S tads wandeling handig foldertje Biimenstadsdag '79: minder druk dan voorgaande jaren S Wellicht nieuwe APV Nu Oranjebrug omrijden 121 P4üpai*atlP Commissie vierdaagse bij Hoekse deelraad Katrijn de eend Twee nachten Schiedam wil ander urgentiesysteem voor woning zoekenden Verordening uit 1950 verouderd Zonwerend folie op gymlokaal Avond over rolpatronen Burgemeester op bezoek bij bruidsparen 26-ers gepakt MAANDAG 11 JUNI 1979 SCFVDiWW 3 f Ff'S Zaterdag was het een gelegenheidswandeling en daarom begon de tocht bij het museum, maar bij de VW is de complete route beschrijving te verkrijgen. Schiedam Ook het ge meentearchief heeft volop meegewerkt aan de totstand koming van de Schiedamse stadswandeling. Dat bleek zaterdagmiddag bij de pre sentatie ervan door de VVV en de historische vereniging in de aula van het stedelijk museum. De stadswandeling voert over een lengte van ongeveer vier kilometer langs alle bezienswaardige plekken in de Schiedamse binnenstad en dc branders- buurt (Schienoko) en geeft in handig folderformaat infor matie over historische ge bouwen. Eén foutje staat erin. maar dat kan in volgende oplagen nog rechtgezet worden: vrou we Aleid verleende Schiedam met in 1725 stadsrechten maar in 1275 en daarom werd vier jaar geleden het zeven eeuwen bestaan ge vierd. Dc stadswandeling is ver krijgbaar bij de VVV in het Proveniershuis, vanwaar de voettocht ook begint en waar de volhardende wandelaars ook weer uitkomen. Zater dagmiddag maakten vooral leden van de Schiedamse Ge- meenschap/VW en de histo rische vereniging Schiedam een deel van de wandeling mee: vanaf het museum gin gen zij over Hoogstraat, Gro te Markt, öoievaarssteeg, Schie, Oude Sluis, Nieuwe Sluisstraat en Lange Haven nchtmg Passage, waar over het initiatief nog wat nage kaart werd. De aanwezigen (van het ge meentebestuur was alleen Jo Ouwen s van de PvdA er; WD'er Cor van Tdborg was er meer in andere hoedanig heid) hebben wel het meest interessante deel van de wan deling afgelegd. De stadswan deling heeft namelijk een minder boeiend begin: na het Proveniershuis gaat het een stukje Nieuw)and m, waar door oude wegen zoals de Boterstraat, het Groenweegje en de Noord vest tn feite gemist worden Maar dat zou alleen te verbeteren zijn. als er tegenover de Sint Jons Dooie een bruggetje naar de 's-Gravelandseweg 2ou ko men, was een van de conclu sies die m het Passagetheater getrokken werden. Vlaardingen De derde aflevering van de Vlaardtngse Bin nenstadsdag heeft aanzienlijk minder publiek getrokken dan in voorgaande jaren het geval was. Ook de politie, die extra manschappen had ingezet om het gebeuren te begeleiden, had sterk de indruk dat de publieke belangstelling minder was dan verwacht. Aan het weer kan het nauwelijks gelegen heb ben: dat werkte zaterdag uitstekend mee. Toch is de Binnenstadsdag 1979 op onderdelen zeker ge slaagd te noemen. De belang stelling voor met name de kramen op de Markt, voor het stadhuis, die bemand en bevrouwd waren door buiten landse werknemers die in Vlaardingen wonen, was aan zienlijk: de shis kebab en de broodjes kalfsvlees vonden gretig aftrek, terwijl er een behoorlijke belangstelling was voor de vaak uitheemse wa ren, die op de kramen aan de man werden gebracht. Belangstelling was er ook voor het optreden van de bui tenlandse muziekgroepen, die op Binnenstadsdag aktief wa ren, zoals het Spaanse trio Los Embajadores, dat op ge zette tijden op het Liesveld speelde, of de Turkse muziek groepen die op de Markt en tegenover de Visbank optra den. Waardering was er voor al voor de Turkse buikdanse res Yonina, die onder de be geleidende klanken van het Slaby-kwartet op het Liesveld optredens verzorgde. En dan was er natuurlijk de visafslag, op de historische plek voor de Visbank, die tweemaal werd gehouden. Ge stimuleerd door het succes van vorig jaar hadden de or ganisatoren deze activiteit weer in het Binnenstadsdag programma opgenomen - en terecht. Heel wat maaltjes (of beter zootjes) vis verwisselden voor voor-oorlogse prijzen van eigenaar. De visafslag werd telkens voorafgegaan door een optreden van het Vlaardings Vissersvrouwen koor. Al met al had Binnenstads dag 1979 weer aardig wat te bieden. Al dient wèl gezegd, dat het als geheel een aan zienlijk minder interessante aanblik bood dan vorig jaar. En dat geldt dan met alleen de opkomst van het publiek, maar ook voor de opzet van de Vlaardingse Binnenstads dag. Zag het er vorig jaar naar uit, dat Binnenstadsdag een marktachtig karakter van formaat zou krijgen: van die Bmnenstadsmarkt was dit jaar aanzienlijk minder terug te vinden. En juist door dat marktidee kunnen alle afzon derlijke optredens en activitei ten zo uitstekend aan elkaar gelast worden! Een gedachte, die de organisatoren voor vol gend jaar wellicht in het ach terhoofd kunnen houden. - Op de2e pagina een greep uit de zaken, die zaterdag in het Vlaardmgse centrum te zien waren. De foto's, gemaakt door Ben Blümers, spreken voor zichzelf. Schiedam Na dc Koemarktbrug wordt nu ook de Oranjebrug over de Nieuwe Ha ven door de dienst gemeentewerken gerepa reerd. In de nacht van dinsdag op woens dag èn de daaropvolgende nacht zullen de mensen van de technische werkplaats van de gemeentewerken de oude aanrijpïaten van de brug verwij'deren, om er nieuwe voor in de plaats te leggen. Beide nachten zal de brug voor alle verkeer, óók voor voetgangers, gesloten zijn van twaalf uur 's nachts tot zes uur 's ochtends, ledereen die tóch de Nieuwe Haven 's nachts wil oversteken is daardoor ge- dwo»,gen een omweg te maken. De Lange Nieuwstraat is daarvoor de meest aangewe zen route. Als men richting Koemarkt gaat, kan ook dc Westvest als alternatieve route worden gekozen. De mogelijkheid is aanwezig dat de werk zaamheden aan de brug minder vlot of juist vlotter zullen verlopen. Als dat het geval is zuilen de „sluitingstijden" van de route over de Nieuwe Haven worden veranderd, en kan of iets later, of juist iets eerder weer van de Oranjebrug gebruik worden ge maakt. iiijiiJjiiijjiiiniiifjiHiiiiiKriiniiiiiiiiiiiiiiifajiiiiiiiiiiiifiiijjiiiiiifiiiiiftiiiiiiiiiuitiiiiiijtiJiimtii Hoek van Holland Maai befst vier avonden achtereen vergaderen deze week de commissies van ae Hoekse deelgemeenteraad De rij wordt vanavond geopend door de commissie onderwijs, jeugd en vormingswerk. De agenda vermeldt onder meer mededelingen over de bouw van de nieuwe school aan de Mercatorweg. Het is inmiddels bekend dat „groen licht" is gegeven voor de bouw van de geïntegreerde school voor basis- en kleute ronderwijs. De commissie voor sport, cul tuur en recreatie vergadert op dinsdag 12 juni. In tegenstel ling tot de andere commissies, die allemaal in de secretarie bijeen komen, zal de sport- commissie in De Hoekstee vergaderen. Dit in verband met het feit dat de bijeen komsten als regel vrij veel belangstelling hebben. De delegatie van bevoegdhe den van alle sport- en recrea- tie-acccommodaties zal een „zwaar" punt van bespreking vormen. Verder zal een ad vies moeten worden uitge bracht over een brief van de rui tersportvereniging „Hoek van Holland" en de eventuele aanleg van een skateboard- baan zal eveneens punt van discussie vormen. Woensdagavond zal de com missie sociale zaken en mi lieuhygiëne bijeen komen. Voorzitter J. van Belkom zal daar onder meer mededelin gen doen over de bouw van de verzorgingsflat aan de Hoekse Ennk. De commissie voor ruimtelij ke ordening en economische ontwikkeling tenslotte komt donderdag 14 juni bijeen. Het bestemmingsplan Krrmsloot zal daar ter discussie staan, evenals het al dan niet door trekken van de strandspoor- lijn. iiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiniiiiiMfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiHiiiiiifiüiuimini/m Schiedam Dc Gemeentelij ke Sociale Dienst in Schie dam, wil in de toekomst ver anderingen gaan invoeren bij het indelen van urgentie verk laringen voor woningzoeken den. In Schiedam werkt men nu nog met vier urgentiefac toren en -maten, in Vlaardin gen met tien verschillende. Ómdat de GG en GD met zo wel Vlaardingen. Schiedam als Maassluis te maken heeft, wil Schiedam zich bij de ur- gentie-mdeling van Vlaardin gen aanpassen, omdat deze m Vlaardingen goed werkt In Vlaardingen werkt men nog niet zo lang met dit ur- gentie-systeem. Schiedam heeft haar systeem al langer m gebruik. Mevrouw Taverne is blij met de Vlaardmgse factoren ie kunnen gaan wer ken, daar het huidige sy steem. volgens haar zeggen, nog met definitief rond was en er nog aardig wat bij aan gevuld moest worden. Schiedam De algemene politieveror dening uit 1950, die in Schiedam wordt gehanteerd, wordt binnenkort wellicht vervangen door een nieuwe. PvdA-raads lid Kuurd van der Veer heeft daartoe een voorstel gedaan, omdat het telkens weer aanpassen van één artikel van de verordening niet meer is dan „modderen in de marge". De APV is volgens Van der Veer verou derd. Telkens weer moet een artikel uil de verordening worden aangepast of worden geschrapt, omdat het door de maatschappelijke ontwikkelingen is ach terhaald. Om een moderne, aan de eisen van de tijd aangepaste verordening te krijgen, is het volgens het PvdA-raadslid noodzakelijk om meteen een hele nieuwe te maken. Op 28 juli van het jaar 1950 keurde de gemeenteraad die APV goed, die tot op de dag van vandaag in Schiedam wordt gebruikt. Alle zaken die niet in een wet of koninklijk besluit staan geregeld, heeft de gemeente vastgelegd in verorde ningen. De algemene politieverordening wordt gehanteerd naast bij voorbeeld de marktverordening en regelt dingen als schrijven op de weg. aanplakken van af fiches, hengelen langs de Poldervaart, af steken van vuurwerk en vervoer van ge vaarlijke stoffen. Honderd-acht artikelen werden er in 1950 door de gemeenteraad in de algemene politieverordening opge nomen. Sinds die tijd zijn tientallen arti kelen veranderd en nog eens tientallen artikelen afgevoerd. Of er inderdaad aan een nieuwe veror dening zal worden gewerkt is nog ruet zeker. Burgemeester Arie Lems nr—mde de suggestie van Van der Veer een gued idee, maar wilde nog een slag om de arm houden, omdat hij binnenkort naar Zaanstad vertrekt. „Mijn opvolger wil ik er niet zonder meer mee opzadelen", vindt de burgervader. Van der Veer voelt er het meeste voor om bij het maken van een nieuwe veror dening samen te werken met Rotterdam en Vlaardingen. „Het is een goede zaak als je voor het noordelijke Rijnmondge bied eén rechtszekerheid hebt, in een ge lijke APVvindt Van der Veer. Schiedam In het Prinses Bealnxpark is een vriend schap ontstaan tussen een broedende eend en de echtge note van de eigenaar van het pannekoekhuis Dc Vijver, ge legen midden in het park. De eend, door mevrouw Visser als Katrijn gedoopt, nestelt in een plantenborder vlakbij de ingang van dit pannekoek huis. Ze komt hier regelmatig binnenwaggelen om al kwa kend duidelijk te maken dat ze honger heeft Ze krijgt dan prompt eten met als gevolg dal ze vaak het broeden ver geet. De eend heeft twee mannetjes die altijd dicht in dc buurt 2ijn en meestal meeëten wat de pot schaft Het wachten is nu op het uit komen van de eieren. Me vrouw Visser heeft er een zwaar hoofd in of deze broe- denj, afgewisseld met veel eten, ditmaal wel zal lukken. De tijd zal leren. Maassluis Er zijn plannen om het gymnastieklokaal Prinses Margriet m Maassluis te voorzien van zonwerend fo lie op de ruiten. Een voorste! in die richting zal binnenkort in de gemeenteraad komen, nadat de commissie voor wel zijnszaken 2ieh er vanavond (vanaf 19.30 uur in het stad huis) over heeft gebogen. Met het aanbrengen van de zon wering, die nodig is omdat de oude gordijnen grondig zijn versleten, is een bedrag van ruim 10.000 gulden gemoeid. De ervaring met dit materiaal is bij andere gymlokalen uit stekend. Maassluis Het Vrouwenont- moeungscentrum *Sien' in Maassluis, houdt vanavond een bijeenkomst over de rol- bevestigende opvoeding. Nan- da Ka pil zal een inleiding houden met als thema: „Hoe zit dat nu met die rolpatro nen?". Ook zal een füm wor den vertoond, die bij het the ma aansluit Het Vrouwenont moetingscentrum heeft haar onderdak in de ruimte van De Toverbal aan de Lange Boonestraat. Vlaardingen Burgemeester Wim Kieboom en zijn vrouw, hebben vanmiddag bezoeken afgelegd bij twee jubilerende echtparen. Eerst ging men langs bij de heer en me vrouw Rouss en vervolgens bij het echtpaar Moerman. De heer en mevrouw Rouss- Brouwer, die wonen in de Billitonflat op nummer 102, zijn vandaag 60 jaar ge trouwd. Het huwelijk werd op 11 juni 1919 m Rotterdam voltrokken. Antomus "Wilhel mus Rouss is 81 jaar oud, Jo hanna Rouss-Brouwer ook. De heer en mevrouw Moer man-Van den Berg, Prins Hendrikstraat 20, 2ijn 65 jaar getrouwd. Het echtpaar trad op 11 juni 1914 in Maassluis in het huwelijk. Jacobus Moerman is 89 jaar en Lina Moerman-Vanden Berg 86. Vlaardingen De Vlaarding se politie heeft m het afgelo pen weekend weer enkele overtreders van het befaamde artikel 26 van de wegenver keerswet in de kraag gevat In de nacht van zaterdag op zondag werd een 20-jarige Rotterdammer de raad gege ven om de auto te laten staan en met een taxi naar huis te gaan. Hij kreeg een proces verbaal wegens rijden onder invloed van alcohol. Datzelfde lot onderging zondagochtend een 29-jarige inwoner van De Lier, die eveneens teveel ge dronken bleekte hebben.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3