SPORT SVV schakelt op tijd over: 4-1 Krachttoer van FC Vlaardingen De Hollandiaan stelt feest nog even uit Schiedammers scoren aan de lopende band DHS scherpte ontbreekt GELIJK Fortuna Iaat wakker DP*"" - Jeugd SVV kansloos Hermes DVS: belangrijke punten FSC in paniek na gelijkmaker Gardeslen Schiedam weer in zorgen Excelsior '20; sportieve plicht Zes spelers geen contract Rob Maat sterk in de counter SFC experimen teert MAANDAG 14 MEI 1979 SC/VD/WW 5 ii'J.'.MÉM Schiedam Precies op tijd verlegde SVV het accent: het slaapverwekkend voetbal naar een periode van uiterste concentratie. Het gevolg was via 1-0 (na een halfuur Dick Hoogmoed zeer slim) een uitstapje naar 4-1. En dat allemaal te gen Helmond Sport, dat bij de minste pressie achter in paniek raakte. Aanvoerde Ad de Wert gaf regelmatig het voorbeeld hoe men de Schie dammers vrije toegang kon bieden. Bovendien was van enige organisatie geen sprake. Het heeft er alle schijn van dat SW aardig op weg is naar de vierde periode, maar daar wilde Pim Visser niets van horen. „Er wordt zelfs niet over gesproken. Eerst moeten we zien van FC Gro ningen (woensdagavond uit) te winnen. Pas na vijf wedstrij den kan je een tussenbalans opmaken", 't Is in ieder geval Na een uitstekende combina- tie met Cor Peitsman zorgt Aad van der Vlist (m) voor 4-1. opvallend, dat SW de laatste fase van deze competitie bij zonder slagvaardig is in net afronden van de acties. Niet m de laatste plaats eist Cor Peitsman (nu al dertien) daarbij zijn deel op. De aan vallen lopen over het alge meen veelal via ,.De Peits", meer dan over de vleugels, waar, althans gistermiddag. Cock de Zwart en Adrie Nan- lohy, weinig overtuigend ac teerden. Voor rust was het trouwens over de hele linie erg sfeerloos. Helmond Sport, dat met drie man aanviel mocht alle initiatieven ont plooien die er waren. Het had toen al een waar schuwing moeten zijn, dat Cor Peitsman met twee vlijm scherpe kopballen zichtbaar verwarring had weten te stichten bij de Brabanders. En met in de laatste plaats met behulp van het geklungel door Bas van den Berg van laatste man De Wert. Het duurde precies 33 minuten eer Dick Hoogmeod, de laat ste tijd een verdienstelijk cen trumverdediger, genoeg had van de Helmonders en uit een korte pass van Bart Kreft Slim uithaalde: 1-0. „Bekeken", reageerde Pim Visser, waarmee hij de waar de van Hoogmoed prijsde. Het leidde wel tot een serie hoekschoppen van Brabantse makelij, maar toen Bart Kreft zelf (die de laatste vier wedstrijden opvalt door uit gekookte passes, zich goed aanbiedt, en ook nog scoort) voor 2-0 zorgde uit een door- gekopte bal van „De Peits", was het gebeurd. Burhenne rende daarna nog wel langs Dick Hoogmoed en Ruud van Dijk om Van Melis te laten nchten, maar via de binnenkant van de paal bleef de bal op de lijn liggen. Cor Peitsman kopte nummer dne in, uit een hoge voorzet van Adne Nanlohy, maar de spanning kwam weer even te rug toen doelman Bas van Noortwijk geen hand uitstak op de vnje trap van Ribbe- nnk: 3-1. Tussen de bedrijven door had Van Melis geel ge kregen van Klinkers en de 750 toeschouwers een warm applaus over gehad voor Jos Zoetmulder, die vanuit het achterveld een geweldige solo ondernam, maar voor doel man Wiilemse overchoot. Om aan alle illusies een einde te maken kanjerde Aad van der Vlist nummer vier m, uit een knappe één-twee combi natie met Cor Peitsman. Cor- ne Huigen draafde daarna nog op voor Bart Kreft, ter wijl Wsm Mulder m de rust al had moeten afzien (liesblessu re) en daarvoor John Munmk mocht invallen. IJmufden Het betaalde jeugdelftal van SVV heeft uit tegen Telstar weinig in de melk te brokkelen gehad. Na de 1—0 ruststand, werd het team van Jan van de Velden in de tweede helft kansloos naar een 3—0 nederlaag ge speeld. Schiedam Hermes DVS heeft een regelmatige 0— 2 overwinning behaald op Roodenburg. In de roet bet oog op degradatie voor beide elftallen be langrijke wedstrijd speel den de Schiedammers in de eerste helft sterker, hetgeen na een half uur in een goede kans voor Rob van Vooren resul teerde, toen een pass van Frans Schaap hem in gunstige positie bracht. Hij passeerde de snel uit lopende doelman, maar de bal verdween aan de verkeerde kant van het doel. Rob van Vooren creëerde 2elf de volgende kans. Hij zette goed door toen een Ls'.dse verdediger op de bal lag en scoorde vervol gens zelf. Ook na rust kwamen er kansen voor de Schiedammers. Zo had Jeroen Rovers pech met zijn fraaie lob, die op de lat belandde. Piet Klepke had in de tiende minuut meer suc ces, toen hij met zijn Ka kebeen vanuit een moei lijke hoek schoot: 0—2. Roodenburg werd in de tweede helft gevaarlijk met een serie kopballen, maar kon mede door het goede werk van doelman Tino Huïskens de achter stand niet verkleinen, zo dat Hermes DVS met een verdiende 0—2 zege en twee belangnjke punten naar huis ging. Sittard Nauwelijks meer dan 48 uur rust leverde FC Vlaardingen een kracht- prestatie, I—I bij Fortuna SC. Zo op het eerste gezicht onderschatting van de Limburgers, maar realiteit was, dat FC Vlaardingen er met goed voetbal in slaagde het middenveld van FSC uit te schakelen. „Voor het eerst deze competi tie", aldus een overgelukkige Theo Lase- roms, die zijn spelers persoonlijk be dankte, „zijn we erin geslaagd een ploeg onze wil op te leggen. En dat nog wel Fortuna Sc, dat volop in de race zit voorde titel". FC Vlaardingen deed dat allemaal uit een zeer geconcentreerde houding. Wim Tijl als spreekbuis: „Niemand kende angst. Voorheen was iedereen blij. juist tegen een club als FSC, de ballen snel te kunnen afgeven, nu waren er 2elfs perio den dat wij de strijd konden dicteren". Dit tot groot ongenoegen van Joop Cas- temiller, die steeds meer zijn ploeg ziet wegzakken. Afgelopen donderdagavond zag hij nog FC Vlaardingen met 1—1 ge lijk spelen tegen Helmond Sport, en moet stellig gedacht hebben dat de FC aan kracht had ingeboet. Maar niets daarvan'. Hij: „Als de Vlaardingers de bal hadden verspeeld, was er toch dié inzet het leer weer te pakken. Het is een speelwijze die ons hoofdbrekens kost. Tegen SC Cambuur. SW en SC Amers foort gingen we er ook al mee het schip in". Dat Fortuna SC daarom geen alternatief kon bedenken, mag op zijn minst vreemd genoemd worden. Alle acties wa ren gericht op Rob Hutting, de kilometer vretende middenvelder, die een hard schot in zijn benen heeft. Hij schoot eén door Bas van den Berg keer voorlangs en onhoudbaar voor doel man Toon Eggers, voor de rest werd hij aangepakt door de uitblinkers Frans Stans en René Duyster, waarvoor op de tribune belangstelling uit Belgié was. Pas na een half uur waagde Joop van Daele zich wat naar voren, maar van die dreiging ging helemaal niets uit Enerzijds omdat het zonder de Rotter dammer achter geen organisatie is, maar ook omdat hij zélf geen combina tie meer aan gaat. Hoewel Fortuna SC in het begin overheerste, en dat met kopballen van Hans Engbersen bewees (één keer moest De Ruyter op de doel lijn redden), schrok de Limburgse ploeg van twee harde kopballen van Wim Koevermans, d ie rakelings over gingen. Tiny Ruys werd na een half uur aange pakt door Bep de Ruyter wat geel in hield, maar voor de rest hield FC Vlaar dingen aardig stand. Een doorgekopte bal van Tmy Ruys na rust naar Hans Engbersen was te veel voor Toon Eggers (1—0) maar daarna ging FC Vlaardingen pas voetballen. In de 22ste minuut lever de Rudofo Gardeslen een perfecte kop bal af uit een hoekschop (1—I) en toen was elke Limburgers in paniek. Koevermans. die zich bij FC Vlaardingen kan ontwikkelen tot een sterke spits, zag zijn schuiver vlak langs de verkeerde" kant van de paal schuiven, terwijl hij in de defensie de bal een keer afhandig maakte van Hans Engbersen die alleen voor Eggers stond. De beheerste wijze waarop de defensie van de Vlaardingers en het middenveld elkaar de ballen toeschoof maakte FSC helemaal van streek. De Limburgers kwamen niet verder dan een schot van Engbersen (over) en een kogel van Hut ting (voorlangs). Laseroms: „We zijn al vier wedstrijden ongeslagen. Voor ons begint de competitie nu pas. Den Haag HMSH heeft zijn sportieve plicht ge daan en Schiedam met een nederlaag van 4I naai huis gestuurd. De uitslag zou doen denken dat de thuisclub veruit de meerdere zou zijn ge weest. Niets is minder waar. De Hagenaars za gen echter kans om doel punten te maken en Schiedam niet. Vooral voor de rust heeft Schiedam kansen gehad. Één werd er slechts in een doelpunt omgezet. Een voorzet van Ton Ver- wey werd door Nico van Huèt met een kopbal in het doel gewerkt: 0—1. Joop Krommenhoek, Bram Scholte, Rob Beu kers en Nico Huet kregen voldoende gelegenheid op een doelpunt, maar keer op keer faalden zij. In de laatste seconde van de eerste helft profiteerde de thuisclub van een dek- kmgsfout om tot 1—1 te komen. In de tweede helft werd een fout van Bram Scholte afgestraft 2—1, waarna de thuisclub sim pel kon uit lopen naar 4— 1. Nol Roozen. tweede tref fer. Ilpendam DHS heeft de uitwedstrijd tegen Ilpendam simpel met 3—2 verloren, om dat het weigerde de geboden kansen te verzilveren. In de eerste helft had het team van Rob Jacobs, dat weer met vier en soms zelfs vijf aan vallers acteerde, alle kans om Ilpendam op een beslis sende achterstand te zetten, maar Ronald Dijkstra, Karei Doesburg, Herman van Gogh en zelfs Piet Roozen faalden in de afwerking. Twee minu ten voor de rust kreeg DHS zelfs de nare surprise te ver werken, dat de thuisploeg, die middels Joop Los al een maal de paal had geraakt, met een schitterende uitval wel het net wist te vinden; 1—0. Een ongelukkig moment in de Schiedamse defensie (Hennie Sla schoot de bal tegen de hak van Jan Kerkhof aan) zorgde er zelfs kort na de hervatting voor dat Ilpendam tegen alle verhoudingen m met 2—0 de leiding nam. Bin nen vijf nunuten wist Piet Roozen de spanning weer wat terug te brengen, want zijn wat gelukkige kopbal eindig de in het Noordhollandse net: 2—1. De Schiedammers, die daarna weer in de aanval gin gen, kregen na twintig minu ten opnieuw een tegenslag te verwerken, toen Ilpendam uit een vnje trap 3—1 aanteken de. Zeven minuten voor tijd was het Nol Roozen die een. terugspeelbal onderschepte en" weer de spanning terugbracht (3—2), maar ondanks de mo gelijkheden voor Nol Roozen en Ronald Dijkstra m de laat ste vjjf minuten, bleef DHS met een nederlaag zitten. ipen Haag Excelsior *20 ineeft met twee debutanten in fe Ploeg zijn sportieve plicht ftaaan en Postalia met 3—0 verslagen, waardoor de Hage- na*rs degraderen. Zonder de feblesseerde Van der Hoeven Jack Huët en de geschor te Fred Clareys was Posta- geen partij voor bet op «Ie linies oppermachtige Ex celsior '20. Leo Eukkers en Gé Kreïs- scher waren de nieuwe aan vallers. Later kwamen daar nog bij de wisselspelers. Ruud Kroon en Hans van {hnsterdam, beide jeugdspe lers. Voor de rust was het matig tempoloos duel. In de tweede helft werd dat *el anders. Excelsior '20 leg- de zijn wil op en dat resul- terde in drie treffers. Kees Schouwenberg scoorde met kopbal 0—1. Hans Heijs- ter (na een lange solo) zorgde voor 0—2 en doelman Jan van Veen bepaalde uil een M'afschop de eindstand op Ij-- V Vlaardingen Het betaalde jeugdelftal van FC Vlaardin gen is tegen het zwakke team van FC Dordrecht niet ver der gekomen dan een I—1 ge lijkspel. Bij de rust hadden de Vlaardingers zelfs een 0— 1 achterstand, maar na de hervatting zorgde Joop Mo lendijk, die later ook nog eens de lat raakte, voor de gelijkmaker: 1—1. Schiedam SVV heeft zes spelers ervan in kennis ge steld, dat zij geen contract meer krijgen aangeboden. Dat zijn: Cock de Zwart, Corrie Huigen, Fred Meerhof, Johnnie Oorver, Bart Kreft en doelman Eddie van der Most Het aantal spelers dat wél een contract aangeboden heeft gekregen, is dertien plus Gijsbert van der VFey- den, een speler uit het jeug delftal. Secretaris Cor de Vries schat dat et aantal nieuwe cen tre - spelers tussen 15 en 17 zal bedragen. De rest zal wor den aangevuld met amateurs. Waarvan al een groot deel in het jeugdelftal speelt. Om nieuwe spelers aan te trekken bezoekt trainer Pim Visser zelf sinds kort een aantal wedstrijden in de amateursec- tor. „Vanzelfsprekend", zegt hij, „zijn dat geen hoofdklassers, die zijn voor ons onbetaal baar". De spelers die wél voor een contract xn aanmer king komen, hebben intussen een aanbieding gehad volgens de nieuwe richtlijnen. Dat be tekent dat de club gebonden is aan de nieuwe CAO, dat onlangs voor betaalde voet ballers tot stand is gekomen. door Emile Schelvis Vlaardingen De vreugde bij de uitgeputte spelers van De Hollandiaan, die de 10 overwinning op PDK nadruk kelijk vierden, kon nog niet overgaan in extase. Immers, door de overige uitslagen bleek dat Hollandiaan uit de twee volgende wedstrijden (Woerden uit en Waddinxveen thuis) nog één punt nodig heeft Waardoor het kampi oensfeest in ieder geval één week moet worden uitgesteld. „Het kan niet meer mis, we hebben al een beslissingswed strijd in onze zak", juichtte Hollandiaan-trainer Hans Re- nirie, die zijn ploeg in het veld door PDK regelmatig voorbij gestreefd zag worden. Maar toch door een sublieme goal van Rob Maat de volle buit binnenhaalde. De Hollandiaan, dat nu vier punten voorsprong heeft, heeft keihard voor de zege moeten werken, want het technisch iets betere PDK gaf zich met 2onder slag of stool over. De combinaties van de Hagenaars, die soms over veel te veel schijven liepen, bracht de Vlaardingse verde diging regelmatig in paniek Bert Groen, de absolute uit blinker in de ploeg van Hans Renirie, hield de snelle en vooral keiharde spitsen John Bakhuis en Arie van de Lee op alle mogelijke manieren van scoren af. Eenmaal moest zelfs de paal Bert Groen te hulp komen bij een schot van Theo Hogendijk, maar het houtwerk bracht redding. Door het constante opdringen van PDK kreeg ook De Hol landiaan in de eerste helft mogelijkheden. Vooral Rob Maat onderscheidde zich in positief opzicht door zijn snel heid en het daaruit onstane gevaar volledig m dienst van het elftal te stellen. De ge vaarlijke acties, die naast een afgekeurde goal van Henk Boomsma niets opleverden,, kwamen dan ook vooral via Ben Floridas. Zijn slimme kopbal en keihard schot op De Hollandiaan.noq éèn punt... 3 slag van rust werden schitte rend onschadelijk gemaakt door de eveneens goed op dreef zijnde PDK-doelman Hans van Assendelft. Het zonnetje, dat ook de tweede helft nog volop scheen, had de energie van de Vlaardingers dusdanig aangetast, dat PDK een vloedgolf van aanvallen mocht onketenen. Hans Reni rie; „Wij gokten op de coun ter met onze snelle mensen. Daarbij hadden we geleerd, dat als je een team als PDK de ruimte geeft, je aan alle kanten voorbij gelopen wordt". Het hooghartige PDK, dat le gio goede aanvallen knullig afrondde, kreeg dan ook lik op stuk, toen Eob Maat in de twintigste minuut na een uit val kon scoren. Peet van de Waal stoorde goed en tikte de bal breed op Rob Maat, die het Jeer even opwipte om ver volgens schitterend laag uit te halen: I—0. Het „arme" De Hollandiaan, dat de uitgebluste Peet van de Waal wisselde voor Fred Moerman, kreeg het nog zwaarder. Beide teams gooi den er nog een schepje bo venop, maar puffend en steu nend hield de Hollandxaan-de- fensie, met de fiere goalie Bert Groen aan het hoofd, stand. Lucky Hollandiaan? Hans Renirie wilde er niets van weten* „We hebben dit seizoen nog niets cadeau ge kregen. Deze afdeling is toe vallig wel zwaarder dan waar VFC, Fortuna en Martinit in zitten". Vlaardingen Een hard werkend In degradatienood verkerend EDS heeft Fortuna de beide punten afhandig ge maakt middels een overwin ning van 2—3. Voor de rust al moest EDS zich beperken tot counters en uit één daar van werd het door Rob Wee- da 0-1. In de tweede helft speelde Fortuna toch wet beter, maar ondanks dat werd voor EDS de voorsprong toch vergroot. Victor Mion kreeg de bal zo ongelukkig tegen de voet, dat het leer in zijn eigen doel verdween: 0—2. Het werd zelfs nog 0—3 uit een vnje trap van Ties van Dutten. Toen pas met nog een paar minuten te spelen werd Fortuna wakker. Er volgde een hevig offensief en hel was daaruit Aad Biesheu vel die het eerste tegendoel punt scoorde. En kort daarna bracht Mar Visser zijn club terug tot 2—3. Verder liet EDS het niet komen, waar door het een stap deed tot behoud van het derde klasser- schap. Pijnacker OIJveo en SFC zijn veilig, dus werd er ge speeld omdat de competitie nu eenmaal zijn beloop moet hebben. Daarom misschien ook wat veranderingen bij SFC. Zo was Rob Weeda, normaal laatste man, opge schoven naar het middenveld. Dirk de Nijs stond laatste man en verdediger Martin Smits mocht het in de aanval proberen. De eerste helft werd afgeslo ten met een 01 voorsprong voor SFC. Het doelpunt kwam van de voet. van Rob Weeda. In de tweede helft kwam de gelijkmaker toen een hard schot door Ed van Dillen zodanig van richting werd veranderd dat doelman Rob Korpel geen schijn van kans kreeg. Al met ai een leuk duel, dat door beide teams als een nuttige oefen wedstrijd werd gezien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5