SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam gaat alléén verder Op Theo Thij ssenschool: buitenlandse kinderen m Steekpartij in Manhattan Glasfabrieken zien toekomst zonniger in s&SS Psiloritis wordt maandag „opgeruimd" Klachten over kabel - televisie g Verontruste ouders Vrv-'CJ.A 1/ schrijven gemeentebestuur Vrouwen voor Europa Centrale voor vrijwilligers nog niet regionaal Eend zoekt 't hogerop CAI- caravan naar Wielewaal s traat Dinsdag 8 mei 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 104de jaargang HO. 26357-4 PAGINA'S BroiTsvfsi 3 - telefoon administratie 26805)1 - redacttp 262566 kkuhtendiensi 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De gemeente Schiedam wil in haar een tje een start gaan maken met een vrijwil ligerscen- trale omdat Vlaardingen, en in mindere mate ook Maassluis, de twee ge meenten waar men mee wilde samenwerken, zich steeds terughoudender zijn gaan opstellen. Wethouder Riet Taverne maakte gis teravond in de vergadering van de commissie voor so ciale zaken bekend er wei nig voor te voelen nog langer met het starten van zo'n centrale te willen wachten. „Als we op het overleg moeten wachten, dat nu met de beide andere ge- meenten in het waterweg gebied gaande is, denk ik dat we over een jaar nog niets hebben", legde de wethouder uit, tijdens een korte vergadering van de commissie. Om zo snel mogelijk de voorbereidende werkzaam heden te kunnen starten, wil de wethouder een werkgroep instellen waarin verschillende betrokkenen zitting zullen hebben. Gis teravond dacht Taverne onder andere aan de vrou wenraad, de Trechter, de federatie, en een vertegen woordiger van dc commis sie voor sociale zaken. Els Heilwig van het CDA liet gisteravond meteen weten belangstelling te hebben, om aan de werkgroep deel te nemen. De voortvarende plannen van wethouder Taverne vielen overigens goed bij de aanwezige commissiele den. Men kon zich, vrij snel, unaniem achter de plannen van de wethouder scharen zodat een positief advies aan het college kan worden uitgebracht. CRM, heeft zoals bekend mag worden verondersteld, laten weten positief te staan tegenover een centra le, die zich bezig houdt met het vrijwilligerswerk in het noordelijk waterweg gebied, De gemeente die zo'n centrale start komt dan ook in aanmerking voor subsidie. Dat Schiedam nu alleen zo'n centrale wil starten wil niet zeggen dat de sa menwerking met de andere gemeenten is afgelopen. Men wil juist een aantrek kingsfunctie gaan vervullen voor een regionale centrale in de toekomst. Schiedam Tijdens een onderhoud met burgemeester Arie Lems en wethouder Kei nier Scheeres heb ben bestuursleden van de bewonersvere niging Schiedam-Zuid geklaagd over de slechte ontvangst van televisiebeelden sinds de invoering van de' kabeltelevisie. „Het gaat niet om soms zo maar een storinkje", sprak de voorzitter van de vereniging Koos van der Keur. „Het beeld, ook op Nederland 1 en 2, is gewoon slechter ge worden. Dat blijkt voor al aan de „sneeuw" die constant is te zien". Hoewel de bewonersve reniging slechts namens de eigen wijk sprak, stipte men toch aan dat ook in andere wijken soortgelijke geluiden vallen te beluisteren. Zo 2ou ook het Bachplein er met de invoering van de CAI op achteruit zijn gegaan. Bestuursleden van de vereniging uit de Gorzen spraken zelfs van een achteruitgang van maar liefst twintig procent. Het is toch vreemd als je voor die achteruitgang per maand een tientje méér moet betalen" vonden ze. Op aandringen van de burgemeester zal con tact opgenomen worden met de gemeentelijke technische bedrijven van de gemeente. „Als er inderdaad een grote achteruitgang optreedt zal dat zonder meer worden verholpen", be loofde burgemeester Arie Lems. Schiedam Een flinke ruzie, compleet met steekpartij, slaan met barkrukken en andere gewelddadigheden heeft plaatsge vonden in nacht dancing Manhattan aan de Vïaardingsedijk. Middelpunt van de knokpartij was de 26-jarige vrouw M. C. C. De dame in kwestie had een verhouding gehad met de dertigjarige M. IJ., die in dc nachtdancïng Manhattan weer dicht bij haar kwam staan. Het nieuwe vriendje van de vrouw, de 23-jarige Rotter dammer A. J. van B„ pikte dat niet en maakte zijn oppo nent duidelijk dat deze beter kon verdwijnen. Er ontstond een woordenwisseling die al snel in een vechtpartij ont aardde. Een vriend van IJ, de 33-jarige A. E.. trok daarbij een mes en stak de nieuwe vriend van de betrokken dame in zijn onderbuik. IJ. zelf bleek toch niet zo dol meer op zijn oude vlam: hij bewerkte haar gezicht met een bierglas. Ingrijpen van politieagenten kon verder uit de hand lopen van de ruzie voorkomen. IJ. en zijn vriend E. werden door de politie mee naar het bu reau genomen en ingesloten. Van B. moest naar het zie kenhuis worden vervoerd gaardingen De Vlaar dingse Vrouwenraad orga niseert op dinsdag 15 mei een „Europa-manifestatie" voor vrouwen in Jeugd centrum Triangel aan de Fransenstraat in Vlaar dingen. Het wordt een ochtend waarop de Vlaar dingse vrouwen informa tie kunnen krijgen over de op donderdag 7 juni te houden rechtstreekse ver kiezingen voor het Euro pees Parlement. Het ligt in de bedoeling dat alle politieke partijen tijdens die ochtend aanwe zig zullen zijn met infor- matiekraampies. Een poli tiek forum, bestaande uit Annie Krouwei (PvdA), Jolien Boogaarts (VVD), beiden nemen een verkies bare plaats in op de liist voor het Europese Parle ment, Martin e van Dedem (D'66) en Hansje Evenhuis (CDA), zal vragen beant woorden, die naar aanlei ding van de verstrekte in formatie gesteld worden. In de foyer van Triangel zal het filmpje „De Euro pa Bus" gedraaid worden. Er is ook gezorgd voor kinderoppas. De informatie-ochtend be gint om half tien en zal om twaalf uur afgesloten worden. waar de steekwond werd ge hecht. In de vechtpartij moet E. met een barkruk tegen zijn hoofd zijn geraakt. De wond die daardoor is ontstaan is ge hecht Vlaardingen Een aantal ouders van leerlingen van de Vlaardingse Theo Thijssenschool is ern stig verontrust over het hoge percentage buiten landers dat op deze school de lessen volgt: 80 procent. Daarnaast maken zij zich zorgen over de steeds groter wordende terugloop van het aantal Nederlandse kinderen op deze school. Een ander probleem is het feit dat het er naar uit ziet dat er een onderwijzeres ontslagen zal moeten wor den, terwijl de onderwijsproblematiek, mede ge zien het bovenstaande, steeds groter wordt. Op het ogenblik bestaat de bevolking van de Theo Thijs senschool voor tachtig procent uit builenlanders. Een aantal verontruste ouders zou dat graag terug willen brengen tot veertig procent. Schiedam De directie van de Vereenigde Glasfa brieken verwacht dat de winst dit jaar zal verbete ren. In het jaarverslag van de Vereenigde Glas wordt een reeële mogelijkheid op zo'n verbetering in de tweede helft van 1979 ver wacht. Vorig jaar heeft het bedrijf nog te kampen, gehad met flinke tegenvallers. Een der grotere ovens moest gerepa-' reerd, en daarnaast was het hoge kostenniveau in ons land van negatieve invloed op de situatie van het bedrijf. Door de relatief slechte zomer van 1978 verminderden de af zetmogelijkheden van 'de glas fabrieken en er ontstond een versterkte druk op de prijzen. Vólgens het jaarverslag van de Glasfabrieken dreigt 1979 zelfs een nog moeilijker jaar te gaan worden. Het vertrou wen dat desondanks in het stuk doorspreekt, is gebaseerd op de al verrichte investerin gen en de daarmee samen gaande aanpassingen In het bedrijf. Vorige week hebben een aantal verontruste ouders met elkaar gepraat over de problemen op de school. Zij kwamen tot de conclusie dat het beeld van de school zo afschrik wekkend is geworden voor de Hollandse ouders, dat die hun kinderen al bij voorbaat niet op de Theo Thijssenschool willen plaatsen. Ter illustratie daarvan kan gelden dat er voor het ko mende schooljaar slechts drie Hollandse kinderen aange meld zijn en achttien buiten landse. In hun brief aan de gemeenteraad van Vlaardin gen zeggen de ouders: „De Oostwijk, die al met zoveel problemen zit, wordt ook wat betreft onderwijs sterk bena deeld". De verontruste ouders willen op zeer korte termijn komen tot een bijeenkomst met de wethouder, de heer Maarle- veld, de onderwijscommissie van de gemeente Vlaardingen en vertegenwoordigers van de gemeenteraad. De afdeling onderwijs van de gemeente Vlaardingen is van mening dat de teruggang van het aantal leerlingen op de Theo Thijssenschool le ver- klaren is uit het feit dat de buitenlandse kinderen niet j meer per definitie naar die j school gaan. Het decentralisa- j tiebeleid van de gemeente be- j gint zijn vruchten af te wer- i pen, maar heeft tot gevolg dat op de Theo Thijssen- I school het aantal uren dat j door een speciale leerkracht voor de anderstalige leerlin- i gen wordt gegeven, is vermin- derd. Concreet wil dat op de Theo Thijssenschool zeggen, dat er het komende leerjaar twee dagen en een ochtend oi middag per week minder spe ciale aandacht wordt gegeven aan de anderstalige leerlingen dan in het lopende schooljaar. Dat de decentralisatie inder daad effect begint te krijgen, valt op te maken uit het feit dat er dit jaar op vier scho len in Vlaardingen speciale leerkrachten werken voor an derstalige leerlingen, terwijl dat voor het komende school jaar waarschijnlijk op zeven scholen zal gebeuren. Voor alle duidelijkheid moet gezegd worden dat deze cijfers alleen betrekking hebben op de o- penbare scholen in Vlaardin gen. In 2'n totaliteit zal er in Vlaardingen waarschijnlijk volgend schooljaar één och tend of middag meer speciaal aandacht worden besteed aan de anderstalige leerlingen dan in het lopende schooljaar. Het is alleen meer verspreid over allerlei scholen in Vlaardin gen. De verontruste ouders willen* op donderdag 17 mei in kleu terschool „De Belhamel", Bin- nensingel 128 de bijeenkomst met de wethouder en de raadsleden houden. Alle geïn teresseerden zijn daar wel kom. S Vlakbij het Schiedamsc dierenasiel zit een eend in een boom. Nou ja... op zich is dat zo zot niet. Maar dat die S eend er een nestje heeft gebouwd en in die boom nu zit j§ te broeden, mag toch bijzonder worden genoemd. Aan de Hargalaan. daar zit mevrouw, prinsheerlijk op de 5 takken. Oh, genoeg water en groen in de omgeving, hoor, waar de andere eenden hun ei kwijt konden, dus gj aan een verkeerde ruimtelijke ordening zal het niet lig- s j| gen dat deze moeder-eend het hogerop heeft gezocht. 't s Zal wel met emancipatie te maken hebben.s siiiiiiiittiimiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiimitiiiiiiiiiitiiitiiiiiiiiimit^ 0 Nadat men enkele weken bezig is geweest met het bouwrijp maken van de Vlaardingse Blokmzkersplaats, zijn daar nu de eerste bouwactiviteiten waar te nemen. Er worden geen heipalen gestegen, maar gestbrt. Met behulp van een in de bodem aangebrachte koker, waar in beton wordt gestort brengt men de nodige funda menten aan. Op deze „schouders" zullen straks de der tig dure koopwoningen en acht winkels steunen, die door Eurowoningen B.V. uit Rotterdam gebouwd gaan worden. Vlaardingen De infonna- tiecaravan, die in het kader van de aanleg van de centra le antenne inrichting stelsel matig door de gehele stad trekt, zal met ingang van morgen, woensdag 9 mei, een plaatsje vinden op het par keerterrein aan de Wielewaal- straat, aan de achterzijde van de flat aan de Zwaluwen laan. Daar kan men van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur terecht voor alle inlichtingen- met betrekking tot de CAI. Bovendien is de caravan ook op dinsdagavond van 19 tot 21 uur bemand. Ook het verspreiden van de informatie-boekjes over de CAI gaat gewoon door. De gemeentelijke bezorgers heb ben de brochures uitgezet in de wijk die wordt begrensd door de Lepelaarsingel, de Dillenburgsingelde Holysin- gel en de Frederik Hendrik- laan en de wijk tussen An thony Knottenbeltsingel, Schiedamsedijk, het Emaus en de Kethelweg. Wie ondanks de informatie boekjes en de mobiele infor- matiepost nog meer wil weten over de consequenties van de CAI kan zich wenden tot de GEWB, afdeling CAI, teL 35.44-44. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. 1-1 abonnement per kwartaal f 42.20 '~1 abonnement a d 4.33 per maand, dangeet ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/bank nr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer 834, 3000VB Rotterdam Vlaardingen Het oude Criekse vrachtschip Psiloritis dat momenteel nog altijd in de Koningin WilheJminaha- ven ligt, zal volgende week maandag worden weggesleept en opgeruimd. De oude boot, waarvan onduidelijk is wie de eigenaar is, zal overeen komstig de bepalingen wor den overgedragen aan de bur gemeester, die vervolgens de opdracht zal verstrekken de schuit te slopen. Het m.s. Psiloritis is enkele maanden geleden, na opgelo pen averij op de Noordzee, de haven van Vlaardingen in ge sleept Het schip heeft enige tijd gelegen bij HVO, terwijl er ook enkele malen beslag op was gelegd. De eigenaar van het vaartuig is echter niet meer te achterhalen, ter wijl die - waarschijnlijk we gens de hoge reparatiekosten - zich ook niet gemeld heeft Het ziet er naar uit, dat men eenvoudig afstand van de schuit doet, waarbij men zich ook onttrekt aan de oprui- mingskosten. Do directeur van gemeente werken heeft het college van b en w inmiddels het dringen de advies gegeven, dat het schip zo snel mogelijk moet worden verwijderd. De boot begint steeds meer water te maken, zodat omslaan of zin ken in de Vlaardingse haven op den duur zeker niet uitge sloten is. Donderdag zal, overeenkom stig het bepaalde in de Wrak-' kemvet, in twee dagbladen de opruiming van het schip wor den aangekondigd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1