een stroom van bezwaarschriften Schiedam geniet van jaarmarkt Jg i jl I Staelduine Bos pronkt in voorzomerweeide Rommel markt voor Jaar van het Kind m PvdA Vlaardingen wil ook fietsopstelpiaats iVa overdracht bevoegdheden Rijnmond verwacht Avond over vakantie films Bijeenkomst voor bewoners centrum in De Haven Extra-geld voor Oude Sluis Weergoden welgezind Bloemen in het zonnetje is m ïm Hondenspeeïweide in gemeenteraad Gemeente koopt in Dwarsstraat Baan niet bewoonbaar Wie wordt nieuwe konings- schutter? MAANDAG 21 MEI 1979 VD/SC/WW L 3 De bevoegdheid om gemeentelijke bestemmingsplannen goed tc keuren, die binnenkort overgaat van de provincie naar Rijnmond, betekent, dat het openbaar lichaam ook te maken r gaat krijgen met bezwaarschriften. Over dit onderwerp is een uitgebreide nota verschenen, die tijdens de Rijnmon- draadsvergadering van 28 mei zal wor den behandeld. Dan wordt tevens een verordening aangenomen over het Instel len van een commissie, die de indieners van een bezwaarschrift gaat horen en daarna advies uitbrengt aan bet dage lijks bestuur van Rijnmond. Op grond van -de wet AROB (administra tieve rechtspraak overheidsbschikkingen) kunnen belanghebbenden tegen beslissin gen van de overheid beroep aantekenen bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Rijnmond zal in de toekomst veel te maken krijgen met deze wet. Vaak zal het daarbij gaan om het afge ven van zogenaamde verklaringen van geen bezwaar al bouw- of aanlegvergun- ningen worden aanevraagd. Volgens de wet AROB moet een be zwaarschrift eerst worden ingediend bij het dagelijks bestuur van Rijnmond, die het besluit dan in heroverweging moet nemen. Wordt het besluit niet of onvol doende gewijzigd dan kan beroep wor den aangetekend bij de Raad van State. Ingesteld zal worden een Commissie Arob Rijnmond om de bezwaarden te horen en advies uit te brengen aan het dagelijks bestuur. De commissie zal be staan uit leden van de Rijnmondraad. Als voorzitter wordt gedacht aan een on afhankelijk deskundige van buiten de' Rijnmondraad. Rijnmond-gecommitteerde De Jong: „Bij de bezwaarschriften gaat bet vooral om artikel 19-zaken. Daarbij wordt een ver klaring van geen bezwaar afgegeven, vooruitlopend op een wijziging van een bestemmingsplan. Op dit gebied zijn wij beginners. Bovendien komen we in een glazen huisje te zitten. Daarom is een onafhankelijk deskundige als voorzitter het beste. Dat geeft de bezwaarden ook een veilig gevoel. We denken aan een man met hoge juri dische kwaliteiten. Maar hij moet ook de mensen op hun gemak kunnen stellen. Tegen de overheid in geweer komen is voor de burger een hele operatie. Daar om mag ook de menselijke kant niet ver geten worden. Een lid van het dagelijks bestuur als voorzitter van de commissie vinden wij niet juist Die is te veel bij de zaak betrokken". Doelstelling van de wet AROB is een aanvullende en verhoogde rechtsbescher ming van de burger tegen de overheid. De commissie zorgt voor een zo objec tief mogelijke behandeling van de be zwaren. Daarom wordt het secretariaat ook ondergebracht bij de afdeling ruim telijke ordening, die een onafhankelijke positie inneemt ten opzichte van de af deling waar de besluiten worden voor bereid. De zittingsduur van de AROB-commissie loopt gelijk aan die van de Rijnmon draad. Als m 1982 een" nieuwe Rijnmon draad moet worden gekozen, treden ook de commissieleden af. Gecommitteerde De Jong. „Vandaar dat de onafhankelijk voorzitter voor dne jaar wordt benoemd In 1982 kan de meuwe Rijnmondraad eventueel besluiten een voorzitter uit eigen kring aan te stel len". Vlaardingen De kinderen van de Van Hogendorpschool gaan Het Jaar van het Kind in de praktijk brengen. Door middel van een grote rommel markt wallen zij proberen een fiks geldbedrag bijéén te brengen dat geschonken zat worden aan de hartstichting en wel speciaal bedoeld voor de jeugdafdeling. Het idee van de rommelmarkt en de bestemming van het geld werd door de kinderen zelf geopperd. De rommelmarkt wordt gehouden op woensdag 30 mei tussen twee en vijf uur 's middags. Maar voor oen rommelmarkt is er rom mel nodig; wie nog wat oude spullen kwijt kan wordt ver zocht contact op te nemen met de school, telefoon 348154 of 355868. Vlaardmgen De smalfilm- •groep F'C8 gaat in een bijeen komst die vanavond wordt gehouden aandacht besteden aan hot maken van vakantie films. Er komen tal van tips aan de orde, die een vakan tiefilm aanzienlijk kunnen verbetoren, terwijl ook wordt ingegaan op fouten, die veel smaifilmers plegen te maken. Iedereen die belangstelling heeft kan vanavond vanaf 20 uur terecht in het clubgebouw van handbalvereniging Wik, hoek Van der Walsstraat, Hugo de Vriesstraat. Vlaardmgen Bewoners van het Vlaardmgse centrum krij gen dinsdag 29 mei de gele genheid om in het buurtcen trum „De Haven" te praten over hun wijkaangelegenhe- den. Burgemeester en wethou ders hebben op die datum en plaats een wijkbijeenkomst georganiseerd. Iedereen heeft de gelegenheid onderwerpen die de wijk betreffen naar vo ren te brengen. Ook tijdens de rondvraag kan men zaken aan de orde stellen. De bij eenkomst begint om acht uur avonds. O Schiedam De herinrichting van de Oude Sluis en de Bnnsensteeg, die onlangs is voltooid, heeft toch nog meer geld gekost dan oorspronke lijk werd begroot. De techni sche bedrijven van de ge meente hebben een krediet van ruim twintigduizend gul den nodig om het bestaande electriciteitsnet ter plaatse aan te pasen. De gemeentebegroting moet voor dat extra-krediet worden aangepast Het gaat daarbij niet om een spectaculaire ver andering, maar desondanks zal de gemeenteraad zich van avond over het beschikbaar stellen van het bedrag moeten uitspreken. 's-Gravenzande Mooier kon SS bet bos niet zijn en juist op zaterdag werd de jaarlijkse Staelduindag gehouden. Een gegeven dat velen naar dit prachtige stukje natuur bracht. fH De „oude koestal", waarvan alleen de naam nog herinnert aan vervlogen functie, was weer het centrum waar na tuurvrienden en bosfanaten elkaar ontmoeten. Onr tevens verwonderd rond te zien naar wat in de voor bije winter, veelal door zelf werkzaamheid was veranderd en verbeterd. Prachtige dia's uit eigen om geving en een film die uiter mate boeiend het bosleven vertoonde. In de middaguren, na de lunch in de open lucht, trok men het bos in. Gewapend met tassen en zakken „schoonde" men weg en pad terwijl anderen in de klare zonneschijn bezig waren de in de winter onstane erosie weg te werken. In volmaakte rust dartelden jonge konijnen rond hun hol. 'Tt Voorjaar is volkomen in het Staelduinse bos. Schiedam IJsjes, pilsjes en frisdranken vonden zaterdag gretig aftrek, tijdens de door dc weergoden wel zeer ver wende jaarmarkt, die met meer dan honderd kraampjes in de binnenstad werd gehou den. Vooral door het heerlijke zomerse weer, is de Schie damse jaarmarkt ook dit jaar weer een succes geworden. Een stroom van Schiedam mers, en zelfs Rotterdammers, die de ontstellende drukte van hun eigen binnenstadsdag ontvluchtten, trok langs de kraampjes op de Grote Markt, Lange Kerkstraat en het Hema-plein, en genoot van alles wat Schiedam hun deze zomerse zaterdagmiddag schonk. AI ver voor elf uur hadden de weLzijnsinstelüngen, de ge raniumverkopers, de stand werkers, de antiekhandelaren de politieke partijen, en wie zich allemaal niet meer van een plaatsje op de markt had den verzekerd, zich naar hun kraam begeven om ook het vroege volk van dienst te zijn. Maar het waren niet alleen marktkraampjes die de aan dacht van de langslopende menigte trokken. Op de Grote Markt, bijvoor beeld, viel er veel meer te ge nieten. Van tijd tot tijd gaven bekende Schiedamse Drum bands er voorstellingen, en daar tussendoor vonden op tredens plaats van de Steel- en showband High ChapparaJ, van clown Jojo, en van een heuse buikdanseres. Verder werd er gesjoeld op een meer dan levensgrote sjoelbak, lie ten zeeverkenners hun kun sten met het touwknopen zien, en konden de kermislief- hebbers onder de bezoekers touwtrekken, pijltjes gooien en grabbelen. Schiedam/Vlaardingen De afdelingen Schiedam en Vlaardingen van de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde organiseerden bloe menmarkten in Schiedam en in Vlaardingen. Het tijd stip hiervoor was goed ge kozen. Kort na IJshetligen is het verantwoord in ksa- sen vóórgetrokken tuin- en perkplanten in de koude grond te plaatsen en tevens om balkonversieringen en geveltuintjes kans te bie den zich gunstig te ontwik kelen. Op beide markten is dan ook goed zaken ge daan door de hier gecon centreerde kwekers/hande laren die hun fleurige as sortimenten op een aan trekkelijke wijze wisten te pousseren. Alles bij elkaar kwam het bij de bezoekers over als een bijzonder kleurrijk geheel. De afde ling Schiedam hield haar markt ais onderdeel van de Welzijns- en Jaarmarkt. In Vlaardingen kwam de markt op het pittoreske oude marktplein wel bij zonder goed tot haar recht Naast een assortiment bloeiende planten werden hier heesters en groenblij- vende tuinplanten te koop aangeboden. Zelfs een mo deltuintje was hier aange legd compleet met vijver en zithoekje. Wat pluim- en klein hoornvee, afkomstig uit de kinderboerderij „Holywood" en troeteldie ren als huisgenoten gaven een leuk aspect aan deze, ook druk bezochte markt Aan literatuur en naslag werk over alles wat leeft en groeit in de natuur ont brak het in Vlaardingen niet. Op beide markten wa ren voorlichtings- en infor matiestand van de KMTP aanwezig. 0 De Grote Markt was. mede door het zomerzonnetje, bevolkt door opvallend veel men sen. 0 Met een ballonnetje in het zonnetje; het was duidelijk genieten geblazen zaterdag op de jaarmarkt in de Schiedamse binnenstad Vlaardingen Ook in Vlaardingen wordt gedacht aan een fietsopstelpiaats bij stoplichten vóór de stopstreep voor de andere weggebruikers. Dit systeem, waarover ïn Schiedam ernstig nagedacht wordt en dat daar wellicht bij een aantal kruispunten zal worden ingevoerd, biedt een aanzienlijk ge makkelijker en veiliger oplossing voor wielrijders. Zo'n fietsopstelpiaats is een willen bij een verkeerslicht op de weg geschilderde opstelstrook, die zich over de gehele breed te van de weg uitstrekt Deze opstelstrook zorgt er voor, dat fietsers met meer in de ver drukking komen in een smal gaatje aan de rechterzijde van de weg. geklemd tussen trottoir en wachtende auto's. Als het licht op groen springt, kunnen de fietsers zonder problemen als eerste vertrek ken, zonder het gevaar te lo pen aangereden te worden. Ook voor de afwikkeling van het autoverkeer is deze maat regel plezierig: rechtsaf slaan de auto's hoeven met meer te vachten op fietsers, die naast hen staan en die rechtdoor De fietsopstelstrook over de gehele breedte van de weg wordt onder andere m Leiden toegepast en de ervaringen daar ztjn positief te noemen. Willem Kwakkelstem (PvdA) heeft in het partijblad Achter ban de aandacht gevestigd op de mogelijkheid. Volgens hem zou een dergelijke fiets-opstel- strook ook in Vlaardingen nuttige diensten kunnen be wijzen. Hij merkt onder ande re op, dat het hier en daar toegepaste verkeerslicht, dat fietsers eerder laat vertrekken dan overige weggebruikers, weliswaar hetzelfde effect heeft als de fiets-opstelplaats, maar die laatste oplossing is aanzienlijk goedkoper. Vlaardingen Het verzoek, dat door enkele Vlaardingers is gedaan om in *t Hof een speelweide te kunnen maken voor honden, zal op 6 juni worden behandeld in de ge meenteraad. Eerder heeft de betreffende commissie zich tweemaal min of meer achter de verzoekers opgesteld, maar het college van b. en w. voelt nog altijd niets voor een dergelijk experiment. De vragenstellers, die enige tijd geleden over dit onder- 0 Sjoelen op een meer dart levensgrote sjoelbak bleek zaterdag nog moeilijker te ztjn dan hst bekendespeitetje op een huis-, tuin- en keukenbak. Schiedam Kort na de aan koop van het pand Dwars straat 14 is de gemeente Schiedam ook in de gelegen heid om de nummers 16 en 18 aan te kopen. Zo krijgt de gemeente langzaam maar ze ker meer gnp op het zoge naamde GTB-terrein, dat om grensd wordt door Hagas- traat, Nieuwe Haven, Hoofd straat, Willem Brouwerstraat en Dwarsstraat. Voor dit ge bied is een nieuw bestem mingsplan in dc maak. Ook gaat het om een stuk stads vernieuwing, waarop de inte- nmsal do regeling zou kunnen worden toegepast, zodat Schiedam voor de werkzaam- heden daar meer geld krijgt van het rijk. Vanavond beslist de gemeenteraad in het stads kantoor over de aankoop van de panden aan de Dwars straat. Schiedam Vanavond komt de onbewoonbaarverkJaring van acht panden aan de Baan aan de orde in de gemeente raad. Do huizen, eigendom van Joop van Woerkom die voorzitter is van Broersveld Belangen, zijn alle nog be woond. Binnen vier maanden zouden zij echter ontruimd moeten 21 jn, zegt het college van burgemeester en wethou ders tegen de gemeenteraad. De inspecteur van de volks huisvesting heeft zich al met de onbewoonbaarverklaring verenigd, en ook de raads commissie voor ruimtelijke orderung is akkoord. Het mo tief van het college is, dat de huizen zelfs door verbeterin gen niet meer in bewoonbare staat kunnen worden ge bracht, omdat dat technisch en economisch niet uitvoer baar schijnt Van Woerkom heeft telkens volgehouden, dat hij bereid is de panden op te knappen maar uitsluitend als hij de garantie krijgt, dat de woningen dan ook blijven staan en niet tegen de grond moeten ten gevolge van de binnenstadsplannen. werp een flinke stapel hand tekeningen hebben aangebo den aan burgemeester Kie- boom, willen m het park graag een stukje gras, waar honden niet-aangelynd kun nen ravotten. Het college heeft al diverse malen aangegeven, dat het van mening is, dat dit experi ment met zal kunnen slagen. Men vreest flinke overlast van de honden, niet in de laatste plaats vanwege de uit werpselen, die na het spelen zouden worden achtergelaten. Ook is het college bang, dat honden bezoekers van het park zouden kunnen aanval len en bijten, terwijl tevens wordt gevreesd dat bomen en struiken door de dieren zullen worden beschadigd Mevrouw G, Bordewijk-Inge- lsson heeft namens de vra genstellers een brief gestuurd aan alle raadsleden, waarin tegen die bezwaren van het college wordt ingegaan. „Wij betreuren het dat zo'n klein probleem zo'n groot formaat moet krijgen. Tenslotte is onze vraag heel bescheiden, en het gaat alleen om een proef', aldus mevrouw Borde- wijk. O Maassluis Voor de tweede maal wordt in Maassluis het kampioen schap koningsschieten gehouden. De wedstrijd waaraan iedere Maas» sluizer kan meedoen wordt op 2 juni gehou den tijdens het haring en bierfeest in het win kelcentrum Koningshoek. Evenais twee jaar gele den komt het schutters gilde Sint Catharina uit Tongelre met zijn tam boers en vendelzwaaiers het schuttersfestijn met demonstraties opluiste ren. Schutterkoning van Maassluis, korpschef C. van Nieuwkoop, zal op die dag zijn titel verde digen. Verder zal het de gehele dag gonzen van activiteiten rond het koopcentrum.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3