SI 'i UT Gezelligheid in het teken van de Europese eenheid óm ia Marius de Snaayer derde in de Hoek Fortuna achtste '"|w BONDSSPAARBANK SCHIEDAM Ookvoor uw vakantie kan de Bondsspaarbank iets extras doen. Geurtsen opvolger Mislukte poging van Fortuna Acties Hoekse selectie derde in Bremerhaven h® .;>3Sbv". ^0, W0LCKEN&ZN. Kinder mishandeling bestaal. Hoe lang nog. Van der Touw voorzitter Deltahout b.v. Viaardingen kommerciee! medewerker DINSDAG 12 JUNI 1979 SC/VD/WW-j Bremerhaven/Hoek van Holland De ver- moeidheïd was van de gezichten af te lezen. De Hoekse selectie, die Hoek van Holland in het Duitse Bremerha ven in de strijd om de grote Harwich Charity Cup vertegenwoordigde, was doodop na twee dagen voetballen, uit gaan en reizen. On danks een, gezien het totale niveau, teleur stellende derde plaats achter Harwich (dat de Cup weer mee naar huis neemt) en Bremer haven zelf, was er hele maal niemand van het 23 leden tellende gezel schap, die niet uitbun dig had genoten van twee dagen sport ver broedering tussen de Denen, Engelsen en Duitsers. Een mooi stukje propaganda voor de Europese eenheid, door Em ife Schelvis waar do2er dagen toch «J overal in Europa op wordt gehamerd. „Een groot suc ces", vond ook trainer Nor man Paget, die op het aller laatste moment de coach \'an do selectie, Wim Verhoom, iï.',. moest vervangen in verband met contractuele verplichtin gen bij Hermes DVS. „We hadden met een sterkere se lectie kunnen komen, terwijl we natuurlijk ook eerder had den moeten oefenen. Nu was het de eerste keer dat we met elkaar samen speelden", aldus een toch wel tevreden Hoek van Ho H and-trainer en verzor ger Paget Die typische Hollandse voor bereiding had toch voor suc ces kunnen zorgen. In de eer ste wedstrijd tegen Harwich speelde „Hoek van Holland", zoals de Hoekenaren door de speaker op het terrein in Bre- merhaven werden aangekon digd, helemaal met slecht. Echter een verdedigingsfout van jeugdspeler Ernst van der Nat betekende in de aller eerste minuut al 0—1, en on danks een voortdurend over wicht, bleef die stand tot aan de rust ongewijzigd- Ton Vonk, die het volgend seizoen uitkomt voor Hoekse Boys, en na die teste helft met een pijnlijke liesblessure moest uitvallen, was zeer verbaasd. Hij: „Ik heb zes maanden niet gespeeld. En dit team draaide eigenlijk na die tegentreffer erg goed. De combinaties lie pen boven verwachting, alleen scoren konden we met". Moedeloos De grote spelmaker op het veld was Hans den Boer van Hoek van Holland, die tel kens de Engelsen te vlug af was, maar in het strafschop gebied toch niet de juiste richting kon vinden. Hans: „Het ging zeker lekker, maar je wordt een beetje moede loos als je ziet dat de ballen (zoals de lob van linksbuiten Max Nelwan op de lat) er net niet ingaan". De moede loosheid werd zelfs nog gro ter, toen Harwich typisch Engelse ploeg, volop bikke lend, en voor iedere nieter knokkend in de eerste mi nuut van de tweede helft 0-— 2 aantekende na alweer een fout in de Hoekse defensie. Aad Moerman, de rode duivel van Hoekse Boys, redde nog drie minuten voor tijd met een speciale effectbal de eer, maar de tijd was te kort: 1 2. Hoek van Holland moest dus met Esjberg, dat de finale na strafschoppen met Bremerha ven ook gemist had, strijden om de derde en vierde plaats. Dat gegeven was aanleiding om de festiviteiten in de stad Bremerhaven zelf eens flink wat kleur te geven, aangezien de Cup (de opbrengst gaat naar een liefdadig doel in Harwich) niet meer te ver overen was. De Engelsen, die uiteraard zeer gebrand, waren Bremerhaven in de finale te kloppen en zo de Cup, die vo rig jaar m Duits bezit was ge komen, terug te „pakken", de den het overigens niet minder rustig aan. Opnieuw bleek dat sport ver broedert, want samen met de Denen en de Engelsen, die tot ieders verbazing inderdaad de dag erna met 3—1 zegevier den over Bremerhaven, werd er driftig gefeest in de stad. Gelukkig bleken de Hoekena ren in de strijd om de derde en vierde plaats met Esjberg na de lange nacht nog over iets meer adem te beschikken. want na een doelpuntrijk tref fen met de Denen (54) werd de derde plaats binnenge haald. Aad Moerman (een schitterende hattrick), Ron Se llers en een beheerste actie van Rob Wessels leverden open doekjes van het weinige pubhek en en gejuich in de Hoekse gelederen op". In de bus naar huis (maar liefst 12 uur rijden) werd er nog even gemijmerd over het toernooi. Leen Bakker, die als vertegenwoordiger van Hoekse Boys acte de présence gaf, daarover. „Het is nog maar de vraag of het vol gend jaar in Engeland gehou den kan worden. Dit jaar hebben de Duitsers 15.000 DM op tafel gelegd en be hoefden wij slechts 2000 gul den reisgeld (beschikbaar ge steld door de Stoomvaart Maatschappij Zeeland) op te brengen. De Engelsen zullen meer problemen hebben zo'n bedrag bijeen te brengen. Het succes ook wat de sportie ve verbroeding tussen de ver enigingen Hoekse Boys en Hock van Holland betreft was voor iedere aanwezige erg groot". Viaardingen In Hoek van Holland hield de atletiekvere niging OlympusT^O een wed strijd over 15,5 km. Onder de 108 atleten en ongeveer 100 prestatielopers bevonden zich veel deelnemers van Fort una. De snelste Vlaardinger was Marius de Snaayer, die een fraaie derde plaats behaalde in precies 50 minuten- Gerrit Kramer van AVR was de eerste veteraan in 52.38. De Fortunezen vochten verder een felle onderlinge strijd uit. Sjaak Hoogendijk, Luc Du- mont en Huub Boeren wisten tot 5 km. bij elkaar te blij ven- Hierna hep Hoogendijk uit op Dumont en Boeren moest ook Dumont laten gaan. Na 11 kilometer kreeg Dumont aansluiting bij Hoo gendijk. Het tempo ging om hoog. Na 14 kilometer plaatste Hoo gendijk een tussensprint en dat was voldoende om als eerste Fortunees te eindigen m 55.13 minuten. Dumont kwam in 55.44 minuten over de streep en Boeren m 56.37 minuten. Arie van Embden zette zijn reeks persoonlijke records voort. Ook nu was hij met 57.33 minuten sneller dan ooit. De debutant bij Fortuna, de veteraan Cees van de Bon gerdnoteerde een goede tijd van 59.08 minuten. De tijden van de overige For- tuna-atlelen: Wim Pruis 59.55, Wim Mastenbroek 61.08, An dre van Weel 61.14, Mar Schippers 61.35. Aart Kuit 63.18, Jan Wielaart 63.44, Arie Gag 65.08 on Dick van Wijk 67.46. Op de 4200 meter klasseerde Peter van Embden zich op een verdienstelijke vijfde plaats in 17.30 minuten. Er- win do Visser werd zevende m 17.59 minuten. Cor van Leerdam finishte op de 15,5 km. prestatieloop op eert fraaie derde plaats in 56.26 minuten.. Gerrit Lang straat klokte 64.10 minuten. Papendal De atïetiekploeg van Fortuna kwam op Pa pendal, in de tweede wed strijd van de landelijke com- *2-' "V Mei de Bondsspaarbank kunt u alle kanten op. U kunl er terecht voor de financiering van vakantiereis ofkarav3A Maar ook voor reis- en bagageverzeken ng. Wij zorgen voor reis- cheques en buitenlands geld. Wilt u meer weten over onze service? Er is altijd wel een Bondsspaarbankkantoor bij u in de buurt. Waar men alle tijd en aandacht heeft voor uw geldzaken - groot of klein. 't Is de oank met de 5 van Service Alle zaken voor alle mensen j 16.47.8 minuten. Goede prestaties van v.i.n.r.: Rob van Zanten, Kees den Hoedten GiJlesde Rooy. petitie in de eerste klasse, tot een achtste plaats. Eerder eindigden de Vl3ardingere als zesde. Veel kans om te degra deren is er niet meer. Zelfs heeft Fortuna, wanneer het de derde wedstrijd wel volle dig kan uitkomen, kans op een plaats bij de eerste zes, die een nacompetitie met zich mee brengt. Op Papendal zorgden Kees den. Hoedt, Gilles de Rooy en Rob van Zanten voor goede prestaties. Van Zanten verbe terde zelfs het clubrecord op de 3000 meter steeple-chase in 9.30.8. Gilles de Rooy liep de zware dubbel 800 en 400 me ter horden, Op de 800 meter zette hij een tijd neer van 1.57.6 en ook op de 400 meter horden verbeterde hij zijn persoonlijk record tot 56.4 sec. Waarmee hij zijn eerste plaats op de landelijke rang lijst verstevigde. Kees den Hoedt liep een ster ke 1500 meter ïn 4.04.5 en verbeterde hiermee zijn per soonlijk record met maar liefst.15 seconden. Samen met Dick van Everdingen, die eer der 51.6 liep op de 400 meter, zette het drietal een voortref felijke 4x400 meter neer in 3.27.2. Goed voor een tweede plaats. Ook de overige resultaten wa ren van goed gehalte: Max van der Does de 110 meter horden in 15.2 seconden, Kees de Bie de 800 meter in 1.58.6 minuten, Hans Bijloo de 100 meter in 11.5 seconden, Jan Moerman de 1500 meter in 4.16.2 minuten, de 4x100 me ter; Anton Huyver, Hans Bij loo, Max van der Does en Rob van Tiel in 44.5 secon den. En de 5000 meter van nieuweling Henk Stïgter in 100 JAAR maatkleermakers Exclusieve maatkleding •n confectie in onze etalage steeds speciale aanbiedingen. Rotterdamschedijfc 404a Schiedam Telefoon 258164 Ki**kniuahjnd»;iiiij{. daar praten ire* <et «iet uttfin Nederland Dans jammer Want met du rdz«ijjtdn help je K'.-tti enkel probleem ust de wereld Aan het probleem van kindermishandeling kan een h<> ip gedaan urmleii (Ai<d-»r u Hoe datsta.ittelwenween speuaJe folder Die kunt u aan* ragen bij de Nederland;* Ver empng tegen KindemashatideJing. h'rtiHig-pieinZr ir. Den liuur lelefurfi 070 6JI92J Maassluis Gerrit Geurtsen wordt dc nieuwe etftalleiöer bij Excelsior M. Hij volgt Karei Parre op, die het na zes jaar voor gezien houdt. Geurtsen is zeventien jaar doelman geweest bij de Maassluizeis. VIaardingen Na lange tijd zonder te zijn geweest kreeg de gymnastiekvereniging Leo- nidas/Dovïdo weer een voor zitter. Tijdens de gehouden algemene ledenvergadering is als zodanig benoemd de heer J. L. van der Touw uit Schie dam, tevens voorzitter vdan het rayon Delf tland KTB. VLAARDINGEN Onder ongunstige omstandighe den (warm, winderlng en ziiurstofarm -weer) waren de Fortuna-atleten Bram de Jong, Sjaak Hoogen dijk, Luc Dumont en Arie van Embden niet in staat hun bestaande records te verbeteren. Verbeten ver trokken zij tussen de ruim 100 deelnemers aan hun uurloop en 10 Engel semijlen. De eerste vijf kilometer ging bijzonder snel. Sjaak Hoogen dijk lag tot ruim 12 kilometer op de eerste plaats van het viertal en draaide goed in. de kopgroep mee. Daarna viel hij door kramp sterk terug, waardoor Bram de Jong die zeer sterk liep, voorbij kon gaan. Daarna wist Hoogendijk hem nog twee seconden voor te blijven, maar toen werd het toch teveel. De Jong passeerde de tien Engelse mijlen in 58.13 minu ten, terwijl hij de 15 kilome- tergrens passeerde in 54.18 minuten. Sjaak Hoogendijk klokte 58.24 minuten op de Engelse mijlen en 54.16 minu ten op de 15 kilometer, waar mee hij onder zijn records zat Jac Dumont, een week geleden nog actief in de 24 uursloop in Spé, bleef in de recordpoging niet achter. Hij passeerde de tien Engelse mijlen en de 15 kilometer in respectievelijk 59.25 minuten en 55.30 minuten. Arie van Embden brak op beide afstanden zijn records. Hij verkeerde in een uitste kende vorm. wat bleek uit zijn tijden: 61.50 minuten op de Engelse mijlen en 572Z minuten op de 15 kilometer. De Vlaardinger Wim Omee, lid van PAC Rotterdam, fi nishte respectievelijk in 63.03 minuten en 58.40 minuten. Joop Snoep, lid van AVR Rotterdam, liep 65.15 minuten en 60-58 minuten. Tiny Brons wijk van Olympus'70 liep naar een tweede plaats bij de dames in 70.32 minuten en 65.45 minuten. Schiedam Het nieuwe clubhuis van de korfbalvere niging Spirit zal begin vol gend seizoen in gebruik geno men worden. Om bet finan cieel rond te krijgen wordt op 25 augustus een fancy-fair georganiseerd, gecombineerd met een veteranentoernooi- is een import/export kantoor van hout. Men importeert voornamelijk uit Portugal, terwijl de afnemers in Nederland en andere west-europese landen te vinden zijn. De kleine staf van dit levendige kantoor heeft dringend behoefte aan een all-round kommercieel medewerker, die bereid is zich op een breed terrein in te zetten. Het betreft niet alleen assistentie op de boekhouding, andere admini stratieve werkzaamheden en fakturering. maar ook het on derhouden van kontakten (schriftelijk en telefonisch), hel assisteren bij de expeditie, de kontrole van houtpartijen in de haven, kortom het op alle fronten ingezet worden. In aanmerking komt een 22-25 jarige kandidaat, met enige kantoor/handels-ervaring, goed in Engeis, in het bezit van rijbewijs BE en woonachtig in of om Viaardingen, Belangstellenden wordt verzocht hun mei de hand ge schreven brief te zenden naar onderstaand buro, ander nummer 1398, postbus 1526,3000 BM Rotterdam. Psychologisch Adviesbureau Deen b.v. Westersingel 33. 3Q14 GS Rotterdam, teleloon: 010-362711

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4