SCHIEOAMSCHE COURANT Museum krijgt nu landelijke aandacht s Schiedamse korpsen J willen geld zien! MUWI-groep gaat praten over extern deskundige Onderzoek naar bej aardenwoningen 'Herbestrating moet stopgezet' Protesten uit de Gorzen Stripschap is boos om „betutteling" in museum Vragen over weekend diensten Natuur ambtenaar voor Vroege vogels' In Maassluise binnenstad Bewoners missen inspraak Discussie over Schiedams museumbeleid volgende week verder ^>r'eSpaansepoIder Bereid het beste ervan te maken Brief aan gemeenteraad over geweigerde prenten Heroïne op veerboot uit Hoek van Holland Vrijdag 4 mei 1979. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - reductie 262566 - kl.ichtendlonst 144 144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104de jaargang no. 26355-8 PAGINA'S. SCHIEDAM EN KETHEL gji iiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiuiiiistiiiiiiiiinimiuunmiiiiiiiiiiitiitiiiiiiiiiiiiiiiin iiiiittiniiiiiiiiiiKimii itiiiiiiiuiiimiiiiiii tttiuiiii in u ut niiniiitiii g desnoods kraken we het stadskantoor" Schiedam Niet minder dan driehonderd verenigde muzikanten uit Schiedam bliezen gisteravond hun on genoegen over de nog niet veranderde subsidieregeling uit, vanaf de Plantage tot het Emmaplein. Wethou ders Herman Posthoorn en Chris Zijdeveld kregen van de heen Van Aalten en Pil- lard. respectievelijk voorzit ter van de Rijnmondband en directeur van de Schie damse Gemeenschap, een petitie aangeboden- Daarin waren nogmaals de grote behoefte aan meer geld en meer aandacht op een rij tje gezet De korpsleden van de ver schillende Schiedamse ver enigingen hepen „in bur ger" om de bevolking dui delijk te maken dat het een protestmars was. Dat bleek al wel uit de leuzen op de vele spandoeken: „Wij zetten door, desnoods kraken we het stadskan toor", ,JfeIp de subsidie verzuipt" en op buiken en ruggen hingen vellen pa- pier met „Zang, muziek, to neel, vinden twee-en-een- half jaar wachten teveel". Voorzitter Van Aalten in zijn toespraak voor de wet houders: „Ze zeggen wel eens, in Schiedam moet je eerst piepen voor je ge speend wordt, dus dan doen we nu maar". Of aan alle wensen van de verenigingen kan worden voldaanis niet zeker. Geld moet er in ieder geval ko menL pniniitiiiuiiiiiiiiiiiitiuimntiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiitiiiiiiiiiiiiititmiiiiiiiiutiiiDiiiiiiiiiiitiiiuiiiiiimiuiiiiiiiiiiiiiiHuiiinuiiiiuiiiiimiiiiii Maassluis Het college van b en w in Maassluis is bezig te onderzoeken, of er op re delijk korte termijn extra mogelijkheden kunnen wor den geschapen voor bejaar denhuisvesting in de binnen stad. Het tekort aan bejaar denwoningen in het centrum en directe omgeving" doet zich volgens Gré van Eek, wethouder van o^u sociale zaken en bejaardenwerk, steeds sterker gevoelen. „De wachtlijsten die we heb ben voor de bejaarden wonin gen in de binnenstad is wer kelijk onaanvaardbaar lang: daar moet dringend iets aan gedaan worden Er zijn heel wat bejaarde mensen, die echt toe zijn aan een aange paste woning, maar die be slist In de binnenstad willen blijven. Daar is echter veel te weinig accommodatie". De wachtlijst voor het com plex van 203 bejaardenwonin gen in Maassluis-West is vol gens de wethouder aanzienlijk minder lang. Daar zijn vol gens mevrouw Van Eek rede lijke mogelijkheden om. .ur gente gevallen binnen afzien bare tijd aan woonruimte te helpen. De problemen rond de be jaardenhui sves ting worden ook onder de loep genomen in de werkgroep, die bezig is met de huisvesting van drie- en meerpersoonshuishoudens, bejaarden en buitenlandse werknemers. De gemeente raad voteerde deze week een krediet voor het doen van on derzoek op dit terrein. Schiedam Bewoners van de West-Frankelandsestraat in Sehiedam-West voelen zich "goed belazerd" door de ge meente Schiedam- In een brief aan het college van bur gemeester en wethouders ma ken zij duidelijk dat een deel van de bewoners geen in spraak heeft gehad bij de herbestrating. "Er is voor het betreffende deel geen enquête gehouden en geen eerste in formatiekrant verstuurd", zeg- gen de bewoners. Ook de oudercommissie van de Dr de Visscherschool heeft inmiddels te kennen, gegeven dat de inspraakprocedure veel te wensen heeft overgelaten. Zowel de bewoners als de ou dercommissie willen nu dat er alsnog overleg wordt gevoerd. De werkzaamheden, die al op 1 mei zijn begonnen, moeten worden gestopt De bewonersvereniging in Schiedam West heeft zich achter de eis van de bewo-' ners gesteld. Meer over de in spraakproblemen in het Wes ten van Schiedam kunt u le zen op pagina 3. Vlaardingen CDA-raadslid M. van 't Hof wil van het college van b en w weten hoe de weekend-diensten van huisartsen en de eerste bul- popvang tijdens het weekein de in het Holyziekenhuis kunnen worden verbeterd. Het raadslid heeft hierover schriftelijk een aantal vragen gesteld naar aanleiding wan een voorval medio april waarbij iemand met nek kramp niet naar behoren werd opgevangen, en daar door overleed. Van 't Hof heeft gevraagd of het juist is dat mensen tij dens het weekeinde zich steeds vaker rechtstreeks tot de eerste hulppost van het ziekenhuis wenden zonder 'eerst de hulp van een arts m te roepen. Hij meent dat als dit komt doordat er te weinig huisartsen zijn of dat de wee kenddiensten onvoldoende functioneren, de gemeente naar oplossingen moet zoe ken. De CDA-er is benieuwd op welke wijze de gemeente van plan is dat te doen. Hij raadt bovendien in vragende vorm aan de mogelijkheden van samenwerking met huis artsen en ziekenhuizen in Schiedam te onderzoeken. [advertenties J HE/O JA, DE CARAVAN, even na laten kijken op gebreken voor u op vakantie gaat. EL ZO VEILIG bok»iweg 100 schiedam .tal. 010-154540 Schiedam De discus sie over het museumbe leid in Schiedam krijgt meer en meer een lan delijk karakter. Gister avond was de animo- van verschillende zij den (de Schiedamse po litiek, kunstenaars en de museumwereld) zo groot dat voorzitter en cultuurwethouder Her- manPosthoom aan het eind van de avond als enige zinvolle oplossing zag er een tweede dis cussie-avond aan vast te koppelen. Die vindt volgende week vrijdag plaats, op de avond dat eigenlijk de museum- commissie zou vergade ren. Eén van de belangrijkste vra gen richt zich op de begelei ding van kunst in het Schie damse museum. Ook landelijk is dat probleem aan de orde. Tegenover de vrees, vooral bij kunstenaars, dat informa tie over kunst de aandacht van de kunst wegtrekt, staat het besef dat juist een goede educatie (ktterlïjk: opvoeding) mensen een goed inzicht kan geven in waar zij nu aan voorbijlopen of de neus voor ophalen. Met name Jan de Graauw, de eerste educatieve medewerker die in het Schie damse museum werd aange steld, wees op de noodzaak van „bemiddeling" tussen kunsten publiek. Een gróter conflict bestaat tussen de groep, die kunst ge zuiverd wil zien van elke in menging vanuit de politiek, en de groep die vindt dat de overheid uitmaakt hoeveel geld er voor allerlei voorzie ningen moet rijn en dus ook daarmee een bepaald doel na streeft, ook in een museum. Dat laatste is aangeslingerd door de Schiedammers Hans Bakker en Hans Konings, die enkele dagen geleden een ver volgnotitie uitbrachten na hun eerste geschrift, dat de Neder landse museumwereld op de kop zette. Gisteravond bleek, dat veel kunstenaars huiverig zijn van het idee om in een bepaald stramien te moeten gaan werken om nog in een museum te mogen exposeren. Los van de discussie, die over een week verder gaat, stond het conflict rond de stripma nifestatie, die op een school bord bij de ingang van het museum was geplaatst. „Het spijt de organisatie van Voor Het Leven Getekend? zeer dat de staf niet begrijpt wat het weigeren van werk in houdt?" staat er geschreven naar aanleiding van het cen sureren van werk van Be rnard Höltrop. De directie en de staf van het museum helv ben op het bord een reactie geplaatst: „Wij betreuren het zeer dat door omstandigheden buiten onze schuld deze zaak zo'n desolate indruk maakt". Daarmee spelen het museum en de organisatoren Bram Uil en Aad Sprong elkaar dus de bal toe. De voorzitter van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid, Koos van der Keur, overhandigt de handtekeningen aan burgemeester Arie Lems. Schiedam Een uit drie man en één vrouw bestaande afvaardiging van de bewo nersvereniging Schiedam-Zuid heeft gistermiddag om vijf uur 2275 handtekeningen te gen de verhoging van de ge meentelijke tarieven aangebo den aan burgemeester Arie Lems. „Ook omdat wij weten dat de gemeente een goed ge vuld reservepotje heeft vra gen wij u de hoge rekening die Den Haag heeft gepresen teerd niet op de Schiedamse bevolking te verhalen," zei de voorzitter van de bewo nersvereniging Koos van der Keur tijdens de overhandi ging. Arm and van Buyvelde, even eens bestuurslid van de vere niging, onderschreef'de woor den van zijn voorzitter en wil de weten welke stappen de gemeente dacht te gaan on dernemen tegen Bestek "81. Financieel wethouder Beinier Scheeres legde dan de afvaar diging uit hoe de tarieven tot stand waren gekomen, en ver klaarde dat de gemeente niet verder zou gaan dan de motie die al tegen Bestek is aange nomen. „Den Haag beschouwt dat toch maar als gezeur," voegde burgemeester Lems aan die woorden toe. Vlaardingen De Vlaar- dingse ambtenaar natuur- zaken, Fokko Winterwerp, zal zondagochtend in het radioprogramma Vara's vroege vogels" iets vertel len over zijn werk voor Vlaardingense scholen. Aan de orde komen onder andere de doelstellingen van rijn werk, zoals die neergelegd zijn in het re cent gepubliceerde werk plan en zijn werk op de kinderboerderij Uolywood. Voor geïnteresseerde vroe ge vogels: Hilversum I, zondagochtend tussen acht uur en half tien- Het on derdeel ivaarin Vlaardin gen aan de orde komt, be gint ongeveer om kwart voornegen. Solide grasmaaimach Snijbreedte 31 Snijlioogte instelbaar Vlaardingen De project groep voor de renovatie van de 694 MllWI I-woningen in de Babberspolder zal, zij het met een aantal randvoor waarden, het overleg met de gemeente weer starten. Wel zijn de bewoners in de pro jectgroep van plan, binnen kort eens uitgebreid met de gemeente rond de tafel te gaan zitten om te proberen, een oplossing voor enkele on genoegens te vinden. Een van de wensen, die daarbij op ta fel zullen komen, is die van een extern deskundige, die de bewoners bij de planvorming willen inschakelen. Dat zijn de belangrijkste con clusies, die deze week zijn ge nomen op een buurtvergade- ring in de Babberspolder. In een soms toch wel wat emoti onele sfeer, veroorzaakt door de perikelen rond de architec tenkeuze, werd uiteindelijk besloten om als „redelijk den kende mensen" te proberen. er m onderling overleg met de gemeente uit te komen. Die emoties, over het feit dat de gemeenteraad onlangs be sloot een andere architect te kiezen dan de bewoners had den gewild, waren natuurlijk niet te voorkomen. De bewo ners rijn nog altijd van m<s ning, dat er door het college en de raadsleden veel te wei nig waarde is gehecht aan de inspraak, die de bevolking had gekregen. Maar uiteinde lijk legde men zich. er toch maar bij neer. Simon Rijn- aard: ,,Het is natuurlijk vrese lijk triest dat het allemaal zo gelopen is, maar we moeten toch verder. Het is duidelijk dat we liever onze architect aan het werk hadden gezet, maar nu anders is besloten zijn wij bereid het beste er van te maken". Juist om dat overleg met de gemeente goed te laten verlo pen hebben de bewoners tij dens de vergadering geen ei senpakket op tafel gelegd. „We hebben wel degelijk wen sen, maar we willen de zaak niet aanscherpen. Als over bepaalde zaken geen overeen stemming te bereiken is, moet er gewoon nog 's over te pra ten rijn- En wat het functio neren van de projectgroep be treft het zou allemaal veel soepeler moeten kunnen. Gou- driaan zou bijvoorbeeld zelf eens tijdens een vergadering van de projectgroep aanwezig moeten zijn, als er problemen zijn. En datzelfde geldt voor bijvoorbeeld de consulent stadsvernieuwing' De bewoners willen in het overleg met de gemeente wel op korte termijn precies we ten, wat men nou met de wijk aan wil. Ook dienen er harde afspraken te worden gemaakt over zaken als het achterstallig onderhoud in de woningen. Schiedam „Een dergelijke vorm van censuur moet wor den beschouwd als een vorm van betutteling, die niet past in een tijd waarin een mu seumbezoeker zelf kan oorde len over tentoongesteld werk en derhalve niet aanvaard baar is!". Dat schrijft het Stripschap aan de Schiedamse gemeente raad. Dit Nederlands centrum voor belangstellenden in strips stoort zich eraan, dat bij de stripmanafestatie in Schiedams stedelijk museum tekenwerk is geweigerd Van Willem, pseudoniem van Be rnard Holtrop. Deze tekenaar had werk ingeleverd uit „Les aventures du prince Bemhard", waarbij de prins deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. i abonnamenl per kwartaal f 42.20 abonnement a f\ 4.33 per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam in coltushouding is afgebeeld met de koningin. Het verto nen daarvan kon niet door de beugel bij museumdirecteur Hans Paalman, die daarin werd gesteund vanuit het col lege van burgemeester en wethouders. Dat was tegen de zin in van Aad Sprong en Bram Uil, de organisatoren van de manifestatie „Voor het leven getekend?" Tijdens de algemene ledenver gadering van het Stripschap, die in zaal Tivoli in Schiedam is gehouden, werd een motie aangenomen, waarin de ge meenteraad wordt verzocht de ingreep van Paalman en het college ongedaan te maken. Het Stripschap keurt die in greep ten zeerste af. Ook striptekenaar Martin Lode- wijk deed dat al, en trok daarom zijn inzending van originele tekeningen van „Agent 327" uit protest in. Hoek van Holland De Britse douane heeft giste ren vier kilo heroïne in beslag genomen op een veerboot, die vanuit Hoek van Holland in de Britse haven Harwich was aan gekomen. De politie verrichtte ver scheidene arrestaties. Vol gens de douane en politie wordt de waarde van de partij heroine op de zwar te markt geschat op twee miljoen pond, dat is onge veer 7 1/2 miljoen gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1