SPOHT h'j g recatoemooi telt twintig elftallen Hollan diaan onverwacht kan:pioen Verlies voor Groenoord en Schieda Oranje Nassau ingehaaM Harga komt tijd te kort WOENSDAG 2 MEI 1979 Opbrengst naai* Stichting feestelijk Gebmi iicapt Kind Overwinning DWS niet in gevaar Sport-kort Vrijland loopt uit Schiedamse Boys teleurgesteld VD/SC/WW 5 Schiedam Een hore- catoemooi in het kader van „Het Jaar van het Kind". Het klinkt alle maal wat tegenstrijdig, maar organisator van het Schiedamse horeca- voetbaltoemooi, Dick van Gelderen, heeft er terecht een reden voor. Drie jaar al is het de gewoonte dat de in komsten uit het uiterst populaire toernooi gaan naar het Lentefeest, vo rig jaar. He Ooievaars en deze keer de Stich ting Geestelijk Gehan dicapte Kind in Schie dam. „Het heeft altijd voor een leuk financieel steuntje voor die organisaties gezorgd", al dus Dick van Gelderen. „Okee, meestal moest ik er 2elf ook wat bij leggen, maar dit jaar hoop ik toch uit de kosten te komen. Dat moet kunnen omdat we voor het eerst een programmaboekje hebben waar nogal wat ad vertenties in staan. Dat is in eerste instantie bedoeld om de kosten te dekken en blijft er dan nog wat over gaat het direct naar de stichting. En verder moeten de spelers en de toeschouwers een rijks daalder entree betalen. De spelers ook ja. Ik heb daar nog nooit klachten over ge hoord. Ze hebben het er best voor over, dat blijkt wel". Medewerking Drie jaar geleden nam Dirk van Gelderen het initiatief voor het organiseren van een horeca-toernooi. Twee jaar ging het met moeite omdat de gemeente Schiedam er ei genlijk weinig voor voelde. Dit jaar echter, zegt Dick van Gelderen: „We hebben ze er in die twee jaar van kun nen overtuigen dat Schiedam niet meer zonder zo'n toer nooi kan. En ik moet zeggen dat de medewerking van Gé Rens, maar ook van de KNVB afdeling Rotterdam uitstekend is geweest". Deed Dick van Gelderen het in voorgaande jaren allemaal alleen, deze keer heeft hij erg veel steun gehad aan Henk van der Veer, de oud-scheids rechter die langzaam uitgroeit tot een autoriteit op sportge bied in Schiedam. „Samen met hem ben ik alle instan ties afgeweest Hij kent ieder een en iedereen kent hem, dat is natuurlijk een enorm voordeel geweest". Persoonlijk Uniek is het wel dat Van Ge lderen alle twintig deelne mende horecabedrijven per soonlijk is gaan uitnodigen. „Op 5 januari ben ik er mee begonnen en eigenlijk is de organisatie pas klaar als het toernooi gespeeld is. In prin cipe ben ik nu we! klaar want de afrondende vergade ring met alle deelnemers heb ben we onlangs ge ha tl. Lever de totaal geen problemen op. Iedereen -was het er helemaal mee eens dat het geld naar de stichting Geestelijk Ge handicapt Kind gaat. Overi gens was het een idee van Henk van der Veeri'. Buiten uiteraard de weersom standigheden is het slagen van het toernooi voor een groot deel afhankelijk van de „normale" clubs en of ze be reid zijn spelers af te staan. Van Gelderen: „Clubs die in degradatienood staan of die nog kans maken op een kam pioenschap zullen dat waar schijnlijk niet doen. En ikzelf speel met Granada met de kern van SVDPW, 't Zonnetje met die van Martinit, De Am- stelbron met Excelsior'20 etc. Daarom houden we het toer nooi ook op Eerste Pinkster dag in plaats van normaal de Tweede." De wisselbokaal, die beschik baar is gesteld door bar Gra nada, is op moment in het bezit van De Ams tel bron. De door het Rotterdams Nieuws blad aangeboden sportiviteit- sprijs is in handen van Ter minus. Ook dit is een wissel bokaal. Tijdens het toernooi zal de stichting Geestelijk Gehandicapt Kind ook een tombola houden, waarvoor de prijzen (hoofdprijs een zeil boot ter waarde van zeshon derd gulden) beschikbaar zijn gesteld door het Schiedamse handelsbedrijf Kewi. Het toernooi wordt op het veld van SW gehouden en begint op eerste Pinksterdag om 9.00 uur. WIK, dat in verband met een uitspraak, nog even op het kampioenschap moet wachten. Vlaardingen/Schiedam In de veldhandbal- competitie zijn dit weekeinde diverse wed strijden verregend. Maar er kwam de eer ste kampioen uit. Dat was niet WIK, maar stadgenoot Hollandïaan. Het team van Arnold Peek had onverwacht weinig moeite met het Ridderkerkse Satumus. Het heeft altijd veel moeite met deze tegen stander maar deze keer stond het al snel op een 6-1 voorsprong. Daarmee was de wed strijd al beslist. Bij rust stond Hollandiaan op een comfortabele 7-2 voor sprong. Na rust bracht Satur- nus de achterstand terug tot 7-3, maar Hollandiaan ging rustig door en bereikte een 15-7 zege, waardoor het kam pioen werd van de afdeling Rotterdam en Hollandiaan volgend jaar weer regionaal speelt Omdat naaste concur rent Unitas 2 een verloren wedstrijd alsnog gewonnen kreeg, konden de heren van WIK geen kampioen worden tegen Roda 2. Desondanks speelde WIK één van de slechtste wedstrijden van dit seizoen. Het wist dat Roda een moei lijke tegenstander is en stond na vijf minuten met 0-3 ach ter. WIK kon nog iets terug doen, maar bij de rust keek het tegen een 4-6 achterstand aan. Ook in de tweede helft Wist het geroutineerde Roda met bekeken handbal WIK onder druk te houden en Roda wist de vele gaten in de "WIK-verdediging goed uit te buiten: 9-13. Daarmee heeft WIK nog twee punten voor sprong op Unitas 2. Dames De dames van Hollandiaan hebben het, zoals verwacht, niet kunnen bolwerken tegen het sterke HVS. In Stomp- wijk bleek HVS duidelijk de betere, hoewel de uiteindelij ke 11-$ nederlaag nog ver dienstelijk mag heten. De da mes-derby Wil ton-WIK is op een harde wedstrijd uitgelo pen. Vooral WIK had van de bardheid veel nadeel en de tegenstander kon de Vlaar- dingse dames goed uit het spel halen. Bïj de rust was de stand dan ook 3-3. Na rust slaagde WIK erin met veel inzet afstand te nemen en door een 6-8 overwinning na men de Vlaardingers de twee punten mee naar huls. De dames van UVG hebben, zoals verwacht, weinig moeite gehad met het zwakke MOK In Dordrecht wist UVG de verdediging goed sluitend ta houden en met snel aanvals- spel wist het tot scoren te ko men. UVG probeerde de aan vallen snel af te ronden, waarbij het echter de pech had veelvuldig het houtwerk te treffen. Na een ruststand van 0-5 kon MOK in de twee de helft nog even terug ko men tot 3-6, maar in de laat ste paar aanvallen wist UVG nog tweemaal doel te treffen zodat de eindstand werd be paald op 3-8. Dc heren van DWS hebben in Rotterdam tegen Meeuwen een uitstekende wedstrijd ge speeld. In de eerste helft konden de beide ploegen el kaar goed in evenwicht hou den en afwisselend namen de beide teams een voorsprong. Door een doelpunt in de laat ste minuut kon DWS met een 9-10 voorsprong dc thee gaan drinken. In de tweede helft van deze sportieve wedstrijd kon DWS afstand nemen van hun Rotterdamse tegenstan der. Hierna kwam de voor sprong van de Schiedammers niet meer in gevaar en met afwisselend snel en vertra gend spel wist DWS een 16-21 zege te behalen. De heren van HVK moesten zonder wisselspelers aan hun wedstrijd beginnen. Deson danks wist het DES goed in bedwang te houden en met rust gaf het scorebord een 4-3 voorsprong voor HVK te zien. Na de rust moest HVK met een speler minder ver der en er was toen geen houden meer aan. DES wist het over wicht goed te benutten en met 9-14 kwam het einde. Jan Switservangbal.. Vlaardingen/Schiedam De start van het honkbalseizoen is voor Schiedam en Groenoord niet al te best verlo pen. Beide verloren, Holy zag zaterdag al zijn duel tegen De Geu zen afgelast, alleen MSV '71 won van Feye- noord 3 met 146. Voor de Maassluise formatie was Feyenoord in feite geen partij, In de eerste innings wist MSV '71 al een beslissen de 8—6 voorsprong te nemen- Feyenoord herstelde zich in .de derde innings tot 8—3 en in de vijfde innings werd het 14-6. SK/Groenoord werd met een 12—2 nederlaag door Wasse naar naar huis gestuurd. In de beginfase zag het daar be- slist niet naar uit, want reeds in de eerste slagbeurt namen de Groenoorders een 0—2 voorsprong, toen Hans Vroon de bal buiten de hekken tim merde en op rijn ronde Gerrit Smit meenam. Met Ger Stentler op de heu vel voor de geblesseerde Hans Vroon, die nu het eerste honk bewaakte, en zonder Ruud' Stentler die vorige week op het Heka-toemooi zijn vinger brak, wist SK/Groenoord voorlopig Wassenaar in toom te houden, maar moest in de derde innings een punt toe staan 12. De vijfde innings bracht de voor Groenoord fatale omme keer. Na een prima vangbal van Jan Switser, ging ünk- svelder Erik Zorgdrager in de fout door een vangbaü uit zijn handschoen te laten glippen, waaruit Wassenaar zoveel moed putte, dat werper Ger Stentler onthaald werd op knallende honkslagen waar door Wassenaar op een 3—2 voorsprong kwam. Genadeklap Gcnit Droog kwam Ger Stentler aflossen, maar ook hij moest nog twee punten toestaan: $—2, In de zesde in nings kregen de Schiedam mers dc genadeklap uitge deeld, toen Eddy Nieuwehof homerde voor Wassenaar en twee man meenam, waarna foutjes In het Groenoord veld bekwaam werden afgestraft Toen stond Wassenaar in ge wonnen positie, want de sco reliep op tot Ik—2. Dat het in de laatste innings nog 12—2 werd, was alleen nog maar van belang voor de statistiek, want Groenoord was toen reeds lang een ge slagen ploeg. Werpersresultaten: Ger Stent- Ier en Gerrit Droog (Groe noord) 4l16 met 3 veld- fouten en Aad Biesot (Wasse naar) 701 met een foutloos veld. O Uitslagen prestatieloop £n Vlaardingen: 1. Steef Kijne, 2. Simon Blom (Delta Sport), 3. Marius de Snaijer, 4. Henry Riedijk, 7. Robert van Zanten, 9. Gerard van der Berg, 1L Bert Hendrikse, 14. Bram de Jong, 15. Jaap Wa»- penaar, 16. Bertus Stigter, al len van Fort una. 9 Omdat SW 4 moet spelen, gaat morgen de ontmoeting tegen Ursus, in het kader van de nederlaagserie niet door. Wei het vierde elftal tegen WF op Harga, vanaf 19 uur. O De jeugd van FC Vlaar- dingen speelt morgenavond al tegen Ajax, in plaats van zaterdag. De Amsterdammers verzochten daarom. De ont moeting in „De Meer" begint om 20 uur. Een week later spelen de jeugdige Vlaardin gers vrijdagavond al tegen FC Dordrecht. DH in ver band met een toernooi van Fortnna een dag later. O Het is nog steeds een on begrijpelijke zaak, dat ver schillende voetbalclubs in Vlaardïngen de hand lichten met het besluit van het dage lijks bestuur van de VRSR niet te mogen oefenen op de speelvelden. Om er toch on deruit te komen, en om boete te voorkomen, traint men zelfs in de vorm van een oe fenwedstrijd. Het wordt tijd dat de VRSR de „overtre ders" zwaarder bestraft en een controle-apparaat in het leven roept. O Omdat DHS zondag tegen Xerxes speelt (14 uur) moeten de honkballers van Groe noord uitwijken. Daarom wordt het duel tegen Cromtl- gers in Krommenie gespeeld en wel vanaf 15 uur. Q Deze week wordt beslist welke voetbalclub Sunlight tijdelijk wil opnemen op zijn sportcomplex. Het gaat om vijftien elftallen. Zolang de „Broekpolder" nog niet klaar is (vermoedelijk voorjaar '80) daarna gaat Sunlight naar de Marathonweg moet die club inwonen. Eén van de vele acties bij WIK-Roda. Schiedam In de zevende ronde van het Schiedams damkampioenschap heeft Wim Vrijland ten koste \'an Peter Lansbergen zijn positie aanzienlijk kunnen verster ken. Omdat Piet Meinsier van Piet Bastiaanse verloor, kon Wim Vrijland zelfs op een voorsprong van twee punten komen. Ron Hcusdcns won van Jan van Sligt Thans en C. Mous speelde remise te gen T. Vrijland. Stand bovenaan: Wim Vrij land 12 punten, 2. Rob van Eijk 10 punten, 3. Piet Mem- ster 9 punten, 4. Piet Basti aanse 9 punten, 5. Ron Heus- dens 8 punten. In groep B handhaafde Wim de Rond zich op de eerste plaats met 10 punten. Dors man bleef achter door tegen Havermeel remise te spelen. In groep C verzekerde Bert Utens zich van de eerste plaats na zijn winst op Koos van der Haan. Bart Quist achtervolgt hem echter met één punt achterstand. Vlaardïngren/Schiedam - In de korfbalcompe titie bleef zaterdag, toen de regen overvloe dig viel, maar één wed strijd over: Valto tegen Oranje Nassau. De start van de Vlaardin gers was veelbelovend, want in tien minuten tijd stond het door doelpunten van Lenne- ke Verheij en Ton Slui mer 20. In de tweede opstelling bleef Oranje Nassau de betere ploeg, maar zag geen kans het overwicht om te zetten in doelpunten. Valto, duidelijk wakkergeschud door de snelle achterstand, begon aan een tegenoffensief en dot beteken de een 2j—2 ruststand. Na de thee hield Oranje Nassau een licht veldoverwicht, maar de aanval was machteloos. Valto nam het initiatief over, vooral toen Oranje Nassau teveel energie had gebruikt om de ba) te bemachtigen. De Licre- naren hadden een iets groter loopvermogen op het erg zwa re veld. Dit resulteerde vijf minuten voor tijd in de win nende treffer, hetgeen tevens ti eindstand was: 3—2. Harga stond tegen ODO voor een zeer belangrijk duel. In het Harga-kamp heerste opti misme na de stijgende lijn van de laatste weken. De gro te onzekere factor was of de ploeg de spanning van hot moeten winnen aan kon. Dit gegeven, „het moeten win nen", was echter té groot, want Harga kon de zenuwen maar moeilijk in bedwang houden en uitgerekend tegen mede-degradatiekandidaat ODO uit Dordrecht speelde het de slechtste wedstrijd van het seizoen. Freek Veer daarover: „Voor mij rijn zenuwen en de grote spanning de grote boosdoe ners, want normaal had Har ga moeten winnen. Kijk maar naar de laatste vijftien minu ten, pas toen speelde het vrij en wist de achterstand terug te brengen tot één doelpunt Geef het team vijf minuten meer en het wint". Na een 0-3 stand was het Karei van der Linden, die tegen scoorde. Datzelfde deed ook Bert Kar- stel nog voor rust; 24. Na rust loopt ODO uit naar 2—6 en met nog een kwartier te spelen kwam Harga terug tot 5—6, door Anja Pranger, Karei van der Linden en Bert Karstel. Wat was volgens Freek Veer het gevolg van het slechte spel; „Vooral veel fouten in het middenvak en daardoor kansen geven aan ODO. Doelpunten In de eerste helft nam Succes tegen 't Capproen een ruime marge van 04, door doel punten van Cocn van der Schalk, Regina van Dongen, Chris Niehoi en Peter van der Zouwcn. 't Capproen stel de daar een fors fysiek par tijtje korfbal tegenover. In de tweede helft kwam de voorsprong niet meer in ge vaar cn Succes scoorde nog vijfmaal (Kees Jonkman, Chris Al blos. Peter van der Zouwen en tweemaal Rob de Bus), terwijl Capproen drie maal de korf vond: 3—9. Deze stand werd acht minu ten voor tijd bereikt Een dame van 't Capproen speel de echter voor eigen rechter en kon gaan douchen. *t Cap proen wond zich daar zo over op, dat nog twee spelers kon den vertrekken en één een of ficiële waarschuwing kreeg. Omdat één vak minder spe lers had dan reglementair toe gestaan was, moest de scheidsrechter de wedstrijd staken. Schiedam De voorzitter van Schiedamse Boys, Jan van Geenen, is teleurgesteld over de manier waarop het vcteranentoemooi van Schie- damsche Boys op koninginne dag is afgelast. Hij: „We heb ben vanaf zes uur 's ochtends op alle manieren geprobeerd het veld spcetklaar te krij gen, maar om acht uur ver telde de man die het bij ons altijd komt keuren (Van Hulst), dat er weinig kans bestoud dat het door zou gaan. Wij wilden het toch proberen; hij ging daar in eerste instantie mee akkoord en beloofde om kwart voor tien nog eens te komen kij ken. Toen kwam er iemand anders naar ons toe die ver telde, dat er nergens in Schiedam gevoetbald zou worden." „Ik heb geprobeerd Van de Marei zelf te bereiken. Samen met mijn secretaris Koos Klein ben ik langs DRZ en WF. waar ook toernooien ge pland stonden, gereden. Op het sportpark in Bijdorp, waar een junioren, toernooi moest worden gespeeld, was niemand te bekennen. Groot .was dan ook mijn verbazing, toen ik hoorde, dat het toer nooi daar wel door zou gaan. Uiteindelijk, heb ik Van de Marei, aan de telefoon te pak ken gekregen, maar het enige wat hij aan mij kwijt wilde was: Waar bemoei je je mee."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5