Openbaar deba t over 'n onbekend beleid OBK vraagt van gemeente Landelijke fietsdag Missionair veldwerker voor regio Wateringen-Noord liulp IJf Blokker in de Teer stoof Blokje rond^f Commissie nu als forum in museum Teke naars solidair? „Er zijn lege zalen genoeg Commissie voor kamer planten VROM-directeur met pensioen Na weigeren van strip over prins: 7.#' Initiatief van kerken Herdenking gevallenen Van de dijk gegleden Geld voor scholen en onderzoeken WOENSDAG 2 MEI 1979 SC 3 Schiedam De mtiseumrom- pjissie treedt morgenavond eens anders op dan gewoon» lijk. Niet als een vergaderend gezelschap zal men in het museum op de Hoogstraat aanwezig zijn, maar als mid delpunt van een open discus sie over het beleid zoals dat de laatste jaren is gevoerd. Pe commissie zal het ge spreksforum zijn, dat met vragen kan worden bestookt Voorzitter is cultuurwethou der Herman Posthoorn, die wordt bijgestaan door mu seumdirecteur Hans Paalman en secretaris Mulder van de museumcommissie. Dg openbare discussie zal ge voerd worden aan de hand van een notitie, die werd sa mengesteld uit diverse stuk ken van Paalman, Posthoorn en kunstenaar Sjef Hende- rickx. Een definitieve beleids nota wordt pas vervaardigd, als de yTagen van morgen avond zijn afgevuurd, maar in het discussiestuk mu seumnota geheten staat al de verwachting dat voor Schiedam van groot belang zal zijn hoe dc discussie over musea in Rotterdam verloopt „Het zal interessant zijn deze discussie te volgen, omdat wij in Schiedam niet geheel ïos kunnen en willen functione ren in het Rijnmondgebied", staat in de nota. Hoewel de discussie bedoeld is als hulpmiddel bij het ma ken van een beleidsnota en dus (wellicht) nieuwe deuren opent, zal de museumcommis- sïe er niet aan ontkomen om uiteen te zetten waarom er ja renlang zonder duidelijk be leid is gewerkt Dat was een grief van met name PvdA- raadslid Ron de Vos, die on langs uit de commissie stapte. Hij drong er lang Op aan, dat een stuk op tafel 20U komen waarin duidelijk staat wat het museum allemaal moet doen en waarvoor. Daarbij volstaan hem echter niet opmerkingen zoals de doelstelling: „Via de beeldende kunst bij te dragen tot het verheffen van de mens uit zijn mechanisch en comsumptief leefpatroon". Aanbevelingen die daarom in de museumnota worden ge daan zijn: verbeteren van „het depot" (de kunst, die op zolder opgeborgen ligt) naar een open depot, hetgeen erop neerkomt dat de collectie con stant te zien zou moeten zijn; het uitgeven van een catalo gus daarvan; het opnieuw be kijken van de functie van de kunstklassen en het onderzoe ken van mogelijkheden voor uitbreiding in de Lindenhof; het opzetten van een kunstbi bliotheek; die voor een ieder toegankelijk is (en die dus niet staat in de kamer van Paalman); het toepassen van moderne communicatiemidde len, het ruimte geven aan performances, beweging en video, en het uitvoeren van nieuwe educatieve methodes, ofwel een betere voorlichting over wat cr in het museum te zien is. Duidelijk staat in de museum nota, dat de naam die het Schiedam se museum in Ne derland heeft vooral behou den moet worden en door de discussie van de laatste tijd werd nogal eens ge vreesd, dat die naam te grab bel zou worden gegooid. Schiedam De in de nacht van 29 op 30 maart door een brand getroffen drumband OBK vraagt de gemeente om, hulp bij het zoeken naar een' nieuwe repetitieruimte. Het Schiedam Tijdens de jaar vergadering van de Koninklij ke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde is beslo ten de leden in de gelegen heid te stellen zich te gaan specialiseren in het kweken van kamerplanten. Hiervoor is een commissie gevormd die hiervoor groepsbijeenkomsten gaat organiseren. Voor de le den met een eigen tuin wor den voortaan naast een voor- jaarssnoeicursus ook zomer en- herfstcursussen gegeven. Daarnaast ook een cursus in algemene tuin verzorging en in het omgaan met tuingereed schap. Dit gebeurt in samen werking met de Volkstuin- dersvereniging „Thurlede". Het aantal leden van de afde ling is de laatste twee jaar stgek vooruitgegaan. Het nieu we jaar begon met 130 na- tuurgerichte personen zowel dames als heren. In het be stuur is een kleine wijziging gekomen. Mevrouw M.G.A. v.d. Vorle kon om particuliere reden haar functie als secre taresse niet continueren. In taar plaats is gekozen W.JA. de Uruijn, Aftredende vice- voorzitter en botanisch advi seur van de afdeling A. de Bruijn werd als zodanig her kozen. gedeeltelijk afgebrande ge bouw kan, zo heeft een on derzoek door een aannemer uitgewezen, niet meer worden hersteld. De repetities van de band, die voluit oefening baart kunst heet, vinden nu verspreid door Schiedam plaats, onder meer in het zaaltje van de Rijnmondband in de Lange Nieuwstraat. „Er zijn in Schiedam genoeg lege zalen" schrijft de redac tie van OBK's verenlgings- fclaadje „Onze blaze rskro-' niek." „Geef ons zo'n leeg ge bouwtje en wij zullen laten zien wat er van zo'n pand te maken is" wordt daaraan toe gevoegd. De uitlating van cul tuurwethouder Herman Pos thoorn dat OBK bovenaan de lijst staat maar dat hij nog niet weet hoe hij hulp kan bieden wordt door de OBK- ers ais weinig hoopgevend ge zien. Hoopgevender is de hulp ge weest die OBK na de brand van alle kanten heeft bereikt „Het was werkelijk hartver warmend om te horen hoe niet alleen zusterverenigingen, maar ook particulierenhuip aanboden" schrijft de voorzit ter van de drumband, J. van Krogten. Ondanks alle ellende heeft de band besloten zoveel mogelijk de geplande activiteiten toch doorgang te laten vinden. Zo gaat de uitvoering in het Pas sagetheater op vrijdag 11 mei door. De aanvang daar is acht uur, de toegangsprijs be draagt 3 gulden vijftig. Schiedam Ebbo Kraan, di recteur van de vervoers-, rei- nigings- en ontsmettingsdicnsl Is gisteren met pensioen ge gaan. Donderdag heeft de di recteur van de VHOM af scheid genomen van het per soneel en vrijdagmiddag werd hem een afscheidsreceptie aangeboden doo het college van burgemeester en wethou ders. Schiedam IJf Blokker op ent vanavond om 7 uur in de foyer van het zoldertheater In de Teerstoof een tentoonstel ling van zijn strip „bakken aan de bar". De expositie, die deel uitmaakt van de groots opgezette stripmanifestatie, wordt vergezeld van een aan tal tekenfilms. Te zien is in het Zoldertheater onder meer de film „Oh my darling" die op de nominatie heeft gestaan voor een Oscar. De makers van de films zul len speciaal voor de stripma nifestatie naar het theater in de Nieuwstraat komen om een toelichting te geven op hun soms experimentele films. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 14-16 uur, behalve op zondag en maandag. ■ADVERTENTIE KASREGISTERS elektronisch en mechanisch [a-T-v.» neutegem bv| Vondelweg 109 Rotterdam tel. 010-116-566 off -dealer- Hugin Kasregisters altijd m voorraad, occasions NCR.-ADS SWEOA Gewoon meer service Aad Sprong vertelt aan Jean-Pierre Talbot (Kuif je) en aan wethouder Reinier Scheeres over twee jaar keihard werken aan de strïpmanifestatie. Gisteren is de tentoon stelling in het stedelijk museum geheel gereed gekomen, vanavond is er een opening in het 2ol- dertheater met IJf Blok ker. Scheeres inmiddels heeft laten weten, dat hij de tentoonstelling in het museum wellicht niet ge opend zou hebben, als de omstreden strip over prins Bernhard van Bernard Willem Hoitrop wel in het museum zou worden geëxpo seerd. Daarover is een afspraak gemaakt tussen wethou der Posthoorn en mede organisator Uil, waarvan volgens Scheeres door de organisatie afgeweken zou zijn als de strip wel in Schiedam vertoond was. Overigens is op dit mo ment nog onduidelijk, of na Martin Lodewijk (van „Agent 327") ook de Franse tekenaars Claire Brètécher en Jacques Tardi hun werk niet meer willen tentoonstel len, uit solidariteit met Hoitrop. Brétêcher is be kend van „De gefrus treerden" en voorheen van „Alfred de wees", en Tardi tekent „Isabelle Avondrood". Aanvankelijk was er zelfs het plan om Tardi een strip met Schiedams decor te la ten tekenen, maar ook dat wordt nu zeer twij felachtig. Ook Kamagurka is nog een vraagstuk: zijn werk is er in ieder geval nog niet. SIGNALEMENT: NaamRakker Geslachtmannelijk Leeftijd2 jaar Raskruising terrier Kleurlichtbruin Beharingruw Rakker zit samen met twee andere hondencollega's en een kattecollega om dezelf de reden in het dierente huis Hargahoeve, uit te kij ken naar een nieuw tehuis. Rakker zit er namelijk om dat zijn bazin plotseling in het ziekenhuis moest wor den opgenomen en het waarschijnlijk wel maan den kon gaan duren. Zo ook de twee andere han den en de kat die uit het zelfde gezin komen. Dit is beslist de enige reden waarom Rakker nu in het dierentehuis zit, zo vertelde een familielid die het dier naar de Hargahoeve bracht Op de vragen of de hond lief voor kinderen was, of hij tegen autorij den kan, of hij zindelijk is en of hij tegen alleen zijn kan werd volmondig „JA" geantwoord. Tijdens het Blokje Rond en het nemen van foto's kwamen wij er achter dat het een hond is die goed is opgevoed. Er hoefde maar een keer ge zegd te worden dat hij even rustig moest gaan zit ten en Rakker gehoorzaam de direkt Geduldig bleef hij zitten te wachten totdat de fotograaf met zijn werk klaar was. Om pootjes hoeft men niet te vragen, diegeefthij spontaan. Rakker is duidelijk een kruising van een terrier, gezien zijn wat ruwe beha ring en zijn sik en snor. In het begin zal hij wat tijd nodig hebben om te wen nen. Zo ook was het geval in de Hargahoeve. Om de zelfde reden zijn dus twee andere honden gebracht Dit zijn een Duitse Herder, teef van 1 jaar en een kruising Dog/Do bermann, gesteriliseerde leef van 2 jaar. Verder zit er een gro te kruising Hollandse Her der, een Collie en nog en kele lieve bastaardj es. Er zit tevens een lieve gesteri liseerde poes van 5 jaar die samen met Rakker naar de Hargahoeve is ge bracht Naast de2e gesteriliseerde poes met de naam Sandy zitten de poezen Binky, Dinky en Joepie, die even eens gesteriliseerd zijn. De tijd van de jonge vo gels gaat weer komen dus als Uw poes de gewoonte heeft om naar buiten te gaan, doe hem dan een halsbandje met belletje om zodat wanneer hij op jacht is zelf de vogels alarmeert Tevens is dit een gemakke lijk herkenningsteken wan neer uw kat wegloopt Veel Cyperse en zwarte katten lijken veel op elkaar en dat maakt de zaak van het herkennen van dier en baas er niet gemakkelijker 'op. Voor het eerst zal Maassluis ook een eigen startpunt heb ben voor de Landelijke Fiets- j dag, die op 12 mei weer wordt gehouden. In samen- I werking met het A NI VB-kan toor in Schiedam en de I Vlaardingse VW heeft de VVV van Maassluis een ge- i combineerde route uitgezet 1 die de drie steden zal aan- doen. In Maassluis kunnen de deelnmers aan de Fietsdag tussen 9 en 13 uur starten op het Stadhuisplein. In Schie dam is het ANWB-kantoor op de 's-Gravelandseweg start plaats, terwijl Vlaardingers zich kunnen melden bij de Visbank op de Westhaven plaats. De deelnemers dienen vóór 17 uur bij de startplaats terug te zijn. De uitgestippelde routes zijn naar keuze 30 of 40 kilometer lang. Wie de route Ln zijn ge heel uitrijdt en zich weer op tijd bij het uitgangspunt meldt, krijgt een herinnenngs- speld meteen jaarhanger. De routebeschrijving is nu al voor twee gulden te krijgen bij de startpunten. In die be schrijving is ook een rebus opgenomen, die als prijsvraag aan de Fietsdag is toege voegd. De TROS-radio zal za terdag 12 mei het gehele och tendprogramma aan het nati onale evenement wijden en in de vooravond de prijswin naars van die rebuswedstrijd bekendmaken. De Nationale Fietsdag heeft dit jaar overigens als thema meegekregen: „Het kind en het verkeer". Een deel van de inschrijfgelden zal worden be stemd voor het gehandicapte kind. Na een langdurige fase van fondswerving en sollicitatie gesprekken is de heer drs. Arnold van Kalken aange steld tot „missionair veldwer ker" voor de regio Waterweg- Noord. Arnold van Kalken, die kantoor gaat houden op de Meidoomstraat 1 in Vlaar- dingen, is niet-westers socio loog en heeft een zendingso pleiding gehad aan het Hen drik Kraemerinstituut in Oegstgeest. Hij ïs 35 jaar oud. De laatste jaren was hij verbonden aan het NUFFIC (Netherlands Universities for International Cooperation). Een groep met belangstelling voor de vragen van vrede en veiligheid, ontwikkelings samenwerking, missie en zen ding, afkomstig uit hervorm de, gereformeerde en katho lieke kring woonachtig in res pectievelijk Maassluis, Schie dam en Vlaardingen, consta teerde a! een aantal jaren een behoefte aan een vrijgestelde deskundige op de bovenstaan de gebieden. Allerlei groepen, die actief zijn op het gebied van vredes werk en/of ontwikkelings samenwerking en/of missie en zending hebben behoefte aan een gerichte begeleiding. Daarnaast zijn er in deze re gio allerlei actieve groepen en instellingen, die een grote be hoefte hebben aan coördinatie en communicatie. Vaak ge beurt het dat deze groepen werken in dezelfde richting •cn aan dezelfde onderwerpen, zonder met elkaar voldoende in contact te staan met alle energieverlies en verminderde slagvaardigheid vandien. Ver der bestaat er in de regio be hoefte aan motivatie, informa tie en begeleiding met name bij de kerkelijke gemeenten en parochies. Bij de gedachtcnvorming over een deskundige begeleider in zake de vragen van vrede, ontwikkelingssamenwerking, missie zending had men het model voor ogen van de IK- VOS-werkers, die in een aan tal regio's in ons land zijn aangesteld door het IKVOS (Interkerkelijk Vormingswerk Ontwikk clings Samenwer king). Het ligt dan ook in de bedoeling dat Arnold van Kampen zijn specifieke werk begeleiding krijgt door deel te nemen aan het landelijk over leg van nCVOS-werkers. In zijn regionale werkzaamheden zal Arnold van Kalken terzij de worden gestaan door een Stuurgroep, die aanvankelijk is ontstaan uit de Interkerke lijke Vredeswerk groep Schie dam, maar waarbij zich ando ren hebben aangesloten die zich met het streven van de werkgroep verwant voelden. Arnold van Kalken zal zich de eerste maanden oriënteren om te komen tot het opstellen van een werkplan. Schiedam Bij het monu ment in de Plantage aan de Lange Nieuwstraat zal vrij dagavond 4 mei een korte plechtigheid plaatsvinden om de gevallenen tijdens de Tweede Wereldoorlog te her denken. De avond wordt ge organiseerd door de Stichting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest- en Ge denkdagen. De muzikale om lijsting wordt verzorgd door het Harmonieorkest Harpe Davids, Deelnemers aan de plechtig heid moeten uiterlijk tien mi nuten voor acht bij het monu ment aanwezig zijn. Het is mogelijk bloemen en kransen teleggen. Schiedam De 33-jafige Rot terdammer J. A. v. H. is in de nacht na koninginnedag van de Vlaardingerdijk afge reden. Hij reed om half vier over dc dijk naar Schiedam en raakte bij Wilton-Feije- noord de macht over het stuur kwijt, gleed van de dijk af naar beneden en kwam on der aan de helling tot stil stand. De onderkant van de auto werd beschadigd. J, v. H. moest op hgj bekende pij pje blazen. Op het bureau moest de man een bloedproef afleggen. Schiedam Kleuterschool Het Keteltje, de openbare la gere Burgemeester Verveen- school, nu de Windas geheten, en de openbare kleuterschool De Zevensprong, krijgen voor meubilair en ontwikkeling smateriaal 77.988,75 gulden toegewezen. Schiedam heeft daarvoor van de Gedeputeer de Staten van de provincie Zuid-Holland toestemming ge kregen. Voor het vervangen van de kozijnen in het gebouw van de Willem Brouwerschool wordt door de raad 70.900,00 gulden op tafel gelegd. Voor de eerste fase van het funde ring sonderzoek in verband met de stadsvernieuwing is een bedrag van 206.000.00 gul den uitgetrokken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3