Zijdeveld brengt Lindenhof zelf terug in college! Nieuwe wijl centrum Oostwijk bijna klaar Begroten kan in drie dagen J m Geen keus tussen: oorlog tegen Timor, of werk bij Wilton Opnieuw bekijken o/ wonen er mogelijk in DINSDAG 24 APRIL 1979 is SR® Recorder gestolen Opmerkelijke mode voor jongens van 6-16 jaar. Ook 's middags Macht over stuur kwijt Vernielingen in centrum SC/VD/WW 3 Schiedam Tegen zijn eigen ideëen in heeft wethouder Chris Zijdeveld ervoor gezorgd, dat het college een advies op tafel krijgt over de Lindenhof, het vroegere weeshuis aan de Lange Achterweg dat nu al vijf jaar staat te verpaupe ren. Het voormalige jongensinter naat heeft een sociaal-culture le bestemming, waarmee ruimte vrijkomt voor de his torische vereniging Schiedam, de kunstklassen van het ste delijk museum en zo meer; maar enkele leden van de stuurgroep voor huisvesting van alleenstaanden en twee persoonshuishoudens doen het voorstel om die bestemming in heroverweging te nemen. Het college zal dan opnieuw moeten bezien, of één vleugel van de Lindenhof voor woon ruimte kan worden bestemd. De stuurgroep als zodanig doet dat advies niet Als er vorige week over gestemd zou zijn, was het voorstel om de Lindenhof in heroverweging te nemen verworpen met vier tegen drie stemmen. De stem van wethouder Zijdeveld zou daarbij doorslaggevend zijn geweest en dan was de soci aal-culturele bestemming van de Lindenhof verder een af gedane zaak. Maar de wet houder liet het niet op een stemming aankomen: hij deed de suggestie aan het drietal, dat voor een nieuwe afweging is, om zelf het advies aan burgemeester en wethouders voor te leggen. Zijdeveld zelf zal het doorspelen naar het college. Daarmee heeft hij zorg gedra gen voor een goede inspraak, maar verwacht kan niet wor den dat het effect groot zal zijn. Een advies van de stuur groep weegt zwaarder dan een advies van leden van die <'4Li- stuurgroep. Het optreden van Zijdeveld kan dan ook uitge legd worden als een handige manipulatie om te voorko men, dat de stuurgroep een advies aan het college zou doen. Omdat de stem van Zij develd daarbij doorslaggevend was geweest, had hij zich de woede van partijgenoten waaronder de Jonge Socialis ten op de hals kunnen ha len. Nieuwe plannen De drie leden, die alsnog uit gezocht willen hebben of huisvesting in het twee eeu wen oude gebouw mogelijk is, zijn Hans Konings, Gerard Prins en V. Cinar. Konings zit namens de Jongt; Socialisten <JS) in de stuur groep en heeft als belangrijk ste argumenten voor een nieuwe afweging van moge lijke bestemmingen, dat ook de binnenstad weer nieuwe plannenmakerij te wachten staat waarin de Lindenhof dus een andere positie kan gaan innemen en dat aan wonen voorrang moet worden gegeven boven sociaal-cultu rele voorzieningen, al erkent bij de noodzaak daarvan. Prins is directeur van de SSSW, de stichting van sa menwerkende Schiedamse woningcorporaties. Zijn me ning komt erop neer, dat de stuurgroep er is om mogelijk heden voor huisvesting te zoeken, waaronder de Linden hof kan vallen. Hij durft niet de stelling aan dat er huis vesting moet komen in de Lindenhof, want: „Wij ken- Ambtenaren Griffioen en Kulik: tegen huisvesting in de Lindenhof... neo als stuurgroep de motie ven niet om de Lindenhof een culturele bestemming te geven. Wij moeten dan ook niet op de stoel van het col lege gaan zitten". Ook Cinar, die de buitenland se werknemers vertegen woordigt, vindt dat de stuur groep het doel (huisvesting) niet voorbij moet schieten: „Praten over cultuur Is niet aan ons". Tenslotte is Prins het met Konings eens, dat er een relatie kan bestaan tus sen Lindenhof en binnenstad, waarover de opvattingen ge wijzigd zijn. Het andere „blok" in de stuurgroep vindt verdere dis cussie over de Lindenhof niet zinvol. Het meest resoluut is P. Kulik, directielid van de woningdienst: „Ik heb medelijden met de Lindenhof. Ik zie er geen heil in om, nu er een sociaal-cul turele bestemming voor is, weer een onderzoek naar woo nmogelijkh eden te hou den. Huisvesting brengt er grote kosten met zich mee, en bovendien wordt de Linden hof met een nieuw onderzoek op de lange baan geschoven. Straks heb je nog de situatie; twee honden vechten om een been en de sloper gaat er straks mee heen". Ook de tweede ambtenaar in de stuurgroep, Frans Griffi oen, breekt een lans voor de sociaal-culturele bestemming voor het oude weeshuis. Als antwoord op Prins en Ko nings geeft hij: „Aan die be stemming is een duidelijke behoefte, en voorzieningen in die sfeer zullen straks juist de woonfunctie van de bin-, nenstad versterken. Met de huidige ruimte kunnen wij in de Lindenhof die culturele voorzieningen goed aanbren gen. Dan moeten wij het ge bouw niet geforceerd ombou wen tot kleine wooneenhe den". Namens stichting De Linden hof, het project voor begelei de kamerbewoning, dat vijf jaar geleden verhuisde van de Lange Achterweg naar de Lange Haven, zegt Martin Groenhorst: „Huisvesting in de Lindenhof is een hersen schim. Ik ken het pand wel van vroeger, en ik denk dat een onderzoek naar woonmo- gelijkheden hetzelfde uitpakt als met het Oude Kerkhof is gebeurd". Groenhorst doelt daarbij op het leegstaande schoolgebouw, dat definitief is afgewezen voor huisvesting van een- en tweepersoonshuis houdens. Zijdeveld tot slot: „Ik wil met alle genoegen een excur sie naar de Lindenhof uit stippelen. Dat kan echt ver helderend werken- Zelf ben ik er al twee keer geweest, maar dan kunt u allen zelf zien waarom ik zo pessimis tisch ben over een woonbes temming voordat gebouw". 0 Jan en Kaat staan op de gevel van een verpauperend gebouw. Dat hadden deze „weesjes" nooit verwacht... Aan dat uitstapje had echter niemand behoefte, ook Prins en Konings niet Vorig jaar hebben enkele honderden Schiedammers het monument nog kunnen bezichtigen, tij dens de bezetting van actie groepen, die een weekend duurde. Vlaardingen Vanuit een personenauto, die enige tijd op het terrein van Havenbe drijf Vlaardingen Oost heeft gestaan, wordt sinds vrijdag een cassette-recorder ter waarde van 800 gulden vermist Bovendien werd de wagen nog eens voor 2200 gulden beschadigd. Vlaardingen Het schiet op. Nog een paar maanden en het voormalige toeleverings bedrijf aan de Oosterstraat zal omgetoverd zijn tot een schitterende wijkaccommoda- tie voor de Oostwijk; 31 au gustus gaan de deuren van het nieuwe buurthuis openï Dat hebben de Oostwijkers dan ook wel verdiend, want jarenlang hebben zij van niet Aan de "buitenkant is er aan het toeleveringsbedrijf schijnbaar niets veranderd. meer gebruik kunnen maken dan slechts twee armzalige pandjes. En zelfs dat was voor de Oostwijk nog een hele luxe. Niet voor niets dus dat de bewoners in de zomer van 1977 alles op alles gezet hebben het oude gebouw van het toeleveringsbedrijf te be houden voor het wïjkwerk. En nu dan is het haast zover. De foto's bij dit stukje laten zien hoe ver de werkzaamhe den al gevorderd zijn. Het nieuwe buurthuis zal onder- Disco-jack: Van, polyamide. Geheel gevoerd. In zwart, marine en écm. Alleen deze week; maat 176: van 50 - voor 46.-. Maat 116: van 44 - voor 4Qj- PrintT-shirt. Van 100% katoen. Alieen deze week: Maat 176: van lI.-voor9.- Maai 116: van 9 - voor f Denim jeans. Western model van 100% katoen Alleen deze week: Maat i 76: vaii'26.- voor "ZA? Maafl 16: van 22,- voor 20,- Schiedam Het is er nog wat vroeg voor, maar binnen drie dagen hoopt de gemeen teraad klaar te zijn als in no vember de begroting voor 1980 wordt behandeld. In plaats van een afmattende marathonzitting van vier avonden achtereen zijn deze keer tijdstippen gekozen, zoals die in veel andere ge meenten allang slimmer wor den gevonden- De begrotingsdebatten zullen plaatsvinden op 19, 20 en 22 november: op de gebruikelij ke derde maandagavond in de maand komt de raad voor het eerst bijeen, om dan de algemene beschouwingen voort te zetten op dinsdag middag - en dat zal voor het eerst zijn, dat het gemeente bestuur in de middaguurtjes vergadert Op dinsdagavond en donder dagmiddag zal men verder naar het slotfeest je op don derdagavond toewerken. De woensdag blijft in principe vrij, maar het zit er dik in dat dan de verschillende frac ties zich gaan beraden over eventuele moties en amende menten. In feite is dus juist dat dagje vrij-af van belang, omdat er dan spijkers met koppen worden geslagen. .De drie dagen in november zijn onder één voorbehoud op de agenda gezet Want de kans bestaat natuurlijk, dat de computer weer hapert, waardoor vorig jaar de be handeling van de gemeentebe groting plaatsvond tussen spe culaas en kerstbout, een peri ode waarin het de meeste raadsleden welkomer was ge weest, als zij rustig het jaar hadden kunnen uitluiden. dak moeten geven aan allerlei soorten activiteiten, zoals cre atief werk, dienstverlening, recreatief en educatief werk, buurt- en peuterwerk; een mondvol welzijnsiaal. Maar het betekent dat in het buurt huis niet alleen plaats is voor pottenbakken, handwerken, toneel, muziek en alles wat dies meer zij, maar ook dat de wijkagent er zijn spreek- uurzal houden. Dat men er terecht kan voor informatie, voor filmvoorstel lingen, klaverjassen, diverse binnensporten, cursussen op allerlei terrein, maar ook wanneer er problemen zijn met slechte woonomstandighe den, de inrichting van de straat of speel- of woonom standigheden. Ook ligt het in de bedoeling dat er in het nieuwe buurthuis een peuter speelzaal wordt ingericht. Prijsvraag Alle Oostwijkbewoners heb ben vorige week een lijst met vragen in de bus gekregen, waarop zij in mogen vullen in welke activiteiten zij het meest interesse hebben. Er kan gekozen worden uit maar liefst zevenenvijftig mogelijk heden en wie daarnaast nog activiteiten weet te noemen die op het formulier niet ver meld staan mag ook dat doen. Naast het invullen van de wa slijst aan mogelijke activitei ten wordt de bewoners boven dien gevraagd voor het nieu we buurthuis een leuke, origi nele naam te verzinnen. De inzendingen zullen beoordeeld worden door een jury, onder voorzitterschap van wethou der Cees Boy. De winnaar kan zich verheugen op een schitterende prijs. Vanavond worden tussen zes en negen uur de formulieren opgehaald. Wie dan om de een of andere reden niet thuis is kan zijn formulier tot 1 mei nog bij de buurt- winkel of het buurthuis in de bus doen. Wm Dg werkzaamheden vorderen gestaag, 31 augustus gaan do deuren van het nieuwe buurthuis voor de wijkbewoners open. Vlaardingen Omdat de 32- jarige H. L. R. uit Amster dam zondagnacht achter het stuur van zijn personenauto plotseling onwel werd, verloor hij de macht over het stuur. Zijn wagen kwam tot stil stand na in botsing geweest te zijn met vier wagens de geparkeerd stonden aan de Vlaardingse Delftseveerweg. De man is in het Holyzieken- huis opgenomen. Schiedam De scheidende burgemeester Arie Lems heeft de PvdA-fractie er gistera vond voor behoed om een uit spraak te doen over wat be langrijker is: de werkgelegen heid in Schiedam door de bouw van drie oorlogsfregat- len bij Wilton-Fijenoord, of het gebruik van die schepen door Indonesia tegen Oost-Ti- mor, waar al honderdduizen den mensen zijn omgekomen. Lems wimpelde een discussie tussen D*68, PPR en de eco nomische wethouder, Reinier Scheeres, of door te stellen dat over een dermate belang rijke kwestie de politieke par tijen in de gemeenteraad maar het voortouw moeten nemen: „Er is een brief van de PSP en daar zijn Jullie mooi Ingetrapt Dat getuigt van een meeliftersgedrag", zei de burgemeester tegen Herman Noordegraaf van de PPR en Anne-Marijke Peter hans van D'fiS. Beiden dron gen aan op een duidelijke standpuntbepaling van de ge meente Schiedam over de le vering van de oorlogsfregat- ten. Hoewel ook WD en CDA zich angstvallig terzijde hiel den, is al gebleken dat binnen Pvd A-kringen de keus tussen „werk en oorlog" zeer pijnlijk ligt Lems hield dan ook de boot af door te zeggen, dat er de Tweede Kamer al zo veel over gedebatteerd is. Ook wees hij erop, dat Schie dam juist zoveel moeite doet om van de regering aandacht te krijgen voor zaken die de scheepsbouw aangaan, al be tekent dat volgens hem niet dat „de normen betreffende de mensenrechten moeten veivallen". Noordegraaf verwonderde zich over die terughoudende opstelling: „Vorig jaar hebben wij ons over de situatie in Chili en over de neutronen bom wel kritisch uitgelaten! En als wij ons nu uitspreken over het leveren van oorlog stuig aan Indonesië, zouden wij de enigen niet zijn". Vlaardingen In het Vlaar dingse centrum zijn zaterdag nacht vernielingen aangericht. Diverse bloembakken en af valbakken werden omgekeerd en verkeersborden verbogen. In de Kuiperstraat werd een lichtbak letterlijk van de lui fel geslagen. Een losse vlag- gestok die daar werd aange troffen is naar het politiebu reau overgebracht Van de daderfs) ontbreekt nog elk spoor. Schiedam De 65-jarige me vrouw M. M. H. uit Schiedam is tijdens het winkelen op het Hof van Spaland zo lelijk ten val gekomen, dat zij met de ambulance naar het gemeen teziekenhuis moest worden vervoerd. De artsen van het f hospitaal constateerden dat de bejaarde dame haar pols had gebroken. Na behande- I ling werd zij naar huis ge- bracht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3