SPORT DHStóch teleurstel ling m 8 1 1 MSV'71 grijpt z'n kans Ondanks 2-2 gelijkspel tegen Xerxes VFC laat op toeren René de Boer beste Vlaardinger IK SchiedamExcelsior 20 zonder treffers Frisse duik van Herman.. Ursus geflatteerd onderuit Herman den Drinker beslist Martinit fysiek sterker dan Fortnna Verburch en VELO delen MAANDAG 7 MEI 1979 VD/SC/W 5 in Schiedam Hoewel de 2—2 stand in de wedstrijd DHS—Xer xes eigenlijk prima de verhoudingen weergaf, bleef de Schie damse hoofdklasser, juist op een moment, dat de volle winst zo broodnodig was, met een stuk teleurstelling zitten. Im mers, met een aangeslagen Xerxes en een 2—1 voorsprong op zak, waanden de Schiedammers zich vijf minuten voor tijd veilig. Het ongeluk dat DHS in deze competitie al vaker overkwam bleef ook nu niet uit, want uit een onmogelijke hoek schoot Rcné Reijnders in de uiterste bovenhoek: 2—2. In de Schiedamse kleedkamer werd na afloop dan ook maar al te goed begrepen dat wan neer er een kans geweest zou zijn om Xerxes te vloeren, dat in dit duel had kunnen zijn. In de eerste helft moest het Rotterdamse team al da nig wennen aan de opnieuw zeer opportunistische speelwij ze van DHS, dat eveneaJs te gen Blauw-Wit en DWV met vier spitsen opereerde. Omdat mede door speelwijze achterin man tegen man werd ge speeld, kreeg Xerxes via de technisch knappe voorhoede; Peter Nipius," Cock Hazen- broek en Hans de Vries wél twee uitgespeelde mogelijkhe den. Tegenover deze kansen, die overigens beide op kundige wijze om zeep werden gehol pen (De Vries voor open doel door Emile Schelvis op de lat en Hazenbroek al leen voor Sparla over), stond precies een mogelijkheid voor DHS. Piet Roozen kon vlak voor rust echter net niet vol doende kracht zetten, waar door doelman Peter Brunings reddend kon handelen. De ommekeer in het duel was de schitterende openingstreffer van amateur-international Frans Meijer, die na een snel le vrije trap vijf minuten in de tweede helft Sparla in de korte hoek verraste: 0—1. Bij DHS, waar Herman van Gogh als vierde spits spelend inmiddels plaats had moeten maken voor Robert Kooren gevel, betekende dat doelpunt het sein voor nog meer kracht en aanvalsgeweld. De eerste de beste gevaarlijke Schiedamse aanval leverde In de elfde minuut meteen de gelijkmaker op, want nadat Karei Doesburg koppend Ro nald Dijkstra in een ideale positie had gemanoeuvreerd, kon de 33-jarige linksbuiten gemakkelijk doeltreffend uit halen. Ook al omdat heel Xerxes appelleerde voor bui tenspel van Plet Roozen. Niettemin dus 1—I, en het drama voor het in eerste in stantie verdedigend zo opper machtige Xerxes was nog niet voltooid. Eerst beroerde Ronald Dijk stra („Het was een reflex, ik kan mezelf nu wel voor mijn kop slaan") een voorzet van Vlaardingen VFC, de koploper in de derde klas se C moest het op eigen terrein opnemen tegen het laatstgeplaatste Postalia. Het was in de eerste helft goed te zien, dat de Vlaar- dingers hun tegenstander onderschatten, want het was in die periode een matige tot slechte verto ning zonder doelpunten. Ook al omdat de Haagse, doelman Zoutendijk in een prima vorm stak. Na de thee herstelde VFC zich goed. Het praatje van trainer Wolter Bos m de rust zal daar niet vreemd aan zijn geweest Toen ook bleek dat de rentree van Ger Hogerwerf een goede greep van trainer Bos was geweest want hij was de grote animator in de VFC- ploeg. In de derde minuut kwam het klasseverschil er al uit John van Fessem werd ten val gebracht in het straf schopgebied wat een straf schop opleverde die door Harry Schuiten feilloos werd benut: 1—0. Vanaf dat moment was er een eenrichtingsverkeer. Een vloeiende combinatie stelde opnieuw Harry Schuiten in staat om in de zeventiende minuut nummer twee te scoren en kort voor tijd bracht Peter Jeup de 3—0 eindstand op het scoring- sbord. Tonnie Rijsdijk kopt krachteloos in. terwijl Hennie Sla, die later nog een officiële waarschu wing zou krijgenhet gevaar bezweert. Piet Roozen die rechtstreeks over Peter Brunings heen het doei leek in te slaan, duide lijk zichtbaar met de hand, maar daarna was het wel reg lementair raak. Een vrije trap van Robert Koorengevel zeil de over de gehele Xerxes-de- fensie heen, waar Piet Roozen de bal over zijn grijze haar dos liet glijden. De subtiele actie, die zowel Peter Bru nings als invaller Marijn Snels volkamen uit balans bracht, betekende de dertien de hoofdklasse-treffer van Roozen: 2—1. Onmiddellijk daarna had DHS het lusteloos reagerende Xerxes definitief op de knieën kunnen krijgen, maar Robert Koorengevcl en Karei Doesburg weigerden de zaak af te maken. Peter Reijnders dus niet, hoewel de dosis geluk bij de tweede Rottertdamse treffer gerust op 99 procent kon worden ge schat Nol Roozen iri vriendelijke omarming met Peter Nipius. Schiedam De derby Schie dam—Excelsior *20 had spec taculair moeten worden. Im mers, Schiedam vecht voor het behoud van het derde klasserschap en Excelsior zou na winst nog een heel klein kansje op de titel houden. Het publiek, dat met die ge gevens. naar het knusse ter rein van Schiedam was geko men, kwam bedrogen uit Het was een middelmatige partij voetbal, waaruit bleek dat Excelsior niet meer ge loofde in een kampioenschap en Schiedam, na de rust, zon der veel enthousiasme de op ponent bestreedt. Voor de rust speelde Schiedam goed voetbal en het was ook in die periode dat het eenmaal heel dicht bij een doelpunt kwam. Na een combinatie tussen Rob Beukers en Nico Huet werd het schot van laatstge noemde, maar net op de lijn gekeerd. In de tweede helft speelde Schiedam beduidend minder. Toch wilde het wel winnen, maar de acties hadden een te traag verloop, waardoor Ex celsior altijd wel weer op tijd" kon ingnjpen. Trainer Burki wisselde Leen Koorengevel nog wel in voor Eef Kol- meijer, waardoor Warner Timmer als aanvallende mid denvelder ging spelen, maar ook dat mocht niet baten. Er kwam wel meer vaart in de ploeg, maar toch ook weer niet zo dat Excelsior het moeilijk kreeg. Drie minuten voor het einde leek Excelsior toch nog de leiding te gaan nemen, toen Peet van de Hoe ven in een vrije positie een kopstoot los liet. Te zacht en niet goed gericht werd ook die kans om zeep geholpen en bleef het 00. Schiedam Drie we ken later dan normaal, is bad Grocnoord op engegaan voor het pu bliek. Niemand minder dan sportwethouder Herman Posthoorn nam zaterdag bij een watertemperatuur van 23 graden C de eerste duik vanaf de lage duikplank. Hij werd gevolgd door de zg. „berenploeg" en me vrouw Van der Gaag, die ook in haar negen tigste levensjaar nog dagelijks zwemt. De^ late opening is een gevolg van de energie besparing, die het ge meentebestuur voor staat, naar aanleiding van ideeën van profes sor Ginjaar om de op- enluchtbaden niet al té vroeg te openen. Ook sprak hij toen tij dens een hearing in Veldhoven de wens uit, dat, om nog aan meer energiebesparing te kunnen doen, de zwem baden in feite ook zou den moeten worden overkapt. In Schiedam is dat echter niet mo gelijk, omdat de struc tuur van het bad dat niet toelaat In 1975 zijn er wel eens plannen in die richting geweest, maar omdat er in zo'n situa tie geheid zou moeten worden, is er niets vari gekomen. Wel bestaat de kans, dat op de grond van het bad. G roenoord een over dekt zwembad gaat ko men. Bad Groenoord beschikt met ingang van dit seizoen over. een nieuwe bedrijfslef der, de heer Wertheim, die afkomstig is uit Al phen aan den Rijn. Schiedam Ursus heeft de thuiswedstrijd tegen koploper Meeuwenplaat geflatteerd met 1i verloren. Vooral in de eerste twintig minuten' hadden de Schiedammers de leiding moeten nemen via Cock Czeij en Anton van Oers, «itaar paal en lat voor- kwamen dit Meeuwenplaat scoorde wel en zelfs kort daar na nog een keer, en hoe wel Cock Czeij de eerste Ur- sus-treffer in de touwen knal de, keek Ursus bij de rost toch tegen achterstand aam 1—2. In de tweede helft was het al snel 1—3, waarna een wanhopig aanvallend Ursus ook nog een vierde treffer kreeg te incasseren: 1—4. Vlaardingen Niet de thuisrijders, maar vijf Noordhollan ders verdeelden de beste plaatsen in de 19e bevrijdingswieler-- ronde. Met als winnaar Gerard Ra Herman. Deze was de snel ste in de eindsprint van een complete groep, die na honderd kilometer op de eindstreep kwam afgestormd. Na die vijf Noordhollandcrs legden René de Boer en Peter Heijster be slag op de zesde cn negende plaats. Graag had vooral René de Boer de koers in zijn woonplaats een ander aanzien gege ven. In de beginfase was De Boer niet uit de voorste regionen van het peloton weg te den ken. Niet altijd werd er met de krachten verstandig omge gaan, waarbij hel hoge tempo wat het peloton onderhield heel wat uitlooppogingen in de kiem smoordon. Het over kwam De Boer en Peter Heijster half koers, toen zij met Fred Breeman en Krijn Sintnicolaas afstand hadden genomen. Hun plaatsen wer den ingenomen door Jan Klomp, Gerrit Plieger en Her man van der Hoef, maar ook dit drietal faalden. In die fase was Wim Lie- brechts actief. Met Martin Rietveld probeerde Liebrechts weg te komen. „Maar met die ploegentactiek zoals er werd gereden lukte dat niet", over dacht Wim Liebrechts. Het leek wel Rob Borst te lukken. Maar met het ingaan van de laatste, ronde werd ook de Zwanenburger een halt toege roepen. Waardoor Gerard Rat terman kon winnen. Die was de snelste van de voltal lig sprintende groep. Heel wat meer wedstrijd was cr bij de veteranen. Waar ex- prof Leen Poortvliet bewees bet fietsen niet verleerd te zijn. AI direct na de start ging de Dirkslander op avon tuur, waarbij alleen Rotter dammer Hans Hoek zijn wiel kon houden. Ook Rudi Lie brechts zag zijn kaas maar kon het gat van twintig me ter wat hem scheidde van de twee koplopers net niet over bruggen. Wat halverwege het drietal Jan Barens, Henk Buys cn Wim van Dok wel lukte. On danks pogingen van vooral Sjaak Koevermans, maar ook Peter Onck, Aad Schouten, Van der Vaart en weer Rudie Liebrechts kon het leidende vijftal zelf uitmaken wie de winnaar zou zijn. Jan Barens ging het eerst over de streep, maar terecht werd de Am sterdammer terug gezet, om dat hij Leen Poortvliet in de eindsprint had gehinderd. Die daarmee zijn vijfde overwin ning op rij behaalde. Ere plaatsen waren er voor Sjaak Koevermans 7, Arie Schouten 8 en Van de Vaart 18. Geen ereplaatsen voor laardingers waren er bij de nieuwelingen. Waar een kopgroepje van vier renners, half koers ontstaan, het gezicht bepaalde. Geldrop- per Leon Kersten won de vj ''- AiSz-t- Demarrages genoeg tijdens de bevrijdïngsronde. eindsprint van dat viertal, voor Rob Sienders, Wim den Hoedt en Hans van Staten. Bij de jeugd van 14 jaar was het ook een eindsprint van de hele groep. Winnaar werd Rotterdammer Bob Razen- berg, met Vlaardinger Rob de Rooy op een verdienstelijke vijfde plaats. Schiedam Dankzij een 1—0 overwinning op Fortuna, blijft Martinit in de mee om het kampioenschap. In feite zijn de Schiedammers nog de enige belager van koploper VFC, dat gisteren evenmin een fout maakte. De wed strijd van zjs. zondag tussen Martinit en VFC, die de Vfaardjngers met twee pun ten voorsprong beginnen, is dan ook beslissend voor bet kampioenschap. Martinit was sterker dan For tuna in de persoonlijke duels, en uiteindelijk was dat van doorslaggevende aard. Al moestende Schiedammers erg lang op de beslissende treffer wachten. Die ontstond na een schermutseling voor het For- tuna-doel, waaruit Herman den Brinker van dichtbij scoorde: 1—0. Op dat moment was het der tig seconden in blessuretijd, maar Martinit was er nog niet. Want scheidsrechter J. L. M. Hansbeek trok er ver volgens nog ruim vijf minu ten extra speeltijd bij. Onbe grijpelijk. want zo vaak was er niet gestopt. In de eerste helft trok hij er trouwens ook al drie minuten bij. Niettemin viel de Martinit- goal toch erg laat Trainer Joop Schop: „Eerlijk gezegd zag ik die goal al niet meer hangen. Met wat geluk lever de dat risico nemen toch nog resultaat op". Schop doelde daarmee op het opduiken van nagenoeg alle spelers in de frontlijn. „Dat moest wel, want aan gelijkspel hadden we immers niets". De hele wedstrijd koos Martinit trou wens voor de aanval „Maar", aldus Schop, „wel met een gesloten verdediging. Je kon verwachten dat Fortuna op dc counter zou spelen". Zwakker Collega-trainer Jan Postema beaamde dat „Met Gcr Don en Ron Hofman in de spits loerden we daar op. Uitgere kend Kon Hofman was er echter niet". Hét jeugdige ta lent was niet opgewassen te gen de sterke Schiedamse de fensie, waar Peet van der Burg, Martin van Rijswijk, Jan Blom en vooral Giel Gouka als grote organisator er stevig ingingen. „We hebben vorige week te gen Schiedam natuurlijk ook een knal gehad", aldus Poste ma. „En bij zo'n jonge ploeg werkt dat nog na". Postema was overigens weer haxd in zijn oordeel, rekende hij pas zijn doelman Verhart een ne derlaag aan, ditmaal trof dat de ook al jeugdige rechter vleugelverdediger Wim van der Berg. „Het was een fout van hem wat toch weer een goal kostte". Het op de counter spelen le verde Fortuna een paar kan sen op, die Aad Bicsheuvel en Hans van Os voor de rust zwak afwerkten. Anderzijds wees de op het middenveld excellerende Ed Slavenburg Cees Hoogewerf twee keer de weg, maar Hans Verhart blokkeerde de eerste kans en tikte de tweede uit de hoek. Pecii Kort voor rust bofte Fortuna overigens nog dat scheids rechter nonsbeek niet rea geerde op hands van Han Vercouteren binnen het straf schopgebied, terwijl de bal na een tackle van Hadde van der Meyde, evenmin op de stip ging. „En dat had toch gemoeten", zo overdacht Joop Schop vooral dat tweede ge- vaL In de tweede helft, waarin Fortuna-verdedtgcr Peter Son- neveld wegens een to harde charge tegen een waarschu wing opliep, was Fortuna toch ook weer twee keer dichtbij een goal. Bij een hoge voorzet taste doelman John Nagelhoud helemaal mis, maar op do lijn redde Martin van Rijswijk- Een uit- loopfout van Nagelhoud liep eveneens goed af, omdat Ron Hofman de bal voorlangs het lege doel schoof. Martinit was overwegend wel sterker en de goal van Den Brinker was zeker niet onver diend. Eerst was het nog Ruud Quadt die hard naar de bovenhoek stuurde, waar Ver hart net op tijd de bal be roerde. Op de valreep besliste Martinit dan toch nog, dat het komende duel tegen VFC van het allergrootste belang gaat worden. POELDIJK Verburch had al voor rost een 30 voor sprong te pakken. Na rust le ken de Poeldijkers een ge wonnen wedstrijd te spelen, maar 20 minuten voor het einde brak VELO door. Eerst was het Aad Zwinkels die de achterstand reduceerde en kort voor het einde schoot Peter Z wink els er nog twee in, nadat eerst een doelpunt van hem was afgekeurd. Maandag: Alg. ledenver gadering SW, Musis Sa crum, 20 uur. Derde ronde schaakkamp. Schiedam, werf WF, 19.30 uur. Sehied. tafel- tenniskamp. De Koren beurs. 39 uur. Boksen bij Wim de Haan, Lange Haven, 20 uur. Dinsdag: Verg. sectie re creatie SRSR, Stadhuis, 20 uur. Voorronde zaal- voetbalkamp. Margne- thal, 19 uur. Verg. sectie voetbal VRSR. Stadhuis, 19.30 uur. VSV—DVO'32, Mamixlaan, 19 uur. SW 3—HBSS, Harga, 19 uur. SW 4—GSS, Harga, 39 uur. W oensd ag: SW—Hera cles, Harga, 19 uur. Start zomeravondeomp. De Coureur. 19,30 uur. Rijnmond—DVO'32. GTBSVD, Harga, 19.15 uur. Progress—Demos. Donderdag: Helmond Sport—FC Vlaardingen. SVDPW-USC. Energie hal, 20.30 uur. VSV— VFC, Marnixlaan, 19 uur. SW 3DRZ. Har ga, 19 uur. SVV 4 SVD PW, Harga, 19 uur. Hoogvliet—WF, A-jun. toernooi Hennes DVS, Harga, 18.30 uur. Hans Verhart reikt hoger dan Martin van Rijswijk. Schiedam/VIaardlflgen Do opmerkelijkste uitslag in bet afdelingsvoetbal kwam van MSVril, dat Dirksland met 2—1 versloeg. Gesteund door dit succes zetten de Maasslui zen de zoveelste stap naar bet kampioenschap. In de eerste helft speelde de thuis club erg behoudend cn kwam niet tot scoren. De ommekeer kwam na rust, toen het de gasten helemaal terug drong, uit een vrije trap van Frits Vecgelers kopte Jan van de Poort de bal fraai lm 1—0. Een verre uittrap van doel man Piet van de Rest kon door Jacob Huizing worden verlengd, waarna Henk van Kuiven makkelijk 2—0 kon aantekenen. In de laatste mi nuut reeds Dirksland door middel ven een strafschop de eer: 2—1. HillesluiaDemos 21 De uitstekend leidende scheidsrechter Roetmans heeft Demos min of meer de das omgedaan. Hij liet niet min-_ der dan acht minuten te lang' spelen en in die tijd scoorden de gastheren het winnende doelpunt Een zeer gemotiveerd Demos kon middels Henny Kuil de leiding nemen en die voor sprong zelfs behouden tot ver in de tweede helft Toen bleef de verdediging staan voor vermeend buitenspel, waar door Hillesluis makkelijk tot de gelijkmaker kon komen en daarna zelfs nog de volle, winst grijpen. WICOSchiedamse Boy a 25 Een fel aanvallend en jong WICO oefende forse druk uit op verdediging van De Boys, maar kon toch niet verhinde ren dat de Schiedammers via twee counters tot twee doel punten kwamen (gescoord door Harry Stiefel en AIux). Kort voor rust kon WICO de achterstand verkleinen tot 1— 2 en na rust kwamen de Rot terdammers zelfs naast de Boys. Daarna nam Schiedam se Boys het spel in handen en via Harry Stiefel. Hans de Helt en nogmaals Harry Stie fel greep het Schiedamse team een 25 overwinning. Den Toom BoysFCN 20 Een grote vddmeerderheid voor de rust heeft FCN niet kunnen uitbuiten. Talrijke kansen werd gemist, vooral ook omdat Hans Cam pen zeer ongeïnteresseerd liep te voet ballen. Na de rust was FCN een beetje ontmoedigd. Het werd nog erger toen FCN voor een' overtreding van doelman Dolf de Ruiter, ver buiten het strafschopgebied, wend be- straft met een penalty. Hier uit scoorde de thuisclub het eerste doelpunt waarna het ook nog tot 20 kon uitlopen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5