SPORT We li ebben niets te bieden" m H .....x: I Rob van Eijk en I Wïiii Vrijland I op kop 55 Jos dazing over derde speler voor De Korenbeurs: tv.: Spirit-veld aan onderhoud toé KSVV: kans op titel ODÏ bij verrassing kampioen Schiedon bij Satelliet SS» Jeneverstadtoernooi in Margriethal - v "v Wedstrijden van "De Viking Laatste kans voorHarga Leo de Vries (DWS) treedt af VRIJDAG II MEI 1979 scmwwe Schiedam De tafel tennisvereniging: De Korenbeurs is door het bedanken van Hans van den Broek voor hfet eerste team in een moeilijk parket geko men. Als er geen goede oplossing te vinden is, staat het erekl asser schap zelfs op het s^el. Zover is het nog niet, maar om bij de zes sterkste teams van het land te blijven4 beho ren, zal er toch een nieuwe sterke speler moeten komen. Want na een bestuursverga dering -over het gerezen probleem, is duidelijk geworden dat het ver trek van Van v den Broek definitief is. Voorzitter Jos Clazing: „Als bestuur hebben we er alles aan gedaan het meningsver- schil tussen Hans van den Broek en de twee andere te amspelers Hans Lingen en Bert van den Ham op te los sen. Helaas is dat niet gelukt, want de problemen liggen erg op hot persoonlijke vlak: Als bestuur is er niets meer aan te doen". De problemen gaan voorna melijk tussen Hans van den Broek en Hans Lingen. Spe lers die aJ acht jaar samen spelen en De Korenbeurs on afgebroken op ereklasse-ni veau wisten te houden. „Om dat het zulke persoonlijke problemen zijn", aldus Jos Clazing, moeten wij hun me ningen respecteren. Het be stuur heeft daarover zelf geen standpunt". Over het conflict zegt Clazing zelf: „Het team gaat niet soe pel met elkaar om, Hans van Jos Clazing (r). geflankeerd door Hans Linge ...Alleen maar transferbedrag van 1600gulden... - - den Broek heeft problemen met de instelling van Hans Lingen ten aanzien 3van het eerste team. Daarbij hoort ook de training. Hans Lingen begrijpt het probleem overi gen:? met". Onverwacht Voor het bestuur van De Ko renbeurs is de breuk toch nog onverwacht gekomen. Clazing: „Natuurlijk zijn er wel eens voorvalletjes ge weest, zoals vorig jaar tegen Salto. Naar onze mening 2ijn die goed uitgesproken en hadden we de indruk dat het daarna goed ging". Jos Clazing zegt het vooral te betreuren dat Hans van den Broek niet heeft gereageerd op het verzoek van behande ling in een bestuursvfergade- ring. „Dat hadden wij toch verdiend", overdenkt Clazing. ..We hebben altijd getracht de belangen van het eerste team te verdedigen en zijn er toch redelijk in geslaagd aan de wensen tegemoet te komen". Volgens Clazing zei Van den Broek slechts te willen stop pen. „Toen kreeg ik naar mijn gevoel Aveb even oen klap in m'n gezicht", aldus de voorzitter, die zich met zijn 'bestuur inmiddels druk be raadt over hetgeen nu te doen staat. „We moeten nu kijken hoe het beleid moei worden, wat betreft het handhaven van het ereklasserschap". Een zaak die Jos Clazing erg moeilijk oordeelt, want spe lers op ereklasse-niveau zijn er weinig en zijn voor een on- gesponsorde vereniging als De Korenbeurs niet te betalen- Weinig kans „Wij hebben niets te bieden", aldus Clazing. „Ze kunnen bij ons louter voer de eer in de ereklasse spelen. Er zijn op ereklasse-niveau echter maar weinig spelers die dat eerge voel nog hebben. Het zit er in dat we het ereklasserschap dan op zullen moeten geven". Met de bescheiden middelen die voorhanden zijn, gaat De Korenbeurs toch de boer op. „We zullen kandidaten op de transferlijst gaan benaderen en proberen het tot een goed einde te brengen". Hans Lin gen en Bert van den Ham be^ slissen mee en kunnen spelers voordragen. Clazing: „Ook zij weten uiteraard dat de moge lijkheden minimaal zijn". Geen handgeld Het zoeken naar een nieuwe speler moet overigens nog even wachten, want pas na 15 mei verschijnt de transfer- lijst in het bondsblad. De Korenbeurs zaJ slechts de 1600 gulden transfergeld kun nen betalen en eventueel op draaien voor reiskosten. „Meer niet", aldus Jos Cla zing. „Wc beginnen zeker niet aan handgeld". Op 23 juni wil het bestuur van De Korenbeurs tijdens een ledenvergadering ook de mening van de leden verne men, „Het zou in het belang van de vereniging en Schie dam zijn", aldus Clazing, „om ereklasse ie blijven spelen. Het is echter niet zo, dat we het ten koste van alles willen behouden". Verband houden de met de problemen van het eerste team, hebben tweede team-spelers Jan Landsbergen en Jan Simons zich op de transferlijst laten zetten. Dit omdat zij bezwaren hebben eventueel in het eerste team te moeten spelen. Hier weer mee verband hou dend wacht de bij Radio Mo lenaar spelende Peter van derf Broek nog af. Voorzitter Clazing bevestigt het voorne men van Van den Broek om overschrijving aan te vragen, om naast Simons en Land sbergen het hoofdklasseteam te versterken. Peter van den Broek kan weg bij Radio Mo lenaar, want ook hij staat op de transferlijst Schiedam Zaterdagclub Sa telliet is er toch nog In ge slaagd een opvolger voor Hans Vocts te vinden. Het is R, Schiedon, die in de laatste week van juli met het trai- 'nerschap zal beginnen en aan de selectie zal worden voor gesteld. Pupillen-uitslagen Schiedam Uitslagen ge speelde wedstrijden van het Pupillenvoetbal, rayon Schie dam- D-elftallen: DVO '32 1—SW *1 1—1; Excelsior '20 1—HDVS 1 2—1; DHS 1—Sparta 3 5-0; Excelsior 2—HDVS 2 1—0; Schiedam 1—SVV 2 1—6; PPSC 1—Schied. Boys 1 0—5; WF 1—Demos 1 0-13; WK "1Sparta 5 0—0; SVDPW 2- TDJVS 4 0-4; DHS 4—WF 2 0—0. E-elftallen: DVO »32 1— Excelsior M 1 00; Excelsior M 1—Excelsior 1 30; DVO •*32 1—HDVS 1 1—9; Ursus "1—Sparta 3 1—4; SW 2— 'HDVS 4 0—0; Sparta 4—WF 1 -3-D. Schiedam De Schiedamse inval idensportvereniging De Ooievaars houdt zaterdag 19 mei van 9.00 tol 18.00 uur in de Sporthal Margriet het Je neverstadtoernooi. De gehan- 14 dicapte sporters komen in ac tie op de onderdelen tafel ten- nis en rolstoelbasketbal. De 1 prijsuitreiking is in handen van Van Raalte, lid van het dagelijks bestuur van de Schiedamse Sportraad. De na tionale tafeltennisselectie en de valide sporters van De Korenbeurs hebben hun me dewerking al toegezegd. Bij het rolstoelbasketbal is de fi nalist van vorig jaar, .Duis burg, weer van de partij. De deelnemende verenigingen bij het tafeltennis zijn; ÏSV- Amhem, VGS-Duisburg, ISV- Drechtsteden. Redeoss-Delft, KIS-Bcverwijk, Marathon- Doom, EGS-Eindhoven, SGV- 's-Hertogenbosch, Nationale selectie van de Nederlandse invahdensportboncL De Ko- renbeurs-Schiedam (Valide) en De Ooievaars. Bij het rolstoelbasketbal - heb ben ingeschreven: Groep A: RIS 2-Rotterdam, Drechtste- den, Hengelo, Duisburg, BISO-Breda, Den Bosch, Am- hem, Marathon-Doom, Sleu tels-Leiden, EGS-Eindhoven, mijnstreek-Heerlen en De Oo ievaars, Knappe staaltjes van modelbouw Schiedam' Modeljachtve- reniging "De Viking" houdt zondag open club- wedstrijden in de vaarvij- ver van het Prinses Bea- trixpark te Schiedam. Ook niet georganiseerde bou-' wers van modelschepen kunnen hieraan deelnemen. Er wordt gevaren in diver se categorieën. Het is de eerste van de vier wed strijden, met wisselbekers voor de senioren en me dailles voor de' jeugd. Na de laatste wedstrijd wor den de winnaars gehul digd. Voor het eindklasse ment tellen de resultaten per categorie van drie van de vier wedstrijden. De wedstrijden beginnen zon dag om 10.00 uur." De tweede wordt op zondag 3 juni (Eerste Pinksterdag) vervaren. Vlaar dingen/Schiedam De regenval geeft de korfbalcom- petïtïe een zeer grillig ver loop. Zo zijn een aantal ploe gen reeds uitgespeeld, terwijl andere teams nog zo'n vijf wedstrijden moeten spelen. Duidelijk komt nu naar vo ren, hoe noodzakelijk het is de terreinen een goede onder houdsbeurt te geven. Spirit bijvoorbeeld betaalt de tol voor het steeds weer uitstel len van de renovatie van de velden. Zo dreigt die club straks een fraai clubhuis in gebruik te gaan nemen op een veld, dat na één regenbui niet meer te bespelen is. Maassluis gaat op bezoek bij KOAG. Eén van de grootste verenigingen in de regio, maar het eerste team heeft toch moeite zijn draai te vin den. Maassluis lijkt veilig, al heeft degradatiekandidaat nummer één, NIO, juist tegen KOAG weer punten behaald Uit statistische gegevens heeft Maassluis een zeer goede kans, maar dan moet het wel op volle oorlogssterkte ko men. Voor het Maaslandse ODO lijkt een promotieplaats nog ver weg, maar het zal toch Bolnes aan de zegekar moeten .binden om nog hoog te kunnen eindigen. Vlaardin gen gaat op bezoek bij Oran je WiL De grote vraag is nu of Frans Vermeulen zijn team nog kan motiveren nu de kampioenskansen zijn verdwe nen. Normaal gesproken moet Oranje Wit een tegenstander zijn, dat geen problemen ople vert voor de Vlaardingse for matie. Voor Harga staat een zware wedstrijd op het pro gramma, nl. de thuiswedstrijd legen het Rotterdamse "WION. Om degradatie te ontlopen moet het winnen. Een moeilij ke opgave voor het team, dat bijna elke week met één of meerdere invallers moet spe len. Zelfs trainer/coach Freek Veer moet soms in actie ko men. en als dat gebeurt, le vert het winst op. ^jiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiriiiiiiMiiiiiuiiiiiiiiKiiiJiuiiiiiiniiriiiiiHiiHiiiiiiiiiniiiiiiiititririiiiiiiiii^ B In Schiedams damkampioenschap g Schiedam In de negende ronde van het Schiedams damkampioenschap is de spanning weer toegeno men. De op kop staande Rob van Eijk, kwam tegen Peter Lansbergen niet ver der dan remise, zodat hij nu Wim Vrijland (winst op Peter Bakker) naast zich moet dulden. Beiden heb- iben nu 15 punten uit 9 ontmoetingen, terwijl bet trio Tiny Mous, Piet Rasli- aanse en Piet Meinster, op vier punten volgt- De uit slagen: Rob van EijkPe ter Lansbergen -1—1, Wim Vrijland—^eter Bakker 2— 0, Theo Vrijland—Leen Lijklema 2-^0, Jan van Stigt ThansPiet Basti- aanse 02, Leo Mous—Ron Heusdens 11. Piet Mein ster—Tiny Mous 1—1. In groep B bleef Wim de Rond met 13 punten uit 8 partijen op kop staan, ter wijl Leen Dorsman op de tweede plaats met 12 prnv ten uit 9 partijen eveneens zijn positie vasthield. De uitslagen in B: Louis Vrij landDirk Zonneveld 20, Tom Tilman—Sjaak Prins 0—2, Dik van Schaik—Pie- ter Willem Sneep 20, Joop van Schalk—Jan Bre men 20. De uitslagen in groep C: Cees van Hoogdalen—An ton Risseuw 2—0, Hubertus tltens—Tegelaar 2—0, Jaap Kelder—Kobus van der i Haar 0—2, Karei van de i Son—Jan Keij 0—2, Bin i Nordin— Bart Quist 0—2 en i Lucas RuiterJoop van de Schalk 2-0. niiiiiiiiiiiiiiiiiiMiitiniiiiiiiniiiriiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiimuiiiiiimimitiiiiimitiiniiimiHimiiiiiT. Schiedam/VIaardingen Op de vierde dag van de tennis- competitie kan tweedeklasser KSVV „zo goed als" kam pioen worden, als het Schie damse team de uitwedstrijd tegen De Hartel in winst weet om te zetten. Een indicatie voor de kans op een zege: KSW. won de thuiswedstrijd met 7—1. „De damesdubbel hebben we toen verloren. Die loopt echter "be ter, omdat Lueiën Sigmond minder last heeft van haar knieblessure", vertelt haar partner Ada de Mol. Een overwinning van de Schiedammers betekent alleen dan geen kampioenschap, wanneer Zoetermeer de reste rende drie wedstrijden wint, waarbij tegen KSW geen partij verloren mag worden. De kans op een dergelijke si tuatie is echter erg klein. In de "tweede klasse ontmoet het beslist nog niet kansloze VLTC in een uitwedstrijd Lucky Stroke 2. MAAS gaat naar Monster, waartegen in de eerste wedstrijd een 4—4 gelijkspel behaald werd, ter wijl Holy haar laatste thuis wedstrijd van dit seizoen ten nist tegen Leimonias 3. De eerste wedstrijd eindigde in een minimale overwinning voor Leimonias 3, 2odat een gelijkspel zeker tot de moge lijkheden voor de Vlaardin- gers behoort. Schiedam De korfballers van ODI zijn bij verrassing deze week kampioen gewor den. De Schiedammers reali seerden dat na een 8—3 over winning op de reserves van Velox. Het beslissende duel aan de „Boszoom" was voor al voor rust erg nerveus. Weliswaar zagen de Schie dammers kans om dat deel van de wedstrijd met een 3 1 voorsprong te beëindigen. De doelpunten kwamen vajjt Jaap Blokhuis, Joke van der Waal en EUy van der Lelie. Na rust, toen trainer Wim Be- rman zijn spelers fors had toegesproken over het nerveu ze gedrag, werd het door Chiel Bos 1—4 en 1—5. Velox liep in tot 3—5, maar daarna maakte Joke van der Waal het halve dozijn vol. Louis de Vries scoorde de ze vende treffer en de laatste kwam op naam van Leon 't Hart. De Schiedamse twee deklasser heeft lang op de ti tel moeten wachten. Als één van de oudste dubs van Ne derland. heeft het een. moeilij ke periode achter "^e rug. Twee jaar terug bestond het grootste deel van de jeugd nog maar uit 56 leden. Thans is, met de verhuizing naar „Thurfede" voor de deur, het bestand zo'n 90 leden. Het heeft er echter alle schijn van dat het vertrek naar sportpark Thurlede nog wel even op zich zal laten wach. ten. Vooral nu het dagelijks bestuur van de Schiedamse Sportraad nog steeds geen be slissing heeft genomen over de nieuw aan te leggen ver harde velden voor D WS. ODI zou in dat sportpark een plaats krijgen met een eigen veld en nieuw te bouwen clubgebouw. ODI, dat volgend seizoen in de eerste klasse speelt, weet verder nog niet of trainer Bemoan blijft. 0 De Hollandiaan zoekt scheidsrechters, die zo'n veer tig wedstrijden moeten flui ten in het handbal toernooi voor de schooljeugd uit de Holywijk. Men kan zich opge ven bij Caria Philippa. Speel- datum is 16 mei. 0 De opening van het zwem (buiten) seizoen is traditioneel weer in Schiedam. Morgen met de top van Nederland in bad Groenoord om de zg, Groenoord-bokalen.. 0 Bad Groenoord staat deze zomer nog meer in de belang stelling. Tussen 27 en 31 au gustus vindt er de zwemvier- daagse plaats en op 7 en 8 september een nacht zwem- marathon. De organisatie van dat laatste evenement is in handen van de Schiedamse Beddings Brigade. 0 Bij de voetbalvereniging MVV27 is een supportersclub opgericht Het voorlopige be stuur bestaat uit de ""heren Koomeef, Van Uffelen, Van der Meer, Brandse en Van Buuren. Eén van de doelstel lingen is de zaterdagclub fi nancieel te steunen door mid delvan acties. Bij deze Maaslandse vier deklasser wordt er maandag 28 mei weer In het openbaar vergaderd. Alle bestuursleden zijn herkiesbaar. Zelfs is er een voorstel om dat college uit te breiden tot acht man. De bijeenkomst is in het clubgebouw aan de Doel- straat vanaf 20.30 uur. 0 De leden van Sunlight kunnen kiezen uit de volgen de ingezonden namen voor een nieuwe naam van de club. Dat zijn: w Delta, DSS (Door Samenwerking Sterk). De Maasvogels, Minerva, S?- turnus, SVH (Steeds Hoger Vlaardingen). Sporting en VDS (Vrienden Door Sport). Deze namen zijn na een selec tie overgebleven en hebben de goedkeuring van de KNVB en de RVB. In verband met de moeilijke situatie van Sun light blijven alle bestuursle den aan. Alleen het bestuurs lid voor de dames, C. Mooy, stopt ermee. 0 Het bezoek aan het Kolpa- bad gaf vorig jaar een lichte stijging te zien, van 297.784 in 1977 naar 321.617 zwem mers. In vergelijking met 1955, toen het bad werd geo pend, een groot verschil, toen 580.139. 0 Het bestuur van Fortuna heeft het dagelijks bestuur van de VRSH ervan in kennis gesteld, dat FC Vlaardingen (wederom) een achterstand in betaling heeft aan hoofdhuur der Fortuna. Fortuna gaf bij deze gelegenheid verder de FC de schuld dat zij de groenstrook nabij het tweede veld had kapot getraind. Dat ook de selectie van Fortuna zelf dat verwijt kan worden gemaakt, daar werd niet over gerept. 0 VZC weet waar bet aan. toe is. Bij slecht weer kan het op maandag- en vrijdag morgen geen gebruik maken van het middenbad (in ver band met stofzuigen) en bij grote drukte is het niet altijd mogelijk dat er, twee banen niet altijd kunnen worden toegezegd. Het wordt nu ein delijk wel eens tijd dat het Kolpabad overkapt moet worden. De Vlaardingse zwemclubs schreeuwen nog steeds om ruimte. Schiedam Bij de handbal vereniging DWS treedt voor zitter Leo de Vries af. En met hem de bestuursleden Gerard Gommel en Henny Grandazzi. Daarom moeten er op de algemene ledenvergade- ring op dinsdag 29 mei drie nieuwe bestuursleden worden gekozen. Kandidaten daar voor kunnen zich aanmelden bij secretaresse mevrouw R- Könemann. De bijeenkomst is in de bovenzaal van de Mai^ griethal en begint om 19.45 uur. Leo de Vries...weg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6