SPORT Weinig progressie bij kriiigzwemmers Schiedam zesde Holy i pyama Vergaderingen sectie voetbal en VRSR Belgen overheersen op „Harga" Veel interesse voor bridgestrijd Afgelast Geen promotie VZC derde m PPSC gelijk Bij renovatie clubgebouw Goud voor Irma Voorham Bestuur Aad Brons de snelste Het team van Schiedam dat zesde werd. speler van Roermond moest worden afgevoerd naar het ziekenhuis. Hij heeft vermoedelijk een been gebroken. De wedstrijden werden geleid door scheidsrech ters uit de top van het amateurvoetbal Een noodzaak omdat het niet één van de gemak kelijkste taken is om een wedstrijd waar zelf Er werd gewonnen van de Betuwe en de Hoek se Waard, terwijl er ge lijk gespeeld werd tegen Drente en Zeist Door dat de scheidsrechter de" strafschoppen niet in het doel kregen werden zij geen eerste in de poule. Het toernooi kende een sportief verloop. Ernsti ge blessures deden zich niet voor. Alleen een scheidsrechters aan mee doen in de hand te hou den. De prijzen werden aan het inde van het toer nooi uitgereikt door Jaap Bax, voorzitter van de landelijke vere niging van scheidsrech ters. Onder de aanwezi gen bevonden zich afge vaardigden van de KNVB en de Schiedam- se Sportraad. Schiedam Het natio nale kampioenschap voor scheidsrechters in Schiedam is dit jaar ge wonnen door het elftal uit het district De Hondsrug. Het elftal van de Schiedam se scheidsrechter eindigde op een eervolle zest?"" plaats. Zij konden zit er op beroepen niet eenmaal verforen te hebben. Het nieuwe clubgebouw gezien van de voorkant MAANDAG 11 JUNI 1979 SC/VDAVW6 ■BBB—MKamflUTIHB'Vti.irfl-H II UIIIIIII'IIII Rotterdam De kring- kampioenschappen zwemmen, die voor het eerst in hun geheel in bad West worden ge houden, blinken niet uit in progressie. Opvallend is het geringe aantal jongens en meisjes, ge boren in '63 en '64, als mede liet aantal starts, dat in vergelijking tot vorig haar na twee ont moetingen Is gedaald- Van 348 naar nu 333. Ook het aantal limieten voor deelname aan de Nationale z wemkampi oenschappen, volgende maand in Amersfoort, daalde van 43 naar 33. Na twee ontmoetingen rea liseerde VZC een derde plaats achter ZPB/Unico, dat ook nu weer ijzersterk voor de dag komt, en De Devel, waarvan de invloed van Jaap Ploeg (centrale training twee keer per week) zich nu al laat gel den, Bij do Vlaardingse club, die het zonder Diane Edelijn moet doen, zwom Irene van der Laan eerder de 800 vrij m 10.101, het geen zilver inhield, en kwam zaterdagavond, on danks hot fe:t dat zij nog niet helemaal i':t was als gevolg van ziekte, op de 200 viinder lot een tijd van 2 35 8, eveneens een tweede plaats. Op de 15G0 meter kwam Marcel Blom steel tot 18.36 9 (Zilver) en beëindig de zaterdagavond de 2G0 vrij voor jongens geboren in '63 in 2 09 7. Winnaar was hier Robin van Manen van ZPB Umco, die er 2 08.1 voor nodig had. De empo gouden medaille, die VZC tot dusver verdiende, kwam op naam van Irma Voorham, die de 200 wis selslag voor meisjes '63 af werkte in 237.4. Opvallend dat er hier maar twee meisjes om de kringtitel zwommen. Bij elkaar haalden Jacque line Claas, Irma Voorham, Kemco Sim ver ink en Mar cel Blomsteel tot dusver de limiet voor deelname aan de NK. Ook Sandv Dusseldorp zit daar al bij, maar gaat in die tijd niet vakantie. Van de overige waterwegclubs doen alleen WIK SZC mee, Viking '60 niet. Op de 100 vrij voor meis jes onder de 10 jaar kwam Jacqueline Claas 0 3 secon de te kort om een bronzen medaille voor zich op te ei sen, nu was haar tijd 120.5. Esther de Koning kwam evenals Sylvis Wegh op de 100 vrij voor meisjes *63 tot een derde plaats in 1.16.1. Bij de meisjes "66 werd Rita Hoogerwerf der de in 1.08.5 en Sandra Don bij de meisjes een jaar ou der vierde in 1.07.1. En bij de meisjes geboren in '63 haalde Irma Voorham zil ver weg in 1.03.1. Op de rugslag kwam alleen Remco Snuverink in de prijzen voor de VZC. Hij klokte bij de jongens '65 een tijd van J .11.9 en dat was goed voor brons. Mar cel Blomsteel moest zich bij de jongens geboren m '63 tevreden stellen met oen vijfde plaats - op die rugslag - in 1.12. Naast het goud en het 2ilver op de vlinderslag voor Irma Voorharn en Irene van der Txian, klokte Marcel Blom steel op de 200 vrij zilver in 2.09.7. Tenslotte haalde VZC op de estafette 4x 100 vrij een bronzen medaille weg m 4.38 7. Na de eerste 100 meter, met Frits Jan Ede- lijn, ging VZC zelfs nog aan de leiding, maar Peter Jonkman moest terrein prijsgeven. Vanavond wor den in bad West (18.30 uur) de wedstrijden voortgezet. Hans Kleinekoort bedankt de bouwcommissie. Schiedam „De Toes komst", deze naam kreeg het uitgebreide en gereno veerde clubgebouw van £xce!Mor'2Q met zich mee. Afgelopen zaterdag was de officiële ingebruikne ming van het clubhuis. Voorzitter Hans Kleine koort onthulde omstreeks elf uur het gedenkteken dat aan de verbouwing herinnerde. Tijdens het officiële ge deelte dankte Kleinekoort de bouwcommissie voor het vele werk dat er de afgelopen maanden was verzet. Ook de vrouwen werden met vergeten. Ze kregen een ruikertje aan geboden. Vele sprekers voerden hierna hei woord. Eerst was het Hans Kamman, voorzitter van de KNVB afdeling Rotterdam, die de microfoon ter hand nam. Hij zei onder meer; ,X)it clubgebouw is een club als Excelsior'20 waardig. Zowel de jeugd als de ouderen kun nen er in opgevangen wor den". Ook memoreerde hij nog even het opvoedende ka rakter van een voetbalvereni ging: „Het is zeer belangrijk voor een voetbalvereniging dat het de jeugd begeleidt Bijdraagt tot de vorming van het karakter van de jeugd, dal is heel belangrijk". Na zijn toespraak overhandig de hij het traditionele Delfts blauwe bord aan de voorzit ter. Hierna volgde nog een hele nj van sprekers. Onder hen Arie Verlinde namens het gemeentebestuur en de Sport raad. Het geheel werd aan el kaar gebabbeld door de heer Kornet. Na het officiële gedeelte kon een ieder het resultaat van de uitbreiding en renovatie bekijken. Voorzitter Ton de Vetli van de bouwcommissie over het verloop van de ver bouwing; „Een groot gedeelte van de werkzaamheden is door eigen mensen uitge voerd. Alleen het strikt nood zakelijke hebben wij uitbe steed. Het nieuwe clubhuis heeft een totale oppervlakte van 240 m2. Er is een nieuwe hoofdbestuurskamer, een. commissiekamer, een materi- alenhok, een ruimte voor wedstrijdbesprekïngen, die nog gescheiden kan worden door een schuifwand". Speciale aandacht is er be steed aan de toiletten. De Veth hierover: „Het is enorm belangrijk dat er schone en goede toiletten zijn. Ik heb me daar voor 100 procent in. gezet". Verder is de bar hele maal vernieuwd en wordt morgen begonnen met de ver bouwing van de keuken". Vlaardingen De uitgestelde vergadering van de sectie voetbal van de VRSR wordt nu woensdag gehouden bij Satelliet. Eén van de belang rijkste agendapunten is een discussie over een wijziging van de verordening voor jcugdsubsidie. Anders gezegd, een nieuw tarief toe te pas sen voor zg. goedkope ent dure sporten. Maandag 26 juni vindt de laatste openbare vergadering van de VRSR plaats in het Stadhuis. Op de agenda staan een tariefs- en verbruiksveror- dening voor de nieuwe recre atiehal, die in september in Schiedam Onder grote pu blieke belangstelling is zater dag het internaLionaal Jeugd tornooi gehouden van SVV. Oruier de toeschouwers wa ren veel Belgen voor de jeugd teams van FC Antwerp en JFtlVDM uit Brussel. Ook Blauw Wit en W'ageningen kwamen met de nodige sup porters naar „Harga". Een beetje Belgisch sentiment kwam om de hoek kijken, toen FC Antwerp en RWDM beide met 24 punten als eer ste eindigden. Het werd ech ter na strafschoppen een Vlaamse overwinning, wat de Franstaligen als een steen op demaagteg. De derde plaats met 16 pun ten was voor Blauw Wit SW werd vierde met 13 punten en Wagemngen eindigde met 3 punten op de laatste plaats. Een minder leuk incident was, dat éen van -de spelers van Blauw Wit op een onge lukkige manier zijn been brak. Na hiervoor in de No lets tichüng te zijn behandeld keerde hij per ambulance naar huis terug. Schiedam Het open bridgekampioenschap van Schiedam 1979, onder au spiciën van de Schiedam- se Sportraad, is goed aan geslagen bij de wedstrijd- bridgers. De eerste drive leverde 41 paren op in de bovenzaal van de Margrie- thal, die te klein bleek, zodat moest worden uitge weken naar de cantme om iedereen een plaats te bezorgen. Er volgen er nog zeven op de maandagavonden met als laatste op 31 augustus. Vlaardi ngen/Sch iedam Jong FC Vlaardingen en jong SVV zagen hun wedstrijden legen respectievelijk Vol en- dam en Excelsior afgelast, omdat beide verenigingen geen elftal op de been kon den brengen- Afgelopen don derdag kreeg FC Vlaardingen bericht over het niet door gaan van de wedstrijd. Trai ner Dutina over de gang van zaken: „Het bestuur heeft de afzegging natuurlijk aan vaard. Een dag later kregen we een telegram van de KNVB waarin venneld stond, dat de wedstrijden tegen Vo- Jendam en Telstar waar schijnlijk geen doorgang kon den vinden. Officieel krijgen wij daar in de loop van de week definitief uitsluitsel over. Ik denk wel dat het be stuur de spelers gewoon zal uitbetalen. We trainen ge woon door. De jongens moe ten toch Iedere keer weer ko~ de Oostwijk wordt geopend. Deze hal zal een stedelijk ka rakter gaan dragen. Naast re creatieve doeleinden zal ook de georganiseerde sport er van gebruik kurmen maken. Verder komt de erkenning van de badmintonclub Holy'77 ter tafel en een aantal advie zen aan het gemeentebestuur. Dat zijn 133.000 gulden voor drie speelvoorzieningen, 220.000 gulden voor de ver vanging van een lage druk stoominstallatie in het Kolpa- bad en 67.500 gulden als sub sidie voor de verbouwing bij de voetbalvereniging De Hol- landiaan. De gemeente Vlaardingen past voor deze renovatie het zg. Amsterdamse systeem toe voor eigenaren. Van de totale bouwkosten komt éénderde (67.500 gulden) voor rekening van de club zelf, éénderde deel is een lening van de ge meente en éénderde deel dient als subsidie. Vlaardin gen heeft dit systeem een aantal jaren terug ook al toe gepast bij de uitbreiding van het clubgebouw van RKWIK, dat eveneens eigenaar is. De bijeenkomst in het Stadhuis is om 19,30 uur. Schiedam Het derde elftal van Hermes DVS heeft via een na-competitie geen promotie naar de re serve tweede klasse kun nen bewerkstelligen, De Schiedammers verloren met 2—1 van CW, zodat de wedstrijd tegen Unitas - dat ook al van de Rot terdammers verloren had - overbodig werd. Ruud Bakker maakte het enige doelpunt voor Hermes DVS. Hermes DVS 4 speelt donderdag een be slissingswedstrijd om pro motie naar de reserve hoofdklasse RVB op het veld van Spijkenisse. Hel- levoetsluis is de tegenstan der. Rotterdam Na twee ontmoetingen in zwem wedstrijden om de kring- titels van de ZRO (Zwembond voor Rotter dam en Omstreken) leidt ZPBfUnico met 37 me dailles, De Devel is tweede met 16 en VZC derde met 15. ZPB/tlnico 20 7 10 38 De Devel 7 2 7 16 VZC 1 6 8 15 De Lansingh 2 7 5 14 Rotterdam 8 3 1 12 Mcrwedc 3 3 3 9 Poseidon 3 3 3 9 Kempvis 2 6 0 8 Nautilus 0 6 2 8 Strijen 110 2 De Linge 0 112 PCG 10 0 1 LAC 0 0 11 Vlaardingen Tennisvereni ging Holy, dat dit jaar haar eerste lustrum viert, heeft een geslaagd „pyjama-toer- not>i" gehouden. Meer dan honderd tennissers waren voor zes uur in de morgen op het park aanwezig om de ne gen banen te bevolken. Niet alleen tennis stond op het programma. Na een aantal ronden moesten de deelne mers zich verzamelen op een tweetal banen, waarna de ochtendgymnastiek kon be ginnen, hetgeen een kleurrijk lint van huppelende, in pyja ma's, ochtendjassen, baby dolls en andere nachtgewa den gestoken tennissers ople verde. Na de vermoeiende be zigheden zorgde een gezamen lijk ontbijt voor de afslui ting. Rotterdam PPSC heeft de competitie afgesloten met een 11 gelijkspel te gen De Zwervers. Het duel was al drie keer eer der vastgesteld, maar ene keer waren het de weers omstandigheden en de an dere keer de scheidsrech ter, die roet in het eten gooiden. Voor rust waren ae Rotterdammers iets sterker, hetgeen tot uit drukking kwam in een 1 0 voorsprong van André Tolhoek. Dat gebeurde uit een pass van Leen Wetzel. Maar in de tweede helft overheersten de Schiedam mers. Dat kwam tot uit drukking na een half uur, toen Jan Thoen uit een pass van Aad Goedorp 1— 1 .kon laten aantekenen. Mórgenavond maakt de selectie van PPSC kennis met de nieuwe trainer JackLammers. Vlaardingen Het bestuur van DSS (Sunlight) heeft in deze moeilijke tijd te kennen gegeven niet te willen aftre den. Op de algemene leden vergadering werd wel me vrouw De Bruyn gekozen voor de aftredende mejuf frouw Mooy. Het jeugdbes- tuur werd uitgebreid met Piet van der Sm an. In sep tember zal het tweede deel van de vergadering worden belegd, waarin de financiën aan de orde zullen komen. Vlaardingen De renners club De Coureur startte de tweede zomeravondcompetitie met een wedstrijd, waarvoor 54 renners van alle catego rieën aan de voorgeschreven rijtijd begonnen. Het waren eigen leden en verder renners van clubs uit de regio. Over het algemeen genomen werd met de talrijke avond- ea middagkoersen voor de boeg wat rustig aan gedaan. En kele mislukte uitlooppogin- gen werden in de kiem ge smoord. In de laatste ronde sloegen Aad Brons (Harga) en de Rot terdammer Orges een gat, waardoor Orges winnaar werd. In de massasprint van het peleton was Ferry van der Touw (Harga) de snelste. Verdere klassering: 4 Martin Drop; 5 A. Razenberg; 6 Rudi Christoffers; 7 Harry Kaptein; 8 Peter Onk; 9 Rudi Lie- brechts; 10 Jan Timmer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6