SPORT: „Schiedam" wil Amerikaans honkbalveld SVV gehandicapt naar Groningen mm Leo van Oosten toch onder het mes "t:rgTóch zes tennisbanen voor Evergreen Sport-rolstoelen voor gehandicapten Harry Reijngoud: „Na vertrek GSS ook softbalaccommodatie" Hoge scores zaal voetbalkampioenschap wËÉÊÊÊmWÊÈËÈ WËmm mm-WÊÊ Vergadering Sportraad uitgesteld Geitje voor Thor Cross uitslagen WOENSDAG 16 MEI 1979 VD/SCAVW*.. - W?mm Harry Reiin- „Schie- lam een ve re in de breedte." Schiedam „Als je verha len over Schiedam hoort, heb je altijd het idee dat bïj ons alles mogelijk is en dat we barsten van het geld. In de drie jaar dat ik bïj Schiedam actief ben, heb ik ontdekt waarin het succes van een omnivereni- ging ligt. Voor elke klus is er namelijk wel iemand te vinden. Het mooiste voor beeld is het nieuwe score bord, dat normaal 10 a 20 mille kost, maar dat Schie dam via zijn relaties voor 2000 gulden heeft kunnen realiseren." Aan het woord is Harry Reijngoud, voorzitter van de afdeling zomer sport van Schiedam, die zelf nog honkbalt, afgevaardigde in het hoofdbestuur is, lid van de sport- raad is en werkzaam als verkoo pleider bij een automobielbedrijf, Een man die ondanks een druk maatschappelijk bestaan nog tijd weet te vinden voor Schiedam. Hij. ..Ik kan het allemaal nog best com bineren Dat is trouwens ook de reden waarom Schiedam in be stuurlijk opzicht zo goed draait. We hebben veel bestuursleden die allemaal een eigen taak hebben." Harry Reijngoud lachend: „Bij de bond vragen ze zich wei eens af waarom Schiedam bij het honkbal nog steeds méör tweede klasse speelt. Met zoveel actieve leden, ongeveer 160. Wij zijn echter een vereniging in de breedte. Onze tweede teams, van zowel honkbal als dames en heren softbal, spelen in de hoogste klassen. Als wij met honkbal eerste klasse zouden gaan spelen, moeten we spelers gaan ronselen en gaan betalen. Dat heb ben wij er niet voor over. Ik wil wél mei dit huidige team een jaar tje in de eerste klasse mee draaien." Relaties Schiedam beeft aan het begin van dit seizoen kunnen profiteren van de leegloop bij SC Holy. Haro* Reijngoud ineens fel: „Maar dat is geen ronselen. Cas Oosterveer, die ik nog ken uit mijn periode van SCR, is uit zichzelf gekomen, en Wil fried Salomons, die ook al bij SCR speelde, zit in militaire dienst en zocht een club die op dinsdag- en vrijdagavond trainde. Voor Gerard de Graaf en Cees de Knegt, die nu in Libanon zitten, bestond die regeling al. Via rela ties hebben we het zo kunnen ver sieren, dat de kazerne-commandan ten dc spelers op tijd laten gaan om te kunnen trainen." „We hebben ook een commissie van goede diensten, met mensen zoals Ab Stijl waarop je altijd een beroep kunt doen." Om het honk en softbal onder de jeugd te propageren, gaat Schie dam du seizoen nog met mede werking van de Schiedamse Sport raad de wijken in om het zg. peanut bal te demonstreren. Harry Reijngoud, de linksvelder in het eerste team van Schiedam, daar over: „Van 0112e zomersportcom missie (Ada en John Reijmer, Diny de Gids, Gerda Krabbendam, Jan Heetkamp, Leen de Gids, ome Jo Ebben, Toon Buurman. Harry Reijngoud en Cees Bolj neemt de laatste speciaal de groep van vijf tot en met tien jaar onder zijn hoede. We hopen de Schiedamse jeugd enthousiast te maken." Uiteraard zijn er bij Schiedam ook zaken die veel te wensen over la ten, Harry Reijngoud: „De accom- door Emile Schelvis modatie bijvoorbeeld. Het mooiste zou zijn, dat, wanneer GSS straks weg is, wij op die plaats een echt softbalveld kunnen aanleggen. Het derde voetbalveld zou daar niet eens onder hoeven te leiden. We hebben al uitgemeten dat dat veld aan dejuermen van de KNVB kan blijven voldoen. Wat het honkbal veld betreft blijven we nog in de knoei zitten. De doelen moeten er eerst worden uitgehaald en ga 20 maar door, Ik geloof dat voet- en honkballers, waarvan de laatste groep meer betrokken is bij de problemen, elkaar weinig liggen. Behalve natuurlijk op het bestuur lijke vlak." Harry Reijngoud tot slot: „Ook al wordt er gesuggereerd dat we naar „Woudhoek" zouden moeten ver huizen, wij gaan nooit uit „Harga" weg. We willen gewoon op dit com plex blijven functioneren in het so ciale gebeuren dat een omnivereni- ging als Schiedam te bieden heeft. Het voorstel aan de SRSR is dan ook geweest mede door het feit dal de Nederlandse Sport Federa tie cmniverenigingen propageert een Amerikaans honkbalveld bij ons aan te leggen. Evenals bij SC Holy in Vlaardingen het geval is. Dat zou ideaal zijn. 'Schiedam/VIaardingen Met een enigszins zorgelijk gezicht somt Pim Visser de blessures op. „Na Wim ae Haan en Wim Mulder en de onzekerheid over Jan den Tuinder heeft zich daar ook Adrie Nanlohy bijgevoegd, die van zijn huisarts {slijm op de borst) beslist mag spelen. En dat allemaal voor het be langrijke duel tegen FC Gro ningen, dat vanavond voor de deur staat Ik mag blij zijn, "aldus Visser, „dat ik met elf man naar Groningen kan, omdat verder Fred Meerhof en Eddy van der Most van hun werkgever geen vrij krijgen". En met een zekere berusting tn zijn stem: „Dat hebben we allemaal aan Jan Huybregts, de competitieleider van de KNVB, te danken. Hij moest zonodig SW midweeks tegen FC Groningen laten spelen. Enkele weken geleden zijn we ook al naar Veendam ge weest. Datzelfde Veendam reist morgenavond zelfs naar FC Vlaardingen". Gekscherend: „Ik ben zelfs van plan een rapportje in te sturen, waarm onder andere staat, dat de spelers bij" die verre uitwedstrijden niet eens meer tijd hebben om te eten". Een kleine hoop heeft Pim Visser nog in het meespelen van Wim Mulder, die zondag tegen Helmond Sport weer last kreeg van een liesblessu- SYV slaat samen met 'FC Groningen bovenaan de lijst voor de vierde periodetitei De Schiedammers met vijf uit drie, maar de concurrentie is moordend. En met in het ach terhoofd de gedachte, dat SW zondag naar Telstar moet en volgende week woensdag Excelsior ontvangt. Vlaardingen FC Vlaardingen, dat tot dus ver drie punten uit drie ont moetingen verzamelde, heeft morgenavond pas een goede kans van Veendam te winnen, „Wanneer we zondag thuis ook nog eens van Heracles winnen", aldus Laseroms, „zijn we weer helemaal bij. De 1—1 bij FSC heeft de ploeg mentaal een kick gege ven. En het feit, dat FC Vlaardingen vier wedstrijden ongeslagen is, wil de selectie laten volgen door een vijfde. De ontmoeting aan de Mara- thonweg begint om 19 uur. Schiedam De openbare vergadering van de Schie damse Raad voor Sport en Recreatie \-oor vanavond is uitgesteld. Dit omdat er te weinig belangrijke agenda punten zijn. Maassluis De actie "laat ze rollen", die in Maassluis veel belangstelling heeft, beleefde een hoogtepunt met de uitreiking van de sport-rolstoelen aan drie gehandicapte sporters. De drie sportmensen, die met begeleider Wim de Heer en initiatiefnemer Fokke Ab bas aanwezig waren in de aula van de Kon. Juliana scholengemeenschap, wer den toegesproken door de heer Langras, waarnemend directeur van deze school en de heer Lens, gymna stiekleraar. De laatste gaf een uiteenzetting hoeveel moeite het heeft gekost alle problemen op te los sen. Uiteindelijk is het er toch van gekomen na geza menlijke inspanning. Leer lingen, ouders en personeel \'an de Koningin Juliana scholengemeenschap hiel den december vorig jaar een fancy-fair, die 3300 gulden opleverde. Dc stoe len zijn bestemd voor Chris van Eymeren, Aad Moerman en mevrouw Du Cha tinier. Nanlohy ...ziek.... Schiedam - In de tweede ronde om de Schiedamse zaalvoetbalbeker kwam Groe- noord tegen HBSS tot de grootste uitslag: 8—5. Marti ni t kwam tot een 5—4} over winning tegen SFC. Demos en GTN deelden met 5—5 en DCMR won met 52 van Schiedamse Boys. In verband met de hoge temperatuur, was de belangstelling voor de tweede ronde iets minder. Volgende week maandag zijn de poule-winnaars bekend en dpi 25 mei zijn in de Margrie- thai de finales. De uitslagen: Excelsior '20^- PPSC l—0. HBSS—Groenoord 5—8. OACN Boys-B FC 1-0, WK-DHS 2-1. DCMR— Schiedamse Boys 5—2, SPSV-FCN '66 1-1. SFC— Martinit 0—5, WF—DR2 5—1, SW—Schiedam 2—3, De mos—GTB 5—5, Ursus SVDPQ 4-1, GSS—Hermes DVS 1—3. Dick van der Meer, de doelman van WF, tóp een sportblessure op en moest zich onder doktersbehandeling stellen in het ziekenhuis. Vlaardingen Een nieuw onderzoek in een ziekenhuis in Hilversum heeft uitgewezen, dat judoka Leo van Oosten zal moeten worden geopereerd aan zin rechter knie. De Vlaardinger verdraaide tijdens selectiewed strijden in Harderijk dit jaar zijn knie, die men aan vankelijk via rust wilde laten genezen. Nu dit met is feiukt is operatief ingrijpen noodzakelijk geworden, aar ae menie us aan de binnenkant en de kruisbanden beschadigd zijn. De operatie wordt pas in juli uitgevoerd, omdat dr. Her- mans niet eerder tijd heeft Daarna zal Leo van Oosten zes weken in het gips moeten, waarna de knie nog eens zes weken in een beugel gaat Voor de Vlaardinger is judo Leo van Oosten.verloren. met het oog op de Europese kampioenschappen deze maand in Brussel en de we reldkampioenschappen in de cember in Madrid een verlo ren jaar. Ook de voorberei ding voor de Olympische Spe** len. volgend jaar in Moskou,' is daardoor in de knel geko men. Schiedam De gymnastiek vereniging Thor heeft van „Turners vreugde", een club uit het Belgische Wilrijk, een geitje ontvangen. Het beest, dat in januari is geboren, kreeg de Schiedamse club ter gelegenheid van het 75-jatig bestaan. "Voorzitter Van Oud- heusden van Thor nam het zaterdag bij verrassing in ontvangst en schonk zijn Bel gische collega een herinne ringsvaantje. Alle deelne mers, die deelnamen aan de jnbileumdag van Thor, kre gen verder een lint mee naar huis. Het geitje is onderge bracht in de kinderboerderij van het Prinses Beatrix park. In de recreatiedag was onder meer opgenomen een puzzel- tocht voor de jeugd, een wandeltocht en een bezoek aan de molens. Maassluis Het beert er alle schijn van. dat er in de Steendijkpolder toch zes ten nisbanen kunnen worden aan gelegd, wanneer ten minste de lokatie iets anders is. Zoals bekend komen op deze grond nabij het sportcomplex Steendijkpolder ook nog een tennisbal en elnhruïmte voor Evergreen. Voorwaarde om te bouwen is echter, dat het provinciaal bestuur van Zuid-Holland de gewijzigde plannen zal moeten goedkeu- Wanneer de gemeente tot overeenstemming komt met de provincie, is de kans groot, dat in september of ok tober van dit jaar met de bouw van de tennisbal kan worden begonnen. Bij nor maal winterweer is de accom modatie 1 mei 1980 klaar. Het ligt verder in de bedoe ling om in het najaar met het grondwerk te beginnen voor Ook hier wordt aan 1 mei ge dacht wanneer er een balletje kan worden geslagen. Door de abnormale slechte weers omstandigheden is men nog steeds niet begonnen om op de nieuwe hockeyvelden gras te zaaien. Dat houdt nu al in, dat Evergreen gedwongen is h»t «rof7i-.or» 1070I GO/) Merellaan te blijven spelen. Het complex aan de Merel laan krijgt wel in tegenstel ling tot andere jaren, een uit gebreider onderhoudsbeurt Wanneer alles volgens plan verloopt zal Evergreen pas in augustus 1980 van de nieuwe velden gebruik kunnen ma- G De volkstulndersvereni. ging Thurlede klaverjast vrij- dag tegen de voetballers van Demos. De opbrengst komt ten goede aan het bouwfonds V4u deze afdelingsclub, die onlangs een deel van zijp ac commodatie door brand zag verwoest Op de sluitingsavond - 8 juni - huldigt WF zijn kampi- oenen.Twee weken eerder, op 26 mei, is er weer de tra! dïtionele uitwisseling met NDSM uit Amsterdam. Bij Hermes DVS is er ge- constateert! dat er noga! wat werk aan de winkel Is. Om eens wat op te noemen: ter. ras voor het clubgebouw, het verplaatsen van de letters op* het toegangshek, de rolkooi, de verlichting van het bui- tenveld. het schilderwerk aan de tribunes, paden ophogen en de tegels van de staantri- bune egaliseren. Wie helpt? 0Omdat Weisscher, Dessens en Metzer gelijk zijn geëin digd in de tweede klasse in de stnjd om de Vlaardingse damtitel, is er een halve com. petitie nodig, Het korfbaltoemooi in Vlaardingen. dat op Konin- ginnedag moest worden afge- last, gaat dit jaar niet meer door. De competitie neemt nog zoveel zaterdagen in be- slag, dat het toernooi er niet in past. O Pollux houdt donderdag 24 mei (Hemelvaartsdag) een fa- milie-hockeydag. In de avond uren is er op het complex aan de Claudius CiviLislaah een grote huldiging van kampioenen, uitreiking van het Wamstekerstatuut en wor den er vlerken gegeten. Ook bestaat de mogelijkheid tot het kopen van obligaties voor het nieuwe complex in de Broekpolder, 0 Dezelfde hockeyclub houdt volgende maand twee alge mene ledenvergaderingen. De eerste is op 6 juni, waarin voornamelijk de statuten en het huishoudelijk reglement worden behandeld. De twee de, zaterdag 16 juni, gaat over de Broekpolder, verkie zing van het bestuur en de jaarverslagen. 0 Bij voldoende deelname laat De Hollandiaan zondag een extra bus rijden naar Woerden voor het kampioens duel. Men kan zich voor don derdag aanmelden bij M, Struijs, tel. 356529. Het ver trek is 13 uur vanaf het club gebouw tegen de kosten van vijf gulden. De jeugd mag gratis mee, maar moet zich wel opgeven. 0 Wanneer De Hollandiaan nu wel kampioen wordt Is er 's avonds in het clubgebouw een instuif vanaf 19.30 uur.' Tussen 18 uur en 19.30 uur is dc cantine evenwel gesloten om het personeel wat rust te gunnen. 0 Rudolfo Gardeslen, de lin kerspits van FC Vlaardingen, heeft alsnog een contract aan geboden gekregen. Eerder viel hij af, maar daar kwam het bestuur op terug. Het ziet er intussen naar uit dat Ronnie Schner voor het betaalde voetbal verloren is. Volgens de behandelende artsen mag hij in verband met een zware enkelblessure dit seizoen niet meer spelen. 0 Bij FC Vlaardingen gaat Ted flesling, die lange tikt door werkzaamheden geen tijd had om voor het keur korps uit te komen, niet ac- coord met het aangeboden contract. Krsto Mitrovie (32), de enige full-prof die FC Vlaardingen bezit, verkeerde' in de veronderstelling traW; fervrij te zijn, maar dit is' pas eind dit jaar. Hij wilde" daarom naar zijn Land terug keren. maar blijft misschien nog een seizoen. Mits bij bet' nieuwe contract tekent. 0 Wim van der Sloot, de cricketter van Hermes DVS,- is ook dit seizoen weer mana ger van het Nationale team Volgende week reist hij mee met Oranje naar Engeland voor deelname aan de wereld kampioenschappen. Het Ne derlands cricketelftal is in de voorronde ingedeeld bij Wa; les, Israel, Amerika en Sn Lanka. f. Schiedam De competltó races van de Autocrosscmb Schiedam leverde zoals ge woonlijk weer de nodige sok satie op. Eén van de coured" belandde In een sloot, terwij' één van zijn tegenstreven een koprol maakte. In de be slissende manche van de luchtgekoelde wagens werd G. Broekhoven uit Zeven? bergse hoek winnaar, 2. Dj Breevaart, Dordrecht; 3 (ge deeld) K. Blom, Rotterdam en P. Euser uit Zevenberg»?! boek. Watergekoelde wagens 1. P. Heinen, St Willibrort 2. Jan van Eeten, Monster; 3» Peter Gouderiaan uit Schie dam. Winnaar van de sterrfO- tnsnrbfO RwcVhovt».

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6