SPORT Hugo van .Houten in de leerschool van Feyenoord l m WIK -z wemmen in opkomst Piet van Leeuwen voorzitter van Succes Straatvoetbal - toernooi Na geslaagde proef training van Delftenaar Gerrit Krabbendam treedt af DAGTOCHTEN IN DE MAANDEN JULI EN AUGUSTUS. Cora van der Veer wil concurrentie met VZC BILLITONLAAN 10 - VLAARDINGEN TELEFOON 010-34.86.77 (4 lijnen) Afdeiingsclub met drie trainers hogerop Zwemmarathon WOENSDAG 11 JULI 1979 VD/SC/WWs Delft Met stijgende verbazing heeft Hugo van Houten de woor den van Carl van Ros- stun gelezen. De keeper van FC Vlaardingen die naar Feyenoord overgaat, weet dat hij in de leerschool moet, maar dat er sprake van zou zijn, dat hij nu ai als vierde doelman ach ter de gecontracteerde Joop Hiele, Ton van Engelen en Carl van Rossum moet plaatsne men vindt hij onzin. „Natuurlijk begin ik op de onderste sport van de ladder. Ik ben pas negentien, maar dat zegge ninste Dat moet het seizoen zelf uitwijzen." Ondanks een eUeboogblessure (slijmbeursontsteking, die in middels is weggesneden), heeft Hugo van Houten bet prima naar rijn zin, JDit is mijn doel hè. Over een jaar of vijf, zes wil ik op ere-divi- sieniveau zitten en daarom is Feyenoord een uitstekend ver volg op FC Den Haag en FC Vlaardingen. De erkenning bij die verenigingen bestaat trou wens nog steeds, want dit sei zoen, toen ik bij Vlaardingen keepte, heeft Piet de Zoete (FC Den Haag) geprobeerd me terug te krijgen. En FC Vlaardingen bood me nu zelfs „een contract aan als tweede doelman, maar ja, Feyenoord lonkte." „Niet zozeer financieel, want wil niet zeggen dat ik ook de minste zou zijn. *wivwm Hugo van Houten. zes jaar nodig.. t .f%. Hugo van Houten in het nieuwe seizoen zonder blessures bij Feyenoord beginnen per slot van rekening ga ik als amateur," aldus Hugo van Houten, die bij zijn vader in het restaurant in de sporthal De Buitenhof in Delft werkt, „in verband met mijn werk - ik krijg alle ruimte en tijd van mijn vader om te kunnen trainen - is voor het mij fi nancieel onvoordelig een CAO-contract te accepteren. Trainer Clemence Westerhof, die op mij een geweldige in druk heeft gemaakt wat be treft fanatisme, oefenstof en bereidwilligheid, wilde me wel als contractspeler, maar hier hebben ze ook vrede mee." Moedig Als het trouwens aan Wester hof gelegen had, dan was Hugo al medio maart aan de C-selectie van Feyenoord toe gevoegd. Laseroms, die op' dat moment ook al Eykelen* boom aan de Kuip verloor, hield dat tegen. Hugo: „Be grijpelijk, want dan had hij alleen Jan Gommers en Toon Eggers voor zijn totale selec tie over gehad. Het is trou wens ook Laseroms geweest, die mij bij Feyenoord geïn troduceerd heeft, toen ze op rock waren naar een keeper. Na een proef training, die on danks een heupblessure goed afliep, vertelde Jezek, dat hij me een moedige keeper vond, maar te jong om eventueel bij blessures en schorsingen bij de hoofdmacht te vallen." Hugo van Houten senior, die een belangrijke rol als advi- sieur begeleider van zijn zoon inneemt, was het met Jezek eens. „Spitsen als Nanninga of Van Kooten hadden dat onmiddelijk uitgebuit en die jongen kapot gemaakt Wel wilde hij Hugo in zijn leer school hebben. Vooral Wester hof, die het wel met hem aandurfde, juichte dat toe. Hugo is toen ook gelijk tot het einde van het seizoen één keer in de week bij Feye noord gaan trainen. Vooral in verband met de kennisma king," aldus zijn vader. Hoewel Hugo van Houten zich altijd tot FC Den Haag aangetrokken heeft gevoeld, ook al gezien het feit, dat hij vanaf zijn elfde jaar bij ADO keepte, is hij desondanks af geknapt op liet team van Piet de Visser. Dc uitleg: „Twee seizoenen geleden moest ik weg. Niet omdat ik de minste was, maar juist omdat ik de jongste was. FC Den Haag had naast Galjé cn Van Ant werpen Ha velaar aangetrok ken en Remmerswaal, de vierde keeper, een contract voor twee jaar beloofd. Ik moest dus afvloeien, juist op het moment dat Piet de Zoete zijn campagne voor verjon ging begon. Voor mij een on verteerbare zaak." „Al snel kwam FC Vlaardin gen op de proppen, maar de overgang van het tot in de puntjes geregelde bedrijf van. FC Den Haag naar het Krui denierswinkeltje in Vlaardin gen viel tegen, Hugo: „ik heb toch veel geleerd in Vlaar dingen. Hoewel ik weinig echte keeperstraining heb ge had (Dutina deed altijd maar partijtjes), ben ik vooral wedstrijdritme bijgebracht. Je moet niet vergeten., dat ik met het C-team in die zware poule tegen jeugdspelers van ere-divisie-clubs aardig wat werk te verzetten kreeg. Daarbij had ik de mazzel, dat ik alle zes de strafschop pen dit seizoen gestopt heb, wat natuurlijk een enorme voldoening en stimulans bete kent." Vlaardingen De Vlaardingse Zwembclub VZC zal binnen afzien bare tijd de concurren tie gaan voelen van WIK. Dat is het streven van WIK-trainster Cora Bakhuizen, die sinds de cember het roer van Joop van Hilversum heeft overgenomen. "Het gaat momenteel zo goed, dat ik er op re ken in enkele jaren van de ZRO-C naar de B en op langere termijn zelfs de A-competitie door te stoten. Het moet ook mogelijk zijn om een topploeg op te bouwen. Met bet aanwezige ta lent, dat je gewoon al vroeg moet ontdekken (het schoolzwemmen bijvoorbeeld), hoeft dat geen utopie te zijn". Het wedst r ij dzwemmen zit bij WIK dus duide lijk weer in de lift Cora Bakhuizen, die on der haar meisjesnaam Cora van de Veer, on der leiding van Jaap Ploeg, vele successen wist te behalen, heeft een goede start ge maakt. Zij: "Er zijn kin deren bij die hun per soonlijke record met maar liefst dertig secon den hebben verbeterd. Ik heb, wat mijn trai ningen aangaat, natuur lijk ontzettend veel te danken gehad aan Jaap Ploeg, wiens methodes ik kon overnemen. Ik moet wel eerlijk zeggen, dat het begin wél erg moeilijk was. Ik was na melijk nogal bang dat mijn gezinsleven onder het zwemmen ging lij den. Gelukkig pakte dat niet zo uit". Hoewel Cora Bakhuizen pas sinds december vo rig jaar als trainster fungeert, is zij ,wel al enkele jaren lid van WIK. Cora: "Ik wilde graag waterpolo spelen maar bij VZC, waar ik* toen nog lid van was, kon dat niet Omdat hei bij WIK wel kon, was de keus daarna niet moeilijk meer". Het bleek een goede keus voor het vlaardingse zwemgebeuren, want VZC gaat, wat betreft de wedstrijdtoppers in ieder geval als het aan Cora Bakhuizen ligt, niet meer het alleen recht bezitten. "Het zou zelfs nog beter zijn als verschillende verenigin gen hun beste zwem mers en zwemsters ge zamenlijk laat trainen. Bijvoorbeeld in de vorm die de ZRO bij de kringtraining hanteert", aldus een enthousiaste WIK-trainster. "Of het mogelijk is, blijft natuurlijk de vraag", werpt Cora zelf al tegen. "Het zijn alle maal mooie ideeën. Maar we hebben hier nu eenmaal beperkte mogelijkheden wat de hoeveelheid zwemwater aangaat Wij gaan in ie der geval wel proberen het wedstrijdzwemmen omhoog te brengen. We hebben ook een speciale technische commissie om de problemen zo snel mogelijk uit de wereld te helpen, zon der dat het bestuur di rect moet bemiddelen. Dat werkt ook veel ge makkelijker. Het enige wat de gemeente zou kunnen doen is behalve de accommodaties mis schien bij het schoolz wemmen de wedstrijdz wemmers eruit te vis sen". Schiedam De voorzitter van Schiedamsc vierdek lasser DRZ, Gerrit Krab bendam, is op 24 augustus op de jaarvergadering af tredend en met herkies baar. De reden dat Krab bendam, die drieënhalf jaar de voorzittershamer beeft gehanteerd, aftreedt, ligt in het feit dat zijn werkzaamheden als ma chinesteller hem dusdanig in beslag nemen, dat een optimaal functioneren niet meer mogelijk is. „En", zo zegt hijzelf, „dan moet je het beste doen voor beide partijen. Per slot van rekening gaat mijn gezin voor en mag je daar geen vereniging, die uit meer mensen bestaat, de dupe van laten worden. Ik verdwijn overigens niet uit de vereniging, .want ik ga wel weer op mijn 49ste jaar voetballen. Weliswaar in het veteranen team, maar misschien is het toch een kleine come back". DRZ zoekt nog naar een opvolger. Vlaardingen De vereni ging Oecumenische jeugd houdt maandag 13 augus tus, dinsdag en woensdag een groot straatvoetbal- toemooi op het atletiek- veld van Fortuna aan de Maroixlaam Het toernooi is in dne poules verdeeld, 1 tot 12 jaar, 2 tussen 13 en 16 jaar en poule 3 jongens tussen 17 en 20 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt een rijksdaalder per persoon en elk team kan tenhoog- ste zestien spelers bevat ten. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij: Her man Jansen, Vettenoordse- kade 31, tel. 363627, Wim Klein, Vondelstraat 6, tel. 341933, John Jansen, Pau- lus Buysstraat 42c. teL 366351 en het jeugdcen trum aan de Rotterdamse- weg 1, teL 357396. Het toernooi begint om 10 uur, evenals dinsdag en woens dag, De prijsuitreiking is op de laatste dag om 17 O.a. iedere zondag naar de Paardelram te Woudrichem - Verzorgde Vraagtekenreis - Surprisetocht. IEDERE DINSDAG naar de Watervallen van Coo Safari Park Beekse Bergen Verzorgde Vraagtekenreis - Drente Zuid Limburg. IEDERE WOENSDAG Naar Namen Dinant Eftellng Texel Ponypark Slagharen 1000 jaar Brussel. IEDERE DONDERDAG Bfelgebergte Monschau Zeelandtocht Usselmeer Giethoorn Belgische Kempen. IEDERE VRIJDAG Alkmaar Volendam Amsterdam een dagje Flevohof. OP 4 AUGUSTUS ean dagje winketen te Düsseldorf in Duitsland - enz. - enz. - enz. BEL VOOR NADERE INFORMATIE (wij sturen u dan gratis ons dagtochten programma toe) NAAR UW VERTROUWDE A.N.V.R.REISBURO Schiedam Deze zomer is er voor de Schiedam- se korfbalclub Succes een nieuw tijdperk begon nen. Na een jaar van tegenslagen en malaise is er op de jaarlijkse algemene ledenvergadering een frisse wind gaan waaien. Bij het punt ver kiezingen zag de agenda voor deze vergadering er niet al te rooskleurig uit. Het voltallige be stuur had zijn functies neergelegd. Het grootste deel was niet herkiesbaar. Na intern beraad bleven drie bestuursleden aan in een andere functie. Daarbij werden vier an dere kandidaten ge zocht, waardoor het nieuwe Succes-bestuur uit zeven personen zou gaan bestaan. Deze per sonen waren er zich ter dege van bewust, dat de moeilijkheden uit het verleden door hun ver kiezing niet de wereld uit waren en dat er hard gewerkt moest worden. De voorzittershamer kwam nu terecht bij Piet van Leeuwen. Hij vertelde erg blij te zijn met de bestuurskandida- ten. Volgens hem zaten nü de juiste personen op de juiste plaats. Eén ding moest Succes ech ter niet vergeten: „Om uit de malaise te ko men, zijn alle leden no dig en kan het bestuur dat niet alleen opknap pen. Wij zijn echter wel van plan een goed be leid te gaan voeren, waarbij eventuele moei lijkheden niet in de doofpot zullen verdwij nen. Als er iets is, dan moet het veel eerder uitgepraat worden". Een mening, die volledig gedeeld wordt door de leden van het dagelijks bestuur, Ruud Zindel en Ed Mayer. Zij stelden: „We zitten, pais een paar weken in net bestuur, maar de gedachten zijn volledig gericht op de toekomst Hierbij den ken we aan uitbreiding van het ledental en op leiden van een groot en bekwaam kader rondom het bestuur. Maai- de hoofdgedachte binnen Succes blijft korfbal, want we zijn voor alles een korfbalvereniging". De eerste daad op korf- balgebied was al het aantrekken van een nieuwe hoofdtrainer Paul van Waas, die in de korfbalwereld geen onbekende is. Hij was speler van Roozenburg en kwam voor het eer ste team uit» toen dat eerste klasse KNKV lan delijk speelde. Daarna weid hij trainer 4 van deze vereniging en bi de laatste jaren was hij trainer van Jodan Boys te Gouda. Bij deze vere niging was Paul van Waas niet zonder suc ces. Tot tweemaal toe behaalde hij een kam pioenschap. Bestuurslid Jan Zwan- nink: „Het is de trainer die Succes op hel ogenr blik nodig heeft. Hij geeft vrij professionele training en cist van de selectie volledige inzet Gezien de mentaliteit van Paul van Waas en zijn ervaring krijgt hij van het bestuur de vrije hand om de A-se lectie te trainen en te coachen". Begin augustus worden de korfbalactiviteiten bij Succes weer hervat Met fanatiek trainen en zeer vele oefenwedstrijden wil Paul van Waas zijn selectie voorbereiden op de nieuwe competitie Voor de oefenwedstrij den staan onder andere wedstrijden tegen VIaar-; dingen en NIO op het" programma. De jeugd- ploeg, die vorig seizoen veel tegenslagen te vee- - werken kreeg, wordt het - komende seizoen opge- - vangen door Rob de Bus, die de nodige erva- ring heeft als eerste team speler en onder supervisie zal staan van- Paul van Waas. „De gezelligheid wordt niet vergeten", zegt Piet - van Leeuwen, want i daarvoor neemt het ver- enigingsleven tegen woordig een té belang rijke plaats in. Het is de bedoeling, dat er ook nevenactiviteiten georganiseerd worden, zoals kiaverjasavonden en een trimgroep voor ouderen. Voor de jeugd heeft het bestuur naast korfbal ook ideeën rondom kampen, bingo- en discoavonden. Maar het accent komt te lig- fen op het korfbal. )ït heeft allemaal wel financiële gevolgen en dat bleek ook op de le denvergadering. Het kostte het nieuwe be stuur veel moeite de be groting er door te krij gen. Want met drie trai ners, te weten: Paul van Waas, Rob de Bus en Ulk Kooijmans was dat een hoge post. Schiedam De Schiedamse Beddings Brigade houdt op 7 en 8 september een voor Schiedam geheel nieuw eve nement, de nachtzwemraara- tfcon. In bad Groen oord duurt het evenement van 20 uur tot 8 uur. De ploeg be staat uit tien personen, te weten: acht zwemmers, eeD| ploegleider en een veizorgtf| Bij voldoende deelnac*| wordt er gestart in een A- d)| B-klasse. Voor inlichting6®! kan men terecht bij: vrouw Ligtenberg, Salamafl-| derveen 217, Spijkenisse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 6