r DSS en Vlaar dingen eindelijk eigen home SPORT Smits ook Schiedams beste snelschaker 30 TOT 50% KORTING 40% KORTING Sportwethouder Cees Bot hakt de knoop door Spelers van De Hollandliaan even belangrijk pim Tijl VZC's avondzwemvierdaagse vestigt record Corrie Huigen naar Xerxes fWSï jiaar Excelsior Kritiek BART KREFT 'MAANDAG 2 JULI 1979 SC7VD/WW5 4+ Vlaardingen Einde lijk is er dan een oplos sing: gekomen voor DSS. Na maanden van onze kerheid was het sport wethouder Cees Bot die tenslotte uitkomst bracht Afgelopen vrij dag moest DSS voor de zoveelste maal op het stadhuis komen voor al weer en bespreking. Er zou wel weer uitstel ko men, was de algemene verwachting. Maar zo waar, wethouder Bot had een oplossing. DSS kan gebruik gaan ma ken van de velden aan deMarathonweg. Een uiterst gelukkige op lossing, omdat de gehele club daar onderdak kan vinden. Dus geen versplin tering van een club, die, sinds het een open vereni- ging is geworden in 1974, louter door pech is achter volgd. Of zoals voorzitter Schotel het uitdrukte: „In de periode dat ik voorzit ter ben is er geen andere club geweest die zoveel moeilijkheden moest over winnen als wij". Vooral het feit dat de club nu in zijn geheel kan wor den ondergebracht op één complex is natuurlijk erg fijn. Het ^betekent dat Vlaardingen volgend sei zoen in de Broekpolder speelt Zegt John de Lange van DSS: „Als we bi) ver schillende verenigingen wa ren ondergebracht, dan zouden we binnen twee jaar niet meer bestaan, In het begin gaat het nog wel, maar na verloop van tijd gaat het fout. Jc raakt je kader kwijt". Vandaar ook dat DSS de handreiking- van DVO'32 afwees. Blije gezichten dus bij DSS. John de Lange kan zijn ge luk dan ook niet op: „Het is verschrikkelijk fijn. Vooral omdat wc alles bij elkaar kunnen houden". De jeugd van DSS zou in het komende seizoen gaan spelen op een reserveveld van Fort una. Leden van DSS waren al begonnen met de renovatie van de opstallen. Al meer dan 400 manuren waren er in ge stoken. Dat gaat nu alle maal verloren, maar erg wordt dat niet gevonden. Vooral niet nu er een veel betere oplossing is gevon den. De verantwoordelijke man, sportwethouder Bot, was uiterst content met het be reikte. „Ik ben blij dat er eindelijk een oplossing is gekomen. Als je het alle maal nu eens bekijkt dan had allo rumoer er omheen met nodig geweest. Het po sitieve is dat de clubs on derling dichter bij elkaar zijn gaan staan. Iedereen was bereid mee te werken aan een oplossing voor dit grote probleem". Over het feit dat niet alics over rozen is gegaan, zegt hij: „Je moet leren leven met tegenslagen, die ver werk je heus wel. Je moet de mening van anderen respecteren". De accommodatie voor DSS aan de Marathonweg bevat vier kleedkamers, een bestuurskamer alsmede een scheidsrechterkleedka mer en een kantine. Een ongekende weelde, maar er duiken alweer nieuwe pro blemen op voor DSS. Er is een tekort aan D-pupillen. Er is dringend behoefte aan enkele jongens om te kunnen deelnemen aan de komende competitie. Een oproep in een plaatselijke krant resulteerde niet in het gewenste resultaat. John de Lange: „Het loopt met bepaald storm. Het zou jammer zijn als we met met een D-elftal zou den kunnen gaan spelen, want je moet de jongens die al lid zijn teleurstel len". Verheugd De andere verenigingen zijn verheugd nu er een oplossing is gekomen voor DSS. Jo van der Vaart van De Hollandiaan drukt het als volgt uit: „Het is enorm prettig dat die op lossing er nu is. Vooral omdat wij als bestuur in eerste instantie een oplos sing dachten te hebben ge vonden voor DSS. De le den hielden er een andere mening op na, We konden het wel door zetten, maar dan is de verhouding niet Optimaal en voor inwoning moet die 100% zijn. Anders krijg jc wrijvingen en daar is niemand bij ge baat". fC 'c TT. De felicitaties van sportwethouder Cees Bot voor Jo van der Vaart, voorzitter van De Hollandiaan. laardinger» Op een rak bezochte receptie an De Hollandiaan, m tx gelegenheid van het ehaalde kampioen- ehap in de derde klas- e was het een komen d gaan van vele pro minenten uit het Vlaar- joiagse sportwereld je. 'feel verenigingen wa tt vertegenwoordigd. ;mens de gemeente -s er sport-wethouder s Bot en van de VB was dat Daan 7 .ottïng. e sprekers namen dan ae microfoon ter fnri om de club die 38 geleden voor het t in de tweede klasse de, toe te spreken, eerste natuurlijk de ouder. Hij zei onder- lieer: „Het is de gewoonte J* jet bestuur als eerste te r» ïüciteren. De werkers, de Riders komen dan op de "a'eede plaats. Ze zijn na- i J 'irlijk even belangrijk", l'j rder ging de wethouder rS.'perig in op de proble- J'riek rond DSS. Rij was t1dat er toch een oplos- .'-T Overzicht van de receptie van De Hollan diaan. sing was gevonden, en dat vooral de Vlaardingse clubs hadden meegewerkt aan het tot stand brengen van een oplossing. Na hem veel sprekers. Daan Schotting namens de KNVB, Rmus Oostveen namens de oude garde. De laatste over handigde een envelop met in houd voor het bouwfonds. „Een grote envelop met een kleine inhoud", zo lichtte hij toe. Bijna alle sprekers be gonnen eerst het bestuur en dan de spelers te feliciteren. Oud-eerste elftal speler en trainer Leen van Woerkom deed het anders. Hij felici teerde als eerste de trainer. Hij verklaarde: „Als het goed gaat knjgt hij alle lof, maar zodra het fout gaat kan hij er mets meer van". De scheidende voorzitter Jo van der Vaart had voor iede re spreker een goed woord over. Of zoals hij het uitdruk te: „Bedankt voor je vriende lijke woorden". Trainer Hans Remrie hoorde het aiiemaal tevreden aan. Hij verlengde dan ook zijn contract Het moet alleen nog getekend worden. Zei hij: „Vorig jaar hebben wij het kampioen schap op een haar na gemist Dat kwam omdat wij een jon ge ploeg hadden die nog niet zo ervaren was. Stonden we met 1-0 achter dan waren we verslagen. Dat was dit seizoen anders. Die extra punten heb ben ons kampioen gemaakt Ik denk dat we komend sei zoen gewoon gaan mee draaien in de middenmoot. Geen enkele speler is vertrok ken. In de breedte zijn we zelfs gegroeid". deze week een can- oy Excelsior. Mor- Wordt hij al medisch Ta en woensdag- «d het een één- of contract gaan Naast Excelsior ook Sparta en geïnteresseerd in lange Vlaardinger. vel Wim Tijl volgens J transfernorm 120 mille Jyi moeten opbrengen, is 1 bedrag wat lager uit dien. Bestuurslid Jan yn van FC Vlaardin- u „Het was ons duide-, i dat Excelsior niet het Vlaardingen De avondzwemvierdaagse in Vlaardingen is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken sportief recreatief evenement. Het was een goede gedachte van de Vlaar dingse Zwem Club de vierde aflevering naar juni te halen, want het aantal deelnemers (1753) overtrof alle verwachtingen. In 1976 startte de VZC met 1000 deelnemers, een jaar later 1258, vong jaar 1383 en nu, on danks het bepaald met ideale weer, een re cord. Op de eerste avond gaven zo'n 1500 zwemmers acte de présence, begeleid door het muziekkorps Liberté. Op de tweede avond was dat de accordeonvereniging Flardingha en op de derde avond trok een show van mo- delboten een groot aantal toeschouwers, even als de d an sgroep VHavoe. Op de laatste avond tenslotte werden de me dailles en bloemen uitgereikt. De oudste deel nemers, mevrouw Mook uit Oude Pekela en clubarts dokter Storm, beiden 72 jaar, werden verrast met een cadeau. Voor de jongste deel nemers, Sylvia van Letto en René van Dijk uit Oudenbosch waren er bekers, evenals voor de grootste groep, die van het muziekkorps Liberté met 38 man. Verder was er die avonden een draaiorgel en demonstraties van sportschool Tino Hoogen- dijk. De Vlaardingse avondvierdaagse heeft hiermee duidelijk zijn bestaansrecht bewezen. VZC, als voortreffelijk organisator, schiet in de roos om op deze wijze ook andere Vlaar dingse verenigingen de kans te geven aan de weg te timmeren. volle pond kon betalen. Wij hopen de aderlating op te vangen met ama teurs een contract te ge ven. Namen zijn al ge noemd van Aad Teyl van Excelsior en Jacobs van Alliance". Schiedam Corrie Hui gen, dc 2i-jarige spits van SVV, die lange tijd gebles seerd is geweest, stapt over naar hoofdklasser Xerxes. Van de eerste di visieclub ontving hij al geen contract meer, omdat hij overbodig was. Dit op grond van hei verminderd aantal spelers (15) dat bij de meeste eerste divisie clubs maar in aanmerking komt vooreen contract. Huigen is echter teleurge steld in de wijze waarop SW het ontbinden van het contract kenbaar heeft ge maakt „Het getuigt van een weinig menselijke hou ding", aldus de verklaring van zijn zaakwaarnemer. De Schiedammer hoopt zich het volgend seizoen bij de Rotterdamse hoofdklas ser in de kijker te spelen voor een nieuwe plaats in het betaalde voetbal. Johnnie Corver, die, toen hij in de ziektewet liep, eveneens ontbinding van zijn contraet kreeg, hcopt nog altijd dat zijn zaak ge rechtelijk kan worden be slist „De aanvraag van het ontslag blijkt door SW en het arbeidsbureau niet goed te zijn behandeld", al dus zijn zaakwaarnemer. Zelfs de vakbond heeft zich in die kwestie ge mengd. Schiedam In het traditionele snelschaaktoemooi van de vereniging Schiedam heeft kampioen Smits er geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste is dit jaar. IVIet een onge looflijke score van dertien punten uit veertien wedstrijden was hij onbereikbaar, gevolgd door Reitsraa. In de tweede klasse was het enorm spannend, omdat pas in de laatste ron de de beslissing viel. Het aantrekkelijke van dit toernooi was weer. dat de spelers constant in tijdnood zaten. In vijf minuten moest een partij afgelopen zijn en zoiets gaat gepaard met enor me blunders. De partij tussen Juijn en Dijkhuizen vormde daarbij een uitzondering. Schaakgodin Caissa was ech ter Dijkhuizen niet goed ge zind. Voeg daarbij het hin derlijke fluiten wat Juijn tracht te doen en de uitslag deed zich raden. Juijn tweede en Fokkelman op de eerste plaats. De schaakvereniging Schie dam wijst erop dat bij de persoonlijke kampioenschap pen de traditie in ere is ge houden wat betreft een Schie dammer die in het bezit kwam van de titel. Of deze hegemonie zich de komende jaren zal handhaven, is vol gens de schaakclub een grote vraag. Het moet uitgesloten worden geacht dat het record van Reitsma (vijftien maal Schiedams kampioen) zal worden geevenaard. De mogelijkheden om zich als schaker te ontplooien zijn overvloedig. Zo zijn er gecon cretiseerde plannen om het schaken facultatief op de scholen in te voeren, hetgeen op een bredere schaaktop kan wijzen m de toekomst Om het schaken kwalitatief beter te maken, hoeft men met al- leen meer uit te gaan van de methode zoveel mogelijk wed strijden spelen, maar kan men met de huidige technie ken veel bereiken. Ook de cursus Teleac kan in dat verband bijdragen tot een grotere belangstelling voor deze tak van sport. „De toepassing van de computer", aldus de Schiedamse schaak vereniging „op schaakgebied doet ons uitgaande van een totale toepasbaarheid huive ren. Dat er echter een tijd komt waarop men zich alleen nog maar druk maakt over de vorm van de ombouw van de computer is duidelijk". Waar echter de grens van de mogelijkheden ligt is met te bepalen. Wel is duidelijk, dat de schaakcomputer een extra dimensie geeft aan het scha ken, met zowel positieve als negatieve kanten De meest intrigerende vraag die over de capaciteiten van de schaakcomputer is dan: Is een schaakcomputer m staat de grootmeester te evenaren of zelfs te overtreffen. De computer kan al alle sterke eigenschappen van de groot- mess tors m zich verenigen, mits het allemaal program meerbaar is. Vlaardingen Ben van Haren, die als voorzitter van RK WIK het feest vierende De Hollandiaan toesprak, had nogal wat kritiek op het beleid van sport-wethouder Bot. Dit wat het gebruik van de trainingsvelden betreft. Zowel De Hollandiaan als RK WIK maken ge bruik van hetzelfde trai ningsveld. Dat gaat in goed overleg en daar ligt het probleem dan ook niet. Het gaat eerder om het publiekelijk gebruik van het veld. Van Ha ren: „Dat het publiek er gebruik van maakt is een goede zaak. Maar de gemeente wil niet de verantwoordelijkheid op zich nemen voor de schade die het publiek toebrengt aan het veld". Sportwethouder Bot hoorde het met een glim lach aan. Of toch niet? De verantwoordelijke man: „Nou niet met een glimlach maar met een grimmige lach. Hij ver geet wel wat wij als ge meente allemaal niet doen voor de clubs". SPORTHUiS Hoogstraat 100- Schiedam - Tel. 010-732754 adioas TENNISKLEDING tretorn DUNLOP voor DAMES en HEREN Tevens geven wij op de merk-rackets Davis, Dunlop, Tretorn, Lew, Hoad, Snauwaert

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 5