Grote belangstelling voor zomerkamp Eindelij k eerste paal wijkcentrum de grond in Tweeduizend protesten tegen tariefs verhogingen Maasland twijfelt aan rampenplan Geen eerste paal maar eerste schuurtje voor Cailenburgstraat Jeel plaatsen al volgeboekt U Veel stelling voor radio ►estiiurde bootjes :V:; Directeur GEWB koninklijk onderscheiden Ontmoetings centrum ook voor WAO-ers Woensdagmiddag bij Bachplein: Kosten meer dan 6,2 miljoen MAANDAG 23 APRIL 1979 VD/SC/WW3 Vlaardingen Het zo merkamp voor kinde ren van 8 tot 12 jaar dat dit jaar voor het eerst zal worden gehou den door het Ontmoe tingscentrum West, kan zich verheugen in een flinke belangstelling. Van de 30 tot 35 plaat sen die beschikbaar zijn, zijn er inmiddels 23 bezet, zodat het er wel naar uitziet tïat het kamp binnen af zienbare tijd is volge boekt. Dat zou beteke nen, dat het experi ment dat het Ontmoe tingscentrum met een dergelijke activiteit uit voert, geslaagd ge noemd kan worden. Het vakantiekamp wordt ge houden in een van de laatste weken van de zomervakantie: van 11 tot en met 18 augus tus.. De jeugd uit West zal verblijven- op - een terrein bij een boerderij, in Otterlo, waar de kinderen worden gehuis vest in twee slaapzalen met stapelbedden. Bij de boerderij zijn een dagverblijf en een sportveldje, terwijl het kamp eerterrein zelf aan de rand van een aantrekkelijk bebost terrein met zandverstuivingen ligt. De boerderij is nog volop in gebruik, zodat de kinderen daar ook een kijkje kunnen nemen. Het vakantiekamp is in eerste instantie bedoeld voor kinde ren die de clubs van het Ont moetingscentrum bezoeken. Vriendjes en vriendinnetjes mogen natuurlijk ook mee, als er voldoende ruimte is. Het Ontmoetingscentrum wil zich welbewust aan de gestel de leeftijdsgrenzen houden. Bij een te groot leeftijdsver schil ontstaan er problemen met programma's en dergelij ke, die tijdens de kampweek zullen worden gehouden. De begeleiding van de vakan tieweek zal gebeuren door vrijwilligers uit het kinder clubwerk en de beroepskrach ten van het Ontmoetingscen trum, De kosten van het kamp be dragen 108,— per deelne mer. Hierin zijn ook het bus vervoer en andere kosten in begrepen. Bij de opgave van het kind, dat kan gebeuren in het Ontmoetingscentrum, dient men 25 gulden inschrijf geld te betalen: de rest van het bedrag dient uiterlijk eind juni te zijn voldaan. Het Ont moetingscentrum heeft ten be hoeve' van de ouders van de deelnemertjes ook een spaar regeling gemaakt, die er op neer komt dat men in de maanden april, mei en juni vijf gulden per week kan be talen, zodat het totale bedrag niet in één keer op tafel hoeft te worden gelegd. Wie meer wil weten over het vakantiekamp van het Ont moetingscentrum kan contact opnemen met Jaap Haak, die bereikbaar is onder nummer 348993. Tijdens de opening stijden is hij ook in het Ont moetingscentrum te vinden. v "«m. jssrr Vlaardingen De heer G. van der.' Stoep, waarnemend directeur van de Vlaardingse GEWB, is ter gelegenheid van zijn pensionering be noemd tot Ridder Ln de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding is tijdens een receptie in de kantine van het secretariege bouw namens de burgemees ter van Vlaardingen door'de heer drs. IJ. van der Velden, loco-burgemeester aan de heer Van der Stoep uitge reikt Vanwege zijn deskundigheid v-erd de heer Van der Stoep menigmaal uitgenodigd deel te nemen aan commissies en dergelijke, op Landelijk niveau in de sector van de nutsvoor ziening. Daarnaast heeft hij de Gereformeerde "Kerk in Vlaardingen in verschillende kwaliteiten gediend. Schiedam In het Ontmoe tingscentrum aan de Over- schiesestraat 44 in Schiedam wordt door de Belangenvere niging' WAO-ers en AAW-ers elke "donderdagmorgen van half tien tot twaalf uur een Doe-Mee-Morgen gehouden. In «e ontmoetingsruimte kan ie dereen een babbeltje met el kaar maken, er kan gekaart worden, er liggen schaakspe len en er is een tafeltennista fel opgesteld. In de werkruim te kan gewerkt worden met *lei, hout, emaille en ga zo niaar door. Aan de leestafel kan iedereen rustig zijn of Mar krantje lezen. 8 «Laat uw gezicht eens zien", *telt de belangenvereniging v<»r. Voor inlichtingen kun- "en belangstellende Schie- "nmers het nummer 260850 Een van de grootste attracties: de radio-bestuurde modelbootjes. De piekwaar het wijkontmoetfngscentrum komt Schiedam Na tien jaar soebatten, praten en ver gaderen zal woensdag 25 april om drie uur 's mid dags de eerste p3al wor den geslagen voor het wijkcentrum en de biblio theek in Schiedam-Noord. Brigitte Gudde zal de of ficiële handelingen ver richten. Zij is de winna res van de prijsvraag „op hoeveel palen komt het wijkcentrum te staan". Het ontmoetingscentrum dat op die palen korat te staan, wordt gebouwd tus sen het winkelcentrum de Hof van Spaland en het Bachplein. In het kerkge bouw De Ark, dc tegen over de bouwplaats gele gen is, zal na afloop van ,,de eerste slag" een drankje worden geschon ken. De mogelijkheden voor een wijkcentrum m Groenoord werden in 1959 al aangekaart door een speciaal gevormde commissie onder leiding van de toemalige wethouder me vrouw Ven* wij. Anneke de Jong leidde de laatste drie jaar de Werkgroep Wijkont- moetmgseentrum. Een beslis sende factor en het gebouw er „toch alsjeblieft" te laten komen, was de bouw van niet minder dan vijfduizend wo ningen in het noorden van Schiedam. Jos van der Lugt legt in de inmiddels verschenen folders over het ontmoetingscentrum uit, wat het hele gebouw nu precies heeft gekost en gaat kosten. De totale bouwkosten komen op 6.240.000. In dit bedrag zit 590.000 voor de voorbereidingskosten. De overige 5.650.000 zit dus in het gebouw zelf. De biblio theek eist bijna vijftig pro cent van aüe kosten op: 3.015.168. De muziekschool kost 418.704. De peuter speelzaal kost 193.440. De vier vergaderruimtes nemen in totaal bijna drie procent, dus 184.080, van de kosten in beslag. De grote zaal, de kleine zaal, Maassluis In het oude cen trum van Maassluis waren zaterdag de nodige activitei ten, die alle in het kader stonden van de opening van het Sleep vaart must urn. Eén van de grootste trekpleisters vormden de radiografisch be stuurde modelbootjes van de Eerste Maassluise Vereniging voor Modelbouw fEMVM). In de Züidvliet werd te veel Storing ondervonden, zodat 's middags alleen in de Noord- vliet gevaren werd met onder meer een blusboot, een torpe dojager en een vissersboot. Natuurlijk waren ook de sleepboten goed vertegen woordigd, waarvan de „Her cules" - door stoom aangedre ven - een erg fraai exemplaar was. Dat de leden van de vereni ging niet alles radiografisch in de hand kunnen hebben, bleek toen de havensleepboot Antoine Junior geheel onver wacht slagzij maakte en zonk. Een lid van de vrijwillige brandweer, Jaap Stigter, trok ijlings zijn duikerpak aan, waama een verblijf van tien minuten op de bodem van de Noordvliet voldoende was het „vermiste" schip weer boven water te brengen. In het centrum, waar de win keliers hun etalages met mo dellen, schilderijen en foto's van slepers versierd hadden, stonden ook verschillende kraampjes waar voorlichting gegeven werd over de sleep- vaart Een andere publiek- txekker vormde de uit 1916 stammende stoomsleper, die afgemeerd achter het steep- vaartmuseum van machineka mer tot' brug te bezichtigen was. Schiedam Tweeduizend handtekeningen ziillen don derdag 3 mei worden aangeboden aan burgemeester Arie Lems. De tweeduizend krabbels zijn opgehaald door de bewonersvereniging Schiedam-Zuid en vormen op twee zaterdagen met een kraampje in de Groene- laan. De protesten tegen de verhoogde tarieven bleken echter zo aan te slaan dat werd besloten tot een huis- aan-huis actie. Van de bijna 6400 mensen die in de Gorzen wonen, zetten tweeduizend een handtekening en verklaarden zo het eens te zijn met de protesten van de bewonersvereniging. Mede door deze huis-aan-huis actie groeide het aantal leden van de bewonersvereniging tot het spectaculaire aantal van dui- zend-en-nog-wat. De aanbie ding van de lijsten met hand tekeningen zal donderdag 3 mei om vijf uur geschieden. Een delegatie van de vereni ging zal zich om die tijd naar het stadskantoor begeven om het protest te laten horen. 0 Het SOS probeerde Goudriaan een eerste exemplaar van haar krant aan te bieden, maar de wethouder voelde daar niets voor. Vlaardingen Vrijdag middag is een eerste begin gemaakt met de bouw van de vijf premiekoopwonin gen aan de Cailenburg straat. Wethouder Goudri aan verrichtte de plechtig heid door middel van het plaatsen van „het eerste schuurtje", dit bij gebrek aan een „eerste paal". De tekeningen van de nieuw te bouwen woningen zijn gemaakt door het architec tenbureau P. Ridder en G. J. Vermeer. De bouwwerk zaamheden zijn in handen van het B.V. Bouwbedrijf Van der Waal. De premie koopwoningen zijn de laat ste die nog niet onder het zogenaamde anti-specula- tiebeding vallen. De eerste aanzet tot realise ring van de premiekoopwo ningen werd precies een jaar geleden gegeven, toen de ge meente Vlaardingen een op roep plaatste voor belangstel lenden. In juli vond de eerste vergadering van de toekomsti ge bewoners plaats. Sindsdien is alles heel snel gegaan. In de toen tot standgekomen projectgroep hadden zitting: bewoners, aannemer, architect en een afgevaardigde van de gemeente. En: waar nog maar drie weken geleden, de povere resten van een oude wasserij stonden, pronkt nu het eerste schuurtje van de toekomstige woningen. Overigens ontstond na afloop van het „eerste-paal-ceremo- meel" een klem incident, toen het Stedelijk Overleg Stads vernieuwing wethouder Gou driaan de pas uitgegeven krant van deze groepering wilde overhandigen. Goudri aan, geen vnend van het SOS, zoals in het verleden meermalen is gebleken, wei gerde echter de exemplaren aan te nemen en verliet geïr riteerd de receptiegelegenheid. Hij was van mening, dat de receptie een besloten aangele genheid was. Nadat ook het SOS vertrokken was, keerden de rust én de wethouder te rug. de biljart ruimte, de koffie hoek, de centrale ontmoeting sruimte en de rest kosten maar liefst 2.344.922. Voor dit laatste deel van het ge bouw zal de Schiedamsc be volking 150.000 moeten op brengen. De werkgroep Wij- kontraoetingscentrum heeft het gironummer 40.52.559 geo pend. Het zal een wijkcentrum wor den dat zowel overdag als 's avonds voor de inwoners van Noord openstaat Het hart van het centrum wordt ge vormd door de centrale ont moetingsruimte die via mee- dere ingangen bereikbaar is. Het zal een soort overdekte straat worden waar bijvoor beeld een informatiebalie kan komen, een biljart- en tafel- tennishoek, een paar gezellige zithoekjes, een koffiebar met een kleine keuken voor een voudige hapjes en bijvoor beeld een leestafel die weer aan de bibliotheek kan gren zen. Vanuit die centrale ruimte kan iedereen de andere zalen binnenstappen. In de grote zaal kunnen feestavonden, kmdermiddagen, voorstellin gen, tentoonstellingen en bij voorbeeld film- en discussiea vonden v/orden georganiseerd. Er kunnen maximaal 250 per sonen in. De speelruimte is bestemd voor aüe vormen van bewegingsexpressie, zoals klassiek- en beatballet, dans, yoga, bejaardengymnastiek en trimactiviteiten. Vergaderen, cursussen houden, het beoefe nen van denksporten enzo voort kan in de vier verga derruimten. Voor de muziek school worden diverse grotere en kleinere ruimten ingericht. Er komt een slagwerkstudio en er is een administratieve ruimte gepland. Creatieve lieden kunnen eveneens terecht. Schilderen, tekenen, fotograferen, een speciaal voor filmen ingerich te donkere kamer. Ook grafi sche technieken cn textiele vormgeving, boetseren en pottenbakken, hout- en me taalbewerking staan op het programma. De, peuterspeel zaal krijgt diverse ruimten: een huiskamer, een speelzaal voor als het regent en een buitenspeelplaats voor warme zomers. De beheerders van het cen trum, de opbouwwerkers en maatschappelijk werkers uit Rotterdam-Noord krijgen hun eigen kantoren en administra- tieve ruimten. Bovenstaande ideeen komen allemaal uit de inwoners van Schiedam-Noord zelf. Er is gekeken naar de behoeften en de wensen. Herman Pos thoorn in een schriftelijk bab beltje in het blad: „Waar het vooral om zal gaan dat het gebouw uw gebouw zal wor den en dat u van die moge lijkheden gebruik zult gaan maken. Daar zal u de moge lijkheid worden geboden via de beheerscommissie die zal bestaan uit bewoners van Schiedams-Noord en vertegen woordigers van verschillende verenigingen. Het programma van woens dag 25 april begint al om twee uur. Op het parkeerter rein van het Bachplein, bij de bouwplaats zai een offi ciële teken- en opstelwed strijd over het wijkcentrum 1 worden gehouden. De leukste, mo Diste, gekste tekeningen zullen worden geëxposeerd in het wijkgebouw. Tot drie uur kunnen de eerste panelen die de hekken rondom de bouw plaats tijdens de bouw zullen sieren, beschilderd worden. Er komt muziek en kinderen krijgen gratis limonade. Rond drie uur zal een ballonop tocht zich verplaatsen naar de plaats van de eerste paal door Brigitte Gudde geslagen zal worden. In de Ark kun nen alle wijkbewoners een drankje en een hapje komen halen. Te weinig gegevens beschikbaar Maasland Ingevolge de wettelijke verplichting tot het opstellen van een ram penplan, is ook de gemeente Maasland tot vaststelling overgegaan.'Tijdens de raads vergadering ging de raad daarmee akkoord, echter niet nadat er op een aantal twij fels was gewezen. Die twijfels golden voorname lijk de onbekendheid van eventueel vrijkomende chemi sche stoffen bij de in de di- rekte omgeving van Maasland gevestigde industrieën. CDA- woordvoerder en mede-onder tekenaar van de door de Open Groepering ingediende motie Leen de Nie, vertolkte de mening van de raad het treffends: „Als je niet weet wat voor ramp je boven het hoofd hangt, kan je hem ook niet bestrijden." Die vele in dustrieën, waaronder chemi sche, liggen aan de overzijde, van de Waterweg. Maasland wil bij het rampenplan gaar ne een lijst met gegevens over gevaarlijke stoffen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3