SCHiEDAMSCHE COURANT Beheerder dierenasiel op staande voet ontslagen Helft van winkels voor invaliden ontoegangkelijk m 1 ^Pjj^rTv ERTAN Jonge inspecteurs moeten 'gat' bij politie opvullen mmmi Dirkzwager beloond om restauratie aan Noordvest Voorlichting was even zoek Gestolen auto nu pas vermist Consumentenbond Schiedam: S® AI had Han Klaasse zelf al ontslag genomen: SS Lems weg, geen vergadering S. ff zim 'm £i~ Historische vereniging reikt vierde schildje uit Woensdag 27 juni 1979- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvesl 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachten dienst <14144 "104de jaargang no. 26391 "6PAGINA'S* SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Mogelijk pas weken nadat een autodiefstal heeft plaatsgevonden, Is de eigenaar van het voertuig tot de ontdekking gekomen dat zijn voertuig is ontvreemd. De 26-jarige V7aardinger par keerde op 11 juni zijn BMW op het parkeerterrein bij het station Schiedam/Rotterdam- West Gisteren pas wilde de man weer van zijn auto ge bruik maken, en tegen bleek de BMW verdwenen. Het gaat om een tomaatrode BMW 1602 uit 1973. Het voer tuig vertegenwoordigt volgens de eigenaar een waarde van 4500 gulden. De R. heeft bij de Schiedamse politie aangif. te gedaan van de diefstal. Het kenteken van de auto is 89- 83-2E. advertentie. AUTOBEDRIJF voor betrouwbare Bovag-occasions iuet 3 mnd, Boyag-garantie Van Deventerstraat 17 Telefoon 731144 V Schiedam Koopavond geopend T, Han Klaasse Schiedam De beheer der van het Schiedamse dierenasiel. Han Klaas se, is in de nacht van maandag- op dinsdag op staande voet ontslagen. Dit gebeurde nadat een meningsverschil tossen hem en Cas Spermon, bestuurslid van de die renbescherming, hoog opliep tijdens een ver gadering van dat be stuur. Het voorval is tekenend voor de situatie die er de laatste tijd bij dierenasiel De Hargahoeve heerste, ge zien het feit dat Klaasse toch al over twee weken als beheerder zou vertrek ken. Hij had zijn ontslag vanwege datzelfde me ningsverschil enige tijd ge leden al genomen. Het contact tussen het be stuur van de dierenbe scherming en Han Klaasse was zo slecht geworden, dat het bestuur het beter achtte dat Klaasse meteen zou vertrekken. Tijdens de vergadering van maandag avond en -nacht werd ge zocht naar tussenoplossin gen om toch aan de ver plichtingen ten opzichte van de dieren te kunnen voldoen. Tijdens die poging werd besloten Klaasse te ontslaan. Han Klaasse, die voor deze krant een rubriek ,31okje rond" schreef, vreest nu dat het bestuur als officiële reden zal opgeven dat hij zijn werkzaamheden niet nakwam. En dat is volgens hem niet waar. Maar hij meent dat het meningsver schil met Spermon tot een dergelijke beschuldiging zal leiden. „Drie weken nadat ik mijn ontslag had ingediend, werd mij al verweten dat ik het bijltje erbij neer had gegooid", zegt hij, „En dat is onzin, hoewel de motiva tie inderdaad wel minder was geworden". Overigens komt het ontslag van Klaasse niet al te slecht uit. want nadat hij zelf al om ontslag had ver zocht, heeft hij gesollici teerd en heeft hij een baan gekregen bij een groothan delskantoor. Daar begint hij nu volgende week maandag meteen te wer ken. Schiedam Uit een bliksemonder- zoek van de werkgroep Schiedam van de consumentenbond is geble ken dat ruim vijfenveertig procent van de winkels in de „grote om loop" niet toegankelijk is voor inva liden. Met een iineaal zijn leden van de consumentenbond over straat, Broersvest en Lange straat gegaan om te controleren welke winkels een drempel hadden, die hoger is dan de landelijke norm van tien centimeter. Schiedam Aan het ern stige gebrek aan man kracht in de staf van de Schiedamse politie komt per 1 juli een eind. Com missaris Cees van der Haagen hoopt met het aanstellen van twee jonge inspecteurs het gat op te vullen, dat een paar maanden geleden ontstond door het gelijktijdige ver trek van hoofdinspecteurs Peter Broeders van der Veen. en Dick In de tussenliggende tijd be- Jtond de staf uit de commis saris, hoofdinspecteur Piet van den Hengel en inspecteur Jan van Hof. Inmiddels is Van den Hengel bevorderd tot waarnemend commissaris; als hoofdinspecteur is hij ver antwoordelijk, wanneer Van der Haagen er niet is. Door volgende week twee jon ge inspecteurs te benoemen hoopt de commissaris voorlo pig weer een solide ploeg rond zich te hebben. Be nieuwe inspecteurs aajn Cor van Dongen en Rob Be sseling. Beiden komen in de geüniformeerde dienst. Cor M. J. H. van Dongen, ge boren op 20 augustus 1955, kwam dit jaar van de politie, academie in Apeldoorn af. Tijdens de studie van vier jaar liep hij stage in Velzen en in Den Haag. Anderhalve week geleden trad hij in het huwelijk met een agente, die samen met hem de opleiding in Apeldoorn volgde en die binnenkort als inspectrice bij het Rotterdamse korps wordt aangesteld. Cor van Dongen komt uit Breda, zijn vrouw woonde in Apeldoorn, en zij hebben zich al in Schiedam gevestigd. Rob G. C Besseling, geboren op 6 november 1952, kwam vorig jaar van de academie in Apeldoorn af. Hij komt uit Gouda en trouwde met een Schiedams meisje. Zij namen het besluit de Randstad te verlaten en Besseling kreeg een aanstelling bij de politie in Breda. Na een jaar bleek Schiedam echter grote aan trekkingskracht uit te oefenen en zodoende kwamen zij weer terug. Rob Besseling liep tij- dens zijn studie stage bij de korpsen in Rotterdam en Vlaardingen. Met hun komst heeft Schie dam in totaal drie inspec teurs, een hoofdinspecteur en uiteraard de commissaris. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad nDteei voor mij m.i.v. abonnement per kwartaal 42.20 abonnement a fl 4.33per maand, dan geel ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giro/banknr, is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres; code/woonplaats; telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer834, 3000VB Rotterdam Zeventig van de 163 onder zochte winkels bleken te hoge drempels te hebben en daar naast nog hindemissen vóör de deur; in sommige gevallen wees de meetlat zelfs een hoogte aan van twintig centi meter. De schrikbarende resultaten van het onderzoek in de bin nenstad, zijn voor de consu mentenbond een goede reden om een groot onderzoek naar alle openbare gebouwen in Schiedam in te stellen. Daar voor roepen de leden van de werkgroep hulp in van de be volking, en van Schiedamse organisaties om het onderzoek per wijk aan te pakken. Te vens denkt men een enquête op te stellen die Onder invali den zal worden uitgezet en waarin men de belangrijkste problemen die voor invaliden spelen eens op een rijtje wil zetten. De consumentenbond komt tot haar onderzoek op basis van een artikel in onze krant, en een groot onderzoek dat vorig jaar in Apeldoorn door de consumentenbond is opge zet -Het-onderzoek in Apel doorn leverde het nodige suc ces op: er wordt nu meer re kening gehouden met invali den bij de bouw van winkels en andere openbare gebou wen. Vanavond praat de werk groep van de consumenten bond over het nieuwe onder-1' zoek dat gaat worden opgezet De vergadering begint om acht uur in zaal Irene. Schiedam De eerste verga dering van de commissie voor algemene en bestuurlij ke zaken, die zonder haar voor vorige voorzitter Arie Lems moet plaatsvinden gaat niet door. Vanavond zou de commissie,- waar oud-burgemeester Arie Lems de voorzittershamer hanteerde, voor het eerste zonder hem vergaderen. Nu die strakke leiding van de huidige burgemeester van Zaanstad is weggevallen gaat ■het echter meteen al mis: de vergadering kan geen door gang vinden. Zonder de hulp van de burgemeester heeft men geen belangrijke punten" kunnen vinden die op de agenda zouden moeten wor den geplaatst En, zo moet men gedacht hebben, nu we toch zonder de voorzitter zit ten, kunnen best een avondje vrij nemen. De gerestaureerde distilleerderij van Maarten Dirkzwager aan de Noordvest. De ga rechts wordt gesloopt, de panden erachter kregen vanmiddag het Scidam-schildje, Niet gesloten is, dat in de toekomst de hoge Bols-silo daarachter wordt gesloopt 'pst■sSffjh. 'ïifSS' De „dubbele klokgevel" van Dirkzwager kreeg vanmiddag een ereschildie van de histori sche vereniging. Schiedam Vanmiddag om vier uur heeft Ria JanSe namens de historische vereniging Schiedam het vierde ereschildje van deze vereniging uitgereikt „In de prij zen" viel deze maal de firma Dirkzwager, de distilleer derij die anderhalve maand geleden stond. londerd jaar be* Niet ter gelegenheid van dat eeuwfeest heeft Maarten Dirkzwager het zogenaamde Seidam-schildje gekregen. Deze gedenktekens worden namelijk alleen uitgereikt als beloning voor zorgvuldige, restauratie van panden, en' eerder kwamen daarvoor In aanmerking: de Bavenkerk, het pand van Henk Nieuwen- hnijsen aan de Sc hie 114 en de panden van Otterboer aan de Lange Haven, hoek Vis- markt. Het vierde ereschildie ging vanmiddag naar Dirk zwager, vanwege de grondige restauratie van de panden Noordvest 30 en 32. Het gaat om twee dubbele (tweedaks) branderijen achter eveneens dubbele klokgevels. De eerste steen geeft als da tum aan: 1833. Zoals de in scriptie luidt, legde Ger. Joh. Am- Beukers op 15 juli van dat jaar de eerste steen. Een soortgelijk bouwtype van hjanderij komt nog voor op de hoek van Mariastraat en Nieuwe Haven, Wanneer de branderijen aan de Noordvest „ujtgestookt" zijn, is de histo rische vereniging niet bekend. In ieder geval kamen zij in 1860 en 1892 nog voor op de lijst van branderijen, met als eigenaar W.F. Tak. Later is er de firma voor vernis en lakken, Kappelhof Hoving, nog gevestigd geweest Het initiatief tot de restaura tie van de panden, die aan de Noordvest staan achter de Noordmolen, en ook nog ach ter de halve molen De Palm boom, werd genomen door een firmant van distilleerderij. Dirkzwager, Deze ondeme-" rning restaureerde al eerder een bedrijfspand achterin het Schienoko-gebied, de bran- Schiedam Het bureau voorlichting is de alge lopen twee dagen met met de telefoon te be reiken geweest. De ge in een te voorlichter Dolf Buschkens is bezig ge weest met een verhui zing van de achtste naar de zevende etage, en dat heeft bij de tele fonistes van het stads kantoor de nodige ver warring veroorzaakt. Volgens die telefonistes zou Buschkens een an der nummer krijgen. Het oude toestelnummer van Buschkens bleek inder daad door iemand anders te zijn overgenomen, maar welk het nieuwe nummer van de afdeling voorlich ting is was gisteren nog niet bij de telefonistes be kend, Pogingen om achter het nieuwe nummer van Buschkens te komen via de afdeling algemene zaken op de zevende etage had den gisteren wel succes. Het toestelnummer van voorlichting wordt het nummer 250. Alleen was er gisteren nog één klein pro bleem: de telefoon was nog niet aangesloten, en Busch kens was dus alleen in noodgevallen aan de lijn te krijgen. De reden voor de verhui- ring van voorlichting is de uitbreiding van de dienst gemeentewerken. ,,De ze vende" is de afdeling van gemeentewerken en het is dus logisch dat ook daar de nieuwe krachten komen te zitten. Buschkens, die slechts een onderhuurder was bij gemeentewerken, moet dus plaats maken; en dat levert blijkbaar de no dige verwarring op. dersbuurt, tussen de Noord vest en het Groenweegje, en droeg zo bij tot het behoud van een karakteristiek stukje Schiedam. Overigens heeft Dirkzwager nog meer plannen in dit deel van Schienoko, De oude panden zijn nu opge knapt en het is de bedoeling, dat een „garage", van de Ne therlands Distilleries, binnen kort wordt gesloopt De be bouwing (opslag) aan de over zijde van de gerestaureerde distilleerderij wordt dan door getrokken. Zelfs bij het hon derdjarig bestaan zijn die plannen nog niet kenbaar ge maakt, maar voorlopig wordt Dirkzwager alleen beloond voor het restaureren van. die. dubbele klokgevel met de be bouwing erachter. Overigens is die restauratie hoogst op merkelijk. De „buurman" van Maarten Dirkzwager, de oude distilleerderij van Simon Rijn bende, staat op de nominatie door de gemeente Schiedam gesloopt te worden. Het schildje, dat Ria Janse als bestuurslid van de histori sche vereniging Schiedam vanmiddag heeft uitgereikt, is in feite het vijfde schildje dat deze vereniging uitgeeft, niet het vierde. Want de Haven- kerk van Joh an Ma as bach kreeg een dubbel schildje. Wethouder Chris Zijdeveld had de eer om er verleden jaar het allereerste schildje op te schroeven, maar dat werd gestolen. Het vervangen de schildje is wat hoger opge hangen en beter vastge schroefd. Het eerst schildje is nooit meer boven water geko men.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1