wedstrijd rond Midden- Del land Foto Oorlog Oorlog met de gemeente Hoogspanningsmasten duperen tuinders Vereniging denkt ook aan tentoon stelling Bewoners vereniging Zi 59 'Koppelbazen actief in 't Westland' Twee beurzen naar Schiedam Bewoners vereniging Zuid 99 k tmS 'i0È£ iH mm* Arbeidsbureau vermoedt: bi m Winkeldiefstal Boodschappen tas ontvreemd Rijverbod haalt niets uit Bedrijfsongeval Botsing tegen verkeerszuilen Diefstallen Geen voorrang: naar ziekenhuis Café krijgt ongewenst bezoek Lunchconcert Zwerm bijen uit koers Bootsman onwel Winkeldiefstal Sleutels weg Kassen weg bij herstelwerk masten DINSDAG 17 JULI 1979 VD/SCAVW3 Schiedam De bewonersvereniging Schie- dam-Zuid is „in oorlog" met de gemeente. Dat valt op te maken uit het laatste perio diek dat door de vereniging is uitgegeve- n.Aanleiding voor die onenigheid ?s de hou ding van de gemeente bij het opbouwwerk. Die wordt door de bewonersvereniging rond uit schandalig genoemd. Nadat de verschillende wijken een half jaar onderling ruzie hebben gemaakt over het be noemen van Armand van Puyvelde tot op bouwwerker in wijk Zuid, heeft de gemeente druk uitgeoefend op de wijken. De gemeente wil niet dat van de be we bouwwerker1 Volgens de g kibbel en ee: dat Van Puy voor die fun< toch tot ovei Zuid willen benoeming vt te keren. De bewoners Puyvelde gee 'Koppelbazen zijn vermoedelijk actief in het Westland met werkploegen uit andere gewesten. De directeur van het ar beidsbureau Westland de heer O. Verhagen zegt dU naar aan leiding van de werkloosheidscijfers over de maand juni. Hij leidt dit af uit de dalende vraag naar arbeidskrachten in de sector van de bouwnijverheid. In mei van dit jaar was de vraag naar bouwvakkers nog 241, terwijldeze over de maand juni daalde naar 230. Een vermindering van elf werkplaatsen, terwijl het aantal werklozen in de bouw beide maanden ge lijk bleef staan op een totaal van acht. Voor de heer Verhagen blijft het nog een vermoeden. Met keiharde bewijzen kan hij (nog) niet komen. Wel waarschuwt het arbeidsbureau tegen koppelbazen. Deze bieden vaak hoge beloningen, terwijl daar geen sociale zekerheden tegenover staan. „Wel veel geld, maar geen loonstrookjes. Wanneer je dan wat overkomt, zit je zonder uitkering", zegt de adjunct directeur van het gewestelijk arbeidsbureau, J.Kregt. Een foto wedstrijd rend Mid den-Delfland was ai een oud plan van de over igens nog jonge Mid den-Delfland Vereniging. VlaardingenTegen de 21-ja rige A,v,D. uit Den Haag heeft de politie proces-verbaal opgemaakt. De man had bij Vroom en D rees maan in Vlaardingen een kort bruink- leurig nappa-jasje ontvreemd ter v/oarde van 225 gulden. Deïma.i had door rijn opval- lerid gedrag de aandacht ge- trfikken van het personeel. Schiedam Een 65*jarige Schiedam se vrouw heeft bij de politie in haar woonplaats aangifte gedaan van diefstal van haar boodschappentas. Haar tas werd zaterdagmid dag in een supermarkt aan de Broersvest ontvreemd. Er zaten voor 350 gulden aan goederen en spullen, waaron der haar bril, in. Een dag eerder werd de foto camera ter waarde van 750 gulden van' een 23-jarige in woner van Schiedam in de sportschool gestolen. Ook hij deed aangifte van de diefstal bij de politie. Schiedam Twee inwoners van Delft hebben rich het af gelopen weekend in de Passa ge lelijk misdragen. De 43-ja- rige J.G.M. en de 24-jarige J.W.van A, schopten uit alle macht tegen de ruiten van in de Passage aanwezige win kels. Voordat het glas aan splinters ging was de gewaar schuwde politie al aanwezig om het duo wat af te koelen. Van A. bleek onder invloed van alcoholhoudende drank. Omdat hij de politie bet we ten per auto naar Delft terug te willen werd hem meteen een rijverbod opgelegd. Erg veel heeft dat verbod niet uit gehaald. Even later werd de mwoner van Delft door een surveillanceauto klem gere den. en op alcoholgebruik ge controleerd. Van A. is overge bracht naar het politiebureau. Vlaardingen De 20-jarige W. van Duyvenvoorde is vrij dagmiddag omstreeks twee uur gewond geraakt toen hij op het schip de Valkenburg een vlaggennmast neerhaalde. De man raakte met zijn hand bekneld tussen de mast en de koker waar de mast in moest worden neergelegd. Hij werd naar het Holyziekenhuis over gebracht Schiedam Twee beurzen zullen dit jaar voor het eerst in Schiedam worden gehou den. Op 14, 15 en 16 septem ber biedt de Margrtethal on derdak aan een grote antiek beurs die de naam Anliekade Schiedam gaat dragen. Waar schijnlijk nog in dezelfde maand komt er in de sporthal een Pasar Malam, een indone- sïsche beurs met indische ar tikelen, hapjes en artiesten. Het college van burgemeester en wethouders is in zijn ver gadering akkoord gegaan met de komst van de twee grote J manifestaties naar het Schie- I damse. In voorgaande jaren is er in Schiedam al een andere indo- nesisiche beurs gehouden, maar het ging toen om een' Pasar Dalam, die een andere opzet heeft dan de Pasar Ma- lam die nu komt. De Malam wordt georganiseerd door de heer Wongsodikroma. De An tiekade wordt georganiseerd door een organisatiebureau waarin zestig antiquairs uit den lande zijn verenigd en dat de naam Antiekade draagt. Door het hele land worden door dit organisatie bureau dergelijke beurzen ge organiseerd. Met ai die mooie plekjes, unieke vergezichten, pittores ke weggetjes en knotwilgen laantjes, met al die karakte ristieke boerderijen en de vaart en rijn vlieten is ons poldergebied behoorlijk foto geniek, constateerde de Mid den-Delfland Vereniging al een tijdje geleden met een bepaalde bedoeling. Dat doel komt nu ook dich terbij. Een fotowedstrijd is georganiseerd. Onder het mot to „Midden-Delfland in beeld" kan een ieder tot en met 31 augustus foto's of dia's inzen den, waarna een deskundige jury zal uitmaken op welke plaat het polderlandschap tus sen Schiedam, Vlaardingen, Maasland, De Lier, Den Hoorn en Delft het aardigst tot zijn recht komt. De keuze van onderwerpen is in principe vrij, maar voor waarde is dat de foto's in Midden-Delfland zelf gemaakt rijn, en als het even kan moet dat op de foto ook dui delijk te zien zijn. Herken baarheid is dus een pré. Elke deelnemer aan, de foto wedstrijd mag maximaal drie foto's of dia's inzenden. Er rijn drie categorieën: zwart- wit-foto's, kleurenfoto's en dia's. Voor de foto's geldt een formaat van 13 bij 18 centi meter tot een grootte van 24 bij 30 centimeter, voor dia's formaat kleinbeeld of 4 bij 4 cm. Elke foto of dia afzonder lijk moet aan de achterkant voorzien rijn van naam en adres van de inzender, met daarbij vermeld het aantal in gezonden beelden. Alle ingezonden foto's worden met de grootste zorg behan- deld, belooft de Midden-Delf land Vereniging, maar aan sprakelijkheid voor verlies of beschadiging kan niet worden aanvaard. De foto's blijven uiteraard eigendom van de in zenders. Door in te sturen verklaart men zich wel auto matisch akkoord met eventue le publicatie in de Midden- Delfkrant, de goed verzorgde periodiek van de vereniging die volop informatie biedt over recreatieve en agrarische aspecten van het poldergebied en over de toekomstplannen daarmee (van de reconstruc- tiecomrrussie Midden-Delf land). Foto's en dia's worden aan de inzenders geretour neerd vófir 15 oktober. Bij voldoende deelname wordt van de foto's of een selectie daarvan in de maand september een ten toonstelling georganiseerd, er gens in Midden-Delfland. Daarom vragen Frits van Ooststroom en Gerard Peet, die de organisatie op zich ge nomen hebben, om de foto's zorgvuldig en stevig verpakt op te sturen, liefst zo dat de verpakking ook voor terug zending kan worden gebruikt. Voldoende retourporto moet m elk geval worden bijgeslo ten. De samenstelling van de jury is nog niet bekend, maar ver wacht kan worden dat naast kenners van de polderstreek Schiedam De 31-jarige Rot terdamse E.M. is zaterdag nacht tussen twee uur en half drie op de Lorentzlaan met haar auto tegen twee ver keerszuilen gebotst. De vrouw raakte door onbekende oor zaak van de weg, reed in de flauwe bocht in de weg tegen de eerste verkeerszuil en schoot toen door tegen de tweede aan. De wagen werd helemaal vernield, de vrouw kwam met de schrik vrij. Zij kreeg -alhoewel haar auto het niet meer deed- een rijverbod opgelegd. De Schiedamse poli tie zag geen aanleiding voor een proces-ver ba al. Vlaardingen De Vlaardmg- se politie heeft zaterdagmid dag een 51-jarige vrouw uit Vlaardingen en een 24-jarige Vlaardmger aangehouden die uit verschillende winkels goe deren hadden gestolen. De vrouw nam levensmiddelen uit een supermarkt mee en de man had allerlei spullen ont vreemd. Schiedam Met een hersen schudding en schaafwonden op ellebogen en kmeen is eind vorige week de 53-jange Schiedamse A.J.V. in het No- letziekenhuis opgenomen. Op de hoek van Parkweg en Bur gemeester Honnerlage Grete- iaan was zij aangereden door de 25-jarige automobilist R.A.J.B. uit Schiedam, die naar ten onrechte geen voor rang verleende. ook fotografen de inzendingen beoordelen. Over de uitslag is geen correspondentie moge lijk. De prijswinnaars ontvan gen een toepasselijke herinne ring. Foto's en dia's moeten vóór 1 september binnen zijn bij het secretariaat van de Midden- Delfland Vereniging, Trekka- de 20 m Vlaardingen of bij de redactie van de Midden- Delfkrant, Oosteinde 176 in Delft. Schiedam Een café op de hoek van de Schiedamse Hoogstraat en de Willem Brouwerstraat heeft het afge lopen weekend buiten de ope ningstijden. bezoek gehad van inbrekers. De dieven forceer den de deur en namen twee duizend gulden met zich mee. De schade die en passant werd aangericht, bedraagt en kele honderden guldens. Vlaardingen - Niet Aad Zou tendijk, maar de organist van de Gereformeerde Kerk te Naaldwijk, Henk Vahrmeyer, zal donderdag van 12.45 tot 13.45 uur het gebruikelijke lunchconcert in de Grote Kerk te Vlaardingen verzor gen. Hij zal werken van Cor nells Bute, Johann Ludwig Krebs, Johann Christian, Guülaume Lasceux en Louis Couperin te gehore brengen. Vlaardingen Op hel 'Gra vend ijkplein streek zaterdag middag een zwerm hijen neer. De Vlaardtngse politie waar schuwde een imker, die de zwerm heeft opgekorfd. Schiedam Mét hartkloppin gen is de 31-jarige bootsman R.B.A. van het motorschip Kritme Maersk naar het ge meenteziekenhuis vervoerd. De man had zich verpoosd in een café aan de Singel, maar wond zich zoveel op dat hij onwel werd en naar het hos pitaal moest worden vervoerd. Vlaardingen Twee gevallen van winkeldiefstal wenden za terdagmiddag ontdekt. De 51- jarige mevrouw V. had ruim vijftig gulden aanl evens midde len ontvreemd en de 24-jarige mejuffrouw V. had diverse goederen, met een totale waarde van 76 gulden buitge maakt. Schiedam Met een barsten de hoofdpijn heeft een chauf feur na een cwemachting in de auto tevergeefs naar zijn autosleuteltjes gezocht. Sur veillerende agenten hadden de man 's nachts rien snurken, roken dat hij darig onder de invloed van alcohol verkeerde en namen zijn contactsleutels voor alle zekerheid mee. ichiedam De bewonersvereniging Schie- iam-Zuid is „in oorlog" met de gemeente. >at valt op ie maken uit het laatste perïo- liek dat door de vereniging is uitgegeve- i.Aanleiding voor die onenigheid ;s de hou- ling van de gemeente bij het opbouwwerk. He wordt door de bewonersvereniging rond- lit schandalig genoemd. Jadat de verschillende wijken een half jaar inderling ruzie hebben gemaakt over het be- loemen van Armand van Puyvelde tot op- wuwwerker in wijk Zuid, heeft de gemeente [ruk uitgeoefend op de wijken. De gemeente wil niet dat Van Puyvelde, die bestuurslid van de bewonersvereniging Zuid is, daar op bouwwerker wordt. Volgens de gemeente hebben een half jaar ge kibbel en een aantal rechtszaken aangetoond dat Van Puyvelde niet meer de juiste figuur voor die functie is. Zelfs al zouden de wijken toch tot overeenstemming komen en hem in Zuid willen benoemen, zal de gemeente die benoeming verhinderen door geen subsidie uit te keren. De bewonersvereniging Zuid meent dat van Puyvelde geen blaam treft en vermoedt dat politieke motieven de werkelijke reden vor men achter de houding van de gemeente. „Er wordt een vies en vuü partijpolitiek spelletje gespeeld," aldus het blaadje van de wijk. Het heet dat het CPN-lidmaatschap van Van Puy velde sommigen een doom in het oog is. Maar de druk die de gemeente uitoefent heeft toch gevolgen gehad. De drie overige, oude wijken hebben, zonder de medewerking van Zuid, besloten de opbouwwerker naar West over te hevelen. De bewonersvereniging uit de Gorzen is hierover woedend en heeft aange kondigd „door hel en hoog water" te gaan om Van Puyvelde toch benoemd te krijgen. „Van Puyvelde is al die tijd in zijn goede naam aangetast door anderen die hem kwaadaardig de grond m willen boren," schrijft het bestuur van die vereniging. Wijk Zuid vindt dat Van Puyvelde daar zelf niets aan kan doen. „Een voetganger die op de stoep loopt krijgt toch ook niet de schuld als hij door oen auto omver wordt gereden?" staat er in het artikel over het opbouwwerk. Als de gemeente in het door haar ingenomen standpunt volhardt, wordt het volgens de be wonersvereniging Zuid „oorlog". Tuinders die grond hebben aangekocht waar op hoogspanningsmasten staan, lopen de kans binnenkort een aanzienlijke schadepost te moeten verwerken. De tuinders die te goeder trouw hun kassen om, of in de onmiddellijke nabijheid van een hoogspanningsmast hebben gebouwd, worden door het Electriciteiisbedrijf Zuid Holland verplicht de kassen gedeeltelijk af te breken wanneer herstel- of onderhouds werkzaamheden aan de masten dienen te wor den uitgevoerd. Voor sommige tuinders kan dit een schadepost van twintig- a dertigdui zend gulden opleveren.Momenteel zijn nog on derhandelingen gaande over de zaak. Volgens het elektriciteitsbedrijf is alles geregeld. Die regeling houdt echter niet meer in dan dat de tuinder, als de tijd daar is. ruim baan moet maken voor de reparateurs en zelf opdraait voor de schade. De verwachting is, dat binnen twee jaar de masten onder handen worden genomen. Juridisch kunnen de tuinders geen kant op. De koopcontracten zijn .weliswaar vaag, maar bevatten een clausule waaruit afgeleid kan worden dat men de toegang tot de mast moet vrijlaten. De tuinders die de gronden via zo'n contract kochten, leiden er echter niet meer uit af dan dat bij vorst de kans bestaat dat ijspegels van de mast hun ruiten kunnen ver melen. Een aantal van deze gronden is verkocht door de Stichting Structuurverbetering Westland. De secretaris van deze stichting, de heer M. A. G. Zwinkels, ontkent er iets van af te weten.Een woordvoerder van het elektriciteits bedrijf benadrukt dat alles in overleg met de betrokkenen zal gebeuren. Wel geeft hij toe dat de mogelijkheid bestaat de kassen, of ge- Hoogspanningsmasten kunnen voor tuinders aanzienlijke schadeposten betekenen. deelten daarvan, moeten worden afgebroken en dat de eigenaars dat moeten betalen. Hij acht dit echter van later zorg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 3