SPORT Laseroms houdt slag om z'n arm r Ik ben een stuk rustiger geworden" Jacky Sprong wint jGctede vangsten Softbahters nemen revanche Aloysiusschool wint schoolkorfbaltoernooi Kampioenschap voor scheidsrechters ,In principe heb ik al getekend bij FC Vlaardingen" SVV-jeugd derde Huldiging Maliorokan Sj. Meere klaverjaskampioen Zwemvierdaagse Vanavond SVV- Schiedams elftal - Hans Vroon, de geblesseerde weraer van Groenoord: ^DONDERDAG 7 JUNI 1979 vd/sc/wws ^tJiiiiiti:[iiiiiifi:iiffiirtiiti»irrtiif[iiiFiiriiti<ijiiijiiiFiiijiiriiFiiifiiJ!rtiJirrNiiimtiiJiiHiiniiiirijfi[iiiifiiiuviinii!iiivrMJ{irriimiiiiiiifiiiiiiïiiüiMjiiiitmiiHiiifiitfiifiiifiiiiiiiiiiiiiiiiMiriiififiiiiiiiiiiiiirtirif!iiiii!ifitifiiiiu^ i C? Vlaardingen Theo Lase roms noemt het erg voorba rig, dat hij volgend seizoen trainer van FC Dordrecht is. Hoewel hij erkent contacten met nieuwe voorzitter Nico de Vries tc hebben gehad, staat zijn handtekening ai onder een nieuw contract dat FC Vlaardingen hem heeft aangeboden. „Maar in de voetballerij is van alles mogelijk. Wanneer FC Dord recht met een aanbod komt, dat voor mij een geweldige positieverbetering inhoudt, zal ik er serieus over naden ken." In dat geval zal FC Dordrecht een afkoopsom aan de Vlaardin- gers moeten betalen. Het al of met aanblijven van de trainer komt voor FC Vlaardingen op een zeer ongelegen tijdstip, nu alles in het werk wordt gesteld op tijd klaar te 2ijn met de con tracten voor het nieuwe seizoen. Het zoeken naar (eventueel) een opvolger is daarbij ook niet zo gemakkelijk. Eerder het Lase roms, die intussen directeur van het sporthotel in Bossehoofd is geworden, samen met Rime Wactmans, aanbiedingen van MW en recent nog FC VVV aan ach voorbij gaan. Het staat hem tegen btj FC Dordrecht helemaal opnieuw te moeten beginnen. „Van de grond af en daar ktik ik eerlijk gezegd tegen aan. Bij FC Vlaar dingen ben ik aardig aan de op bouw bezig en weet ik wat ik aan de spelers heb." Om met een zo sterk mogelijk C-elftal te kunnen beginnen volgend sei zoen. onder leiding van Wim Koevermans met assistentie van Jan Bouman hield FC Vlaardingen onlangs eer» „open" dag. Veertien spelers werden daaruit geselecteerd. Hun namen: Adri van Hoof (SVN uit Standaardbuiten), Frank Vork (Excelsior M), Ra- domir Lemaie uit Joegoslavië, Frans Schouten (Oud-Bei j er- land), Robin Frie (Olympia), Hei-man den Haag (Olympia), Essil Saher Peter (Olympia), Wa penaar (Fortuna), Robi Kollau tDelfia). Johan Schelle vis (ADO), Paul Kooien (DRL), Blom (Rot terdam), Blok (Olympia) en Ron Bongers (Vlaardingen). Uit het C-elftal vloeiden af: Frans Fiers (FCN '66), Jolin Vüijn John Kónemann (Excelsior R) en Hugo van Houten (Feyenoord). Paul Kooien van DRL koa van Feyenoord een jeugdcontract krijgen, maar bleef liever ama teur. Hij speelt in het Neder lands jeugdelftal en is oor spronkelijk afkomstig van de regionale jeugd van Feyenoord. Zijn clubgenoot Keizer (20) krijgt van FC Vlaardingen een contract aangeboden. Deze week beginnen bij FC Vlaardingen de contractbespre kingen voor het nieuwe seizoen. Naast Wim Tijl hebben ook Ted Hesling en Ronnie de Vos Van Steen wijk hun contract gewei gerd. De Vlaardmgsc eerste divi sieclub heeft do contracten alle maal afgestemd op de nieuwe CAO die van toepassing is ge worden. Dat komt neer op 12.000 gulden per contract, ex clusief sociale lasten. Waar te- fen over een werktijd staat van 2 uur per week. Theo LaseromsAlles mogelijk |aifmiifii)timrimi!iii!iiJiiiifimii!tt]j{]iij>mj[H!i<[fiiumiiiiiii[iijttii]!ii[]i[!ii!iiii]ij(iti[iuii(iit)jiii!r{Mi]iiii!Hii!iim^ Schiedam De evene- mentencomrni.ssie van de jeugdafdeling SVV hield voor de derde achtereenvolgende keer een Cor Maltha-veld- loop voor junioren en pupillen. Voor de tro fee liepen de D-junio- ren hun afstand met als winnaar Jacky Sprong in 16.0,1 min.; 2. Edward Onverwacht; 3. .Marcel Schaap. Citsla- gen overige afstanden: C-junioren: 1. Marco van Hat tem; 2. Tom FeeJders; 3. Flip Schaap. E-pupillen: I. René Onverwacht; 2. Eelco Doesburg; 3. Her man Zoetmulder. F-pu- pillen: I. Maurice v. *t Hof; 2. Jan Brokling; 3. Patric van Beek. Wis seltrofee en het overige eremetaal werden na afloop uitgereikt door C. v.d. Hoek van de evenementencommissie. laardïngen Op de eerste visdag van het nieuwe engelseizoen is er vooral in de singels en vijvers bin- Énen de gemeente druk gevist en niet zonder resultaat. [Het broeierige weer en het vele zuurstofrijke regemva- iter maakten de vissen bijzonder actief. Vooral de bra- jsem wil dan goed bijten en niet minder de paling, die !aast op het viskuit van de paaiende vissen. ;In vaart en vlieten was het minder goed vissen. De be malingen brachten te veel trek in het water, nu dit moest worden geloosd om de polders minder drassig te maken na de hevige regenval van de laatste dagen. De jeugd van de VHB (Guppenclub) verscheen aan de waterkant nabij de Viandenstraat voor de eerste wed strijd van het seizoen. Over het algemeen genomen werd hier aardig wat vis gevangen. Winnaar met 2250 gram vis was Martin Tersteegen; 2. Jako van Rees 2100 gram; 3. Hans B roert? 1310; 4. Jan Vermeulen 1200 gram; 5. Gert Schmid 900; 6. Jos Martijn met 800 gram vis. ..De Ruisvoorn" zocht voor zijn eerste concours van de clubserie eveneens de Viandenstraat op. Winnaar was Shier N. van Biezen met 3040 gram vis, waaronder de zwaarste een brasem van ruim 900 gram; 2. A. Dirks £2600 gram; 3. J. Hollenberg 2280; 4. C. van der Velden ,1710; 5. G. van Leerdam 1040; 6. W. Mulder jr. 980; 7. tK. Dirks 760: 8. W. Mulder sr. met 560 gram vis. De overigen vingen minder dan 500 gram vis. Schiedam In het kader van het 75-jarig bestaan van SW kregen de vier pupillenteams EL-E2-F1 en F2 een eigen voetbal toernooi met als tegen standers soortgelijke teams van HOV, Rotter dam, HDVS, Schiedam en Berket. Veel ouders waren getuige van leuke wed strijdjes, met als inzet verenigingsprijzen. Win naar werden de spelers van HOV met HDVS op de tweede plaats. Als der de eindigde SW, De vier de prijs was voor Berke! de vijfde voor Schiedam. De prijzen bestonden uit sierlijke trofeeën en wer den uitgereikt door jeugd- voorzitter A. van Dijk. Hïaassluis Ter gelegen- gehuldigd. Het is voor de heid van het behaalde vijfde maal dat het Maas- jeugdkampioenschap van sluise team de sterkste Nederland, zal het team van Nederland is. De bij van de judoclub Mahoro- eenkomst in „Koningshof" i kan morgenavond worden is om 20 uur. Maasland Tot besluit van het klaverjasseizoen van Sport en Spel. is de finale verspeeld van de Maaslandse klaverjaskam- pioenschappen. Daaraan werd deelgenomen door veertig deelnemers, die er een spannende strijd van hebben gemaakt. Na drie ronden gekaart te hebben, kan de eindstand worden opgemaakt. Eerste is dhr. Sj. Meere. die met 5557 punten klaverjaskam pioen van Maasland 1979 werd. Als voorzitter van het comité Sport en Spel reikte J. J. Sonneveld de beker uit. Tweede werd mevrouw Ei- lers met 5188 punten, der de T. de Vette met 5184, vierde mevrouw Van Uffc- len met 5178 punten en vijfde I. Arkesteyn met 5084 punten. Vlaardingen De Vlaar- dingse Zwem Club houdt dit jaar tussen 25 en 29 juni de traditionele avond zwemvierdaagse. Omdat dit evenement vóór de zo mervakantie wordt gehou den, verwacht de VZC dat er veel scholieren aan mee zullen doen. Op de woensdag en donderdagen kan men er al voor trai nen, tussen 21.45 uur een 22.30 uur in het Holybad en op woensdagavond tus sen 21.15 uur en 22.00 uur in hetKolpabad. Schiedam SVV speelt vanavond te gen een Schiedams elftal, samengesteld uit spelers van ver schillende amateur clubs. De baten van dit duel. waarvan de toegangsprijs vijf gul den bedraagt, zijn be stemd voor het club gebouw van Demos, dat onlangs door brand werd verwoest. Aanvang 19 uur. l Hans Vroon- - dit sei zoen een stuk minder Maassluis In een rustige stoel zit Hans Vroon naar de televisie te kij ken. De werper van Groenoord, die met een elleboogblessure tobt, en daardoor slechts drie a vier innings op de heuvel kan staan, is geen schaduw meer van de fanatieke en vaak keiharde Hans Vroon, die als honkballer en voetballer (hij Honse- lersdijk) de afgelopen jaren furore maakte. „Ik ben een stuk rustiger geworden", bekent hijzelf. „In het veld kan ik er nog wel „inkleunen", het winnen staat ook altijd voorop, maar door de vele blessures en schorsingen, heb ik veel geleerd". De elIeboogbJessure (een verdikking in het kapsel) stamt van vorig seizoen, toen Groenoord met een goed draaiend team de tweede plaats in de twee de klasse bemachtigde. Hans Vroon daarover: „toen ik er vorig seizoen last van kreeg, hebben ze m'n arm eerst open ge maakt. Daardoor miste ik al zo'n zes wedstrijden. Nu heb ik pillen gekregen om de verdikking in net Haarlem De softbal - iters van Schiedam zijn het pinksterweekeïnde niet ongeschonden door gekomen. Hoewel de da mes Unique Giants met 11-4 van het veld veeg den, moest het team van Jane Besse thuis tegen Robur een kleine 8-7 nederlaag incasse ren. Als ik aan die wedstrijd denk, kan ik nog kwaad worden. Hei ging gewoon erg goed en mei een 7-2 vouriprong in de Laatste shigbeuil kon ons weinig meer gebeart n Toen kre gen de scheicKi echlei s hel echter op hun heupen en gingen alsnog met 8-7 de boot in. Ontzettend jam mer, maar gelukkig revan cheerden we ons tegen Giants", aldus Jane Besse. In Haarlem ging Schiedam voortvarend van start, want na de eerste mmngs Mond er door punten van Hild.1 tan de Buig (2), Til Debets en Yvonne Assen berg een 4-1 voorsprong op het bord. Na de tweede in nings was de marge /elis nog met een punt uitge bouwd. want het passeren van <xe thuisplaat aoor Yvonne Assenberg. Jaquelt- ne Stoppelenburg en José Bergmans betekende naast het scoren van de thuis ploeg een 7-3 oorsprong. Nog stokte de Schiedam se p rod uk Ue niet. en innings later waren het opnieuw Yvonne Assenberg en Jac queline Stoppelenburg die de runs lieten noteren: 9-4. Hilda van de Burg en Jane Besse bepaalden tenslotte de eindstand op 11-4. Maasland Het Maas landse schoolkorfbaltoer- nooi is weer een grandi oos succes geworden. Met uiteindelijk de Aloysius- school als de allerbeste. Gijs Eikelenboom, voorzit ter van organiserende ver eniging ODO. reikte na afloop de wissel beker uit aan het hoofd der school, Ben Reekers. Het toernooi werd verspeeld op het complex van ODO. Liefst tachtig wedstrijdjes werden er afgewerkt, want het aardige van dit toernooi is dat alle kinderen uit de tweede lot en met de zesde klassen kunnen meedoen. Dat betekende het respectabele aantal van zo'n 350 deelne mers. Het enthousiasme tijdens het toernooi was groot, waarbij het plezierig was dat het weer geweldig meewerkte. Slechtt tijdens de laatste wedstrijden begon het te regenen, maar het toernooi kon toen al lang niet meer kapot. Het talnjke publiek langs de lijnen droeg er toe bij dat er een gezellig sfeertje heerste. Twee jaar terug was de Aloy siusschool ook ai winnaar, maar vong jaar nam 't Spreeuwenest de wissel beker over. Het fraaie kleinood is nu dan ueer terug bij Aloysi- us, want van de acht gespeel de poules won deze school er drie. De Schutse en de Klim op wonnen twee poules en Spreeuwenest zegevierde écn keer, zodat alle scholen in de prijzen vielen. De eindstand was: 1. Aloysi- us, 2. De Schutse, 3. 't Spreeuwenest. 4. De Klim-op Toen de jeugd uitgespeeld was, kwamen de leerkrachten en de ODO-Ieiding nog tegen elkaar in de wei. Ondanks de regen ook hier veel plezier, en de 2-2 eindstand getuigde daar ook van. Schiedam De groep Schie dam van de COVS heeft de organisatie rond voor het voetbalkampioenschap van Nederland op zaterdag 9 juni. Deelnemende clubs zijn: Zut- phen, de kampioen van vorig jaar. Hondsrug. Betuwe. IJ* mond. Den Haag, Den Bosch, Roermond, Zuid-Oost Dren the, Doetinchem. Zeist, Hoek se H aard en Bo\nieer/Cujk- Het toernooi wordt gehouden op hei complex van WK en \\F iu Bijdorp. Op 1 en 2 mei vindt op het complex van Hennes DVS een coodï- tïetest plaats voor de scheldsrechtersvcreniglng Delft. Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. De twee eve nementen vloeien voort uit het feit. dat de Sehiedamse scheidsrechters vereniging dertig jaar bestaat. kapsel te bestrijden, maar ik heb er nog ruet één van ingenomen. Dat is mijn aard. Die grote rooie pil len vertrouw ik gewoon niet. Het gaat nu trouwens weer aardig. ïk speel ge woon als korte stop een hele wedstrijd en als het nodig is bij een gevaar lijke situatie, zoals drie door Emile Schelvis honken bezet stap ik weer op de heuvel". In het duel tegen het Delftse Blue Birds pakte Hans Vroon, die aan zijn derde seizoen be2ig is, weer even de werpers handschoen op, en dat re sulteerde, mede door zijn inbreng, in een 4—3 zege. Ondanks dat de resultaten tot nu toe niet bepaald tot de verbeelding spreken met dc 18—5 nederlaag te gen DOS '32 als voor beeld), gelooft Hans Vroon in een hoge klassering. Hij: „Het team is sterker dan vong seizoen, geloof ik. De sfeer is optimaal. Hoe dat komt, weet ik niet, want we zien elkaar met één training in de week erg wemig. Voor mij zou een kampioenschap en dus weer dubbels in de eerste klasse werkelijk alles betekenen". Kool en prei Of de 28-jarige Hans Vroon, die op 8-jarige leeftijd bij SVV met honkballen begon, daarna tot zijn achttiende jaar bij Schiedam vertoefde, en vervolgens na vier jaar Neptunus voor Groenoord verkoos dan nog in sport park Kelhel gooit, is de vraag. „Het accommoda- tieprobleem Is nijpend", zegt Hans Vroon, En la chend: „Eerlijk, het is net een volkstuintje. Behalve het probleem, dat we ner gens kunnen douchen, is ook het veld een lacher tje. Jan Switser, met wie ik samen met Ruud Stent- Ier van Neptunus naar Groenoord kwam, heft het me al een keer laten zien. DiAr verbouw ik kool en daar prei, zei hij dan. En verdomd, zo ziet het veld er uit". „Schiedam, waar ik op 18- jarige leeftijd weg ben ge gaan blijft echter trekken, zegt Hans Vroon weer se rieus. Dat komt door het publiek en eigenlijk de ge hele entourage. Ais het zo bij Groenoord door gaat ik bedoel de „trubbels" met de gemeente dan bestaan we volgend jaar gewoon niet meer. Dan zal ik mijn heil weer ergens anders moeten zoeken. Ik wil in ieder geval mijn traimngsdiploma halen en ook met voetballen door gaan. Hoewel de echte ambitie de top te bereiken is verdwenen, plezier heb ik er nog steeds sn". Het honkballeven van Hans Vroon is er deson danks éen van teleurstel lingen. Zelf: „Dat kan je wel zeggen. De eerste kwam toen ik met het Ne derlands jeugd team van 16 tot 13 jaar drie maanden naar Amerika het honkbalwalhalla zou gaan. Voor deze trip was ik echter net 19 jaar ge worden en hoewel ze me een half jaar hadden lek ker gemaakt mocht ik niet mee. Daarna ik ging toen van Schiedam naar Neptunus werd ik gese lecteerd voor het nationale B-team, waarin jongens als Urbanus, Hageman, Remmers waal. de gebroe ders Smit en Tilmans za- trn. Het jaar daarop brak ik echter mijn enkel en hoewel het in het Neder lands team helemaal niet slecht ging, heb ik daarna niets meer gehoord. Ze schrijven je aan blijkbaar af, ondanks het feit, dat ik na mnn enkelbreuk be ter gooide dan ooit tevo ren". Bij Neptunus, dat ook in de periode van Hans Vroon al tegen promotie (vorig seizoen gelukt) aan- hikte, beleefde de Schie dammer zijn volgende te leurstelling. „In het vier de jaar verhuisde ïk voor »de zaak ik ben typo graaf naar Den Bosch- Ik ontving een reiskosten vergoeding, die ze in twee termijnen zouden betalen. Nou ik moet de tweede termijn nog krijgen. Dus ging ik naar Groenoord, waar op dat moment Cor van der Velden trainer was en omdat ik Jan Switser en Ruud Stentler meenam, werden we in het eerste seizoen ongesla gen kampioen. Vorig sei zoen met Toon Fabrie tweede en nu staan we er eerlijk gezegd veel minder voor. Ik kan mede door de blessure en het voet ballen, dat nu ook af loopt, nü qas weer volle dig tijd vrij maken voor het honkballen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5