SPORT Fred van Hoorn velt Lyra Snijders HVOte snel af Vlaardingen- 's-Graveii zande vroeg beslist Sunlight de gelukkige winnaar >r Leen Pijpers scherprechter TSB tactisch Si erg goed Satelliet vermoeid PPSC: tweegezichten HBSS geen problemen Ondanks hevig Briels offensief: Programma Hoekse Boys stelt teleur MAANDAG 7 MEI 1979 VD/SC/WW i Aria van Caaij in het nauw gebracht door drie Exceisi- or-aanvallers. Katwijk De hoofdrol in de wedstrijd Quick BoysZwaluwen was weer eens voor Leen Pijpers. Op de plaats van de afwezige linksback Henk Nentjes wist de gedrongen Vlaardinger eerst (twee maal) de Katwijkse aanvallers op de doellijn van scoren af te houden en in de tiende minuut na de hervatting demonstreerde Leen Pijpers zijn specia liteit Na een solo van Emest Kegel, waarbij hij net buiten het strafschopgebied werd gemangeld, mocht Pijpers de vrije trap nemen. In de uiterste bovenhoek ketste de bal tegen de touwen, waarmee de 01 zege van de Vlaardingers gestalte kreeg. Eerlijk gezegd kreeg de thuisploeg daarmee iets te weimg, want met de goed op dreef zijnde rechtsach ter Michel van de Plas had Quick Boys ook min stens eenmaal moeten scoren. Echter met de uitblin kers Ab Nijgh, Jos Merrelaar als laatste man en Gert-Jan Bezemer en Jos Buitelaar op het midden veld deed Zwaluwen het zwoegende werk van Quick Boys teniet Het enige minpunt was dat Zwaluwen dat morgenavond cm 19.00 uur thuis tegen NSVV speelt, blessures van Jos Buitelaar, Dick Keizerw- aard en Martin van de Kooij aan het treffen met Quick Boys overhield. Schiedam „Bij beide doel punten is er zwak verdedigd. Karei Snijders was van de eerste de grondlegger, terwijl hij de tweede zelf maakte. En we hadden toch duidelij ke afspraken gemaakt hoe we hem zouden afstoppen. Rena- te Sprang moest hem op het middenveld ontregelen, ter wijl in het strafschopgebied door mensen met lengte over genomen zou worden". HVO- trainer Wim Visser was niet tevreden over de manier waarop zijn opdrachten tegen koploper Piershil uitgevoerd werden, hetgeen tot een 12 Vlaardingse nederlaag leidde, waardoor het voor HVO nu wel erg moeilijk wordt de degradati e nog te ontlopen. Piershil blijft door de zxjge nog volledig meedraaien in de strijd om het kampioenschap, al deed het spel van de be zoekers dit niet vermoeden. „Het was voor ons een slech te wedstrijd. De jongens speelden onder de druk, dat er een kampioenschap op het spel staat", verklaarde inte- rim-trainer Jack op 't Hof. - „Piershil had in de beginfase moeite met de tactiek (vier middenvelders en twee spit sen) van HVO. De backs wis ten niet precies wie ze moes ten dekken, terwijl de be weeglijkheid bij ons ontbrak. Maar ook al speelt deze ploeg - niet best, er lopen altijd een paar spelers in die gemakke lijk scoren". Jack op 't Hof zag nog meer tekortkomingen in zijn elftal: „De opbouw uit de achterhoe de was dit keer niet goed ver zorgd. De zuiverheid ontbrak in het spel. De eerste treffer van ons was ook een from mel doe! punt". Dat eerste doelpunt viel na vijfentwintlng minuten in de eerste helft, toen een schot van Karei Snijders slechts half gekeerd kon worden door doelman Otto Verbrug- ge. Rechtsachter Piet Vogel werkte de bal op de doellijn niet snel genoeg weg, zodat Piershibaanvailer pim van der Sijde van dichtbij hard in kon knallen. De Vlaardin gers maakten via een even rommelige situatie binnen één minuut gelijk. Henny Brouwer maakte de weg vrij voor voorstopper José Jong ste, die niet twijfelde de bal hard in de hoek te schieten: 1-1. Gerrie de Goede miste voor de Vlaardingers een kans, ter wijl Pim van der Sijde een buitenkansje Renate Sprang speelde te zacht terug onbenut liet, waardoor voor rust geen van beide ploegen uitliep. Piershil wilde hier na rust iets aan doen en trok het initiatief naar zich toe, hetgeen al na vijf minu ten in het beslissende doel punt resulteerde. Karei Snij ders kopte vanaf de rand van het strafschopgebied (uit een hoekschop) over doelman Otto Verbrugge en Renate Sprang, die de bal nog met het hoofd raakte: 1—2. „Als je zo snel op een achter stand komt, moet je een ge lijkmaker proberen te force ren. En daar hebben wij de ploeg niet voor", vond HVO- trainer Wim Visser. De Vlaar dingers kwamen toch ver schillende malen gevaarlijk voor het Piershil-doel. Zo ging de bal, na goed doorzet ten van Cecs Schilder, met veel effect net naast, terwijl ook een inzet van Renate Sprang met moeite door Ton de Kaat werd gekeerd. Aan de andere kant verzuimde Gerrit van Ipenburg, alleen voor de Vlaardingse doelman, de marge uit te breiden. De stand bleef, na de snelle Piershil-treffer in de tweede helft, ongewijzigd: 1—2. Schiedam PPSC heeft, met nog negen wedstrijden voor de boeg, een halve mis tap ge maakt in de thuiswedstrijd tegen het onderaan staande Krabbendijke. Trouwens, de Schiedamse formatie mocht zich na de eerste helft geluk kig prijzen, dat het Zeeuwse team het „slechts" bij 0—I (28e minuut na een fout van Dick Vos) liet en de constan te druk op het doel van Ben de Berg niet in meer treffers kon uitdrukken. In de tweede helft was er uiteraard een heel ander „PP" te zien. Hoewel het team van Piet de Wolf tot het laatste fluitsignaal Krabben- dijke terugdrong duurde het tot 25 minuten alvorens Hans Vorsten bos uit een hoekschop van Nico de Vries de gelijk maker kon scoren. Bij PPSC, waar Koen Winkel man in de eerste helft al met een ernstige knieblessure het veld moest ruimen ten koste van Nico Hoog end aam, kreeg Ton van de Linden daarna nog de mooiste kans- Alleen voor de Zeeuwse goalie faal de hij echter. Rijswijk HBSS heeft in de uitwedstrijd tegen het laag geklasseerde Semper Altius geen problemen onder vonden- In de eerste helft waren het Ton Gun ter (door loopbal) en Henny Pïeroen (schitterende kopbal) die de Schiedammers op een 0—2 voorsprong brachten en in de tweede helft bleef deze marge simpel gehandhaafd. Eerst kwam Semper Altius, dat er later twee naar de kleedkamer zag verdwijnen (wegens natrappen en slaan), terug tot 1—2, rr>**r het was Wim Veen endaal die aan alle spanning een einde maakte en beheerst 1—3 aante kende. Maassluis Excelsior Maas sluis pronkte na afloop van het duel met Lyra trots met de twee winstpunten. Einde lijk was de volle buit binnen voor de formatie van trainer Hans Kous tense, die de voor afgaande twee wedstrijden puntloos had moeten afslui* ten. De „missers" uit de con frontatie met Lyra telden derhalve niet meer voor de Maassluise elf, die beslist niet met de volle overtuiging de 1—0 winst had geboekt „Voor mij had oen gelijkspel de verhoudingen toch beter weergegeven", stelde verlie zende Lyra-trainer Wim van Buuren vast. „De voorhoedes waren niet de sterkste delen van de ploegen. Daarnaast moesten wij onze tactiek nog wijzigen toén Arie Soileveld vnj snel geblesseerd uitviel. Met vier man aanvallen ging minder gemakkelijk, omdat Cor Zoon toen niet meer als vnje verdediger kon spelen en reehtbuiten Wil Nak naar de voorstopperplaats gehaald moest worden". Lyra speelde daarmee enigs zins in de kaart van Excelsi or, dat uiterst voorzichtig be gon en consequent vier man achter hield (Konstense: „Wij konden ons geen enkel risico veroorloven"). Het gaf ook middenvelder Van Hoorn een verdedigende opdracht en op ereerde vanuit die gesloten defensie met de lange pass om de voorwa artsen te berei ken. De passes misten even wel nauwkeurigheid, waar door Excelsior slechts via een ijverige Rob van Leeuwen over rechts de bal in het Lierse strafschopgebied kreeg. Waarin doelman Arie van der Caay vanaf het begin meer werk kroog dan zijn collega Abbas, maar desondanks met weinig echt gevaarlijke situa ties werd geconfronteerd. Excelsior kreeg Lyra simpel weg niet zo ver, dat het zelf een overwicht op de Westlan ders kon uitoefenen. Steeds weer immers onderschepte de Van Buuren-équipe de hoge Maassluise voorzetten om daarna met veel directere aanvaJsacties terug te slaan. De roodwitter» combineerden daarbij effectiever, trokken meer Excelsior verdedigers naar zich toe en creêrden meer ruimte voor de aanval lers Arie in 't Veld, Nico Ver meer en invaller Toon van der Meer. Voor de pauze le verde deze „voordelen" echter geen treffers op, omdat Lyra m het front de scherpte miste om de Excelsior verdediging met voorstopper Jan van Dijk en laatste man Paul Husslage te splijten. Ook het tweede bedrijf leek daardoor vrij snel te verzan den in een middenveldge vecht, waarin geen van beide ploegen meer risico's durfde te nemen om de strijd duide lijker naar eigen hand te zet ten. Voor Excelsior resulteerde het toch in goede mogelijkhe- den, die echter onvoldoende werden uitgebuit. Zo schoot Gerard Bos uiteindelijk naast, nadat zowel Lierse als Maassluise benen in de 66ste minuut de bal in het straf schopgebied hadden gemist, terwijl enkele minuten later Lies Kardol eveneens alleen voor doelman Arie van der Caay faalde. Excelsior schrok kennelijk van de plotselinge kansen. Het vermorste er in die perio de nog meer, maar gaf daar na de bezoekers weer volop de mogelijkheden om zich van de precaire situaties te herstellen. Maar nadat Excelsior Frank Vork had gewisseld voor Mar- tien van Gelderen, slceg de Konstanse-elf toch toe. Drie minuten voor tijd namelijk was Arie van der Caay kans loos, toen aanvoerder Arie in 't Veld de vrije trap van Rob van Leeuwen van richting veranderde, en een volkomen vrijstaande Fred van Hoom in het Lierse strafschopgebied geen moment behoefde te aarzelen: 3—0. Cees Bouman haalt uit. De 's-Gravenzandse defensie is te laat. Vlaardingen In de wed strijd Vlaardingen's-Gra ve nzan de stond de uitgang spositie van het kampioen schap centraal. Beide ploegen deden nog mee, maar in de 37ste seconde was in feite de strijd al beslist, toen Cees Bouman uit een lange pass van Gerry van de Lek 1—0 scoorde. Trainer Koos Groot schol ten merkte na afloop ook terecht op: „In de eerste minuut hebben we eigenlijk al de wedstrijd verloren". De Vlaardingers kregen ook na de openingstreffer nog goede kansen. Met name de zeer goed spelende aanvoer der Karei van de Mark zette zijn voorhoede goed aan het werk, maar keeper Arie Boon stond goed op zijn plaats. Maar de ploeg uit 's-Graven- zande kroop niet in de verde diging, de technisch begaafde Henny Langen berg maakte het de Vlaardingers niet ge makkelijk. Enkele goede scho ten gingen maar rakelings over. Na een half uur spelen kregen de 's-Gra venzanders drie hoekschoppen op een rij te nemen, maar steeds weer gingen de schoten van Peter van de Brug en Ron van Oven via de verdedigers over het doel van Dik Bos. In de tweede helft overheer ste voornamelijk het midden veld van Vlaardingen,* met Cees Bouman en Karei van der Mark. Dat was de oor zaak, dat de bezoekers het zichzelf moeilijk maakten en in de verdediging werden te ruggedrongen. Ook de vaak opkomende technisch begaaf de Gcr Kamaat stichtte op links vaak verwarring. Ook Ron Bongers zou vaak goede akties kunnen ondernemen, maar zijn té solistische spel smoorde in de verdediging. Hij werd dan ook vervangen door EdSeymoer. Vlaardingen probeerde de voorsprong nog te vergroten door harde schoten buiten het strafschopgebied, maar miste vaak de goede richting. Éénmaal had Cees Bouman pech, toen zijn schot in een flitsende reactie werd ge keerd door doelman Arie Boon, waarvoor hij dan ook terecht applaus kreeg van het publiek. Nog eenmaal kwam er een opleving van de bezoekers. Een pass vanaf het midden veld stelde Henny Langenbcrg in staat om ver op te rukken, maar keeper Dik Bos, die een niet al te moeilijke middag had, onderschepte de aanval door goed uit zijn doel te ko men. Vlak voor tijd had Vlaardingen nog pech omdat de overigens goed leidende scheidsrechter C. Stcenwijk een handsbal van Wim Roo- zenboom in het strafschopge bied over het hoofd zag, Vlaardingen-trainer Wim Kop. pelaar was na afloop van de wedstrijd dan ook duidelijk tevreden, mede omdat koplo. per Hoekse Boys een puntje lieten liggen tegen MW '27. „Zeker door het gelijke spel van Hoekse Boys zijn wij niet meer afhankelijk, maar heb- ben het nu volledig weer in eigen hand. De resterende wedstrijden moeten we ge woon blijven winnen, al heb ben we nog een moeilijk pro gramma voor de boeg", aldus Koppelaar. door Michael Speijer Briellc „Als je in degrada tiegevaar verkeert, dan merk jc dat de klappen altijd val len in de hoek waar jij rit. Je hebt het vanmiddag kun nen zien. We waren gewoon de betere ploeg, maar Sun light prikte er vlak voor tijd nog eentje in en dat betekent wel voor hen de winst". Zichtbaar teleurgesteld, maar meer machteloos gaf Voome oefenmees ter Jan van der Vorm zijn commentaar op het verlies (0—1) van rijn ploeg tegen het Vlaardingse Sunlight. Zijn collega Gerard Flaes, eens trainer bij het Briel56 WRW kon aan het commentaar van Van der Vorm weinig toevoegen: „Wij wonnen door een typisch Boudewïjn Groen-doelpunt. We hadden inderdaad weinig succes met het scheppen van kansen, maar zoals we nu hebben gewonnen, winnen we vaker". F!aes had het hiermee inder daad bij het rechte eind. Voome was gewoon de betere ploeg, maar kwam (vooral door veel missen Naan) niet aan scoren toe. Aan de andes Vlaardingen/Schic-dam Voeibalpro gramma zaterdag 12 mei: Fortuna SC—FC Vlaardingen, Jong Telstar- Jong SVV, DOSK—Zwaluwen, Excelsior Maassluis—De' Zwervers, PPSC—Lyra, Hei- n en oordHVO, HBSS—Sche ve ringen. Monster—Hoekse Boys, MW27—Vlaardingen, Her kingen—TSB. TOGR—Sa telliet. DVO'32-WIA, FC Ver onica—GTB. CI ON—Alexan dria, VDLPuttershoek. Hoek van Holland—SML'46. Zondag 13 mei: SVV—Helmond Sport. I! pen damDHS, Rood en- burg—Hermes DVS, De Hol- landiaanPDK, Martinit— VFC, Fortuna-EDS. HMSK— Schiedam, Po s tali a—Ex eels i- or*20, Randstad SportHoek van Holland, OUveoSFC, Ürsus—WCR, VDLFlakkee, PoortugaalRKWIK, Eure- ka-DRZ. DemosSVDPW, FCM'66De Groen Witten, Real Par boSchied. Boys, VoorwaartsMS VN 1 re kant kwam het Vlaarding se Sunlight) (deze week aan het einde van het bestaan) to taal niet gevaarlijk voor het doel van de Brielse sluitpost Dik Struik. Groen (die het hele duel niets had laten zien), had echter aan een kans voldoende en velde het vonnis over Voome. Voordat de wedstrijd begon hadden zich echter al de no dige incidenten voorgedaan, 's Morgens werd het veld van Voome afgekeurd door de consul en door de gemeente. Later werd het weer goedge keurd en even later weer af gekeurd. Na veel geharrewar werd uiteindelijk besloten op het nieuwe veld van de Briel- 1 en aren te spelen. Voor beide ploegen (Flaes: „Het lijkt wel een paastoer- nooi), betekende dit een uit stel van bijna een uur. Sun light startte erg voorzichtig en Flaes was al gauw genood zaakt zijn ploeg om te gooien, toen hij zag dat Van der Vorm had besloten Bas Proesman op het middenveld te laten spelen. Naarmate de wedstrijd vorderde nam Voor- ne meer en meer het heft in handen. Met erg goed breed- tespel en lepe passes werd de Brielse ploeg geregeld gevaar lijk. Sunlight-doelman Leo Verduyn moest dan ook meer dan eens corrigerend optre den. Zo kon hij een panieke rige terugspeelbal van Ed Has se feit maar nauwelijks tot hoekschop venverken. Sunlight zat dus duidelijk in moeilijkheden en had veel te danken aan Verduyn en laat ste man Eugene Sordan die koelbloedig het hoofd er bij hield. Dat de Brielse ploeg niet tot scoren kwam bleef vooralsnog een raadsel. Kans na kans bood zich aan, maar de Voome-voorhoede wist niet die zo verdiende voorsprong te bereiken. Na de tbeel leek het erop dat. Sunlight de touwtjes in han den ging nemen (De Vlaardin gers speelden toen met vier spitsen). Na enkele kleine kansen van onder andere Van Heiten bleef de stand gelijk- Voome echter nam weer het initiatief over, maar kreeg het leer niet in de touwen. De ploeg van Van der Vorm Mike Naan (liggend links) kwam ook hier te kort om Sjaak Suvaal en doelman Verduyn te passeren. Hoek van Holland Hoekse Boys heeft In rijn thuiswedstrijd tegen' MW27 teleurgesteld. Na dat de Hockenaren vrij goedkoop aan. een voor sprong waren gekomen (strafschop van Louis Knip scheer na een thea trale val van Tom van der Pijl), konden zij die magere voorsprong niet uitbouwen. Vier minuten voor tijd kwam de enor me domper, toen MW27 zijn kort offensief met de gelijkmaker bekroond zag. Hans de Wilde zette voor en doelman Theo Hooydonk liet de bal door zijn handen glippen: 1-1. bleef met fris aanvaisspol proberen Sunlight ie pakken, maar het lukte niet Een klei ne vijf minuten voor lijd ech ter maakte Huma Brinkman zich vrij van Dik van S'ic- drecht Zijn onvcnwhle schot kon maar net wi Ven gekeerd door Stru-'k, maar Groen stond k1 a uit te halen, o c rtj. rende vijf mir waren voor Voome te weinig. Een katterig gevoel voor alle Briellenaren, terwijl de Vlaar dingers in de race blijven voorde ti te» Vlaardingen „Voor Satel liet is het seizoen eigenlijk al afgelopen". Met die woorden karakteriseerde Hans Voets tie onverwachte 1—2 neder laag tegen FC Maluku, dat daarmee zijn eerste seizoenze ge gestalte gaf. Oveirgens zag het er wel lange tijd naar uit dat Satelliet (zonder Mar Sijs, Dick van de Eist, Peet Hoek en Reus Breddels; alle vier tegelijk door de KNVB geschorst) de 10 voorsprong van de eerste helft kon vast houden. Het doelpunt van Sjaak Verhoeven bleek in de slotfase toch niet toereikend, want tot tweemaal toe wis ten de na afloop overgelukki ge Molukkers een bres te slaan in het doel van Jan Kramer: 1—2, Vlaardingen In een tac tisch goed gespeelde wed strijd heeft TSB TOGR met maar liefst 4—0 teruggewe zen. De Vlaardingers hadden geleerd van de nederlagen van de laatste weken, waarin de ploeg té aanvallend speel de. Nu lieten ze de gasten komen en speelden op de counter. In de eerste helft had Wim Stoe velaar al na een half uur suc ces. Ton Rovers nam een vrije trap die Leen Boon goed voor de voeten van Wim Stoevelaar terugkopte: 1—0. In de tweede helft werd de strijd al binnen 17 minuten beslist Wim Stoevelaar tilde TSB naar 2—0 en even daar na was het Hans van Bom mel, die voor 3—0 zorgde. De derde treffer van Wim Stoe velaar zorgde voor de eind stand van 4—0. Henk van de Kraan was weer terug in de Vlaardingse gelederen na een periode van een beenblessure.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4