De ono democr rond een vatieproject finder voorlopige hou wvergunning Nieuw: de Meesrente-rekening van Mees &Hope. iMmm Diefstal en vernielingen nj 7IO/ 4/0 f3.000,- Patrimoniums traat en omgeving Bestuur Hoekse deelraad wil: Blesplan weer op de helling Havendienst m douanepand Twintig bekeuringen bij verkeers - controle Botsing voorkomen, maar toch gewond Gesloten wegens verkiezingen Een combinatie van de beste spaarvormen. Méér geld opnemen Hoge rente Vrije opname Onroerend goed 24 De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. Bank Mees Hope nv Jp^L U.™.-,. ONDERDAG 31 MEI 1979 #1f 5 ft A SOTD/WW3 door Jan H. Bakker ;De renovatiewerkzaamheden zijn in voile gang, een trein die niet meer te oppen valt. Vlaardingen Jarenlang lijkt het een project te zijn geweest dat geruisloos verliep, nu plotseling doen de te genstanders van zich horen. En wie zich verdiept in het verleden komt tot de conclusie dat het een schoolvoor beeld is van het ondemocratisch functioneren van een bewonerscomité. Notulen blijken er practisch niet bijge houden te zijn, van regelmatige raadpleging van aUe bewoners is geen sprake geweest. Kortom, het renova tieproject van Patrimoniums Woningen in de Patrimoni umstraat en omgeving kan beter maar zo snel mogelijk vergeten worden. Hier volgt het verhaal. "Vier straten: De Josef Israels- tegen de renovatie zouden straat, Patnmoniumstraat, Pa- zijn. JDit wordt de douchecel. De heren Sloot en Riedijk: Bier moeten we onze wasmachine zetten, maar moet ie ■ken: hij komt tot hier". assluis Zeventien boor- ihincs, mol een totale irde van 4900 gulden zijn vreemd uit een „Doe-het- l"-2aak aan de Nourdvhet. daders hebben zich ver- lel ijk Ja ten insluiten. Uit .kassa verdween een be- van veertig gulden, ter- uit de fooienpol 35 gul- verdween. De inbrekers, len uit de kantine een ra asset terecorder mee. luit een openbare telefoon- 'aan de Koningshof werd geld cassette ontvreemd Vermoedelijk werd met een scherp voorwerp de be scherm plaat verwijderd. Een hoeveelheid gereedschap ter waarde van ongeveer zes honderd gulden werd ont vreemd vanuit een kelder ruimte aan het Da Costaplein De Maashluise politie heeft proces-verba al opgemaakt te gen de 19-jarigt» G.D van D. en de Ib'-jange W J. vd. M. betden uit Maassluis. Zij wa ren aangehouden wegens ver nielingen aan onder andere abn*A trimomumdwarsstraat en de Mesdagstraat. Het zijn oude huisjes, piepklein, en ze verto nen de gebruikelijke gebreken van oude woningwetwonink jes. Zo is stofzuigen terwijl de wasmachine staat te draaien levensgevaarlijk, elk huisje heeft slechts de be schikking over één stopcon tact. En hoewel de bewoners ingewikkelde constructies heb ben bedacht (kluiten drieweg stekkers, aftapping zus, aftap- ping zo) blijft een feit dat er slechts één groep, bestaat; daar vliegt de stop dan ook met de regelmaat van de klok uit. Duidelijk. De huisjes diqnden gerenoveerd te worden. En dat gebeurde. Door Patrimo niums Woningen (PW) werd het initiatief genomen tot de voorbereiding van verbete ringsplannen. In oktober 1975 was hot zover: alle bewoners van de 47 woningen werden uitgenodigd naar Triangel te komen om aldaar kennis te nemen van de plannen. Wel aardige plannen, dachten ve len en sommigen wilden met een maar beginnen. Diezelfde avond werd er uit een aan- bod van zeven kandidaten een comité samengesteld van vijf buurtbewoners, dal tesa- men met PW het project ver der moest gaan uitdiepen. Vele van de commissieleden zijn inmiddels verhuisd. Niets hebben de bewoners sindsdien meer gehoord van de commissie, althans niet de bewoners van de Josef Isra- elsstraat. Tot dat iedereen een uitnodiging ontving de gereed gekomen modelwoning te be zichtigen. Zo zou het dus worden. Iedere bewoner had een uur de tijd rond te kijken en zijn of haar kritiek te le veren. Dat gebeurde aan de hand van lange gedetailleerde vragenlijsten. Uit die vragen lijsten maakte PW op dat slechts twee bewoners ronduit Open keuken, de ijskast komt nasst het dressoir. En de plannen gingen naar Den Haag ter goedkeuring. Maar Den Haag zei nee. Te duur. Dus de plannen weer terug. En de commissie scha ven, vijlen en snijden tot dat een product was bereikt dat voor Den Haag wel accepta bel was. Een gezamenlijk overleg tussen alle bewoners heeft in die periode na de be zichtiging van de modelwo ning (1976) nooit plaatsgevon den. Noch PW noch de bewo nerscommissieleden hebben ook maar iets naar hun ach terban gerapporteerd, In de notulen valt niets meer na te zoeken om het eenvoudige feit dat die er niet zijn. En volgens de bewoners van de Josef Israëisstraat is hun door de „bevoorrechte" bewo ners altijd te verstaan gege ven dat commissievergaderin gen besloten waren. Vorige week opende wethouder Gou- driaan de eerste gerenoveerde woning. Vier bewoners uit de Josef Is raëisstraat, de heren Sloot en Riedijk, mevrouw Riedijk en mevrouw Peters. Boos en te leurgesteld. En er zijn er meer. Veel oude mensen dse niet hun mondje durven roe ren uit angst voor sociale re presailles. Toch zijn ze niet tegen renovatie, integendeel. Ze vinden alleen dat wat ze nu voorgeschoteld hebben ge kregen in geen verhouding staat tot de huurprijs die ze straks gaan betalen. Hun huur springt omhoog van 94 gulden lot bijna 250 gulden. Wat ze er voor terugkrijgen? Een woning die ze nooit zo hebben gewild, een woning ook waar ze nooit als zodanig hun fiat aan hebben kunnen geven. Een voorbeeld: de keuken. In de eerste modelwoning was die keuken dicht. Zevenender tig van de vijfenveertig bewo ners wilden dat ook ?.o hou den. Deels omdat bij een open keuken er een afzuigin stallatie aangelegd moest wor den die de mensen 500 gulden zou gaan kosten, deels omdat ze een dichte keuken mooier vonden. Nu echter, in de hui dige renovatie, is die keuken open. Door een handig dubbel oppervlakte gebruik (een deel van de keuken is tevens woonkamer), op de tekening met een onduidelijk stippel- lijntje gemarkeerd, lijkt het alsof er ruimte is gewonnen. In feiteiser ruimtcverhes En de genoemde bewoners la ten zien hoe er straks eigen lijk midden in hun woonka mer een ijskast zal staan, hoe de tegeltjes muur het behang ver terug zal dringen. Zelf hadden ze graag gezien dal de keuken naar achteren uit gebouwd zou worden, dat op die keuken een douche zou worden geplaatst. Maar ze hebben hun alternatieven nooit in kunnen dienen omdat er lussen de commissieleden en deze bewoners nooit voe ling is gehouden. Conclusie: PW en de commissie zijn schromelijk tekortgeschoten. Dan zijn er verder nog de voorbeelden van het halletje, de douche boven waar tevens de wasmachine moet komen te staan. Dal halletje is zo klein dat wanneer iemand de w.c. deur opendoet en niet in de gaten heeft dat een ander door de voordeur naar binnen komt de twee deuren tegen elkaar knallen. En de wasma chine boven, het betekent voor de oudere mensen dat ze hun dagelijkse was, ?waar van het vocht, de trap af zul len moeten slepen. Een hele waslijst van zaken en dingen die de2e bewoners teleurgesteld hebben. Nooit hebben ze geweten dat. het zo zou worden. Tot afgelopen maart verkeerden ze nog in de veronderstelling dat de plannen voorlopig waren, dat er noc van alles te wijzigen viel, dat de zaken nog aan alle bewoners ter goedkeuring zouden worden voorgelegd. Is niet gebeurd. Mevrouw Weth- mar. al» medewerkster van PW bij de renovatie betrok ken, geeft het toe: „Nee, een overleg met de be woners gezamenlijk heeft met plaatsgevonden, met nd het nieuwe plan, dat is waar. Daaruit kunnen we voor de volgende keer lering trekken. Maar wij hebben de indruk gehad dat we met een bewo nerscommissie gepraat heb ben die feeling hield met de mensen." Aan haar tenslotte de vraag of er van een hoofdelijke stemming over de renovatie sprake is geweest. Wat dan wel onder een hoofdelijke stemming verstaan moet wor den? Tenslotte blijkt dat zo er sprake is geweest van stemming dat op de eerste vergadering moet zijn ge weest. Mevrouw Welhmar: „Ik heb toen tijdens het invullen van de formulieren bij de model woning echt duidelijk aange geven dat twee mensen tegen waren. Maar de renovatie überhaupt, ja of nee. dat is de eerste keer in Triangel ge weest". «k van Holland Het da- lü'ks bestuur van de Hoek- dedgemeenteraad wil het utal voorlopige bomwer kingen drastisch beper- k Volgens de meerderheid Q het dagelijks bestuur tstaat met het verlenen voorlopige bouwvergun- ^en een ongewenste situa- Öouwen met een voorlo- [e vergunning gebeurt at- i voor risico van de op- ichtgever. Het blijft moge- dat de dienst van bouw- woningtoezieht de defini tieve vergunning weigert en dat kan dan leiden tol enor me problemen. Dagelijks bestuurder J. van Belkom verklaarde de gang van zaken naar aanleiding van CDA-afgevaardigde P. van tier Wel tijdens de deel raadsvergadering, Volgens Van der Wel duurt de proce dure voor het verkrijgen van een bouwvergunning veei te lang. Daarom is men geko men tot het systeem van voorlopige bouwvergunnin gen. Hook van Holland Het Blesplan, het enige woning- wuwplannetje in Hoek van Holland dat op korte ter mijn kans van slagen leek' hebben, is opnieuw op helling gezet. Reden daarvan is het feit dat bij pi nadere berekening de bouwprijs te hoog bleek. Er is nu door de dienst stadsontwikkeling en tet dagelijks bestuur van oe deelraad een nieuwe op- gemaakt. Hierin hoopt te komen tot 80 wo ningwetwoningen, 28 pre- mie\voningen_ en 11 wonin gen in de vrije sector. Ver der is er wat gesehoven, met de honderd extra par keerplaatsen die moeten dienen ter ontlasting van de Prins Hendrikstraat. Voorzitter L. van der Hou wen vertelde dat een en ander opnieuw een vertra ging zal geven van min stens drie maanden voor dat het plan ter visie zal kunnen worden gelegd. ..Men&en die willen bouwen worden nu de dupe van de administratieve traagheid van de gemeentelijke diensten. We hebben nu de weg van de minste weerstand gekozen. Bovendien biedt de nu ge volgde procedure de moehjk- heid van willekeur", zo meen de Van der Wel. Hij doelde daarmee op het voornemen var. het dagelijks bestuur om elke aanvraag voor een voorlopige vergun ning apart te bekijken. Vol gens Van der Wel, die overi gens de voorkeur geeft aan het zoveel mogelijk blijven verlenen van voorlopige ver gunningen. dienen er bij te rugdraaien van het huidige systeem streng omschreven richtlijnen te komen om zelfs de schijn van bevoordeling of benadering te vermijden. Deelraad svoorzitter L. van der Houwen, zelf duidelijk voorstander van het blijven verlenen van voorlopige ver gunningen, stelde dat het tot nu toe gevoerde systeem niet ongevaarlijk is. AUe gegevens berusten bij de directeur van bouw- en woningtoezicht en de deelraad heeft nauwelijks inzicht in de plannen. Wan neer de zaak formeel alle diensten gepasseerd is, geeft de directeur te kennen geen bezwaar te hebben tegen het verlenen van een voorlopige bouwvergunning. afcft,; Xj. kt, Maassluis In het voormali ge douanekantoor!je aan de Maassluise Govert van Wijn kade 52 wordt de gemeentelij ke havendienst gehuisvest. Het kantoor is sinds maart ei gendom van de gemeente. Voordat de havendienst over verhuizen kan gaan denken, moet het pandje worden ge restaureerd. De restauratie, die ruim der tigduizend gulden gaat kosten, zal voornamelijk bestaan uit het aanbrengen van een ge heel opnieuw te metselen ach tergevel. Deze is door verpak king van de zijgevels ge scheurd. Om verder zakken te voorkomen moet onder de ge hele achtergevel een betonnen ringbalk worden gestort, met een verbinding aan de zijge vels, zodat een hechtere con structie ontstaat. Andere voorzieningen die ge troffen moeten worden zijn: het vernieuwen van de ach tergevelkozijnen, het schilde ren van het pand, zowel bin nen als buiten, het nazien en aansluiten van de verwarming en de elektrische installatie. Tijdens de eerstvolgende ge meenteraadsvergadering (5 juni) zal de raad gevraagd worden het benodigde krediet te vqteren. Hoek van Holland Bij een alcohol- cn algemene ver keerscontrole op de Dirk van den Burgweg in Hoek van Holland heeft de Hoekse poli tie twee chauffeurs een rijver bod opgelegd, omdat ze meer hadden gedronken dan wette lijk ib toegestaan. Twintig be stuurders kregen een bekeu ring omdat hun wagens tech nische gebreken vertoonden In totaal controleerde de poli tie 291 auto's De 53-jan.ge H de B. uit Vlaardingen kreeg een proces verbaal op de Koningin Em- ma weg Ook hij had te veel alcoholhoudende drank ge dronken Een automobilist uit Den Haag kwam er beter vanaf. De politie hield hem aan voordat hij wilde wegrij den Ook hij had teveel ge dronken en kreeg een rijver bod Schiedam Een bromfietser heeft zich in een vertwijfelde poging om een aanrijding met een personenauto te voorkomen, zodanig geslin gerd, dat hij met een smak tegen het wegdek belandde, en met verwondingen aan het hoofd en vermoedelijk een lichte hersenschudding in het ziekenhuis moest worden op genomen. De 39-jarige B.N. uit Schie dam zag de auto van de 26- jarige P.G.M. de K. op de Churchiiiweg niet aankomen. Pas op het laatst zag N. in een flits de auto op hem af schieten. Hij gooide dan ook zijn stuur om, en smakte te gen het wegdek. Een botsing met de auto bleef daardoor inderdaad uit. Maassluis De Maassluise gemeentesecretarie en de cen tral f boekhouding zijn in ver band met de verkiezingen van het Europees Parlement op donderdag 7 juni voor het pu bhek gesloten Een uitzonde ring geldt voor de afdeling bevolking van de gemeentese cretarie, die voor verkiezings zaken de gehele dag en voor aangiften van geboorten en overlijden van 0900 tot 12.00 uur geopend zal zijn. De donderdagavond openstel ling van de afdeling bevol king cn van het informatie centrum van de afdeling voorlichtmg/VW komt deze dag te vervallen. De inventieve bankiers van Bank Mees Hope hebben een nieuwe spaarvorm gecreëerd, die cn een hoge rente geeft, en veel moge lijkheden biedt om over uw geld te beschikken. Desnoods zonder opzegtermijn. I Iet percentage wordt maande lijks vooral'vastgesteld. In juni bedraagt hei 7'A%. Een /eer hoge rente voor een spaar- vorm waarbij zoveel mogelijk is. De rente wordt één maai per jaar bijgeschreven. Van een Meesrente-re kening kunt u elke maand vrijelijk tot f3.000,- opnemen. En in de dure decembermaand zelfs tot f6 000.- uw "13e maand"). Als u meergeld wilt opnemen, dan kan dal ook. Maar dan moet u wel een opzegtermijn in acht nemen van 24 maanden. Indien u onmiddel lijk over meergeld wilt beschikken, dan wordt er 2% ingehouden over hei bedrag boven de vrije opname. Indien u als Mcesren te-reke ninghouder geld nodig heelivoordo aanschaf van onroerend goed. dan kunt u het benodigde bedrag ook vrijelijk van uw tegoed laten over maken zonder opzegtermijn en zon der boetebetaling. De Mccsrenie-rekening biedt u dus een combinatie van de beste spaarvormen. I loge rente en veel mogelijkheden lot vrije opnamen. Méér cn persoonlijker informatie MAANDEN OPZEG TERMIJN OF 2%. HOGERENTE in jam IW VRIJE AANKOOP OPNAME BEDRAG ONROEREND GOED VRIJ OP PER MAAND NEEMBAAR. (plu-> een 13c maand) Dagelijkse remcbcri-kcrtini} wordt loegepjit kunt u aan de balie van onze kan toren ontvangen. Daar kan men u desgewenst ook informeren over de mogelijkheid om giraal op de Meesrente-rekening te storten vanaf uw giro- of bank rekening. ÖBMHID} Rotterdam. Coolsinget 93, iel. 010 - 63 2911. Ar Bcijcrlandselaan2W.icl.010-192711. Schiedam,Nieuwe Haven 133/hoek B.K. laan. tel. 010-340222 Vlaardingen,Schieddmseweg53ael. 010-34 02 22. 's-G revend ij kwal 108, tel. 010-363600. Alblasserdam, Planiageweg 19, tel. Oi859 -2605/23 44.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3