r SCHIEDAMSCHE COURANT Jongerencentrum toch in Dukdalf? Verto niet meer te redden Gebonden aan met afspraken België College werkt op halve kracht Weinig buitenlandse toeristen naar Vlaardingen „Beperk snelheid bij scholen" Als wijkactiviteiten Zuid naar Zwartewaalsestraat gaan: Stier ging een hapje eten Pas op voor malafide schoor steenvegers Jeugdland alleen maar succesvol Rectificatie Aangerande Vlaardingse snel thuis Donderdag 19 juli 1979- ONAFHANKELIJK ha gr lad Bioi'r*.v<M 3 Irlrfnou UHHWI irri.uiir 2625fkï kl.n hlonriiciM 344144 „104de jaargang no- 26407 4 pagina'8 SCHIEDAM ES KETHEL •J 1 Schiedam Een jongerencentrum voor Sehiedam- Zuid is toch een haalbare kaart, als voor andere wijkactiviteiten ruimte kan worden gevonden m de bovenlokalen van de school aan de Zwarte- waalsestraat. De Dukdalf, waar de jongeren zelf t het liefst komen, is door conflicten aJ geruime tijd gesloten. Toch zou dit centrum, gevestigd in i1 de „catacomben1* van de Heilig Harikerk aan de A Rijnstraat, tenminste weer voor soosavonden opengesteld kunnen worden. Dat blijkt uit een informatiestencil, dat mede- k werkers van de Dukdalf hebben rondgestuurd 2 aan de bevolking van de Gorzen. Alle andere wij kactiviteiten dan die voor jongeren 20uden ver plaatst kunnen worden naar de school aan de Zwartewaalsestraat, zodat daar alles gecentrali seerd is (ook de bewonersvereniging van Schie dam-Zuid vindt er haar onderkomen). Voorwaar de is echter, dat de Schiedamse kunstenaars, die nu atelierruimte vinden in de bovenlokalen, van de gemeente andere ruimte aangeboden krijgen. „Dat kan," zeggen Nico van Noort, Gerda van Kruysberge, Wil Verwijs en André Woutersen. de vier medewerkers van de Dukdalf, in het stencil, „want er staan m Schiedam genoeg scholen leeg, waar ateliers kunnen worden gevestigd. Maar de gemeente Schiedam houdt de boot af. Na lang aandringen is er op 29 juni nog met wethouder Posthoorn gesproken, maar voor het clubhuis- werk is daar weinig concreets uitgekomen." Het viertal is door enkele wijkbewoners benaderd met ideeen om het clubhuiswerk m de wijk op nieuw op te zetten. Er zat immers flink de klad in. In de Dukdalf zelf ontstonden problemen, toen Ton Molenaar en Rob Hoogwerf, m de prak tijk jongerenwerkers, ertoe overgingen om de ruimte vaker voor jongeren open te stellen dan alleen op een avondje in het weekeinde. Toen dat tot botsingen kwam met andere activiteiten onder de kerk, dreigde Molenaar zelfs te worden ontsla gen. Dat zou echter weer hebben geleid tot. con flicten met eon doelgroep, de jongeren, die in het duo Molenaar/Hoogwerf volledig vertrouwen stel len. Dus bleef Molenaar en werd gezocht naar andere oplossingen. Met de wijkbewoners, die willen meewerken aan een nieuwe opzet, wordt een stuurgroep gevormd die zich voor verschillende taken gesteld ziet on derhandelen met de gemeente over clubrutmte. het werven van vrijwilligers om diverse activitei ten mogelijk te maken en het opstellen van een programma samen met beroepskrachten en vrij willigers Na de vakantie zal de stuurgroep van start gaan. In de week na 20 augustus wordt bekend ge maakt, wanneer een aantal informatieavonden voor de inwoners van Schiedam-Zuid wordt ge houden Naar verwachting wordt ook het groepje van ongeveer acht kunstenaars van de school aan de Zwartewaalsestraat bij de plannenmakerij be trokken, omdat zij ook enkele concrete wensen hebben omtrent grootte en ligging van nieuwe a tellerruimte. Het hele wijkgebeuren van Schiedam-Zuid zou in de school aan de Zwartewaalsestraat gecentrali seerd kunnen worden. De jongeren van de Gor zen kunnen dan vaker in de Dukdalf terecht Hoek van Holland - Een loslopende stier heeft in de omgeving van de Krimsloot in Hoek van Holland de nodige opschudding veroorzaakt Het dier, dat uit een weiland was losgebroken, deed zich tegoed aan malse sla, kool en ander gewas, waarbij de nodige schade werd aangericht. Deze schranspartij werd het nuttige dier echter zeker niet in dank afgenomen. De eigenaar, die gewaarschuwd werd dat hij het beest beter in be dwang moest houden, heeft dusdanige maatregelen ge nomen dat dergelijke culinaire uitstapjes tot het verle den moeten behoren. Vlaardingen Ook het Vlaar dingse college van B en W werkt in deze vakanüetijd met een aangepast takenpak- Maassluis De touw en staaldraadfabriek Holland bv in Maas sluis gaat zo goed als zeker diebt. De hoofd directie van de NV Verto is volgens eigen zeggen zozeer aan af spraken met België ge bonden, dat zij geen andere mogelijkheid ziet dan de fabriek naar bet Belgische Hammen te verhuizen Dc heren P. Slruijk, voorzit- tor van de raad van bestuur van de Verto, en Jo Visscher, directeur van de vestiging in Maassluis, hebben dit tijdens een gesprek met het college van B en W van Maassluis verklaard. Het college had de Verto om een onderhoud over deze zaak gevraagd en heeft er bij die gelegenheid op aan- door Hans Dalmeiier gedrongen Holland bv in Maassluis open te houden, en niet naar Belgie te verhuizen. Volgens loco-burgemeester Koos Smit is er echter weinig kans dat aan dat verzoek wordt voldaan. De Maas sluis se fabriek heeft de afgelopen twee jaar in het totaal zo'n vier a vijf miljoen gulden verlies geleden, terwijl, zoals een vakbondsvertegen woordiger het uitdrukte, het bedrijf barst van de orders. Maar ondanks dat en het feit dat de Verto nog begin dit jaar drie ton in de fabriek heeft geïnvesteerd, wil de hoofddirectie het bedrijf naar België verhuizen. De vakbonden en de onderne mingsraad werden hiervan pas op de hoogte gesteld op het moment dat de plannen al kant en klaar op tafel la gen en eigenlijk niet meer te beïnvloeden waren. Met name de vakbonden hebben hier fel legen geprotesteerd. »We rijn zo brutaal te conclu deren dat de Verto willens en wetens naar een groot verlies heeft toegewerkt en zowel de vakbonden als het personeel buitenspel heeft gezet door zo jaat pas de voornemens be kend te maken." zegt A. Speijer van de Unie BLHP. Alles lijkt er inderdaad op te wijzen dat de Verto getracht heeft haar plannen van te vo ren veilig te stellen. De hoofddirectie heeft het minis terie van economische zaken maar één keer om subsidie verzocht en daarbij geen Plannen voor herstel inge- diend. In België krijgt het be drijf een groot deel van de eventuele verliezen vergoed Hoek van Holland De poli tie in Hoek van Holland heeft gewaarschuwd tegen malafide schoorsteenvegers, die mo menteel m de omgeving ope reren. Deze heden hebben een enigszins merkwaardige op vatting over de wijze, waarop hun vuile beroep dient te worden uitgeoefend. Ze zoe ken bij voorkeur alleenstaan den of bejaarden uit, waar ze hun werkzaamheden opdrin gen. Ze voeren vervolgens niets of nauwelijks iets uit, maar rekenen voor hun acti viteiten wel bedragen, die er gens tussen de veertig en honderd gulden liggen. De politie heeft geadviseerd, om alleen met bonafide be drijven in zee te gaan en in ieder geval van tevoren af te spreken, wat de werkzaamhe den zullen gaan kosten, zodat men niet voor verrassingen komt te staan. ket. Dne van de vijf wethou ders zijn op het ogenblik op I vakantie. Dat wd zeggen dat er op de wekelijkse vergade ringen van het college alleen lopende zaken worden behan deld. De formele besluiten moeten wachten op een vol tallig college, wat neerkomt op een uitstel tot 31 juli of 7 augustus. „We behandelen al- leen de zaken waar geen haar j aan kleeft" deelde burgemees- ter W.A. Kieboom mee. „Het ambtenarenkorps is ook voor de helft afwezig, dus feitelijk is er ook veel minder te ver- werken. De aanwezige college leden werken allemaal één op i twee." 1 Wethouder Van der Velden vervangt zijn collega Wijn- stok, die de vakantie in eigen land doorbrengt, wethouder Bot vervangt zijn collega Goudnaan, die Polen een be- J zoek brengt en de burgemees ter vervangt onderwijswethou- 1 der Maarleveld, die m Frank rijk verblijft. Burgemeester Kieboom: „Vanmorgen nog, ik moest iemand op binnenland se zaken hebben; op vakantie. Ik moest iemand hebben bij de Vereniging voor Neder landse Gemeentes; op vakan tie en volgende week terug. Ik weet ook niet wat ik moet doen en ga dan maar uit pure noodzaak vroeg naar huis." „Reuzegezellïg, een gro ter succes nog dan vortg jaar," zei gisteren aan het eind van de middag Joop van Broekhoven. de_ consequent-oliike coördinator van net Schiedamse Jeugdland- gebeuren. „Vorig jaar deden er zevetig kinde ren mee aan de fietspuz- zelrit door Schiedam en toen was het beter weer dan nu. En toch waren er nu meer dan 130 deelnemers, die allemaal de tocht hebben uitgere den. En het wordt zo fangzamerhand een hele familiehappening, want steeds meer ouders ko men mee en dat is de bedoeling ook!" Ook op het Bachplein, de Parkweg en de speel plaats aan het eind van de Lange Singelstraat was het weer flink druk, „en gelukkig bleef het lang genoeg droog," ju belde Joop van Broekho ven. Vanavond hoopt hij op een nieuw succes, als de speciaal uit Enge land overgekomen folk groep Kempion op het museumplein aan de Hoogstraat komt spelen, vanaf half acht. j Een noodkreet van het per soneel van de fabriek in Maassluis. Het zal waar schijnlijk niet mogen baten. Het gunstige financiële kli maat daar is waarschijnlijk de reden die de Verto-hoofd- directie tot haar standpunt heeft doen besluiten. Pogin gen om de situatie voor zich zelf in Nederland te verbete ren zijn niet ondernomen. Het personeel heeft samen met de vakbonden NW, CNV en Urne BLHP een ultimatum naar de hoofddirectie gezon den dat op l september af loopt. Daarin wordt geëist dat er een onderzoek komt naar F alternatieve oplossingen voor de fabriek in Maassluis. Een reorganisatie in welke vorm dan ook wordt daarin niet uitgesloten. De hoofddirectie had al van te voren laten we ten dergelijke zoekacties ir reëel te vinden. Op het ulti matum is nog niet gerea geerd, maar de centrale on dernemingsraad heeft wel in middels van de hoofddirectie de kans gekregen om binnen veertien dagen met tegenvoor stellen te komen. Die periode staat in schril contrast met de periode die de leiding van het bedrijf zelf heeft genomen om haar plannen voor te berei den. Vlaardingen Het Vlaardicg- se VW-kantoor in de Vis- hank krijgt gemiddeld onge veer tien buitenlanders per dag aan de balie. Dat is overigens niet meer of min der dan in voorgaande jaren. Hoofdzakelijk Engelsen en Duitsers komen naar de Vis- bank om informatie te vra gen over allerlei te bezoeken zaken en evenementen in ons land. Zeer weinig buitenlan ders verblijven in Vlaardin gen of zoeken hier naar een logement. Het aanbod daar van is dan ook zeer gering. Naast bet Delta-hotel, wat over het algemeen veel te duur is voor de gemiddelde CavaillonDe 27-jarige Vlaardingse, die in Zuid Frankrijk gewond is geraakt bij een poging tot ver krachting door een onbekend gebleven automobilist, maakt het redelijk goed. De artsen in het ziekenhuis in Cavaillon, waar de vrouw in verband met de opge lopen verwondingen is opgenomen, verwachten dat rij over enkele dagen al weer naar huis mag. Burgemeester Kieboom van Vlaardingen heeft gistera vond telefonisch contact met dc Vlaardingse gehad om haar namens het gemeentebestuur beterschap te wen sen- Die wensen rijn vergezeld gegaan van bloemen, die vanmorgen bij bet ziekenhui*bed riin bezorgd. toerist en de Hoogfakamer, het kampeerterrein gan de Van Baerlestraat, heeft Vlaardingen wat dat betreft niet veel te bieden. Het VW beeft naast deze gelegenhe den ook nog drie particuliere adressen om toeristen onder te brengen. De inform a tri ces geven voor namelijk materiaal en infor matie over de grote steden in Nederland aan de buitenland se toeristen. Naast de boven staande zaken gebeurt het ook nog wel eens dat er bui tenlanders van Amsterdam op weg naar de Delta-werken en Zeeland, stranden in Vlaar dingen. Zij raken de weg kwijt bij de Benei uxtunnel en wandelen het eerste de beste WV-kantoor binnen. Het VVV- perso n eel brengt hen dan weer op het rechte pad. Resumerend kan dus gezegd worden dat Vlaardingen niet overstelpt wordt door buiten landse toeristen. «SSS» deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdams Nieuwsblad noteer voor m» m.i.v. abonnement per kwartaal t 42.20 abonnement a 14.33per maand, dan geel ik we» machtiging tot automatische afschrijving. Mijn girafbanknr is de eersie twee weken ontvang ik de krant gratis naam; adres: code/woonplaats: telefoon: ik wil liever eerst een proef van 14 dagen, daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam De fractievoorzitter van het Schiedamse CDA lijkt in de verste verten niet op die van dc Schiedamse VVD, Dus stond in onze Schiedamse editie van gisteren een be hoorlijk storende fout: de foto van Siem Rosaun frarf j er eentje van Gerard Ver huisd onk moeten rijn Vlaardingen Een van onze lezers uit de Vlaardingse Oostwij k heeft zich een beetje nijdig gemaakt vanwege het bericht in onze krant, dat op enkele plaatsen in de stad een nieuw idee van verkeers wethouder Bas Goudriaan is uitgevoerd: het waarschuwen van het verkeer dat het een school nadert door middel van grote aanduidingen, dia op het wegdek geschilderd zijn. „Dat idee komt regel recht uit Amerika: daar is niets oorspronkelijks aan. Daar hebben ze dat vrijwel overal, terwijl men het ook elders in het buitenland regel matig doet Alleen is het wél zo, dat Goudriaan slechts een deel van het idee heeft over genomen. In Amerika gaat deze maatregel vergezeld van een snelheidsbeperking tot 20 mijL Dat zou bij scholen hier in Vlaardingen ook moeten gebeuren." aldus onze woord voerder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1979 | | pagina 1