SPORT Jeugdteam Maharokan op topsport-niveau Leden De Ilollandiaaii wijzen DSS af sport „kort Gemeentebestuur laat verstek gaan r Hugo van der Velden nieuwe voorzitter van HVO Sportraad wil meer bevoegdheden Sport agenda Promotie Tweede plaats voor Egbert van der Worp Nieuwe vergadering voor voorzitter Schoonmaak VI. vaart MAANDAG 11 JUNI 1979 scnmwwsi Maassluis „Het dringt niet voldoende tot iedereen door dat men om kampioen van Nederland te worden écht de beste moet zijn van circa 250 jeugdteams. De moeilijkheidsfactor wordt onderschat". Koos Henneveld sprak deze woorden tij dens de huldiging van het jeugdteam van Mahorokan, dat enige tijd geleden voor de vijfde maal Nederlands judo kampioen werd. „Het stuit me tegen de borst, dat het tegenwoordig vaak een schande is te willen winnen en presta ties te leveren, terwijl de recreatiesport steeds meer benadrukt wordt. We moeten echter niet vergeten, dat een na tuurlijke eigenschap van kinderen de wil om te winnen is en la ten we die vooral niet gaan onderdrukken", vervolgde de sport schoolhouder. „Het uitkomen met jeugdte- ams op kampioenschappen houdt in, dat de samenstelling van de ploeg zich steeds wij zigt. Immers, de jongens wor den ouder en verschuiven in de gewichtsklassen. Het is daarom makkelijker een top positie bij de senioren te handhaven dan bij de jeugd", benadrukte de judocoach de bijzondere prestatie van zijn team, dat drie keer in succes sie de titel greep. Ondanks het unieke feit was er geen Lid van het Maasslui- se college van B en W aanwe zig wel ter compensatie een ambtenaar en een bloemstuk. „Wethouder Koos Smit had tegelijkertijd nog een aantal zaken af te handelen en er zijn kennelijk belangrijkere dingen bij dan nationaal kam pioen worden", aldus Koos Henneveld, Klaas de Roo (WD), aanwezig als voorzitter van de Sportraad, kreeg daar door onverwachts de eer het woord te richten tot de aan wezigen en zodoende het ont breken van „wethouderlij ke woorden" te compenseren. In zijn rede stak hij met name een pluim op de hoed van de niet betaalde begelei ders, die de vooruitgang van de jeugdige judoka's mogelijk maken. „Wethouder Smit heeft het natuurlijk erg druk. In Maassluis is echter het werk te portefeuïllematig verdeeld en wordt te weinig elkaar de bal toegespeeld. Hoe we de huldiging van sporters beter aan moeten pakken, daar zijn we al jaren over bezig. Immers, als je bij een bepaalde prestatie wel komt en bij de volgende niet, dan kan dat overkomen als discriminatie", antwoordde Klaas de Roo. „Daarom zijn we bezig met een plan voor een jaarlijkse huldiging door het gemeentebestuur, waarbij alle kampioenen tegelijkertijd gehuldigd worden. Ik heb mijn nek uitgestoken om dat uit te werken en voor de sportraad op papier te zet ten", „Wat Mahorokan's jeugdteam heeft gepresteerd is zonder meer topsport", vervolgde de sportraad-voorzitter. „En een toppositie vergt niet alleen veel lichamelijke inspanning, maar vraagt ook mentaal een prestatie. Je kunt je immers met alles permitteren. Als je het als vereniging in alle har monie tot een kampioenschap kunt brengen, is dat een erg goed resultaat. En die harmo nie is bij Mahorokan zeker aanwezig, alleen dan immers kun je het jarenlang volhou den op het hoogste niveau". Het wordt voor Mahorokan echter steeds moeilijker zich te handhaven op dat niveau. „Mahorokan kennen onze te genstanders en juist ons, om dat we al jaren kampioen zijn, willen ze een pootje lichten. Tegen ons wordt daarom altijd het sterkste team ingezet", verklaarde de vijftienjarige captain van het team, Rob Henneveld. „Ik mag volgend jaar niet meer meedoen. Het is moeilijk te zeggen of het team volgend jaar weer de titel zal grijpen. De jongens die dan opgesteld staan zullen er ook dan vol komen achter moeten staan om te willen winnen. Het is niet voldoende om met een instelling op de mat te ko men, dat het wel weer zal lukken". De twaalfjarige Anthonie Wurth debuteerde in het team. „In het begin was ik even zenuwachtig maar toen we eenmaal wat wedstrijden gewonnen hadden groeide het zelfvertrouwen. Later wil ik ook individueel Nederlands kampioen worden, net als Rob Henneveld. maar of dat er m zit...* Ik zal me eerst moeten bewijzen", vertelde Anthonie Wurth over zijn eer ste ervaringen. Rob Henne veld gaf als een goed captain zijn teamgenoot ook daarvoor al de nodige aanwijzingen: „Vaak is individueel judo moeilijker, omdat je er bij verlies gelijk uit ligt, terwijl in teamverband een nederlaag goed gemaakt kan worden. Trouwens, als je achter staat weet je dat het hele team er de dupe van kan worden. Dan goot je er natuurlijk een schepje bovenop". Vlaardingen Hugo van der Velden (32) is de nieu we voorzitter van HVO. Op een druk bezochte al gemene ledenvergadering volgde hij Jan van Zelm op, die het twintig jaar heeft volgehouden. Van der Velden, die bij verras sing kandidaat werd ge steld, is voor de Vlaardui- gers geen onbekende. Hij maakte jarenlang deel uit van bet jeugd bestuur en Klaas de Roo, voorzitter van de sportraad, spreekt het win nende team toe. Maandag: Tweede fietsa- vondvierdaagse van Schiedam. Avondvier daagse Vlaardingen, park 't Nieuwelant, Start bowlingcompetitie „Mu sis Sacrum", 19.30 uur. Vergadering sectie wa ter- en hengelsport, Stadhuis, 19.30 uur. Kringkampioenschappen zwemmen, bad West, 18.30 uur. Dinsdag: Tweede fietsa- vondvierdaagse van Schiedam. Avondvier daagse Vlaardingen, park 't Nieuwelant Start avondvierdaagse Schie dam, Margriethal. Verga dering VSV, Mambdaan, 20 uur. SC Holy—VUC (h). Zwaluwenlaan, 19 uur. Woensdag: Tweede fiet- savondvierdaagse van Schiedam, Zomeravond competitie De Coureur, Vergulde Handpolder, 19.30 uur. Groenoord— Spirit (h), Kethel, 19.30 uur. Avondvierdaagse Schiedam, Margnethal. Avondvierdaagse Vlaar dingen, 't Nieuwelant Vergadering sectie voetr bal, clubgebouw Satel liet, 19.30 uur. Spirit— Thunderbirds Cd), Harga- laan, 19 uur. Sparta 3— MSV'71 (d). Hengeleon- cours kamp. van Schie dam, Beatrixpark, 18.30 uur. MSV7J—Nado 2(h), Steendijkpolder, 19 uur. Vlaardingen Het der de elftal van HVO komt alsnog in aanmerking voor promotie naar de nieuw te vormen hoofd klasse. Hoewel de oran- jehemden met 10 ver loren van Groen Wit 2, speelden de Rotterdam mers met ongerechtigde spelers. En kregen daar door twee punten in mindering. is thans, na zijn actieve periode, leider van een jeugdclftal. Omdat het oven eens aftreden de bestuurslid Arte van der Wal door ziekte verstek moest laten gaan, werd hij op die avond thuis tot erelid be noemd. Van der Wal was tien jaar bestuurslid en maakte een kwart eeuw deel uit van de elftalcommissie. Voor zijn echtgenote waren er bloemen. Jan van Zelm memoreerde in, zijn laatste toespraak als voorzitter het feit, dat hij na twintig jaar „trouwe dienst" geen failliete inboedel achter laat. „In mijn periode klom de zaterdagclub, die jammer genoeg weer de vierde klasse in moest, van vier naar elf elftallen Zelfs zijn het er wel enns vijftien geweest". Hoewel Van Zelm onder streepte een stapje terug te willen doen, werd er al aan drang op hem uitgeoefend zich op een of andere wijze verdienstelijk te maken voor de club. Hij hield dit m be raad Hoewel HVO degradeer de, had dat echter geen ver trek van een groot aantal le den tot gevolg Jan van Zelm: „Een houding die wij waarde ren. Alleen het vertrek van Gert de Goede is een groot verlies, maar die had vorig seizoen al te kennen gegeven graag hogerop te willen spe len. Hij stapte, samen met £d Schilder uit het tweede elftal, over naar Zwaluwen Hoewel HVO nog steeds groeit, gebeurt dat met meer in die mate zoals enkele jaren terug, toen er zelfs een selec tie aan te pas moest komen. „Toen waren er", aldus Jan van Zelm, „ook zo'n vijftien seruoren-elflaJIen". In dat ver band pleitte Van Zelm terecht voor een derde voetbalclub m de Holywijk, die in eerste in stantie een plaats zou krijgen nabij de begraafplaats. Contributie Op de vergadering was de verhoging van de contributie voor de jeugdleden een inten sief discussiepunt. Maar ten slotte stemde men er mee in. Het bestuur speelde in eerste instantie nog met de gedach te om de huidige secretaris, mevrouw Koops. kandidaat te stellen voor het voorzitter schap. „Het hïd uniek ge weest", aldus Jan van Zelm, „maar zij had zelf meer am bitie in haar eigen functie". Utrecht Bij landelijke atle tiekwedstrijden in Utrecht voor politie-ambtenaren, kwam Egbert van der Worp van het Vlaardingsc korps uitstekend voor de dag. Op de 800 meter kwam hij tot een tweede plaats in 2.26 mi nuten en hij werd derde op de 3000 meter in een tijd van 10.40.05 minuten. MSV'71 duldt geen concurrentie Maassluis Het honkbalte am van MSV'71 heeft de con currentie voorlopig van zich afgeschud. Dat was het reser veteam van Zwijndrecht, dat met S1 in de Steendijkpol der werd verslagen. De Alaas- sluizers namen door Kees Reinders een 1—0 voorsprong, maar daarna maakten de gas ten punten. Tot aan de zesde innings bleven beide teams in evenwicht, toen scoorden Ascencion en Reinders voor de Maassluïzers uit situaties van vier wijd. En uiteinde lijk was het Jaap Don die met een opofferingsstootslag Reinders en Ascencion kon laten binnenkomen: 54. Donderdag: Tweede fiet- savondvierdaagse van Schiedam. Kringkampi oenschappen, bad West, 18.30 uur. Inhalen avondvierdaagse Vlaar dingen. Avondvierdaagse Schiedam, MargricthaL Vergadering Martinit, Th ur lede, 19.30 uur. Vlaardingen De leden van De Hollandiaan zijn er niet in geslaagd een opvolger aan te wijzen voor de scheidende voorzitter Jo van der Vaart. Hij stopt na vier jaar als voorzitter te hebben opgetre den. Over zijn vertrek zegt' hij: „Ik vind vier jaar ge noeg. Het kost zoveel tijd en energie. Als ik aanblijf zou ik weer twee jaar bezig zijn. Dat is net 4e veel". Over de opvolging van Van der Vaart beslist nu een extra buitengewone algemene leden vergadering. Deze wordt ge houden donderdag 5 juli. De vergadering besliste wel over de opvolger van Wim Roosen boom. die het als penning meester voor gezien houdt. Zijn opvolger is Nico Booy. Tijdens de rondvraag wercf gevraagd of Sunlight (DSS) volgend seizoen gebruik moet gaan maken van de velden van de Hollandiaan. Dit bleek inderdaad de bedoeling van het bestuur. De leden dachten er echter anders over. Zij be- Jo van der Vaart ...ruimte la ten... slisten dat deze club geen ge bruik mag gaan maken van de velden van de Hollandi aan. Een ongelukkige uitspraak volgens Van der "Vaart: „Ze laten riet eens de ruimte om met die mensen te gaan pra ten. De leden zijn natuurlijk bang dat de velden overbelast worden en daar is natuurlijk wat voor te zeggen. Maar om dan meteen alle deuren te sluiten, dat kan ik met begrij pen". Vlaardingen Vanavond stelt de sectie water- en hen gelsport van de Vlaardingse Raad voor Sport cn Recreatie de datum vast voor het schoonmaken van de Vlaar- dingse Vaart. Voorts komt de uitbreiding van recreatiestei gers in dezelfde vaart aan de orde, alsmcdt een wijziging van jeugdsportsubsidie-rege- Iing. De bijeenkomst vana vond in het Stadhuis begint om 19.30 uur. O Het is nog lang niet zeker of SVV Jeffry Oost, de Spartaan die geen contraet meer kreeg, zal kunnen Inlij ven. Het eerste gesprek over een contract ver liep lang niet vlekke loos. Naar de mening van de leerling van de sportacademie was het te laag. Voor alle zeker heid heeft Bart Kreft opnieuw een contract aangeboden gekregen. Eerder kwam hij daar niet voor in aanmer king, maar gelet op zijn spel van de laatste we ken, kwam daar veran dering in. O Excelsior »s nog steeds geïnteresseerd in "Wim TijJ, de spits van FC Vlaardingen. Eventu eel zou het een ruil moe ten worden met Aad Teyl, die bij de Rotter dammers met meer in aanmerking komt voor een contract. O FC Waardingen heeft het dagelijks bestuur van de VRSR verzocht om op 16 juli, wanneer de training wordt her vat. weer op het geza menlijke trainingsveld (met Fortuna) terecht te kunnen. Vorig jaar moesten de betaalde se lectie uitwijken naar het Schiedamse Beatrixpark, omdat het veld niet eer der dan 1 augustus be speelbaar was. Het zou wederom getuigen van een slecht beleid wan neer een Vlaardingse club voor training zou moeten uitwijken naar een andere stad. O Omdat FC Vlaardin gen geen zekerheid heeft over de bespeel baarheid van tie velden in de oe fenperiode (augustus) zijn voorlopig alle oefen wedstrijden uit gepland. Op 29 juli is dat tegen Lokeren. 1 augustus A.jax in 's-G ra venzande, 5 augustus tegen FC Boom en 15 augustus bij Wuust wezel. O Ane Verlinde. de vice-voorzitter van de Sportraad, had zaterdag angst te spreken m het gerenoveerde clubhuis van Excelsior '20. „Om dat de nieuwsmedia van mening zijn", lichtte hij toe. „dat de Sportraad van Schiedam er weinig van terecht brengt". Hoek van Holland De Hoekse deelgcmeenteraad wil de bevoegdheid overnemen ten aanzien van de sport- en recreatieobjecten in Hoek van Holland. Bij de gemeente Rotterdam wilde men aan vankelijk hel strand, het re- advertentie SUR FSPORTCENTRE, hat adres voor deze ruiend pupolaire »pon mot alle grote merken uit voorrond leverbaar, zoals: MISTRAL, SUPERSTAR, WINDSURFER «n HIFLY SU RFSPORTCENT R E, ock voor WET- SUITS,SURFER-ACCESSOIRES en Recreate sportartikelen. Ook voor «urfleiien I SINGEL* TEL. OlO~26535S {achter C& A) creatieoord, dc camping en de terreinen van KNVB en RVS buiten de overdracht van bevoegdheden aan de deelraad houden. Dat zou betekenen dat de deelraad alleen bevoegdheden zou krijgen ten aanzien van de volkstuinen, speeltuin, schools por welden en voetbal velden, ijsbaan, manege, gym nastieklokalen en enkele an dere kleine zaken. Omdat de deelgemeenieraad mei klem protesteerde tegen die gang van zaken werd het gehele plan terug verwezen en dal betekent dat de deel raadscommissie voor sport, cultuur en recreatie zich mor genavond oprueuw over de materie gaat buigen tijdens een openbare vergadering in „De Hoekstee". - Ook de doortrekking van de strandspoorlijn komt daar weer aan de orde, evenals het probleem van een definitieve vestigingsplaats van de ruiter- sportvereniging Hoek van Holland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5