Wij waren tegen" Bij renovatie flats meer een- en tweekamerwoningen Reparatieploeg naar rolbrug Weer natuurpad in Oran jepark Scouting Maasland kan gaan bouwen Veel auto's met technische gebreken Bond van Huurders 55 Nieuwe 'directeur voor Delta Hotel Slachthuis- buurt goed gelukt, vin dl gemeente Vandalen op Lange Haven Diefstallen in zwembad Dief slaat slag in stal Zender gepakt Diefhen gel t voordeur open Gouden paar Illegale zender Racefiets ontvreemd Bromfietser door hond ten val Plots minder op de giro DINSDAG 26 JUNI 1979 SC/VD/WW Vlaardingen De Bond van Huur ders en Woningzoekenden heeft in een open brief aan Patrimoniums woningbouwvereniging ernstig pro test aangetekend tegen de inhoud van een brief, die de woningbouw vereniging aan haar huurders heeft verzonden. In die brief wordt de jaarlijkse huurverhoging aangekon digd, een verhoging die was vastge steld „door een commissie, waar ook de Bond van Huurders en Wo ningzoekenden in deelneemt", aldus Patrimonium. Met deze formulering wordt, zo meent de BHW, de indruk gewekt dat de bond achter het gevolgde puntensysteem en de verhoging zou hebben gestaan. Dit is duidelijk niet het geval geweest: in de „punten- commissie" heeft de BHW, net als vorig jaar, de huurverhoging afge keurd. „De BHW stond en staat op het standpunt dat iedere huurverho ging af te keuren is. De kosten van levensonderhoud en wonen stijgen al genoeg, terwijl de inkomsten niet of nauwelijks stijgen", aldus de open brief. „Een puntensysteem (aan de hand waarvan de grootte van de huurverhoging wordt vastgesteld - red.) voor huurverhoging is eveneens onrechtvaardig. Als bewoners van een wijk al of niet door aktie groen of andere voorzieningen krijgen die op gemeenschapskoslen zijn aange legd, kunnen particuliere huisbazen hiervan profiteren doordat hun wo ningen een hogere waardering krij gen", aldus de BHW. Vlaardingen De heer J. P. Scholte (41) is be noemd tot directeur van het Vlaardmgse Delta Ho tel, waar hij al sinds juni 1978 werkzaam was ais food- and beverage mana ger. De heer Scholte, die een koks-opleiding heeft genoten, heeft onder an dere in het Amsterdamse Lido verdere ervaringen opgedaan onder de beken de chef-kok Minderman. Van 1965 tot 1969 was Scholte werkzaam m het Internationale Congres Centre in Amsterdam, waar hij uiteindelijk ma nager werd. Vervolgens was hij werkzaam als be- dnjfsletder van het RAI- restaurant in Amsterdam. Van 1974 tot 1978 tenslot te was hij Banquet Mana ger in het Amsterdamse Okura Hotel International. Het Delfta Hotel behoort tot de Ckngendael Hotel Group die in Nederland, Belgie, Egypte en Soedan veertien hotels exploiteert- J. P. Scholte, Delta Hotel. directeur Wethouder Zijdeveld (oog gisteren met enkele ambtenaren naar de Slachthuisbuurt. waar in een portiek enkele wonin gen gerenoveerd zijn voor een- en tweepersoonshuishoudens. Schiedam De eerste kandidaten hebben zich al ge meld voor de negen een- en tweekamer- woninkjes in de Slachthuisbuurt. De renovatie is achter de rug en de dienst gemeentewerken hoeft alleen nog wat kleine klusjes te doen in de por tiek tegenover het abattoir. Binnen veertien dagen kun nen alle negen wo ninkjes waarschijn lijk al zijn uitgege ven. Bij gemeentewerken is men dus trots. Het experi ment om enkele flatwonin gen te verbouwen voor al leenstaanden en tweeper soonshuishoudens lijkt ge slaagd. door KorKeqef „Voor herhaling vatbaar" zegt P. Kulik, directielid van ge meentewerken Schiedam. Gis teren is hij met enkele mede werkers en de vakwethouder, Chris Zijdeveld, naar de Slachthuislaan gegaan om ter plekke voor- en nadelen van de verbouwing op een nj te zetten. Eigenlijk kwam het al leen tot voordelen. Volgens A. Verdoes van de afdeling renovatie/tekenkamer zijn de verbouvnngskosten (50.000 gulden) redelijk ge weest, volgens dagelijks op zichter van het project G. Busscher zijn de woningen van goede kwaliteit {met douche, thermostaat, centrale verwarming) en volgens Frans Griffioen leert enige sociogra fie al snel, dat er voldoende belangstelling vanuit de bevol king voor moet bestaan. Schiedam Het kantoor van de rijksgebouwendienst aan de Lange Haven is het afgelo pen weekend door vandalen beschadigd. Ruiten van het pand werden ingegooid en vanaf het dak werden zelfs verscheidene dakpannen naar beneden gesmeten. De totale schade die bij die vernielin gen werd aangericht bedraagt vijfhonderd gulden. Schiedam Terwijl de twin tigjarige P. J. B G. Vrolijk in het water van zwembad Groe- nenoord Lag te spartelen, heb ben onbekenden zijn kleding en zijn tas doorzocht en daar uit voor honderdvijftig gulden buit gemaakt. Een portemon nee met twaalf gulden, een aansteker en een Parker-bal pen zijn in het zwembad van eigenaar verwisseld. Geen der overige badgasten heeft de diefstal opgemerkt Het restaurantje, dat op het terrein van het zwembad Groenenoord staat, is het af gelopen weekend ook door dieren bezocht. Een houten luik van hel restaurant werd vermeld, wat een schade van vijftig gulden opleverde. De buit, die de inbreker mee naar huis heeft genomen ver tegenwoordigt een waarde van ongeveer honderd gulden, en bestaat uit blikjes bier, ijs jes en snoepgoed. Vanmiddag is de stuurgroep voor huisvesting van alleen staanden en tweepersoons huishoudens (HVAT) er gaan kijken. In de stuurgroep is er wel waardering voor het ini tiatief om bij renovatie reke ning te houden met een- en tweepersoonshuishoudens, maar te verwachten valt dat er een wat kritischer visie op het geheel gegeven wordt Tenslotte moet iemand wel heel erg omhoog zitten, en wel zo afgrijselijke woonruim te hebben, om genoegen te nemen met een flatwoninkje, Vlaardingen Ook dit jaar organiseert de gemeentelijke afdeling plantsoenen weer de mogelijkheid tot natuurver kenning in het hart van Vlaardingen. In het Hof en het Oranjepark b daartoe een natuurpad uitgezet, waar van de wandelaar aan de hand van een door de ge meente uitgebracht boekje een gedetailleerde beschrij ving krijgt- Op dertig plaatsen wordt de parkbezoeker uitgenodigd even stil te staan om daar precies te ervaren wat er groeit en bloeit Behalve die informatie geeft het boekje ook de nodige his- Leren colbert weg uit auto Schiedam Met een valse sleutel hebben onbekenden de auto van de 19-jarige Schie dammer P. J. van de R. geo pend en een lichtbruin lede ren colbert met zich meegeno men. De diefstal heeft 's nachts plaatsgevonden in de Van S windenstra at. Van de R. is gedupeerd voor een be drag van 250 gulden. Schiedam CJit ecu niet-af gesloten stal in de Fokker- straat zijn op brutale wijze twee paard ehoofds teil en ge stolen. Op een onbewaakt ogenblik is men gewoon de stal binnen gelopen, zijn de stellen, die een waarde van 330 gulden vertegenwoordigen, van de muur genomen, en is men zonder zich om wat dan ook te bekommeren de stal weer uitgelopen. dat uit één kamertje, een keu ken en een half balkonnetje bestaat Van zulke krappe woningen telt het project in de Slachthuisbuurt er drie. De overige zes zijn tweeka merwoningen. Het is ook niet riant, maar, zoals Zijdeveld in een vorige vergadering van de stuurgroep eens zei, „een hele vooruitgang voor iemand, die nu weggestopt in een zol derkamertje met lekkend dak moet wonen". En er blijkt inderdaad inte resse voor, dus is gemeente- torische mformaUe over het ontstaan en de ontwikkeling van beide parken. Het boekje is verlucht met een schat aan illustraties en een plattegrond van de te lopen route. De wandeling begint bij de in gang aan de Hofsingel. Het boekje telt zeventien pagina's en is voor de prijs van één gulden verkrijgbaar bij de VW, de afdeling Voorlichting in de gemeentesecretarie aan het Westmeuwland, de afde ling plantsoenen aan de Hof singel en de gemeentelijke bi bliotheek aan de Fransen straat alsmede alle wijkfilia- leti. Een plekje in het Hof om even bij stil te staan. Schiedam De Schiedamse politie heeft de 27 mc-zender van de 33-jarige automobilist W. C. F. P. in beslag ge nomen. De zender zat gemon teerd in de auto van de man, die afkomstig is uit Sprang- Capelle. De illegale zender werd gepakt bij een controle in de Schoolstraat. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt. Schiedam Door de deur open te „hengelen" hebben onbekende inbrekers een tota le waarde van 5500 gulden in een woonhuis in de Laan van Spieringshoek buit weten te maken. Op klaarlichte dag is de voordeur via de brieven bus geopend zonder dat dat door iemand is gezien. In het huis van de 53-jange F. A. M. A. bevonden zich sieraden en Hollandse en Franse bankbil jetten, die na het ongewenste bezoek zijn verdwenen. werken trots. Bij volgende renovatieprojecten in de stad (te denken valt aan delen van Nieuwland) wil directeur Kulik telkens rekening hou den met huisvesting van Schiedammers, die alleen of met iemand samen wonen. In welke wijken dat het geval zal zijn, kan nog moeilijk ge zegd worden. „Er zijn wel en kele flats, die technisch ge zien rijp zijn voor renovatie, maar die psychologisch nog niet rijp zijn, dus waar de be woners nog helemaal niet wil len. Daar heb je rekening Maasland Het pad dat toegang moet geven tot het nieuwe clubgebouw van Scouting Maasland in het sport- en recreatie park „De Commandeur", is gereedgekomen. Dat be tekent dat op korte ter mijn wordt begonnen met de grondwerkzaamheden. Na de bouwvakvakantie wordt het clubhuis ge bouwd. Het clubgebouw van Scouting Maasland zal ook van water en licht voorzien moeten wor den. Er moet een elektrici teitskabel worden getrokken met een zodanige doorsnede, dat daar in de toekomst ook andere m „De Commandeur" geplande clubgebouwen en terrein verlichting op aangeslo ten kunnen worden. De kosten van die kabel, in clusief de zogenaamde hui- saansluiting naar het club huis, zijn geraamd op 21,413 gulden. Scouting betaalt hier- mee te houden. Tenslotte mag iedere bewoner toch in zekere mate zijn eigen omgeving wel een beetje bepalen. In die ge vallen kunnen wij dan ook over een jaar of tien nog eens bekijken, of er dan gere noveerd moet worden", aldus wethouder Zijdeveld. Maar hij verwacht een „domi- nosteneneffect", een toene mende belangstelling voor re novatie ten behoeve van huis houdens van één of twee per sonen. Bij die vorm van reno vatie komt in feite woonruim- van 13.000 gulden, waarover overeenstemming is bereikt De resterende 3413 gulden zijn voor rekening van de al gemene dienst van de ge meente Wat betreft de wate- raansimting is het eveneens Vlaardingen Bij een tech nische verkeerscontrole op de zuidelijke rijbaan van rijks weg 20 moest dc politie vele malen het kentekenbewijs in vorderen. Twee personenau to's bleken rijp voor de sloop en werden onmiddellijk van de weg genomen. In één van deze personenwa gens was een Maassluis gezin juist onderweg naar zijn va kantiebestemming, de bestuur der van de andere auto b3eek bovendien nog met eens over een rijbewijs te bes children (de jongeman was nog maar zeventien). Hij kreeg proces- te vnj, in tegenstelling tot re novatie waarbij woningen worden samengetrokken en dus het aantal woningen ver mindert Aan de betreffende portiek in de Slachthuislaan stonden eerst zes woningen, dne driekamer- en drie vier- kamerworunge». Het zijn ne gen kleinere woningen gewor den. Het is Kulik opgevallen, hoe spontaan deze keer de medewerking was van de re gio-inspecteur van het minis terie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Ook in de projectgroep van bewoners van de Slachthuisbuurt was er volle bereidheid tot mede werking. „Dat was juist het aspect, waarop die Zweden vong jaar afkwamen, om te kijken hoe wij hier de reno vatie waren begonnen. In plaats van de boel leeg te ve- Schiedam In de „bruggen- toemee", die de afdeling re paratie van de dienst ge meentewerken door Schiedam maakt, is nu ook de rolbrug over de Schie bij de Polder weg opgenomen. In de nacht van donderdag op vrijdag zullen de benodig de reparatiewerkzaamheden worden uitgevoerd. Het ver keer kan van 's avonds tien tot 's ochtends zes daardoor niet van de rolbrug gebruik maken. Om toch vanuit het industriegebied Spaanse pol der naar de Polderweg te noodzakelijk dat meerdere clubgebouwen aangesloten kunnen worden. De diameter van de buis moet daarep aan gepast worden Met deze aan leg, alsmede die van de aftak king naar Scouting, is een be verbaai wegens het rijden be neden de toegestane leeftijd en bovendien vanwege het op geven van een valse naam. Tevens bleek de jongeman onverzekerd. De andere voertuigen waar gen en alle woningen dras tisch te vernieuwen hebben wij met de bewoners uitste kende contacten gehad", zegt Zijdeveld. Kulik meent, dat die handelwijze een goede van-mond-tot-mond-reclame ten gevolg heeft. De situering van het project (het eerste naoorlogse renova tieproject van de gemeente Schiedam) heeft kennelijk geen nadelige gevolgen voor het uitgeven van de wonin gen. Hoewel uit onderzoeken blijkt dat juist alleenstaanden en mensen „op hun tweetjes" het wonen m een binnenstad prefereren, rekent Griffioen erop dat over twee weken alle woningen een huurder hebben, al ligt de Slachthuis buurt vrij „afgelegen", tegen Vlaardingen aan, en tegen over het slachthuis. kunnen komen, zal het ver keer moeten omnjden via de Overschieseweg-Stncklede- weg- Betoweg, naar de hulpbrug. De mogelijkheid is aanwezig dat de werkzaamheden langer zullen duren dan door de dienst gemeentewerken is ge pland. In dat geval zal ook op een volgende avond het verkeer de rolbrug moeten mijden. Eerder werden door gemeen tewerken de Koemarktbrug en de Oranjebrug gerepa reerd. A drag gemoeid van 10.937 gul den. Aan Scouting wordt hiervan 4910 gulden m reke ning gebracht. In tegenstelling tot het bedrag voor de elek triciteitskabel is dit laatste be drag exclusief de BTW. van het kentekenbewijs inge vorderd werd wegens techni sche gebreken, acht in het to taal, vertoonden gebreken aan de banden, de handrem, rem- voering, remcylinders, claxon, uitlaaien stuurinrichting. Maassluis Loco-burge meester Koos Smit en wethouder Gré van Eck- Grootveld zullen dinsdag 26 juni een bezoek bren gen aan het echtpaar W. J. Zuur-Lamfers. De heer en mevrouw Zuur, die wonen aan de Serin genstraat 219, zijn die dag vijftig jaar ge trouwd. De beide verte genwoordigers van het gemeentebestuur zullen het gouden paar enkele attenties overhandigen. De heer W. J. Zuur werd op 14 september 1905 in Den Haag gebo ren. Zijn vrouw, T, J. Lamfers, werd in Noord- wijk geboren op 4 maart 1904. Het huwelijk werd op 26 jum 1929 in Den Haag voltrokken. Vlaardingen Een 46-jarige Vlaardmger werd door de po litie op heterdaad betrapt toen deze juist bezig was mei het verzorgen van een illegale radiouitzendmg van uit zijn auto. Hij kreeg een proces verbaal en moest zijn zendin- sta 11atie inleveren. Vlaardingen Vanuit een kelderbox aan de Zwaluwen laan werd een racefiets ont vreemd van het merk Bata- vus, type Spnnt Race Special, De totale waarde van de fiets bedraagt 555 gulden. Auto tegen lichtmast Vlaardingen Een zwaar be schadigde lichtmast was het resultaat van een manoeuvre die een 18-jange bestuurder van een personenauto uit Vlaardingen moest maken om op de Maassluissedijk een te genligger te ontwijken. De au- tomobüist moest zo ver naar links uitwijken dat hij de bocht uitvloog en tegen de lichtmast botste. Ook zijn auto werd aan de linkerkant zwaar beschadigd. De be stuurder zelf bleef ongedeerd. Van de tegenligger is tot nu toe niets vernomen. Vlaardingen Een hond die plotseling de secundaire rij baan van de Burgemeester Pruissingcl oprende was er de oorzaak van dat een 20-ja rige bromfietser aldaar zoda nig ten val kwam dat hij in het Holyziekcnhuis moest worden opgenomen. Schiedam De 23-jarige me vrouw B. M. van D. heeft een afschrift van de giro ontvan gen waaruit bleek dat acht honderd gulden van haar re kening was afgeschreven zon der dat zij er zelf iets van wist. Onderzoek in haar paperas sen leerde mevrouw Van D. dat zes girobetaalkaarten spoorloos waren verdwenen. Hoe de onbekende fraudeur in het bezit van de betaal kaarten is gekomen is voor alsnog een raadseL De betaal- pas van mevrouw Van D. was nog wel aanwezig.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3