SCHIEDAMSCHE COURANT Gemeente weigert I bewoners gegevens Stoepje leidt tot proefproces Hoorzitting NVY-woningen brengt geen nieuwe bezwaren k Avondspreekmir sociale dienst gaat verdwijnen West krijgt opbouwwerker VVV Maassluis stopt ermee Aanhang wagen met kratten kantelt Na botsing in levens gevaar Project Mariastraat e.o. Politie en bewoners werken samen DAf HATSUES 8.950.- Holland Maassluis gaat dicht Politie naar ruziezoekers Maasruiters openen eigen j hoefslag Vrijdag 29 juni 1979. ONAFHANKELIJK DAGBLAD -104cfe jaargang no. 26393~6FAGINA*S. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendlenst H4144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De 27-jarige Vlaardingse bromfietser P. G. J. W. is levensge vaarlijk gewond geraakt, toen hij op de Sportlaan in Schiedam door een Ford Transit frontaal werd aangereden. De be stuurder van de bestel wagen was ondanks het in rijverbod tóch de Sportlaan opgereden, waar de bromfietser hem waarschijnlijk niet ver wachtte. Pas op het laat ste moment hebben de bestuurders elkaar aan zien komen, waardoor een botsing niet meer te vermijden was. De bromfietser raakte door de klap zeer ernstig gewond; hij liep een lin ker onderbeenfractuur, een gecompliceerde Linke- rarmbreuk, en letsel aan borst en prostaat op, en is met grote spoed naar het Dïjkzigtziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Door operatief ingrijpen hebben de Rotterdamse artsen het leven van de bromfietser kunnen red den. Ook een inzittende van de Ford Transit raakte bij de aanrijding gewand. Het vijftienjarige meisje F. M. K. uit Nuenen liep een gekneusde rug op, is op eigen gelegenheid naar het gemeentezieken huis gegaan, waar ze na behandeling huiswaarts werd gezonden. De Ford Transit, die werd be stuurd door de 37-jarige P. G. J. W. uit Nuenen, raakte beschadigd aan de linker voorzijde; de bromfiets raakte zwaar beschadigd.' Schiedam Bewoners van de Mari astraat en omgeving- krijgen van de gemeente niet de beschikking over de plannen die voor hun gebied zijn gemaakt. Leden van de projectgroep van de Mariastraat zijn speciaal voor die plannen naar het stadskan toor toegestapt, maar moesten met lege handen terugkeren. Het boekwerkje dat over de Mariastraat is uitgegeven is alleen voor leden van de Ëemeenteraad, zo is toegevoegd, lat is gisteravond naar voren gekomen tijdens een bijeenkomst van bewoners van de Mariastraat en raadsleden van Schiedam in de Bever. Een twaalftal ge meenteraadsleden had gevolg gegeven aan de uitnodiging om de problemen die onder de bewoners leven, te komen aan horen, Aan die raadsleden werd duide lijk gemaakt dat de inspraak, zoals de gemeente zich die voorstelt, niet accepta bel is. „Alles hangt aan vage afspraken en on duidelijke plannen" vinden de bewoners. En om daar verandering in aan te bren- j gen gaan de bewoners zelf een plan ma- i ken voor een andere procedure, verge lijkbaar met de procedure die voor net project St. Josef is gehanteerd: kleinere werkgroepen met initiatieven uit de be woners. in de eerstvolgende gemeente raadsvergadering wil men dat plan pre senteren. 0 Duizend kratten tjoepten op de oprit van rijksweg 20 bij de 's-Gravelandseweg. Sy''i Schiedam Bewoners van de Nieuwe Sluisstraat gaan samen met de politie een proefproces uit lokken om een eind te maken aan een onhoudba re verkeerssituatie bij de Schie. Eerdere contac ten met de gemeente hebben niets opgeleverd en daarom wil men het kantongerecht tot een uit spraak proberen te bewegen. 0 Wijkagent Metselaar bekeurt Hans Daalmeijer voor het proefproces. Wijkagent Metselaar heeft gis^ terochtend de bon uitgeschre ven, waarmee de zaak moet worden aangeslingerd. Als slachtoffer fungeerde Hans Daalmeijer, één van de bewo ners die door het foutparke- ren overlast ondervinden. Daar waar de Nieuwe Sluis straat overgaat in de Schie is door de gemeente een stoep aangebracht, mèt een gele -trottoirband, waarmee een parkeerverbod wordt aangege ven. De gehele Schie is door die maatregel stoep geworden en geen auto mag daardoor eigenlijk meer op de Schie komen. Het verwarrende is dat nergens het besluit is ge nomen om van de Schie in derdaad een voetgangersge bied te maken. Of de Schie dus nu wel of niet een stoep is, is niet duidelijk. Zo'n dertig te lichten. Westwijkers waren naar de hoorzitting gekomen, om hun bezwaren toe Maassluis Het avondspreekmir, dat de ge meentelijke sociale dienst iedere maand hield, zal met ingang van deze maand verval len. Dit spreekuur, dat telkens op de eerste donderdag van de maand werd gehouden, was destijds ingesteld om werkende inwoners van Maassluis in de gelegenheid te stellen, van de diensten van de sociale dienst ge bruik te maken zonder daarvoor een vrije dag te hoeven opnemen. De belangstelling voor deze extra dienstverlening was echter bijzonder klein. In het afgelopen half jaar heeft gemiddeld niet één persoon van het avondspreekuur _iik gemaakt Het college van b en w daarom besloten, dit spreekuur voortaan maar niet meer te houden. De wekelijkse donderdagavond-openstelling van de afdeling bevolking en de informatie balie van de afdeling voorlichting en de VW blijken wel in een behoefte te volzien. Dit stukje service aan het Maassluise publiek zal daarom geen wijziging ondergaan. Op deze af delingen is iedereen op donderdag tussen 19 en 2d uur welkom. Vlaardingen In de Burgerzaal van het Vlaardingse stadhuis is gisterenmiddag om vier uur de hoorzitting gehouden over het omstreden bouwplan van de NVv- woningen aan de Boerhavestraat en de Roemer Vis- scherstraat. Ongeveer dertig bewoners waren aanwezig om de hoorcommissie, voorgezeten door wethouder Bas Goudriaan, van hun bezwaren te overtuigen. Zoals bekend wil het NW ze- richtspunten naar voren wa- i ven tig woningen laten bou- rea gekomen, hij zag dan ook wen, veertig aan de Boerha- eccr) aanleiding om op de op- vestraat en dertig aan de nierkingen van de bewoners j Roemer Visscherstraat. Vanaf m te gaan. j het bekend worden van deze j plannen heeft een bewoners comité alle wettelijke moge lijkheden te baat genomen om dit te verijdelen. In no vember 1978 heeft de gemeen teraad toestemming gegeven om de grond in erfpacht uit te geven. Voor het afgeven van een bouwvergunning is evenwel toestemming nodig van Gedeputeerde Staten, om dat er afgeweken wordt van het bestemmingsplan. De ge meente Vlaardingen is nu be zig met deze „artikel 19 pro cedure". Tweemaal hebben de i bouwplannen ter inzage gele gen en de bewoners van de betreffende straten hebben daar massaal bezwaar tegen gemaakt Gisterenmiddag vond de wettelijk verplichte hoorzitting plaats. Tesamen met de bezwaarschriften gaan deze mondelinge bezwaren naar Den Haag, waar Gede puteerde Staten vervolgens een beslissing nemen. De bezwaren die de bewoners hebben tegen de plannen van het NW zijn voornamelijk bezwaren tegen het verdwij nen van het laatste stukje groen in de Westwijk. Zij zijn van mening dat de Westwijk al overvol is en dat er geen plaats meer is voor nog meer woningen. Zij pleiten voor een daadwerkelijk behoud van een leefbaar woonmilieu. Wethouder Goudriaan merkte na afloop van de hoorzitting op dat er geen nieuwe ge- Het gevolg van die stoeprand is, dat de Schie inderdaad door veel mensen als stoep gezien wordt, en dat er ook veel geparkeerd wordt op die stoep. Daardoor wordt de doorgang naar de Schie ge blokkeerd en wordt het voor vrachtwagens die van de Lan ge Haven op de Nieuwe Sluis straat komen, bijna onmoge lijk de draai naar de Brede Marktsteeg te maken. Verschillende malen is het volgens de bewoners dan ook al voorgekomen dat de voor gevels van de huizen, flink werden beschadigd, of dat de voor de huizen aanwezige paaltjes uit de grond worden gereden. Bewoner Rob van Dam heeft al een keer een vrachtwagenchauffeur bezig gezien een paaltje uit de grond te graven, voordat hij zij n weg kon vervolgen. Wijkagent Metselaar; „Als de bewoners dan klagen bij de gemeente, worden ze naar de politie doorgestuurd en an dersom gebeurt precies het zelfde. Ze worden van het kastje naar de muur ge stuurd, vandaar dat we het nu zó proberen". advertentie 'n ZUINIGE WAGEN 'S vanaf v-w - /kUTOMOBIELEEDRUVEN ERTAN BETTOWEG27 SCHIEDAM Tel. 010-62.11.62 Schiedam Duizend kratten, de meeste leeg", zijn gisteren over de oprit van rijksweg 20 naar Rotterdam op de 's-Gravelandseweg gekukeld. Een aanhangwagen van een vrachtauto, bestuurd door J. E. K. uit Kampen, was op de oprit ge kanteld, waardoor de kratten over het wegdek heen tjoepten. De 50-jarïge automobilist P. C. S. uit Spijkenisse kon de kratten niet ontwijken; zijn auto werd flink beschadigd. Vertraging ondervond het verkeer nauwelijks, want één rijstrook bleef vrij. Wel waren er moei lijkheden rond het opruimen. De gemeente had er niemand voor, en het wachten was op rijks waterstaat. Het deed een agent de kreet ontlok ken: „Ja, het moet toch snel opgeruimd worden, want wij staan hier niet in de Bokkensteeg". Maar zoals gezegd, het verkeer had er niet al te veel hinder van. Schiedam De opbouwwer ker voor de oude wijken waar al maanden strijd over is geleverd, en zelfs proces sen over zijn gevoerd, gaat naar West. Dat is besloten tijdens een vergadering van het overleg van wijken. Om niet nog meer tijd te verlie zen dan al is gedaan, heeft West meteen een sollicitatie commissie gevormd die een aantal criteria op zal stellen waar de opbouwwerker aan moet voldoen. Enig tijdverlies zal we! optre den door de naderende va kantie, Het SSWO, de toe komstige werkgever van de opbouwwerker, hoopt echter dat de gemeente, die eerder al forse druk uitoefende, nog even geduld zal hebben. Rotterdam Het be drijf Holland in Maas sluis, onderdeel van Verto, zal worden ge sloten. Dit heeft de directie van Verto meegedeeld. Van de honderd personeelsle den zullen er onge veer zestig moeten af vloeien. Veertig kun nen wellicht binnen het concern worden overgeplaatst Pogingen om het be drijf roet overheids steun in het leven te houden, hebben geen sukses gehad. Verto wil de produktie daarom geleidelijk be ëindigen. Die produk tie zal worden overge nomen door de Belgi sche vestïginff van het Verto-concera. Schiedam Met loeien de sirene zijn gisteren twee politiewagens naar de Appelmarkt uitge rukt, waar twee mannen een hevige ruzie hadden over verkeerd parkeren van één van hen. In fei te was het loos alarm. Toen de politie arriveer de, hadden beide ruzie zoekers de zaak al in der minne geschikt. Maasland Met feestelijk i vertoon hebben de pony club en landelijke rijvere- niging "De Maasruiters" gisteravond hun nieuwe hoefslag geopend. Nadat l.r.-voorzit ter Piet van Leeuwen onder toezicht van p.c.-voorzitter Daan Verboon en een talrijk pu bliek het lint had door ge knipt, maakten de ruiters en amazones van beide verenigingen hun opwach ting in de nieuwe arena. De nieuwe hoefslag ligt aan de Hofsingel, op welke plek al een zeer bescheiden oefengelegenheid was ge vestigd. Dat was echter niet meer dan een stukje ongelijk weiland en een uitgetrapt pad. De nieuwe accommodatie doet dat al les verbleken, want in de professioneel aangelegde bak kan nagenoeg het ge hele jaar worden getraind. "De Maasruiters" hebben zich voorlopig voor vijf jaar verzekerd van het ge bruik van de 25 bij 50 me ter grote hoefslag". Een de- finitieve accommodatie is namelijk gepland in het s sport- en recreatiepark "De Commandeur". De ver- s wachtung is dat dat nog lang op zich zal laten wachten. Met de aanleg is een be- drag gemoeid van ongeveer ES 10.000 gulden, wal geheel zelf is gefinancierd volgens 5j de verdeling 1/3 voor de Maasruiters <7 rijdende Ie- den) en 2/3 voor de pony- club (21 rijdende leden). S Na de officiële opening verzorgden Ditte van Vliet en Henme Duivesteyn een demonstratie, waarna zowel =j paarden als pony's naar 2 hartelust ronddraafden in hun nieuwe hoefslag, Maassluis De Vereni ging voor Vreemdelingen verkeer in Maassluis gaat er mee stoppen. Tijdens een buitengewone, algeme- die aan- i gehou den, zal het bestuur de le den voorstellen, de vereni ging te ontbinden. Het V W-werk in Maassluis wordt al jaren op uitste kende wijze door de ge meente verzorgd, zodat het volstrekt overbodig is een niet-functionerende vereniging te laten voort bestaan, zo is de overwe ging. Als de leden van de vereni gingen met het voorstel ak koord gaan, dan zal daar in de praktijk niets van te mer ken zijn. De uitvoering van het WV-werk met de daar bijbehorende dienstverlening a^n het publiek gaat gewoon door. Sinds de verhuizing van de VW naar het stadhuis vormen de werkzaamheden onderdeel van de afdeling voorlichting van de gemeente. Die situatie is niet uniek: dat komt in vele gemeenten in Nederland voor. Ook in Vlaardingen heeft men ren geleden voor structie pai—

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1