Kleinkunst en Kiïidertoneel in de Teerstoof Verkade nog in artotheek Premièrein Grote Kerk Maassluis Vrouwenkoor in Schiedams museum Battlefield Band in Passagetheater EEN KLINKENDE COLLECTIE En verder... Klein uur muziek Lentemuziek in de Doedelzak Folk en maffia in Ozobleu Laatste concert in Koningshof Bijdorps toneel viert lustrum Zangavond Creatieve plattelandsvrouwen exposeren DONDERDAG 19 APRIL 1979 SC/VDAVVM tenTE Hot Schiedamse Vrouwenkoor, on- der leiding van Ria Borgmeijer zal dinsdag 24 april een uitvoering ge ven in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 in Schiedam- Het koor doet dit in sa menwerking met de Vereniging Vrienden van het Museum. Van kwart over acht tot ongeveer tien 'uur zullen de veertig vrouwelijke leden een programma ten gehore geven dat het muziekleven van de middeleeuwen tol nu omvat. Kaar ten kosten nieMeden vijf gulden, le den. 65+-ers en CJP-ers betalen driegulden. Speciaal voor dit vrouwenkoor heeft Hendrik de Regt een gedicht van Vondel op muziek gezet Het koor wordt begeleid door pianist Peter Beijersbergen-Van Henegou wen. Speciaal voor deze première zal Hendrik de Regt zelf aanwezig zijn. Het zeer moderne werk Magie of music van Ton de Leeuw zal van uitleg voorzien worden. Hel blokfluitenensemble Saratoga uit Hilversum zorgt voor een inter mezzo. Het gezelschap was eerder te zien in het televisieprogramma Jonge mensen op het eoncertpodj- u m van de AVRO In de galerie-artotheek aan de Oosthavenkade 8 in Vlaar- dingen zal Albert Verkade tot en met volgende week za terdag zijn tentoonstelling nog te kijk hangen. Het is een tentoonstelling van olieverfschilderijen uit de periode van' 1976 tot 1978. Maandag tot en met vrijdag is de galerie van 12 tot 17 uur open, vrijdagavond van 19 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur. De toegang is door de Culture le Raad Vlaardingen gratis gehouden. 9 De werken van Albert Ver kade nog even te kijk in de galerie-artotheek. De maandelijkse orgelbespeling in de aula van het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat 112, zal op zaterdag 21 april worden verzorgd door Gerard Habraken met medewerking van Helcen Kop- pe op de viool. Gerard is een veel belovende jonge organist, thans ver bonden aan de H. Hartkerk in Eindhoven, die een resfeclabcl aan tal onderscheidingen op orgeigebied in Zuid-Nederland en België heeft verworven. Heieen Koppe studeerde aan het Brabants en Haags conser vatorium. waar zij haar akte Viool- B behaalde. Ze rondt haar studie nu af aan het conservatorium in Brussel. Het programma, dat ongeveer drie kwartier zal duren, vermeldt wer ken van Nederlandse, Engelse en Duitse componisten. Het concert be gint om drie uur, dc toegang is gra tis. De ontmoetingsgroep De Doedelzak houdt zaterdag in het Vlaardingse buurtcentrum De Haven aan het Weeshuisplein 18 links een muziek avond die geheel in het teken van de lente staat De „lentemuziek" wordt ten gehore gebracht door Riet, Toby en Ed- De aanvang is om 21 uur. De toe gangsprijs is 1,50. De Doedelzak is toegankelijk voor mensen rond de 21 jaar. O Marlon Brando met maffiapraktij ken in Ozobleu. In Ozobleu aan de President steyn- slraat 2 in Maassluis zal zaterdag 21 april een folksession worden gehouden met medewerking van de formatie Fingal McCool, de zangers-gitaristen Jerry McLoughin en Ron van der Noll. Naast andere medewerkenden zullen ook straatmuzikanten een warm plekje op het podium krijgen. Trou wens, iedereen die een gitaar, banjo, fluit of een dergelijk instrument be speelt, kan op het podium klimmen. De avond is tot stand gekomen met de Rotterdamse Folkclub Matrix. Rond een uur of acht zullen de lich ten uitgaan en kan het publiek een geschikt plekje uitzoeken. Vrijdag 20 april wordt in Ozobleu de film The Godfather gedraaid, van Francis Coppola, waarin Marlon Bran do in 1972 zijn come-back maakte. Hij speelt de rol van Don Corleone, de leider van de maffiafamilie. Brando speelt een beminnelijk gezinshoofd, maar ook een medogenloze opdrach tgever tot executies. Na een gerespec teerd en opwindend leven wordt hij neergeschoten en opgevolgd door zijn zoon. Brando kreeg voor deze rol een oscar. Tijdens de uitreiking van deze onder scheiding verscheen Brando niet, maar een Indiaanse vrouw die namens hem de oscar weigerde- Hij wilde' op deze wijze protesteren tegen het feit dat het Indiaanse volk van dc aardbodem wordt geveegd. De aanvang is negen uur en de toegangsprijs komt op 3,50. In het Passagetheater aan de Pas sage in Schiedam zal dinsdag 24 april een groot folkfestival worden gehouden. In het voorprogramma beginnen de Nederlandse groep Crockerhash en de Sehiedamse folkformatie Snierken om kwart over acht met enkele muzikale acti viteiten. Na de pauze zal de Engel se Battlefield Band de grote zaal laten meeswingen. Elke dag draaien er natuurlijk films. In het theater draait om twee uur 's middags, zeven uur en kwart over negen 's avonds de Travolta- Olivia-succesfilm Grease, Het leven van Jan is Joplin is dagelijks op de zelfde tijden te zien in Bio-theater in hetzelfde gebouw. „Janis", heet de film. Sjors en Sjimmie en het Zwaard van Krijn zijn zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag om twee uur 's middags in het Biothea- ter te volgen. Speciaal voor jonge Schiedammertjes dus. advertentie Piano's - Vleugels HOUTMAN j, SIngsl116-Scl!iw3tm Qui*pel anno 1S65 NV Vele muziekinstrumenten NV HET SPINET Lijnbaan S3 - Rotterdam De evenementencommissie van de Koningshof aan de Uiverlaan in Maassluis, sluit zondagmiddag 22 april om half drie 's middags de reeks concerten van dit seizoen af met een grotendeels vocaal pro gramma. Joke Kroon, sopraan, Adriaan Wouters, tenor, en Nico Klop, bariton, zullen op het orgel begeleid worden door Frans Dijk stra. Het programma vermeldt werken van Handel, delen uit de Messiah en Jozua, J. Haydn, A. Dvorak, H. Purcell, Saul en de heks van En- dor, en Strategier. De grote zaal van de Koningshof leent zich bijzonder goed voor mu ziek in kleine bezetting. Dc solisten zijn vergevorderde amateurzangers, die meerdere malen met succes in oratoriumuitvoeringen en concerten zijn opgetreden. Het is deze maand al weer vijf jsar geleden dat de toneelclub van de Sehiedamse wijkvereniging Bijdorp werdopgericht Om dat feestelijk te vieren, wordt vrijdag 20 april een toneeldansant georganiseerd in gebouw De Flank aan de Schiedam- seweg 112 in Schiedam. Om half acht zwaaien de deuren open en rond acht uur kan het feest begin nen. Er zullen twee eenakters worden opgevoerd. B, Steijaart schreef „Jo- docus op Glad IJs", een klucht in één bedrijf en de klucht „Boer, je varken heeft m'n hond gebeten", werd door Jim Keulemans op pa pier gezet. Het muzikale gedeelte zal worden verzorgd door het kwartet Rhythm- Stars. Leden en introducees vanaf zestien jaar zijn van harte welkom. De toegang is gratis. In de Grote Kerk van Schie dam zal dinsdag 24 april een zang. en orgel avond worden gehouden. Het Schiedams Christelijk Mannenkoor, on der leiding van W. Buitinga, zal meewerken, evenals het Jeugdkoor Happy Generation van René Fons. Het Grote Kerkkoor, onder deskundige leiding van P. Kavelaar, en het Bejaardenkoor Samen Zingen, dat door mevrouw W.H.F. Leendertz-van der Wel geleid wordt, zullen eveneens hun muzikale steen tje bijdragen. De heer J.P. Bekkers, organist van de Grote Kerk, zal weer enkele mooie muziekstukken op het nieuwe orgel ten beste geven. Er is door de organisatie te vens rekening gehouden met bezoekers die zelf ook wel wat mee willen zingen. Psalm 150, gezang 474, gezang 312 en gezang 215 zullen door de gemeente gezongen moeten worden. De toegang is .gratis en pro grammaboekjes liggen klaar. Aan het eind van de avond wordt een collecte gehouden voor het nieuwe orgel dat nog niet helemaal is afbe taald. ken die uitgevoerd zullen worden zijn: Tocca ta, Adagio en fuga in C, Partita „O, Gott du frommer Gott", Praeludium en fuga in C, Schmticke dich, o liebe Seele, Trio in C en In Dir ist Freude. Vanaf kwart over acht is iedereen welkom voor vijf gulden. CJP-ers en 65+-ers betalen maar vier gulden voor het toegangsbewijs. FILM Twee Missionarissen heet de film die woensdag 25 april in cinetheek Vliet- zicht aan het Huis ter Lucht in Maas land zal worden gedraaid. Het is een bekende komedie met Bud Spencer en Terence Hill. Rond half negen gaan de projectoren draaien. Scene uit de film Twee Missiona rissen COCK UP In Arcade in de Lange Haven in Schiedam wordt zondag 22 april weer de wekelijkse instuif gehouden. Nu eens geen disco op het programma, maar de Engelse band Mechanica! Cock Up. Het maffe stelletje muzikan ten bracht in oktober vorig jaar al he lemaal de stemming erin. Voor vier gulden kan iedereen mee kamen swin gen. ORGELCONCERT In het Passagetheater aan de Passage in Schiedam zal de Engelse organist David Shepherd zondagmorgen een uitgebreid concert verzorgen. Om tien uur gaan de deuren open, en een half uur later zullen de eerste klanken te beluisteren zijn. Kaarten van 3,50 zijn aan de kassa verkrijgbaar. Dit concert werd georganiseerd door de Nederlandse Orgel Federatie. POPFESTIVAL Op koninginnedag, 30 april, vindt cr in Vlaardingen een openluchtfestival plaats. Het nieuwe projekt wordt geor ganiseerd door Vlaardingse popgroe pen en financieel gesteund door het Comité voor Nationale Gedenkdagen. Spectrum, Bullit, Badge en Stormbrin- ger treden van half twee tot vier uur gratis op naast de Lijnbaanhallen aan de Baanstraat Dick Molenaar op het nummer 345325 geeft nadere informa tie. HOEKSE KOMEDIE De gloednieuwe Hoekse Komedie zal vnjdag 20 april haar twee eerste een akters in première brengen. „Op weg naar Tar" en „Ik betaal de reiskos ten", heten de twee stukken die opge voerd zullen worden in gebouw De Hoekstee aan de Harmoniestraat 47 in Hoek van Holland, Vanaf half negen is iedereen welkom. De toegang kost 3,50. Ter gelegenheid van het verschijnen van de eerste aflevering van een nieuwe serie platen onder de titel „De orgelwerken van J. S. Bach gespeeld op historische instrumenten", geeft de Amsterdamse organist Ewald Kooi man zaterdag 28 april een bijzonder concert in de Grote Kerk van Maassluis. Omdat de beide eerste platen van deze Bach-serie in Maassluis zijn opgenomen, vindt daar de pre sentatie van het geheel plaats. Na afloop van het concert zal aan Feike Asma het eerste exemplaar van deze platen worden aangebo den- Het is voor het eerst in de geschiedenis dal een Nederlandse organist Bach's complete or gelwerken op de plaat zal uitbrengen. Na het concert is er gelegenheid tot het kopen van dit eerste dubbelalbum uit de serie. De wer- Verhagen-Baljon, de cursus werken met leer door mevrouw P. Trion- Robben en de cursus handwerken van mevrouw J. C. Verhagen-de Haas van Dorsser. De expositie wordt morgenavond om acht uur geopend door wethou der J- Kwakkelstein van culturele aangelegenheden. De openingstijden zijn zaterdag- en zondagmiddag van drie tot vijf uur en maandag en dinsdag van drie tot vijf uur ■s middags en van zeven tot negên uur 's avonds. Een wekelijkse 1 pagina vol in- i formatie over muziek, toneel, theater en an dere culturele zaken in het Nieuwe Water weggebied. Aankondigin gen dienen ui terlijk dinsdag ochtend binnen te zijn. V/Je bellen wil: 010- 26.60.46. deze tijd lijdt. Het wat onge wone meisje Spotje komt in contact met professor Leo- pardo, de bezitter van een legpuzzel van zes stukjes. Zo dra iemand maar één van die stukjes steelt, is het afge lopen met vrede, vrijheid en vriendschap. Dan is het oor log. Willy Rep pel exposeert nog tot 12 mei haar wandkleden in de foyer van de Toerstoof. Terwijl u een kopje koffie of een pilsje drinkt, kunt u op uw gemak rondkijken. Willy's natuurlijke materialen, boeien door hun abstracte vormen. De werken zijn ook te koop. Vrijdag 27 en zaterdag 28 april komt kabaret Inkeep met het programma Zand er over, beide dagen vanaf ne gen uur. Achter je ogen, het programma van poppenthea ter Hollandse Nieuwe van Theo Terra, begint om half drie op zaterdagmiddag 2S april voor kinderen vanaf vijf jaar. Kaarten kunnen be steld worden op het nummer 266000 en vrijdag en zaterdag vanaf één uur op het num mer 269455. Maasland Van 20 tot en met 24 april wordt in de Rozenhof aan het- Kerkplein te Maasland een exposi tie gehouden van creatieve werk stukken, vervaardigd door leden van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen in Maasland. De expositie is een weergave van de resultaten van een aantal gevolgde cursussen. Het zijn de cursussen textiele werk vormen. geleid door mevrouw H. B. GUle-dë.'Wolff, de cursus Hinderlo- per schilderwerk door mevrouw H- In zoldertheater In de Teer stoof aan de Nicuwstraat 12 in Schiedam zullen morgen en zaterdagavond de klein- kunstartiesten Sieto en Marij ke Hoving op het podium staan. Cisca Bcaudoux en pi anist Wiebe Cnossen zullen ook hun steentjes bijdragen aan liet programma met de titel „Geloof, Hoop en Lief de", De toegangsprijs is twaalf gulden, voor 65+ers en jongeren met een culture le pas slechts een tientje. Dit is het éénentwintigste programma van Sielo. Samen met Marijke bouwde Sieto in 1957 hun befaamde Tingel- Tangel op aan de Nieuwe- Zuids-Voorburgwal in Am sterdam. Een unieke combi natie van café en theater. Ze zijn er in geslaagd om twin tig jaar lang hun niveau van kleinkunst te handhaven zon der enige commerciële con cessies te doen. Geloof, Hoop en Liefde be gint om negen uur. Vanaf half negen is iedereen wel kom in de benedenzaal, waar een vers kopje koffie klaar zal staan. Het Haags Sprookjestoneel Sieto en Marijke Hoving in de Teerstoof zal in diezelfde Teerstoof za terdagmiddag het .jeugdige publiek bezighouden. Met'het toneelstuk De Legpuzzel van Leopardo zullen de Hage naars vanaf half drie de kleuters bezighouden met het raadsel van de vrede, de vrij heid en de vriendschap. Het stuk is speciaal voor kin deren vanaf vijf jaar, en kost drie gulden per kind. Leopar do, geschreven door Harry Roos, is niet zomaar een to neelstuk. Je zou het kunnen definiëren met de termen: een science-fiction-verhaal met een educatieve achter grond. Elke scène heeft na melijk betrekking op één van de problemen waaronder

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4