SPORT Gr oenoord: langste adem HBSS glorieuze winnaar zeskamp Feest bij Vlaardingen Excelsior '20 klimt naar eerste plaats zwemvierctaagge van VZC r5 vsv Homeruns nachtmerrie voor Holy H8&* Draw van Hermes DVS SFF's Van Dijk: Voor herhaling vatbaar Vergadering Hermes DVS: zeven maal VlCFC!.© Kermisattracties in Kolpabad MAANDAG 11 JUNI 1979 SC/VD/WW7 Schiedam/VIaardingen Winst was er deze keer in de tweede klasse weggelegd voor de honkbal lers van SK Groenoord, die het sterke Celeritas klopte met 7—5 en Schiedam dat in Delft met 1—5 afrekende met het laaggeplaatste Blue Birds. SC Holy kwam zaterdag niet tot stunt werk en moest met 8—5 verlies de punten in Rotterdam bij DOS'32 laten. MSV'71 won de be langrijke wedstrijd tegen Compri AZ 2 met 5-^. SK Groenoord pakte be langrijke punten tegen Ce leritas en klom daardoor naar een positie vlak on der de top in de tweede klasse B. Jan Switser op ende de score in de twee de innings op tikken van John de Bruin en Ruud Stentler, 1—0. Celeritas maakte in de derde in nings gelijk door Siem Brandse (1—1), maar in de gelijkmakende slagbeurt nam SK Groenoord weer afstand. Erik Zorgdrager, met vier wijd op de kus sens gekomen, werd thuis- geslagen door Ger Stentler en Martin Wolthuis, waar na Ger Stentler op een klap van Gernt Smit ook veilig de thuisplaat kon. passeren: 31. Een inzinking van werper Hans Vroon (foutieve aangooi en twee wilde worpen) lever de Celeritas een innings later drie punten op en zo keken de Groenoorders tegen een 34 achterstand aan. Het duurde lang voor zij zich mentaal hiervan herstelden, en werd het in de zevende in nings zelfs 3—6 voor Celen tas. Toch bleek de veerkracht nog aanwezig om terug te komen en in de achtste slagbeurt ging het dan gebeuren. Gerrit Smit bereikte het eerste honk met hulp van het Celentas- veld, Hans Vroon sloeg een daverende tweehonkslag en Jan Switser kreeg geraakt werper, waardoor met slechts één man uit er drie honken bezet kwamen. Voorsprong John de Bruin leverde toen gaaf werk af, want zijn kei hard geslagen bal in het link- sveld leverde maar liefst drie punten op en zelf bereikte hij het tweede honk. Ook Ruud Stentler bracht de bal bet veld in en bereikte dank zij een misgreep het eerste honk, terwijl John de Bruin opschoof naar het derde honk. De honkslag/stootslag- die Erik Zorgdrager schitte rend neerlegde bracht John de Bruin in veilige haven en had SK Groenoord de stand omgebogen in een 7—S voor sprong. Een aangeslagen Celeritas kreeg in de laatste innings geen kans meer om dichterbij te komen. Werpersresultaten voor Hans Vroon (SK Groe noord) 5-5-5 met vier fouten en Fred Rietdijk (Celeritas) 3- 2-6 met vijf fouten. Schiedam heeft weinig moeite gehad om, ondanks de handicap dat coach Ton Ebben ziek thuis lag, en in het coachvak ver vangen werd door Harry Reijngoud, Blue Birds in Delft met 1—5 te kloppen. Di- rekt in de eerste slagbeurt kwam Rob Stijl met vier wijd op de kussens en zorgde Hans van Galen met een hankslag voor 0—1, want Rob Stijl wist hierop te scoren. Definitief afstand nam Schie dam in de derde slagbeurt. Rob Stijl kreeg een geraakt werper en Hans van Galen vier wijd. Cas Oosterveer plaatste een opofferingsstoot- slag en Jut Blomsteel maakte het werk af, want 2ïjn gave honkslag was goed voor pun ten van Rob Stijl en Hans van Galen. Ook Jur Blomsteel zelf kon nog scoren op een opofferingsslag van Jan Stijl: 0-4. Foutjes Het enige Delftse punt werd in de gelijkmakende slag beurt geproduceerd met be hulp van foutjes een Schie damse zijde door Henk Koe- lcman: l4. Reeds in de vier de innings werd de eindstand bereikt, toen Fred Reijmer vier wijd kreeg en door honkslagen van Wout Don en Hans van Galen veilig de thuisplaat kon passeren: 1—5, Daar bleef het bij, want Schiedam gaf Blue Birds geen kans meer naderbij te komen. Werpersresultaten voor martin de Os, Koos Nibbering en Gerard Sale- mink (Blue Birds) samen 6-4- 8 met één veldfout en Wout Don (Schiedam) 5-1-8 met 3 fouten. SC Holy heeft geen kans ge zien om koploper DOS"32 te verrassen en moest met een 8—5 nederlaag genoegen ne men. De opening was een ware nachtmerrie voor de Vlaardingers. Operüngsslag- man voor DOS'32 Wim Kerst timmerde de bal direct over de hekken, broer Ben sloeg een honkslag, waarna Hans Rouss als derde slagman ook de bal het veld utt joeg en zo stond Holy al snel met 3—0 achter. De tweede slagbeurt deed Holy wat terug via Aad van de Bergh die kon scoren op een knappe driehonkslag van Jan Lugthart Maar DOS'32 bleef gevaarlijk aan slag en liep door Hans Rouss in de derde en Enk Meijers, Fred Tinga en Jos van Meggelen in de vijfde in nings naar een stand van 7 1. De zesde slagbeurt bracht de Vlaardingers weer wat in de buurt van de Rotterdam- 'iM ah HansVroon... inzinking... mers. Piet van de Mark werd door Aad van de Bergh bm- nengeslagen, en Cees Schnek en Cedric Pierre konden sco ren op een tweehonkslag van Jan Lugthart en het was 74 geworden. DOS'32 boekte weer een punt in de achtste innings door Ben Kerst, waar na Wim Pijpers in de laatste slagbeurt met een solo home run de eindstand bepaalde op 8—5. De Schiedamse hoofd schei dsrech ter Van Noort blonk uit m negatieve zan. Want zijn arbitrage liet veel, zo niet alles te wensen over, maar daar hebben zowel Holy als DOS'32 veel last van ge had. Werpers re sul laten voor Ben Kerst (DOS'32) 5-3-6 met vier fouten en Jaap Breek en Jan Lugthart (Holy) 6-5-10 met drie veld fouten. Schiedam Het is dit weekeinde de Schiedamse cricketters weer gelukt om in de vaderlandse competitie van zich te doen laten spreken. Op sportpark Thurlede be haalde Excelsior '20 een overtuigende overwinning op het Utrechtse Hercules, terwijl Hermes DVS in en tegen Bloemendaal een verdienstelijke draw met bonus ten deel viel. Wat beducht van bet sterke optreden van Hercules vorige week tegen Hennes DVS, wa ren het de captains van Ex celsior '20, Ton de Veth en Rupert Gomes, er veel aan gelegen om bij toss-winst de tegenstander eerst aan het batten te zetten. Een opzet die mede door het goed raden van de muntstukzijde door Ton de Veth is gelukt. Mede gesteund door een ditmaal zeer attent fielden van hun teamgenoten wisten Hans Gouka (4 voor 21), Rupert Gomes (3 voor 33) en Rob Koevermans (2 voor 11) een ware slachting aan te richten onder de Uti eehtse batsman. Met Harry Daudey 20, Michel Verhoeff 16 en Barend Stel met 15 runs als de hoogste scoorders m de dubbele cij fers wist Hercules niet verder te komen dan 90 runs all-out. Vermeldenswaard hierbij was de meer dan schitterende vang van Hans Gouka, die een verre hoge bal van Mi chel Verhoeff languit achter over valleed onder controle wist te krijgen. Toen het de beurt aan de Schiedammers was om te gaan scoren had den de opemngs-batsman de opdracht van hun captains mee gekregen, (Koos Gouka was niet aanwezig) om er flink het hout tegen aan. te gooien en in korte tijd, erg veel runs te maken. „We probeerden om met meer risico's een „innings-overwin- ning" te pakken; jammer dat de opzet niet lukte omdat de eerste mensen voor te lage to talen aan de kant werden ge zet", was de mening van Ru pert Gomes, die zelf op de mat ook ten onder ging aan deze dwang, al was de stand toen zodanig dat er voor Ex celsior '20 geen problemen meer konden ontstaan. Succes Na 26-'runs werd de coach van de Schiedammers na een ongecontroleerde bal, die voor zes naar het verre veld ging, keurig gevangen. Samen met Kob Koevermans wist Henk Kornet de zege veilig te stellen toen bij een totaal van 89 aangekomen, een j.vier" de beslissende klap werd en Excelsior op 93 runs zette voor het verlies van 6 wicketts. Rob Koevermans met 15 en Henk Kornet met 24 runs (2x6—2x4) waren de succesyolle makers op het lang niet slechte bowlen van Ray Ambler (2 voor 22) en Barend Stel (2 \*or 27). Door dit goede resultaat klom Ex celsior '20 naar de top van de eerste klasse, op ruime af stand gevolgd door Hermes DVS en Bloemendaal. Door de scheidsrechters Dronkers en Kors werd Hans Gouka mede door zijn fraaie vang tot „man of the match" geko zen. Hermes DVS wist dat tegen stander Bloemendaal er alles aan gelegen was op eigen ter- rem met een goed resultaat naar voren te komen. Een te genvaller voor de Bloemenda lers moet wel geweest zijn dat Hermes-captam John Beyer na het winnen van de toss eerst batten verkoos. Bij de Schiedammers was het dit maal de steeds beter spelende playing/coach Mike Shnmpton die zijn stempel op een niet mis te verstane wijze op de wedstrijd zette. Hjj was het die met een zeer goed en rus tig gescoorde 87 n o de basis legde voor het uiteindelijke resultaat van 186 voor 6. De overige Schiedammers in de dubbele cijfers waren Ed ter Braak met 23, John Beyer met 26 en Henny van Wijk met 32 runs. Het onvoldoende optreden tegen het op het li chaam bowlen van vooral Teddy Foster op de Schie dammers van de umpires wekte bij captain John Beyer veel verbazing. „Het werd soms levensgevaarlijk op de mat te staan, zo vuil waren de ballen die door ons moes ten worden verwerkt". Bij het wisselen had Hermes DVS ook veel last van de pitch die uit kunststof be stond en daardoor maar erg weinig effect meenam. „Een handicap voor ons die het vooral van effectvolle ballen moeten hebben", aldus John Beyer. Toch wisten de Schie dammers op verrassende wij ze deze klippen te omzeilen en op het bowlen van Mike Shrimpton (3 voor 30). Paul ter Braai (2 voor 35) en Henny van Wijk (1 voor 18) wist alleen Bloemendaler Teddy Foster met 42 n o zich staande te houden. Ai kon ook hij niet voorko men dat de tijd om was, met een stand van 116 voor 7 in de boeken. Dit betekende voor Hermes DVS een draw en mede door het hogere re sultaat twee bonuspunten. Derhalve een 4—2 resultaat voor Hermes DVS. Schiedam - In „De Korenbeurs" is het laatste onderdeel af gewerkt van de zo suc cesvol verlopen jubi leum-zeskamp, uitge schreven voor de jubi leumcommissie van het 75 jaar oude SVV. Na het onderdeel vissen stond HBSS nog altijd aan de leiding met tien punten voorsprong op VVK. Indien de tafel tennissers van HBSS alles zouden verliezen en WK alles winnen, was de trofee voor de voetbalvereniging uit Kethel geweest, maar dit was theorie. WK veroverde tien tafelten- nispunten tegen HBSS zes, wat voldoende was om de trofee in bezat te krijgen. In het klassement van het tafel tennis ging het tussen WK en SW. In de halve finale won WK van SW 1, terwijl Schiedam en Omstreken voor een plaats in de finale moest aantreden tegen SW II. In een gelijkopgaand duel won SW na het winnen van het beslissende dubbelspel. Ook de finale werd door de tafel tennissers van de jubilerende vereniging gewonnen. Resultaten tafeltennis: 1. SW 16 pnt; 2. WK 10 pnt; 3. Schiedam en Omstreken 8 pnt.; 4. gedeeld door Schied. Boys en HBSS 6 pnt; 5. ge deeld door Schiedam. Demos en PPSC met 4 pnt. Eindldas- sement: 1. HBSS 54 pnt.; 2. WK 48 pnt.; 3. SW 34 pnt.; 4. WF 28 pnt. gedeeld met SZC; 5. DKS 26 pnt; 6. Schiedam en FC Nieuwland 20 pnt.; 9. PPSC en GSS 16 pnt.; 10. Schied. Boys 10 pnt.; 11. DRZ 8 pnt; 22. De Koren beurs met 4 pnt. De pnjzen van het tafel ten nistoernooi en de zeskamp werden na afloop uitgereikt door Rob van Dijk van de ju bileum-commissie van SW. Van verschillende kanten werd al gesuggereerd elk jaar zo'n zeskamp te houden. Een binding tussen de plaatselijke sportverenigingen onderling is op zich al een goede zaak. Bovendien kunnen de team- sporters dan, zoals nu, kennis maken met individuele sport verrichtingen. „En ook dat kan nuttig zijn", aldus Rob van Dijk, die zeer tevreden was over het verloop van deze zeskamp. Haring"voor de liefhebbers t'laardingen Zaterdagclub laardingen blijft feesten. Eerst werd uitgebreid af scheid genomen van trainer Wim Koppelaar en zijn assis tent. om vervolgens zaterdag middag de spelers nog eens in het zonnetje te zetten. Het werd, zoals gebruikelijk bij de groenwltten, een uitgebrei de familie-middag. Zoals het een Vlaardingse club be taamt, kwam er zelfs haring aan te pas. Overzicht van de belangstel ling Vlaardingen De scheids rechters van de VSV houden morgen 12 juni voor de eer ste maal hun algemene leden" vergadering in het nieuwe clubgebouw. De agenda telt in totaal twaalf punten. In het bestuur zijn voorzitter Hans Roelofs, IL ICerpel en K. van Noord aftredend, maar stellen zich herkies baar. De bijeenkomst begint om 20 uur. Schiedam Hermes DVS heeft de competitie winnend afgesloten. Papeudrecht moest er met 34 aan gelo ven. De doelpunten werden allemaal gescoord door eigen spelers. Al na vier minuten was het 0I. Frans Schaap soleerde langs de doelman. By deze actie werd hij zodanig gebles seerd dat hij zich moest laten vervangen. Vlak voor rust was het Ger Ruseier die een strafschop benutte. Papen- drecht kon nog voor de rust terugkomen tot 12. Na de hervatting maakten Je roen Hoovers en Theo Juistin- ga er 2—3 en 2—4 van. Het tweede doelpunt van Pa pen- drecht werd gescoord door een eigen speler. Ook het der de doelpunt k-Aam op naam van eer» Schiedammer. Door de wirwar van spelers in hot strafschopgebied werd het met duidelijk wie de maker was. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd nam Ger Ruseier afscheid van Hennes DVS, De spelers vun beide elf lull en vormden een erehaag voor Ruseier die na zeven jaar bij Hermes dus te heb ben gespeeld, stopt met het bedrijven van topamateur- voctbal. Vlaardingen Vandaag is de voorverkoop begonnen van de a vond-zwemvierdaag se, die VZC tussen maandag 25 juni en vrijdag 29 juni or ganiseert. Voor de eerste maal heeft de Vlaardingse Zwem Club dat evenement naar juni verschoven om ook grote groepen te kunnen be reiken. De eerste drie keer vond de vierdaagse in augus tus plaats. Vlaardmgs grootste sportclub begon in 1976 met de vier daagse, ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. Er waren toen duizend deelne mers- Een jaar later waren dat er ai 1258 en in 1978 kwam VZC aan 1338 deelne mers. De VZC verwacht nu zelfs 1500 deelnemers in het Kolpabad, dat in de betref fende week bbl zal staan van de attracties en demonstra ties. Een speciale commissie heeft weer tal van activiteiten in petto. Dal zijn een rad van avontuur en vele andere ker misachtige toestanden om de jeugd te vermaken. Ook is er weer ruimte voor de Vlaar dingse verenigingen om op muzikaal gebied of op het sportieve vlak zich te tonen. De sportwethouder van Vlaar dingen, Cees Both, opent het festijn. Vier avonden zwemplezier, onder deskundige leiding van de VZC, kost vijf gulden. Er wordt elke avond tussen IR en 21 uur gestart in het bui tenbad Indien men üp een van de uv iaden met kan, rel worden ingehaald op de vrij dagavond lussen 18 uur en 20 uur- Kinderen tot en met 10 jaar zwemmen circa 25Q me ter per avund, do ovenge deelnemers 500 meter. Medaille Wanneer men voor de eerste keer meedoet, ontvangt men een bronzen medaille, \oor de tweede maal een zilveren plak en voor de derde maal een gouden medaille. De ech te volhouders krijgen deze gouden medaille met een vier erop. Wanneer zij ergens an ders ook aan een avond- zwemvierdaagse hebben .nee- gedaan, krijgt men een gou den medaille tot en met het cijfer negen erop. Verder zijn er beloningen voor de oudste en de jongste zwemmer. Kaarten a vijf gul den per stuk zijn verkrijgbaar aan de kassa's van het Holv- en Kolpabad en bij het VVV- kantoor in de Visbank. Even eens op de cluburen van VZC. Ook op maandag- en dinsdagavond, wanneer de zwemvierdaagse al begonnen is, kan men zich in de hal van het Kolpabad nog aan melden. In verband met de te verwachten drukte wordt éch ter aangeraden kaarten in de voorverkoop te bestellen. Bij aanmelding ontvangt men een 1 zwemvierdaagse sticker.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 7