SPORT FC Vlaardingen op de valreep ingehaald SVV: schrale beloning J Doorbraak van GSS mm Hermes DVS en Papendrecht aan elkaar gewaagd mfm Jeugd 6O Wim Tijl en Johnnie Jansen uitblinkers Zaalvoetbal RKWIK krijgt te weinig DRZ laat kansenliggen tjLt.i'-nHffl® njTLHIHÖ mmmn ■Mwm Eerste thuiswinst van D VO "32 VDL trekt aan het kortste eind Mutaties SFC toch winst Mahorokan wederom nationaal kampioen MAANDAG 7 MEI 1979 VD1SCIW S i Vlaardingen De weeide van een riante 2—0 voorsprong is FC Vlaardingen slecht bekomen. Het dacht tegen Heerenveen, na twee goals van Wim Tijl, waarvan één uit een strafschop, klaar te zijn, maar dat pakte voor zegge en schrijve 500 toeschouwers verkeerd uit Het venijn zat in een duel met plichtmatig voetbal volledig in de staart „Jammer", zou Theo Lase- tt>ms later verklaren, „omdat we erg gebrand waren op de winst Wij hadden er een uit stekende kijk op, maar na mst kwam de angst toch weer om de hoek kijken. Voor rust waren we daarente gen te gretig, hetgeen Heeren veen al trachtte te honoreren met slimme één-twee combi naties. Dat had een waarschu wing moeten zijn!" VJaardingcn/Schiedam Programma zaalvoet bal vanavond: L'rsus- Nestoro, Energiehal, 19 uur: GSS-VVOR, Ener giehal, 21.15 uur, Schie- dam-Xerxes, Energiehal, 19 uur; Excelsior '20-SC Snel. Encrgichal, 21.15 mir; DJS-VVK, Energie hal, 19 uur DRZ-FC Ty- bex, Encrgichal, 19.45 uur, DVO '32-Afr. Boys, Encrgichal, 21.15 uur: MW '27-Steeds Volhar den, Olympiahal, 20.45 uur; BKC-Excelsior M, Olympiahal, 21.30 uur; Zuiderpark-MSV *71, IJsselmondcsehal, 19.45 uur; De Stappers '7&- Martini t, Asterlohal, 21-20 uur. Amsterdam De jeugd van FC Vlaardingen was geheel niet opgewassen tegen Ajax, dat op eigen veld dan ook duidelijk met G0 won. Op vallend was wel dat de jeug dige Vlaardingers het eerste halfuur het allemaal nog wel konden bijsloffen. Toen werd het snel 2—0 en na de rost kwamen er nog vier Amster damse treffers bij. Doelman Hugo van Houten keerde nog een strafschop. Achthuizen Tot tien minu ten voor tijd verkeerde RKWIK in de mening dat het met de volle winst bij Fios weg zou kunnen komen. Het stond op dal moment 0*1, door een snelle actie van Haas de Groot, die met een lob de uitlopende doelman passeerde. Het was toen al een beloning voor het met een enorme inzet spelend RKWIK, dat daarvoor en ook na het doelpunt tal van kan sen heeft gehad om tot een grotere voorsprong te komen. Paal en lat stonden die doel punten echter in de weg. Het laatste kwartier trachtte een fel aanvallend FIOS tot een beter resultaat te komen en dat lukte nog ook. Met een prachtige kopbal werd de ge lijkmaker gescoord: 1-1. Dordrecht Een voetbal wedstrijd wordt nu eenmaal beslist door het maken van doelpunten. Dat heeft DRZ Weer eens ondervonden in de uitwedstrijd tegen RCD. De Schiedammers hebben met goed voetbal tat van kanssen gehad om tot een doelpunt te komen, maar zagen geen mo gelijkheid om er maar één te verzilveren. Dit sportieve duel met goed voetbal bleef dan ook heel lang spannend, omdat geen van beide clubs lot een doelpunt kon komen. Kort voor het einde sloeg de thuisclub toch toe. Een afge slagen aanval bracht de bal °P het middenveld. Na een korte solo volgde er een ver eU zuiver schot, waar doel kan Landsbergen geen schijn van kans op had en dat bete kende dan ook de 1—9 neder laag voor DRZ. Beide ploegen konden echter tevreden zijn met de 2—2, omdat zij volkomen aan el kaar gewaagd waren. Hoewel de Vlaardingers, dankzij een strafschop van Tijl (nadat hij was onderuit gehaald door Dirk Visser), in dc 20ste mi nuut al op een 10 voor sprong kwamen, had tussen de bedrijven door Kris to Mi- trovic bij herhaling schoon schip moeten houden. Dat ging de Joegoslaaf echter uit stekend af. Zoals de keren dat hij rech terspits Jaap de Blaauw aan banden legde, nadat de Fries Joop van Dop van zich had ontdaan, of nadat hij de ge volgen van balverlies van Joop Molendijk, die zich steeds weer vast liep, had in gedamd. Maar de 1—0 voor sprong was verdiend, vooral omdat de inzet van de mak kers van Theo Laseroms opti maal was. Heerenvecn verraste daarna wel met twee schoten van Jan Schulting, waar doelman Toon Eggcrs grote moeite mee had, maar voor de rust bleef de schade beperkt. Eén keer was Jaap de Blaauw te snel voor iedereen, maar al leen oog in oog met Toon Eg- gers knalde hij de bal naast Fas na rust liet Heerenveen zijn waarde zien. Maar voor het zo ver was, had eerst Wim Tijl, na een goede actie van Patrick Jans sens, uit een hoekschop FC Vlaardingen op een schijnbaar veilige voor sprong gebracht Dat was na 25 minuien. Dus scheen er daarna niets meer aan de hand te zijn. Maar Heeren veen, dat zijn acties veelal via Slobodan Zmiric invette, kwam daarna sterk terug. Het werd dan ook prompt 2 1 door Jan Schulting, na een slim tikje van Wim van der Heide, en hoewel met veel ge luk draaide de schuiver van dezelfde Schulting langs de goede kant van de paal in het Vlaardingse doel: 22. Sneu voor FC Vlaardingen. dat er hard voor had gewerkt, maar door Bas van den Berg ook jammer voor Wim Tijl, die zijn inzet beloond zag met twee treffers. Samen met Johnnie Jansen maakte hij in de VI aar din gsc formatie een uitstekende in druk. Vooral laatstgenoemde overheerst op bet midden veld. Patrick Jansen kwam J}}'?,» '«/-"Ti -y'VS m, x.' ^r4f V4- .WfyA" Uéliirf/: na rust wat kracht te kort, terwijl René Duysler zich na een zwak begin met slechte nasses eoed herstelde. De openingsgoal van FC Vlaardingen was overigens zijn werk. Hij passto in die twintigste minuut de bal goed naar Wim Tijl, die vlak voor doel werd neergelegd. Bij FC Wim Tijl glijdt de tweede Vlaardingse treffer in de tou wen. Het was evenwel toch niet voldoende. Vlaardingen ontbrak Ronnie Schrier nog steeds door een enkelblessure, terwij! Ru dolfo Gardeslen wegens studie niet beschikbaar was. Amsterdam „Voor ons heeft er vaker winst ingezeten dan voor FC Amsterdam". Pim Visser vond het 1—1 gelijkspel te gen de „lieverdjes" ccn schrale beloning voor het goede spel van SVV, dat via goede combinaties gevaar stichtte. Na een kwartier spelen nam SVV de leiding. Aad van der VKst liet oen zeker niet onhoudbaar schot los (vanaf twintig meter), dat ongelukkig voor doelman Paul van der Mceren opstuitte en via diens schouder in het doel verdween. SW kreeg in de eerste helft hebben - le lang treuzelde, zo- nog meer goede kansen. Zo had Bart Kreft pech bij een kopbal, terwijl Cor Peitsman - na dc doelman omspeeld te dat Leo de Leeuw op tijd op de doellijn kon redden. In de tweede helft kreeg Jan den Tuinder last van een zweepslag in de kuit. Ruud van Dijk verving hem met nog veertig minuten te spelen, waarvan in de beginfase de Schiedammers weer voor het meeste gevaar zorgden. Wim de Haan omspeelde de Am sterdamse doelman, maar zag de vrijstaande Cor Peitsman o ver het hoofd. Na twintig minuten verving trainer Tonnie Bruins Slot twee spelers (Slemmer en De Schiedam „Het was een rommelige wedstrijd van twee ploegen, die niet in het ritme konden komen", typeerde Her- mes DVS-trainer Wim Verhoorn de wedstrijd tegen Papen drecht, die de toeschouwers weinig aantrekkelijks cn geen doelpunten bood: 0-0. Rob van Vooren stichtte voor Hennes DVS gevaar. Zo bracht hij Frans Schaap In kansrijke positie, waarna tien minuten later doelman Jos van Gicrsbergen op een schot van de Schicdamse links buiten naar de hoek moest. Papendrecht bracht de Schic damse defensie met vlotte combinaties aan het wanke len. Martin Kroeze knalde in zo'n situatie over. Tien minuten voor rust viel vleugeiverdediger Frits de Nijs (waarschijnlijk een scheurtje in de knieiholte) uit. Roy den Hartog schoof van het middenveld naar de ach terste linie, Frans Schaap ging half spelen, terwijl Je roen Roovers de opengevallen plaats op moest vullen. „Ik had wel een verdediger op de bank (Hans Smolders), maar het is natuurlijk moei lijk om er koud in te komen tegen een goeddraaiende lin kerspits en een uitzwermende centrale aanvaller. Daarnaast is Roy den Hartog een voet baller, die ook vanuit de ver dediging aanvallend kan spe len. Ik had hem ook een aan vallende opdracht meegege ven", verklaarde Wim Ver- hoorn zijn wissel. Hermes DVS begon de twee de helft sterker en creëerde verschillende kansen. Theo Juistinga tikte de bal net naast uit een voorzet van Piet Klepke, terwijl Jos van Giers- bergen schoten van Teun Komaat kreeg te verwerken. Papendrecht zorgde er met snelle uitvallen voor, dat de Hermes DVS verdediging op zijn hoede moest blijven. Een fout van doelman Tino Huis- kens, die een voorzet van Frans Lutjeboer uit zijn han den liet vallen, werd de Schiedammers bijna fataal Roy den Harlog was echter een fractie eerder bij de bal dan de niet snel genoeg rea gerende invaller Philip Spruit (Gijs Schalk viel uit). Sjaak van Giersbergen deed het niet beter toen een voor zet over dc Schiedamse doel man heenging, waarna hij de bal cadeau gaf aan Ger Ruse- ler. Dc Papendrecht-aanvaller kwam ook in conflict met scheidsrechter KrouweI, toen tegen hem gefloten werd om dat hij Roy den Hartog op foutieve wijze afstopte. De geprikkelde scheidsrechter „beloonde" Martin Kroeze met een waarschuwing, toen deze in dezelfde minuut Je roen Roovers onderuit haal de. „Geen van beide ploegen ver diende te winnen. Het is al leen erg jammer, dat Martin Kroeze mede dankzij een eigen speler die zich niet in toom hield opgeschreven is. Die jongen wordt het hele seizoen aangepakt en nu maakt hij één keer een over treding", aldus Papendrecht- trainer Wil Kwast Rob van Voor- en en Ger Hu- seler: twee zielen, één gedachte. Jong). Wegman en Joop van Maurik hadden de taak iets aan de Schiedamse voor sprong te veranderen. Pim Visser beantwoordde de wis sel door Fred Meerhof in de ploeg te brengen voor de niet geheel fitte Wtm de Haan. Tot de 83-ste minuut hield SW met dit concept stand. Fred Meerhof verspeelde de bal, waarna een Schiedammer Joop van Maurik te slim. pro beerde af te zijn door hem om de bal te vragen. Scheids rechter Van Dijke bestrafte dit met een indirecte vrije trap, die Willy „Stengel" van Bommel via de muur richting Bas van Noortwijk schoot. De Schiedamse doelman tikte de bal voor de voeten van de vrijstaande Wegman, die zich geen moment bedacht: 11. Amsterdam probeerde met hoge ballen voor het doel Joop van Maurik in de reste rende speeltijd in een „beslis sende" stelling te brengen. SW hield het hoofd koel en het 11 gelijkspel werd ge consolideerd. „SW beeft in de totaliteit beter gevoetbald, wat in ieder geval goede moed schept voor de komen de twee thuiswedstrijden te gen Heracles (woensdag) en Helmond Sport. Jan den Tuinder....zweepstag.... Vlaardingen/Schiedam In de zaterdagafdeling doorbrak GSS der reeks nederlagen met een duidelijke zege, ter wijl DVO'32 voor de eerste maal thuis wou. WK blijft door de overwinning mee draaien in de kopgroep. GTB, CI ON en VDL speelden go- lijk. FC TorrïcanaWK 1—3. WK speelde tegen het onder aan staande FC Torricana, dat via een uitval zelfs een voorsprong nam, een matige wedstrijd. Peter de Vette zette twee minuten na rust goed Rotterdam Steeds Volhar den—VDL was een bijzonder goede en spannende partij voetbal, die kort voor tijd werd beslist in het voordeel van de technisch iets betere Rotterdammers. Via Marcel van de Vaart nam VDL de leiding: 0— I. Vijf minuten daarna was het middels Hartman weer gelijk 1—1 maar nog dezelfde minuut lukte het weer Marcel van de Vaart tot een doelpunt te ko men, waardoor VDL weer de leiding had: 1—2. Een door VDL onnodig veroorzaakte hoekschop was de inleiding tot weer een doelpunt: 2—2. Na de thee heeft VDL ge tracht om met pressievoetbal tot het winnende doelpunt te komen. Dat mocht niet luk ken. Kort voor tijd greep Steeds Volharden toch nog de volle buit door: 1—1, wasarna zijn pass in de tiende minuut bij Peet van Mil belandde: 1—2. Tegen het einde van de wedstrijd schoot Peet .van Mil vanaf twintig meter zijn tweede doelpunt in. Door deze winst en de resultaten van de con currentie draait WK (met een punt achterstand) weer mee in de kop. ZuidcrparkVDL 22. Loek van der Marei schoot na zeven minuten in eigen doel. VDL werd daarna ster ker, wat door een schot van Wijnand van Onselen en een kopbal van de normaal m het derde elftal spelende Van Ooyen in een 1—2 ruststand resulteerde. Na tien minuten in de tweede helft maakte het conditioneel sterkere Zuidcr park (VDL speelde met een aantal invallers) geb jk. CIONRoekan je 11, Cl ON kreeg in de levendige wedstrijd de eerste goede mo gelijkheid, toen Jan van der Engel goed diep guig en de bal voortrok op Emo Elfers, die op de paal schoot. Een uitval van Roekan je leidde tot een schot, dat Bert Schepen niet klem vast kreeg. De terug springende bal werd doeltref fend ingeschoten: 0—1. Eén minuut voor rust nam Rob de Bruin een vnje trap, die hoog voor het doel kwam. Do laat ste man van Rockanje ging in duel met Hans van Twist en gebruikte zijn hand daarbij. Koen Klos scoorde uit de strafschop 1—1. In de tweede helft nam CION een verdedi gende stelling in (vier man op het middenveld), Emo Elfers kreeg toch nog een goede kans, maar alleen voor de doelman lag de bal voor zijn „verkeerde been". DVO'32Oude Maas 2—0. Dc Vlaardingers boekten hun eerste thuisoverwinning met een verjongd elftal (Ad de Jong cn Joop Koster, beiden zeventien jaar). Jan de Wever sprintte in dc twintigste mi nuut langs de back en zette voor vanaf de doellijn. Bert de Rooy kopte beheerst in. Tien minuten later belandde de bal uit een scrimmage bij Ad dc Jong, die via de bin nenkant paal voor 20 zorg de- Ondanks kansen scoorde DVO'32 niet meer in de tweede helft. De Vlaardin gers hebben door de 20 zege nog kaas op de tweede plaats, die recht geeft op promotiewedstrijden. Helle* ocUiuibGTB 1 1. Dc thuisploeg nam twee mi nuten voor rust de leiding door uit een moeilijke hoek (korte corner) in te schieten. Ton Messemaker miste twee kansen (alleen voor de doel man). In de tweede helft werd hij gewisseld door Wim Janson, wat snel lot de gelijk maker leidde. Sybrand Sie- mensma miste alleen voor dc doelman waarna Louis Bak ker do rebound met een om haal mschoot: 11 SmitsihockGSS 13. Smitshock speelde in de eer ste helft sterker, wat na een half uur 10 betekende. GSS maakte kort voor rust gelijk, toen Peet Kampen een combi, natie afrondde. De Schiedam- mors werkten in de tweede helft harder, heigeen in de derde minuut reeds beloond werd. Chns van Gerven kopte een vrije trap van Barend de Reuver in. Edwin van Til be paalde in de 4I-ste minuut de eindstand op 1—3. Schiedam Frans Bou- man gaf twee weken ge leden al te kennen op te zullen stappen bij Her mes DVS. De Vlaardin- ger heeft bij Unitas, dat hem graag in wil lijven, al een gesprek gehad. Een overweging van de „zaal voetballer" om eventueel in Gorinchem te gaan voetballen is de geringe afstand tot de woonplaats van zijn vriendin. Schoonhoven. Binnenkort vindt er ook een gesprek met Olym- pia plaats, waarbij dan ook Teun Kornaat en Dik Schaap aanwezig zullen zijn. Trainer bij Olympia is de Schie dammer Berry Janse. Er bestaat ook een goede kans, dat Frans Bouman en Teun Komaat voor VFC zullen kiezen. Co Goudriaan heeft trainer Wim Verhoorn meege deeld bezig te zijn met een andere club, terwijl Ger Ruseier te kennen heeft gegeven, dit jaar te willen stoppen. Schiedam SFC heeft tegen een fel en hard spelend Pa raat toch met 2—1 aan het langste eind getrokken. De gasten namen in dc eerste helft wel de leiding en het duurde tot vlak voor rust al vorens SFC de stand gelijk kon trekken. Eerst had Mar tin Smit, na goed voorberei dend werk van Koos van Achthoven, verzuimd te sco ren, maar een kopbal van Jimmy Kars eindigde wet in het net: 1—1. In de tweede helft was nauwelijks vijf mi nuten gespeeld, toen een Pa- raat-verdediger na een actie van Ed van Diclen de bal met de hand beroerde. Jan Liekendiek maakte vanaf elf meter geen fout; 2I. Ondanks een niet verwachte nederlaag in de poule tegen judoclub Made was het bij de nationale jeugdkampioen- schappen te Almelo toch weer het Maassluise Mahorokan dat door een 4—2 overwin ning op Judoryu Nijmegen de titel in de wacht sleepte. Het brons was voor de teams van Ooms uit Tilburg en het Am sterdamse Ken-Am-Yu. Het Haagse Yang Yin dat in de poule onder meer overwinnin gen boekte tegen Schutters veld en An bergen, doch het onderspit dolf tegen de latere finalist Judoryu Nijmegen moest het in de kwartfinale opnemen tegen judoschool Ooms. Na een zeer spannende en voor de Hagenaars zeer onfortuinlijke strijd werd het een nipte 3—2 overwinning voor de Brabanders.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3