Huishoudschool viert tweede lustrum (Wi] voelen ons goed belazerd Parkeerterrein moet er nu snel komen Wmmm u foilj usag zijn met dat nieuwe- grote AMWE--kantoer m Sdtiedanr Donker. VRIJDAG 4 MEI 1979 Jean Paul in Noord- molen Wéér inspraak-problemen in West Gemeenteraad Maassluis: Verkeers dode Wethouder opent zwembad met frisse duik Twee gewonden bij botsing Bingo in Rommelpot SC/VD/W3 Schiedam Jean Paul van den Broeck, de Vlaamse tekenaar van Frank Weerllchtop, de lustige Kapoentjes, Bi cn Bip, Kramikske van de Bakker en het jonge duo Annie cn Peter, komt naar Schiedam. In het kader van de stripmani- festatie „Voor het leven Getekend?" wordt in de jloordmolen aan de Noordvcst 38 van 5 mei tot en met 3 juni een ten toonstelling van zijn werk gehouden. Zaterdag 5 mei om twee uur 's middags zal de ex positie geopend worden. Wie dat zal gaan doen is nu nog niet helemaal ze ker, maar Jean Paul zelf zal in ieder geval aanwe zig zijn. De Noordmolerr is van maandag tot en met vrijdag open tussen twaalf uur 's middags en tien uur 's avonds. Zater dag kan iedereen van vier tot elf uur zijn of haar hapje en drankje komen nuttigen. Zondag blijft de molen gesloten. -In het stedelijk museum aan de Hoogstraat 112 .hangen stnps van onder meer OUie B. Bommel en ,Tom Poes, Donald Duck, Eppo, Suske Wiske, •Guus Plater, de Generaal, Eric de Noorman en ga zo maar door. Ook Mikx Fretuneshop aan de Hoogstraat 33 in Schie dam heeft een verzame ling tekeningen hangen die uniek is. Jippo, Tap toe, Okkie eri Primo van Joost Swarte, Jan van Haasteren, Fred Julsing, Gerrit de Jager, enzo voorts. In de foyer van De Tcerstoof aan de Nieuwstraat 12 kunnen de Bakken aan de Bar van 2Jf Blokker en Harry Touw nog bekeken wor den. Parchutisten openen festiviteiten Vlaardingen De Openbare Huishoud- cn Nijverheids school aan de Planciusstraat bestaat tien jaar. De school viert dit tweede lustrum met een uitgebreid programma op 16, 17 en 18 mei. De festivi teiten zijn niet enkel voor bet personeel cn de leerlin gen, maar ook voor de ou ders en de oud-leerlingen be doeld, Op de eerste dag van de lustrumviering wordt de huishoudschool „de Plancius- schol gedoopt. Dg gemeente Vlaardingen kreeg op 31 oktober 1963 toe stemming om op 1 auguótus van het volgende jaar open baar huishoudonderwijs van start te laten gaan. Tegelijker tijd werd een vergunning voor het bouwen van een school afgegeven. Op 16 janu ari 1969 ging de eerste paal voor het schoolgebouw de grond in en eind augustus 1970 kon het in gebruik wor den genomen. Op dat ogen blik werd er echter al }es ge-' geven in lokalen op verschil lende plekken in de stad. Parachutisten Op de eerste dag van de lus trumfestiviteiten landen om twee uur 's middags een aan tal parachutisten op het ter rein aan de Ballotlaan. Zij brengen een speciaal voor deze gelegenheid ontworpen vlag met zich mee. Die wordt aan de directeur van de school, de heer Y. Blom over handigd. De vlag wordt voor het hoofdgebouw gehesen. Zo dra dat gebéurd is, worden er postduiven losgelaten, 's A- vonds voeren de docenten om acht uur het toneelstuk „Tof fe Tony' op in de stadsge hoorzaal voor de klassen een en twee. De tweede dag- don derdag-staat in het teken van de sport. Om negen uur 's morgens kunnen de klasen een en twee en 's middags om twee uur kunnen de klas sen drie en vier en de Inas op het veld van de A. V. For- tuna aan de Marathonweg. Om zeven uur 's avonds treedt de showband Thalita op en een uurtje later begint er een feest op de school met onder andere een discoshow, een rad van, avontuur en hapjes en drankjes. Om ne gen uur is er een loterijtrek king. Puzzeltocht Vrijdagmorgen is er voor de klassen drie en vier en de Inns vanaf negen uur een De huishoudsschool in Vlaardingen die vanaf woensdag 16 mei de Planci- usschool zal heten. puzzelfietstocht van zo'n twin tig kilometer lang georgani seerd. Om één uur 's middags kunnen de klassen een en twee op dezelfde manier aan de slag. Wie niet kan of wil fietsen wordt de mogelijkheid geboden op de school de film „It's a mad, mad world" te gaan bekijken. De slotavond vangt om acht uur aan met de tweede voor stelling door de docenten en van „Toffe Tony". Ditmaal worden de derde en vierde klas, oud-docenten en oud leerlingen en genodigden in de Stadsgehoorzaal verwacht. Evenals voor de eerste voor stelling zijn kaarten bij de administratie van de school in het gebouw aan de Plancius straat te verkrijgen. Om half elf begint dan een bal in de harmonie en in de Stadsgehoorzaal waarvan ook de wandelgangen voor de feestvierders ter beschikking staan. Het bal zal tot onge veer twee uur 's nachts du ren. De heer J. P. Hendriks, een van de bewoners van de Westfrankelandsestraat: „Geen in spraak gehad Schiedam Voor de derde maal in vrij korte tijd drei gen problemen over de herbe- strating in Schiedam-West uit de hand te lopen. Voor de derde maal staan bewoners tegenover de gemeente en be weren zij te weinig inspraak te hebben gehad. Voor de derde maal ook gaan bewo- Maassluis De gemeenteraad heeft in haar ver gadering van deze week duidelijk gemaakt, dat het parkeerterrein voor vrachtauto's nu snel ge realiseerd moet worden. Diverse raadsleden von den het jammer, dat bij het aanleggen van dit terrein zo'n fikse vertraging was ontstaan, maar begrip had men er wél voor. Een van de oorzaken van die vertraging is gelegen in het feit, dat de gemeente een ex- tem kortendeskundige heeft ingeschakeld in de voorberei dingsfase. Verder is gebleken, dat aan het oorspronkelijke plan het een en ander gewij zigd diende te worden: er is bijvoorbeeld een zwaardere Monster De 64-jarige C. A. yan Houwelingen uit Monster is woensdagmorgen in zijn woonplaats bij een verkeers ongeluk om het leven geko men. De heer Van Houwelin- gen stak een voetgangerso- versteebplaats op de Molen straat, nabij de Molenweg over, toen hij werd geschept door een bestelauto. De auto werd bestuurd door de 25-jarige A. van O., even eens uit Monster. Het slacht offer is met hersenletsel over gebracht naar het Leyenburg- ziekenhuis in Den Haag waar hij een uur later aan zijn ver wondingen overleed. Over de juiste toedracht van het onge val wil de politie graag getui gen horen. De politie verzoekt derhalve getuigen kontakt met haar op te nemen. Schiedam Wethouder van sportzaken Herman Posthoorn opent morgenochtend om ne gen uur het zwembad Groe- noord. De opening wordt op een bij een zwembad passen de wijze verricht: de wethou der neemt voor deze gelegen heid als eerste een duik. Na-' dat posthoorn op deze frisse manier het nieuwe seizoen heeft ingezet, kan iedereen zijn voorbeeld volgen. Om half zes is het waterfeest ech ter afgelopen. De toegang is de gehele dag gratis. funderingsconstructie nodig dan in eerste instantie was voorzien. Ook is de opper vlakte van het terrein groter geworden, omdat een deel zal worden verhuurd aan Ele- mentumBV. Minder waardering had de .raad voor het feit, dat het project aanzienlijk duurder zal uitvallen dan in de bedoe ling lag. Anderhalf jaar gele den was al een krediet van 700.000 gulden ter beschikking gesteld, maar tijdens de raadsvergadering verzocht het college om een aanvullend krediet van ruim 270.000 gul den. De vergroting .en ,de an dere fundering zijn daar, sa men met prijsstijgingen, debet aan. Raadslid Evers (WD) sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de raad of de betreffende commissie niet eerder op de hoogte was gesteld van de op getreden vertraging en de kostenverhoging. „Dat moet in de toekomst beter, het is nuttig om in de commissie re gelmatig mededelingen te doen over dit soort projec ten". Dat werd door het colle ge „gaarne" toegezegd. Het terrein aan de Indus trieweg. waar in de toe komst de vrachtauto's gepar keerd zullen moeten worden. De aanbesteding voor het werk heeft inmiddels plaats gevonden. Binnen afzienbare tijd is Maassluis dus verlost van grote vrachtwagens, die binnen de bebouwde kom zijn geparkeerd- En daar was de raad uiteindelijk best te vreden mee. Vlaardingen Een 24-jarige bestuurder van een bestelwa-- gen en zijn medepassaglere, beiden afkomstig uit Vlaar dingen, rijn woensdagmorgen vroeg bij een botsing op de kruising Westlandseweg-Bur- gemeester Heusdenlaan ge wond geraakt. Zij werden naar het Holyziekenhuis over gebracht. Een 35-jarigé Vlaardinger reed in zijn wagen over de Burgemeester Pruissingel in de richting van de Burge meester Heusdenlaan en ver leende geen voorrang aan de bestelwagen die vanaf de "Westlandseweg linksaf de Burgemeester Pruis singel op wilde rijden Door de botsing die daarop volgde, kantelde de bestelwagen, vernielde een verlichte dwangpijl en een straatnaambord en werden de twee inzittenden gewond. Vlaardingen Bewoners van de Vettenoordsepolder kunnen binnenkort weer een gokje wagen. Op woensdag 16 mei houdt de wijkvererugmg in de VOP weer een grote bingo-avond, waarop vele bewoners verwacht worden. De opbrengst van de bingo-avond is weer bestemd voor de kinder-activiteiten in de wijk. De bedoeling is oök om voldoen de financiële middelen bijeen te krijgen, om nieuwe clubs te kunnen starten. Het bingo-gebeuren begint om 19.30 uur in De Rommelpot, Stationsstraat 32. ners van West, óver liet hoofd van de betrokken amb tenaar heen, naar het college om hun gelijk te halen. Ging het de voorgaande twee keren over de herbestrating van de Van Ostadelaan en de Van Ruysdaellaan; nu is het mis in de Westfrankel andsse traat Deze straat loopt van Nieuwe Haven tot de J. A. Alberdingk Thijmstraat en is door de dienst gemeentewer ken bij de her bestrating in tweeën gedeeld. Eén deel van de straat is in gedeeld bij het project Jan van Avennesstraat De bewo ners van dit deel zijn verte genwoordigd in een werk groep, hebben een eerste in formatiekrant gehad en heb ben in een enquête hun wen sen kenbaar kunnen maken. Tot op heden hebben zich geen echte problemen in dit deel van de straat voorge daan. Het andere deel van de straat echter, ter hoogte van de Dr. de Vissersehool, leverde meer moeilijkheden op. Eind janua ri 1978 kregen de bewoners een pakketje van de gemeente in de bus, met daarin een.te kening hoe de straat er uit zou kunnen gaan zien de gemeente spreekt van een voorlopig schetsontwerp en de uitnodiging om vier dagen later op de informatieavond te komen. Te weinig J. Hendriks, één van de twee bewoners die op die avond hun neus hebben laten zien: „Die vier dagen tussen de ontvangst van de uitnodiging en de informatieavond zijn ei genlijk te weinig geweest Ik ken verschillende bewoners van ons stukje straat die zich toen al niet meer vrij konden maken. Alleen een buurvrouw en ik zijn in de gelegenheid geweest om te gaan". De informatieavond was er één van het project Vondel straat en omgeving. Enquête en eerste informatiekrant hadden de bewoners van de overige straten al gehad vol gens Hendriks. „We vermoe den dat we er pas in een la ter stadium zijn bijgevoegd. Iemand zal op het slimme idee zijn gekomen om ons stukje straat meteen maar in dat project mee te nemen. „Er wonen toch niet zo veel bewoners", heeft men waar schijnlijk gedacht, „dus we kunnen daar ook wel zonder de hele inspraakprocedure gaan her bestraten". Op de eerste informatieavond hebben de twee bewoners van het stukje Westfrankelandses traat hun bezwaren naar vo ren gebracht. De straat moest maar blijven zoals hij was: geen asverspringingen, geen verkeersdrempels en geen haaks parkeren. Die drie be langrijkste bezwaren rijn schriftelijk ingediend bij de betrokken gemeenteambte naar, Ko Donkers. Een eigen enquête onder de bewoners onderschreef deze wensen. Veertien maanden lang heb ben de bewoners daarna niets van de. gemeente ge hoord. Op 27 maart van dit jaar stuurde gemeentewerken plotseling een brief met de definitieve tekeningen. Enige verandering was dat het haaks parkeren niet -vyas doorgegaan en was vervan gen door elusterparkeren. Een maand later is de eerste spa de grond ingegaan. Aanvankelijk rijn de bewo ners door deze plotselinge ge beurtenissen overdonderd, Hendnks: „Er was bijna geen bewoner meer die de infor matiekrant van veertien maanden terug nog had lig gen, en niemand wist precies hoe alles nu ook alweer in el kaar zat". Het woordje definitief heeft op dat moment indruk op de bewoners gemaakt, „Alles staat al vast, en dus kunnen we er niet meer tegen aan", was de algemene gedachte. Gesprekken met bewoners van andere straten, die wel enige voorlichting van de ge meente hebben ontvangen over de manier waarop de in spraak is geregeld, leerden echter al gauw, dat er toch nog mogelijkheden waren. En inderdaad aan het eind van de brief met de definitieve te kening stond vermeld dat eventuele vragen, binnen en kele dagen, welkom waren bij gemeentewerken. Omdat die 'enkele dagen' nu voorbij zijn hebben de bewo ners andere stappen geno men. Een brief naar het col lege met daarin het verzoek om inspraak. Alsnog. En dan met voldoende informatie aan de bewoners, met een en quête, met een werkgroep. Niet alleen voor het stukje rond de De Vissersehool, maar voor de hele straat als één geheel. De werkzaamhe den moeten worden stilgezet. Gebeurt dat niet dan zullen de bewoners rich over verde re acties beraden. Eén plan netje heeft men al voor als het zover komt: spandoeken in de straat waarop aan ie dereen wordt duidelijk ge maakt dat de gemeente geen inspraak heeft gegeven. Drie keer achterelkaar is gemeenteambtenaar Ko Donkers bij herbestraUng- sprojecten in West gepas seerd door de bewoners die met hem te maken kregen. In drie gevallen, te weten de Van Ruysda ellaan, de Van Ostadelaan en nu ook de Westfranke landsestraat, werd door bewoners verzocht met andere ambtenaren te mo gen praten, dan met Don kers. Verschillende malen is Donkers daarbij verwe ten dat hij afspraken met na zou komen. De bewo ners van de Westfranke landsestraat verwijten hem dat hij met, zoals toegezegd, met een alter natief plan voor herbe strating is gekomen nadat de bewoners het schet sontwerp hadden verwor pen. De oudercommissic van de Dr. de Vissersehool, die eveneens in de West frankelandsestraat is gele gen heeft in een bnef aan het college letterlijk ge schreven: Als de heer Donkers afspraken maakt met do oudercomnussie en daarna toch op eigen initiatief handelt vragen wij ons af wat overleg, c.q. inspraak wel nut heeft. Ondanks herhaalde pogin gen is het ons gisteren met gelukt om Ko Don kers zelf te bereiken voor een reactie op deze rnt- sporaken van de bewo ners en de oudercommis sie. ADVERTENTIE. De ANWB doet veel voor u, heeft vee) voor u U weet waarschijnlijk met half hoeve'-' Gelukkig dat Schiedam GROOT AN WB-ka« «eft. waar u alle diensten c - ren uitgebreid gepresenteerd krijgt. 't Nieuwe ANWB-kantoor helpt u in het zadel De fiets heeft een apart plaatsje in het ANWB-hart Dat merkt u wel op 't ANWB-kantoor. Vraagt u er maar "ns naar de speciale lietsroutekaart, de vele fiets tochten in binnen- en buitenland, de toeristische fietsroutes en de lietsgidsjes Kies 'n clubrels van de ANWB Voor leden - ANWB-lid wordt u trouwens zeer simpel op 't ANWB-kantoor - organiseert de ANWBzgn. clubreizen Iets heel apans Wat dacht u van kano- reizen. zweefvlieg vakanties en een weekje parachutespringen? Kies en boek uw reis op 't nieuwe ANWB-kantoor De reis-experts adviseren u met plezier bij het kiezen van een reis Keuze genoeg bij de ANWB, Reizen van all e bekende tour operators. Maar ook 'eigen' reizen. Die u bovendien ook kunt boeken op 't ANWB-kantoor. 't Nieuwe ANWB-kantoor heBft 'm zeker: de Internationale Reis-en Kredietbrief Op vakantie in het buitenland. Fijn Maar dan-een vastgelopen motor Een acute blindedarm ontsteking Een gebroken been Nare zaken Met de Internationale Reis- en Kredietbrief blijven hef nare zaken, maar alles komt wel in kannen en kruiken Ziekte- en reparatiekosten worden voorge schoten. Onderdelen verzonden. Geld gestuurd Eventueel worden personen en auto's gerepatrieerd. 't Nieuwe ANWB-kantoor koppelt u en uw apto aan zekerheid De mannen van de Wegenvracht staan dag en nacht voor u klaar. De mensen in 't ANWB-kantoor alleen overdag Maar dan doen ze ook veel voor u en uw auto. Zo kunt u bij hen uw auto uit stekend laten verzekeren U kunt zich opgeven voor een njvaardigheidstest U kunt gratis roadtests van ieder gewenst automerk bestellen. 't Nieuwe ANWB-kantoor raakt nooit van de kaart Wegenkaarten. Waterkaarten. Landkaarten Kampeerkaarten Stadsplattegronden Boeken. Gidsen U merkt 't er liggen stapels informatie op 't nieuwe ANWB-kantoor Loop eens langs. U bent van harte wei kom. 's Gravelandseweg 565 3119 XT Schiedam. Tel 010-734333.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3