Kijken naar schepen Spelen kunnen kinderen zelf toch het beste 1 rond^ Fietsend door destreek Blokje Diefstal in apotheek Inbraak bij directeur Recreatie gebied De Liekebaert Het fort blijft verdedigd VOOR DE RAAD ERMEE Alleen schade aangericht bij inbraken WOENSDAG 18 JULI 1979 s< Schiedam Uit apotheek 't Gouden Hert in de Lsduinas- traat is deze week een ge- Idbusje gestolen met naar schatting een bedrag van 175 gulden. Dat geld was bestemd voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Apothekc- J. de J. ontdekte de diefstal. Vlaardfngen/Maassluis Kij ken naar de schepen op de Nieuwe Waterweg, dat Is wel de grote attractie van het re creatiegebied Liekebaert, ge legen tussen Viaardingen en Maassluis. Ze glijden lang zaam voorbij, de Rotterdamse haven In en uit Toegegeven, zoveel als vroeger zijn net er niet meer veel schepen komen niet verder dan Euro poort maar voor de lief hebber valt er nog genoeg te genieten. Vooral vrijdagavond zo tot en uur of negen, want dan loopt de haven leeg. Een weekend stilfiggen kast geld, vandaar. Het plan van de twee ge meenten om van de Lickeba- ertpolder een recreatiegebied te maken is al vrij oud. Maar ach, hoe gaat dat? Voordat zo'n plan is uitgewerkt en rijk en provincie toestemming hebben gegeven en subsidie toegezegd, zijn er weer jaren verstreken. Al met al kon pas in 1974 een begin worden ge maakt met de aanleg van een bosstrook langs de oever van de Nieuwe Waterweg. Het ter rein werd opgespoten, de boompjes geplant en nu. vijf jaar later, is het groen al aar dig omhoog geschoten. Tot grote ontstemming van de beiüe gemeentebesturen en het intussen gevormde recrea tieschap werd de polder vorig jaar vrij onverwacht door een wetswijziging aan Midden- Del hand toegevoegd. En daar mee is de inrichting van dit gebied voorlopig weer uitge steld. Het v/as de bedoeling om langs de stadsranden van Viaardingen en Maassluis voorzieningen te scheppen voor intensieve dagrecreatie, en het hart van de polder met zijn weilanden en boerde rijen als rustgebied te hand haven. De Reconstructie-com missie die nu bezig is voor geheel Midden-Delfland een struktuurschets te maken, zal waarschijnlijk niet zo ver van die ideeen afwijken, maar het is wel de vraag op welke ter mijn een en ander verwezen lijkt zal worden. Tot oo heden bestaat het re creatiegebied dus slechts uit 35 ha. bos, Of, liever gezegd, 35 ha. groen met wat bank jes, hier en daar een pic knicktafel, een paar ruime lig- weiden en een uitzichtheuvel. Langs de oever ligt een klein stukje strand. Toch is zwem men af te raden. Het gebeurt wel, maar is gevaarlijk, zeker voor ongeoefenden. Door de scheepvaart is de zuigkracht Nu vrijwel iedereen op va kantie is, moet het voor de inwoners van Schiedam een geruststelling zijn dat on- dar-ks hc - burgemeesterloze tijdperk onze wethouders onverdroten doorgaan de stad te besturen. Dat zij dit doen met heilige ernst, moge blijken uit het .ïlgende: ik gebruik daarvoor de b-agen- da van 10 juli 1979. De2e agenda is onderdeel van de wekelijkse séance van onze nijvere bijtjes op de zesde etage van de Emmastraat-ci- tadel. Deze agenda omvat 34 punten en het is leuk om te lezen wat er in staat en wel ke besluiten worden geno men tot heil van ons allen. 1. Er wordt 47.213 gulden extra beschikbaar gesteld voor club- en buurthuiswerk. Niet veel als je 't vlug zegt. 2. De SSSN, de stichting die in Schiedam-Noord actief schijnt tc zijn, heeft in vier jaar schulden gemaakt van 21.924 gulden en 12 cent Het college denkt erover deze schuld kwijt te schel den. Ze hadden zeker ge dacht dat het zou lukken, maar dan moet je net niet bij Scheeres zijn. Die zit op de centen als de duivel op de statenbijbel. 3. De KSCA, centrum Oost, kan rekenen op een bijdrage om de inrichting en inventa risatie te vernieuwen. 4. De minister van CRM wordt verzocht eindelijk te reageren op een brief van 3 april 1979. 5. De protestant-christelijke doven krijgen een subsidie van 390 gulden. Je oren gaan ervan tuilen, van dat bedrag. 6. Aan diensthoofden wordt meegedeeld dat mannen en vrouwen gelijk zijn. Ik ben blij dat ik het verschil wel weet. 7. Het bureau huisvesting krijgt een aanvullend krediet om de bureaukosten te be strijden. Ik denk dat ze lie ver huizen hadden gehad om te verdelen. 8. De mensenredders van de Dorus Rijkers Groep krijgen bericht over voorwaarden voor ligplaatsen langs de Schie. 9 en 10 staan niet vermeld. Er werd vast koffie geschon ken. 11. Het wijkcentrum Schie- dam-Noord kan op 50.000 gulden rekenen. 12. De donatie ten behoeve van het instituut, dat de overheidsuitgaven onder zoekt, wordt afgewezen. Pot tenkijkers worden blijkbaar niet gewaardeerd. 13. De rekeningen van de BB worden voor kennisge ving aangenomen, geheel volgens socialistische begin selen. 14. De gemeentelijke subsi die aan de Schiedamse mu ziekschool wordt vastgesteld op 423.431 gulden en 88 cent Voor dit geld kunnen weer veel noten gekraakt worden. 15. Hier wordt vastgesteld hoe de hinderwetbescheiden door het openbaar lichaam (wat een raar woord eigen lijk) Rijnmond gebruikt mo gen worden. 16. De Rijnmondschool wordt gevraagd extra ver goedingen in de jaren 1973- 1976 terug te betalen. 17. De begroting van de on- door Gerard Verhufsdoi fractieleider WD dcrwijswmkel wordt goedi keurd. Jammer loch, c met meer Schiedammers j bruikmaken van deze i ring. 38. De Wegwijzer mag nit we overgordijnen kopen. 19. De schoolraad heeft e keurige begroting ingedier die dus wordt goedgekeurd. 20. De Willem Gehrelsschc had behoefte aan een stt cilmachine en er wordt sloten in toe te stemmen. 21. De Prinses Marijkeschc mag geld besteden vo nieuwe voorzieningen. W licht een ander naambord dat vermeldt dat prins Marijke zich al jarenlai Cbristien laat noemen. 22. Dc Turkse leerlingi krijgen nieuwe boekjes (da zit Turks Fruit vast niet bij). 23. Er komt geld voor aa schaf van leermiddelen. H fonds M wordt daarmee ij last. 24. 25 en 26 worden ni vermeld. Hoogst waarschij lijk werd toen een beschi den broodmaaltijd gehouder 27. De leao-school mag echte onvervalste glazenvva ser inschakelen. 28. Een Turkse schoolmen ter wordt belast met de aaj schaf van Turkse leermidd len en ontvangt daarvoor d nodige piasters. 29 staat niet vermeld. Mij informaties luiden, dat m vrouw Taverne even naar c slager moest. 30. Mevrouw Taverne terui geen biefstuk maar pindi kaas is het geworden, en d stadstimmerwerf krijgt d opdracht een nieuwe spor hal te ontwerpen. 31 is ook in de duistem; verdwenen. Laten wij maa aannemen, dat dit de tha pauze is. 32. Een brief van een of ai dere inspecteur, die wat t zeggen heeft over renovati van het speelplein van d Willem Brouworschool wore voor kennisgeving aangent men, met andere woordei kletsen laten! 33. De 's-Gravelandsewe wordt veiliger gemaakt. Wel houder Zijdeveld zet zich lij felijk in om alle auto's tcge; te houden. 34. De gemeentewoningei worden collectief verzeken tegen glasschade. En zo is dan deze vergade ring geheel volgens de rich tlijnen van het CDA/PvdA verbond afgehandeld. Ra nier en Herman steken eci verse pijp op, Chris gaa per fiets naar het landelijk* Kethel en mevrouw Tavemi verrast haar man met d< eerder genoemde pindakaas Onze gemeentesecretaris, dit het allemaal mee moest ma ken, belt zijn vrouw op er vraagt: „Schat, staat dl Bokma koud?" Schiedam In de woning van Cock van der Zouwen aan de Schiedamse weg is in gebroken. De 32-jarige directeur van een bedrijf m de binnenstad ont dekte na een dagje uit, dat de inbrekers een tunerversterker van Bang Olufson en enke le gouden voorwerpen ter waarde van 1150 gulden had den gestolen. In de woning is verder voor ongeveer 50 gulden schade aangericht Slechts aarzelend komt Bob bie haar bok uit wanneer ze wordt geroepen om even mee naar buiten te gaan voor een wandelingetje. Ze is een beetje wantrouwig wat er nu weer met haar gaat gebeuren, maar ze gromt toch geen ogenblik. Ze is eerder wat zenuwach tig en houdt niet op met snuffelen aan alles waar ze, voor zover de riem dat toe laat, bij kan. Bobbie is een week geleden bij de Hargahoeve aan de Spo.tlaan 2 te Schiedam ge bracht door mensen die haar nog maar een paar we ken hadden. Het kostte hen veel moeite om weer afstand van haar te doen, maar het probleem was dat Bobbie niet van autorijden houdt en die mensen vaak erop uit trokken, naar hun caravan. Die was overigens ook een beetje te klein om er een hond in te houden. Het was kiezen of delen en de men- WHIIIM—BB—MPM sen kozen voor hun vrijheid in de hoop dat Bobbie wel weer goed terecht zou ko men. Dat is ook wel te hopen, want het is een heel vrien delijk dier. Ze laat zich graag aanhalen en springt vrolijk tegen je op. Ze trekt bij het wandelen wel vrij stevig aan de riem, maar dat is er met wat geduld en opvoeding wel uit te krijgen. Bovendien is ze nu in een voor haar totaal vreemde omgeving en daar raken honden altijd een beetje overstuur van. Ze moeten zich in een vetrouwde omge ving veilig kunnen voelen. Als Bobbie dat eenmaal heeft wordt zij zonder enige twijfel een uitstekende huis genoot. Afgezien van het feit dat ze niet goed tegen autorijden kan, heeft Bobbie geen noe menswaardige vervelende trekjes. Zij is zindelijk - daar hebben de vorige eige naars hard aan gewerkt, want dat had de eerste eige naar blijkbaar nagelaten - en is lief voor kinderen. Al leen gelaten worden vindt zij geen probleem en men hoeft niet bang te zijn dat ze tijdens de afwezigheid van baas eniof vrouw de boel gaat slopen. Bovendien van het water groot. Boven dien is het niet al te schoon. Ook om te windsurfen kan men beter een ander gebied opzoeken. Vissen mag wel, en wordt ook met enthousiasme gedaan. Er zit flink wat plat vis en paling en laatst schijnt er zelfs een zalm opgehaald te zijn. Wie er een dagje naar toe gaat zal de lunchmand mee moeten nemen, want het ho- reca-wezen is er niet verte genwoordigd. Toiletten zijn er wel, in het houten gebouw in het midden van het recreatie terrein. Andere voorzieningen ontbreken. Kortom, het gebied lijkt geschikter om even uit te waaien en naar de schepen te kijken dan om er een hele dag door te brengen. Druk is het er alleen in het weekein de, door de week heerst er rust en vrede de beste tijd eigenlijk om er te gaan kij ken. Rest nog de vermelding dat het recreatiegebied Lieke baert beschikt over een groot aantal „vistaplaatsen", par keerplaatsen waar men vanuit de auto de schepen voorbij kan zien varen. Passieve re creatie, maar heel gewild ge zien het grote aantal automo bilisten dat er gebruikt van maakt. Schiedam Al leen enkele flesjes limonade zijn leegge dronken door inbrekers, die deze week een deel van de nacht hebben doorgebracht bij de slichting wielerbaan en sportclub Schiedam, beide in het liargapark. Tot hun boosheid zagen de beheerders, respectievelijk de 54-jarige J.A.C.B. en de 61-ja- nge dat de inbrekers verder alleen maar waren langsgekomen „om er een zooitje van te maken". In beide kantines was voor meer dan honderd gulden schade aangericht jgm Foto.s Jaap Rozema Vakantie...een periode waarin alle clubhuizen, jeugdsoociëteiten en te genwoordig zelfs ook jeugdconsulenten van ver schillende gemeenten we dijveren om de leukste en spannendste activiteiten voor kinderen op touw te zetten. Al een half jaar van tevoren worden door welzijnswerkers, plein wer kers en wat voor werkers er nog meer zijn de kop pen bij eikaar gestoken om een verantwoord en gevarieerd programma te ontwerpen, materialen uit te zoeken en te bestellen "j en begrotingen op te stellen. Duizenden guldens wor den elk jaar weer uitge geven om de kinderen in de vakantie van de straat af te houden en om alle moeders in deze periode van aanhoudende drukte te ontzien, •Tientallen medewerkers worden uit de wat oudere jeugd ge- recruteerd om bij het spelen van jongeren een oogje in het zeil te hou den. En de jeugd zelf... die trekt 2ich er allemaal niets van aan. Speelt op een plek waar de bouw vakkers tot hun vakantie druk bezig waren. Gebrui ken een mandje als com fortabele zitplaats, maken een hut van houtafval. Een hek dat nog niet in de grond was neergezet wordt een draagstoel waarop ze elkaar de wijk rondsjouwen, en zand blijkt het creatieve materi aal bij uitstek. Leiders en organisatoren blijken niet nodig. Spelen kunnen kinderen zélf toch het beste. Dat is altijd al zo geweest en zal altijd wel zo blijven. Naam: Bobbie Ras: boxer Geslacht: teef Kleur: don kerbruin Leeftijd: anderhalf jaar heeft zo het voordeel dat ze nog vrij jong is, zodat men haar alles wat men aan haar nog mist bij kan leren. Zij is namelijk wei gehoor zaam (als ze eenmaal aan ie mand is gewend) en intelli gent genoeg om leergierig te zijn. Zolang men Bobbie in haar eigen waarde laat cn er geen onderworpen waak hond van probeert te ma ken, is ze een ideale kame raad die van een goed eind wandelen en van spelen houdt Voorts is Bobbie door het feit dat ze voor een boxer vrij klein is erg handzaam. Zij is ook, uiteraard voor wie van boxers houdt, een mooi beest. Ze is donker bruin van kleur met met te donkere zwarte strepen; een beetje zoals de vacht van een tijger. Kortom: ophalen die Bobbie! Tot slot kunnen we ook nog melden dat de negen in het asiel geboren bouviers alle maal besteld zijn. Over een paar weken mogen de eige naars zo komen ophalen. Ze moeten nog even bij hun an derhalf jaar oude moeder Pa co blijven. Paco heeft overigens nog geen nieuwe baas Toch schreven we al dat het een heel lief en aan hankelijk dier is. 2ij moet nog een beetje bijkomen van de bevalling en het voeden van haar negen jongen en is uiteraard wat minder aan doenlijk dan haar pups, maar toch zeer de moeite waard. \V ie, o wie?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 4