SPORT Jubileum laatste officiële daad Tenniscompetitie gaat van start Finalisten schoolvoetbal UVGDWS een echte handbaltopper VRIJDAG 20 APRIL 1979 Dik Haddeman: Wim Vrijland aan de leiding Bridge-titel WIK-SZC ft§35 Klus voor Hollandiaan ongeslagen te blijven Maas in overgangsklasse tegen Monster Receptie Fortuna Clublied Wethouder Smit opent toernooi Unitas Hans van Zeïm bij WF SC/VDA7WS 'Vlaarelingen „Het is be roerd, maar als ik over de ge schiedenis van Fortuna begin te praten, dan ben ik niet meer te stoppen". Oud-voorat ter (en nu ere-voorzitter) van de 75-jarige voetbalvereniging Fortuna, Dik Haddeman, praat erg graag over het roemruchte voetbalverleden van zijn club. De „gouden jaren", de „zilve ren jaren" en de periode in het betaalde voetbal liggen alen nog vers in het geheugen van de 61-jarige ex-voorzitter. „In het 75-jarige bestaan zijn er trou wens nog weinig voorzitters geweest. We hebben die jaren met zes man voï- gemaakt", zegt hij, waarna moeiteloos de namen opgesomd worden van de anderen. „Lou 't Hart heeft het de eerste twee Jaar gedaan, waarna Jo- chem Hofland niet minder dan 25 jaar de scepter zwaaide. Arie Hartog die veertien jaar voorzitter was» heb Ik opgevolgd. Joop Houdijk was het vijf jaar, terwijl vanaf 1973 Ad van Wijk voorzitter is". Dik Haddeman. die met eenentwintig jaar voorzitterschap de vereniging door en door kent, werd vorig jaar ge vraagd de festiviteiten rond het 75-ja rige jubileum te organiseren. „Ik heb dat gedaan als één van mijn laatste officiële daden voor Fortuna. Als eis heb ik toen wel gesteld, dat ik in de jubileumcommissie dan wel een paar jonge kerels naast rae wilde hebben", vertelt de ere-voorzitter. Piet van der Linden {44 jaar), Arie Noordhoek (27 jaar) en Jos Sloot (34 jaar) waren de .jonge kerels", die samen met Dik Haddeman een erg uitgebreid pro gramma oppoten hebben gezet. „De samenwerking is goed verlopen en we hebben gezellig met elkaar gewerkt, al kwam er de laatste dogen die we hadden voordat alles rond moest zijn, wel een bepaalde spanning. Alles komt dan op je af. Ik had ze daarop voorbe reid", zegt de ervaren bestuurder. Het feestprogramma gaat van start met een fotoexpositie over de historie van de Vlaardingse voetbalvereniging, die tot en met 27 april voor het publiek te bezichtigen is in het Hollandia-gebouw aan de Oosthavenkade te Vlaardingen. „Met die tentoonstelling zijn we erg blij. Het is uniek dat een voetbalclub 2ijn geschiedenis op een dergelijke ma nier op een rijtje zet", 2egt Jos Sloot Jubileumboek „We hebben bij de voorbereiding van dit jubileum gemerkt, dat het nuttig is om „herinneringen" te bewaren. We hebben het archief in handen gegeven van de 2S-jarige Kien Stolk en die moet normaal gesproken het eeuwfeest halen". In het kader van de „conserve ring" van herinneringen staat ook het jubileumboek op stapel. „Maar", zegt Dik Haddeman, „Dat stellen we pas na de festiviteiten samen, omdat dan niet alleen de 75-jarige geschiedenis, maar ook de viering daarvan vastge legd wordt". Ook de toekomst ziet de oud-voorzitter niet somber in voor Fortuna. „Voor mij is het ondenkbaar, dat de vereni ging verloren zal gaan. Alleen het clu blied, dat raakt we! in de vergetelheid. In 1946 veroverde dat lied heel Vlaar dingen. Als wij dan ergens binnenkwa men waar een bandje speelde, stopte dat de muziek en zette vervolgens ons clublied in. Dat zouden ze de jeugd bij Fortuna eigenlijk moeten leren". Belofte Ook de huidige voorzitter, Ad van Wijk, ziet gunstige perspectieven. „Toen wc het betaalde voetbal moes- ten verlaten, zijn we vrij snel van de vierde naar de derde klasse opgeklom men. Natuurlijk streven we naar de hoogste amateurafdeling. De selectie heeft momenteel een gemiddelde leef. tijd van tweeëntwintig jaar en houdt een belofte in voor de toekomst. Er zijn verschillende A-junioren direct naar het eerste elftal doorgestoten". „Ook is de grote opkomst bij de trai ningen - zelfs tijdens de slechte winter - tekenend voor het enthousiasme van de voetballers". Ad van Wijk vervolgt „Trouwens, verjonging moet je niet al leen in een spelersgroep doorvoeren, maar ook op het bestuurlijk vlak, zo dat de vergri j zing geen kans krijgt". Schiedam Voor het 31e schclentoemooï met voetbal en handbal is, zoals jaren het geval was, de regen geen spelbreker geweest. Vandaar dat de wedstrijden een vlot verloop hadden en programma's volgens schema konden worden afgewikkeld. Jo van der Gaag, voorzit ter van de scholenvoetbal- en handbalcommissie, vond dat de jeugd zich dit keer goed heeft gedragen, zodat zich geen enkele wanklank viel waar te nemen. Erken telijk was hij voor tevens de hulp van de scheidsrech ters, die zich steeds moeilijker vrij kunnen maken. In de afdeling E is de beslis sing van het voetbaltoernooi al gevallen. Het elftal van de Notenkrakerschool versloeg in de finale de elf van De Ou vertures chool met 40 en was kampioen. Verdere eind klassering: 3, Jan Ligthart, 4. Dom, Savio; 5. Thorbecke; 6. Prinses Beatrix; 7. De Woud- hoek; 8. Willem Gehrels. Bij Se reserveteams ging het kampioenschap naar Ouvertu re 2 na een 1—0 zege op de Gunningschool 2. Ook in poule A zijn de win naars bekend, In A 1 Rijn mond 1 en in A 2 Rijnmond 3. Finalisten voor 30 april: B Schiedam Wim Vrijland staat na zes ronden dammen aan kop om de Schiedamse titel. Hij versloeg Leo Mous met een verrassende damzet. Piet Meinster kwam tegen Peter Lansbergen niet verder dan remise. Maar kwam wel op de tweede plaats, omdat Jan van Stigt thans niet in optimale vorm was en versla gen werd door Rob van Eyk. Overige uitslagen: Bakker-Ly- klema 0—2, Heusdens-Mous 1—1, Vrijland-Bastiaanse 02. stand: 1. Wïm Vrijland 6—10, 2. Piet Meinster 6—9, 3. Rob van Eyck 68. Piet Bastiaanse 5—7, Leen Lijklema 57. In de groep B staat Leen Dorsman niet meer alleen aan kop. Wim de Rond haalde een wedstrijd in en heeft nu ook acht punten. Cees de Boer maakte een foutje waarvan Aad Prins kon profiteren. _Stand: 1. Dorsman 5—8, 2. De "Rond 58, 3. Van der Schaik 4—6, 4. Prins 66» Vrijland 6-6. In de groep C won Barend Quist van koploper Anton Risseeuw. Na eerst begonnen te zijn met het bord in een verkeerde stand, zag Ris seeuw een zetje van zijn te genstander over het hoofd. Cees van Hoogdalem versloeg nu weer Luuk de Ruiter. Overige uitslagen: Van der Schalk-Van der Haar 0—2, Tegelaar-Van Son 1—1. Stand: Quist 48, Risseeuw 6—8, Utens 47, Van der Haar 6 7, Van Hoogdalem 5—6. De simultaan van Wim Vrijland is een groot succes geworden- Van de 30 partijen won hij er 27 en speelde er 3 remise. Schiedam Het open bridge- kam pi oenschap, georganiseerd door het district Vlaardingen van de NBB, bracht 32 wed strijdparen rond de tafels in sporthal Margriet onder lei ding van de heer Kouwenbo- ven van dit district. Het bridgepaar mevrouw Jansen en de beer Touset maakte de hoogste score en veroverde de titel. 1 Nieuwelant; B 2 Rehoboth; B 3 Rijnmond 5; C 1 Stede lijk Gymnasium; C 2 Willem de Zwijger 2; C3 Spiering- shoek 10; C4 Nieuwelant 7; C5 Schieland 2; D 1 's Gra- venlant 7; D 2 Nieuwelant II: D 3 Spieringshoek 16. Finalisten handbal; A Willem de Zwijger; A 2 Spiering shoek; A 3 Spieringshoek 5; B 1 Nieuwelant 5; B 2 's Gra- venlant 2; C 1 Spieringshoek; C 2 Liedewijde 2; C 3 Spie ringshoek 3; C 4 Spiering shoek 5; C 5 Spieringshoek 7; D3 Pr. Alexander 3; D 4 Wil lem de Zwijger 6; D 5 WiJlem de Zwijger 7; El Mgr. Bekker; E 2 Dom. Savio 2; E 3 Alb. Magnus; E4 Thorbecke; reser ve El DomSavio 2; E 2 Alb. Magnus; E 3 Notenkraker 3; F 3 Prof. Gunning; F St. Ja cobus; F 1 Dom. Savio; F 4 Mgr. Bekkers; F 5 Alb. Mag nus; F 6 Comenius. Reserves: F 1 Dom. Savio en Thorbec ke: F 2 G. Borgesius; F 3 Burg. Verveen. Schiedam/Vlaardingen De waterpolo-dames WIK ont vangen morgenavond ZSC. Deze streekderby, die eerder in een 43 overwinning voor de Schiedammers eindigde, zal ongetwijfeld veel span ning opleveren. Dit omdat beide clubs vlak bij elkaar in de buurt van de subtop staan. Het duel is om 20.30 uur in het Kolpabad. Vana vond spelen de Schiedamse dames ook al en wel tegen RET. De heren van WIK krij gen het in het Dordtse Com- bibad erg moeilijk tegen Nautilus. De beren van SZC spelen zondag tegen koploper ZCG. WW s De heren van DWS mogen niet verliezen Viaardingen/Schicdam De meest opvallende wedstrijd in het hand bal pro gramma het komende weekeinde is onge twijfeld de herenontmoeting tussen UVG en DWS. Voor het kampioenschap in de tweede regionale klasse is deze wedstrijd erg belangrijk, want beide teams staan met een gelijk aantal punten bo venaan, De wedstrijd die zon dag in Harga om 13.00 uur begint 2al ongetwijfeld veel toeschouwers trekken. Op hetzelfde veld spelen de dames van HVK twee thuis wedstrijden. De Kethelse da mes, die hun trainer Joop Luytcn rijn kwijt geraakt, staan tweemaal voor een zwa re opgave. Allereerst maakt Oliveo haar opwachting en daarna is UVG de „gast". In beide gevallen zullen de da mes van HVK hard moeten werken voor een goed resul taat. De heren van Unitas ontvan gen één van de kopploegen, Wings uit Den Haag. De Maassluise heren zullen in dit weekeinde tweemaal tot een krachtsinspanning moeten ko men, want morgen treden rij ook aan in hun eigen zaal- toemooi. dit sterk bezette toernooi zal een zware belas ting zijn. In hoeverre dat gaat doorwerken in de wedstrijd van zondag moet afgewacht worden. De dames van Unitas gaan op bezoek bij DWS 2. Dit betekent vo;. de Maas sluise dames een lastige te genstander, maar Unitas draait de laatste tijd goed en daarom moet dat team in staat worden geacht deze wedstrijd winnend' af te slui ten. De dames en heren van Hol- landiaan ontvangen Verbureh en Vires. De dames staan er op het veld aanzienlijk beter op dan in de zaal en dat moet er ook in deze wedstrijd tot uiting komen. Dc heren van Hollandiaan hebben het tegen Vires aanzienlijk moei lijker. Hollandiaan moet ech ter in staat zijn ongeslagen te blijven. Kansen De dames van DWS blijven ook nog steeds hopen op een kampioenschap. Zij hebben echter nog steeds twee pun ten achterstand op leidster UVG cn zijn dus afhankelijk van een misstap van UVG. En verder moeten zij ook binnenkort van datzelfde UVG winnen. Zondag bete kent voor SCO in Spijkemsse een zware opgave. De DWD ploeg is nu echter goed op elkaar ingespeeld en daarom zijn er zeker winstkansen. De dames van WIK blijven door de zegen van twee we ken geleden op Spartaan die club goed volgen. Met één punt achterstand moeten zij blijven winnen om in de race te blijven. Zondag komt het Rotterdamse Atomium op be zoek. De uitwedstrijd ging verloren, daarom zal het alles uit de kast moeten halen om beide punten te veroveren. a Vlaardingen/Schiedam Dankzij promotie van de Vlaardingse tennisverenigin gen Holy, Maas (beide naar de overgangsklasse B) en VLTC (naar de tweede klas se) brengt de tennïscompeti- tie, die het komende week- Bij Holy is ervaring belangrijk einde van start gaat, een ho ger spelpeil naar Vlaardin gen. Het Schiedamse KSW werd wel kampioen in de tweede klasse, maar verloor de promotiewedstrijd, zodat ook dit seizoen in de tweede klasse gestreden wordt. Be Quick (Maassluis) degradeer de naar de derde klasse. Holy l bestaande uit Paul van der Berg, Andrea Kwak kel, en „debutanten" Conny Lugt en Ben Vossenaar krijgt het zondag gelijk zwaar in de uitwedstrijd tegen Lei monias 3. (Het eerste team van Leimomas speelt eredivi sie.) Holy is verder ingedeeld bij Noordwïjk en Iduna 2. Het team van Maas, dat onge wijzigd blijft (René Koppe, Peter Dieckman, Joyce Flnd- hammer, Marja Dalitz) speelt op de eerste competitiedag thuis tegen Monster. Andere tegenstanders die op „Soen- da" ontvangen worden zijn Oranje TC 3 en Leeuwenberg 3, waarvan het eerste team in de hoogste klasse uitkomt. VLTC begint de competitie op het nieuwe park „Brouck- polder" tegen Lucky Stroke 2. Erne Maat, Connie Koning en echtgenoot Rinus zullen het daarbij moeten stellen zonder Lex Polderman (voor zijn werk naar Indonesië) en. Pie- ter Kloprogge (hernia), zodat Nico de Jong nu de tweede heer zal zijn. Sobri en De Munnik 2 zijn de andere te genstanders voor VLTC. Ook KSW begint op park Spieringshoek met een thuis wedstrijd tegen Hartel, waar na (voor Ada de Mol, Luciën Sigmond, Mike Verkerk en Just Palm) Zoetermeer 3 en Leimonias 5 tegenstanders zijn. Tennisprogramma: Leimonias 3—Holy, Maas Monster. VlaardingenLucky Stroke 2, KSW—Hartel. 29 april: Holy—Noordwijk, Leeuw en bergh 3—Maas, De Munnik 2—Vlaardingen, Lei monias 5—KSW 1 Conny Lugt de buteert in Holy 6 mei: Holy—Iduna 2, Maas- Oranje TC 3, Sobri—Vlaardin gen, KSW—Zoetermeer 3. 13 mei: Lucky Stroke 2 ■Vlaardingen, Hartel—KSW, Monster—Maas, HolyLeimo nias 3. 20 mei: Vlaardingen—De Munnik 2, KSVV—Leimonias 5, Maas—Leeuwenberg 3, N oordwijk—Holy 27 mei: Vlaardingen—Sobri, Zoetermeer 3—KSW, Iduna 2—Holy, Oranje TC 3—Maas. Vlaardingen In het kader van het 75-jarig bestaan houdt Fortuna vanaf vanavond een vijftal kaartavonden. Na vanavond DVO'32 zijn dat achtereenvol gens Vlaardingen, be stuur en spelers van Fortuna, Sunlight en Fortuna-leden. De prij suitreiking is op 25 mei. Morgen is er op het complex aan de Marathonvveg een wed strijd van B en C-spe- lers tegen Engelse clubs. iu de middagu ren is er in het clubge bouw een officiële re ceptie. En in de avond uren een grote jubi leum-feestavond in de Lijnbaanhallen. Voor de jeugd is er die avond een disco light show door Sammy Green. Voor dc Fortuna. Meu ren, zet ik alles op bet spel. En wat er ook gebeure, Fortuna kan bet wet. Fortuna, Fortuna, de club waar ik van boud, De rood en gele kleu ren blijf ik altijd trouw. Eerste couplet: It'e hebben hier in onze stad, een club van rood en geef. Wij vormen met elkaar fesaam. een hecht en sterk geheet. De voetbalsport is onze keus, voor 't voetbal spel ruimbaan. IFij houden bet bruine monster, steeds in de Fortuna-vaan Tweede couplet En als het soms eens tegen zit, wij houden goede moed. En zeggen dan een vol gende keer, nu gaat bet zeker goed. Bezie bij iedere Wed strijd steeds, Fortuna in het licht Toon daarom iedere zondag weer, je zonn ig ste gericht Maassluis Het zaalhandbal- toernooi van de Maassluise handbalvereniging Unitas '63 wordt morgen om 11,00 uur geopend door wethouder Koos Smit De deelnemende verenigingen zijn: Gewa/An- com (Rotterdam), Horesca/In- temos (Etten-Leur), AHC28 (Den Haag), Animo (Rijswijk), Attila (Utrecht), Snelwiek (Rotterdam), Sport/Vereent (Utrecht), Wcstlandia (Naald- wijk). De wedstrijden duren tweemaal twintig minuten en de prijsuitreiking is om 19.00 uur. De duels worden geleid door de koppels Van Daelen- /Hoeymans (Rotterdam), Haak/Haak (Delft) en Ton- non/Van Vliet. Schiedam Hans van Zelm» die opgestapt is bij Unites '63, blijft ook het volgend seizoen trainer van WF. Tot dusver trainde hij alleen de heren, maar heeft besloten ook de dames er bij te ne men. Van Zelm. die meer dan 25 jaar in het trainers vak zit, sloeg aanbiedingen van W es tl an dia, WIK en Ato mium af.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 8