SPORT „Zoiets vergeet je nooit meer 99 VZC derde in Almelo Sportkort mSË TSB en Vlaardingen bij elkaar S teendi j kpolder al te klein voor Evergreen m Margreet van Putten over WK basketbal in Korea: Negen maal in de prijzen Zwaluwen in NCRV- toernooi Zwemvierdaagse in Maassluis m Indelingen derde en vierde klasse: Oefen programma FCN'66 WOENSDAG 27 JUNI 1979 SC/VDf- i Schiedam Net terug van drie zeer vermoeiende weken in Seoel, krijg! Margreet van Putten nauwelijks de gele genheid bij te komen. De 25- jarige Schiedam se keerde met een mysterieuze ziekte terug van de wereldkampioenschap pen basketbal, werd dienten gevolge in het Rotterdamse Havenziekenhuis een week lang bijna helemaal binnen stebuiten gekeerd, stortte zich vervolgens vol overgave op een aantal tentamens voor haar studie medicijnen en vertrekt 29 juni naar Califor- nië om een ongetwijfeld on vergetelijke vakantie te com bineren met het spelen van een zestal wedstrijden. Ondanks alle tegenslagen in de loop der jaren vier knieoperaties en een slepende achillespeesbiessure kan Margreet van Putten nog steeds geen afstand nemen van de basketbalsport. Hoe wel zij nu eindelijk beseft dat een sport carrière een ver gankelijk iets is en dat in dekken voor- de toekomst veel en veel belangrijker is, „Zodra ik ingeloot wordt voor de studie sportgenees kunde in Maastricht, ben ik hier helemaal verdwenen", zegt zij. „Dat weten ze bij BOB ook". Voorlopig is het echter niet zo ver. In de gang van haar woning in de Schiedamse Nieuwe Maasstraat prijken enkele foto's die een globaal inzicht geven in de sportieve loopbaan van de voormalige Juventus-speelster. Teampla ten van Juventus, van BOB en het Nederlandse team, met hier en daar een individuele aktiefoto. In de huiskamer hangt ergens in een hoekje een grote puntvaan die de Nederlandse Basketball Bond speciaal voor de wereldtitel strijd in Korea had laten ver vaardigen. „Ze hadden er aan het einde van de rit een paar over en die hebben ze toen onder de speelsters verloot", licht Margreet toe. De indrukken van de wereld kampioenschappen zijn nog vers. „Het was geweldig, hele maal te gek" en de superlatie ven schieten welhaast tekort. „Grandioos gewoon. Het kij ken naar de wedstrijden van de beste teams ter wereld was erg leuk en het zelf spe len was natuurlijk helemaal het einde. Tegen Korea speel den we voor meer dan 25.000 man publiek. Zo iets vergeet je je hele leven niet meer". Afschuwelijk „Alleen de heenreis was af schuwelijk. Een vlucht van 27 uur. Iedereen was kapot. We kwamen 's avonds om acht uur in Seoel aan en mochten pas om één uur naar bed, om aan het tijdsverschil te wen nen en ons een beetje aan te passen. We waren naar het licht toe gevlogen, hadden geen nacht gehad en dus ook weinig kunnen slapen. Daar hebben we de eerste vier da gen behoorlijk veel last van gehad en hebben we haast niet getraind". Zonder al te grote verwach tingen (Margreet: „Als we één wedstrijd zouden winnen, was het voor ons al een goed toer nooi") beet Nederland het spits af tegen Bolivia, waar van simpeltjes met 95-34 werd gewonnen. Dezelfde avond werd de voltallige ploeg door de ambassadeur in Korea ont vangen, om tezamen met alle in Seoel verblijvende Neder landers Koninginnedag te vie ren. Margreet: „Daar waren aller lei hoge omes bij. Hebben we die mensen een beetje op zit ten stoken om de volgende dag naar ons te komen kijken als we tegen Korea moesten spelen. We verwachtten er niets van, maar toen we de door Donald Bax sporthal binnenkwamen, zaten er toch veertig van de zestig Nederlanders met spandoe ken, toeters en megafoons. Ze konden natuurlijk niet tegen het thuispubliek op, maar het was wel leuk". Wonderwel hield Nederland geruime tijd gelijk tred met Korea. Tot 61-55 diep in de tweede helft waren er zelfs neg goede mogelijkheden, maar uiteindelijk verloor Ne derland met veertien punten verschil. Tegen. Canada, op papier één van de beste ploe gen, had Nederland geen schijn van kans. Margreet: „Het beste team dat ik daar heb gezieu Een echte uitgeba lanceerde ploeg en juist dat misten wij". Troostronde In de troostronde de strijd om de achtste tot en met de twaalfde plaats moest Ne derland het opnemen tegen Senegal, Brazilië en Maleisië. Margreet: „Senegal was dan wel kampioen van zuidelijk Afnka, maar het stelde wer kelijk niets voor. Brazilië zou voor ons de grote match wor den, omdat we wisten dat we zonder problemen van Malei sië zouden winnen". „Voor Brazilië waren we echt bang- We waren er op ge brand om de troostronde te winnen. In het begin ging het gewoon slecht, maar gelukkig voor ons speelde Brazilië nog slechter, We pakten zomaar een voorsprong van twintig punten, maar toen onze bondscoach Jos Peik in de tweede helft begon te wisse len, zakte het als een plum pudding in elkaar. Tenslotte wannen we nog vrij gemakke lijk met een punt of twaalf'. Waarna de laatste wedstrijd tegen Maleisië nog slechts een formaliteit was. Nederland slaagde er zelfs in de grootste zege van het toernooi te beha len en verpletterde het arme Maleisië met 119-32. Margreet'. „Allemaal leuke meiden met van die gekke krulletjes in hun haar, maar ze waren erg klein en konden er niet veel van. Mede dank zij ons spel tegen Maleisië werd Anita Blangé (BOB) na afloop van het toernooi uitgeroepen tot de beste reboundster en werd Lïa van Heemst (Delta Uoyd Land!ust) de speelster met de meeste assists". In totaal werd Margreet van Putten in 240 minuten basket bal ongeveer vijftig minuten ingezet. „Ik had er in princi pe niet veel van verwacht, dus viel dat best mee. Voor mezelf heb ik het gevoel dat het nog beter had gekund. Ik werd door Pelk ingezet als stand-in voor de pivots Anita Blangé en Dulcine Seea (Del- 9 Margreet van van verwacht" PuttenIk had er in principe niet veel ta Lloyd Landlust), maar dat is mijn stekkie helemaal nieL Tegen Bolivia stond ik wel op mijn eigen plaats en scoorde ik binnen vijf minuten twaalf punten". Sight-seeing Hoewel basketbal primair stond in Seoel, was er vol doende vrije tijd om de be kende sight-seeing tours te doen. „We kregen ook nog een keer een diner aangebo den door een Koreaanse pro- fessor", herinnert Margreet zich. „Die had in de Koreaan se oorlog met de Hollanders gevochten. Dat was erg leuk. Ria van der Meijs (BOB) werd door hem als „dochter" geaccepteerd. Dat schijnt daar heel normaal te zijn". „Het was trouwens best een gezellige ploeg om een paar weken mee op te trekken. Jan Burgert, onze chef d'equi- pe, regelde bijna alles voor ons. Alles was werkelijk tot in de puntjes verzorgd. Van een bekende firma in sportar tikelen werden we in de kle ren en in de schoenen gesto ken. Er was ook een dokter bij, door wie wc goed werden verzorgd en die ons op din gen wees, waar we zelf hele maal niet aan dachten". „In het hotel lagen wij op één gang met de Australischei ploeg. Hebben we behoorlijk' wat mee afgelachen. We hiel den complete zangwedstrij den. Wie het hardste kon zin gen. Mooi dat wij wonnen. Op de laatste avond hebben we er helemaal een dolle boel van gemaakt, hebben we de gang versierd met toilelrollen, de kamerdeur van Pelk dicht getaped. Misschien een beetje kinderachtig, maar we hebben gegierd van het lachen", „Na ons vertrek uit Seoel zijn we nog een paar dagen in Hongkong en Bangkok ge weest Ik geloof dat dat een beetje teveel van het goede was. Ik ben daar ook ziek ge worden, met nog een paar an dere meisjes. Maar ja, voor het Nederlandse damesbasket bal was het een prachtig mooie ervaring. Als bij de volgende wereldkampioen schappen de Oostbloklanden er weer bij zijn, kunnen wij het wel vergeten...." Almelo Het internationale zwemgala In Almelo bij De Aa, leverde VZC negen medailles op, waarvan twee goud. Die kwamen op naam van Sandy van Dnsseldorp, die bij de jon gens onder de 10 jaar de 100 rug aflegde in 1.30.2, terwijl Marcel Blomsteel de 100 vrij onder de minuut afwerkte lo 59.6. Aan het evenement namen twaalf clubs deel, waaronder VZC/R, die vijftien medailles voor zich opeiste en DAC uit Dedemsvaart met tien. Irma Voorham kwam tot zilver op de 100 vrij in 1.04.16 en dat betrof de meisjes onder 16 jaar. Remco Snuverink leverde bij de jongens onder 14 jaar een goede prestatie met zijn lijd van 1.09.3 (zilver). Brons was er tenslotte voor: Carla van Paassen op de 100 school in 1.41.2, Marco van Uzerlao op de 100 rug in 1.26-8, Remco Snuverink op de 200 vrij in 2.25.3, Sandra Don op de 100 vrij in 1.10.1 en Robert de Vries op de 100 school in 1.33.2. Irma Voorham kwam op de 200 vrij dames met haar tijd van 2.25.5 niet in de prijzen, evenals Petra Kroe zen met haar 251.7. Johan van Hees werkte bij de jongens onder de 10 jaar de 100 rug af in 1.38.7 en Esther de Koning kwam op de 100 vrij voor meisjes onder 12 jaar tot 1.18.8. Wouter Hoekstra kwam tot 1.30.8 op de 100 rug voor jongens onder 12 jaar in 1.30.8 en de tijden van Martin Groeneveld en Arjen Terpsma op die 100 rug waren 1.30.2 en 1.33,8. Robbie Claas bleef op de 200 vrij voor jongens onder de 14 jaar steken op 2.28.6. De 100 schoolslag werkte Alex Gerretsen af in 1-32.2 en op de 100 vlinder dames kwam Petra Kroezen tot een tijd van 1.23.3. Marco van IJzerioo zwom de 100 vrij in 1,12.3. Jacqueline Claas, die op de 100 vrij voor meisjes onder 10 jaar tot een fraaie vierde plaats kwam in 2.21.3, had grote voorsprong op Esther Brouwer in 1.27.5. André van Hees werkte de 100 schooi (jongens onder 10) af in 1.49.3 en bij de meisjes onder 12 jaar kwam Esther de Koning op dat onder deel tot 1.38.5. Conny van der Schot had er een tijd van 1.48.6 voor nodig. Robert de Vries was op de 100 school voor jongens onder 12 jaar de snelste van de VI aar dingers in 153.2 (brons). Wouter Hoekstra klokte 1.34.9 en Arjen Terpsma 1545. Overige tij den: Paul Lang 1.38.4, Ronnie Rietveld 158.4. Rita Hooger- werf bereikte de vierde plaats op de 100 vrij voor meisjes onder 14 jaar In 1.10.2. Paulien Benne verbeterde op die af stand haar record tot 1.10.9 en op de 100 vlinder bij de jon gens onder 14 jaar kwam Robbie Claas nog tot 1.18.6. De estafetteploeg op de 4x100 vrij dames kwam tot een vierde plaats in 4.27.4 en dat waren: Irma Voorham, Sandra Don, Rita Hoogenverf en Paulien Benne. Op de 4x100 estafette wis selslag werden de heren vijfde in 5.08,9. Hun namen: Marcel Blomsteel, Alex Gerritsen, Remco Snuverink en Robbie Claas. 9 Als voorproef op de ka naalrace doet Irene van der Laan het komende weekeinde mee aan langebaanwedstrij- den in Sluis. Afstanden zijn zaterdag 2 en zondag 16 kilo meter. Voor die lange af stand verdedigt zij de beker. 9 Bij CKC Maassluis, dat volgend jaar een halve eeuw Hockeyers willen vierde veld erbij Maassluis De kans is groot dat op 1 november de eerste spa de grond in gaat voor de aanleg van een hockeycomplex in de Steendijkpolder. „Verder is het vrijwel zeker", aldus al gemeen voorzitter Peter Rein de rs op de vergadering van de hockeyers van Evergreen, „dat de zes tennisbanen op gemeen tegrond gaan komen". Het beleidsplan voor het nieu we seizoen omvatte onder an dere het handhaven van con ditietrainer Ben Wassink en de benoeming van Leen Aar denhout als trainer/coach voor de dames- en herenselec- tje. Verder werd op de bijeen komst besloten tot scholing van het eigen technisch ka der. Evergreen gaat het nieuwe seizoen in met acht senioren- elftallen op zondag één da- mes-elftal op dinsdag en 12 jeugd-elftallen op zondag of zaterdag. De Wildenbergbeker, een jaarlijks uit te reiken bo kaal voor de beste prestatie, kwam in het bezit van het jongens C2 team. Verder riep de Maasluise club een nieuwe trofee in het le ven, de zg. Mereltrofee. Het kleinood dient ter herinnering aan de Merellaan, waar Ever- Vlaardingen Zwalu wen is uitgenodigd om 4, II en 18 augustus deel te nemen aan het NCRV- toernooi voor saterdag eersteklassers. De vogels geven daaraan gevolg. Het overige oefenpro gramma ziet er als volgt uit: 7 augustus: Zwalu wen-Excels loi^O; 21 au gustus: TSB-Zwaluwen; 23 augustus: Lenig en Snel-Zwalowen; 25 au gustus: HCSC-Zwaluwen; 4 september: RFC-Zwalu wen en 11 september: Zwaluwen-Haarlem. green jaren heeft gewoond, en zal worden uitgereikt aan degene, die waardevol is bui ten het sportveld. Voor de eerste keer kwam daar Ineke Slob voor in aanmerking. Zij zorgt er namelijk voor dat elke week het clubblad bij de leden in de brievenbus ligt. In verbar.J met het feit dat zij op vakantie is, zal haar de trofee bij een nieuwe gelegen heid worden uitgereikt Groei In verband met de groei van Evergreen (21 elftallen) gaat de behoefte al duidelijk ver der dan de drie hockeyvelden in de Steendijkpolder. De bond schrijft al voor, dat zes elftallen per veld een thans geldende norm is en daar komt Evergreen al over heen. Het hoc key bestuur zal een voorstel doen aan het hoofd bestuur van Evergreen de mogelijkheid te bezien een vierde veld in de nieuwe pol der aan te leggen. In dat verband zal Evergreen in het nieuwe seizoen geen acties gaan voeren het leden tal uit te breiden. Nieuw bij Evergreen is de sponsoring. Men denkt aan een bijdrage van een sponsor door de ver zorging van de traxningsoutfit voor de selecties. Maassluis Tussen 10 en 15 september wordt voor de eer ste maal in Maassluis de zwemavond vierdaagse gehou den. Plaats van handeling is zwembad De Dol-Fijn. Dege nen die mee willen helpen met de organisatie, kannen rich opgeven bij de Sport- en Recreatleraad, tel. 01899- 19111, toestel 249,251 of 266. &Mr- 24 TSB kan weer voor spektakel zorgen. Schiedam/Vlaardin- gen Het is opvallend dat de twee kersverse zaterdag vierdeklassers Vlaardingen en TSB bij elkaar zijn opgenomen in de derde klasse A. DSS speelt in 3 B met op Voorae na allemaal nieuwe ploegen voor de Vlaardingers. In de vierde klasse is de A- poule opnieuw gereser veerd voor HBSS, Hoek se Boys en MW27. HVO, als degradant uit de derde klasse, is daar nu bijgekomen. Satelliet is ingedeeld in 4 D. De indelingen zien er als volgt uit: 3A: 3B: 4A: De Al bias ARC DSVP Cape lie DieHaghe Duinoord DSO Duno HBSS Excelsior P 's-Gravenzande SV HVO Groot Ammers JAC Loosduïnen Heinenoord Katwijk Maasdijk Meerkerk Koudekerk MW2T Schoonhoven DSS Naaldwijk TSB SVPTT Randstad Sport Unicum S V Voome SVGEB Vlaardingen SV35 TOGR De Zwerver (Kinderdijk) Xerxes (za) Hoekse Boys 4D; Ameide Arkel ASH Bergambacht GJS Hermandad Hoogvliet LRC Satelliet WGZ WOR ,WNC bestaat, is Kees van Aalst de nieuwe wedstrijdsecretaris. Samen met Marjo van Aalst gaat hij er voor zorgen, dat iedereen in het nieuwe sei* zoen kan spelen. 9 Aan het oefenprogramma van Fort ana is een weekein de verbonden in het sportho tel Bosschehoofd. De Vlaar- riingers spelen dan, op 25 en 26 augustus, wedstrijden te gen RBC en BSC. Het overi- ge programma: 5 augustus: Ursus—Fortuna, 12 augustus: HM SH—Fortuna, 15 augustus: Scheveningen—Fortuna, 19 augustus: De HoIlandJaao— Fortuna, 25 augustus: RBC— Fortuna, 26 augustus: BSC— Fortuna, 29 augustus: Tedi- ro—Fortuna. 9 De afdelingsteams korfbal rijn al ingedeeld voor de mi cro-competitie. In de eerste klasse A is Succes onderge bracht bij: Charlois, Hoog vliet, Ter Gouw, Unicum, USV en Velox. In 1 B: De Kapellen, Nieuwerkerk, Oran- je Nassau, Reeuwijk, Sagitta, Vriendenschaar, Weidevogels en Usselvogels. In 2 A: 1 Capproen, Spirit, Bolnes 2, Charlois 2, Oranje Nassau 2, Ons Huis 3, WION 3, Het Zui den 5. In 3 A: ODI, Unicum 2, RWR 3, Actief 4, De Be- rmen 4, NIO 3, Vlaardingen 5 en De Overkanters 6. 9 Het bestuur van WF heeft Martin van Deventer aange steld als hulptrainer. HU b nog in opleiding op de sport- academie en gaat zich bezig houden met de jeugd en de junioren. 9 Zondag houdt Excelsior '20 zijn traditionele veteranen* cricketdag. Aanvang 11 uur, om 13 uur is er een Brabant se koffietafel, daama wordt de wedstrijd vervolgd tot aan tea-time, de laatste loodjes en de aperitief. Het rolstoel basketbal team van De Ooievaars is derde geworden op een internatlo-* naai toernooi in Roosendaal. De Schiedammers verloren alleen van het Belgische St Jan. Op de tweede plaats eindigde de nieuwe ploeg v*a trainer Lex Craamer (RIS uit Rotterdam). Schiedam Het oefenpro gramma van afdelingsclflb FCN '66, onder leiding nieuwe trainer Slobodan Do* tina, ziet er als volgt uit: terdag 11 augustus: Gu- DOKFCN '66; zondag 12 gust 113: Sp. Boys—FCN *6$ donderdag 16 augostmK ESDO—FCN '66; zondag 1» augustus; Arnhemla—FCN '66; woensdag 22 augustus De Musschen—FCN '66; zater dag 25 augustus: De Meer— FCN '66; zondag 26 augustus FCN '66Maasstraat, woem- dag 29 augustus: DEL—FC" '66.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6