SPORT üees Hoogendam moet gedwongen afhaken Voor Spirit te veel van het goede i Ylaardingeii bij winst kampioen Vanavond strafzaak HiUeger sber g-T,S B Dames doen ervaring op Knieblessures velt laatste man MVV'27 De Ooievaars zevende Bedrijfstoemooi bij HVO .VRIJDAG 18 MEI 1979 Hans Campen naar TSB ODO: laatste kans Crossen voor Demos en OBK Excelsior'20 adopteert Nancy uit Columbia Cock de Zwart terug naar Hermes DVS SC/VD/WWS Vlaardinfen/Schledam Het district Schiedam van de KNBB beschikt sinds kort ook over vrou welijke biljarters. Zelfs namen zij al deel aan een tweekamp tegen het Rotterdamse Crescen do. Ook ai werd het een 148 nederlaag, de Vlaar- dingse dames deden veel ervaring op. De resultaten van de da mes, die onder de naam -*t Kroontje staan inge schreven. luiden als 'Volgt; t*. v.lUttem H, v. Hattwn G Droor C. V. Eencnnaam Wartueadini JC Sluimer Velden Jt; de Gier •4H v.d- Beemt 'a.T^.Lufabe I? 17 20—aj 17 1224—30 IC 924-20 12 7 30-30 14 5 3120 20 9»_|0 26 IS 29-30 IIII J£_3» 9 9 2622 19 19 32—32 I 125-32 Vlaardingen Op een buitengewone algemene ledenvergadering, deze week, heeft TSB besloten twee introducéleden te accepteren. Dit als gevolg van de mogelijkheid, die hét hoofdbestuur van de ROVS heeft gegeven. Het houdt onder meer in dat Hans Campen van FCN"66 overschrijving heeft aangevraagd naar de zalerdagclub, evenals Rob Gouka, doelman van het Al-elftal van Fortu- na- Ook Johan Fiers, spe ler van Fortuna, vroeg overschrijving aan naar TSB. Hans Campen is In de Schiedamse voetbalwe reld geen onbekende. Hij^ speelde voorheen in SVV. Cees Hoogendam goede sfeer.. Maasland Voor Cees Hoogendam is het voet ballen in een eerste elf tal definitief van de baan. De in Maasland wonende en het laatst voor Maasdijk spelende Hoogendam heeft té veel last van een on willige rechterknie. Al een paar jaar sukkelt hij daarmee. Alle be handelingen ten spijt heeft hij er veel last van ondervonden. Reden voor de 33-jarige Vlaardingen/Schiedam De korfballers zijn aan de laat ste lootjes toe van een com petitie met hindernissen- Vooral na de winterstop moesten vele wedstrijden door het slechte weer uitge steld worden. Dat niet alle velden onbescha digd uit de strenge winter te voorschijn gekomen zijn, heeft Spirit ondervonden. Het gevolg daarvan is, dat het morgenmiddag aan de derde competitiewedstrijd van deze week gaat beginnen. Een zeer zware opgave, maar een noodzakelijkheid opgelegd van de competitieleider. Al met a] een geforceerd ein de, waarbij van een eerbjk competitieverioop nauwelijks sprake is. Spirit staat in de komende wedstrijd tegenover De Kapellen. Een tegenstan der, die het moet kunnen overwinnen. De grootste vraag is, of het team voor de derde keer bin nen vijf dagen de nodige con centratie kan opbrengen. Van gebrek aan wedstrijdritme kan geen sprake meer 2ïjn, maar of het geen te grote be lasting is geweest, moet de wedstrijd tegen De Kapellen uitwijzen. Maassluis weet zieh door het verlies van NIO verzekerd van opnieuw een jaar tweede klasse. Op volle oorlogssterkte heeft het bewezen een waar- dige tweedeklasser te zijn. Maar in de laatste twee wed strijden heeft het de nodige verjonging doorgevoerd. Daar uit bïeek toch wel heel duide lijk het grote gat tussen het eerste en het tweede team. Ook in het komende duel te gen het sterke ADO zal men alle ïeilen bij moeten zetten om met ten onder te gaan. Ziet het kans om in de sterk ste formatie aan te treden, dan heeft het een kans. ODO doet krampachtige po gingen om nog een promotie plaats te veroveren. In Spijke- nisse zal men het in ieder ge val erg zwaar krijgen tegen Olympia. Zondag sluit Vlaardingen het seizoen af met de wedstrijd tegen Ten Donck. Een wed strijd met wat sentimenten, die daardoor het duel wat aanzien kunnen geven. Al lijkt Vlaardingen nauwe lijks gemotiveerd voor veel inspanning. Hoogendam het dan maar voor gezien te houden. Een gedwongen besluit, al heeft Cees Hoogendam het er moeilijk mee het kon takt te moeten loslaten. Als het daarom even kan wil hij straks, maar dan in een lager elftal, toch nog zijn partijtje meeblazen. Cees Hoogendam is dit sei zoen maar weinig aan de bak geweest in het eerste van Maasdijk. Tegen Barendrecht was hij er nog bij, en naar later zou blijken werd dat zijn laatste optreden. Op nieuw kreeg Hoogenboom, bijna altijd laatste man spe lend, teveel last van de rech terknie. Een blessure, die overigens niet zo maar op kwam. Hoo gendam: „De laatste twee jaar had ik er al last van, ei genlijk al tijdens de promotie met Maasdijk. Ik ben er over al mee geweest, maar alle be handelingen hielpen niet. Als ik tevèel inspanning met dat been verricht, komt er steeds weer vocht in". De laatste paar jaar had Hoo gendam dat al een keer of vier vijf meegemaakt „Het is dan moeilijk om steeds weer terug te komen, vooral als je 33 bent. Naast de groep moest ik dan apart trainen om er ook conditioneel weer bij te zijn. Misschien", zo overdenkt Cees Hoogendam gelaten, „was het zonder die lange winterstop nog redelijk gegaan. Na die lange stop- ging het echter helemaal fout". Conditie Na de barre winter heeft Cees Hoogendam niet meer gespeeld. Om weer op condi tie te komen zou hij de knie teveel moeten belasten, met de zekerheid opnieuw last te krijgen. „Als ik op m'n werk zwaarder werk moet doen, reageert die knie ook ai". Hoewel in Maasland wonend, speelde Hoogendam slechts één seizoen bij MW '27. Dat seizoen werd geen sukses en Schiedam Het rolstoel-basketbalteam van De Ooievaars heeft ondanks twee nederlagen in het Belgische Lokeren een zevende plaats behaald in de Europese competitie. In deze finale speelde de Schiedamse formatie tegen Antilope 2 en Keulen. In het eerste duel ging de strijd aardig gelijk op, maar uiteint delijk werd het een 39—31 nederlaag. Ook de ontmoeting tegen Keulen ging verloren en wel met 32—29. Schiedam De auto crossclub ACCS houdt zondag 10 juni een zg. prominentenrace op het terrein in de 's-Graven- Jandsepolder. In dit evenement gaan fractievoorzitters en wet houders uit Schiedam van start. Ieder betaalt 25 gulden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de verenigingen De mos en OBK, die kort ge leden hun accommodaties door brand zagen ver woest. De Schiedamse au tosport club roept tevens iedere Schiedammer op eens een ritje te wagen in speciaal daarvoor ge construeerde crosswagens. Het inschrijfgeld hiervoor bedraagt vijt gulden. Men kan deelnemen vanaf 11 uur. Inschrijvingen hier voor bij secretaris M. Saas, tel. 263575 en G. Hendriks, tel. 266946. ^Schiedam De 9-jarige Nancy Rosero uit Colum bia is geadopteerd door Excelsior'20. Dit als ge volg van een collecte die tijdens de Nachtmis met Kerstmis werd gehouden. Het meisje uit Zuid-Ame- rika is nu officieel lid van de Schiedamse club geworden. Zij is de oud ste dochter van een al leenstaande moeder en heeft nog twee zusjes van respectievelijk 4 en 5 jaar. Iedereen die een brief of een kaart aan Nancy wil sturen en wie wil dat niet kan dit doen via de kopy-bus in het clubbuis van Ex celsior'20. Voor vertaling in de Spaanse taal zal worden gezorgd. Dit ge weldige initiatief ver dient zeker op grote schaal navolging. Herman Hoogerboord en Eddy Seijmoer voor Vlaar dingen in de aanval tegen 's-Gravenzande. Op de schouders van de twee aan vallers rust morgen een zwa re taak. Hoogendam vertrok, hoewel zijn overschrijving te Iaat was, toch weer naar Maas dijk. „Ik vind het hier nu hartstikke gezellig", zegt hij over MW '27. „Maar toen ik bij MW kwam werd het elf. tal met 7 nieuwe spelers nog al gewijzigd, waardoor er met die sfeer was die ik verwacht te". Cees Hoogendam heeft dan ook veel meer tegen dan met MW '27 gespeeld, „Dat wa ren nooit de leukste wedstrij den. Omdat ik in Maasland woon en werk werd ik door deweeks al doodziek van alle opmerkingen. Als de wed strijd eenmaal bezig was, had ik het toch wel naar mijn zin". Veel deden MW '27 en Maasdijk nooit voor elkaar onder. Op derde klas niveau niet, en nu in de vierde klas ook nauwelijks. Nu Hoogendam uitgespeeld is, trekt de sfeer bij MVV hem toch wel aan. ,,A3s het even kan. wil ik er in een lager elftal gaan spelen". Vlaxrdingen/Schiedam Vlaardingen kan morgen bij een overwinning op Monster thuis de bloemen in ontvangst ne men. Hoekse Boys staat één punt achter en is met de thuis wedstrijd tegen HBSS voor de boeg echter nog niet uitge schakeld. Datzelfde geldt eigenlijk ook voor Monster, dat langzaam maar zeker omhoog is geslopen en dat bij winst op Vlaardin gen en een gelijkspel van de Hoekse Boys zelfs een nacotnpe- ti tic afdwingt. Vlaardingen trainer Wim Koppelaar, die hetzelfde team als te gen MW '27 in het veld brengt, weet dan ook zeker dat het heel moeilijk gaat worden. Hij: „Er is nog van alles mogelijk. Ik ben alleen blij dat we een geroutineerde ploeg hebben, zo dat onderschatting en vooral ook overschatting achterwege zul len blijven. Gelukkig hebben we geen blessures, maar Monster ruikt na tuurlijk rijn kans. Eerlijk gezegd, denk ik dat dat morgen wel gaat gebeuren. We hebben bewezen het sterkste team van de afdeling te hebben". In de tweede klasse A speelt PPSC weer eens uit. De Schie dammers moeten naar Sint-Armaland om de strijd aan te bin den met WHS. Excelsior M moet ook al een verre reis aan vaarden, want het speelt in Sprang Capelle tegen SSC'55. In de derde klasse is het voor de titel uitgeschakelde Sunlight zaak om uit tegen De Alblas nog even de naam van de vere niging hoog te houden, terwijl bet reeds gedegradeerde HVO vrijuit spelend het nog in moeilijkheden verkerende Groote Lïndt het leven zuur kan maken. In de vierde klasse verder Satelliet-Herkingeru In de afdeling: DVO '32—SNS, NecL LloydGSS, G TB—DOS '32, Energie Boys—Cl ON, VDL-FIak- kee een WK—ONIT. Vlaardingen Morgen wordt er op het voetbal complex van HVO voor de zoveelste maal een bedrijfstoemooi gehouden, waarvan het havenbedrijf HVO de organisatie heeft. Deelnemende teams zijn: HJVO, Van Dooren, GAK, Romi, Pie terman, Fonteijne, Swarttouw, VUS, Akkerman en Chloride. De wedstrijden beginnen om 9 uur en de finale is om 16.45 uur. Prijsuitreiking om 17.15 uur. O Op de laatste vergade ring van de zaalvoetbal club BFC waren maar twee leden aanwezig. Toch ging dc bijeenkomst door. Voor wedstrijdse cretaris J. Frudiger was geen opvolger beschik baar, zodat die post aan het secretariaatschap werd toegevoegd. Van der Linden werd in deze functie voor twee jaar herkozen. G Bij zaterdagclub Vlaar dingen is Henk van der Berg aangesteld als hulp trainer. Hij is afkomstig uit Bergambacht en speel de vroeger in Sparta E, Be Fair cn Unicum. O De finales school voet bal en handbal in Schie dam worden op vrijdag 25 mei afgewerkt op de velden van respectieve lijk Hermes DVS en UVG, De prijsuitreiking is na afloop in het club gebouw van HDVS. De wedstrijden beginnen om 9 uur en de laatste wed strijdenzijn om 14 uur. O Vanavond vinden in gebouw „De Harg" de laatste wedstrijden plaats in het kader van het Schiedams damkampioen schap. De strijd om de ti tel gaat tussen Wim Vrij land en Rob van Eyk, die beiden de ranglijst aan voeren met hetzelfde aan tal punten. O Bij de hockeyclub Spi rit is voorzitter A. P. van der Steen op 29 mei weer herkiesbaar. Ook secreta ris mcj. Van den Wassen- berg is herkiesbaar. De agenda telt zestien pun ten. O Terwijl de fusie-bespre kingen tussen de wieler clubs Harga en Schiedam nog in volle gang rijn, hebben beide clubs al vast besloten op bestuur lijk niveau samen te wer ken bij het organiseren van wedstrijden. 0 Schiedamse Boys is op zoek naar jeugdige voet ballers tussen 8 en 18 jaar. Geboden wordt een gezellige sfeer. Op 13 juni geeft het bestuur aan de ouders, junioren en jeugd- bestuur een overzicht van de plannen voor het nieu we seizoen. Aanvang op Harga 20 uur. O De korfballers van Vlaardingen zijn al inge deeld. Gestart in de zaal uiteraard wordt tegen Quick in de week tussen 12 en 18 november en daarna zijn aan de beurt: Zuiderkwartier, Re ady, Algemene, Kwiek en OSCR. Vlaardingen Voor TSB wordt het een zeer belangrijk weekeinde. Morgenavond komt de strafzaak voor naar aanlei ding van de gestaakte wedstrijd tegen Hillegersberg, en zater dag ontmoet TSB datzelfde Hillegersberg aan de „Vijfslui zen Bovendien is de situatie aan de kop van de ranglijst zo, dat TSB twee punten achter staat op WGZ, dat uitgespeeld is, waarin de voorlopige stand tegen Hillegersberg niet is opgeno men. Zoals bekend moest vorige maand de ontmoeting tegen Hille gersberg na 33 minuten worden afgebroken, omdat scheids rechter Offermans de Rotterdamse middenvelder Leo Verheul uit het veld stuurde omdat hij het niet eens was met de gelijk maker van TSB en dat met beledigende taal onderstreepte. Toen ook aanvoerder Vlasblom er zich mee bemoeide en wei gerde het veld uit te gaan, besloot Offerman de strijd te sta ken. De stand was toen 2—2- Hoewel de Vlaardingse zaterdagclub om een rapport is gevraagd kan het geen belastend materiaal aanvoeren, omdat er niets is gehoord- Wedstrijdsecretaris Leen Bouwmeester: „Vanaf de kant heb ik de scheidsrechter, toen hij de bal wilde laten uitnemen, met wat armbewegingen een speler eruit zien sturen. Meer niet! Ook aanvoerder Wim Maurits, die na de gelijkmaker snel te rug liep naar rijn laatste plaats, heeft niets gehoord van bele digende taal". Hilligersberg zal ongetwijfeld aanvoeren, dat scheidsrechter Offermans de vreemdst mogelijke beslissingen nam en niet gehoord kon hebben dat er beledigende taal tegen hem werd uitgesproken, omdat zoiets niet is gezegd. door Bas van den Berg Om een beslissing te forceren rijn er nu verschillende moge lijkheden. De wedstrijd kan worden uitgespeeld met 11 of met 9 man van Hillegersberg - bij een stand van 2—2 - of wanneer de ar- biter wordt schuldig verklaard dat het duel helemaal opnieuw zal moeten worden over gespeeld. Wanneer TSB zaterdag wint - en dan 29 punten - is het in theorie kampioen, wanneer de straf commissie besluit dat de wedstrijd tegen Hillegersberg uitgespeeld moet worden. In dat geval is het zaak voor TSB om volgende week 57 minu ten lang bij een stand van 2—2 de zaak achter dicht te hou den en met een punt voorsprong te eindigen op VGGZ. Schiedam Cock de Zwart, één van de zes spelers van SVV die niet meer in aan merking bomt voor een nieuw contract, heeft over- schrijving aangevraagd naar Hermes DVS. De laatste we ken maakt hij weer deel vdt van de hoofdmacht van Pi® Visser, Voordat hij bij SW kwam, speelde hij al bij Her*, mes DVS.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 8