SPORT l'West land- marathon oef met smal budget rondkomen Fortuna klaar voor de superlange afstand VZC tweede in internationaal zwemtoernooi Ad Bouwens bij I tweede lustrum: Haagse I interesse voor Aad van der Vlist ON vergadert Visser beste dammer Turnuitslagen Hollandia -Z's-m Riedijk op een tijd van 2.30 uur Maassluizers Raadsleden voetballen Peet Heijster clubkampioen S W-C onderuit Brueken tweede Danivijftal in halve finale DONDERDAG 19 APRIL 1979 sc/vo/wwe n /lA^slu/s Het parcours van de tiende Westlandmarathon Maassluis De West- land-marathon wordt zaterdag al weer voor de tiende keer gehou den en bij de organisa tie van het zwaarste atletieknurmncr is ook Ad Bouwens voor de tiende keer betrokken. „Het idee om een ma rathon in het Westland te houden is in 1969 ge boren in de Districts- technische-commissie, I die vond dat de atle tiek in dit gebied van de grond moest komen. Op dat moment stond het marathonlopen in Nederland nog in de kinderschoenen. In En- I schede werd om de twee jaar een wedstrijd gehouden en daar naast ergens anders ook nog één. Nu zijn er een stuk of zeven, maar ik I kan wel stellen dat wij I de tweede belangrijke wedstrijd in Nederland I hebben". Dat feu heeft er mede voor I gezorgd, dat de Westland-ma- rathon door een sterk deelne mersveld wordt bezocht. „Een grote rol speelt ook het par cours", vervolgt Bouwens. „Er zitten geen scherpe bochten m en door de afwisseling van het landschap wordt het voor de atleten toch met eentonig. Bovendien wordt er voor het grootste deel op beton gelo pen. Naar mijn mening loopt dat prettiger dan op asfalt". Bouwens praat uit ervaring- .want zelf heeft hij ook meer dere malen de marathon gelo pen en voor hij aan de eerste Weslland-Maratbon begon al meegeholpen aan de organisa tie van een marathon in Vlis- singen. „Toen ik hier begon wist ik er erg weinig van en je had ook wemig hulp. Met een paar kennissen hebben wc het de eerste keer kunnen redden. Nu gaat het allemaal een stuk makkelijker. De le den van Olympus die niet meelopen bezetten de posten onderweg en ook van de poli tie krijgen we veel medewer king. Twee motorordonnances rijden voor de deelnemers uit om het parcours vrij van ver- Velji en Vriend lopen ge lijk op in de' marathon van vorig jaar. De win- nende Turk, is er dit i jaar niet bij. Wel de Ne- I derlandse favoriet Cor Vriend keer te houden. Op de terug weg doen we dat met,want het kan uren duren voor de laatste deelnemer over de fi nish is". De chef administratie en vreemdelingendienst bij de politie in Maassluis begint in januari met de organisatie. „Vanaf dat moment zijn we er volop mee bezig. De atle- tiekbonden m West- en Oost Europa worden aangeschre ven en advertenties geplaatst in buitenlandse bladen. Bo vendien staat de Westland-ma- rathon op de internationale atletiekkalender. Daar zijn richtlijnen voor. Je moet aan een aantal eisen voldoen. Wel ke weet ik ook niet, maar het belangrijkste is, dat we erop staan". Financiën Hoewel de Westland-marathon één van de grootste in Neder land is.werkt het mei een klem budget. „In tegenstelling tot de grote steden, die eerder een grote sponsor kunnen in teresseren, moeten wij het doen met kleine sponsors, ad verteerders, inschrijfgelden en een gemeentelijke garantie. De totale begroting komt daarmee op 15.000 gulden. In vergelijking met Enschede 100.000.—-} en Amsterdam 50,000.—) een luttel bedrag. We moeten hel er echter mee doen en door veel zaken zelf te doen kunnen we het nog wel opvangen. De kaften van het programmablad, bijvoor beeld, worden extern gedrukt, maar de inhoud doen we zelf. Dat scheelt weer. Voor ons zou het ook veel gunstiger zijn als we één grote sponsor hadden, maar het 2it er niet in. We hebben hier geen grote bedrijven". In die tien jaar Westland-ma- rathon werd Ad Bouwens door de deelnemers ook wel eens voor verrassingen ge plaatst „In 1974 kregen we een telegram uit Italië (waar uit we niemand hadden geïn viteerd) met de vraag of Man- gano mee kon doen en of wij de reiskosten konden vergoe den. Die man kwam op geen enkele ranglijst voor, dus daar konden we zeker niet aan beginnen. We hebben wel een hotel voor hem gereser veerd, maar hem ook niet af gehaald van Schiphol. Tot onze verbazing won die Man- gano nog ook. En vorig jaar was het ook aardig met de Turk Veili Balli. Toen ston den zijn landgenoten langs het parcours met Turkse v I aggen te zwaaien Er gnat natuurlijk ook wel eens wat mis. Vorig jaar de den voor het eerst dames mee, maar we waren vergeten om voor kleedruimte te zor gen. Ook was de fuik bij de finish een keer de klein, waardoor de reportagewagen van de NOS de finish niet van dichtbij mee kon nemen. Het zijn foutjes die je in de toekomst vermijdt Record De tiende editie van de West- land-marathon telt een recor daantal deelnemers van 302, waaronder de Turk Mehmet Terzi. 34 Engelsen, 12 Belgen, met Jules Grim on d, en uit Nederland Cor Vriend. Kees Verhoef, Peter Kooi, Van der Hoek, Steef Kijne en wellicht Roelof Veld. Uit de regio be horen Henk Bronswijk van Olympus en Heruiy Riedijk van Fortuna uit Vlaardingen tot de betere marathon-lopers. Ad Bouwens heeft het er voorlopig druk mee, „In de2e tijd loopt je hoofd om en ie der jaar zeg ik na afloop: dit was de laatste keer, hier be gin ik niet meer aan. Het lan- ge-afstandiopen is echter een hobby van me en tegen de tijd dat de Weslland-marathon weer moet worden georgani seerd, ga ik er tegenaan". Schiedam pïm Visser, de trainer van FC Den Haag, heeft belangstelling voor Aad van der Vlist, de middenvel der van SVV. Hij zag hem al driemaal spelen. De eerste twee keer kwam de Schie- l'dammer positief over op De Visser, afgelopen maandag, tegen Heerenveen, niet Be kend is echter dat Aad van i der Vlist de laatste tijd suk kelt niet een knie- en enkel blessure. Vlaardingen De korfbal club Oranje Nassau spreekt zich morgen uit over de ver- I huizing naar het complex van Pollux- Verder komt op de algemene ledenvergade ring de verkiezing van bet bes mr aan de orde. De agenda telt in totaal 24 pun ten en wordt gehouden in de cantine aan de Claudius Civi- luslaan om 20 uur. Maassluis Het paastoer- nooi van de damvereniging Maeslantsïuys leverde een grote belangstelling op. De wedstrijden moesten in vier groepen worden ingedeeld. De winnaars, groep 1: D. van Schalk. 2 T. Lentmg, 3 A. van der Lmden. Groep 2: 1 J. Visser, 2 J. Verboom, 3 H. I, P. Willems. Groep 3: 1 J. Out, 2 K. Bakker, 3 B. W. Spoel- der. Groep 4: 1 mevrouw B. van 't Hoff, '2 G. van Doorn, 3 P. Zevenhuizen. Na afloop van het geslaagde toernooi reikte organisator T. Lenting de prijzen uit. H. Klinge- en L- van der Noll kregen de poedelprijs voor het slechtste resultaat. Visser, de winnaar van groep 2, kreeg nog een extra prijs voor de meest behaalde pun ten, namelijk 17. Vlaardingen Aan de onder linge wedstrijden van de gy mnastiek vereniing Hollandia deden veel aspiranten mee. plaats van handeling waren de zalen van de Wielewaal- straat en de Van der Palm school. Uitslagen meisjes A eerste graad: 1 Claudia Ouwens, 2 Angela Ringlever. Tweede graad: 1 Monica Evertsen, 2 Mariene van Noort Meisjes B, eerste graad: 1 Irma Cam- po, 2 Petra van Weel. Tweede graad; I Ursula van der Weij- den, 2 Helma Goedknecht Resultaten Van der Palm school: meisjes A, eerste graad: 3 Yvonne Breider, 2 Annemane Poel. Tweede graad: 1 Nico line Poot. 2 Mo nique Struis. Meisjes B: 1 Jo* Janda Stans. 2 Caroline Dau- deljns. Meisjes C en D, eerste graad: 1 Leane Ver boon, 2 Jac. de Maat. Tweede graad: 1 Vette van der Handel, 2 Manon Van der Berg. Eerste graad: l In grid van der Speyk, 2 Enca Poel. Tweede graad: I Inge van der Sluis, 2 Angel Soelen. Jongens A, eerste graad: I Martin de Graad, 2 Marco Seij. Tweede graad: 1 Pieter Rodenburg, 2 John de Graad. Jongens B. eerste graad: I Si mon Broek, 2 Martin Damrae. Tweede graad. 1 André Dam. me, 2 Rico Lazet De atleten van Fortuna berei den zich voor op de baan Vlaardingen/Schiedam Van Fortuna, dat zaterdag met een grote groep atleten mee doet aan de Westland.mara. thon, is Henry Riedijk met zijn 20 jaar niet alleen de jongste, maar ook de tot dus ver snelste atleet, hij fiep al 2 uur en 36 minuten, een tijd' Maassluis Eén van de tot dusver 302 ingeschre ven atleten aan de tiende Westland-marathon is Chïel van der Kooij uit Maassluis. Hij is ook één van de 25 atleten van het Westlandse Olympus *70 en tevens streekgenoot van Egbert van der Worp, Dijkshoorn en Broekman. Ook Rein Swint, in het verleden sa men met Ad Bouwens de organisatoren van deze marathon, loopt mee. On der de deelnemers be vindt zich ook een wet houder, namelijk Toon Abbing van de gemeente Bergh. Bij de veteranen starten de overbekende Piet van Alphen, Klaas de Ruiter, Rom Jansen en Lauw Dingemanse. Om |7 uur reikt loco-burge meester Koos Smit in „Koningshof" de prijzen uit. die niet ver verwijderd is van zijn wens om zaterdag op 2.30 uur uit te komen. Zijn collega Ed Sehlarmann, de Schiedammer, liep in Am sterdam al eens 2 uur en 46 minuten en tramt al maanden zo'n 200 kilometer per week. Sjaak Hoogendijk volgt dit duo met een üjd van 2 uur en 47 minuten. Ook hij heeft een intensieve voorbereiding afgesloten met als grootste wens een snellere tijd op zijn achtste marathon. Bram de Jong, jarenlang de beste atleet op deze superlan ge afstand, heeft een tijd van 2 uur en 48 minuten staan. Hij loopt zijn achttiende ma rathon en heeft zijn training- saanpak overgedragen aan de meer jeugdige atleten van Fortuna. Bertus Stigter, sterk in het kiezen van de momen ten waarop versnellen noodza kelijk is, is eveneens van plan zijn beste tijd neer te zetten, die nu op 2.53 ligt. De eerste marathonloper van Fortuna is altijd nog Aad van der Water (zijn veertien de), die in Europa's groente tuin zijn beste tijd op 2 uur 58 minuten heeft staan. Kees van der Velden is door een hardnekkige blessure niet in staat zijn vijfde marathon af te werken. Vorig jaar liep hij in Maastricht 3 uur en 6 mi nuten. Ook ex-voetballer van Fortu na en Vlaardingen. Luc Du- mont, zit aardig rond die tijd en moet ondanks een onder- fa reking van zijn tramingsop- bouw in staat zijn sneller te zijn. Ook Arïe van Embden zal, gekweld door een spier blessure de marathon waar schijnlijk van een afstand moeten bekijken. Zijn beste tijd in februari tijdens de midwintermarathon in Apel doorn was 3 uur 24 minuten. Dezelfde tijd heeft ook Ge rard van Walsum op zijn naam staan. Een evenaring behoort tot de mogelijkheden. Jan Goris denkt in deze ma rathon onder de 3 uur 50 mi nuten te kunnen komen, ter wijl Dick van Wijk in zijn vierde marathon aan een tijd van 3 uur en 20 minuten denkt. Hoewel niet van Fortu na, maar lid van het Rotter damse PAC, traint Wim Or- nee veel met de Vlaardingse atleten mee. Het wordt zijn derde marathon en heeft als beste tijd staan 2 uur en 56 minuten. Huib Boere start niet omdat hij door griep ge veld is. Vlaardingen VZC legde In een internationaal zwemtoer nooi met het Duitse SC Del- phin beslag op een tweede plaats. ïn de wedstrijden, die- gehouden werden in bad West, waren voor de Vlaar dingse club weinig ereplaat sen weggelegd. De tweede plaats desondanks bewees weer eens dat de club erg sterk in de breedte aan het worden Is. RZV uit Rijswijk werd eerste. Raket uit Delft, de nieuwe club van Dries Peute, legde beslag op de derde plaats en de hekkeslui- ters waren AZC/Uüique en SCDelphin. Irma Voorham was één van de weinige Vlaardmgers die1 wel goud haalde en dat ge beurde op de 100 vlinder in 1.12.3. Come van der Ende legde hier beslag op de derde plaats in 1.16. Marcel Blom- steel haalde zijn eerste limiet voor de nationale zomerkam- picenschappen op de 200 vrij m 2.07.9 waarop hij eerste werd. Robert de Vries werd eerste op de 100 school in 1.31.9 met Arjen Terpsma in derde posi tie in 1.33.2. Rob de Gier be naderde tot op 0.1 seconde het clubrecord van Roger van Hamburg op de 100 vrij, ter- tvij] -Marco van IJzerloo naar een tweede plaats vlinderde m 1.29.2. In een dnekamp met SC Del- phin uit Hamburg en Strijen regende het bij VZC records. Maar liefst 21 maal werden van Vlaardingse zijde de tij den scherper gesteld. Uitsla gen: 100 wissel meisjes onder 10: Jacqueline Claas 1.30.6, 2. Esther Brouwer 1.31.6, 3. Caroline van Neuren 1.37.2. Idem jongens: I. Sandy van Dusseldorp 1.31.3, 2. Johan van Hees 1.31.7. 200 wissel meisjes onder 14: 1. Rita Hoogerwerf 2.52-1. Idem jongens: 1. Robbie Claas 2.45.). 200 wissel meis jes onder 16: 1. Irma Voor ham 2.38.3. Idem jongens: I. Marcel Blomsteel 2.27.3. 100 wissel meisjes onder 12: 1. Esther Dijkshoorn 1.24,9. Idem jongens: 1. Marco van IJzerloo 1.23.1. 200 wissel da mes: 1. Diane Edelijn 2.35.7. Estafette 4 x 100 vrij meisjes onder 14: 1. VZC 1 met As- trid van der Burg, Rita Hoo gerwerf, Paulien Benne en El len AJbers in 4.48.6. Idem jon gens: 1. VZC 1 met Herman Bouwman, Marco van IJzer loo, André van der Voorden en Robbie Claas in 4.42. Esta fette 4 x 100 vrij meisjes on der 16: 1. VZC 1 met Corrie van der Ende, Petra Kroesen, Yolanda Post en Irma Voor ham in 4.39.3, Idem jongens: 1. VZC met Henri de Boer, Peter van Doome, Roberto Brugmans en Marcel Blom- steel in 4.13.1. Vlaardingen/Schiedam De raadsleden van Schiedam en Vlaardingen doen zaterdag mee aan een toernooi in sporthal De Beverbol in Rid derkerk. Overige deelnemers zijn: Rijnmondraad, Rotter- dam, Oude Tonge, Gouda, en Hoogvliet. Het toernooi be gint om 9 uur. Vlaardingen Peter Heijster heeft het clubkampioenschap van „De Coureur" op zijn naam gebracht. Met vele lengten voorsprong op het parkoers in de Vergulde Hand Polder had hij voldoen de tijd over de armen hoog boven zijn hoofd uit te strek- ken, zoals een goed winnaar betaamt. Dat Aad van Asten en René de Boer m Berlijn koersten en Wim Liebrechts met kwam opdagen, was hem een zorg. Hij zegevierde over ruim der tig renners. Op de tweede plaats finiste John Meijer. Bij de veteranen werd Sjaak Koevermans kampioen en bij de liefhebbers H. Kaptein, Bij de junioren legde Rudie Christoffers beslag op de ti tel. Bij de nieuwelingen, waarin ook dameskampioen Regina Hoogvliet koerste, word Erik Meijer kampioen dankzij een massasprint. H. Kort en W. van Duyvenbo- de waren de kampioenen bij de clubheentiohouders. Uitsla gen acht en negen jangen: 1. M. Verweel, 2. H. Meijer. Twaalf en dertien jarigen: 1. B. Loerts en 2. J. van Zou- wen. Schiedam Ondanks het feit dat het jeugdteam van SW één van zijn beste wedstrij den speelde, moest het tegen FC Den Haag genoegen ne men met een 2-1 nederlaag. Bij de rust was de stand at 2-0 door doelpunten van Bert Blije en Rob Ouderland. Bart Kreft benutte na rust een strafschop, nadat Corrrie Huigen onderuit was gehaald. Bij SVV maakten Gijs van der Weijden en Peet Komeijn, die zijn entree maakte, een goede indruk. Schiedam De competitie- race van de auto-crossclub Schiedam trokken ondanks dr pasen veel toeschouwers. Er stond een harde wind over het circuit waar menig coureur met zijn wagen in een tollende slip raakte. Het verhoogde slechts de span ning, vooral in de finaleman ches was het dringen om de wisselbeker. Bij de waterge- koelde motoren was de trofee voor H. van de Polder uit Rotterdam met als tweede P. Heynen uit St. WïHibrord. Als derde kwam over de streep P. Vcrwey uit Rotter dam. Bij de luchtgekoelde motoren was de wisselbeker voor D. van de Polder uit Maasstad, gevolgd door B. Brueken uit Schiedam, met de Rotterdammer E. Koorting op de derde plaats. De verlie- zersmanche kwam op naam van G. Hendriks junior uit de Schiedam. Schiedam Het jeugdvtjftal van de damclub Schiedam heeft zich geplaatst voor de halve finale om het kam pioenschap van Nederland, Het Schiedamse team, dat be staat uit Jan van Stigt Thans, Ron Heusdens, Aad en Sjaak Prins en Pieter Willem Sneep, plaatste zich na over winningen op Monster en Pa- pendrecht voor de finale van Zuid-Holland. Daarin strui kelden de Schiedammers te gen Hardinxveld met 8—2. Op 7 mei vinden nu de lan delijke halve finales plaats in Gorinchem. Tegenstanders zijn Noord-Holland, Gelder land en Noord-Brabant.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6