SCHiEDAMSCHE COURANT „Se hied lam m oet desnoods zelf stuurgroep betalen" Zuid wil hoe dan ook Van Puyvelde als opbouwwerker Centrum keert zich tegen acties Zuid ERTAN Abortus- comité vraagt subsidie Lawrence stormt" door Schiedam Jongen valt zes meter Gemeente zegt'nee' tegen Liduina TARIEFSVERHOGINGEN: Jonge Socialisten houden avond over de woningnood Duistere ravage bij Schie- carton i% §1? 4l#t f! Woensdag 30 mei 1979. - ONAFHANKELIJK DAGBLAD _!04de jaargang no, 26372_€PAGINA'S, Brocrsvest 3 - telefoon ;u1rnim titratie 26SRD1 - redactie 262f>Üt5 klucht end tensl H4144 SCHIEDAM EN* KETHEL it 0 Niet tang kon de Engelse striptekenaar Don Lawrence giste ren in Schiedams ste delijk museum blijven: hij was op doorreis en kon slechts twee uurtjes de tijd nemen om voor kinderen in het museum stripal bums te signeren en om snel wat eigen striphelden voor het publiek te schetsen: Storm en Roodhaar en enkele figuren uit het keizerrijk Trigië. Don Lawrence neemt op de striptentoon stelling een belangrij ke plaats in: hij staat bekend als een realis tisch kunstenaar, die complete schilderijen „terugbrengt" tot stripverhalen. In het museum kreeg hij een rondleiding van organisatoren Bram Uil enAad Sprong. Schiedam De elfjarige G.J. heeft maandagavond een val van zes meter gemaakt, toen hij zijn bal van een dak af wilde halen, J. liep op het dak van de voormalige distil leerderij van Arie Bitter over een glas-in-iood oppervlakte, toen het glas het onder zijn gewicht begaf. \rïa een ijzeren kast kwam hij op de betonnen vloer van de distilleerderij terecht. Met he ng pijn in zijn rug en in zijn borst is de jongen in het ge meenteziekenhuis opgenomen voor observatie. Schiedam Het ge meentebestuur zal niet actief deelnemen mee doen aan de viering van het zeshonderdste ge boortefeest van de heili ge Liduina. Het college van burgemeester en wethouders heeft beslo ten zich voorlopig van de voorbereidingen tot zo'u viering afzijdig te houden en heeft dat ook meegedeeld aan de St Liduinavereniging, die wel een heel plan met activiteiten aan het op letten is. Het besluit van burge meester en wethouders houdt overigens niet in dat de St Liduinavereni ging alleen aan het feest zal moeten werken. Als de plannen zijn uit gewerkt en netjes op pa pier zijn gezet is het ge meentebestuur bereid zich nogmaals over deel neming te beramen. Voorlopig echter zegt men nog „nee" tegen de vereniging. ADVERTENTIE Schiedam De bewo- nersvereniging Sehie- dam-Centnim heeft de handtekeningenacties, die in Zuid tegen de ta riefsverhogingen zijn gehouden, veroordeeld als onsympathiek en niet reëel. Tevens heeft de bewonersvereniging acties van de zuidelij ken in het Centrum ge weerd. Dat blijkt uit een briefwisseling tus sen de twee bewoners- verenigingen over de acties tegen de tarief- stijgingen. De bewonersvereniging Centrum heeft zich aan de acties bij haar zuiderburen gestoord, omdat het geld dat nodig is voor de voor zieningen volgens haar toch ergens vandaan moet komen. Het getuigt volgens de vereniging uit het cen trum dan ook van weinig realiteitszin om acties te ondernemen tegen de ver- hoging van de tarieven, „u zult toch begrijpen dat het benodigde geld uit de leng te of uit de breedte moet komen", schrijft Centrum aan Zuid. De vereniging uit de Gor zen had in een keurig briefje gevraagd, of er be zwaren bestonden tegen ac ties van de vereniging in de binnenstad. „Het is im mers uw werkterrein en niet het onze". 20 verklaar de de zuidelijke vereniging haar verzoek. Het ant woord van Centrum laat aan duidelijkheid weinig te wensen over. „Als bestuur zouden we graag zien dat u uw actie tot uw gebied beperkt, omdat niet de in druk gewekt moet worden dat ook Centrum tegen de tariefsverhogingen is", luidt de verklaring van Cen trum. De honderd leden tellende vereniging uit de binnen stad wrijft het de elf keer zo grote vereniging in het zuiden voorts aan op een onsympathieke wijze bezig te zijn met het uitbreiden van de vereniging. Bij het ophalen van handtekenin gen worden meteen leden geworven, iets wat Cen trum niet zo netjes vindt De brief, waarin Centrum zich tegen de acties van haar zuiderburen heeft uit gelaten, vertegenwoordigt het standpunt van het hele, acht man sterke, bestuur van de vereniging. Schiedam De plaatselijke afdeling van „Wij Vrouwen eisen", het comité dat zich inzet voor een legalisering van de abortus, vraagt de ge meente om subsidie. De be groting van Wij Vrouwen ei sen vertoont een tekort van een kleine tweeduizend gul den. Omdat een Schiedamse afdeling een broodnodige fac tor temidden van de Schie- damse bevolking is. zoals de vrouwen van het comité het zelf noemen, moet de ge meente maar voor die tekor ten opdraaien. Van het landelijke comité ont vangt de Schiedamse dochter 125 gulden als bijdrage. Daar bij is aan giften honderd gul den binnengekomen, tesamen een bedrag dat niet kan op wegen tegen de uitgaven van het comité, die 2168 gulden bedragen. Omdat het Schie damse comité zich op de Schiedamse bevolking richt denkt men aan de gemeente geld le kunnen vragen. Het is, zo schrijven de vrou- wen aan burgemeester en wethouders, nodig om de plaatselijke bevolking te over tuigen van de noodzaak van gelegaliseerde abortus. Wij vrouwen eisen wil gaan wer ken aan de voorlichting van de bevolking, en aan het mo biliseren van vrouwen en vrouwenorga nisaties. Schiedam Als staatssecretaris Brokx geen sub sidie meer geeft aan de stuurgroep voor huisves ting van alleenstaanden en tweepersoonshuishou dens, moet de gemeente Schiedam zelf voor de financiën zorgen. Die mening houden de Jonge Socialisten erop na. „Zolang de woningnood nog zo groot is en er in het huisvestingsbeleid van de gemeente niet genoeg rekening wordt gehouden met alleenstaanden en mensen met hun tweetjes, mag de stuurgroep niet worden opgeheven'vin den de Jonge Socialisten (JS) in Schiedam. Morgen avond beleggen zij in café Quibus aan de Lange Ha ven 28 een speciale verga dering, waar een ieder zijn zegje kan doen over de woningnood. Schiedam telt momenteel meer dan 5000 woningzoekenden. „De stuurgroep is weer eens in gevaar", aldus de JS.. „en nu niet door maffe bewind voerders, maar door Bestek '81. Brokx vindt het wel ge noeg. Hij heeft geen stuiver meer over voor die advies groep. Maar die stuurgroep is het enige middel, dat ons wo ningzoekenden. nog een beetje invloed geeft, hoewel dat in Schiedam ook best tegenvalt met zo'n wethouder als Zijde veld". De Jonge Socialisten zijn zelf in de stuurgroep vertegen woordigd door - om beurten - Hans Konings en Hans Bak ker. Beiden zijn ook hestuurs- 3 id van de PvdA. Met wethou der Chris Zijdeveld is er voortdurend enige wrevel: vooral op de toekomst van het voormalige weeshuis De Lindchcf spitst do onenigheid zich toe. De avond in het theehuis van de Quibus (links van de in gang) begint morgen om acht uur. De bedoeling is, dat een eisenpakket wordt samenge steld. De stuurgroep moet vol gens de JS blijven bestaan, zolang er onvoldoende goede en betaalbare huisvesting is voor een- en tweepersoons huishoudens. Alle belangenor ganisaties dienen goed verte genwoordigd te zijn. Ook ho ren vergaderingei openbaar te zijn. maar dat is sinds de cember ook al het geval. Vol gens de Jonge Socialisten moet de stuurgroep ook onge vraagd adviezen aan het ge meentebestuur kunnen ge ven- De leden van de stuurgroep moeten voorts toegang heb ben tot alle noodzakelijke in formatie bij de gemeentelijke diensten, zo willen de JS het. Vereist zou het advies van de stuurgroep bij elk nieuw be- Groot is de woningnood; 5000 mensen zoeken in Schiedam een huis. stemmingsplan moeten zijn en ook dient de stuurgroep be trokken te worden bij de ver deling van rijkssteun voor de woningbouw; daarvoor be staat al een aparte advies commissie, die dus de stuur groep zou moeten horen. De belangrijkste eis van de JS blijft echter, dat het mi nisterie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening de fi nanciering niet stopzet. Met name de financiering bij het voorbereiden van plannen voor „één en twee" wordt on ontbeerlijk als stimulering smaatregel genoemd. Het mot to van de Jonge Socialisten luidt: „Dag stuurgroep? Dat nooit!" Schiedam Zonder aanwijs bare redenen zijn bij Schie- carton aan de Noordvestsin- gel twee keer forse vernielin gen aangericht. Maandag heb ben vandalen het terrein van het bedrijf betreden om pal lets en pakken papier te ver nielen. Voor achtduizend gulden heb ben de onbekenden daarmee gemold. Korte tijd geleden is op dezelfde manier voor on geveer twee mille aan schade aangericht. De 37-jarige H. J. M, D. heeft bij de politie aan gifte gedaan van de vernie ling. De politie last in het duister over de daders en de motieven. Schiedam De bewoners vereniging Schiedam-Zuid legt zich er niet bij neer dat Armand van Puyvelde niet tot opbouwwerker in hun wijk zal worden be noemd, Samen met de twee nieuwe leden van de over leggroep uit Zuid, wil men alle stappen gaan onderne men die alsnog tot benoeming van Van Puyvelde zou den kunnen leiden. „Wij zullen door hel en noog water gaan om Armand toch aangesteld te krijgen", zegt nieuwe voorzitter van de overleggroep Ton Molenaar. De harde opstelling van de Gorzenaxen is ontstaan nadat vorige week door het overleg van wijken was besloten dat de te benoemen opbouwwer ker toch niet in Zuid zou worden aangesteld. Op de bij eenkomst van het overleg werd duidelijk dat die beslis sing deels was gebaseerd op druk die door de gemeente was uitgeoefend. Gert Mulder, de rechterband van wethou der Herman Posthoorn, maak te duidelijk dat de gemeente een benoeming van Van Puy velde niet zou accepteren. De subsidie, die voor de opbouw werker noodzakelijk is, zou dan niet door de gemeente worden toegekend. Reden hiervoor was volgens Mulder de problemen die er al rond de benoeming van de opbouwwerker waren ont staan. De ruzies tussen de be trokkenen over Van Puyvelde gaven al aan dat er voor deic- geen geschikte basis was om op te werken, zo luidt het ge meentelijke standpunt. Ton Molenaar noemt deze gemeen telijke argumentatie onrin. „Het is allemaal een vooruit geplande toestand geweest, een taktiek om Van Puyvelde niet benoemd te krijgen. En de enige reden dat ze hem niet willen is om zijn lidmaat schap van de CPN. Zowel Arie van Loenen als Hans van Kleeff hebben dat tijdens een bestuursvergadering van de SSWP op 17 oktober dui delijk gezegd," aldus Mole naar. „Hier worden berufsverbote gehanteerd" heet het nu dan ook in delen van Zuid. De nieuwe afgevaardigden in het overleg van wijken en de be wonersvereniging in Zuid zijn het daar in ieder geval over eens. Daarom wil men hoe dan ook Van Puyvelde toch op de post benoemd zien wor den. Als de gemeente dan weigert subsidie te geven gaat men in beroep tot aan de kroon. „We laten de mensen in de wijk niet in de kou staan" zegt Molenaar. In eerste instantie zal de ge meente worden gevraagd om in de Gorzen te komen ver klaren waarom Van Puyvelde niet mag worden benoemd. „Tot vier keer toe verwijzen naar de brieven die door de gemeente zijn geschreven, is voor ons niet voldoende", zegt Molenaar „In die brieven staan geen werkelijke argu menten". Als de gemeente de tocht naar de gorzen niet zal maken denkt men meer pro cessen aan te spannen om de gemeente daartoe te d wingen. Nu al loopt er één proces, aangespannen door Armand Van Puyvelde tegen het SS WO. De eis van Van Puy velde is dat de SSWO hem alsnog benoemd. Aanstaande vrijdag komen de raadslieden van de betrokken partijen voor een eerste overleg voor de rechtbank. Dan zal meteen worden besloten of er op nieuw tot horen van alle ge tuigen zal worden overgegaan. In het kort geding dat aan deze rechtszaak vooraf ging was dat al gebeurd. De rech ter kon toen niet tot een be- O Ton Molenaar slissing komen en verwees de zaak naar de gewone recht bank. De gemeente heeft al laten weten dat zij een eventuele uitspraak van de rechter, dat Van Puyvelde toch moet wor den benoemd, niet zal accep teren. V m deze krant, waarin u ai het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad V noteervoor mij m.Lv.'_ abonnement per kwartaal f 42.20 abonnement a fl 4.33per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn girolbanknr. is de eerste tweo weken ontvang ik de krant gratis "aam: adres: code/woonplaats: telefoon: U< wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam AUTOBEDRIJF vorir betrouwbare Bovag-occasions met 12 mnd. garantie. Van Déventerstraat 17 Telefoon 731144- Schiedam Koopavond geopend

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1