SPORT Groenoord zo goed als veilig Hans de Kok tweemaal winnaar Vlaardingen: toestemming te verhuizen Holy verliest aansluiting Harry Reijngoud redt Schiedam I iVi >XH Hui Herstel tegen Cromtigers 300partijen bij Be Quick FC Vlaardingen meeste straf pun ten In ROVS-toernooi Sport agenda MAANDAG 9 JULI 1979 scrvDm: Schiedami Na lange tijd hebben de honkballers van SK Groenoord de serie nederlagen doorbro ken en won het de belangrijke wedstrijd tegen Cromtigers, vooral door goed slagwerk, met 11-7. Cromtigers kwam in de eerste slagbeurt op 0-1 via een doorgeschoten bal, maar in de gelijkma kende slagbeurt namen de Groenoorders een voorsprong. John de Bruin sloeg 2tch op de hon ken, waarna Hans Vroon een tweehonkslag plaat ste. Jan Switser bleef niet achter en zijn klap was goed voor twee runs van John de Bruin en Hans Vroon, 2-1. SK Groenoord bouwde de voorsprong uit in de volgende slagbeurt. Erik Zorgdrager bereikte het eerste honk op een fout en kreeg gezelschap op de kussens van Ger Stent ler met een honkslag. Een op- offeringsstootslag van Mario Krabbendam bracht hen een honk verder, waarna een knappe stootslag/honkslag van Theo Burgerhoudt twee pun ten opleverde, want zowel Erik Zorgdrager als Ger Stentler kwamen over de thuisplaat Ook Theo Burgerhoudt kwam nog over de thuisplaat, gehol pen door fouten in het Crom- tigersveld, en liet 5-1 aanteke nen. De derde slagbeurt lever de weer een punt op voor SK Groenoord. Ruud Stentler sloeg een tweehonkslag en honkslagen van Ger Stentler en Mario Krabbendam brach ten hem over de thuisplaat 6- X. Antwoord In de vierde innings konden de bezoekers twee punten scoren en de stand terugbren gen tot 6-3. Groenoord gaf geen krimp en sloeg in de ge lijkmakende beurt weer toe. John de Bruin bereikte het eerste honk door een veld- fout en Hans Vroon sloeg weer een honkslag, waarna Jan Switser het werk af maakte door een honkslag te slaan, waarop John de Bruin en Hans Vroon over de thuis plaat konden snellen, 8-3. Ook in de vijfde innings wa ren cr punten te noteren, nu echter voor Cromtigers, dat tot twee runs kwam, 8-5, zon der dat SK Groenoord er nu, iets tegenover kon stellen. De zesde innings was het weer goed aanvallend spel van de Groenoorders dat punten op leverde. Hans Vroon sloeg zijn tweede tweehonkslag, waarna ook Jan Switser en Enk Zorgdrager honkslagen van de knuppel lieten komen en John de Bruin en Hans Vroon zorgden voor een 10-5 stand. De zevende slagbeurt bracht Cromtigers. geholpen door twee misgrepen in het Groe noord veld, twee punten op, maar met twee fantastische vangballen in het midveld van Jan Switser bleef het daarbij en konden de Groe noorders in de gelijkmakende beurt weer wat terug doen. Mario Krabbendam bereikte het eerste honk op een veld- fout. waarna zowel Theo Bur gerhoudt als Gerrit Smit een honkslag/stootslag konden plaatsen en er drie honken bezet kwamen. John de Bruin dreunde de bal over het bin- nenveld en Mario Krabben dam kon hierop voor 11-7 zorgen. Geen kans Er had deze slagbeurt nog veel meer ingezeten voor SK Groenoord, maar nu werden de geslagen ballen keurig verwerkt in het Cromtigers- veld, en kon er niemand meer over de thuisplaat ko men. Ook het Groenoordveld hield de zaak verder goed dicht en gaf de bezoekers geen schijn van kans meer en zo pakte SK Groenoord twee heel belangrijke winstpunten en nam tevens revanche voor de uit geleden nederlaag. Beste slagmensen bij SK Groenoord waren vandaag Hans Vroon, Jan Switse en John de Bruin die allen tot 3 uit 5 kwamen of wel een ge middelde van 0,600. Werpers- resultaten voor Hans Vroon (SK Groenoord) 8-3-10 met 3 veldfouten en Erik Joosse (Cromtigers) Wam tot 3-1-17 met 7 veldfouten. Theo Burgerhoudt scoort het vijfde punt voor SK Groe noord. >vVr Maassluis Paul van der Berg (Holy/Be Quick) voert bij de heren-B de lijst aan, terwijl Frank de Jong (Toegh), die verrassend het TSF-toemooi op zijn naam bracht, als tweede geplaatst is in het Be Quick Maassluis- toernooi, dat deze week ge speeld wordt en waarvan zondag de finales op het pro- gramma staan. In C is Fred van der Bergh getipt als winnaar, terwijl Vicicr Mion (Be Quick) de voetballer van Fortuna als tweede genoteerd is. Bij de D-heren wordt Hans Heskes als kanshebber gezien. Julia van Noort (DDH), die eerst Grace Remmers (KSW) ontmoet en Marijke Plag (Overschie). die eerst met De lia Wind (Maasland/Toegh) ge confronteerd wordt, zijn ge plaatst bij de D-dames. In het toernooi, dat niet min der dan driehonderd wedstrij den omvat, wordt in de her- endubbel B een spectaculaire finale verwacht tussen Nico Kuyper/Cees van Meurs (Toegh) en John en Paul van der Knaap (Masemunster). VI aardlagen/Schiedam Het A-elftal van FC Vlaardingen is van alle 37 clubs in het betaalde voetbal op de laat ste plaats terecht gekomen voor de Fair Play Cup. De Vlaardingers kregen 28.5 strafpunten tegenover win naar Eindhoven vier. Maan dag 13 augustus zal de wis selbeker in het KNVB-cea- tnim in Zeist worden uitge reikt. Bij de jeugdelftallen kreeg SC Heerenveen de min ste strafpunten. Het A-elftal van SW kreeg 125 strafpunten en eindigde op de zes na onderste plaats. De indeling van de eerste di visie, waarvan de competitie in het weekeinde van 18 en 19 augustus weer begint, ziet' er als volgt uit: SC Amers foort» FC Amsterdam, SC Cam buur, FC Den Bosch, DS'79, Eindhoven, Fortuna Si ttard, FC Groningen. SC Heerenveen, Helmond Sport, SV Heracles '74, SW, Tel star, Veendam, FC Vlaardin gen, Wageningen, Volendarrj en FC WV. De jeugd van SW en FC Vlaardingen zijn beide onder gebracht in afdeling A. Sa men met: Ajax, FC Amster dam, AZP67, FC Den Haag, DS*79, Excelsior, Feyenoórd, Haarlem, Sparta, Telstar en Voiendjun. Vlaardingen Hans de Kok kwam samen met zijn vrouw An (beiden KSW) winnend de baan af in de tot het laatst bewaarde finale (gemengddubbel D) van het ROVS-tennistoer- nooi, dat deze week op sportpark De Vijfslui zen gespeeld werd. In drie sets won het KSW-koppel van Wil Odijk en Frans Be rgmans (64, 4—6, 6 4), die het derde ROVS- duo vormden, dat door het echtpaar verslagen werd. Eerder verging het de ROVS-echtparen Van Bemmel en Van der Broek niet beter. Voor Hans de Kok was de fi nale de vijfde partij op de zelfde dag, waarvan er vier in een drie-setter resulteerden. Zo verloor hij in de finale herendubbel D samen met zijn partner Jan van Schijn- del, de oud-speler van het Ne- derlandsvoetbalelftal, de eer ste set x*an de jeugdige com- bïnatie Michiel de Poter/Peter van Lingen (TSF) met 2—6. Het TSF-duo viel echter te rug. Michiel de Poter: „In de eerste set hielden we ze goed op de achterlijn. We bleven jagen, zodat we het door op te komen naar het net af konden maken. We zijn daar na echter te voorzichtig gaan spelen. Geen rally lukte meer". Hans de Kok en Jan van Schijndel maakten het met 6—1, 6—4 in hun voor deel af. Bij de dames D won Trix Bokkers (TSF) eenvoudig van Adrie Heemskerk (VLTC). Met vast en diep spel creëer de de TSF-tenniS5ter een overwicht .,Ik heb die partij wel gemak kelijk gewonnen, maar het was zeker geen mooie wed strijd", vertelde Trix Bokkers. De verliezende Adrie Heems- ker speelde met de gedachte in haar achterhoofd, dat er ook nog een finale dames- dubbel op het programma stond samen met haar part ner Hansje van Toor (VLTC). In die dubbelfinale had zij wel succes tegen hot Schie- daxnse duo Wil van StrienVJo- ke van Loon (TSF): 6—0, 6— Maandag: Be Quick-ten- nistoemooi, Maassluis 10 uur. Bowlingcompetitie, Musis Sacrum, 19 uur. Groenoord-Holy (hs), Zwa luwenlaan, 19 uur. Dinsdag: Be Quick-tennis toernooi, Maassluis, 19 uur. Holy-Feyenoord (N- serie). Zwaluwenlaan, 19 uur. Woensdag: Spirit-SCH (ds), Hargalaan, 19.30 uur. Hengelconcours VHB, Westwijk, 18 uur. Donderdag: Vergadering WF, Bijdorp, 20 uur. Vlaardingen Het college van Ben W heeft de voetbal vereniging Vlaardingen toe stemming verleend met in- Vlaardingken SC Vlaardin gen Holy is er niet in ge slaagd om het Haagse Celeri- las naar een nederlaag te spelen. In een spannende wedstrijd verloren de Vlaar- dingse honkballers met 3—2. In Den Haag opende Jan Lugthart in de derde innings de score voor de Vlaardin gers. Hij kreeg vier wijd, waarna een opofferingsstoot- slag van Jaap Breek volgde en Jan Lugthart op het twee de honk belandde. Trix Bokkers (TSF) won ge makkelijk van Adrie Heems kerk Eerste maai Bij de beren D behaalde Finn Adriaansens voor de eerste maal een enkelzege te gen Reine o Houkes (Rozen burg). De eerste set leverde een vlotte setzege op voor de Los Bigotes-jeugdspeler Adri aansens. die de kansen beter wist te benutten. De tweede set ging gelijk op, waarbij aan beide kanten op de eigen service verschillende malen puntenverlies geleden werd. De zestienjarige Finn Adri aansens pakte de set (6—4) en de beker. In C was er een merkwaardi ge gemengddubbel C-finale tussen Thea en Frans Lou- wers ('t Loo) en Conny 't Hoen en Bart Peeman (Be Quick). De tactische fouten van het echtpaar Louwers werden niet afgestraft met zuiver geplaatste passeersla- gen. „Je kunt zeggen, dat Frans sneller bij het net was dan zijn eigen service", ty peerde wedstrijdleider Gé van Bemmel de partij, die toch met 7—5, 6—1 gewonnen werd door „het gezin" Louwers. Op het toernooi werd ook het re cord „laat"-spelen gebroken, toen Jan Erkelens, Piet van der Kuil, Jan Verbeek en Piet Saas (alien KSW) om 22.50 uur nog op de baan stonden om de derde set nog tot een beiissing te brengen. Overige uitslagen Dames- dubbel C: Ina Wölcken/Jopie van Bragt (KSW)—Laurence Heil ema/1 Petra Boon (Holy) 63, 6—4, Herendubbel C: Vic de Boer/Rieo de Boer (ROVS)—Wout Gerlag/Faasse (Laatjeskaai) 6—3, 6—3. Da mesenkel C: Theo Louwers Ct Loo>—Margreet Bakker (Holy) 63, 6—4. Herenenkel C: Wout Gerlag (Laatjeskaai) Jan Kobus (Emmeloord) 6—2, 6-3. Schiedam Na een slopende wedstrijd tegen Odlz Frogs was het toch uiteindelijk Schiedam dat de overwinning mee naar huis nam. De Schiedamse honkballers moesten wel tot de laatste innings wachten, alvorens rij definitief uitsluïtstel kregen. Het was Wout Don, die het laatste punt scoorde: 45. In de eerste inning nam Schiedam een voorsprong. Jur Blomsteel en Hans van Galen zorgden voor de pun ten op honkslagen van Koos Oosterveen. Odiz Frogs had het antwoord direct klaar. Gelijk in de gelijkmakende slagbeurt werd het gelijk door Pierre Dutter en Mar van Soest Tot aan de vierde inning ge beurde er niets. De thuisploeg nam in de gelijkmakende slagbeurt een voorsprong van 4—2. Piet Holewijn produceer de een opofferingsstootslag waardoor Hans Zijlstra op twee kwam. Piet van der Steen zorgde ervoor dat deze Harry Reijngoud ...coach af... twee mensen thuis konden komen. Deze stand bleef tot aan de achtste innings ge handhaafd. Toen sloegen de Schiedammers genadeloos toe. Jan Stijl kwam op het eerste honk door een honkslag, Ge rard Oud deed hetzelfde waarna Hans van Galen beide spelers binnensloeg.- Hij. had daar we! de hulp van het veld van Odiz Frogs voor no dig dat enkele missers maak te. De laatste inning moest de beslissing brengen. Werper Wout Don was goed in vorm. Dat was terug te vinden in zijn honkslagen. Hij verdween met vier wijd naar het eerste honk. Ronald Bol gaf een op offeringsstootslag, waardoor Don naar het tweede honk kon en hijzelf op het eerste honk belandde. Toen kwam het klapstuk van de wedstrijd. Interim-coach Harry Reijngoud zelf was de smaakmaker. Door een aantal blessures moest hij noodge dwongen zelf het slaghout hanteren. Hij voelde zich er sterk genoeg voor. Met een formidabele klap verdween de bal in het mid-field. Wout Don kon hierop moeiteloos binnenkomen. De overwinning was een feit, want in de ge lijkmakende slagbeurt liet Wout Don geen spaan heel van de slagmensen van Odiz. Zijn werpersresultaten 5-14) zeiden voldoende. Een honkslag van Cedric Pierre en een uitgelokte aan gooi van Hans van Berkel waren voldoende om Jan Lugthart te doen scoren, 0—1. Eén innings later kwam Kees Schriek door een fout op de honken, nog een fout en een gestolen honk brachten hem op het derde honk, waarna Wim Pijpers Kees Schriek met een honkslag over de thuisplaat loodste, 0—2. Celeritas kwam terug in de gelijkmakende slagbeurt Car los St Jago sloeg een twee honkslag en foutjes in de Holygelederen lieten hem over de thuisplaat komen 1—2. De gelijkmaker viel in de zesde innings. Rob Zeijdel kreeg vier wijd, stal het tweede en derde honk. waarna een door geschoten bal voldoende was voor 2—2. De ontknoping kwam in de laatste innings. Hugo Wappe- rom voor Celeritas sloeg een honkslag, waarna Rob Vak kers zijn voorbeeld volgde Ook Carlos St Jago raakte de bal goed, en waren er drie honken bezet Helaas voor Holy wierp Jaap Breek op Toppenberg van Celeritas vier wijd, waardoor Hugo Wappe- rom automatisch opschoof naar de thuisplaat en de ne derlaag voor SC Vlaardingen- Holy een fiet was. Werpersresultaten voor Jaap Breek (Holy) 3-5-7 met twee veldfouten en Fred Rietdijk (Celeritas) kwam tot 9-4-5 met twee veldfouten. gang van het nieuwe seizoen gebruik te mogen maken v^f het nieuwe sportpark in Broekpolder. Men gaat i daarbij van uit, dat dafö club gebruik maakt van noodvoorziening, die bestaak uit vier ruime kleedkarow met wasgelegenheid en toitó 1 ten, een kantine en enkelj. kleinere ruimten. Nadat het permanente bouw, dat Vlaardingen git tendeels zelf bouwt, is neer# - zet, zal de gemeente Vlaardo j gen het (nood) gebouweneer, j plex overnemen voor de2elfd prijs als waarvoor Vlaardü gen het heeft aangekocht, w melijk 20 mille. Na advies door de VRSR s het gebouw, dat zich in ee uitstekende staat bevindt, ee andere bestemming krijger Er is al over gesproken de voetbalvereniging CIOS daar tijdelijk mee uit de pro blemen te helpen. De biwie> kort te verlaten aceommodj tie aan de Maratbonweg n in gebruik worden genome door de voet bal verenigirt DSS. De eerste jaren zal DSS gewezen zijn op de bestaand accommodatie, wat betreft d kleedkamers en kantine, b het investeringsprogram© van de gemeente staat, dl eerst CION moet worden holpen in het seizen 1981/1982 met een accorrm* datie aan de Marathon wet waarvoor een subsidie gegeven van 415 mille. Er zijn ook wel eens plann® geweest voor een gezamenl& ke accommodatie voor CIOI en DSS naar het voorbeo van WK en WF in Sch* dam. De plaats waar in toekomst voor DSS en CI05 een accommodatie moet men, is onduidelijk- Er won» thans gesproken over kle» kamers aan de rijde van singel, die parallel loopt het sportpark. 4DVEH7EN77E SURFSPORTCENTRE, hot ad rei voor dero razend pupulairn spon mat alla grote merken uit voorraad (overbear, zoolt: MISTRAL, SUPERSTAR. WINDSURFER an HIFLV SURFSPORTCENTRE, ook voor WET- SUITS, SURFER-ACCESSOIRES en Recreatie spon artike Is n. Ook voor turf letten t SIHGEL4 TO..010-265350 (echtere* A»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4