f Majorettes Ieren twirlen in Schiedam Bewoners krijgen toch hun zin „Rotterdam kent mentaliteit van zeemansleven niet'9 Van Kemenade opent brugklas-manifestatie Maasland betaalt project in Kameroen Ook Strickledepark dicht voor honden M Na brieven, telegrammen en gesprekken: Havenmeester Van Twisk bij afscheid: Politiehonden geven demonstratie Multimarkt opent met bloemen Kleine kans op reis naar Israel MAANDAG 18 JUNI 1979 SC'VD V".V 3 2» Schiedam Driehon derdzestig majorettes uit heel Nederland heb ben gisteren in de Mar griethal voor het eerst kennis gemaakt met twirlen, een nieuwe, sport, die vooral in Amerika erg populair is. De majorettes waren, speciaal voor deze sport naar Schiedam geko men om tussen negen en vijf uur demonstra ties van Amerikaanse meisjes te zien, en zelf onder deskundige bege leiding te oefenen. Twee Amerikaanse en één Japanse lerares de den hun uiterste best om de Nederlandse ma jorettes de eerste begin selen van het ingewik kelde twirlen bij te brengen. Zo goed als de demonstrerende Bonny Blue Bells is het op Schiedam Twirling 79 geen Nederlandse ge lukt, maar toch werden er door sommigen al heel aardige resultaten bereikt. Dat er een Ne derlandse équipe kan worden afgevaardigd naar de Olympische wedstrijden in het twir len, die in 1984 in Los Angeles worden gehou den, lijkt vooralsnog niet waarschijnlijk. Schiedam Na brieven van het college, telegram men aan het gemeentebe stuur en gesprekken met raadsleden, hebben bewo ners van de Westfrank c- landsestraat toch groten deels hun zin gekregen bij herbestrating van hun woonomgeving. Het deel van de Westfrankelandses- traal dat nog niet door de stratenmakers is bezocht wordt voor een belangrijk deel volgens de wensen van de bewoners ingericht. De bewoners, die een maand geleden nog ver klaarden zich goed bela zerd te voelen, spreken nu van een gunstig resultaat. In de Westfrankelandses- traat in het westen van de stad waren problemen ont staan omdat bewoners naar hun mening te weinig inspraak hadden gehad bij de veranderingen die plaata zouden gaan vinden. Anders dan bij andere her- bestratingsprojecten het ge val is. is er Ln de buurt geen enquete gehouden en is ook de overige informa tie beneden peil gebleven. De bewoners pikten dat niet en trokken aan de bel, juist op het moment dat de stratenmakers van de ge meente de eerste spa de grond instaken. Een brief van het college van burgemeester en web houders leverde de actie voerende bewoners een ge sprek op met de verant woordelijke ambtenaren. Dat gesprek leverde niets op; de gemeente liet weten, dat er niets meer aan de plannen kon worden veran derd. De werkzaamheden in de straat gingen gewoon door. De bewoners stuur den daarop telegrammen naar het gemeentebestuur en seinden de raadsleden van verschillende partijen in, waarna eind mei de be woners een nieuw gesprek werd toegezegd. Nieuw overleg met de di recteur van gemeentewer ken Harm de Block ver- keersdeskundige Hans van der Vlist en ambtenaar Ko Donkers, van gemeentewer ken, leverde eindelijk een stop van de werkzaamhe den op en nieuwe plannen voor het gedeelte dat nog niet opnieuw was ingericht. Het door de bewoners zo verfoeide cluster-parkeren is daarbij vervaxign door in een rechte lijn parkeren, de rijstrook wordt toch breder, het aantal verkeers drempels wordt vermin derd. J. Hendriks, één van de actievoerende bewoners: ■diet is erg jammer, dat het met zoveel moeilijkhe den gepaard is gegaan, maar nu toch voor een deel naar ons is geluisterd, zijn we blij met wat we bereikt hebben". Maassluis Id zijn afscheid stoespraak als Havenmeester van Maassluis, heeft de heer K. van Twisk, het gemeente bestuur van Rotterdam ver weten de mentaliteit van het j Hondentoilet langs rk- begraafplaats Schiedam Volgende maand krijgt Schiedam er weer een hondentoilet bij. Aan de rand van het Strickledepark, bene den de Vlaardmgerdijk en langs de rooms-kaüiolieke begraaf plaats, wordt speciaal voor de viervoeters uit het westen en Nieuwland een dergelijke voorziening aangebracht. Tegelijker^ tijd zullen burgemeester en wethouders het buurtparkje zelf gesloten verklaren voor honden. Het aantal hondentoiletten komt ermee op vier. De Groe- noordse blaffers en keffere kunnen al op liefst twee toi letten terecht, die zijn aange legd op het Bart VerhalJen- plein en het Griegplein. Voor de honden van Schiedam-Oost is plaats op het Newtonplein. Het college van burgemeester Schiedam Aan het eind van de vorige week heeft Schiedam alvast kennis kun nen maken met politiehonden, die in de toekomst wellicht ook door de Schiedamse poli tie gaan worden gebruikt Nu ging het nog om demonstra ties met honden "die van bui ten Schiedam kwamen. Ter gelegenheid van het veertigja rige bestaan van de Prinses Beatrixschool, hield de lucht- vaartpohtie van het Rotter damse Zestienhoven een de monstratie op de Maasboule- en wethouders vestigt voorts de aandacht op de goot, waar bij voorkeur alle honden een achterpootje omhoog kunnen doen. Het Strickledepark is het ze vende terrein in Schiedam, waar een rechthoekig bord met de tekst „Verboden voor honden, art 75b APV" zal worden geplaatst Op de nale ving van dat verbod houdt de gemeentepolitie al nauwlet tend toezicht op het speelter rein langs het knotwilgenlaan tje aan het Noordeinde, op de speelplaats bij de kinderboer derij in het Prinses Beatrix- park, op het speelterrein tus sen Lange Singelstraat en Marconistraat, op de Maas boulevard, op het trapveldje en speelplaats in het Volk spark en op de speelweiden langs de Julianalaan. Dat deze speelterreinen niet meer door honden mogen worden betreden, of zij aan de lijn zitten of niet, heeft te maken met het verschijnel „poep aan de schoen", dat volgens milieuwethouder Chris Zijdeveld in Schiedam steeds vaker bij spelende kin deren voorkwam tot ergernis van alle betrokken moeders zeemansleven niet (te kennen. Hij deed deze uitspraak naar aanleiding van het feit dat de grootste haven van de we reld geen havenmeester meer heeft. „Helaas is door de kortzich tigheid van de beren bestuur- deren van deze wereldhaven de functie van havenmeester in Rotterdam vacant, omdat zij de havenmeester zien als iemand met voornamelijk een politionele taak". De heer Van Twisk voegde daaraan toe dat hij en zijn collega-ha venmeesters van de Nieuwe Waterweghavens, hun Rotter damse collega zeer hoog ach ten, omdat die zijn taak dui delijk anders zag en dus is heengegaan. In kernachtige bewoordingen schetste de heer Van Twisk zijn opvattin gen over de functie van de Havenmeester. „Hij vertegen woordigt in het scheepvaart- gebeuren de autoriteit, hij is de „haven" waar iedereen zijn problemen kan depone ren, hij regelt alles en hij is een vraagbaak voor een ieder die met scheepvaart te maken heeft". Naar de mening van de heer Van Twisk hebben in de Rot terdamse zaak interne politie ke overwegingen een rol ge- speeld en hij voegde daaraan toe; „Ik laat in het midden of dit interne vriendjespolitieke redenen zijn dan wel andere". Hij besloot het gedeelte van zijn afscheidsspeech dat over de vacante Rotterdamse ha venmeester plaats ging, met de hoop uit te spreken dat Rotterdam op haar dwaling zou terugkomen. „Immers een haven zonder een gequabfi- ceerde havenmeester, die de haven vertegenwoordigt en die een jarenlange ervaring in de scheepvaart heeft, is, mede op historische gronden, on denkbaar". De Brugklas leerlingen van. de Openbare Scholengemeen schap Professor Casimir, die vrijdag al blijk gaven van hun activiteiten in deze krant, hebben diezelfde vrij dagmiddag ban projectweek over Viaardingen afgesloten met een grote manifestatie in het brugklasgebouw. De ma nifestatie die bestond uit een tentoonstelling van allerlei facetten van de VI aar ding se samenleving, werd in het bij zijn van de wethouders Maar- leveld en Van der Velden, geopend door oud-minister Jos van Kemenade. In zijn welkomstwoord herin nerde rector L. J. Ph. Maas de heer Van Kemenade aan zijn in 1973 gepubliceerde „Contourennota", waarin staat dat het de taak is van het voortgezet onderwijs niet al leen kennis over te dragen en technische vaardigheden aan te leren, maar ook zaken aan de orde te laten komen ais; Schiedam Het „mini-Zuidt plein" op het Broersveld is geopend. Duizend bezoekers hebben een bos bloemen van de in het gebouw verzamelde winkeliers ontvangen ter gele genheid van de opening aan het eind van de afgelopen week. Het winkelcentrumpje, dat de naam Middenstands Multimarkt bevat een supermarkt slage rij, kaas- en notenshop, po lier. bakker, groente-afdeling, stomerij, stoffenafdeling, plan ten- en bloemenshop en een sigaretten- en lectuurshop. De multi-markt is gevestigd aan Broersveld 68-76 en is het derde warenhuis in de Schie damse binnenstad, naast C&A *Tt het geven van inzicht in maatschappelijke verbanden en processen, het ontwikkelen van maatschappelijke betrok kenheid en het ontwikkelen van sociale vaardigheden- Het huidige PvdA-kamerlid Van Kemenade benadrukte het belang van bovenstaande zaken m zijn toespraak. „Een van de dingen die ons het meest bedreigen in het onder wijs is het feit dat de school het risico loopt een eigen ge sloten wereld te worden, die in een aantal jaren de kinde ren moet voorbereiden op een taak in de samenleving, waar van zo'n school zelf geen. deel uitmaakt", zei Van Kemenade en gaf daarmee zijn waarde ring aan voor het project van deze schooi. Want juist door dit brugklasproject trad de school uit dat vermeende iso lement en gezien de pagina in deze krant van afgelopen vrij dag en de succesvolle mani festatie, is dat uitstekend ge- Maasland „Maasland op de steiger voor Chrïstiaan Krij ger" is een groot sukses geworden. De opbrengst is toerei kend om een verlichtingsproject in Kameroen te kunnen rea liseren, Tot dusver bracht de vrijdag en zaterdag gehouden aktie „Sport en Spel" al een bedrag op van 22.922,43. Dit be drag wordt overigens nog verhoogd door de opbrengst van collectes en girobi jschri jvingen. Een krakkemikkige dieselge nerator kan nu worden ver vangen daar Ln het verre en arme Kameroen. Daarbij komt dan nog 500 meter hoogspanningskabel en mas ten, alsmede 150 neonbuizen en tellers. Zodra dominee Krijger het geld heeft ontvan gen wordt het project ter hand genomen- Zaterdag hadden de organisa toren over het schitterende weer met te klagen. Mede door dat weer kon Maasland uitlopen voor dit evenement. Verder waren er kinderspe len, prestatielopen, minivoet bal, rad van avontuur, een taptoe, barbecue en dansen. Allemaal attrakties die goed waren voor een waar familie feest Alle festiviteiten trokken hon derden deelnemers en toe schouwers, ook vrijdagavond, toen Krijn Torringa en Kiass Vaak hun disco-sho*.v presen teerden, Zeker 600 jongelui waren er, maar ook zaterdag was het razend druk, met als eindresultaat het van de grond krijgen van het verlich tingsproject in Kameroen, Schiedam De plannen van zaterdagclub HBSS om met een zestiental C-junioren naar Israel te gaan, zijn tot een minimum gedaald. De belang stelling voor deze goedkope reis is namelijk beneden de verwachting gebleken. Hoe wel er sog geen beslissing is genomen, zijn de vooruitzich ten Tril»* il t«* rrvrictrTpiirier.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3