Erie van Straaten fotografeert fris van de lever Kanker-specialist G. Moerman: Maassluizer exposeert m Rotterdam WOENSDAG 18 APRIL 1979 ■MMMi JÉL_U..j Volkstuinders gedupeerd Voor twaalf mille aan gereedschap gestolen Bromfietser onder invloed Rok tussen spaken: fietser ten val Crossforommer in beslag Klandestiene zender gepakt Motorkap vernield Posita houdt jeugdveiling Lunchconcert avw a/sc 4 ,Mijn methode kan niet al: terns.tiet' zijn' I De Vlaardingse kanker-speci alist C. Moerman: „Als je wat aan je hoofd mankeert, dan laat je je kop er toch ook niet afsnijden Vlaardingen De Vlaardingse huisarts C. Moer man (86), die in zijn jarenlange strijd tegen kan ker vele duizenden successen geboekt heeft, maar in eigen land nog altijd wordt verguisd, is wei nig gelukkig met het nieuwe onderzoek naar „al ternatieve kanker-geneeswijzen", dat onlangs door het ministerie van volksgezondheid werd aangekondigd in de tweede kamer. Moerman heeft met name grote moeite met het woord „al ternatief", waar hij erg kwaad om kan worden, in een interview met F. R. Hettema in de twee laatste nummers van het Drogisten Weekblad, een uitgave van Van der Weij Periodieken in Hilversum, stelt hij beslist: „Mijn kankertherapie Is de enig juiste en kan dus niet alternatief zijn De Vlaardingse huisarts, die in ons land nog altijd beticht wardt van kwakzalverij maar die bijvoorbeeld in Amerika, in San Francisco, vong jaar wèl als deskundig werd er kend daar werd zijn me thode door deskundige weten schappers en specialisten met een staande ovatie toegejuicht laat in het interview nog maals zijn ongenoegen blijken over de behandeling die hij in Nederland altijd heeft gekre gen- „Geneeskundige instan ties zijn door kortzichtigheid en Ongeloof schuldig aan de dood van maar liefst meer dan 200.000 kankerpatiënten", zo stelt Moerman. Het interview, dat de deskundige op het gebied van na tuurgeneeswijzen, F. R. Hettema, met Moerman had is op genomen in het Dro gisten Weekblad van 6 en 13 april. De Vlaardingse huisarts ver telt in het interview, niet lan ger artsen op te leiden om hen in de gelegenheid te stel len zijn therapie toe te pas sen. „Zo'n stage duurt een haLf jaar. 3k doe het niet meer om nóg meer weerstan den bij collegae op te roepen. Er zijn nog we! meer artsen die mijn therapie toepassen, maar die komen er liever niet voor uit Dat zal allemaal wel beter worden als de Moer man-therapie erkenning krijgt." Moerman noemt in het interview vijf artsen die zijn therapie toepassen. „Er zijn er meer, maar die noem ik niet", zo stelt hij vastbera den. „Wat moet dat eenvoudige huisvrouwtje, dat in uw the rapie gelooft, maar tegen el lenlange wachtlijsten aan kijkt? Tegen dat ze aan de beurt is hoeft het haast niet meer", stelt Hettema in zijn vraaggesprek. Moerman, meent: „Stuur haar maar naar Muntendam: die heeft mijn levenswerk dwars geze ten. Hij is de schuldige. Hij is nu wel gcpensioncrd, maar zit nog iedere dag in Den Haag. Dan kunnen zij meteen vragen waarom de overheid zoveel duizenden onnodig aan kanker heeft laten sterven. „Professor Muntendam is de man, die al jaren geleden een vernietigend rapport opstelde over Moerman's therapie: een rapport dat nog altijd in de medische wereld wordt ge hanteerd, als op de successen van de Vlaardingse huisarts wordt gewezen. Onveranderd is de kanker specialist van mening, dat er veel te snel wordt gegrepen naar het operatie-mes, als het om kanker gaat „Ze snijden tegenwoordig veel te gemak kelijk. Evenals met bestralen verzwak je met opereren de kracht van onze inwendige onderdrukker en het Is juist de bedoeling deze kracht te versterken. Bovendien, als je wat aan je hoofd mankeert, dan laat je je kop er toch ook niet afsnijden! Als er hier in de kamer wat mis is, dan ga je toch ook niet als een waanzinnige op het meu bilair inhakken Zoals bekend is de therapie van Moerman gebaseerd op een door hem samengesteld dieet, dat de patient zeer nauwgezet dient te volgen. Door dit dieet wordt het ei gen weerstandsvermogen van het lichaam dusdanig ver sterkt, dat de kankercellen van binnenuit kunnen worden aangevallen. Moerman is er ook van overtuigd, dat kan ker geen ziekte op zich is, maar het gevolg van een or ganisme, dat niet gezond en evenwichtig is. Hoewel die op zich simpel klinkende theorie door andere deskundigen een voudig van tafel wordt ge veegd heeft de Vlaardingse huisarts aantoonbaar vele dui zenden mensen, die dikwijls door de eigen artsen al waren opgegeven, kunnen helpen: hij wist hen aanzienlijk langer in leven te houden of in vele ge vallen zelfs geheel te genezen. Moerman heeft niet. alleen een anti-kanker-dieet samen gesteld. In het interview met het drogistenblad laat hij doorschemeren, ook een „al gemeen" dieet te hebben, waarmee hij iedereen zo'n vijftien jaar langer zou kun nen laten leven. Dat dieet zou er ook de oorzaak van 2ijn, dat Moerman zelf nog zo on voorstelbaar vitaal is: zijn 86 jaar zijn hem zeker niet aan te zien, terwijl hij nog altijd vier dagen per week een zeer druk bezocht spreekuur houdt, van 's morgens half elf tot 's avonds negen uur. Het recept van dat dieet wil Moerman niet kwijt. „Dat geef ik niet, wat dan ben ik straks weer de kwakzalver die alles zo goed weet Laat ze nu eerst maar eens mijn kankertherapie gaan erken nen en vraag me dat recept dan nóg maar's", aldus Moer man tegen Hettema. Maassluis Vanaf het Maas. sluise volkstuincomplex De Vluchtheuvel aan de Wevers kade is afgelopen vrijdag een partij hout ter waarde van rond de 2500 gulden gestolen. Maassluis „In een bos bijvoorbeeld zou ik het niet weten, maar zo gauw er een electriciteits- huisje staat of zoiets kan ik wei weer wat ma ken". Hij kan alleen onderwerpen fotograferen die door mensenhanden gemaakt zijn, de typische voorkeur van iemand die opgegroeid is in de stad. Erie van Straaten is een jonge, Maassluise fotograaf. Enthousiast en vastberaden om het on derste uit de kan van zijn artistieke kunnen te halen. Hij is vierentwintig en staat pas aan het begin, weet hij; dat begin wordt dan gevormd door de expositie die Eric binnenkort in de Bot- terdamse „gaiery 3001" hoopt te houden. vaarbu Eric van Straaten is één van de weinige jonge kunstenaars die voor zichzelf besloten heb ben volledig op eigen benen te staan, zonder gebruik te maken van de „veilige" ling (een regeling beeldende kunstenaars, hun werk in ruil voor een vast maandinkomen aan de over heid „verkopen"). Door aller hande opdrachten aan te ne men - gemeenteopdrachten, reclamewerk en incidenteel een bruidsreportage of persfo tootje - weet hij zich aardig te redden. Zo maakte hij on dermeer een serie van beeld bouwwerken uit Maassluis. Deze serie hangt in het nieu we stadskantoor van de eer ste stad aan de nieuwe Water weg- Als fotograaf t$ Ene van Straaten autodidact Hij is ge woon op -een gegeven moment als een waanzinnige gaan fo tograferen, fris van de lever en met gehinderd door vak technische scrupules. Zijn produküe uit die eerste perio de laat dan ook de meest uit-* éénlojiende onderwerpen zien: stillevens, portretten, struc tuurcomposities, kortom alles wat een fotograaf kan boeien. Duidelijk dat er hier iemand aan het werk is geweest die zich al zoekende een weg pro- beert te vinden in de beelden rijkdom van alles wat er om hem heen gebeurt. Of het nu een vaasje bloemen is of een lange flitsende auto. Eric legt het vast, experimenteert er mee, speelt met de vormen en kleurnuances, tast allerlei af- druklechnieken af. Maar langzamerhand, in de loop van de vier jaar dat Eric nu met de fotografie speelt, is er een lijn ontstaan in de gro te hoeveelheid onderwerpen. Het is nog een schuchtere lijn, maar hi3 is er Ene is zich toe gaan leggen op de producenten van de menselij ke cultuur. Trappen, inte rieurs, gevellijnen, wegbedek- kmgen. En ook mensen ver schijnen weer in zijn foto's. Vaak slechts in de vorm van een schaduw. Of op een op vallende wijze tegen een ach tergrond geplaatst. Soms ook snijdt hij gewoon stukken lijf weg, zodat we alleen een paar benen zien tegen de achter grond bijvoorbeeld van met selwerk. De expositie die m „Gallery 3001" ingericht wordt laat dat eultuurgenchte van Van Straaten wel heel duidelijk zien: er zal een sene foto's hangen over de interieurs van het Rotterdamse museum Boymans. Heel rustige foto's, vlakverdelingen in zwart-wit, allemaal genomen in de oude vleugel van het museum. Daarnaast ook foto's, die Ene in Frankrijk wist te schieten. Het is een eerste begin, wie belangstelling heeft zal ont dekken dat het een veelbelo vend begin is. Gallery 3001 is te vinden aan de VTietkade 4öb in Rotterdam. De tentoon stelling begint 5 mei en duurt tot en met 16 mei, opening stijden: dinsdag tot en met zondag van 12,00 tot 23.00 uur. Eric van Straaten... enthousi ast aan het experimenteren. Maassluis Bij een doe-het- ze If zaak in Koningshoek te Maassluis is zondagnacht voor twaalfduizend gulden aan elektrisch gereedschap gesto- len. Bovendien wordt uit een geldlade tweehonderd gulden vermist Vlaardingen Tegen een 22- jarige bromfietser heeft de Vlaardingse politie maandag proces verbaal opgemaakt we gens overtreding van artikel 26 van de Wegen Verkeer* Wet. De man reed op zijn brommer, terwijl hij teveel al cohol gedronken had. De blaastest viel nadelig voor hem uit, waarna op het bu. reau ook de bloedproef werd genomen. Vlaardingen Een 17-jarig meisje is tweede paasdag met haar fiets ten val gekomen op de Mr. L.A. Kesperweg, nadat haar lange rok tussen de spa. ken van het achterwiel waren gekomen. Het meisje werd met een hersenschudding en wat schaafwonden overge bracht naar het Holy-zieken- huis. Vlaardingen Een cross- bromfiets, eigendom van een dertienjarige jongen alt Vlaardingen, is eind vorige week door de politie ln be slag genomen. Het voertuig bleek niet verzekerd te rijn, terwijl het tevens ontoelaat- bare geluidsoverlast veroor- zaakte. De politie heeft ouders van jongeren, die een crossbrom fiets hebben, gewaarschuwd dat ook die bromfietsen ver- zekerd dienen te zijn. Een al gemene WA-verzekerirtg die ouders voor hun gezin hebben afgesloten dekt de schade niét, die met een dergelijk voertuig kan worden veroor zaakt Schiedam De politie heeft uit de auto van de 23-jarigê A. C.G. R. uit Maasland een zend/ontvangst-in stallatie ge demonteerd en in beslag ge nomen. De Maaslander had de apparatuur klandestien in zijn auto gemonteerd en bleek met over de vereiste machti ging te beschikken. De zend apparatuur werd door de Schiedamse politie ontdekt bij een controle op de 's Grave- landseweg. Schiedam Onbekenden hebben vlak voor het paas- weekeind, om al even onbe kende redenen, vernielingen aangericht aan de auto van de 27-jarige Rotterdammer F. G.H. De auto, die gepar keerd stond in de Emmas- traat bij het stadskantoor, hield aan de baldadige actie een flink beschadigde motor kap over. De schade wordt geschat op 250 gulden. Maasland De jeugdafdeling van de Maaslandse postzegel vereniging houdt zaterdag weer een veiling. Deze wordt gehouden in de land- en tuin bouwschool aan de Gomman- deurskade en begint 's mid dags om twee uur. Geveild worden twintig kavels uit Ne derland. Vlaardingen In het weke lijkse lunchconcert op het of- gel van de Grote Kerk speel1 Aad Zoutendijk donderdag tussen 12.45 en 13.15 uur wer ken van Bach, Von Herzogeo* berg, Marchand en Seixa* Het concert is gratis toegaf kelijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4