien. Uitgaande van een wo ningbehoefte van ongeveer honderd per jaar en rekening houdend met een achterstand van vier jaar zullen er tot 1985 ongeveer 900 woningen gerealiseerd moeten worden. Een op het oog vrijwel onmo gelijke opgave, omdat voor de te bebouwen terreinen nog bestemmingsplannen gereali seerd moeten worden. Met name de bouw van 700 woningen in het Krimsloot- plan lijkt een zaak van lange adem te gaan worden en het is niet uitgesloten dat eventu ele indieners van bezwaar- Maassluis Het Vrouwenont moetingscentrum „Sien" aan de Lange Boonestraat 33 in Maassluis gaat maandagavond 23 april een filmavond hou den. Vanaf 20.15 uur draait in het centrum de rolprent Le- cagy van de danseres/choreo- grafe/filmactrice Karen Ar thur. Het verhaal werd ge schreven door Joan Hotchkiss die het stuk eerst als solo-to neel opvoerde. Het zal niemand verbazen: de film handelt over het leven van een vrouw. Een welgestel de huisvrouw, die een inhoud sloos bestaan leidt en die daar best iets aan zou willen veranderen. Schiedam In de Kreek aan de Lange Haven 92 zal woensdagavond een bingo worden gehouden, waarmee leuke prijzen te winnen zijn. Iedereen boven de zestien jaar is welkom. Voor een" drankje en kopje koffie wordt gezorgd. De zoal gaat om acht uur open en om half ne gen zal de eerste ronde wor den aangekondigd. schriften het pleit zullen win nen. Stadsontwikkeling had daar om een aantal alternatieven op tafel gelegd en één daar van was de inmiddels al veel besproken bebouwing van de terreinen, waarop momenteel de camping, de volkstuinen en de ijsbaan zijn gelegen. Dat leidde tot een golf van soms wat ongemotiveerde kri tiek. De fractie van de PvdA werd het mikpunt van volk stuinvoorzitter Arie Boers, omdat deze fractiewoning- bouw op het volkstuincom plex niet onder alle omstan digheden wenste af te wijzen. Boers: „We weten nu in ieder geval waar de politieke par tijen staan en hoe wij ons po litiek moeten opstellen". Een woedende socialistische afde lingsvoorzitter Tom Mulder beschuldigde vervolgens de volkstuinders ervan, dat zij Schiedam De in de wet- zijns- en jaarmarkt op 19 mei opgenomen geraniummarkt belooft iets bijzonders te gaan worden. Een primeur voor Schiedam bovendien, die in geur en fleur een domineren de plaats gaat innemen bij dit roarktgebeuren. De organisatie is in handen van de afdeling Schiedam van de KMTp, op de markt aanwezig met een eigen pro- pagandastand. Deze wordt ge houden vooraan in de Lange Kerkstraat en is zo nodig uit te breiden met kramen ge plaatst in het Broersveld. Naast alle soorten geraniums worden alle voorkomende voorjaarsplanten voor pot, perk en borders aangevuld met heesters en jonge boomp jes. Door de huurprijzen van kra men en grond oppervlakte voor het overzichtelijk uitstal len van de koopwaar is een flinke deelname te verwach ten van de zijde der handela ren vanuit winkels en van straatverkopers. Ook kwekers van voorjaarsbloemen en planten gaan een deel van hun assortiment pousseren. Ook aan nevenartikelen: pot grond. bakken, urnen en schalen is hier van alles te koop. Leerlingen van het tuinobjeet van bedrijfsgemeenschap „helemaal niet in staat zijn om te luisteren". De dienst van stadsontwikke ling maakte het zich in haar rapport volgens enkele vra genstellers wel erg gemakke lijk, door de plannen op geen enkele manier financieel te onderbouwen. Op die manier kon men voorbijgaan aan het feit, dat bebouwing van de gewraakte terreinen financieel volgens velen een vrijwel on denkbare zaak is. Emotioneel Ook de strandspoorlijn gal aanleiding tot emotionele dis cussies. Met instemming van het gemeentebestuur van Rot terdam wil de Nederlandse Spoorwegen de lijn doortrek ken naar de zeekant. Men hoopt daarmee een reizigers- winst te boeken van ongeveer 100.000 per jaar. De kosten van de spoorlijn bedragen rond tien miljoen gulden. Schiemond maken die dag gratis voor iedereen bloem bakken op. Tijdens de mark turen kan men zich opgeven voor deelname aan de dit jaar weer uit te schrijven wedstrijd balkonversiering en aangelegde geveltuintjes. Ook nu weer worden hierbij alle plaatselijke buurt- en wijkve- renïgingen ingeschakeld. Alle inlichtingen hierover en wat de geraniummarkt betreft zijn verkrijgbaar bij het secretari aat KMTP. afd. Schiedam, te lefoon 26,44.58. Schiedam De Rijnmond band viert, zoals wij al eerder aankondigden, dit jaar zijn vijftigjarig jubileum. Naast alle muzikale festiviteiten vol gende maand zal op zaterdag 21 april ook een receptie wor den gehouden, Wie deel wü nemen aan de feestvreugde, is van drie tot vijf uur 's mid dags welkom in de Margrie thal aan de Nieuwe Damlaan 5 in Schiedam. De jubileum commissie van het tamboer en trompetterkorps rekent op een grote opkomst Volgens de meeste woordvoer ders zou de strandspoorlijn een ontoelaatbare doorsnij ding geven van het recreatie gebied. De voordelen voor het algemeen toerisme staan in geen verhouding tot de nade len op lokaal niveau, zo was men van mening. Een voor stel om de spoorlijn te laten doorlopen naar het kampeer terrein zal worden bestu deerd. Het gehele gebeuren leidde nog niet tot bindende advie zen, al zal dat vóór de deel raadsvergadering van 24 april wel moeten gebeuren. Volgende week woensdag krijgt alles nog een staartje, wanneer de commissie voor sport, cultuur en recreatie waarschijnlijk weer aange vuld met belangstellenden, zich opnieuw over de zaak gaat buigen. Schiedam Na de koude en barre winter is er eindelijk een warm lentezonnetje door het dikke wolkendek heenge broken. De terrasjes op do Broersvest nemen hun deel van het trottoir weer in, de zonneschermen van de win kels worden funktioneel en Schiedam Lijkt langzamerhand een vrolijk aanzien te krijgen. De obers van 't Vierkantje, het café op de hoek van de Broersvest en de Koemarkt, hebben het er druk mee. Tus sen blote benen met opgerol de broekspijpen, baby's in kinderwagens die voor het eerst de zon zien, uitgelaten jongelui en lekker luie oude ren door» lopen ze heen en weer te rennen met tintelende frisdranken, hete koppen kof fie en alcoholische opkikkers. De jeugd houdt zichzelf op een andere manier bezig. Elke dag worden in verschillende delen van de stad activiteiten georganiseerd voor kinderen die weieens aan de meest ge vreesde kinderziekte van deze tijd „verveling" zouden kun nen lijden. Op het Schutters veld werden gisteren sporten en spelen beoefend. Fotograaf Jacques Zorgman speelde een partijtje honkbal mee en maakte een kiekje. Zaterdag zullen in verband met de braderie op de Hoog straat en de Grote Markt nog meer terrassen op straat ver schijnen en als de regen geen roet in het eten komt gooien, kan dat een fijn begin wor den van twee vrije paasda gen. Morgen kunnen kinderen van vier tot elf jaar hun hart ophalen aan het maken van poasmandjes in de SL Joris- doele op het Doelepfein vanaf één uur 's middags. Dinsdag wordt daar om twee uur een film gedraaid voor kinderen van vier tot twaalf jaar. advertentie jGa 'ns gezellig I J met de Pasen j I L' 'V mei uw familie g 1 fiiiPr dineren bij: I RESTAURANT I 1 Steen jj Beide Paasdagen v.a. 16.30 geopend. RUBENSPLEIN 22. TEL 010-269989 SCHIEDAM I I GAARNE RESERVEREN j Vlaardingen Wijkcentrum 't Nieuwlant aan de Goudsesin- gel 87-a geeft woensdag 18 april een speciale filmvoor stelling voor de jeugd-met- paasvakantie. De film, die om twee uur begint te draaien, heet ,Hel meisje op de bezem steel' en kost aan entree een gulden. Schiedam Na een vakantie van een half jaar in het bui tenland heeft de 66-jarige heer C. J. L. van de S. deze week ontdekt, dat in zijn wo ning aan de Burgemeester Van Haarenlaan in de tussen tijd is ingebroken. Hij heeft de politie gemeld, wat hij zoal kwijt is: een sierstuk op mar meren voet, voorstellende twee steigerende paarden met een wagen; een diaprojector en een fotocamera; een gou den tientje als broche. De to tale waarde ervan ligt rond dc 1200 gulden. Schiedam De leerlingen van de openbare kleuter school Het Keteltje en de o~ penbare lagere school Burge meester Verveen zullen woensdag 18 april een groot feest vieren. Zij nemen dan hun schoolgebouw, dat ge- deeltelijk nieuw en gedeelte lijk gerenoveerd is, in ge bruik. Wie een kijkje wü komen ne men in het gebouw op de hoek van de Leeuweriksingel en de Nachtegaailaan, is woensdag van harte welkom van zeven tot negen uur 's a- vonds. De oudercommissies en de leerkrachten staan klaar om ouders van leerlin gen en andere belangstellen den met trots de nieuwe weg in het gebouw te wijzen. De leerlingen zelf vieren 's morgens al feest Kinderen van de Burgemeester Ver- veenschool zullen om kwart voor negen de kleuters bij de oude school aan de Schie- damseweg 65 op gaan halen. Voor de eerste en tweede klas wordt een poppenkast opge- steld, de derde en vierde klas zullen een film voorgeschoteld krijgen en voor de twee hoog ste klassen zullen zich in de quiz gaan werpen. Voor de receptie op open huis begint, zullen de kinderen in optocht door de wijk gaan vanaf half zeven. -Schiedam Zes auto's stonden gisteren nog verlaten langs de Chur- chülweg: het resultaat van een alcoholcontrole die de Schiedamse poli tie daar heeft gehouden cn waarbij 421 automo- listen aan de tand wer den gevoeld. Van al die personen kregen er 45 het blaaspijpje voorge houden. Acht rijverboden werden opgelegd. En zes chauf feurs moesten mee naar het hoofdbureau, waar zij een steviger blaas- buisje mochten hanteren en vervolgens de bloed proef en een proces-ver baal kregen. Eén man maakte amok. toen hij mee naar het bureau moest. Volgens de agenten maakte hij „een slaande beweging", en dat kost hem een ex tra bon. Deze 30-jarige L. V. uit Rotterdam is de verdere nacht vastge houden. C Terrasjes op de Koemarkt 'iSfm-, Q Partijtje hockey op het Schuttersveld

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3