SCHIEDAMSCHE COURANT Oost wijk krijgt geen buurthuis Geen huismeester voor flats Beethovenlaan iTw Konten Voetgangersbrug betalen uit pot stadsvernieuwing Delta Hotel krijgt Britse eigenaar Schiedam krijgt paaltjes cadeau Club- en Buurthuiswerk woedend PSP en PPR in actie tegen LPG- terminal Treinen vlak langs vuurzee RET wil route langs bejaarden centra in Holy „Als er maar een nieuwe iep komt... Veel alcohol, toch in auto Zestig jaar getrouwd Politie pakl familie op Auto rijdt hond dood Sis Waterheffing nu via rijk Botsing: jongen naar Dijkzigt t» Conflict levert Amsterdammertjes op 1 liÈÈÈÈÊÈÈÊi OPENT Korsten Coiffures Maandag 9 juli 1979- ONAFHANKELIJK DACÏRLAD -104de jaargang no. 26399 pagina- Broi-rsvosl 3 telefoon «dmmi.st ratio 268091 - rrd.utu- 262566 - kLii-titcnriienM 1441-14 SCHIEDAM EN' KETHEL Vlaardingen De Oostwijk krijgt, ondanks het feit dat het er maandenlang naar uitzag, géén buurthuis in het voormalige Toeleveringsbedrijf aan de Oosterstraat. Die conclusie mag rustig ge trokken worden nu bekend is geworden, dat de Oostwijk slechts één ruimte krijgt toegewezen in het toekomstige wijkcentrum. Een ruimte, die veel te klein is om slechts een deel van de acti viteiten van de Stichting Club- en Buurthuiswerk onderdak te kunnen bieden. De Oostwijk voelt zich dan ook volkomen op straat gezet. „Het is werkelijk onvoorstel baar, wat hier in Vlaardingen gebeurt. We hebben nu een Waterweg-Noord De politie ke partijen PSP en PPR 2ijn gezamenlijk in actie gekomen om te proberen, zoveel moge lijk mensen in de gelegenheid te stellen een bezwaarschrift in te dienen tegen de vesti ging van een LPG-terminal door Shell en BP op Rozen burg. De aanvrage voor de vergunning inzake de hinder wet, die nodig is voor de ves tiging van een dergelijke ter minal, ligt momenteel voor ie dereen ter inzage, zodat be langhebbenden de komende periode bezwaar tegen het verlenen van die vergunning kunnen maken. De Rijnmond-afdelingen van de heide partijen zijn zelf standig een advertentie-cam pagne gestart om alle inwo ners van het Rijnmondgebied op de mogelijkheden te wij zen. De partijen laten overi gens wel duidelijk weten, dat zij dit eigenlijk een taak van de overheid vinden, maar om dat het dagelijks bestuur van hel Openbaar Lichaam Rijn mond op vragen van PPR-af- gevaardigde Henk Tiesma destijds antwoordde, dat men de normale procedure en niets méér wilde vbcrcn, heeft men zelf maar in de buidel getast Inwoners van het gebied, die tegen de voorgenomen vesti ging van de LPG-terminal willen protesteren maar niet precies weten hoe ze een der gelijk bezwaarschrift moeten opstellen, zijn bij de beide partijen welkom. Vlaardingen Een Haagse fa milie is zaterdagmiddag op heterdaad betrapt bij een reeks diefstallen in de Vlaar- dingse filialen van C A en V D. Twee zussen, hun broer en een schoonzus had-, den het voorzien op kleding en in hun tassen hadden zij al kleren ter waarde van 650 gulden gepropt Op het Delf- tseveer is proces-verbaal te gen het viertal uit Den Haag opgemaakt Schiedam Op de Hor- vathweg is eind vorige week een hond doodgere den door een personenau to. De 16-jarige jongen M.K.. die zijn hond daar altijd uitlaat, had de lijn niet kunnen vasthouden, toen de bouvier zich plot seling losrukte en de weg wilde oversteken. De 35- jarige automobilist G.P. van B. kon het dier niet meer ontwijken. Het ongeluk had nog een hele oploop tot gevolg, omdat de jongen ontroostbaar bleek. gesprek gehad met wethouder Bot en daaruit bleek, dat de zaak er voor ons nog veel slechter voorstond dan we ge dacht hadden. Voor al 0112e buurt- en clubactiviteiten is geen ruimte beschikbaar. Ja: wc kunnen ruimten huren, als we die nodig hebben, maar dat is natuurlijk niet te doen. Op die manier kun je nauwe lijks werken. En dat terwijl we dachten, in het nieuwe wijkcentrum uit de ruimtelij ke problemen te zijn." aldus Nel Kester, een van de woordvoerders van de stich ting. Woedend zijn dc bewoners ook vanwege het feit, dat de ABC-werkgroep, die in de wijk functioneert, geen enkel eigen onderdak in het toe komstige wijkcentrum kan verwachten. Deze groep heeft bij de gemeente gevraagd om de bovenzaal van het oude gebouw te kunnen gebruiken; de ruimte die in eerste instan tie als moskee bedoeld was, die met de vestiging van die gebedsruimte in de Emmas- traat echter vrij is gekomen. Het college van B en W heeft, zonder de installatie van de beheerscommissie af te wach ten, die ruimte al toegewezen aan de projectgroep Oostwijk. De Oostwijk beraadt zich mo menteel, wat haar nu nog te doen staat. Binnen twee we ken dienen zij de gemeente mede te delen, wat het stand punt van de wijk is. Vast staat in ieder geval al, dat men het er niet bij wil laten zitten. Meer nieuws over de buurt huis-kwestie op pagina drie van deze krant. Schiedam Enkele treinen op het spoor Schiedam- Delft zijn vrijdag rakelings langs een meterslange vuurzee gereden. Vlakbij de rails, aan het eind van de Kerkweg in Kethel, had den onbekenden een grote stapel autobanden in brand gestoken, waardoor ook de berm langs het spoor in lichterlaaie kwam te staan. Het treinverkeer werd er niet voor stilgelegd, ook niet gedurende het blussen door de brandweer; wel ontstond enige vertraging en ondervonden enkele passagiers hinder van de rook. pism&m Maassluis Eigenaren van een aantal in Maassluis werk zame bedrijven en gebouwen zullen in het vervolg recht streeks door het rijk worden aangeslagen voor betaling van de belasting op waterveron treiniging. Dit heeft de minis- ter van verkeer en waterstaat in een beschikking - bepaald. Tot nu toe moest deze belas ting aan de gemeente voldaan worden. De beschikking, die door de minister is afgegeven, heeft betrekking op het Uitvoering sbesluit verontreiniging rijks wateren. De betreffende be lasting bestaat uit een heffing die verschuldigd is voor het lozen van afvalstoffen in rijkswateren. In het Maasslui- se geval betreft dit de Nieuwe Waterweg, waarop het riool water wordt geloosd. Voor particuliere woningen, winkels en kleine bedrijven blijft de heffing in handen van de ge meente: daarin verandert dus niets. Vlaardingen De RET heeft de colleges van b en w van Vlaardingen en Rotterdam en de minister van verkeer en waterstaat een voorstel ge daan om de openbaar ver- voersroutes iri Vlaardingen te wijzigen. Het is de bedoeling van de RET om de busroute zo te wijzigen dat langs de verschillende bejaardencentra in Holy wordt gereden. Het college van b en w van Vlaardingen heeft besloten om dit voorstel de nodige steun te geven bij de minister en hun Rotterdamse collega's. Daarnaast heeft het college de directeur van gemeente werken alvast de opdracht ge geven een advies samen te stellen over de plaatsen waar in de nieuwe situatie de bus haltes moeten gaan komen. Als de PvdA-afdeling haar zin krijgt, is er over een paar jaar een brug voor voetgangers waar nu nog deze visser kan zitten. Schiedam Een nieuwe voet gangersbrug over de Schie, zoals de PvdA-achterban aan gelegd wil zien tussen de Bo- terstraat en het Doeleplein, kan wellicht betaald worden uit de stadsvemieuwingspot, die er voor Schiedam komt ingevolge de interim-saldore geling (ISR). De gemeente moet het dan wel slim spelen en de grenzen van de bestem mingsplannen voor de binnen stad en voor het Schïenoko- gebied (Brandersbuurt) iets verleggen. Schiedam Het levensgevaar is inmiddels geweken, maar met nog ernstige hoofdwon den ligt de tienjarige jongen M.E. uit de Vriendschapstraat in het Rotterdamse Dijkzigt- ziekenhuis. Zaterdagmiddag rond één uur werd hij door een personenauto aangereden, toen hij onder het spelen ineens de Vlaardingerdijk overstak. De Schie zou dan m de volle breedte bij het Schienoko-ge- bied moeten worden betrok ken, Gebeurt dat, dan zal het bestemmingsplan voor de bin nenstad niet verder mogen reiken dan de bebouwing tus sen Boterstraal en Schie. Nu hoort een deel van het water nog bij de binnenstad en loopt de grens tussen binnen stad en Schienoko halverwege de Schie. Een nieuwe voet gangersbrug zal dan binnen de plannen voor Schienoko vallen, en daarvoor kan de gemeente de financiële steun uit de ISR verwachten. Deze regeling geldt niet voor de binnenstad, want daar beston den al plannen voor voordat Schiedam in de ISR werd op genomen. Eerder al liet wethouder Chris Zijdeveld weten, dat ook geprobeerd zal worden om onderhoud van bruggen en kaden rond het GTB-ter- rein, bij de Nieuwe Haven en de Westerhaven, uit de ISR- pot te betalen. MaassluisDe drie hoge flats aan de Maasslufse Van Bee thovenlaan krijgen geen huismeester. Dit kwam vast te staan tijdens de vergadering van de raad voor de volkshuisvesting, waar de uitslag van de onder dc bewoners gehouden enquête bekend werd gemaakt-Van de 320 bewoners van die flats heb ben er slechts 207 de moeite genomen om te reageren. Van die 207 waren er 154 voor het aanstellen van een huismeester. Waarnemend voorzitter P. v. d. Snoek (wethouder Han Hummelen is met vakantie) stelde aan de hand van de uitslag vast, dat het aanstel len van een huismeester niet mogelijk was. Raadsbd L- van Rceuwijk (CDA), tevens lid van de raad voor de volks huisvesting, had moeite met de conclusie. "Wij zijn uitein delijk verantwoordelijk voor de gang van zakpn ffg al de brandjes en ander'- ongere geldheden iffj de flats, zou itk graag ziem dat er meer toe zicht kwarrV'.aldJUiJ hei CDA- raadslid. Voorster P. v.d. Snoek was» het snet hemi eens dat c.*r moer toozichi p de flats zütU moeten worcivn gehouden. „£«P las-Vn r 'Jéien echter uit de hiiuigt'iUen be taald worden, anders komen er moeilijkheden met andere flatbewoners die moeten beta len voor een huismeester die zij niet wiUen.Er kan pas weer over gepraat worden als de groep van 113, die zich nu afzijdig heeft gehouden, slinkt tot 13 en als alle tegenstem mers, voorstanders worden", aldus de voorzitter. Schiedam De gemeente Schiedam vindt dat B. Knol en J.P. van Eijk hun conflict zelf maar moeten uitvechten, als er op de Polderweg maar een nieuwe iep wordt geplant. Wie van beide heren de nieu we boom gaat betalen, zal het college van burgemeester en wethouders een zorg zijn. Het conflict loopt al enkele maanden Aan de Polderweg werd tot grote woede van een bewoner een iep op zijn ter rein gekapt door een andere bewoner, zo heeft het college uit het hele verhaal begrepen, maar wie nu juridisch gezien voor de schade (liefst 7300 gulden) moet opdraaien, is een zaak voor Knol en Va- n Eijk zelf. Vlaardingen Drie vrouwen en een man hebben m de loop van het weekeinde op het politiebureau de bloed proef moeten ondergaan, om dat zij in de nachtelijke uur tjes onder invloed van te veel alcohol in hun auto door Vlaardingen reden. Dc politie hield geen speciale alcoholac tie, en m dat licht gezien noemt hoofdinspectrice Mar jan Ekels vier overtreders van artikel 26 een gewoon aantal. Vrijdagnacht was het de 20- jange Rotterdamse J.H. de V, die beide blaastesten en de bloedproef moest doen. Een proces-verbaal en een achtu rig rijverbod waren het resul taat. Hetzelfde gold voor de 35-jarige Vlaardingse CJVLR, die dc politie was opgevallen doordat zij op de Van Hogen- dorplaan zonder verlichting reed, en de 31-jarige Vlaar dingse J.C.S. die zondagoch tend om zes uur slingerend over de Lepelaarsingel reed. De 25-jarige Vlaardinger A. de B. gedroeg zich volgens de politie bij zijn aanhouding recalcitrant en weigerde de eerste blaastest; eenmaal op het Delftseveer bleek hij ge kalmeerd. Het Vlaardingse Delta Hotel, dat binnenkort overgaat in Britse handen. (Luchtfoto: Sijthoff Pers, Henk van Wes tering.) Vlaardingen Het Vlaardingse Delta Ho tel gaat midden sep tember over in Britse handen. De toekomstige eigenaar van het enige Vlaardingse hotel, het Britse Bass concern, heeft recent een voorlo pig koopcontract gete kend. Het Delta Hotel, gelegen aan de Vlaar dingse Maasboulevard, maakt met negen ande re Nederlandse hotels en motels deel uit van de Cl ingenda el-groep, die straks in zijn tota liteit voor 72 miljoen gulden naar de Britse Brouwerij-gigant over gaat. De hotels en motels van de Clmgendacl-groep gaan straks één geheel vormen met de Crest-hotels in Amsterdam, Bom en Velp, die al in bezit zijn van het Britse Bass con cern, dat in Engeland regen duizend pubs beheert en ex ploiteert en ongeveer zestig duizend man in dienst heeft. Voor de directies en het per soneel van de hotels behoren de bij de Clingendacl-groep is de overname totaal onver wacht gekomen. Binnen een maand was de hele transactie geregeld. Een dag na het te kenen van het voorlopig koopcontract zijn de directies en het personeel ingelicht over deze verandering. Het Bass concern heeft aangekon digd dat er op korte termijn geen grote wijzigingen in het beleid zijn te verwachten; de identiteit van dc verschillende vestigingen blijft gehandhaafd en de werkgelegenheid is voor vijf jaar gegarandeerd. De veranderingen beperken zich tot het aanpassen van de administratiestructuur aan die van de Crest-hotels. De vak bonden gaan akkoord met de overname. Half september zal het definitieve koopcontract getekend worden. Schiedam De gemeente krijgt eerstdaags een aantal stoeppalen cadeau. Met die gift komt dan een eind aan een maandenlange procedure, die Jan Hagendoorn, de gulle gever, tegen de gemeente Schiedam h3d aangespannen. Hagendoorn, bestuurslid van bewonersvereniging Schie- dam-Centrum, woont aan de Lange Haven 138 en wilde vo rig jaar al een aantal „Am sterdammertjes" rond zijn woning plaatsen, op een klein stukje langs de gracht en in de Bokkensteeg. Deze groene paaltjes, die de gemeente Schiedam zelf al in een aan- tal oudere stadsdelen had neergezet, vond Hagendoorn bijzonder aardig en stadsver- f raai end en daarom deed hij het verzoek ook rond zijn huis enkele stoeppaaltjes aan ie mogen brengen. Zijn wens werd niet vervuld. De ge meente weigerde, omdat de paaltjes van Hagendoorn op gemeentelijke grond zouden komen te staan. Dat vond Hagendoorn onzin. Hij ging in beroep ingevolge dc zogenaamde Arob-proccdu- re (de wet op de administra tieve rechtspraak op over--- heïdsbeschikkingcn). Uiteinde lijk heeft dat geresulteerd in de volgende oplossing: de paaltjes zullen gewoon door Hagendoorn geplaatst worden, zodat hij zijn an heeft omdat zijn woning aan de histori- sche gracht volgens hem dan' beter tot haar recht komt; en als de Amsterdammertjes er eenmaal staan zal hij deze overdragen aan „Schiedam", en dan heeft ook de gemeente haar zin, omdat er dan geer spullen van particulieren op gemeentegrond staan... Vlaardingen Gerard us van Meel en zijn echtgenote Jo hanna Vissenberg vieren aan staande donderdag hun zestig jarig huwelijksfeest Gerardus van Meel werd geboren in 1897 te Hoeven en zijn vrouw "in 1896 te Oud- en Nieuw- Gastel. De burgemeester en mevrouw Kieboom zullen donderdag in de loop van de ochtend het echtpaar de feli citaties namens het gem een te- bes tu ur overbrengen. ADVERTENTIE- MORGENOCHTEND 8.30 uur dames en heren, in Winkelcentrum Spaland (onder de flat). ledereen ontvangt een leuke attentie! deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor mij m.l.v. abonnement per kwartaal f 42.20 abonnement a fl4.33per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische afschrijving. Mijn giroibanknr. is de eerste twee weken ontvang ik de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoordnummer 834, 3000VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1