SCHIEDAMSCHE COURANT Maassluis heeft nieuwe burgemeestei Duizend arbeidsplaatsen door bouw van vier kantoorflats f, Minimuseum Bestuur Bethelkerk breekt met Muwi Bethelgemeente heeft wëereen dominee Vissersdorp bezoekt vissersdorp... Vlaardingen wacht op uitspraak van Schiedam De heer J. van Es per 1 augustus benoemd SÉ Bouw plannen gaan niet door Mevrouw Van der Linden verlaat Kolpa-bad Controle van bromfietsen Geen subsidie fm*- O Geïntegreerd ambulancevervoer: i Donderdag 21 juni 1979- onafhankelijk dagblad Broersvest 3 telefoon administratie 26S09I - redactie 262565 - klachtendicnM 144144 -104de jaargang no. 26387 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL In het Stedelijk Museum aan de Schiedamse Hoogstraat zijn sinds gisteren door kinderen gemaakte „minimusea" te zien. De leerlingen van de tweede en derde klassen van Schiedam se basisscholen hebbes maquettes gemaakt van hoe zij een museum zien of in hun fantasie willen zien Het project is een initiatief van educatief medewerker van het stedelijk mu seum» Dingenus de Vrie, Hij wil op deze manier meer begrip en interesse bij de kin deren wekken voor musea. Ongeveer twee maanden gele den zijn de kinderen van een vijftiental lagere scholen uit Schiedam in het museum rondgeleid. Daar werd ze ver teld wat er te zien was» hoe men aan het getoonde geko men was en waarom het be langrijk is musea in te rich ten. Een maand later mochten de kinderen rond het thema „Verzamelen" zelf van karton, Idei, foto's en allerlei andere materialen en voorwerpen in klassikaal Verband „minimu- sea" maken. Een aantal scho len kreeg het project niet tij- i dig af. De resultaten van d«> i andere scholen zijn sinds g teren tot vijf juli in het mu seum aan de Hoogstraat te zxerf. Er vallen hier en daar opmerkelijke verschillen te constateren. De heer en mevrouw Van Es en zoon Gerrit- Anno in de tuin Vlaardingen Na ruim tien jaar als zwemin- structrice in het Kolpa- bad gewerkt te hebben, gaat mevrouw Van der Linden-Van Rij het na I juli aanstaarde wat rus tiger aan doen. Op de haar zo bekende manier heeft zij al die jaren, met veel inzet, heel wat kinderen de zwemkunst bijgebracht Het zal dan ook, na vrijdag 29 juni, haar laatste werkdag in het Kolpa-bad, vooral voor de vaste bezoekers in de morgenuren, vreemd zijn het ver trouwde gezicht van me vrouw Van der Linden te moeten missen. Maassluis De heer J. van Es is per 1 augus tus benoemd tot burge meester van Maassluis. Met zijn benoeming bij ko ninklijk besluit van 19 juni komt na ruim zes maan den een eind aan, *0*1 s loco- burgemeester Koos Smit het uitdrukte: „het burgemeester- loze tijdperk". Johannes van Es is momen teel nog burgemeester van Middelhamis, een stadje met bijna vijftienduizend inwo ners. Hij vervult deze functie sinds 1 juli I960. Daarvoor was hij vanaf 1963 burge meester en gemeentesecretaris van Oud-Alblas. Voor die tijd was hij gemeenteraadslid in de gemeente Polsbroek en hoofd van een prot. chr. lage re school in die gemeente. Hij is lid van de ARP en het CDA. De heer Van Es werd op 24 september 1933 te Tien hoven geboren. Hij is ge trouwd en heeft twee zonen. De toekomstige burgemeester van Maassluis in een eerste reactie: „We zijn er erg gelu- kig mee; ik heb het ook net Vlaardingen De Nederlands Hervormde Bethelgemeente in Vlaardingen heeft na drie jaar weer een dominee. Dominee W. H. de Jong uit Oud-Loosdrecht heeft het beroep aangeno men. Drie jaar geleden kwam de predikantenplaats van de Be thelkerk aan de Burgemeester Verkadesingel vacant door het vertrek van dominee Nau- ta naar MeppeL Dominee Gert Kelling heeft in de peri ode na het vertrek van domi nee Nauta in de Bethel wijk waargenomen. Het is de bedoeling dat domi nee De Jong eind augustus- /begin september bevestigd wordt In dezelfde periode valt de bevestiging te ver wachten van dominee Van de Graaf uit Zuïdland, hij gaat in het Kerkcentrum-Hoiy aan de Reigerlaan de plaats inne men van dominee Van Dam. Vlaardingen De VIaarding- se politie heeft dinsdagmid dag op diverse punten in de stad een controle gehouden die zich speciaal richtte op bromfietsen. In totaal werden acht processen verbaal opge maakt wegens snelheidsover treding en technische gebre ken. Twee bromfietsen zijn in beslag genomen. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd tn combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.i.v. abonnement per kwartaal 1 42.20 abonnement a 04.33per maand, dan geef ik wel machtiging tol automatische afschrijving. Mijn giro/bank nr. de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummerÖ34, 3000VB Rotterdam gehoord. Het betekent toch een mooie promotie, terwijl Maassluis mij een bijzonder interessante gemeente lijkt En ach, ik ben nu bijna elf jaar in Middelhamis dus dan wil je wel eens iets anders." De verhuizing van Van Es naar Maassluis is vooral ver rassend vanwege het feit, dat één van zijn beide zonen sinds niet al te lange tijd in Maassluis woont. .Dat heeft niets met mijn sollicitatie te maken", zegt hij grinnikend. „Toen ik solliciteerde woonde hij er al weer even. Hij stu deerde in Delft, maar kon daar na zijn huwelijk geen passende huisvesting vinden. Mijn andere zoon studeert overigens ook in Delft: die heeft al aangekondigd dat hij straks, weer bij ons thuis komt wonen." De nieuwe burgemeester kent Maassluis niet erg goed. „Ik ben onlangs een keer bij mijn zoon op bezoek geweest en verder ken ik de heer Van Dijke erg goed. Maar, echt kennen, nee, dat kan ik van de gemeente niet zeggen. Ik weet wel dat het een erg ac tieve stad Is, waar nog heel wat moet gebeuren. En de omgeving is zeer aantrekke lijk." De heer Van Es is overigens zeer tevreden dat hij ook in de toekomst in Zuid-Holland kan blijven werken. „Ik ben hier immer geboren en opge groeid: weg uit de omgeving hoeft voor mij niet" Wanneer zijn installatie in Maassluis plaatsvindt is nog niet bekend, omdat de wet houders Han Hummelen, Isaac van der Knaap en Gré van Eek op 1 augustus met vakantie zijn. Alleen Koos Smit en de gemeentesecretaris zijn dan aanwezig. „Het is een praktisch probleem", al dus Koos Smit, „maar we hebben op korte termijn een gesprek met de nieuwe burge meester en dan komen we er beslist wel uit" Hoewel sterke geruchten de ronde deden, dat de opvolger van burgemeester M. K. van Dijke, die sinds 1 januari burgemeester van Ede is, ie mand uit VVD- of PvdA- kring zou zijn, is ieder colle gelid het volledig eens met het feit dat Van Es evenals zijn voorganger van ARP-hui- zeis. Wethouder Koos Smit (PvdA), die nooit onder stoelen of banken heeft gestoken, dat hij voorstander is van een af spiegelingscollege zoals Maas sluis dat ook heeft geeft als commentaar op de benoe ming: „Ik heb altijd gezegd dat ik het niet erg vind als het een CDA'er wordt als het maar een bekwame vent is. Wat ik vernomen heb, is dat het geval. Het is een man met bestuurlijke ervaring. Ik ken de man niet maar we zullen hem open en vrij tegemoet treden en alles doen om hem goed te kunnen laten functio neren." Hij bekent eerlijk erg blij te zijn dat zijn dubbele taak wethouder en loco burgemeester ten einde loopt „Het was zwaar, maar voor mij gewoon een leuke ervaring. Ik moet zeggen, dat je door goede samenwerking en steun je heel wat werk kunt verzetten." Wethouder Han Hummelen (PvdA) denkt dat de benoe ming van een CDA'er gezien de politieke verhouding bin nen het college (PvdA 2, CDA 1 en WD 1), „de beste oplossing is". Hij voegt daar aan toe: „De PvdA heeft geen duidelijke meerderheid en het CDA is tenslotte de grootste partij. Wethouder mevrouw Gré van Eek (WD): „Ik hoop dat de nieuwe burgemeester met net zoveel plezier met het college zal werken als ik dat doe". Wethouder Isaac van der Knaap (CDA) bekent het wel verwacht te hebben, dat het een CDA'er zou worden. „Wanneer het iemand buiten het CDA geweest zou zijn» zou de afspiegeling verstoord zijn geworden." De heer Van Es: „Maas sluis echt kennen, n ee maar het is een actieve stad" Schiedam Het bestuur van de Bethelkerk heeft het overleg met aannemers gigant Muwi afgebroken. Over de financiële gevolgen van de bouw van dertig woningen en een kerkzaattje op het terrein in de Gorzen konden de twee par tijen het niet eens worden. Sinds eind IS"? was het kerkbestuur in onderhande ling met het Rotterdamse aannemersbedrijf. Tussentijds werd wel overleg gevoerd met de gemeente Schiedam, die nu prompt de contacten wil verscherpen. Wethouder Chris Zijdeveld sluit niet uit. dat de gemeente tot koop overgaat van de uit 192? daterende Bethelkerk, die in slechte bouwkundige 1 staat is en ongetwijfeld ge sloopt gaat worden. Dat bleek gistermiddag tij dens de vergadering van de stuurgroep HVAT (huisvesting van alleenstaanden en twee persoonshuishoudens). Het terrein van de Bethelkerk tus sen Oude en Nieuwe Maas straat was daar genoemd als een mogelijke locatie voor „kleine huisvesting". Toen dit punt aan de orde kwam, ont hulde Gerard Prins, de direc teur van de stichting samen werkende Schiedamse wo ningcorporaties (SSSW), dat het kerkbestuur en Muwi el kaar niet hebben kunnen vin den. Dat was nieuw voor wet houder Zijdeveld. Gisteravond waren Muys en De Winter (Muwi) en het kerkbestuur niet meer voor commentaar te bereiken. In het verleden heeft bewoners- vereniging Schiedam-Zuid ideeën geopperd voor een be stemming van de kerkgrond, tot dusver vergeefs, maar niet vergeten. Vlaardingen Het college van b, en w. heeft besloten, niet in te gaan op het verzoek van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Voetgangers, om deze instan tie subridie te verlenen. De vereniging had om een finan ciële bijdrage gevraagd van wege haar groeiende activitei ten. Het college heeft de raad voorgesteld, met de afwij zingsbrief akkoord te gaan. Wel zal de gemeente Vlaar dingen contribuant van de dub blijven. Kosten 45 miljoen gulden Schiedam Voor 45 miljoen gulden gaat Van Wijnen Vastgoed BV uit Dordrecht vier kantoorflats bouwen in het industrie gebied 's-Graveiand, vlakbij de afslag Schiedam-Centrum van rijksweg 20. De flats zullen in totaal twintig kantoorlagen en zes parkeerlagen tellen. Voor Schiedam kan het project meer dan duizend arbeids plaatsen in de kantoorsector opleveren. Om en nabii de veertig Katwiikse vrou wen bezochten gisteren het Vlaardingse visserijmuseum. Zij waren gestoken in het „uitqaanstenue" van hun plaatselij ke klederdracht De groep vrouwen vormt een onderdeel van het historisch genootschap Oud-Katwijk, één van de grootste en belangrijkste historische genootschappen van Nederland, waar van koningin Juliana erelid is. Het vis- serijmuseum onderhoudt ai jaren goede betrekkingen met de Katwijkers. Zo is het vissershuis in het museum door het Katwijks historisch genootschap in gericht. Vlaardingen De ge meente Vlaardingen wacht op een principië le uitspraak van de ge meente Schiedam inza ke de concentratie of integratie van het am bulancevervoer. Vlaardingen heeft zich al uitgesproken voor in tegratie in dit opzicht tussen de gemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. Zodra de uitspraak van Schiedam er is, kan een stuurgroep worden inge steld die voor de prakti sche uitvoering van het centraal geregelde zie- kenvervoer moet zorgen. Dat zou dan binnen een pleegtehuïs Soenda in vrij kort tijdsbestek ge- Vlaardingen een ge regeld moeten zijn. Vol- schikte plek zijn als gens burgemeester Wim centrale post voor de Kieboorn zou het ver- ambulance Het streven is op 2 januari 1980 de eerste paal te slaan. Ongeveer twee jaar zal de bouw vergen. Het college van burgemeester en wethouders in eerste instantie, en daarna de gemeenteraad, hebben in allenjl spijkers met koppen geslagen en de grond, gelegen aan de Sandvikstraat en de De Brauwweg, aan Van Wij nen Vastgoed in erfpacht uit gegeven. Het gaat om het terrein, waar doorgaans de woonwagens van kermismensen staan en waar vorige week zigeunerko ning Koka Petaio zich tijde lijk ophield. In oude plannen was dat terrein gereserveerd voor de aanleg van de Prin ses Beatrixlaan, die ten zui den van het gelijknamige park zou komen te lopen, pa rallel aan rijksweg 20 tussen Groenoord en de Spaanse Polder. „Maar die weg is van de baan en daarom hebben wij gezocht naar industriële bestemming"., zei gisteren de wethouder voor financiën en economie. loco-burgemeester ReLruer Schee res. Drie jaar heeft het overleg geduurd. Met verschillende gegadigden werd over de mo gelijkheden gesproken, en uit eindelijk is de Dordrechtse BV uit de bus gerold. Dat er vier kantoorflats ge bouwd gaan worden, met daartussen overigens enkele industriehallen en een show room, is zeer dat Rotterdam j gekampt en met veel lege kantoorruimte, terwijl ook in Schiedam nog niet alle aanwezige kantoor- ruimte is gevuld (bij Over de Veste en de nieuwe flats aan de 's-Graveiandseweg). „Maar de gunstige ligging van het i terrein aan de Sandvikstraat, alsmede de verwachting dat de huurprijzen na realisatie van het project kunnen con curreren met Rotterdam, maakt dat wij de indruk heb ben dat alles wel vol komt", -zegt drs. C. Zachariasse, lid van de raad van bestuur van Van Wijnen Vastgoed. Over het gigantische project staat meer op pagina drie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1